مشاوره مديريت

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي براي موفقيت فروشندگان

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي يكي از مواردي است كه تيم مشاوران مديريت ايران در خصوص آن مطالب بسياري ارائه شده است كه از ابعاد گوناگوني نيازهاي فروش و فروشندگي را به صورت علمي و عملي تحليل نموده‌ايم.

زماني كه مقالات و سمينارهاي بين‌المللي ( برگزار شده در اروپا و آمريكاي شمالي ) را بررسي مي‌نماييم ، صدها تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي معرفي شده است . اما همه اين تكنيك‌هاي فروش ، قابل استفاده در تمام كشورها نيست ، زيرا برخي نياز به بومي‌سازي و برخي هرگز عملي نيست . هر فروشنده‌اي بايد اين امكان را داشته باشد تا بتواند تكنيك‌هاي  فروش خود را بهبود بخشيده و مهارت‌هاي فروش را ارتقاء دهد. آموزش تكنيك‌هاي فروشندگي حرفه‌اي يك سرمايه‌گذاري بر تيم فروش است.

در ادامه به معرفي ۹ تا از مهم‌ترين تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي براي موفقيت فروشندگان خواهيم پرداخت .

  • شناخت بازار

پيش از هر چيز، يك فروشنده زماني مي‌تواند يك فروشنده حرفه‌اي و اثرگذار باشد كه بتواند درك درستي از خود و بازار پيش رو داشته باشد. فروشندگي فقط دانستن نام تجاري ، عنوان ، نام شركت ، آدرس وب‌سايت و ايميل مدنظر است. بحث ما در خصوص نحوه استفاده از آنان براي پول‌سازي براي شركت است.  فروش فقط در خصوص صحبت با مشتري نيست. بلكه در خصوص رقيبي است كه شما را تحت فشار قرار مي‌دهد . فروشنده بايد در خصوص چشم‌انداز رقابت ، درك صحيحي داشته باشد .

فروشنده بايد بتواند نحوه فروش رقبا را تحليل كند و بداند كه چگونه بايد يك فروش منحصربه‌فردي داشته باشد . بايد تعادلي بين منحصربه‌فرد بودن و نياز مشتري بالقوه مدنظر ، برقراري سازيد. ما در مشاوره و آموزش تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي به دنبال ارائه راهكاري براي انتقال اين نحوه درك به فروشنده هستيم.

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي براي موفقيت فروشندگان


برچسب: تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۴:۳۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع: