مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 8110
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 6
همه : 5169073

چه اعمالي موجب تقويت هوش و حافظه مي شوند...؟

چه اعمالي موجب تقويت هوش و حافظه مي شوند...؟

چه اعمالي موجب تقويت هوش و حافظه مي شوند...؟

دررابطه با تقويت حافظه، در كتاب شريف مفاتيح الجنان در باب اول كه درباره تعقيبات است، اين دعا را پيغمبر(صلي الله عليه و آله و سلم) به اميرالمؤمنين(عليه السلام) براي حافظه تعليم نمودند:
كه بعد از نماز صبح بگو:
سبحان من لايعتدي علي اهل مملكته سبحان من لايؤخذ اهل الارض بالوان العذاب سبحان الرّئوف الرّحيم اللهم اجعل لي في قلبي نوراً و بصراً و فهماً و علماً انك علي كل شي قدير.
و در كتاب باقيات الصالحات كه در حاشيه مفاتيح الجنان (در بعضي از چاپ هاي اخير در پايان مفاتيح اضافه شده است) در اواخر باب پنجم از سيد بن طاوس نقل مي كند كه اين دعا را سه بار بخواند: يا حي يا قيوم يا لا اله الا انت اسئلك ان تحيي قلبي اللهم صل علي محمد و آل محمد و در باب ششم مي گويد كه در وقت مطالعه بخواند: اللهم اخرجني من ظلمات الوهم و اكرمني بنور الفهم اللهم افتح علينا ابواب رحمتك و انشر علينا خزاين علومك برحمتك يا ارحم الراحمين.
و يا هر روز بعد از نماز صبح بگويد: يا حي يا قيوم فلا يفوت شياً علمه و لايوده ... .
در روايات است كسي كه مي خواهد حافظه اش زياد شود روزه بگيرد، ‌مسواك را ترك نكند، قرآن بخواند و مخصوصا آية الكرسي را به طور مداوم بخواند‌ و استمرار خوردن مويز(كشمش سياه) در ناشتا، براي فهم ذهن و حافظه، بسيار مفيد است خوردن حلوا و گوشت نزديك گردن گوسفند و عسل و عدس نيز باعث تقويت حافظه است ... (مفاتيح‌الجنان‌، شيخ عباس قمي‌، باب 2 و 6)
علاوه بر دعاها و امور ذكر شده بطور كلي از ميان سخنان بزرگان به دست مي آيد كه امور معنوي و عبادي و ترك امور گناه و مكروه براي تقويت قواي ذهني موثر است. و بعضي گناهان مانند دروغ و غيبت حافظه را كم مي كند.
البته در كنار اين موارد سعي كنيد به اندازه كافي استراحت كنيد و با دوستان و خانواده به تفريح بپردازيد ، ورزش كنيد و ... با برنامه ريزي مفيد در روز شرايطي را فراهم كنيد كه بتوانيد نهايت استفاده را از زندگي ببريد ... شور و نشاط باعث تحرك ذهن مي شود.
موفق باشيد.

مشاور : احمدي
http://www.emammahdi.com/


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۱۴ ] [ مشاوره مديريت ]

  

ماه مبارك رمضان ، جشنواره بين المللي

پرهيزكاري و اخلاص و ايثار مسلمانان

در سراسر جهان

 

 

در گفتگو با :  خبرگزاري فارس

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005110870


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۱۳ ] [ مشاوره مديريت ]

خوراكيهاي تقويت كننده هوش

خوراكيهاي تقويت كننده هوش

 ده خوراك براي ذهني هوشمندتر

تنها حل جدول نيست كه به مغز شما كمك مي كند تا از عوارض سالخوردگي دور بمانيد؛ خوردن غذاي خوب و مناسب نيز در اين راستا كمك شاياني است. بعضي خوراكي ها به خصوص براي حفاظت از سلو ل هاي ظريف عصبي و رگ هاي خوني مناسب اند. برخي دشمن سرسخت راديكال هاي آزاد هستند؛ مولكول هاي اكسيژن خائني كه هنگام فعاليت مغز ساخته مي شوند. اكثر غذاهايي كه براي مغز مناسب اند براي قلب نيز مفيدند زيرا هر دو نيازمند جريان مداوم اكسيژن هستند و آن چه به بيماري هاي قلبي عروقي منجر شود بي ارتباط با افت توان مغزي نيست. فهرستي از اين خوراكي ها در زير آمده است.

زغال اخته

زغال اخته سرشار از آنتي اكسيدان ها است كه راديكال هاي آزاد را از هستي ساقط مي كند. مطالعاتي كه بر روي موش ها صورت گرفته نشان مي دهد كه يك رژيم غذايي سرشار از زغال اخته به بهبود وضعيت حافظه و قابليت تحرك مي انجامد و علاوه بر اين روند افت توازن و هماهنگي اعضاي بدن كه بر اثر افزايش سن به وجود آيد را معكوس مي كند. مواد شيميايي موجود در زغال اخته بر سيستم انقباض سرخرگ ها تاثير مي گذارد و از همين رو به بهبود وضعيت فشار خون مي انجامد. فشار خون بالا مي تواند موجب تخريب رگ هاي ظريف مغز شود.

كلم و كاهو

هوماسستين نوعي ماده شيميايي است كه براي متابوليسم پروتئين لازم است اما مقدار زياد آن به ضعف ادراك و بيماري آلزايمر(و همين طور بيماري قلبي) منجر مي شود كه درصد قابل توجهي از موارد ديمنشيا(اختلال مغزي) را به وجود مي آورد. كاترين تاكر مدير برنامه تحقيقاتي ارزيابي تغذيه در مركز پژوهشي تغذيه انسان در مورد ارتباط هوماسستين با افزايش سن مي گويد: هوماسستين تاثير مخربي بر ديواره هاي سرخرگ ها دارد و همانند سمي مهلك عمل مي كند. اكسيداسيون نيز موجب تخريب ديواره سرخرگ ها مي شود. تركيب اين دو بسيار مخرب است. تجزيه هوماسستين نيازمند فولات و ويتامين هاي ب ۶ و ب ۱۲ است كه در سبزيجاتي نظير كلم و كاهو وجود دارد.

ماهي آزاد، ماهي ساردين و شاه ماهي

ماهي هاي داراي چربي زياد(پرچرب)، سرشار از امگا،۳ اسيدهاي چرب محافظ سلول هاي عصبي است. بالا بودن ميزان امگا ۳ در خون معمولاً همراه است با بالا بودن ميزان سروتونين كه نوعي ماده شيميايي تقويت كننده مغز است. يك طرح تحقيقاتي نشان داد احتمال مبتلا شدن افرادي كه در هفته حداقل يك وعده غذايي ماهي مي خورند به بيماري آلزايمر كمتر است از كساني كه ماهي نمي خورند. از آن جا كه ماهي به ارتباط ميان سلول هاي مغز ياري مي رساند؛ مطابق نتايج چند پژوهش تاثير مثبتي بر توان يادگيري و عملكرد حافظه دارد.

اسفناج

تحقيقات درباره اسفناج مي گويد اسفناج سرشار از آنتي اكسيدان هاست. يكي از متخصصين پيري و عواقب آن معتقد است اسفناج در كند كردن مشكلات سيستم عصبي مركزي و تحليل توان شناخت مفيد است. سالاد حاوي اسفناج سه برابر، فولات بيشتري نسبت به كاهو دارد.

آب انگور

نوشيدن آب انگور موجب افزايش طول عمر مي شود. تحقيقات جديد نشان مي دهد كه انگور ياقوتي به ميزان قابل توجهي به بهبود وضعيت حافظه موقت منجر مي شود. اين امر تنها ناشي از بالا بودن ميزان آنتي اكسيدان ها در انگور نيست. آب انگور باعث افزايش توليد دوپامين ناقل عصبي مي شود. انگور ياقوتي در ميان تمام ميوه ها و سبزيجات حاوي بيشترين ميزان آنتي اكسيدان است.

حبوبات و شالي(برنج با پوست)

يكي از بهترين كارهايي كه مي توانيد براي افزايش جذب مواد مفيد مغزي انجام دهيد اين است كه به خوردن شالي روي آوريد. اين نوع برنج سرشار از ويتامين ها و منيزيوم است كه براي سلامت قوه شناخت لازم است. تمام حبوبات حاوي ويتامين ب۶ است كه در كاهش سطح هوماسستين موثر است. خوردن غذاهاي فرآوري شده معمولاً باعث كاهش ميزان دريافت ويتامين ب۶ مي شود.

كاكائوي داغ

براي گرم شدن به كاكائوي داغ پناه ببريد كه علاوه بر گرم كردن نوك انگشتان يخ زده شما به مغزتان نيز ياري مي رساند. چانگ يانگ لي پروفسور شيمي غذايي دانشگاه كورنل دريافت كه ميزان آنتي اكسيدان دو قاشق كاكائو تقريباً دو تا سه برابر بيش از چاي سبز و چهار تا پنج برابر بيش از چاي سياه است. آنتي اكسيدان موجود در كاكائوي داغ سلول هاي مغز را از عوارض استرس كه عامل اكسيداسيون است و مي تواند منجر به آلزايمر و ساير بيماري ها شود بازمي دارد.

بادام و گردو

اين خوراكي ها غني از آنتي اكسيدان هستند و به اثبات رسيده است كه موجب كاهش سطح كلسترول خون مي شوند. به موجب پژوهشي كه توسط دانشگاه هاروارد به انجام رسيد مشخص شد زناني كه در هفته بيش از ۱۵۰ گرم از اين دو مي خورند به ميزان قابل توجهي كمتر از كساني كه ۳۰ گرم يا كمتر ميل مي كنند در معرض خطر بيماري هاي قلبي هستند.

روغن زيتون

روغن زيتون حاوي مقدار زيادي از نوعي آنتي اكسيدان قوي به نام پلي فنول ها است كه مطابق تحقيقات منجر به كاهش فشار و سطح كلسترول خون مي شود.

سير

اين گياه تند و تيز از طريق خصوصيات آنتي اكسيداني خود پيري را به تاخير مي اندازد. سير حاوي مقدار قابل توجهي تركيبات ضدباكتري و ضدويروس است كه سرماخوردگي ناشي از استرس را رفع مي كند. سير خام و خرد شده بيشترين توان را دارد. سير پخته تا حدودي خاصيت خود را از دست داده اما هم چنان براي قلب و عروق مفيد است.

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=11208


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۰۹ ] [ مشاوره مديريت ]

تمركز حواس

تمركز حواس

تمريناتي جهت تقويت تمركز
تمرين شماره ۱:
كتابي را انتخاب كنيد، يك صفحه از آن را در نظر گرفته و تعداد كلمات موجود در هر پاراگراف را بشماريد. يك بار ديگر اين كار را تكرار كنيد تا مطمئن شويد كه شمارش را درست انجام داده ايد. در ابتداي كار با يك پاراگراف شروع كنيد و هنگاميكه اين تمرين براي شما آسان تر شد، تمام كلمات يك صفحه را بشماريد. شمارش را به طور ذهني و با حركات چشم هايتان انجام دهيد.
تمرين شماره ۲:
در ذهن خود از يك تا صد را بر عكس بشماريد.
تمرين شماره ۳:
در ذهن خود از شماره صد، سه تا سه تا بشمريد و كم كنيد. ( ۱۰۰- ۹۷ - ۹۴ - ... )
تمرين شماره ۴:
يك كلمه و يا يك طرح ساده را انتخاب كنيد و آن را به مدت ۵ دقيقه در ذهن خود تكرار كنيد. هنگاميكه توانستيد بهتر و آسان تر تمركز كنيد. سعي كنيد اين كار را براي مدت ۱۰ دقيقه انجام دهيد و بدون آنكه تمركز حواس خود را از دست بدهيد.
تمرين شماره ۵:
يك ميوه مثلا يك سيب را برداريد و از همه طرف به آن نگاه كنيد. تمام حواس خود را بر روي آن متمركز كنيد و به چيز ديگري غير از آن سيب فكر نكنيد. وقتي به سيب نگاه مي‌‌كنيد به چگونگي رشد آن و يا ارزش غذايي آن و يا حتي مغازه اي كه آن را خريده ايد فكر نكنيد، بلكه فقط و فقط به خود سيب فكر كنيد. به آن نگاه كنيد، آن را ببوييد و لمس كنيد.
تمرين شماره ۶:
همانند تمرين قبل عمل كنيد با اين تفاوت كه اين بار چشمانتان بسته باشد. در ابتدا تمرين شماره ۵ را به مدت ۵ دقيقه تكرار كنيد و سپس به انجام اين تمرين بپردازيد. چشمان خود را ببنديد و سعي كنيد طعم، رنگ و بوي ميوه را احساس و تصور كنيد و هر چه مي‌‌توانيد اين تصوير را در ذهن خود شفاف تر كنيد. اگر نتوانستيد اين كار را انجام دهيد، چشمان خود را باز كنيد، ميوه را نگاه كنيد و سپس تمرين را تكرار كنيد.
تمرين شماره ۷:
يك شي ساده ( قاشق، چنگال و يا ليوان ) را برداريد و بر روي آن تمركز كنيد. از همه طرف به آن نگاه كنيد بدون آنكه كلمه اي در ذهن داشته باشيد. سعي كنيد فقط به آن شي نگاه كنيد بدون آنكه بر اسامي و يا كلمات مربوط به آن فكر كنيد.
تمرين شماره ۸:
پس از آنكه در انجام تمرين قبل مهارت پيدا كرديد، مي‌‌توانيد اين تمرين را انجام دهيد. شكل هندسي كوچكي ( مثلث، مربع و يا دايره ) را بر روي كاغذ رسم كنيد و آن را به رنگ دلخواه درآوريد. سپس بر روي آن تمركز كنيد. فقط به آن شكل فكر كنيد و افكار نامربوط ديگر را از خود برانيد.

سعي كنيد در طي تمرين به كلمات فكر نكنيد.
تمرين شماره ۹:
مانند تمرين قبل عمل كنيد با اين تفاوت كه اين بار چشمانتان بسته باشد. اگر نتوانستيد شكل را بطور كامل مجسم كنيد، چشمانتان را باز كرده، چند دقيقه به شكل نگاه كنيد سپس چشمان خود را ببنديد و تمرين را ادامه دهيد.
تمرين شماره ۱۱:
سعي كنيد حداقل براي مدت ۵ دقيقه به هيچ چيز فكر نكنيد. دقت كنيد وقتي كه تمرين هاي قبلي را با موفقيت به پايان رسانديد، آنگاه نوبت به اين تمرين خواهد رسيد. در آن هنگام شما براي انجام اين تمرين آمادگي خواهيد داشت و قادر خواهيد بود براي مدتي معين به هيچ چيز فكر نكنيد. به زودي اين كار براي شما آسان و آسان تر خواهد شد.

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9168

به نقل از :
منبع:
www.successconsciousness.com


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۰۸ ] [ مشاوره مديريت ]


راههاي تقويت حافظه

راههاي تقويت حافظه


۱۰ راهنمائي موثر براي تقويت حافظه

روان‌شناسان شناختي، به روش‌هاي مختلفي دست يافته‌اند كه مي‌تواند به نحو چشمگيري حافظه شما را تقويت كند. راهبردهايي مانند بسط، مرور ذهني و وسايل ياد يار مي‌توانند به شما در بهتر به خاطر سپردن آنچه مطالعه مي‌كنيد كمك كنند. به خدمت گرفتن چند تا از اين راهبردهاي اثبات شده در هنگام مطالعه مي‌تواند تفاوت بارزي در عملكرد درسي و نتايج امتحاني شما به وجود آورد.
در اين زمينه، دو تا از مهم‌ترين كارهايي كه مي‌توانيد بكنيد، يكي اجتناب از حفظ كردن و با عجله آماده شدن براي امتحان و ديگري يك خواب خوب شبانه است. پژوهش‌ها نشان مي دهد كه شب تا صبح درس خواندن، روش بسيار غيرموثري براي يادگيري معلومات جديد است و خواب مي‌تواند به استحكام حافظه و عملكرد بهتر در امتحان كمك كند.
در حوزه روان‌شناسي شناختي، چند راهبرد مختلف براي تقويت حافظه وجود دارد كه اثر بخشي آن‌ها مورد آزمايش قرار گرفته و به اثبات رسيده است. در اين مقاله با برخي از اين روش‌ها آشنا مي‌شويم:
۱) توجه خود را بر روي آن چه مطالعه مي‌كنيد متمركز سازيد
توجه يكي از مؤلفه‌هاي عمده حافظه است. به منظور آن كه اطلاعات از حافظه كوتاه مدّت به حافظه بلند مدّت منتقل گردند، شما بايد به طور فعّال به آن‌ها توجه كنيد. 
۲) از حفظ كردن مطالب و با عجله براي امتحان حاضرشدن بپرهيزيد
جلسات منظمي براي مطالعه در نظر بگيريد. مطالعه مطالب در طول چند جلسه، زمان كافي براي پردازش مناسب اطلاعات را در اختيار شما قرار مي‌دهد. پژوهش‌ها نشان مي‌دهد كه دانش‌آموزاني كه به طور مرتب مطالعه مي‌كنند بسيار بهتر از كساني كه تمام مطالب را در يك جلسه طولاني مطالعه مي‌كنند، مطالب را به ياد مي‌آورند.
۳) اطلاعاتي كه مطالعه مي‌كنيد را سازماندهي كنيد
پژوهشگران دريافته‌اند كه اطلاعات در حافظه به صورت خوشه‌اي سازماندهي شده‌اند. شما نيز مي‌توانيد به بهره‌گيري از اين ويژگي به ساختاردهي و سازماندهي مطالبي كه مطالعه مي‌كنيد بپردازيد. سعي كنيد مفاهيم و عبارت‌هاي مشابه يا مرتبط را با هم گروه‌بندي كنيد.
۴) از وسايل ياد يار براي به خاطر سپردن اطلاعات استفاده كنيد
منظور از وسايل ياديار، روشي است كه دانش‌آموزان معمولاً از آن‌ها براي يادآوري مطالب كمك مي‌گيرند. براي مثال، شما مي‌توانيد عبارتي كه بايد به ياد آوريد را به چيزي كه خيلي برايتان آشناست مرتبط سازيد. بهترين ياديارها آن‌هايي هستند كه تصورات مثبت، شوخي‌ها يا چيزهاي تازه و ابتكاري را به خدمت مي‌گيرند. مثلاً قافيه يك شعر، يك آواز و يا يك جوك ممكن است به شما در به يادآوردن بخش خاصي از اطلاعات كمك كنند.
۵) اطلاعات را در ذهن‌تان بسط دهيد و مرور كنيد
براي به خاطر آوردن اطلاعات، شما بايد آنچه مطالعه كرده‌ايد را در حافظه بلند مدّت خود قرار دهيد. يكي از موثرترين روش‌ها، بسط و مرور نام دارد. يك مثال از اين روش اين است كه ابتدا تعريف عبارت‌هاي كليدي را بخوانيد، سپس با دقت بيشتر آن تعريف‌ها را مطالعه كنيد و سرانجام به مطالعه تشريح جزئيات معني آن عبارت‌ها بپردازيد. پس از چند بار تكرار اين فرايند، يادآوري اين اطلاعات بسيار بهتر و آسانتر خواهد شد.
۶) اطلاعات تازه را با چيزهايي كه قبلاً مي‌دانستيد ارتباط دهيد
هنگامي كه مطالب ناآشنا و تازه‌اي را مطالعه مي كنيد، مدتي را به فكر كردن در مورد اين كه اين اطلاعات چه ارتباطي با دانسته‌هاي قبلي شما دارد اختصاص دهيد. با ارتباط برقراري كردن بين ايده‌هاي جديد و دانسته‌هاي موجود قبلي، احتمال به خاطر آوردن اطلاعات تازه به نحو چشمگيري افزايش خواهد يافت.
۷) مفاهيم را در ذهن‌تان مجسّم كنيد
بسياري از افراد با مجسّم كردن اطلاعاتي كه مطالعه كرده‌اند، قدرت حافظه و به يادآوري خود را بهبود چشمگيري مي‌بخشند. به عكس‌ها، نمودارها و ساير تصاوير كتاب‌هاي درسي‌تان توجه كنيد. حتي اگر چنين تصاويري وجود ندارد مي‌توانيد خودتان ايجاد كنيد. در حاشيه يادداشت‌هايتان شكل يا نمودار بكشيد يا از ماژيك‌هاي رنگي براي برجسته‌سازي و گروه‌بندي مطالب مرتبط استفاده كنيد.
۸) مفاهيم جديد را به فرد ديگري آموزش دهيد
پژوهش‌ها نشان مي دهد كه خواندن مطالب با صداي بلند، در به خاطر سپردن آن‌ها بسيار موثر است. روان‌شناسان همچنين دريافته‌اند كه در صورتي كه دانش‌آموزان به «تدريس» مفاهيم جديد به ديگران بپردازند، درك و يادآوري آن‌ها بهبود پيدا خواهد كرد. شما مي‌توانيد با آموزش دادن مفاهيم و اطلاعات جديد به دوست يا همكلاس خود، اين رويكرد را امتحان كنيد.
۹) به اطلاعات پيچيده توجه بيشتري كنيد
آيا تا كنون متوجه شده‌ايد كه به ياد آوردن اطلاعات ابتدايي يا انتهايي يك فصل، گاهي چقدر آسانتر است؟ پژوهشگران دريافته‌اند كه موقعيت قرار گرفتن اطلاعات مي‌تواند در به يادآوردن آن‌ها نقش داشته باشد. در حالي كه به ياد آوردن اطلاعات مياني ممكن است دشوار باشد، شما مي‌توانيد با صرف وقت بيشتر و مرور اطلاعات از اوّل و يا تجديد ساختار اطلاعات، بر اين مشكل فائق آييد. هنگامي كه به يك مفهوم پيچيده و سخت برخورديد، زمان بيشتري را صرف به خاطر سپاري آن كنيد.
۱۰) روش مطالعه خود را تغيير دهيد
يك راه عالي براي افزايش قدرت يادآوري مطالب، تغيير گاه به گاه روش مطالعه است. اگر به مطالعه در يك مكان معين عادت كرده‌ايد، سعي كنيد جايتان را عوض كنيد. اگر بعد از ظهرها مطالعه مي‌كنيد، هر روز صبح چند دقيقه‌اي را به مرور اطلاعاتي كه روز قبل مطالعه كرده‌ايد اختصاص دهيد. با افزودن يك عنصر جديد به جلسات مطالعه خود مي‌توانيد اثربخشي تلاش‌هايتان را افزايش دهيد و قدرت يادآوري خود را بهبود بخشيد.

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=10996


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۰۸ ] [ مشاوره مديريت ]


از سوي ديگر، پُرخوري هم، سلامت مغز را به خطر مي‌ اندازد. پُرخوري باعث تصلب شرائين مغز شده و منجر به كاهش قدرت ذهني مي ‌شود.

دخانيات نيز باعث كوچك شدن قابل توجه مغز شده و حتي منجر به بروز آلزايمر مي ‌شود. علاوه بر اين ها استفاده ي زياد از مواد قندي و شيرين، جذب پروتئين و مواد غذايي را متوقف و منجر به سوء تغذيه و احتمالا اختلال در رشد مغزي خواهد شد.

به گزارش ايسنا با توجه به اين كه گفته شد يكي از فاكتورهاي اصلي براي سلامت و قدرت مغزي اكسيژن است پس قطعا آلودگي هوا عامل مهمي است كه اين عضو را تهديد مي ‌كند. مغز بزرگترين مصرف كننده ي اكسيژن در بدن ما است. دميدن هواي آلوده باعث كاهش اكسيژن تاميني مغز شده و منجر به كاهش كارآيي اين عضو مهم مي ‌شود.

خواب كافي هم به مغز ما استراحت مي ‌دهد. دوره طولاني كاهش خواب به تسريع مرگ سلول هاي مغزي منجر خواهد شد.

همچنين كار كشيدن از مغز يا مطالعه در زمان بيماري ممكن است سبب كاهش كارآيي مغز و در نتيجه صدمه مغزي شود.

و بالاخره محققان معتقدند؛ تفكر بهترين راه براي تمرين دادن به مغز است. كاهش افكار مثبت مغزي ممكن است باعث كوچك شدن مغز شود.

بر اساس اين گزارش، مغز انسان داراي انتقال دهنده ي عصبي است كه مهمترين آن ها دوپامين، سرتونين و استيل كولين هستند.

اين انتقال دهنده‌ها در زرده ي تخم مرغ، نخودفرنگي، گوشت، ماهي، شير، پنير و سبزيجاتي چون كلم بروكلي و كلم پيچ موجود هستند.

همچنين دوپامين در مغزها، گوشت ماهي، محصولات سويا و غذاهاي پروتئيني يافت مي ‌شود. سرتونين نيز در غذاهاي كربوهيدراتي مثل نان و ماكاروني و سيب زميني موجود است.

محققان انجمن قلب آمريكا نيز اخيرا بر اين باور هستند كه آن چه براي قلب مفيد است براي مغز نيز سودمند است.

به گفته محققان؛ اين اقدامات نه تنها توان و كارآيي مغز را بهبود مي‌ بخشد بلكه مي ‌تواند در پيشگيري از آلزايمر نيز موثر باشد.

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=10942


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۰۵ ] [ مشاوره مديريت ]

 

10 عامل كه به مغز اسيب ميرساند

۱ - كساني كه صبحانه نمي‌خورند قند خونشان به سطح پائينتري افت مي‌كند. اين امر باعث تامين نامناسب مواد غذائي براي مغز و در نتيجه افت فعاليت مغزي مي‌شود.

2. پرخوري
اين امر باعث تصلب شرائين (سختي ديواره رگهاي) مغز شده و منجر به كاهش قدرت ذهني مي‌شود

3- دخانيات.
اين امر باعث كوچك شدن چند برابري مغز و منجر به آلزايمر مي‌شود.

4. استفاده زياد قند و شكر
استفاده زياد قند و شكر جذب پروتئين و مواد غذائي را متوقف مي‌كند  و منجر به سوء تغذيه و احتمالا اختلال در رشد مغزي خواهد شد

5. آلودگي هوا
مغز بزرگترين مصرف كننده اكسيژن در بدن ماست. دميدن هواي آلوده باعث كاهش اكسيژن تاميني مغز شده و منجر به كاهش كارآيي مغز مي‌شود.

6. كمبود خواب
خواب به مغزمان اجازه استراحت مي‌دهد. دوره طولاني كاهش خواب منجر به شتاب گيري مرگ سلولهاي مغزي خواهد شد

 7. پوشاندن سر به هنگام خواب
 خوابيدن با سر پوشيده باعث افزايش تجمع دي اكسيد كربن و كاهش تجمع اكسيژن شده و منجر به تأثيرات مخرب مغزي خواهد شد.

8.كار كشيدن از مغزتان در هنگام بيماري
كار سخت يا مطالعه در زمان بيماري ممكن است منجر به كاهش كارآئي مغز و در نتيجه صدمه مغزي شود

9.كاهش افكار مثبت.
فكر كردن بهترين راه براي تمرين دادن به مغزمان است. كاهش افكار مثبت مغزي ممكن است باعث كوچك شدن مغز شود.

10. پر حرفي
پر حرفي باعث كاهش كار مغز ميشود افراد كم حرف بيشتر فكر ميكنند و اعمالشان حساب شده تر است

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=11019


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۰۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مصرف كنجد، خستگي فكري را كاهش مي‌دهد

دانه كنجد داراي مواد معدني مانند مس، منيزيم، كلسيم، آلومينيوم، كروم، كلرورسديم، سيليس، آهن، فسفر، نيكل و ماده پروتئيني مهم ليزين، هورمون نباتي، چربي و 60 درصد روغن مي‌باشد.

چنانچه هنگام خواندن كتاب احساس خستگي كرديد، كافي است مقداري كنجد بو داده ميل كنيد تا خستگي شما برطرف شود. همچنين دانش آموزان و دانشجويان مي‌توانند در شب‌هاي امتحان از اين اكسير بسيار مفيد استفاده كنند.

ليستين اين گياه يك نوع چربي حاوي فسفر است كه وجود آن براي اعصاب و نسوج بسيار ضروري است و مغز و غدد بدن انسان نياز زيادي به آن دارند. حتي تقويت حافظه انسان نيز نياز زيادي به اين ماده دارد.

مقدار خوراك طبي كنجد براي هر نفر 15 گرم است، اما در خوردن آن نبايد زياده روي شود، زيرا ديرهضم بوده و باعث خارش، بد بويي دهان و سردرد مي‌شوند. خنثي كننده زيان‌هاي احتمالي آن عسل و يا بو دادن آن قبل از خوردن است.

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9807


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۲:۰۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

تقويت مغز

آيا تغذيه مي‌تواند باعث تقويت حافظه‌ شود؟ اگر جواب‌تان مثبت است، درست حدس زده‌ايد! تحقيقات متعدد نشان داده‌ كه تغذيه صحيح و استفاده مناسب و متعادل از خوراكي‌هاي خاص، سبب تقويت حافظه و دور ماندن از بيماري‌هايي مانند آلزايمر مي‌شود.


ماهي‌هاي چرب

غذاهاي دريايي مثل ماهي آزاد، ساردين، تن و خال مخالي حاوي مقادير فراواني از اسيدهاي چرب امگا 3 هستند كه مي‌توانند سبب افزايش قدرت، بهره‌وري و سالم ماندن مغز شوند. حدود 40 درصد از اسيدهاي چربي كه در غشاهاي مغز وجود دارند، DHA ناميده مي‌شوند و DHA يكي از موادي است كه به وفور در روغن ماهي موجود است. متخصصان اعتقاد دارند كه وجود اين ماده براي نقل و انتقال سيگنال‌هاي مختلف در مغز ضروري است. بر اساس تحقيقاتي كه محققان دانشگاه تافت در سال 2006 انجام داده‌اند، به اين نتيجه رسيده‌اند، افرادي كه حداقل 3 بار در هفته از ماهي‌هاي چرب حاوي امگا 3 تغذيه مي‌كنند، DHA خون بسيار بالاتري نسبت به ساير افراد دارند و خطر ابتلايشان به آلزايمر هم 39 درصد كمتر از سايرين است.


سبزيجاتي با برگ سبز تيره

اسفناج، كاهو، كلم بروكلي و كلم دلمه‌اي از جمله سبزيجاتي هستند كه سرشار از آنتي‌اكسيدان‌هايي نظير ويتامين C و كاروتنوييدها هستند يعني همان آنتي‌اكسيدان‌هايي كه براي حفظ سلامت قلب بسيار مفيدند.
به طور كلي وظيفه اصلي آنتي‌اكسيدان‌ها در بدن، مبارزه با راديكال‌هاي آزادي است كه هدف‌شان تنها آسيب‌رساندن به سلول‌ها و اختلال در تقسيم انرژي در بدن است. سلول‌هاي مغز هم كه وظيفه سوخت‌رساني به كل بدن را دارند، از جمله آسيب‌‌پذيرترين سلول‌ها در برابر اين تركيبات زيانبار هستند، بنابراين وقتي كه اين مواد سمي به مغز هجوم مي‌برند، آنتي‌اكسيدان‌ها هستند كه مي‌توانند با آنها مبارزه كرده و از مغز محافظت كنند. بر اساس مطالعاتي كه روي بيش از 13 هزار خانم در دانشكده پزشكي ‌هاروارد انجام گرفت، پژوهشگران پي بردند كه خانم‌هايي كه حداقل 4 وعده در روز از سبزيجات برگ سبز تيره استفاده مي‌كنند، 2 برابر كمتر از سايرين از زوال عقل و از كارافتادگي قدرت تمركز رنج مي‌برند. همچنين پژوهشگران ‌ارونه گذاشتن اشياء روي ميز تحرير مانند عكس يا ساعت و ...

4 – از بو يا مزه غذا پي ببريد درون بشقاب چه غذائي وجوددارد . به غذا نگاه نكنيد .

5 – جاي همه چيزرا پس از نگاهي به روي ميز تحرير خود عوض كنيد . مثلا تقويم روميزي را به جاي گوشي تلفن قرار دهيد .

6 – از اين پس ، پياده عازم محل كار شويد . از اتومبيل استفاده نكنيد .

7 – پس از ورود به آسانسور ، دكمه طبقه مورد نظر را شناسائي كنيد . چشم هارا ببنديد و دكمه مربوطه را فشار دهيد .

8 – برخي عادت هارا تغيير دهيد . مثلا : به جاي نشستن و خوردن در زمان استراحت در محل كار ، سعي كنيد بايستيد ، كمي راه برويد و در هواي تازه ، نفس بكشيد .

9 – دوش گرفتن ساده هميشگي را رها كنيد . به حمام كردن درست و حسابي عادت كنيد .

10 – از درون كيف ، دسته كليد را با چشم هاي بسته بيرون بكشيد و با چشم هاي بسته ، قفل را باز كنيد .

11 – از اين پس ، به جاي دست راست ، با دست چپ مسواك بزنيد و يا بر عكس . همينطور براي شانه زدن .

12 – يك غزل را انتخاب و حفظ كنيد . سعي كنيد به جاي نگاه به نوشته ، از حافظه كمك بگيريد . با نگاه به نوشته ، حافظه را تنبل نكنيد .

بطور كلي ، عادت هارا تغيير دهيد ، وارونه كنيد و تنوع در امور روزانه خود ايجاد كنيد . خوردني هائي هست كه حافظه را تقويت مي كنند و خوردني هائي هست كه فراموشي ايجاد مي كنند . بعدا به آن ها اشاره مي شود .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۱:۵۹ ] [ مشاوره مديريت ]

مهارت حرف زدن .... براي ازدواج سالم

اولين مهارت غيركلامي كه با تمرين مي‌توان آن را در خود تقويت كرد، حفظ آرامش و كنترل رفتار و گفتار خود است. گاهي براي به دست آوردن اين آرامش و خلاص شدن از شر عصبانيتي كه نمي­گذارد رفتارمان را كنترل كنيم، يك نفس عميق كافي است اما شايد هم لازم باشد 10دقيقه در هواي آزاد قدم بزنيم. اين را ديگر خودتان بايد با آزمون و خطا تجربه كنيد.

مهارت ديگر، شناسايي احساس خودتان و مشكلي است كه بيش از بقيه شما را آزار مي دهد. عصبانيت، ناراحتي، ترس، تحقير و... براي از بين بردن هر مشكلي ابتدا بايد آن را پيدا كرده و اين احساسات را در پس‌كلام خود يا همسرتان بشناسيد وگرنه نخواهيد توانست مشكلي را كه خوب نشناخته­ايد حل كنيد.


خيلي اوقات ممكن است ما با اشارات غيركلامي حرف‌هايي را به همديگر بزنيم. تماس چشمي، اشارات چهره، تون صدا، طرز ايستادن، لمس كردن و... همه مي توانند منظور ما را منتقل كنند. نه‌تنها لازم است به اين اشارات توجه كنيم، بلكه لازم است مراقب اين اشارات در رفتار خود باشيم تا خداي نكرده همسرمان را آزرده نكنيم. اين روش حتي مي­تواند در زماني كه ما قادر به بيان احساس خود با كلام نيستيم به ما در ابراز احساساتمان به همسر كمك كند.


قابليت شوخ بودن و مزاح در اوضاع بد و وخيم هم مي‌تواند به بهبود اين اختلافات كمك كند. در عوض تهديد و سرزنش نه‌تنها اختلاف را حل نمي­كند، بلكه با ايجاد كدورت و ناراحتي، ترميم روابط را هم به تاخير مي­اندازد. بنابراين در بيان نظر و احساس خود سعي كنيد طرف مقابلتان را متهم يا تهديد نكرده و با لحن خوش حرفتان را بگوييد.


ازدواج سالم .....

درست است كه حرف‌زدن و بيان احساسات راه خوبي براي تخليه آنهاست و به شدت در روابط زناشويي توصيه مي‌شود، اما نكته مهم اين است كه هر حرف‌زدني نمي‌تواند اين تاثير و فايده را داشته باشد. پيشنهاد مي­شود براي حل اختلافتان با همسر، قبل از حرف زدن و بيان احساسات، ابتدا كنترل خود را به دست آورده و به قول معروف عنان احساسات خود را از كف ندهيد و نگذاريد خشم، شما را به كاري يا حرفي وا دارد كه بعد از آن شرمنده و پشيمان شويد.

اجازه دهيد همسرتان احساس و نظر خود را بگويد. سپس همين‌طور كه به دنبال يك راه‌حل مورد توافق 2 طرف مي­گرديد، به احساسي كه در پس كلمات همسرتان است فكر كنيد؛ البته بدون اينكه كلام او را قطع كنيد. خودتان هم بدون رودربايستي و ترس، احساس و نظر خود را به همسرتان بگوييد.


البته بدون برچسب زدن و لقب‌گذاري، راه‌حل جايگزين را مطرح كنيد. اگر توافق وجود نداشت، راه‌حل‌هاي هر 2 نفر را يادداشت كرده و براي انتخاب به همديگر فرصت فكر كردن دهيد. تصميم نهايي را هم به وقتي ديگر (با توافق هم) موكول كنيد. يادتان باشد ازدواج شما زماني يك ازدواج سالم است كه هر 2 بتوانيد به راحتي و بدون ترس، نظر و احساس خود را به‌هم بگوييد.


زماني براي حرف‌زدن .....

يكي از مهم‌ترين نكته‌هايي كه همسران بايد هنگام بيان احساسات‌شان به آن توجه كنند، زمان حرف زدن است. اگر از همسرتان رنجشي به دل گرفته‌ايد، اگر حس مي‌كنيد رفتاري از او سر زده كه مايه آبروريزي شما شده، اگر حس مي‌كنيد به شما دروغ گفته يا به شما بي‌احترامي كرده است، زودترين زمان لزوما بهترين زمان براي بيان اين احساس‌هاي شما نيست. بايد به شرايط زماني و مكاني‌اي كه در آن قرار داريد، توجه كنيد.


هيچ‌گاه سعي نكنيد حرفتان را جلوي ديگران و با ايما و اشارات به همسرتان برسانيد؛ مثلا جلوي ديگران به او كم‌محلي كنيد يا اخم كنيد. اگر عصبي و كلافه هستيد، حتما اشاره كنيد كه «الان وقتش نيست، بعدا در اين باره با هم حرف مي‌‍‌زنيم».

كارشناسان توصيه مي‌كنند، بهتر است با هم توافق كنيد قبل از اينكه مشكل خاصي بين‌تان به وجود بيايد. جلسات كوتاهي با هم داشته باشيد و طي آن باهم درباره احساسات‌تان سخن بگوييد. اين كار شما را به هم نزديك‌تر مي‌كند و از بروز مشكلات احتمالي جلوگيري مي‌كند

http://dehkade2000.persianblog.ir/post/35


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۱:۵۸ ] [ مشاوره مديريت ]

گفتگوي جالب زن و شوهر جوان در مورد يك ارتباط زناشويي
 
 
مرد مي‌گويد، زن مي‌گويد ؛ پاسخگويي به سوالات خانمها در مورد چاقي ، مشكلات ارتباط با اقوام شوهر و دوستان

ديروز همسرم از من سوال كرد كه آيا او چاق به نظر مي‌رسد؟ من گفتم بله ؛ او حدود 9 كيلو وزن اضافه كرده است و من صادقانه اعتقادم را به او گفتم. حال او از من رنجيده شده و اخمهايش در هم رفته ؛ به من مي‌گويد تو خيلي رك و سنگدل هستي.

آهاي مردم....او خودش از من سوال كرد. چرا اين زنها تحمل شنيدن حقيقت را ندارند؟

زن مي‌گويد:
حالا مگر چطور مي‌شود گاهي اوقات براي ناراحت نكردن من نقش بازي كني. چطور نمي‌فهمي وقتي از تو مي‌پرسم با اين لباس چاق بنظر مي‌رسم ، بايد جواب بدهي نه اصلا". از من نخواه علتش را برايت توضيح بدهم. مسلما" يك زن چاق خودش بهتر از هر كسي مي‌داند كه چقدر چاق شده است و حتما" براي اين چاقي فكري خواهد كرد. جواب‌هاي تند و آزار دهند? تو فقط كار را خراب تر مي‌كند. پس تا وقتي كه تلاش خودم نتيجه بدهد لطف كن و ساكت باش. اينطوري از زندگي ات هم لذت بيشتري خواهي برد.

مرد مي‌گويد:
اي مرداني كه جان و اعصاب و زندگي خود را دوست داريد، شما را به خدا هر وقت همسرتان راجع به تناسب اندام و چاقي احتمالي اش از شما نظر خواهي كرد، با دقت كافي و زيركانه جواب بدهيد ( البته اگر تصميم نداريد صاف صاف دروغ بگوييد). به جاي مراجعه به مغز درمانده اتان، او را به هر زن خوش اندام و زيبا رو كه مي‌شناسيد تشبيه كنيد. بگوييد آنها مرا ياد تو مي‌اندازند. اگر موثر نبود، سريع برويد و موهايتان را بتراشيد تا دانه دانه آنها را نكنده است.اين تنها چار? كار است.

زنان در مواجهه با اقوام شوهرشان

وقتي هم فاميل دور هم جمع مي‌شوند خواهر زاد شوهرم كه هنوز يك نوجوان است مثل يك گرب وحشي با من رفتار مي‌كند. شوهرم نه تنها از من حمايت نمي‌كند، بلكه با من تندي هم مي‌كند. چرا؟! چون من گفته ام تا وقتي خواهر زاده اش رسما" از من معذرت خواهي نكند با او حرف نخواهم زد.

زن مي‌گويد :
سر حرف خود بمانيد. آدم پر رو و بي ادب را بايد سر جايش نشاند. پافشاري كنيد تا از شما معذرت خواهي كنند. ( بايد به آنها بفهمانيد چه چيزي شما را عصبي و ناراحت مي‌كند. شما كه بي ادبي نكرده ايد، فقط با او حرف نمي‌زنيد...اين كمترين و بهترين واكنش است). بچه اي كه آنقدر گستاخ است كه به خود اجازه مي‌دهد رو در روي شما قرار گيرد مقصر نيست. مقصر والدين او هستند كه زحمت تربيت او را به خودشان نداده اند. اگر با اين كار شما را آدم بداخلاق و بدي خواهند خواند...حداقل بداخلاقي كنيد كه دلتان نسوزد. طولي نخواهد كشيد كه بالاخره متوجه مي‌شود يك نفر به او خدمت كرده و به او ياد داده كه مثل آدمهاي متمدن رفتار كند.

مرد مي‌گويد :
مي دانيد موضوع چيست؟ او به سرعت تصميم مي‌گيرد جواب دندان شكني به يك دختر بچه بدهد. آنوقت توقع داريد شوهرتان هم از شما حمايت كند و به كل خانواده اش حمله كند، واكنش آنها هم اصلا" مهم نيست چه باشد فقط شوهر بايد از زن طرفداري كند، همين.
شما هم براي حل اين مشكل يك شيپور برداريد وهمه جا جار بزنيد كه تا وقتي كه اون خانمي كه توي مهموني مامانت اينا دامن مشكي پوشيده بود و موهاش رو طلايي كرده بود از من معذرت خواهي نكنه ديگر هرگز پامو تو خون? مامانت نمي‌گذارم. اين هم يك راهشه!

جانبداري

من و همسرم سالها بود كه با يك زن و شوهر كه از دوستانمان هستند رفت و آمد داشتيم. حالا آنها از هم جدا شده اند. من دوست دارم رابطه ام را با اون خانم حفظ كنم اما شوهرم مي‌گويد بايد با هر دوي آنها قطع رابطه كنيم. او از دست من عصباني است.

زن مي‌گويد:
تو حق نداري من را مجبور به كاري بكني. هميشه از اينكه مردها، زنان را به موذي گري و رياكاري متهم مي‌كنند ناراحت مي‌شده ام. حالا كه ما صادقانه مثل دو دوست مي‌خواهيم روابطمان را حفظ كنيم به ما برچسب ضد _ مرد مي زنند. به شما توصيه مي‌كنم در چنين مواردي به شوهرتان بگوييد روابط خصوصي دوستتان به شما مربوط نيست. ارتباط و عواطف شما نسبت به دوستتان امري است جدا. گذشته از آن با حفظ روابط خود با او علاوه بر آنكه كمك مي‌كنيد دوران بحران بعد از طلاق را پشت سر بگذارد ، شايد بتوانيد او را متقاعد كنيد كه به زندگي خود برگردد.


مرد مي‌گويد:
من توقع دارم همسرم به خواست، من احترام بگذارد. اگر با آن خانم ارتباط داشته باشد شوهرش فكر مي‌كند كه ما جانب او را گرفته ايم. حالا از اين هم كه بگذريم، چرا مي‌خواهي مدام بنشيني و حرفهاي مايوسان? او را در مورد زندگي ناموفق و خسته كننده اش بشنوي؟ منفي بافي‌ها و تجرب? ناموفق او روي همسر من نيز تاثير خواهد گذاشت. مسلما" به او خواهد گفت كه مردها چنين و چنان اند. اگر خيلي به موضوع طلاق علاقه داري به جاي درگير كردن خودت با يك مورد اين چنيني، بنشين و يكي از دادگاه‌هاي طلاق را از تلويزيون از اول تا آخرش ببين.

نظر شما چيست؟
فكر مي‌كنيم با خواند صحبتهاي دو طرف به اين نتيجه رسيديد كه براي رفع مشكلات زناشويي بهتر است كه زن و مرد بدون اينكه بخواهند خود را بي تقصير جلوه دهند با هم به گفتگو بنشينند و تحليل‌هاي خود را از رفتار خود و طرف مقابل بازگو كنند و به نتايج شگفت انگيزي در روابط شان برسند


www.aftabir.com
 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۱۱:۵۷ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ">۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.