مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20604
دیروز : 33302
افراد آنلاین : 51
همه : 4349086

 

بالبداهه سخن گفتن : بخش اول

بالبداهه سخن گفتن و توان هماهنگ كردن افكار و سخنان در مدت زماني كوتاه، بسيار مهمتر از سخنراني پس از آمادگي و تمرين فراوان است. سرعت زندگي معاصر و لزوم ايجاد ارتباط كلامي سريع، اين ضرورت را ايجاب مي كند كه بتوانيم افكارمان را سريع سر و سامان ببخشيم و روان و دقيق به كلام دربياوريم. اين روزها ديگر يك تن در صنعت و حكومت تصميم نمي گيرد و مهمترين تصميمات دنيا دور ميزهاي كنفرانس اتخاذ مي شوند. هنوز هم هر فردي حرف خودش را مي زند، ولي ناچار است آن حرف را به شكلي قدرتمند و در شكل يك اعتقاد گروهي بيان كند. در اينجاست كه توان في البداهه انديشيدن و سخن گفتن ضرورت پيدا مي كند و نتايج مطلوب را هم مي دهد.

اول/ في البداهه سخن گفتن را تمرين كنيد

هر كسي كه اندكي هوش و مايه اي از خودداري داشته باشد، مي تواند سخنراني في البداهه و يا به قول عوام «سرِ دستي» قابل قبول و گاهي هم بسيار درخشاني را ايراد كند. براي مواقعي كه از شما مي خواهند چند كلمه اي حرف بزنيد، راههايي براي تقويت اين توانايي وجود دارد يكي از آن روشها شيوه اي است كه بعضي از ستارگان معروف سينما به كار مي برند.

بسياري از اين چهره ها هر شب تمرين حرف زدن در شرايط دشوار، يعني في البداهه انديشيدن و في البداهه فكر كردن، مي كردند. در خاطرات اين افراد مي خوانيم كه وقتي دور هم جمع مي شدند، هر يك روي تكه كاغذي موضوعاتي را مي نوشتند و آن را تا مي كردند و داخل كيسه مي انداختند. بعد كيسه را خوب تكان مي دادند و شانسي كاغذي را بيرون مي كشيدند. بعد بلافاصله مي ايستادند و يك دقيقه در مورد آن موضوع في البداهه حرف مي زدند. آنها هيچ وقت درباره يك موضوع دو بار حرف نمي زدند. نكته اصلي اين است كه آنها بعد از انجام اين بازي به مدت دوسال، در بداهه گويي بسيار قوي شده بودند و مي توانستند درباره موضوعات مختلف سخنراني كنند.

ديل كارنگي در دوره هاي آموزشي خود از شاگردانش مي خواهد كه في البداهه حرف بزنند. ديل كارنگي مي گويد: «تجربه به من آموخته است كه اين تمرين دو فايده اساسي دارد:

1-      به شاگردها ثابت مي كند كه مي توانند في البداهه فكر كنند.

2-      اين تجربه به آنها كمك مي كند كه موقع ايراد سخنراني اعتماد به نفس بيشتري داشته باشند. با اين تجربه، آنها تشخيص مي دهند كه اگر بدترين وضع هم پيش بيايد و نتوانند از متن آماده شده شان استفاده كنند، اين مهارت را دارند كه في البداهه مطلبي بگويند و موضوع را جمع و جور كنند.

بنابراين هر چند وقت يكبار  به شاگردان موضوع متفاوتي براي سخنراني خواهيم داد و تا وقتي هم كه از جا بلند نشده اند كه صحبت كنند، موضوع را نخواهند دانست.» ديل كارنگي اضافه مي كند: «به هر كس موضوعات بي ارتباط با شغل و حرفه اش مي دهيم. آنها سعي مي كنند با توجه به دانشي كه دارند، بين موضوع داده شده و موضوعي كه بلد هستند، نوعي ارتباط برقرار كنند. شايد اولين بار كه صحبت مي كنند،حرفهايشان چنگي به دل نزند، ولي بالاخره ياد مي گيرند. اين كار براي بعضي ها سخت و براي بعضي ديگر آسان است. اما در نهايت همه مي دانند كه اين كار بسيار آسانتر از آن است كه فكرش را مي كرده اند و همين بسيار خوشحالشان مي كند. مي بينند كه مي توانند قدرتي را در خود مي توانند تقويت كنند كه فكرش را هم نمي كردند صاحب آن باشند.» ديل كارنگي همچنين درباره شيوه ديگري براي تقويت في البداهه گويي مي افزايد: «يكي ديگر از شيوه هايي كه ما براي شاگردانمان به كار مي گيريم تا بتوانند في البداهه سخن بگويند، زنجيري بودن اين تكنيك است. اين شيوه در كلاسهاي ما انگيزه هاي جالبي را ايجاد مي كند. نحوه كار به اين شكل است كه به يكي از شاگردان مي گوييم داستاني را اختراع و آن را به جالبترين شكلي كه مي تواند بيان كند. مثلا او مي گويد: «پريروز داشتم هليكوپترم را از زمين بلند مي كردم كه يكمرتبه ديدم چند بشقاب پرنده دارند به طرف من مي آيند. مي خواستم فرود بيايم، اما مرد كوتوله اي در يكي از بشقاب پرنده ها به طرفم آتش گشود. من ...» در اين لحظه زنگي به صدا در مي آيد و نشان مي دهد كه وقت آن سخنران به اتمام رسيده است و شاگرد ديگري بايد داستان را ادامه بدهد. همين طور كه تك تك شاگردها قصه را ادامه مي دهند، ممكن است ماجرا سر از مريخ يا تالار كنگره دربياورد.»

دوم/ از لحاظ ذهني آماده باشيد في البداهه حرف بزنيد.

موقعي كه از شما مي خواهند بدون آمادگي قبلي حرف بزنيد، غالبا توقع اين است كه درباره موضوعي كه مي توانيد درباره اش با قدرت صحبت كنيد، سخن بگوييد. مساله اي كه در اينجا وجود دارد اين است كه چگونه با شرايط سخنراني روبه رو شويد و تصميم بگيريد كه در زمان كوتاهي كه به شما داده مي شود، نكات مهم مورد نظرتان را بيان كنيد. يكي از بهترين راههاي مطابقت با اين وضع آن است كه خود را از لحاظ ذهني براي چنين شرايطي آماده كنيد. وقتي به جلسه اي مي رويد از خود بپرسيد اگر الان از شما بخواهند كه صحبت كنيد، چه خواهيد گفت و بهترين جنبه موضوع كه مي توان آن را در اين مدت كوتاه، واضح و روشن بيان كرد، كدام است؟ موافقت و يا مخالفت خود را در مورد سخناني كه هم اينك گفته مي شوند، چگونه بيان خواهيد كرد؟

بنابراين اولين راهنمايي اي كه به شما پيشنهاد مي كنم اين است كه از نظر ذهني خودتان را آماده كنيد تا در همه شرايط بتوانيد في البداهه حرف بزنيد. اين يعني آن كه في البداهه فكر كنيد و اين كار يكي از دشوارترين كارهاي دنياست. ولي من مطمئنم هيچ كس نتوانسته است به عنوان يك سخنران بديهه گو اعتباري به دست آورد، مگر اينكه قبلا ساعت ها ذهن خود را مشغول تجزيه و تحليل شرايط عامي كه در آنها قرار  داشته است، كرده باشد. اين گونه سخنراني ها در واقع في البداهه نيستند، بلكه براي آنها از قبل آمادگي كلي وجود دارد. با چنين شيوه اي چون موضوع سخنراني را مي دانيد، مشكل شما فقط سازماندهي و تنظيم زمان و وضعيت خواهد بود.

 به عنوان يك سخنران بداهه گو، طبيعتا فرصت كمي براي صحبت خواهيد داشت، بنابراين تصميم بگيريد كه كدام جنبه از موضوع به شرايط شما مي خورد. از بابت اينكه آمادگي قبلي نداريد عذرخواهي نكنيد. اين را همه مي دانند كه شما از قبل آمادگي نداشته ايد. هرچه زودتر سر اصل مطلب برويد.

سوم/ بلافاصله مثال و نمونه اي بياوريد

چرا؟ به سه دليل كه در پست بعدي خواهم نوشت.

منبع :

 http://mojri3.blogfa.com/post-190.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۸:۰۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

بالبداهه سخن گفتن : بخش دوم

 در مطلب قبلي نكاتي براي ارتقاء توان في البداهه سخن گفتن نوشتم. اينكه ابتدا في البداهه سخن گفتن را تمرين كنيد و هميشه آماده باشيد كه في البداهه حرف بزنيد. در ادامه خواهيم خواند كه بايد بلافاصله مثال و نمونه اي بياوريد،  با تحرك و قدرت صحبت كنيد و از اصل همين جا و همين حالا استفاده كنيد.

سوم/ بلافاصله مثال و نمونه اي بياوريد.

چرا؟ به سه دليل: 1) چون مي توانيد فورا خودتان را از ضرورت فكر كردن درباره جمله بعديتان خلاص كنيد و بيان تجربيات حتي در وضعيت في البداهه گويي كار دشواري نيست. 2) آرام وارد عرصه سخنراني مي شويد و اولين لحظات ترديد و دلهره شما از بين مي روند و فرصت پيدا مي كنيد خودتان را درباره بيان موضوعي آماده كنيد. 3) بلافاصله توجه مخاطبان خود را جلب مي كنيد. آوردن مثال مطمئن ترين و سريع ترين راه جلب توجه مخاطب است.

مخاطبي كه جذب جنبه انساني مثال شما شده است، در لحظات اوليه سخنراني يعني موقعي كه بيشتريننياز را به اطمينان خاطر داريد، آن را به شما مي دهد. ارتباط يك راه دو طرفه است و سخنراني كه مي تواند توجه مخاطب را جلب كند، بلافاصله متوجه اين موضوع مي شود. همين كه نيروهاي پذيرنده را مثل يك جريان الكتريكي بالاي سر مخاطبانش مي بيند و برق پذيرش را در چشمهاي آنها مشاهده مي كند، ترغيب مي شود كه نهايت سعي خود را بكند و به آنها پاسخ بدهد. بنابراين ارتباط بين سخنران و مخاطب كليد موفقيت يك سخنراني است و بدون آن، ارتباط واقعي ممكن نيست. براي همين تشويقتان مي كنم به خصوص موقعي كه از شما مي خواهند فقط چند كلمه حرف بزنيد، از مثال استفاده كنيد.

چهارم/ با تحرك و قدرت صحبت كنيد.

اگر با انرژي و قدرت صحبت كنيد، حركات بيروني شما تاثير مثبتي روي ذهنيت خودتان خوهند داشت. تا به حال در ميان گروهي كه با هم صحبت مي كنند مردي را ديده ايد كه ناگهان در ميان صحبت آنچه را كه مي گويد با حركات هم نشان دهد؟ او خيلي زود روان و شيوا و گاهي اوقات درخشان سخن مي گويد و به زودي گروهي از شنوندگان مشتاق را جذب مي كند. ارتباط فعاليت جسمي با ذهن بسيار زياد است. ما براي توصيف كارهاي دستي و امور ذهني از اعتبارات يكساني استفاده مي كنيم. مثلا مي گوييم: «به عقيده اي چسبيده ايم. يا به فكري چنگ اناخته ايم.»

پنجم/ از اصل همين جا و همين حالا استفاده كنيد.

بالاخره وقتش مي رسد كه يكي به شانه شما بزند و بگويد: «چند جمله اي حرف مي زني؟»شايد اصلا اخطار قبلي هم در كار نباشد. شما با خيال راحت نشسته ايد و داريد از صحبت هاي مدير جلسه لذت مي بريد كه يك مرتبه متوجه مي شويد او دارد درباره شما حرف مي زند. هه به طرف شما برمي گردند و تا بياييد متجه شويد كه چه اتفاقي افتاده است، به عنوان سخنران بعدي انتخاب شده ايد.

در چنين شرايطي ذهن شما بايد فورا دست به كار شود و به قول معروف پشت اسبتان بپريد و اسبتان را چهارنعل بتازيد. حالا اگر بشود بايد آرام بمانيد. موقعي كه رو به رييس جلسه مي كنيد، وقتي است كه مي توانيد نفس گيري كنيد. بهترين كار اين است كه موقع حرف زدن، نزديك به افاردي كه مخاطب شما هستند، قرار بگيريد. مخاطبا به خودشان و كارهايي كه مي كنند علاقمند هستند. بنابراين سه منبع هست كه شما مي توانيد براي سخنراني في البداهه از آنها الهام بگيريد.

اول/ از خود مخاطبان حرف بزنيد. براي آسان سخن گفتن، ايتن نكته را از ياد نبريد. درباره شنوندگان سخن بگوييد و اين كه آنها چه كسي هستند و چه مي كنند و به خصوص اين كه براي جامعه شان و انسانيت چه مي كنند. از مثال هاي دقيق استفاده كنيد.

دوم/ موضوع موقعيت است. مطمئنا مي توانيد درباره شرايطي كه باعث گردهمايي آن عده شه است سخن بگوييد. آيا آن گردهمايي براي سالگرد واقعه اي است؟ قرار است به كسي جايزه داده شود؟ يك گردهمايي ساليانه و يا محفلي سياسي است؟

سوم/ آخر از همه اين كه اگر شنونده خوبي بوده ايد مي توانيد نكته خاصي را كه گوينده ديگري قبل از شما به آن اشاره كرده است، بگوييد و آن را مشخص كنيد. موفق ترين سخنراني هاي في البداهه آنهايي هستند كه در حقيقت في البداهه بيان شده باشند. آنها حاوي نكاتي هستند كه سخنران در دل خود درباره مخاطب و موقعيت حس مي كند و با شرايط، درست مثل دستكشي كه در دست داريد، جور هستند. لباسي هستند كه دقيقا بر قامت همين موقعيت دوخته شده است.

ششم/ في البداهه حرف نزنيد- سخنراني في البداهه ايراد كنيد.

در اين دو جمله يك اختلاف ظريف وجود دارد. هرگز فايده اي ندارد كه فرد مجموعه اي از موضوعات بي ربط را بدون آن كه رشته اي منطقي را با هم رديف كند، پشت سر هم بگويد. بايد به شكلي منطقي نظرات خود را حول و حوش يك نكته محوري نظم ببخشيد تا به هدفي كه در نظر داريد برسيد. بار ديگر تكرار مي كنم كه اگر با اشتياق سخن بگوييد، سخنراني دم دستي شما، بسيار زنده تر و موثرتر از سخنراني از پيش آماده تان خواهد شد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-191.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۸:۰۰ ] [ مشاوره مديريت ]
 

ويژگي هاي يك سخنراني اثر بخش

زبان، مهمترين وسيله ارتباط، گفتگو و برقراري تماس و تعامل با ديگران است. انسانها گاهي به مدد زبان، با اشيا، حيوانات و وسايل پيرامون خود به نحوي عاطفي و احساسي نيز سخن مي گويند و خواسته ها و تمايلات خويش را با آنها در ميان مي گذارند. 
سخن گفتن و بيان مطلب، مقوله اي است كه مي تواند به نوعي به پيشبرد اهداف و برنامه هاي ما كمك شاياني نمايد. شايد براي شما بسيار پيش آمده باشد كه با سخني مناسب، تاثيرگذار و پرجاذبه عده اي را با نظر و خواسته خود موافق و همراه كرده باشيد و چه بسا گاهي اتفاق افتاده كه بخاطر نداشتن نفوذ كلام و عدم ارتباط مطلوب، ديگران پذيرش حرفها و مطالب ما را نداشته و نتوانسته ايم توفيق چنداني حاصل نماييم.
از سوي ديگر، در سطح جامعه اگر توجه كرده باشيم در مي يابيم كه موفقيت و محبوبيت برخي از افراد مديون و مرهون زبان خوب، بيان شيوا و گفتار دلنشين آنان است. گو اينكه آنان با كلام خود افراد را جادو كرده ودر اعماق جسم و روح مخاطبان خو جاي مي گيرند و وارد مي شوند.


در هر حال زبان، گفتار و سخن موهبتي است كه بحث و بررسي پيرامون آن مجال بيشتري از اين مختصر را مي طلبد و اين بشر است كه با اين ويژگي ممتاز و اين سلاح بزرگ، حساس و پراهميت مي تواند در عرصه هاي زندگي، كار و حيات خود دگرگوني، پويايي و ... را حاصل نمايد و چه زيبا گفته شاعر كه: 
تا مرد سخن نگفته باشد عيب و هنرش نهفته باشد.

 
پس از ذكر مقدمه فوق در ادامه قصد داريم ابتدا برخي ويژگي هاي گفتار و سخن را به اختصار برشمرده و سپس مطالبي را پيرامون يك سخنراني اثربخش ذكر نماييم. اميد است مورد توجه اصحاب ارتباطات، مديريت و روابط عمومي ها قرار گيرد.


● ويژگيهاي گفتار و سخن 
به نظر مي رسد كه اگر كلام، سخن و گفتار ما داراي ويژگي هاي زير باشد ما در ارتباطات و امور روزمره خود توفيق بيشتر و مطلوبتري خواهيم داشت. به ديگر سخن، كلام، گفتار و بيان ما بايد:


۱) حتي الامكان بر اساس منطق و پايه هاي علمي باشد. 
۲) ترجيحاً از روي احساسات و عواطف و حب و بغض نباشد. 
۳) منفعلانه و از روي عصبانيت وتعجيل نباشد. 
۴) منقطع، بريده بريده و نامفهوم نباشد. 
۵) در جهت رضاي حق تعالي و خشنودي او باشد 
۶) به خاطر خوشايند اين و آن و يا به خاطر دشمني با كسي نباشد. 
۷) بيهوده، پراكنده و بي پروا و بي ادبانه نباشد. 
۸) شفاف، صريح، ساده و بي پيرايه باشد. 
۹) قوي، مستحكم، ماندگار و جامع و مانع باشد. 
۱۰) بي روح ،گنگ، ناممكن و بي سروته نباشد.


هر چند كه بجز مطالب گفته شده درباره ويژگي هاي يك سخن و گفتار مي توان نكات ديگري را گفت اما به همين اندازه بسنده كرده و ذيلاً به قسمت بعدي مطلب مي پردازيم.


● ويژگيهاي يك سخنراني اثربخش: 
قبل از هر چيز، براي آنكه يك سخنراني اثربخش باشد بايستي مقدمات و تمهيدات مربوط به آن به خوبي مديريت شده باشد. مثلاً:


 وقت برگزاري سخنراني: 
الف ) صبح باشد (چه ساعتي) 
ب ) عصر باشد (چگونه) 
ج) اوايل هفته باشد يا آخر هفته 
د) روز تعطيل باشد يا غير تعطيل 
ه) در وقت روزهاي گرم سال باشد يا سرد 
و) در مناسبتي خاص باشد 
و...


● مكان برگزاري سخنراني: 
الف ) از نظر مسافت و موقعيت جغرافيايي و نحوه دسترسي شركت كنندگان 
ب) از لحاظ نور_ صدا_ تهويه و ... 
ج) داراي فضاي سبز و درخت و ... است يا در ميان انبوه ترافيك و صدا و .... 
د) گنجايش لازم و وسعت كاري 
ه) محل پذيرايي از ميهمانان خاص 
و) پاركينگ و عبور و مرور 
ز)آبخوري و سرويسهاي بهداشتي 
ح) امكانات از لحاظ برقراري ارتباطات (فاكس _ اينترنت _ تلفن و ... ) 
ي) دكور و چيدمان وسايل مربوطه


● سخنران 
الف) مشهور است، محبوب است. 
ب) داراي مقام و موقعيت خاصي در اجتماع مي باشد. 
ج) جزكدام گروه، حزب و يا قوم و قبيله اي است. 
د) اصالت خانوادگي و سوابق خدمتي. 
ه) مدارك تحصيلي خود را از چه مراكزي دريافت كرده است. 
و) حاميان و طرفداران او چه كساني هستند. 
ز) چه ويژگيهاي فردي و شخصيتي بارزي دارد.


● برگزار كنندگان: 
الف) چه قصدي و هدفي را دنبال مي كنند. 
ب) سازمان و يا مركز خاصي است يا بوسيله تشكلهاي غيردولتي برگزار مي شود. 
ج) كار دعوت و پذيرايي را به خوبي برنامه ريزي كرده اند. 
د) نكات ايمني، بهداشتي و حفاظتي لازم را مدنظر قرار داده اند. 
ه) داراي وحدت نظر و انسجام و هماهنگي هستند. 
و)بروشور و برگه هاي اطلاع رساني لازم را آماده نموده اند.


● شركت كنندگان (مخاطبان): 
الف) قشر خاصي از جامعه هستند. 
ب) انفرادي دعوت شده اند يا با خانواده. 
ج) براي سرگرمي آمده اند يا استفاده علمي تخصصي. 
د) براي سرگرمي كودكان و فرزندان برنامه هاي خاصي تدارك ديده شده است. 
ه) سرويس براي رفت و آمد آنان مهيا شده است. 
و) از محتوا و هدف برگزاري سخنراني اطلاع دارند.


اما اكنون مي پردازيم به بيان ويژگيهاي يك سخنراني اثربخش:

 
يك سخنراني براي يك جمع كوچك و كم تعداد به مراتب كم دردسرتر از يك سخنراني با تعداد زيادي مخاطب است در اينگونه موارد بايستي با استفاده از حركات دست، ايما و اشاره و مديريت خوب زمان، كار سخنراني را به پيش برد. 
ممكن است در بخش پرسش و پاسخ و يا در خلال سخنراني عده اي سوالات غيرمعمول از شما داشته باشند مي بايست مراقبت نماييد در دام آنها گرفتار نشويد كه در آن صورت مجلس از دست شما خارج خواهد شد. در اينگونه موارد بهتر است اول تكليف را روشن كنيد و بيان نماييد كه به سوالات خارج از موضوع و يا در لابلاي برنامه سخنراني پاسخ نخواهيد داد. 
با آوردن مثالهاي ملموس، كاربردي و روزمره، جملات، اشعار، ضرب المثلهاي معروف، خاطرات جذاب، تجربيات گذشته، يافته هاي علمي و ... گهگاه فضاي سخنراني را تلطيف نماييد تا كار شما كسالت آور و خسته كننده نباشد. 
مطالب خود را حتي الامكان خلاصه و كوتاه بگوييد و براي اينكار يادداشت هاي كوچكي حاوي سرفصل و كلمات كليدي سخنراني تهيه و آماده كنيد تا روند سخنراني و ارائه مطالب روال معقول و خوشايندي داشته باشد. 
گاهي اوقات از حضار و شركت كنندگان بخواهيد كه كلمات آخر كلام شما را بيان كرده و از اين طريق مشاركت بيشتري به آنها در ارائه مباحث بدهيد. 
هر گونه حركات حاضرين را زيرنظر داشته باشيد ممكن است هر حركت آنان پيامي بدنبال داشته باشد. مثلاً اگر آنها زياد به ساعت خود نگاه مي كنند يا بر روي صندلي مدام جابجا مي شوند و يا كارهايي مشابه انجام مي دهند احتمالاً بدين معني است كه: 
الف) خسته شده اند. 
ب) وضعيت تنفس و هواي مكان برگزاري مناسب نيست. 
ج) شما بيش از وقت تعيين شده صحبت كرده ايد. 
د) مطالب ديگر جاذبه و پذيرش لازم را ندارند.


در بين سخنراني پرانرژي و پويا باشيد. در حقيقت روح شادابي و نشاط را به حاضرين انتقال بدهيد و آنها را متمايل كنيد به اينكه تا پايان همراه شما باشند. مي توانيد گاهگاهي تن صداي خود را بالا، پايين كنيد و توجه افراد را بدين ترتيب همواره با خود داشته باشيد.


ميكروفون همانقدر كه مي تواند در كيفيت كار شما اثر خوب داشته باشد همانقدر هم مي تواند آزار دهنده و اذيت كننده باشد. مراقب ميكروفون باشيد. 
نوع بكارگيري و هنر استفاده از دستها و قدرت آنها در فهم و انتقال مطالب خيلي مهم است. 
اگر بخشي از سخنراني شما توجه زيادي را مي طلبد دستهاي خود را بيشتر باز كنيد يا بالا و پايين ببريد. 
نوع پوشش و لباس شما هم بي تاثير در ارائه سخنراني نيست. 
لباسهاي رنگ و رو رفته، بدون اطو و چروك و ناصاف، كفشهاي نامناسب،آرايش مو و صورت هر كدام عواملي هستند كه مي توانند كار شما را تحت الشعاع قرار دهند. 
مثلاً در حين سخنراني متوجه مي شويد كه يك نفر مدام به كفشهاي شما نگاه مي كند. خوب كه دقت مي نماييد در مي يابيد كه فرضاً بندهاي كفش شما باز شده و يا خيلي كثيف هستند.


گاهي مي توان از اسلايد، اورهد، پاورپوينت ( Power Point)، شعر، داستانهاي كوتاه و وسايل سمعي و بصري براي انتقال بهتر مطالب استفاده كرد، به علاوه آنكه نمودارها، اعداد و ارقام (آمار) و تخته سياه (وايت برد) هم ياري رسان شما هستند تا مطالبتان مستندتر باشند.


جو و شرايط حاكم بر جلسه سخنراني را به خوبي ارزيابي و درك نماييد. اگر احساس كرديد كه شنوندگان ظرفيت حرفهاي مبتني بر شوخي و مزاح را ندارند از آنها پرهيز كنيد. 
هميشه ممكن است عده اي نخاله و يا غيرنرمال در مجلس سخنراني وجود داشته باشند بايد بتوانيد آنها را اداره كنيد تا اوضاع را به هم نريزند.


براي دريافت بازخورد حاصل از سخنراني خود، در پايان، آدرس پست الكترونيكي(E_mail) آدرس اينترنتي و يا تلفن خود را بيان كنيد تا نقاط قوت و ضعف شما را منعكس نمايند.


در ابتداي سخنراني يك بيوگرافي مختصر و مفيد از خود براي حاضرين ارائه دهيد اين كار باعث مي شود شما را بيشتر باور نمايند. 
در پايان نيز، يك چكيده و خلاصه در چند خط از موضوع و محتواي سخنراني را ارائه نماييد.


بي طرفي، انصاف، عدالت، حق گويي را در سراسر طول سخنراني رعايت كنيد. 
اگر با لهجه خاصي صحبت مي كنيد مراقب باشيد كه در افراد جاذبه يا دافعه خاصي ايجاد نكند. 
علاوه بر اينكه سخنان و گفتار شما در اذهان افراد باقي مي ماند، حركات و اعمال شما نيز به ياد ماندني خواهند بود. 
طوري به شنوندگان نگاه نكنيد كه احساس شود با فرد يا گروه خاصي بيشتر ارتباط داريد.


آدرس هاي بيشتر، منابع و ماخذ تكميلي و مطالبي كه به صورت جنبي مي توانند براي فهم و درك شنوندگان مفيد واقع شوند را براي حاضرين اعلام و معرفي نماييد. 
از علم روانشناسي، جامعه شناسي، مردم شناسي سعي كنيد براي ارائه سخنراني بهتر بهره بگيريد. 
بزرگ كردن خود را در كوچك پنداشتن و تحقير ديگران نبينيد. افكار عمومي قاضي و داور خوبي در مورد سخنان و مطالب ما هستند.


اداره جلسه سخنراني كه مخاطبان آن اقشار گوناگون جامعه باشند بسيار سخت و فني تر است از جلسه اي كه شنوندگان سخنان شما مثلاً همه دكتر، دانشجو و يا مهندس هستند و اين حالت رسالت كاري شما را حساس تر مي نمايد كه مراقبت و توجه بيشتري داشته باشيد.


از توجه حاضرين و زحمات برگزاركنندگان تشكر و قدرداني كنيد و سعي كنيد در صورت امكان ارتباط نزديكتر و گرمتري با شنوندگان پس از پايان جلسه سخنراني داشته باشيد.


هر چقدر شتاب و تعجيل در بيان كلمات و جملات بيشتر باشد امكان تپق زدن و اشتباه هم بيشتر مي شود، پس شمرده و با اعتماد به نفس صحبت كنيد.


چهره بشاش، احترام و رعايت ادب و كرامت انساني، استفاده از تكيه كلامهاي دلنشين و درك روحيات، عواطف و تمايلات شنوندگان نكات با اهميتي هستند كه نبايستي از آنها غفلت نمود.


اميد است مديران، صاحب نظران و بويژه شاغلان بخش روابط عمومي و ارتباطات در سازمانها، مراكز آموزشي و ... بتوانند با بهره گيري از اينگونه نكات يك سخنراني مفيد و موثري داشته باشند.

ترجمه و تاليف : حسن خسروي _ امير خسروي

منابع و ماخذ براي مطالعه بيشتر:
اصل اين نوشتار تحت عنوان:
A Short Guide To Effective Public Speaking
از اينترنت استخراج شده است.
جزوه درسي ارتباطات انساني _ ترجمه و تاليف حسن خسروي.
آرميچل، ترنس _ مردم در سازمانها _ ترجمه دكتر حسين شكر كن _ انتشارات رشد _ چاپ دوم پاييز ۱۳۷۷ 
باترا، ويجي و پرامد _ انديشه هاي خوب براي همه _ ترجمه هيبت ا .... اسدي _ انتشارات آستان قدس رضوي _ چاپ اول ۱۳۸۱ .
دكر، برت _ مديريت فرآيند ارتباطات موثر _ ترجمه دكتر بهزاد رمضاني _ انتشارات نشر دايره _ چاپ اول تابستان ۱۳۷۹ .
حسن خسروي _ فوق ليسانس مديريت _ مدرس علوم ارتباطات و مديريت
امير خسروي _ ليسانس مديريت _ پژوهشگر علوم مديريت

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-193.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۹ ] [ مشاوره مديريت ]

 

روشن بودن مطلب در سخنراني

نگهداري از انرژي موجود در صدا در تمام طول يك جمله

گاهي اوقات مردم يك جمله را با انرژي شروع مي كنند و سپس سسست و خسته مي شوند. در صورت انجام اين كار، جمله به صورت جويده و نامشخص تلفظ مي شود و در حقيقت مي توان گفت با اين كار اطلاعات اساسي و حياتي محو مي شوند.

اين روش نتيجه موارد زير مي باشد:

-         عادت كردن به اين شيوه سخن گفتن

-         مديريت ضعيف بر تنفس

-         جمله بندي ضعيف

تمرين

سعي كنيد اين جمله را يك نفس و بدون مكث تكرار كنيد:

«آدم ها اغلب نگران اين موضوع هستند كه گيج و يا فراموش كار به نظر برسند و اين امر كاملا قابل درك است.»

ممكن است هنگامي كه سعي مي كنيد اين جمله را با يك نفس بخوانيد، احساس ناراحتي كنيد و نتيجه اين مي شود كه كم كم سست مي شويد. بهتر است جمله را به دو بخش تقسيم كرده و يا آن را به صورتي مناسب جمله بندي كنيد.

دوباره سعي كنيد.

از مكث هاي كوتاهي استفاده كرده و هر جا كه نفسي تازه مي كنيد، علامتي بگذاريد:

 «آدم ها اغلب نگران اين موضوع هستند/ كه گيج و يا فراموش كار به نظر برسند/ و اين امر كاملا قابل درك است.»

احتمالا متوجه مي شويد كه در تمام طول جمله، انرژي لازم را خواهيد داشت؛ به علاوه هيچ كدام از اطلاعات ضروري حذف نمي شوند. (البته ممكن است همان ابتدا به راحتي از عهده خواندن اين متن كوتاه برآييد).

چرا سخنراني واضح و روشن مهم است؟

-         سخنراني واضح و روشن يكي از شروط لازم در طرح ريزي كردن صداست.

-         اگر صدا ضعيف يا نامشخص باشد، نكات اندكي را مي تواند انتقال دهد.

-         به هنگام انتقال اطلاعات، روشن بودن مطلب، عامل بسيار مهمي است زيرا شنونده اين شانس را ندارد كه شما را متوقف ساخته و بخواهد كه به روشني سخن بگوييد.

نكته هايي براي كساني كه از زبان انگليسي به عنوان زبان دوم استفاده مي كنند.

-         به جاي نگراني درباره لهجه خود، سعي كنيد روي آن تمركز كرده و به روشني سخن بگوييد.

-         سخنگويان انگليسي بومي، به صداي ضبط شده خود با لهجه ها و تلفظ هاي متنوع گوش مي دهند.

-         خيلي تند صحبت نكنيد، زيرا اين مساله براي شنوندگان بومي مشكل ايجاد مي كند.

-         بهتر است بدانيد كه صداهاي صامت در زبان انگليسي، ممكن است در زبان هاي ديگر وجود نداشته باشند. سعي كنيد اين صامت ها را شناسايي كرده و روي آن ها تمرين كنيد.

-         اگر در حال سخنراني و يا درس دادن هستيد و در مورد تند و واضح صحبت نكردن خود نگرانيد، سعي كنيد حين كار از ابزارهاي بصري استفاده كنيد.

-         اگر يك سخنراني رسمي پيش رو داريد، از قبل با يك انگليسي بومي تمرين كرده و از او بخواهيد به تلفظ و روش شما دقت كند.

-         به سخنراني هاي انگليسي هاي بومي گوش كرده و روي تلفظ هاي آن ها تمركز كنيد، زيرا اين كار در يادگيري شما بسيار موثر است.

-         تمرين هاي واضح سخن گفتن را انجام دهيد.

ارزيابي وضوح سخنان شما

تمرين

-         متني شامل 300 كلمه انتخاب كنيد.

-         آن را دوبار با صداي بلند بخوانيد.

-         براي خواندن خود زمان بگيريد (متن شما بايد حدود دو دقيقه طول بكشد. اگر آن را كمتر از دو دقيقه تمام كرديد، بدانيد كه سرعت زيادي داشته ايد و بار ديگر آن را با سرعت كمتري بخوانيد).

-         متن را براي بار سوم بخوانيد و اگر امكان دارد صداي خود را ضبط كنيد.

-         صداي ضبط شده خود را به عقب برگردانيد و مقدار روشن و واضح بودن خود را ارزيابي ك>2- ويرايش

3- استخراج نكات مهم و اصلي از پيش نويس نهايي

4- نوشتن نكات برروي كارتهاي شماره دار

اجراي تمريني

اجراي تمريني فرصت مناسبي براي زمانبندي مطالب، تسلط بر متن سخنراني و رفع اشكالاتي است كه ممكن است در طول سخنراني بوجود بيايد.

مراحل اجراي تمريني

1- تمرين كردن با صداي بلند

2- تمرين كردن مقابل آينه

3- اتكا نكردن به نوشته

4- گرفتن بازخورد (Feedback)

استفاده از وسايل سمعي و بصري

1- انتخاب نوع وسيله سمعي بصري با توجه به تعداد مخاطبان

2- جلب نمودن توجه كليه مخاطبان به پرده نمايش

آمادگي كامل براي ارائه سخنراني

آماده كردن خود به اندازه آماده كردن متن سخنراني اهميت دارد.

1- خود را باور داشته باشيم.

2-  تصوير مثبتي از خود داشته باشيم.

3- نقاط ضعف و قوت خود را بشناسيم.

تقويت اعتماد بنفس و داشتن تفكر مثبت

با تكرار كردن افكار مثبت و دلگرم كننده اعتماد بنفس خود را افزايش دهيم.

براي مثال مي توانيم از عبارات زير استفاده كنيم:

- سخنراني من جالب و پر از ايده هاي جالب است. مخاطبان حتما از آن لذت خواهند برد.

- به اندازه كافي در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات دارم، مخاطبان بزودي به اين مطلب پي مي برند.

- به اندازه كافي آمادگي دارم، تمرينات بخوبي انجام شده، بي صبرانه منتظرم تا واكنش مخاطبان را ببينم. 

تجسم موفقيت

تصور كنيم در حال ارائه يك سخنراني بي عيب و نقص هستيم.

چگونگي وضعيت ظاهري

مخاطبان تا حد زيادي تحت تاثير ظاهر ما قرار مي گيرند. طرز لباس پوشيدن ، راه رفتن و حتي ايستادن همگي مواردي هستند كه مي توان از آن برداشتهاي زيادي كرد. ايجاد ذهنيت مثبت در اولين لحظه براي موفقيت در سخنراني بسيار ضروريست. بنابراين:

- لباس مناسبي بپوشيم.

- با اعتماد بنفس راه برويم و صحبت كنيم.

بهبود وضعيت ظاهري

ظاهر خوب اندام به حالت بدن، يعني طرز نگه داشتن اسكلت بدن، بستگي دارد. بهترين حالت براي شروع سخنراني اينست كه صاف بايستيم، پاها كمي از هم فاصله داشته باشند دستها در طرفين بدن به حالت صاف قرار بگيرند. اين طرز ايستادن خنثي است و بيانگر مفهوم خاصي نيست.

تقويت صدا

آهنگ و بلندي صدا، تاثير بسيار زيادي بر سخنراني دارد. يكي از موارد مهم در آماده شدن براي سخنراني، شناخت عملكرد دستگاه گفتاري و كنترل ماهرانه لحن صداست.

تنظيم صدا

اولين شرط لازم براي خوب صحبت كردن ورود هواي كافي به ريه است. مي توانيم با انجام تمرينات ساده تنفسي مقدار ورودي هوا را افزايش دهيم.

دومين شرط لازم درست كار كردن حنجره است.

تنفس صحيح

آهسته و عميق نفس بكشيم تا اكسيژن راحتتر وارد بدن شود و در نتيجه خون بهتر در مغز جريان پيدا كند. هر چه مقدار اكسيژن ورودي بيشتر باشد، جريان هوا در تارهاي صوتي بيشتر مي شود و به تقويت صدا كمك مي كند.

ازبين بردن تنش

تنش ايجاد شده در عضلات در طول سخنراني اثرات نامطلوبي بر جاي مي گذارد:

1- استواري بدن را از بين مي برد.

2- باعث افتادگي شانه و خميدگي پشت مي شود .

3- مانع عملكرد روان حنجره و در نتيجه لرزش صدا ميشود.

4-  موجب منقبض شدن عضلات مي گردد.

با انجام يكسري تمرينات ساده، انقباض موجود در عضلات را از بين مي بريم. 

براي از بين بردن انقباض ماهيچه هاي  صورت به صورت ذيل عمل مي كنيم.

فشردن صورت

جمع كردن صورت

كشش دهان

آمادگي نهايي جهت ارائه سخنراني

1- استقرار وسايل سمعي- بصري در سالن

2- دقت كنيم وسايل سمعي بصري براي افرادي كه در انتهاي سالن مي نشينند قابل استفاده باشد.

3- وسايل برقي موردنياز درست كار كنند .

4- محل برگزاري سخنراني، ساعت و تاريخ حضور روي راهنماهاي درب ورود و طبقات مشخص شده باشند.

5- صفحات متن يا ياداشتها صفحه گذاري شده باشند.

6- حتما يك ليوان آب برروي ميز سخنران موجود باشد.

7-از برگزاركننده سخنراني بخواهيم پيش از آغاز سخنراني معرفي درستي از ما داشته باشد و از ابراز نظرات شخصي خود بپرهيزد.

شروع سخنراني

1- با نام خدا، با اعتماد بنفس و بدون نگاه به ياداشتها شروع مي كنيم.

2- در همان لحظات آغازين به همه مخاطبان نگاه كنيم تا احساس كنند يك يك آنها مخاطب ما هستند.

3- نحوه ايستادن ما طوري باشد كه بين ما و مخاطب مانعي ايجاد نشود.

4- در طول سخنراني نگاه خود را روي همه مخاطبان بچرخانيم. رديف هاي عقب را فراموش نكنيم.

بايدها و نبايدها

1- براي روشن شدن مطالب، ساده و مختصر صحبت كنيم و از زياده گويي بپرهيزيم.

2- مكث ها را بصورت مشخص و تاكيدي انجام دهيم. اين مكثها به مخاطبان اجازه مي دهد كه مطالب بيان شده را درك كنند.

3- براي آگاهي از زمان به ساعت ديواري نگاه كنيم نه ساعت مچي

4- اگر مطلب را گم كرديم، آرام باشيم تا آن را پيدا كنيم.

5- در آخر جملات صداي خود را پايين نياوريم چون باعث مي شود مخاطبان تصور كنند در مورد مطالب مطرح شده ترديد داريم.

6- به مخاطبان بگوييم كه چه مدت صحبت مي كنيم تا آنها بدانند چه مدت بايد تمركز كنند.

پاسخ به سئوالات مخاطبان

1- پاسخ به سئوالات مخاطبان بگونه اي نباشد كه ما را از پرداختن به موضوع اصلي منحرف سازد.

2- در هنگام مواجه شدن با سئوالات مشكل، آرامش خود را حفظ كنيم، در صورت لزوم از ترفندهاي تاخيري استفاده كنيم.

3- مراقب سئوالهاي كنايه داري كه براي نشان دادن نقاط ضعف و يا دستپاچه كردن سخنران پرسيده مي شود، باشيم و با تاييد گفته هاي طرف مقابل به بحث خاتمه دهيم.

4- چنانچه يكي از مخاطبان سئوالي مطرح كرد كه ارتباط چنداني با موضوع سخنران نداشت و ما پاسخ آن را نمي دانستيم بهتر است در جواب بگوييم:‹‹ قصد نداشتم امروز اين بخش از موضوع را مطرح كنم›› و يا بگوييم: ‹‹اين يك موضوع ديگري است كه حالا فرصت بحث در مورد آن را نداريم››.

پايان اثر بخش

1- خلاصه مطالب

مطالب در يك يا دو جمله خلاصه شوند اين خلاصه قابل فهم‌، كوتاه و مستدل باشد.

2- اثر گذاري

مكث ها، آهنگ جمله و زيبايي كلام رعايت شود.

3- اتمام قاطعانه

سخنراني با قدرت و با خاطره اي به ياد ماندني به پايان برسد.

 منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-200.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۷ ] [ مشاوره مديريت ]

 

چگونه حنجره ي خود را تقويت كنيم؟

مردم پيوسته درباره ي شيوه  سخن گفتن ما قضاوت مي كنند. الفاظي كه هنگام تلكم به كار مي بريم، ميزان هوشمندي و ظرافت ما را نشان مي دهد. از طرز گفتار ما شنونده پي مي برد چقدر مطالعه كرده ايم و با چه افرادي همنشين بوده ايم.

بنابراين شيوه  تكلم ما، اندازه ي فرهنگ وسواد ما را نشان مي دهد. بايستي همان زبان مادري خودمان را، دقيق تر، شيواتر و روشن تر، تكلم كنيم و براي دلنشين شدن سخن، از حركات كليشه اي وساختگي و تكلف آميز بپرهيزيم. آواي شما بايد داراي طنين ولحن موثر وگيرا باشد. اگر حنجره تان ضعيف است و نمي توانيد كلمات را با آهنگ طنين دار و روان ادا كنيد، بايستي حنجره خود را تقويت كنيد و براي تقويت حنجره و پرورش صدا تمرين زير را انجام دهيد:

در تنهايي با صداي بلند و شمره كتاب بخوانيد. هنگام اداي كلمات مراقب باشيد كه عيب هاي خود را در سخن گفتن برطرف كنيد.

واژه ها را كشيده، روشن، رسا آمرانه و طنين دار ادا نماييد. بهتر است در آغاز، واژه ها به واژه تكلم كنيد و هنگام اداي هر واژه، برروي آخرين حرف، كمي « مكث » نماييد.

مثلا دركلمه ي « شتاب» روي حرف «ب» اندكي مكث كنيد.

اين كار موجب مي شود تا كلمات و واژه ها را، نيمه كاره رها نكنيد و شتاب زده دنبال اداي كلمه  پس از آن نگرديد.

بهره گيري ازدستگاه ضبط صوت وشنيدن صداي خويش توسط آن، در شناسايي و تصحيح معايب تلفظ، بسيار موثر است.

هنگام تمرين خيال كنيد با كسي گفت وگو مي كنيد و مي خواهيد او را تحت تاثير بيانات خود قرار بدهيد. بر روي هر واژه اي كه ادا مي كنيد، تكيه كنيد. جملات را چندان تكرار كنيد كه ضعف هاي شما در تلفظ برطرف شود.

براي تقويت حنجره ي خود آواز بخوانيد و درحين آواز خواندن، كوشش كنيد، طنين باشكوه و آهنگ دلنشين، به آواي خود بدهيد.

بدانيد كه تنها راه بالابردن اندوخته  لغات و توان بهره گيري از واژه ها و اصطلاحات متنوع، آراسته و دلنشين، مطالعه  پيوسته  آثار بزرگ ادبي ايران و جهان مي باشد.

كوشش كنيد تا استفاده  از « فرهنگ لغات » براي شما به صورت عادت درآيد و هر كجا در درك مفهوم لغت دچار مشكل مي شويد، به آن رجوع كنيد و آگاهانه تر اين است كه آن كلمه را ريشه يابي كنيد.

هنگام تمرينات تقويت حنجره، تنفس خود را تنظيم كنيد تا درحين عمل دچار كمبود اكسيژن و يا « نفس نفس زدن » نشويد.

هنگام نرمش كردن نفس عميق بكشيد و اين كار را بارها تكرار نماييد تا از ظرفيت ششهاي خود تمام و كمال استفاده كنيد واكسيژن را به اندازه ي كافي به خون و ساير اندامهاي بدن برسانيد.

تنفس عميق بايد با دهان بسته و با بيني انجام شود. بي گمان پس از انجام دادن تمرينات گفته شده، هنگام سخنراني و يا سخن گفتن، ازتنفس و اكسيژن به گونه اي بهره ميگيريد كه فقدان اكسيژن را حس نمي كنيد و سخن شما شكلي لطيف و جاذب به خود مي گيرد و به زيبايي سخن شما مي افزايد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-201.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۶ ] [ مشاوره مديريت ]

 

بهداشت صدا و تارهاي صوتي گوينده

شامل حذف موارد نادرست استفاده كردن از صدا، بهداشت غذايي، حفظ رطوبت حنجره، رعايت سلامت جسماني و روحي و .... مي باشد كه براي داشتن يك صداي سالم و طبيعي ضروري هستند. بهداشت صوتي براي گويندگان، امري حياتي است.

براي داشتن يك صداي سالم و طبيعي بايد اين اصول را رعايت كنيم:

1-  حذف موارد استفاده نادرست از صدا:

مواردي وجود دارند كه اگر در افراد به صورت عادت درآيند و جزو رفتارهاي روزمره گردند باعث مي شود حنجره و تارهاي صوتي آسيب ببيند و فرد دچار اختلال صدا گردد.

دستور العمل هاي متخصص گوش، گلو و گفتار درمان براي جلوگيري از اختلال در حنجره و تارهاي صوتي:

· پرهيز از فرياد زدن و جيغ زدن

· سرفه و گلو پاك كردن فقط در صورت ضرورت و به صورت ملايم انجام شود

· پرهيز از بلند خنديدن

· خودداري از تقليد صدا

· پرهيز از صحبت ناگهاني و با فشار

· صحبت كردن با بلندگو، زير و بمي و سرعت معمول و طبيعي

· صدا سازي به آرامي و بدون تلاش و فشار انجام شود (به راحتي صحبت شود)

· در هنگام سخن گفتن يا گويندگي، سرتان را راست نگهداريد و عضلات صورت، گلو، گردن و شانه را سفت نكنيد

· سعي كنيد سرتان را هنگام حرف زدن براي مدت طولاني به يك طرف خم نكنيد. اين حالت گاهي اوقات، هنگام صحبت با تلفن ديده مي شود

· از ورزش هاي پر سر و صدا بپرهيزيد

· در صورت وجود هر گونه مشكل در صداي خود، از سخنراني و گويندگي درازمدت بپرهيزيد.

·  موقع بلندكردن وسايل سنگين صحبت نكنيد

·   موقع سرماخوردگي، زياد صحبت نكنيد

·  قبل از آموزش حرفه اي صدا، از صداي خود به طور حرفه اي استفاده نكنيد

·  با آب دهان، گلو را مرطوب نگهداريد.

 

2-   بهداشت غذايي:

برخي از مواد غذايي بر سيستم صوتي اثر منفي مي گذارند. اين مواد غذايي با ايجاد حساسيت در فرد و يا آسيب مستقيم بر تارهاي صوتي وي، باعث ايجاد اختلال صدا مي شوند. از بين اين مواد، برخي از آن ها آسيب هاي جدي به صدا وارد مي كنند و برخي نيز خفيف تر هستند.

 اين دستورالعمل ها را جدي بگيريد:

· در مصرف مواد محرك مانند ادويه ها احتياط كنيد

·   از مصرف الكل و هر گونه دخانيات پرهيز كنيد

·   از مصرف مواد اسيدي مانند سركه خودداري نماييد

· مصرف غذاهاي سرخ كرده را محدود كنيد

·  اگر حساسيت داريد از مواد غذايي آلرژي زا پرهيز كنيد

· در مصرف مواد غذايي چرب محتاط باشيد (بياموزيم و بياموزانيم كه چرب كردن غذا، احترام به مهمان نيست و خيانت به او است.)

· از خوردن مواد بسيار شيرين بپرهيزيد

·  از خوردني هايي مثل چپس و پفك پرهيز كنيد

·  در مصرف موادي مثل قهوه و چاي غليظ و نوشابه هاي گازدار كه رطوبت راه هاي هوايي را كم مي كنند محتاط باشيد.

· مايعات خيلي گرم و خيلي سرد مصرف نكنيد

 

3-   حفظ رطوبت كافي در حنجره

 

رطوبت در ناحيه حنجره، بسيار مهم است. اين رطوبت باعث مي شود كه دستگاه صوتي انسان، نرمتر كار كند و كمتر آسيب ببيند. هر فرد، به ويژه كساني كه به طور حرفه اي از صداي خود استفاده مي كنند بايد سعي داشته باشند كه آب مورد نياز بدن خود را كه به طور متوسط حدود دو ليتر (8 ليوان معمولي) در روز است تامين نمايند.

همچنين آب ميوه و چند قطره آب ليمو براي اين هدف مفيد است.

 

4-   سلامت جسمي و روحي

 

استفاده كنندگان حرفه اي از صدا بايد زندگي آرامي داشته باشند. عدم تعادل روحي و شخصيتي بر صدا اثر مي گذارد.

 لذا مواردي براي حفظ سلامت جسمي و روحي توصيه مي شود:

· حفظ سلامت و ورزش منظم و كنترل وزن

·  پرهيز از حضور در محل هاي پر گرد و خاك و دودآلود

· پوشش كافي در سردما

·  هر گونه گرفتگي بيش از 2 هفته، جدي گرفته شود و به دكتر مراجعه شود

· به طور متوسط 8-7 ساعت استراحت در 24 ساعت

· اگر نفخ و برگشت اسيد معده به دهان داريد به اين موارد توجه كنيد:

1.   غذا را با حجم كمتر و وعده هاي بيشتر مصرف كنيد

2.   سه ساعت بعد از خوردن غذا بخوابيد

3.   سر را براي خواب 25-15 سانتي متر بالاتر قراردهيد

4.  چربي كمتر استفاده نماييد

·  رعايت بهداشت دهان و دندان

· رطوبت فضاي زندگي و كار را حفظ كنيد

. هر چند وقت يكبار به ويژه اگر گوينده هستيد. نزد متخصص گوش و گلو يا گفتار برويد تا شما را معاينه كند

· دوران قاعدگي در خواندن و گفتار زنان اثر دارد (قرص هاي ضد بارداري و همين طور بارداري نيز بر روي صدا تغييرات منفي ايجاد مي كند)

· در دوران بلوغ، پسران و دختراني كه تغييراتي را در صداي خود احساس مي كنند، بايد از استفاده بيش از حد صداي خود بپرهيزند زيرا مي تواند باعث آسيب شود

·  قبل از اجراي برنامه، از پرخوري پرهيز كنيد زيرا پري معده، بر تنفس و ديافراگم اثر منفي مي گذارد

·  تمرينات رهايي بخش يا ريلكسيشن به آرامش فرد و تارهاي صوتي او كمك مي كند

· استحمام به ويژه قبل از اجرا، مي تواند نشاط و شادابي را به شخص بر گرداند. البته قرار گرفتن بيش از حد در آب گرم مي تواند نتيجه معكوس داشته باشد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-202.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۵ ] [ مشاوره مديريت ]
  ويژگي هاي سخنگويان موفق

 

صحبت و گفت وگو اساسي ترين و ضروري ترين مشكل ارتباط ميان انسانهاست به طوري كه يك فرد عادي به طور متوسط در طول روز 18 هزار كلمه بر زبان مي آورد. البته در برخي از افراد اين رقم بيشتر است، از اين رو مهارت هاي خود را براي اينكه جزو بهترين سخنگويان و بهترين و موفقترين گويندگان باشيد چرا ارتقاء نبخشيد؟

اصول گفت گوي موفق در چهار چيز است :

 1- صداقت  2- نگرش مثبت  3- علاقه به طرف گفت وگو  4- بي ريايي يعني رك و بي پرده صحبت كردن

هشت ويژگي مشترك موفقترين سخنگويان : بيشتر افراد موفق، سخنگويان موفقي نيز  هستنند جاي تعجبي ندارد كه بر عكس اين نيز صادق است اگر شما احساس مي كنيد كه تا كنون فرد موفقي بوده ايد، مي توانيد با بهترين سخن گفتن خود را موفقتر كنيد براي بسياري از ما مهمترين كار، تاثيرگزاري در گفت وگوي روز مره است.

 بنابراين سخنگويان داراي چند ويژگي مشترك اند:

1- آنها به هر چيز از زاويه اي ديگر مي نگرند و ديدگاههاي غير قابل پيش بيني اي درباره ي موضوعات ارايه مي دهند.

2- در صحبت كردن سبك خاص خود را دنبال مي كنند.

3- آنها در تمام مدت درباره ي خود صحبت نمي كنند.

4- شوخ طبع هستند و برايشان دشوار نيست كه آن را درباره خود به كار ببرند. در حقيقت بهترين

گفت وگو كنندگان اغلب ماجراهاي درباره ي خود تعريف مي كنند.

5- آنها كنجكاو هستند و مي پرسند چرا ؟ آنها مي كوشند درباره ي مطلبي كه به آنها مي گوييد بيشتر بدانند.

6- اظهار همدردي مي كنند و مي كوشند خود را به جاي شما بگذارند تا با صحبت هاي شما ارتباط پيدا نمايند.

7- افراد احساساتي هستند. نسبت به آنچه در زندگي خود انجام مي دهند احساس خود را بروز مي دهند و نسبت به آنچه شما در آن لحظه به آنها مي گوييد علاقه نشان مي دهند. 

8- افق هاي فكري گسترده اي پيش روي آنها قرار  دارد و درباره  مسايل و تجربيات بي شماري وراي زندگي روزمره خود به تفكر و صحبت مي پردازند.

البته مهم نيست تا چه اندازه سخنگوي برجسته اي هستيد اما موقعي پيش مي آيد كه بهتر است ساكت بمانيد حتي اگر تحت هر شرايطي قرار داريد و احساس مي كنيد كه بايد حرف بزنيد چنانچه مي شنويد كه غريزه به شما مي گويد ساكت بمانيد به آن توجه كنيد و سكوت اختيار  كنيد.

صحبت كردن به گونه امروزي : اين نوع صحبت كردن ناشي از مدهاي كوتاه مدت و رويدادها و شخصيت ها ست واژگان و عبارات اين نوع صحبت كردن به صورت كليشه هاي فوري در مي آيند. گاهي اوقات اين عبارات به شما كمك مي كنند كه با فردي گفت وگو كنيد اما اغلب انجام اين كارها باعث مي شود نحوه  صحبت كردن شما مصنوعي به نظر برسد و گويي نمي توان با فكر و اراده خود جمله هايتان را بسازيد و ادا كنيد. از اين رو از بكار بردن عبارات كليشه اي يا امروزي بپرهيزيد كه سرانجام درمي يابيد كه گفت وگوي شما موثر و جذاب تر است، البته سعي كنيد كه در صحبت كردن از واژگان بي ارزش ( تكه كلام ها) دوري كنيد كه اين واژگان يا اصوات هيچ چيزي به سخنان ما اضافه نمي كنند بلكه فقط صحبت ما را بهم مي ريزند. اين واژگان يا اصوات تا زماني كه ايستاده ايد براي تكيه دادن سودمند است اما اگر بدان وابسته شويد گفت وگوي شما لنگ مي ماند، از جمله اين واژگان مي توان به ((مثلا، در واقع، احساسا و ...)) يا اصواتي چون ((اِوم )) اشاره كرد. در زبان انگليسي پركاربردترين عبارت  you know ( مي دانيد ) است براي از ميان بردن عادت هاي بد در صحبت كردن، به آموزش نياز داريد. اولين روش گوش دادن به صحبت هاي خود است يعني همين طور كه صحبت مي كنيد توجه به كلماتي كه از دهانتان خارج مي شود، موثر واقع مي شود. تمرين اين روش مي تواند سخنان شما را اصلاح كند.

دومين پيشنهاد اينكه از يك نفر كمك بگيريد تا به گفته هاي شما گوش دهد و هنگامي كه از واژه اي بي ارزش و زايد يا كليشه استفاده مي كنيد با نشان دادن حركتي سريع اين موضوع را به شما گوشزد كند اين كار تاثير چشمگيري را درپي دارد. شما از همسر، دوست يا همكارتان بخواهيد هر بار از اين واژگان استفاده كرديد با گفتن كلمه اي كوتاه مانند صبر كن، گفتن شما را متوقف كند. اگر اين فرد دست كم چند ساعتي از روز را با شما بگذراند، پس از گذشت چند روز از تمرين، ديگر از اين واژگان استفاده نخواهيد كرد.

شما در گفت گو با غريبه ها بايد چند نكته را مد نظر بگيريد كه عبارتند از : غلبه بر خجالت و كمرويي خود و ديگران، شروع كردن صحبت، قانون اول گفت وگو : گوش دادن، زبان غيركلاسي ( اشاره ) و دوري از برخي پرسش ها و صحبت ها است .

در واقع اگر شما مي خواهيد چيزهاي جديدي بياموزيد ناچار هستيد به صحبت ديگران گوش دهيد و اگر دوست داريد مورد علاقه همه باشيد بايد به همه علاقمند باشيد و آنها را به صحبت درباره ي كمالاتشان تشويق كنيد. 

منبع : راز سخنگويان وفق ، لاري كينگ و مترجم : سيد رضا نيازي، انتشارات شرفي ، چاپ اول 1378

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-207.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۵ ] [ مشاوره مديريت ]

 نكات اساسي براي ابراز شخصيت گوينده

شخصيت گوينده هنر او مي­باشد كه از عواطف، احساسات و آموخته­هاي وي سرچشمه مي­گيرد. شخصيت گوينده عبارت از تركيب شخصيت غريزي و شخصيت هنري اوست.

يعني آنچه را كه فراگرفته با خصوصيات جسمي و غريزي خود تطبيق دهد و با در هم آميختن آنها شخصيت جديدي به وجود مي­آورد كه شخصيت گوينده است .

   گويندگان و اجرا كنندگان خبر در تمام دنيا محبوبترين گويندگان هستند، علت آن هم هنر خاص گويندگان خبر در كارشان است.

 چون برعكس گويندگان ديگر برنامه­ها، گوينده خبر نمي­تواند در اجراي متن اعمال سليقه نمايد و بايد با هنر و قدرت گويندگي و شخصيت خودش اين نقطه ضعف را جبران كند.

   يك گوينده براي ابراز شخصيت خود به 4 نكته اساسي بايد  توجه كند:

   الف – طبيعي بودن: اگر شخصي، ديگري را الگوي خود قرار دهد، هنر گويندگي، تقليدي و  بي ارزش مي­باشد.

   ب – شادابي و سرزندگي: البته اين چيزي نيست كه بتوان آن را به گوينده تزريق كرد.

   ج – صميميت : نبايد فراموش كرد كه صميمي بودن با خودماني و مهربان بودن فرق دارد، خودماني حرف زدن با شنونده و نشان دادن خصوصيات بي جا، شنونده را بيزار مي­كند.

د – قابليت انعطاف صدا : گوينده بايد صفات و مشخصات را فقط از راه گوش به شنونده القاء كند و اين كار ساده­اي نيست .

 

لازارسفلد و رابرت مرتن مي­گويد:

   يك فرد خبر پرداز صرفاً ناقل موثر اطلاعات (مانند يك هنرپيشه راديو و تلويزيون ) نيست. بلكه او مورد اطمينان و اعتقاد، به عنوان يك مقام ذيصلاح مي­باشد.

 حتي يك گوينده نمايش سرگرم كننده يا مجري پخش صفحات موسيقي داراي نوعي اعتبار ولو بدون ضمانت مي باشد.

هر فرد به عنوان گوينده بايد نمايي از تعهد اجتماعي را به نمايش بگذارد و بايد از موقعيت هايي كه در روشنگري و يا مغشوش كردن افكار عمومي در دست دارد، آگاه باشد.

 

·        تعهد  اخلاقي :

   رعايت موازين اخلاقي در گويندگي اعتماد دو جانبه ايجاد مي­كند.

 

·        سخنوري و آداب آن :

   مهارتهاي مختلف كلامي، هنرهاي تاثيرگذاري هستند كه انسانها را در بيان و عرضه مباحث و مسائل گوناگون شخصي و عمومي و سازماني ياري مي­كنند.

·        آداب سخنراني :

  يك سخنران ، براي اينكه در ايراد سخنان خود موفق باشد به اين معني كه در شنوندگان و

بينندگان تاثير بگذارد، مي­بايد ملاحظاتي را مد نظر داشته باشد و آدابي را رعايت كند كه عمده ترين آنها به اين قرار است :

 

1 – آراستگي ظاهري

2 – سلامت جسمي

3 – آرامش رواني

4 – گستردگي اطلاعات

5 – بسامي و گشاده رويي

6 – دوري از اطاله كلام

7 – معتقد بودن به كلام

8 – فصاحت و بلاغت

9 – تسلط بر كلام

10 – پرهيز از بريده گويي

11 – خونسردي و تعديل رفتار

12 – پرهيز از تقليد

13 – رعايت مكث هاي به موقع

14 – تناسب صدا : كوتاهي و بلندي صداي سخنران بايد با اوضاع و احوال بحث متناسب باشد.

15 – انتقال احساس به شنوندگان : سخنران ماهر و مجرب با رعايت جميع جهات و انجام حركات موزون و موقع شناسي بايد بتوان علايق و احساسات خود را به شنوندگان منتقل كند.

  ايجاد ارتباط بين مخاطبين و رسانه ها بر عهده گويندگان است و پر واضح است كه بدون اين ارتباط هيچ هدفي تحقق نمي پذيرد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-215.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

 گوينده و نحوه ارتباط با همكاران در اجراي خبر

 كلام هنرمندان همان اجزاي كلام عادي است و بيشتر همان كلماتي است كه در كوچه و بازار مي شنويم ولي تركيب آنها وقتي كه از دستان هنرمندان مي­تراود به گونه­اي است كه تاثيري فوق­العاده بر مخاطب به جاي مي­نهد.

-         انعطاف داشتن يا نداشتن مساله اين است !

   صدايي كه قابليت انعطاف بيشتري داشته باشد به نظر دلنشين­تر است.

حسين توصيفيان اولين گوينده خبر راديو :

   گوينده­ي خوب كسي است كه به روي عبارات يك متن، آهنگ دلنشين مي­گذارد. اين آهنگ صدا الحاق حس لازم به كلمه­اي است كه از گوينده صادر مي­شود.

حس القاي يك خبر هشدار دهنده يك خبر علمي، فرهنگي، اعلام آمار و ارقام ضروري براي مردم، حادثه، خبر شاد و ... به مخاطب كار گوينده است كه با توانايي هاي فيــزيكــي ويژه در اندام هاي گفتاري­اش و مهارت­هاي ديگر، مثل انعطاف صدا و اجرا، خوب شنيدن، خوب نوشتن و خوب خواندن امكان پذير خواهد شد.

 در واقع اين كلام گوينده است كه ماموريت انتقال بار هيجان، آگاه نمودن، عاطفه و ... را به مخاطب به بهترين وجه بر عهده دارد.

·         صداي بد از گويندگي ات دور باد!

   صدا اولين و مهمترين گزينه براي يك گويندگي خوب است، شفافيت و پاكي صدا و حالت آن بسيار مهم است. ليكن پس از اين خصوصيت، گوينده خبر بايد از مهارت هاي ديگري مانند طرز بيان صحيح خبر يا ، يا حس خبري داشتن، مهارت هاي روابط عمومي، قدرت برقراري ارتباط مناسب با مخاطب، سبك خاص داشتن در گويندگي اش ، تلفظ درست و استاندارد لغات و كلمات آگاهي و اطلاعات  كافي در حوزه كاري (و حتي فراتر از آن )، شخصيت مناسب و قابل قبول، تحت نظم و قاعده صحيح قرار دادن نفس خود، جمله بندي، قدرت بداهه گويي، ايجاد هيجان، آشنايي با علائم قراردادي اتاق فرمان و ... برخوردار باشد.

·         مصائب شيرين گوينده ها !

   گوينده موظف است براي احترام گذاشتن به فهم مخاطب، اشتباهش را در تلفظ كلمات و خبرها جبران كند و هميشه لازم نيست گوينده با واژه­هاي مثل « ببخشيد» اشتباهش را جبران كند بلكه گوينده تلوزيون در بسياري مواقع مي­تواند با مكث و لبخندي كوتاه و نيز با تغيير چهره به گونه­اي احساس ناراحتي و عذرخواهي­اش را به مخاطب بيــان كند، اين وضع مخاطب را آگاه مي­كند كه گوينده به علت كمبود وقت براي عذرخواهي مستقيم از واژه ها استفاده نكرده است.

در برخي مواقع اشكالات فني و عيب دستگاه ها، گويندگان را در نحوه  اجراي خبر دچار سردرگمي و با مشكل روبرو مي­كند كه تعامل گوينده با ديگر عوامل پيش از اجرا، هنگام اجرا و پس از اجرا در حل اين مشكل مي تواند كارساز باشد.

   همچنين حضور گوينده در تحريريه از ديگر عواملي است كه در نحوه اجرا و موفقيت او تاثير بســزايي دارد وموجب افزايش اطلاعات گوينده مي­شود.

   در اينجا لازم است از اهميت نقش آموزش و تاثير آن در اجراي موفقيت آميز گويندگان نيز غافل نمانده و آن را جز جدايي ناپذير كار گويندگي بدانيم .

·         و حسن ختام كلام آنكه ....

  اگر گوينده درباره خبري كه مي­خواند اطلاعات و نيز در اجراي خبر، جسارت كافي داشته باشد؛ خبر پر محتوا، جذاب تر و با ضرباهنگ تندتر اجرا مي شود و براي مخاطب جالب تر خواهد بود چرا كه با داشتن اطلاعات بالا گوينده مي­تواند سوالات مناسب و به موقع طرح كند و هدايت خبر و مصاحبه را در دست بگيرد و با اين كار خبرنگار را موظف كند كلي­گويي را كنار بگذارد و زواياي ديگر موضوع را بررسي كند و به پرسش هاي گوينده پاسخ دهد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-213.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

بايدها و نبايدهاي گويندگي

گويندگي در يك تعريف ساده، حرف زدن، انتقال فكر يا منظوري نهفته در يك مطلب، به شيوه­اي زيبا و درست به مخاطب است .

گوينده خوب علاوه بر داشتن صدا و بياني زيبا و بدون عيب ( از لحاظ تلفظ حروف، لحن و لهجه) بايد سواد كافي داشته باشد .

  گوينده خوب بايد خوب بشنود، خوب ببيند و عملي را كه انجام مي­دهد در مغز كنترل و در زبان پخش كند.

  يك گوينده بايد قدرت برقراري ارتباط داشته باشد. داراي قدرت انتقال فكر و احساس باشد و بتواند شخصيت خود را منعكس كند.

  اولين قدم در كار گويندگي خبر، درك و فهم خبر است .

         خودكار شدن فكر:

    گوينده بايد فكر خود را خودكار كند. فكر در حالت عادي صحبت كردن، خودكار است ولي موقع اجراي گويندگي اينچنين نيست و گوينده بايد براي اينكار، مطلبي را سريع بخواند و يكدفعه توقف كند و درباره آن فكر نمايد و ببيند موضوع چه بوده است، بعد دوباره مطلب را بخواند و اين بار فكر كند تا چه حد از مطلب را درك كرده است، اينكار را مرتب تكرار كند تا تمام مطلب را  بفهمد و با وقت گيري و كم كردن تعداد دفعات سعي كند به نتيجه مطلوب برسد.

  اينجا سرعت نيز نقش متفاوتي دارد، خبرها از روي متن خوانده مي شود و به دلخواه گوينده سرعتش تعيين نمي شود. اين يك قانون است. براي سرعت اداي كلمات " بيش از صد كلمه فارسي در يك دقيقه "  و گرنه سرعتي مناسب نخواهد داشت .

  يك گوينده عادي 80 تا 90 كلمه در دقيقه بايد بتواند حرف بزند و گوينده خوب كسي است كه بتواند تا دويست كلمه در دقيقه صحبت كند بدون اينكه نقصي درگفتار يا كلمات او پيش بيايد.

   اين ميزان سرعت براي خواندن ، هم كشش لازم براي خواندن خبر را ايجاد مي­كند و هم به نحوي است كه مطالب به راحتي شنيده و درك مي­شود.

  به هنگام خواندن خبر احتمال غلط خواني و يا تپق زدن براي گوينده وجود دارد، بنابراين بهترين روش متداول، اعتراف صادقانه به آن است .

  گوينــده خبر مي بايست در حين گويندگي واژه­ها و مفاهيمي را كه داراي بار خبري بيشتري هستند، " برجسته تر" كند.

 لحن متناسب با محتوا و فراز و نشيب ها و همچنين مكث و عطف و تاكيدها بيشتر از آنچه كه گوينده پخش (توليد) رعايت ميكند بايد توسط گوينده خبر رعايت شود.

 " برجسته خواني" در هر متني (خبري يا غير خبري ) از شرايط و ويژگي هاي يك گوينده خوب است . در هر متن خبري حداقل يك مفهوم مهمتر و برجسته تر است .

لحن در خبر عامل تعيين كننده­اي است. اين لحن و آهنگ مناسب گوينده است كه مخاطب را به شنيدن خبر ترغيب مي كند. لحن يا همان شيوه گفتار بايد متناسب با بخش خبري يا مخاطبان و موضوع خبر باشد و گوينده خوب خبر آن است كه " با حفظ شان خبر "   بتواند   " شيوه گفتار مناسبي" داشته باشد. گوينده بايد صدا و لحن خود را با متن و مفهوم خبر هماهنگ كند.

 يكي از اهداف گويندگي در رسانه، ايجاد تغيير است. تغيير در فكر مخاطب و بدون آمادگي نمي توان به چنين هدفي نايل شد.

من من كردن، ترديد در گفتار ، مكث هاي نابجا و طولاني، طرح مطالب غلط و گمراه كننده، اشتباه در انتخاب مفاهيم و كلمات، بدنبال كلمه گشتن، از جمله مواردي است كه اعتبار گوينده را به سادگي خدشه دار مي­كند.

 معني در پيام نيست در ذهن مخاطب است و وظيفه گوينده پيوند پيام با ذهن مخاطب است به گونه­اي كه پيام در ذهن او متناسب با نظر فرستنده، معني شود.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-214.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مراقبت از صداي خود

اگر تعداد سخنراني هايتان زياد است، حتما بايد از صداي خود مراقبت كنيد. در ضمن اين كارها را بايد هميشه انجام دهيد:

* توليد يك صداي مناسب را هميشه تمرين كنيد. تكنيك ضعيف عامل اصلي مشكلات در توليد صدا مي باشد.

* اگر به صدايتان خيلي فشار مي آوريد بهترين توصيه ما به شما اين است كه از يك روز قبل از سخنراني به ان استراحت بدهيد.

* اگر سرفه خشك مزمن داريد، حتما به يك متخصص حلق مراجعه كنيد.

* سعي كنيد مصرف داروهايي را كه باعث خشك شدن مخاط مي شوند، كاهش دهيد؛ زيرا اين ماده براي نرم شدن گلو لازم و ضروري است.

* كشيدن سيگار باعث صدمات قلبي شده و در دراز مدت روي كنترل تنفس صحيح كه براي سخنراني عامل مهمي مي باشد، تاثير مي گذارد. توصيه مي كنيم سيگار كشيدن را ترك كنيد زيرا بهترين كاري است كه مي توانيد براي سلامتي عمومي خود و همچنين صداي خود انجام دهيد.

* محصولات لبني توليد مخاط را افزايش مي دهند، بنابراين اگر در برنامه ريزي خود يك سخنراني سخت را در پيش داريد از مصرف اين محصولات بكاهيد.

* اگر امكان دارد در محيطي كه پر از دود است قرار نگيريد.

* الكل روي جريان خون و تارهاي صوتي اثر منفي مي گذارد.

* از رفتن به محيط هاي پر سر و صدا بپرهيزيد، زيرا ممكن است براي اينكه صدايان شنيده شود مجبور شويد به آن خيلي فشار بياوريد.

* سعي كنيد دهان و گلويتان به هنگام سخنراني خشك نباشند. مرتب چند جرعه آب بنوشيد.

* مايعات گازدار ننوشيد چون باعث آروغ زدن مي شوند.

* اگر در صداي خود دچار مشكل شده ايد، وسوسه نشويد كه سخنراني خود را به صورت نجواكنان انجام دهيد، زيرا اين كار دوره درمان شما را طولاني تر كرده و به طور پنهاني به تارهاي صوتي آسيب وارد مي كند.

* اگر مشغول يك سخنراني سخت هستيد، حتما در فاصله هاي بين اجراي خود استراحت كنيد.

براي مثال: از شخص ديگري بخواهيد به تلفن هاي شما جواب بدهد. فرياد نكشيد و به محيط هاي پر سر و صدا كه مجبور شويد با صداي بلند براي مدت طولاني صحبت كنيد، نرويد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-185.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۲ ] [ مشاوره مديريت ]
 

مهارت هاي لازم براي صحبت كردن در جمع

در زندگي همه ما مواقعي وجود دارد كه بايد در حضور چند نفر راجع به مساله‌‌اي صحبت كنيم. ممكن است اين صحبت در جلسه يا كنفرانسي باشد كه رسميت داشته باشد و ممكن هم هست كه در يك جمع خانوادگي يا در محيط كار بخواهيم براي دوستان يا همكارانمان صحبت كنيم. اگر مهارت‌هاي لازم را در اين زمينه داشته باشيم، قطعاً روند كار با موفقيت بيشتري انجام مي‌شود و به نتايج بهتري مي‌رسيم.
يكي از مباحث مهمي‌كه اكثر صاحب نظران درباره آن اتفاق نظر دارند، مقدمه‌اي است كه ما براي گفتار خود انتخاب مي‌كنيم. برخي مي‌گويند اصل مطلب مهم است و مقدمه تأثير چنداني در روابط ندارد، در صورتي كه اگر مقدمه جالب و دلنشين نباشد، دنبال كردن بقيه صحبت از جانب شنوندگان چندان قطعي نيست.
پس سعي كنيد صحبت خود را هميشه با يك مقدمه آغاز كنيد و سپس به اصل بحث بپردازيد.


 نكته درباره مقدمه‌چيني
بسياري افراد حتي در دوران تحصيل و براي نوشتن انشاء نيز براي پرداختن به مقدمه دچار مشكل مي‌شوند. با توجه به نكات زير حداقل از اصول كلي مقدمه آگاه خواهند شد:

- مقدمه بايد مختصر باشد، اما در عين حال هدف از بيان آن را مشخص كند تا شنونده بداند كه قرار است به چه موضوعي پرداخته شود.


-  مقدمه نبايد تنها اطلاعات خاصي را به شنونده منتقل كند، بلكه بايد شنونده را جذب كند و براي پيگيري كلام انگيزه لازم را در او به وجود آورد.


- مطالب بيان شده بايد مرتبط با يكديگر باشند، نه‌اين كه در مقدمه به نكاتي پرداخته شود كه در آخر بحث، هيچ نتيجه‌اي از آنها گرفته نشود.


- شنونده‌ايجاد كنيد كه موج مثبتي ايجاد شود و فضاي دلنشين و مطلوبي به بحث شما بدهد.


 نكته درباره جان كلام
و اما در پرداختن به مطالب اصلي كلام، پس از مقدمه، نكات زير را در نظر داشته باشيد:


- از كلمات قابل درك و با معني استفاده كنيد.


- القاب، عناوين و اصطلاحات فوق تخصصي، كمكي به درك بهتر موضوع نمي‌كند. البته هنگام نياز بايد به آنها اشاره كرد. اما موضوع اصلي نبايد تحت الشعاع اين مساله‌ قرار گيرد، زيرا شنونده خسته مي‌شود.


- براي پرداختن به موضوع، در صورت امكان مي‌توانيد از داستان‌هاي كوتاه، ضرب المثل‌ها و اطلاعات جالب ديگر براي حمايت از موضوع اصلي استفاده كنيد و بر جذابيت كلام و درك بهتر آن بيفزاييد.


- سعي كنيد حتماً از موضوع مورد نظر به اندازه كافي اطلاع و آگاهي داشته باشيد تا با تسلط كامل درباره آن صحبت كنيد.


- به ياد داشته باشيد هرچه بيشتر مطالعه كنيد، بيشتر خواهيد دانست و هرچه بيشتر بدانيد و بياموزيد، به جاهاي بهتري مي‌رسيد.


- وقتي از جنبه‌هاي گوناگون يك مساله‌ آگاه باشيد، با اعتماد به نفس بيشتري راجع به آن صحبت مي‌كنيد و اين حس مثبت خود را به شنونده نيز منتقل خواهيد كرد.


- با اشاره به ارزش و اهميت موضوع، علت انتخاب خود را در پرداختن به آن بيان كنيد و در صورت لزوم جزيياتي كه مرتبط با مساله‌ باشند را نيز تشريح كنيد.


- ديگران را در بحث خود وارد كنيد و از نظرات آنها نيز مطلع شويد، چرا كه اگر تا انتهاي بحث پيش برويد، امكان دارد نقاط كور و مبهمي‌براي شنوندگان ايجاد شده باشد و آنها فرصت ابراز عقيده يا سؤال در آن موارد را نداشته باشند.


-  هرگز فكر نكنيد سكوت حضار دقيقاً به معناي تأييد و همراهي با گفته‌هاي شماست. حتي اگر سكوتي نيز حكمفرما شد، سعي كنيد با طرح برخي سؤالات در ارتباط با موضوع آنها را به شركت در بحث تشويق كنيد.


- از مكث‌هاي طولاني و توپوق زدن جدا بپرهيزيد؛ زيرا اين گونه موارد نه تنها حاكي از عدم تسلط و آگاهي كافي شما نسبت به موضوع است، بلكه هماهنگي و ارتباط ميان موارد را از ميان مي‌برد و در ضمن موجب حواس پرتي شنوندگان و خارج شدن رشته گفتار از دست شما مي‌شود؛ البته‌اين كار نياز به تمرين دارد، اما ضروري و ممكن است.


- توجه داشته باشيد حتي عامي‌ترين مردم نيز قادر به درك ميزان توانايي شما در بيان، كلام و نحوه گفتار هستند. مردم هميشه به خود افراد توجه دارند نه به مدرك و درجه تحصيلي شان. پس اگر عالي ترين مدارك تحصيلي را نيز داشته باشيد، اما در انتقال مفاهيم و مقاصد مورد نظر خود ناتوان باشيد، موفقيتي كسب نخواهيد كرد.


- موارد فوق، نكاتي ساده اما مهم را به شما يادآوري مي‌كنند كه با وجود ساده بودن نياز به تمرين و صرف وقت دارند كه ما اميدواريم شما نيز با رعايت آنها در زندگي اجتماعي و كارهاي خود، به موفقيت ‌هاي روزافزون دست يابيد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-183.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۵۷:۵۱ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. http://iranmct.com/news/page/12مدیریت. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. Business Planبیرینس پلن طرح توجیهیمدیریت. کلینیک کاشت موی طبیعی آسمان