مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 1266
دیروز : 6465
افراد آنلاین : 7
همه : 5302063
ماشين سخنراني!امروزه بسياري از جيزها را به ماشين بدل مي كنند. راست است گه مي گويند عصر ما عصر ماشين است. 
فضاي اكادمي و دانشگاه ما به كارخانه اي بزرگ بدل شده است. كارخانه توليد كتاب,كارخانه توليد مقاله و اخير مقاله موسوم به ISI و نظاير آن. كارخانه اي كه توليد مي كند بدون آنكه به محتواي توليد نظر داشته باشد. همه بايد در اين ميدان از يكديگر سبقت بجويند. دانشگاه ۱ از دانشگاه ۲ و ...
يكي از اين موارد سخنراني هاي به اصطلاح علمي است.برخي استادان به ماشين سخنراني بدل شده اند. اينجا و آنجا نام شان در هرموضوعي برسر زبانهاست. اين هم يكي از مواردي است كه احتمالا به توليد به اصطلاح علم مربوط مي شود. گويا بناست من هم يكي از اين ماشين ها باشم و روز يكشنبه در همايش مطالعات فرهنگي در دانشگاه علامه شركت كنم!
عنوان سخنراني من خيلي گنده و دهن پركن است: " روش شناسي مطالعات فرهنگي".
كيست كه نداند چنين عنواني در جلسه اي بيست دقيقه اي و آن هم سخنراني چون من به يك شوخي شباهت دارد.
سخنراني در ايران اساسا شوخي است. نه حرفي زده مي شود و نه حرفي شنيده مي شود! سخنران از موقعيتي گفتماني برخوردار است كه مي تواند در فضاي تك گويانه ميدان داري كند. نه كسي مي تواند در خلال سخنان بپاخيزد و بگويد: " جناب دكتر مزخرف گفتي!" و نه كسي استدلالي رقيب عرضه كند. سخنراني ساختاري دموكراتيك ندارد. ما فقط فرض مي گيريم كه ديده وشنيده مي شويم، اي بسا كه سخنان ما هيچ تاملي را برنينگيزاند. 
در سخنراني هاي ما، سخنران پس از سخنراني خود مي رود و سخنان نفر بعد ( و حتي قبل از خود) را نمي شنود. اين همان ماجراي ماشينهايي است كه در خيابان اگرچه كنار يكديگر چيده شده اند اما هريك راه خود را مي روند و هدف خاص خود را درسر دارند.

عباس كاظمي
http://kazemia.persianblog.ir

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۱۱ ] [ مشاوره مديريت ]
۱۰ توصيه براي يك سخنراني موفقتاكنون چند بار اتفاق افتاده است كه براي عده‌اي سخنراني كنيد؟ آيا شما هم در هنگام سخنراني دچار اضطراب مي‌شويد و صدايتان مي‌لرزد؟ ممكن است نتوانيد افكارتان را به درستي بيان كنيد ض شدن خيلي سخت است.» اختيار ذهن را به دست بگيريد و به ذهن خود بگوئيد: «من اكنون اين اعتقاد را انتخاب مي كنم كه ايجاد دگرگوني ها براي من آسان تر شده است.» و به ياد داشته باشيد كه تنها چيزي كه در اختيار شماست انديشه اين لحظه است.روزنامه ابتكار 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۹ ] [ مشاوره مديريت ]
۴روش براي افزايش بهره هوشي (IQ)هر چند هيچ گونه تست مشخصي وجود ندارد كه به طور استاندارد در همه جاي دنيا براي سنجش هوش افراد به كار گرفته شود، ولي امتحاناتي وجود دارند كه از طرفي ميزان هوش شفاهي و از سوي ديگر ميزان توانايي هاي اجرايي افراد را مورد تحليل و بررسي قرار مي دهند. در اين قسمت از مقياس هوشي وشلر (WAIS) كه ويژه بزرگسالان مي باشد، استفاده كرده ايم و از ۱۴ آزمون مختلف بر روي ۴ مورد كه عبارتند از: آزمون لغات، شباهت سنجي، جا خالي، و استدلال ماتريسي تمركز كرده ايم. 
▪ نكته: در تلاش براي ارتقاي IQ شايد دو مرحله اوليه كه مربوط به سنجش توانايي هاي شفاهي افراد هستند، برايتان خيلي راحت تر از دو مورد بعدي كه ماهيت اجرايي دارند، باشند. به هر حال هر يك از اين مراحل نيازمند دقت و تمركز بالاي داوطلب بوده و براي قدم گذاشتن به مرحله بعدي بايد تلاش كنيد. 
مرحله ۱) لغات را با صداي بلند تشريح كنيد 
يكي از خرده آزمون هاي اين بخش، تست دايره ي واژگاني است. در طول اين آزمون از افرد مي خواهند كه در مورد لغاتي كه به او ارائه مي شود، توضيح دهد. به طور اخص هدف اين تست آزمايش اين مطلب است كه يك نفر تا چه اندازه اي مي تواند خود را ابراز كند. از آنجايي كه اين آزمون بيشتر بر روي دانش هاي قبلي و تجربياتي كه در گذشته به دست آورده ايد تاكيد دارد، گفته مي شود كه هوش شكل گرفته ي شما را مي سنجد.
براي تقويت اين توانايي مي توانيد فرهنگ لغت را باز كنيد و اولين كلمه اي كه به چشمتان خورد را انتخاب كرده و با صدايي كاملاً متعادل در مورد آن براي كسي كه در مقابلتان نشسته است، صحبت كنيد. به عنوان مثال اگر كتاب را باز كرديد و لغتي مثل “قره ني” به چشمتان خورد، ضعيف ترين توضيحي كه مي توانيد از آن داشته باشيد “نوعي آلت موسيقي” است. اگر قدري از بهره هوشي بالاتري برخودار باشيد، ميتوانيد بگوييد: “نوعي آلت موسيقي مانند ني توخالي است كه با هوايي كه از دهان خارج مي شود، به صدا در مي آيد. با دميدن جريان هوا به داخل آن مي توان صداهاي مختلفي را ايجاد كرد. روزنه هايي كه بر روي اين آلت موسيقي وجود دارند به ما اجازه مي دهند تا صداها را تغيير داده و موسيقي ايجاد كنيم.” 
شايد اين مثالي كه در بالا به آن اشاره شد، تا حد زيادي منحصر بفرد باشد، اما نمونه خوبي براي تفهيم اين امر بود كه چگونه بايد به ذات كلمات رسوخ كرد. 
مرحله ۲ ) ايده گرفتن از اشياء 
اين گزينه شبيه سازي نوعي “استدلال انتزاعي شفاهي” است؛ و توانايي شما را در اظهار نظر كردن در مورد مفاهيم مختلف به نمايش مي گذارد. معمولاً بايد نوعي رابطه و يا الگوي خاص ميان سه شي و يا بيشتر پيدا كرده و بعد شئي را انتخاب كنيد كه با الگوي اوليه مطابقت داشته باشد. 
براي افزايش IQ خود ۱۰ شي را انتخاب كنيد. به عنوان مثال: DVD ، فنجان، بالشت، كتاب و غيره. سپس شروع كنيد به طور شفاهي در مورد هر يك از آنها صحبت كنيد و روي جزئيات گفته هاي خود دقيق شويد تا به يك حقيقت در مورد آن رسيده و بتوايند از آن ايده ي جديدي برداشت نماييد. به عنوان مثال: 
-كپيDVD اولين قسمت حقايق زندگي بر روي زمين در مقابل من قرار دارد. 
- اولين نسخه DVD حقايق زندگي مقابل من است. 
- DVD اولين قسمت حقايق زندگي 
- حقايق زندگي 
- سريال كمدي 
- سرگرمي 
افكار انتزاعي براي ايجاد ارتباط ميان موضوعاتي كه ظاهراً هيچ ارتباطي به يكديگر ندارند، ضروري است. به منظور جمع زدن برخي موارد معين به صورت انتزاعي، شما نيازمند حس استنتاج و قياس بالايي هستيد. 
مرحله ۳ ) عينيت بخشيدن به مفاهيم انتزاعي 
آزمون هاي جاي خالي “ادراك سه بعدي، تجزيه و تحليل بصري-انتزاعي، و حل مسئله” را مورد تجزيه و تحليل قرار مي دهند. در اين قسمت فرد را امتحان مي كنند كه تا چه اندازه مي تواند چيزي راكه درك كرده بيان كند. 
اين مورد را در نظر بگيريد: هيچ كس نمي تواند هوش را تشريح كند؛ اين عبارت نميتواند در بردارنده هيچ گونه مفهوم تفصيلي متداول و داراي چهارچوب از پيش تعيين شده باشد. ما معتقديم كه مي توانيم، اما آيا مي توان اين توانايي را ملموس سازي نمود. از آنجاي كه در حال حاضر مقابل كامپيوتر نشسته ايد اجازه دهيد با استفاده از يك مثال كامپيوتري موضوع را برايتان بازتر كنيم؛ به دو صفحه ي وب مجزا فكر كنيد: يكي صفحه آرشيو بدون وجود هيچ گونه لينك، و ديگري يك صفحه ي فعال ويكي پي شماره ۸:
پس از آنكه در انجام تمرين قبل مهارت پيدا كرديد، مي‌‌توانيد اين تمرين را انجام دهيد. شكل هندسي كوچكي ( مثلث، مربع و يا دايره ) را بر روي كاغذ رسم كنيد و آن را به رنگ دلخواه درآوريد. سپس بر روي آن تمركز كنيد. فقط به آن شكل فكر كنيد و افكار نامربوط ديگر را از خود برانيد.
سعي كنيد در طي تمرين به كلمات فكر نكنيد.
▪ تمرين شماره ۹:
مانند تمرين قبل عمل كنيد با اين تفاوت كه اين بار چشمانتان بسته باشد. اگر نتوانستيد شكل را بطور كامل مجسم كنيد، چشمانتان را باز كرده، چند دقيقه به شكل نگاه كنيد سپس چشمان خود را ببنديد و تمرين را ادامه دهيد.
▪ تمرين شماره ۱۰:
سعي كنيد حداقل براي مدت ۵ دقيقه به هيچ چيز فكر نكنيد. دقت كنيد وقتي كه تمرين هاي قبلي را با موفقيت به پايان رسانديد، آنگاه نوبت به اين تمرين خواهد رسيد. در آن هنگام شما براي انجام اين تمرين آمادگي خواهيد داشت و قادر خواهيد بود براي مدتي معين به هيچ چيز فكر نكنيد. به زودي اين كار براي شما آسان و آسان تر خواهد شد.
منبع:
www.successconsciousness.comپارسي طب 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۸ ] [ مشاوره مديريت ]
تجسم خلاقدر كائنات همه چيز به وفور يافت مي‌شود، فقط بخواهيد و ياد بگيريد چگونه خواستن را. 
امروز مي‌خواهم خبر مسرت بخشي به شما بدهم، خبري كه تك تك شما را شاد و با نشاط مي‌كند و آن خبر، اين است كه شما قادر هستيد به هر آن چه آرزو مي‌كنيد، برسيد. شايد برايتان كمي غيرواقعي جلوه كند، ولي من با اطمينان به شما مي‌گويم كه شما قادر هستيد به هرچه كه آرزو مي‌كنيد، برسيد. در دهه‌هاي اخير، دانشمندان متوجه قابليت‌هائي در مغز انسان شده‌اند كه بسيار شگفت انگيز است. آن‌ها به اين نتيجه رسيده‌اند كه مغز انسان، نقشي خارق‌العاده در وقوع حوادثي دارد كه براي او پيش مي‌آيد. يا به‌عبارتي ديگر، هر آن چه امروز هستيد، آن چيزي است كه در گذشته به آن فكر كرده‌ايد. شايد بگوئيد كه هرگز اين طور نيست و يا برعكس، من هميشه از وضعيتي كه الآن دارم، ترس و واهمه داشته‌ام. در جواب، بايد بگويم كه بسياري از ما به خاطر پيچيدگي‌هاي بسيار ظريف مغزمان كه در نهايت باور ما از آن نشأت مي‌گيرد، پي به افكارمان نمي‌بريم، بسياري از آن‌ها ريشه در ضمير ناخودآگاه ما دارند كه دسترسي به آن براي ما بسيار مشكل است. بعضي باورها مثل لباس غواصي به تن ما چسبيده‌اند و جزئي از وجود ما هستند. از طرف ديگر، هر وقت ما از چيزي مي‌ترسيم، در واقع به طور مرتب به آن انرژي مي‌دهيم و آن قدر انرژي مي‌دهيم كه اين بذر كوچك به درختي تنومند تبديل شده و در عالم بيرون، تجسم مي‌يابد. بله؛ درست است. هرگاه از رخ دادن واقعه‌اي، ترس و واهه داريد و به طور مرتب به آن فكر مي‌كنيد، در واقع خودتان به تجسم آن واقعه در عالم بيرون كمك مي‌كنيد. 
در واقع هر لحظه از زندگي داراي خلاقيتي است نامحدود و كائنات داراي سخاوتي بي‌كران. كافي است آنچه را مي‌خواهيد روشن باشد تا مراد دلتان به سراغتان بيايد. 
شما بايد بدانيد كه زندگيتان در واقع اثر هنري شماست، هر لحظه، لحظهٔ آفرينش است. شما داراي قدرتي بيكران براي خلق آيندهٔ خويش هستيد، پس از همين امروز شروع كنيد. 
● تجسم خلاق چيست؟
تجسم خلاق، فن استفاده از نيروي خيال براي آفرينش خواسته‌هاي زندگيمان است. ‌”تخيل‌“ يعني توانائي آفريدن آرمان يا تصويري در ذهن. در تجسم خلاق، تخيل خود را براي آفرينش تصويري روشن از آنچه مي‌خواهيد متجلي سازيد، به‌كار مي‌بريد. آن گاه به طور منظم بر اين آرمان يا تصوير تمركز مي‌كنيد و آن قدر به آن ‌”انرژي مثبت مي‌دهيد تا در بيرون به‌صورت واقعيتي عيني جلوه‌گر شود. 
هدف شما در هر سطحي، خواه مادي يا عاطفي يا ذهني يا معنوي باشد، توانائي دارد. شايد خود را در خانه‌اي نو، كاري نو، رابطه‌اي زيبا، حافظه‌اي نيرومند و قدرت يادگيري بهتر مجسم كنيد. 
بايد بدانيد كه از اين شيوه نمي‌توان براي كنترل رفتار ديگران به منظور انجام كاري (بر خلاف ميل و اراده شان) سود جست. نكته ديگر اين كه، آرزوهاي شما بايد در سطحي باشد كه قابل دسترسي بوده و دور از عقل نباشد. به طور مثال، كسي كه از كودكي از نعمت بينائي بي بهره است، تجسم كند كه بينائي اش بازگشته است. 
در واقع ذهن شما مانند لوحي است سفيد و دست نخورده. از امروز قلم به‌دست گيريد و هر آنچه را كه در دل تمنا مي‌كنيد، بر آن بنويسيد. 

دكتر الهام اميرآذر
طب سوزني ـ درمان‌هاي طبيعيمجله شادكامي و موفقيت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۷ ] [ مشاوره مديريت ]
تقويت حافظه درسالخوردگاندكتر گريفيت در پاسخ به اين پرسش كه سالخوردگان براي تقويت حافظه و قواي دماغي چه غدايي بهتر است بخورند، گفته است : هر بار با ناشتائي بايد دست كم دو دانه خرما، دو بادام و يك گردو بخورند و اگر در دسترس نبود مخلوط شير ولرم با عسل طبيعي. خواب و مطالعه خود را از دست ندهند، در هواي آلوده زندگي نكنند، عصبي نشوند و پرخاشگري هم نكنند.روزنامه همشهري 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۶ ] [ مشاوره مديريت ]
بازيابي حافظه۱) بازيابي اطلاعات از حافظه 
پس از آن كه اطلاعات رمزبندي شد و در حافظه ذخيره گرديد، براي آن كه مورد استفاده واقع شود بايد از حافظه بازيابي گردد. بازيابي حافظه، تقريباً درتمام جنبه‌هاي زندگي روزانه، از يادآوري محل پارك اتوموبيل تا يادگيري مهارت‌هاي تازه، اهميت وافر دارد. چند عامل بر چگونگي بازيابي اطلاعات از حافظه بلند مدّت تأثير گذارند. نخست، بايد دقيقاً بفهميم كه بازيابي حافظه چيست تا بعد بر عوامل مؤثر بر اين فرايند بپردازيم. 
۲) پايه‌هاي بازيابي حافظه 
بازيابي عبارت است از فرايند دستيابي به اطلاعات ذخيره شده در حافظه. هنگامي كه شما در امتحاني شركت مي‌كنيد، براي پاسخ دادن به سوالات، به قابليت بازيابي اطلاعات آموخته شده از حافظه‌تان نياز داريد. اطلاعات به چهار روش اساسي قابل استخراج از حافظه بلند مدّت هستند. بازيابي اطلاعات معمولاً از طريق سرنخ‌هايي كه به آن‌ها «سرنخ‌هاي بازيابي» گفته مي‌شود صورت مي‌گيرد و اين سرنخ‌ها بر چگونگي بازيابي اطلاعات تأثير گذارند. 
▪ يادآوري: 
اين نوع بازيابي حافظه مستلزم توانايي دستيابي به اطلاعات بدون اين كه سرنخي در اختيار گذاشته شود است. براي مثال، پاسخ به سوالات تشريحي، نمونه خوبي از يادآوري است. 
▪ خاطره: 
اين نوع بازيابي حافظه مستلزم بازسازي حافظه، غالباً با به كارگيري يك ساختار منطقي، خاطره‌هاي جزئي، داستان‌ها يا سرنخ‌هاست. براي مثال، پاسخ دادن به سوالي درباره يك مقاله، معمولاً مستلزم به يادآوردن جزء كوچكي از اطلاعات و سپس بازسازي بقيه اطلاعات بر پايه اين خاطره‌هاي جزئي است. 
▪ بازشناسي:
اين نوع بازيابي مستلزم شناسايي و تشخيص اطلاعات پس از مواجه شدن دوباره با آن‌هاست. براي مثال، سوالات چند گزينه‌اي مستلزم تشخيص پاسخ درست در بين گروهي از پاسخ‌هاي موجود است. 
▪ بازآموزي: 
اين نوع بازيابي حافظه مستلزم بازآموزي اطلاعاتي است كه قبلاً آموخته شده‌اند. اين كار معمولاً يادآوري و بازيابي اطلاعات را در آينده آسان‌تر مي‌سازد و مي‌تواند قدرت حافظه را افزايش دهد. 
۳) مشكلات بازيابي حافظه 
فرايند بازيابي هميشه درست عمل نمي‌كند. آيا تا كنون برايتان پيش آمده كه حس كرده باشيد پاسخ سوالي را مي‌دانيد امّا نتوانسته باشيد آن را به طور كامل به ياد آوريد؟ اين پديده را تجربه «نوك زبان بودن» مي‌نامند. در حالي كه شما مطمئن هستيد كه اين اطلاعات جايي در حافظه شما ذخيره شده است امّا نمي‌توانيد آن را دستيابي و بازيابي كنيد. 
پژوهش‌ها نشان مي‌دهد كه اين تجربه، عليرغم مشكل ساز بودن و ناراحت كنندگيش، بسيار شايع است و معمولاً حداقل يكبار در هفته براي اغلب جوانان، و دو تا چهار بار در هفته براي بزرگسالان اتفاق مي‌افتد. در بسياري موارد، مردم حتي مي‌توانند جزئيات بيشتري مثل حرف اوّل كلمه‌اي كه به دنبالش مي‌گردند را به ياد آورند.كارگاه آموزشي روان يار 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۵ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۴ ] [ مشاوره مديريت ]
برحواس خود تمركز كنيداغلب ، مابه اين مساله توجه چنداني نداشته ايم كه حواس پنجگانه خود رااز يكديگر تفكيك و آنها را به صورت مجزا از يكديگر حس كنيم . ذهنتان را براي بالا بردن آگاهي حسي پرورش دهيد . امروز را بر بينايي تمركزكنيد ، فردا بر مزه ، روز بعد بر بويايي و ... مثلا : زماني كه در حال دوش گرفتن درحمام هستيد ، قطرات آب را روي بدن خود احساس كيندو ازاين كه باعث تميزي و آرامش شما مي شود ، لذت ببريد. موقعي كه در حال غذا خوردن هستيد فقط برطعم و مزه غذا تمركز كنيد . وقتي در حال ريختن چاي در استكان هستيد ، به صداي ريزش آن گوش دهيد . به اين ترتيب ، شروع به جدا كردن تجربيات حسي تان از يكديگر كنيد و از بابت هر كدام سپاسگزاري نماييد.شبكه خبري ورلد نيوز 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۳ ] [ مشاوره مديريت ]
پس‌ خبا؛ فن بهسازي حافظهيكي از معروف‌ترين فنون بهسازي حافظه روش “پس خبا” نام دارد. اين روش بدين‌منظور ابداع شده كه توانايي مطالعه و به خاطر سپردن مطالب درسي را افزايش دهد. نام اين روش در فارسي (پس خبا) و در انگليسي )PORST( نام دارد و متشكل از حرف اول نام پنج مرحله آن است. پيش‌خواني، سوال كردن، خواندن، به خود پس دادن و آزمودن. در مرحله اول شما مطالب فصل را پيش‌خواني مي‌كنيد تا برداشتي كلي از موضوع‌ها و بخش‌هاي اصلي آن داشته باشيد. پيش‌خواني شامل خواندن فهرست مطالب فصل، مروري سريع بر مطالب فصل همراه با توجه ويژه به عناوين بخش‌هاي اصلي و فرعي آن و خواندن دقيق خلاصه مطالب در پايان فصل است. اين نوع پيش‌خواني احتمالا شما را وادار به سازمان‌دهي فصل مي‌كند و اين سازماندهي مطلب كار بازيابي را بسيار آسان مي‌كند. مراحل دوم، سوم و چهارم در هر يك از بخش‌هاي اصلي فصل انجام مي‌شود. معمولا در يك كتاب هر فصل مركب از چندين بخش اصلي است و شما بايد مراحل سوال كردن، خواندن و به خود پس دادن را در مورد هر بخش به كار ببنديد و پس از آن به مرحله بعدي بپردازيد. در مرحله سوال كردن عنوان‌هاي اصلي و فرعي را به دقت بخوانيد و آنها را به صورت سوال درآوريد. 
در مرحله خواندن هر بخش را به قصد پاسخ دادن به سوالات بخوانيد و در مرحله به خود پس دادن تلاش كنيد انديشه‌هاي اصلي آن بخش را به ياد آوريد و اطلاعات را از بر بخوانيد (بي‌صدا يا ترجيحا با صداي بلند) مرحله‌هاي سوال كردن و خواندن تقريبا به‌طور قطع شخص را وا مي‌دارد هنگام رفوگرداني مطالب به بسط معنايي آن بپردازد و در مرحله به خود پس دادن مجبور مي‌شود بازيابي را تمرين كند. مرحله پنجم يا مرحله آزمودن پس از خواندن فصل مي‌آيد . شما سعي مي‌كنيد نكات اصلي خوانده‌هاي خود را به ياد آوريد و بفهميد مطالب مختلف چگونه به يكديگر پيوند مي‌خورند. اين مرحله بسط معنايي و تمرين اضافي براي بازيابي را بر مي‌انگيزد خلاصه اينكه روش (پس خبا) بر سه اصل بهسازي حافظه استوار است. سازماندهي مطالب، بسط معنايي مطلب و تمرين بازيابي.
تهيه وتنظيم: فائزه رضويروزنامه ابتكار 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۸:۰۲et="_blank">۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][
     نتیجه
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.