مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4401
دیروز : 16617
افراد آنلاین : 5
همه : 4259937
جلسات خود را متنوع نگاه داريدهرچند گاه يك‌بار كاملاً ساختار گروه را عوض مي‌كرديم. يك‌بار يكي از اعضاء گروه با خودش غذا و تعدادي پتو آورد و همه ما را در ماشين جيپ‌اش نشاند و به‌ قله كوهي در آن اطراف بود. در آن هواي خنك شبانه و زير نور ماه كه قرص تمام بود و زيبائي‌اش سراسر دره را گرفته بود، جلسه‌ئي با انرژي رفيع و بالائي داشتيم.
يك‌بار ديگر با اتومبيل كنار ساحل رفتيم. نيمه شب كنار ساحل هيمه‌ئي برافروختيم و به مراقبه گروهي نشستيم.
يك روز، تمام روز را در صحرا گذرانديم. و از طريق كوهنوردي و بالا رفتن از درخت و پياده‌روي در طبيعت، با ترس‌ها و محدوديت‌هاي خويش روبه‌رو شديم.
قصدمان از انجام همه اين‌ها، تعالي آگاهيمان بود تا بتوانيم از طريق طبيعت با خودمان و با يكديگر همنوا و هماهنگ شويم. از اين طريق، پيوندي فردي و گروهي به ‌وجود آورديم كه بعدها در كار گروهي ما بسيار مؤثر بود.
اتصال دروني با افرادي همفكر مي‌تواند منافع بسيار داشته باشد. كمترين نفع آن اين كه رشد دروني مي‌تواند علاوه‌ بر توان آزما، مفرح نيز باشد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۷:۰۰ ] [ مشاوره مديريت ]
آدم خوب هم اشتباه مي‌كندهيچ‌كس از خطا و اشتباه بري نيست اما در عين حال هيچ‌كس هم از انتقاد خوشش نمي‌آيد.
همه ما دوست داريم باور كنيم هر كاري كه مي‌كنيم درست است. حتي اگر خلاف آن حقيقت داشته باشد. وقتي اشتباهي مرتكب مي‌شويم، ترجيح مي‌دهيم كسي متوجه نشود. اما در زندگي خانوادگي نمي‌توان چيزي را از هم پنهان كرد. ممكن است همسرتان متوجه اشتباه شما شود و آن را به شما گوشزد كند. در واقع اين وظيفه اوست كه اشتباهات شما را ببيند و كمك كند كه در آينده ديگر مرتكب آنها نشويد. با اين حال هر قدر او سعي كند مثبت باشد، باز هم شنيدن انتقاد ناراحت كننده است. اگر سه نكته را به خاطر داشته باشيد، از تلخي انتقاد كمي كاسته مي‌شود. 
۱ ) هرگز تدافعي عمل نكنيد، اين فقط بي ثباتي و عدم اعتماد به نفس شما را نشان مي‌دهد و در ضمن طغيان‌هاي احساسي به ندرت چيزي را حل مي‌كنند و معمولا وضع را بدتر مي‌كنند. 
۲ ) اگر انتقاد را بيش از يك بار شنيده‌ايد حتما آن را جدي بگيريد و به آن توجه كنيد. اگر افراد متعددي يك نظر مشابه بدهند حتما اشكالي وجود دارد كه بايد حل شود. 
۳ ) شرايط انتقاد را در نظر بگيريد, آيا شخصي كه از شما انتقاد كرده از چيز ديگري دلخور است ؟ آيا اين واكنش تند دليل خاصي دارد؟ 
۴ ) ياد بگيريد آرام باشيد. كار آساني نيست اما مي‌توانيد ياد بگيريد حتي در شرايط سخت آرامش خود را حفظ كنيد، كشيدن نفس‌هاي عميق و آرام كمك مي‌كند. 
۵ ) خود را از رفتار خود جدا كنيد. حتي آدم‌هاي خوب هم ممكن است رفتارهاي نادرست از خود بروز دهند. اشتباه كردن به معناي بد بودن شما نيست. 
۶ ) سعي كنيد چيزي ياد بگيريد. ممكن است يك انتقاد درس بزرگي براي شما در بر داشته باشد. بعدا به آن انتقاد بيشتر فكر كنيد. اگر بجا بود ببينيد چگونه مي‌توانيد اشكال را برطرف كنيد و پيشرفت كنيد. 
با اينكه ما انتقاد را منفي مي‌دانيم اما در واقع انتقاد مي‌تواند يك نيروي مثبت در كمك براي پيشرفت به حساب بيايد. شايد هرگز از انتقاد خوشتان نيايد اما مي‌توانيد ياد بگيريد آن را بپذيريد و از آن براي بهتر شدن رفتارتان استفاده كنيد. آن وقت درمي‌يابيد كه انتقاد آنقدر‌ها هم كه فكر مي‌كرده‌ايد ناراحت كننده نيست، بلكه راهي است براي اصلاح كردن خطاها و اشتباه‌ها و عادت‌هاي بدرفتاري. همه ما دوست داريم به تكامل برسيم و به سمت سعادت بشري حركت كنيم در اين راه قطعا از گوشزدهاي ديگران بي نياز نيستيم. پس گوش به زنگ باشيد و براي رفع ايراداتتان كمر همت ببنديد.روزنامه تهران امروز 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۹ ] [ مشاوره مديريت ]
با مردم صادق باشيدوقتي دوستتان براي دعوت شام به شما تلفن مي‌كند، حقيقت را به او بگوئيد. مثلاً بگوئيد: &#۷۸۲;واقعاً از دعوت تو متشكرم. اما دوست ندارم پنج‌شنبه شب براي شام از خانه بيرون بروم. اين اواخر روزهاي پرمشغله‌ئي را گذارنده‌ام. واقعاً ترجيح مي‌دهم كه خانه بمانم و وقتم را با بچه‌هايم بگذرانم.&#۷۸۲;
اگر دوستتان يك دوست واقعي باشد، متوجه وضعيت شما خواهد شد، اگرچه شايد خوشحال نشود. اگر هم دوست واقعي نباشد، كه ديگر اهميت ندارد. اگر &#۷۸۲;نه&#۷۸۲; گفتن برايتان دشوار است، حتماً آن را تمرين كنيد. ايفاي نقش در كنار ياران گروه پشتيباني‌تان ـ يا حتي به تنهائي ـ يكي از راه‌هاي انجام آن است.
به‌خاطر آوريد اكنون مسئوليت زندگي خويش را به‌عهده مي‌گيريد. در نتيجه، براي رشد درونتان به وقت بيشتري نياز داريد. ببينيد اگر از همين هفته با گفتن &#۷۸۲;نه&#۷۸۲; براي كارهائي كه علاقه‌ئي به انجامشان نداريد با افراد صادق باشيد، هفته آينده چقدر وقت را مي‌توانيد براي شخص خودتان پس انداز كنيد.
شايد در بعضي از موقعيت‌هاي اجتماعي، اندكي دروغ مصلحت آميز، نه تنها براي خودتان بلكه براي طرف مقابل نيز سودمندتر باشد. ولي براي دوستان نزديك و اعضاء خانواده كه با آنها انس و الفت راستين داريد، رهاننده‌تر آن است كه با آنها صادق باشيد و احساسات راستين خود را در ميان نهيد. اين نكته كه احساس را تا چه اندازه بايد نشان داد. طبيعتاً بستگي به موقعيت دارد. نخست بدانيد كه براي انجام دادن يا انجام ندادن امري واقعاً چه احساسي داريد. آن‌گاه مسئوليت كامل احساس خويش را به‌عهده بگيريد. اگر احساس خود را صميمانه و صادقانه بيان كنيد، مردم آن را خواهند پذيرفت.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۹ ] [ مشاوره مديريت ]
بيشتر بخنديدهمه روزهاي هفته آينده، در آغاز روز پنج‌ يا ده دقيقه را به خنديدن بگذرانيد. اين‌كار را در خلوت‌گاه يا پشت‌ ميز آشپزخانه يا در هر جا كه برايتان موثرتر است انجام بدهيد. اگرچه كار آساني نيست. زيرا در فرهنگ ما زياد خنديدن ترويج نشده است. اما اگر زياد بخنديد، از بينش‌هاي زائيده از آن حيرت خواهيد كرد.
شايد نخست اداي خنديدن را در آوريد. شايد ناگزير تا انتهاي اين فرايند به‌طور تصنعي بخنديد. اشكالي ندارد. وانمود كنيد كه بازيگر هستيد و نقش‌تان را اجرا مي‌كنيد. اگر بايستيد يا لبه صندلي بنشينيد، آسان‌تر مي‌شود. پس از چند دقيقه نخست، عضلات شكم‌تان كمي درد مي‌گيرد. نگران نشويد. به خنديدن ادامه دهيد.
پس از خاتمه خنديدن، آرام بنشينيد تا جسم و جانتان ثمراتش را دريافت و جذب كند. آن‌گاه روزتان را آغاز كنيد.
انجام اين كار همراه با يك نفر ديگر كه به اين كار علاقمند باشد، بسيار سودمند است. در ميان خنديدن، زير گريه نزنيد. بعداً درباره مسأله گريستن نيز به‌طور جداگانه گفتگو خواهيم كرد.
در پايان هفته ـ يا حتي شايد زودتر ـ مي‌بينيد كه مي‌توانيد از همه چيز بخنديد. اين انتخابي قدرتمند است كه به هنگام پرداختن به امور دشوارتر كمكتان مي‌كند.
به‌هنگام طي راهتان، وقتي با اوضاع و شرايطي به ظاهر دشوار مواجه مي‌شويد، استفاده از اين ابزار را از ياد نبريد. زندگي‌تان را دگرگون خواهيد ساخت.
همچنين چندي از وقتتان را با افرادي صرف كنيد كه شما را به خنده مي‌اندازند. به تماشاي فيلم‌هاي خنده‌دار بنشينيد. كتاب‌هاي خنده‌دار بخوانيد. خنديدن به روح و جان خوراك مي‌رساند.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۸ ] [ مشاوره مديريت ]
فقط گوش كنيديك روز را با شيوه‌‌اي جديد تجربه كنيد. 
يك روز، به‌جاي صحبت‌كردن، هر كسي را كه ملاقات مي‌كنيد، فقط به حرف‌هاي او گوش دهيد.
با اين روش، در آن روز تمركز شما به كلي تغيير خواهد يافت و شما را از خود خارج خواهد كرد.
فراموش كردنِ گوش‌كردن كار آساني است، چون گوش كردن چيزي نيست كه ما به اهميت آن در جامعه به خوبي آگاه باشيم. درحقيقت گوش‌كردن به هنري مرده تبديل شده است.
اگر به‌جاي آنكه وسط حرف ديگران بپريم و حرف خود را بزنيم، با دقت به حرف ديگران گوش كنيم، مردم احساس مي‌كنند كه حرف آنها با ارزش، قابل تقدير و مفهوم است و ما از عكس‌العمل آنها احساس رضايت مي‌كنيم.
به اين ترتيب، همه احساس مي‌كنند كه برنده‌اند. گوش كنيد و بياموزيد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۷ ] [ مشاوره مديريت ]
حل تعارضاتتحقيقات نشان مي‌دهند، زوج‌هائي كه شاد نيستند، آنهائي هستند كه بيشتر وقت‌ها احساس مي‌كنند، بحث و جدال ويرانگر زندگي است. اين عقيدهٔ درستي نيست. در هر رابطه‌اي ممكن است ”درگيري“ وجود داشته باشد. فقط بايد بدانيم كه چگونه بايد با آن روبه‌رو شويم. 
- زود مشكلات را دسته‌بندي كنيد. نگذاريد مشكلي از قلم بيفتد و دربارهٔ آنها با هم بحث كنيد.
- صبر كنيد تا خشم شما فرو نشيند و بعد زمان مناسبي براي صحبت كردن انتخاب كنيد. 
فقط از احساسات خود بگوئيد (وقتي به احساس من ارزشي نمي‌دهي، مي‌رنجم) و طرف مقابل را سرزنش نكنيد (خيلي بي‌فكري). 
- يكديگر را كوچك نكنيد و مثبت باشيد.
- با دقت گوش كنيد. نشان دهيد كه حرف طرف مقابل را درك مي‌كنيد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۶ ] [ مشاوره مديريت ]
شادابي و احساس مثبت بودناحساس مثبت بودن هر چقدر به زندگي مثبت تر نگاه كنيد راه براي دستيابي به اهداف براي شما ساده تر مي شود.
احساس فعال بودن و انگيزه داشتن در زندگي با برنامه ريزي شروع مي شود، بخصوص اگر اضافه وزن داشته باشيد و به علت درگيري هاي كاري كم تحرك باشيد. روشهاي مختلفي براي بدست آوردن شادابي و طراوت روحي و همچنين در فرم بودن بدن وجود دارد كه در اينجا به يكي از اين برنامه ها اشاره مي كنيم. 
● مثبت فكر كنيد
ذهنيت شما به تمام ابعاد روحي و جسمي شما اثر ميگذارد. از هر آنچه مي خوريد تا هر برخورد كاري كه در محيط اداري انجام مي دهيد همه به ذهنيت شما مربوط مي شود. هر چقدر به زندگي مثبت تر نگاه كنيد راه براي دستيابي به اهداف براي شما ساده تر مي شود. 
● برنامه داشته باشيد
براي خود برنامه داشته باشيد بخصوص اگر اضافه وزن داريد. در اين برنامه ريزي سعي كنيد طريقه زندگي خود را نيز تغيير دهيد، تحت اين شرايط گرفتن دوستان جديد براي ايجاد تغيير، همواره از مهمتريت عوامل موفقيت مي باشد. 
● خود را آموزش دهيد
براي داشتن روح و جسمي سالم بايد مهارت هاي زيادي داشت و رسيدن به وزن متعادل تنها يكي از آنها مي باشد. مثلا" چگونه فعالتر بود، چگونه اهداف واقع بينانه انتخاب كرد، چگونه يك رژيم غذايي خوب انتخاب كرد، چگونه بر تمايلات غير منطقي خود غلبه كرد و ... 
بنابراين همانگونه كه مشاهده مي كنيد براي رسيدن به سلامتي و احساس مثبت كردن بايد مهارت هاي بسياري را در زندگي فرا بگيريم. تنها در اينصورت هست كه اعتماد به نفس پيدا خواهيم كرد و در نهايت احساس سلامتي و مثبت بودن را بدست خواهيم آورد. 
● كنترل سيكل رژيم گرفتن
▪ مصرف ميوه و سبزيجات به شادابي شما 
كمك مي كند اگر اضافه وزن داريد و مي خواهيد آنرا كاهش دهيد بايد بسيار مراقب رژيم خود باشيد. تعدد استفاده از روشهاي مختلف رژيم لاغري گرفتن و شكست پياپي در آنها اعتماد به نفس را در شما كاهش داده و عملا" به شما اجازه نخواهد داد تا در هيچ رژيمي موفق باشيد. دقت كنيد كه معمولا" رژيم هاي لاغري كوتاه مدت - و اغلب دشوار - اثرات كوتاه مدت دارند، بنابراين سعي كنيد با انتخاب يك رژيم لاغري بلند مدت در نهايت خود را به وزن ايده آل برسانيد.
▪ طبيعت سر منشا انگيزه ها است
تعجب نكنيد، حتي اگر داراي وزن و اندام متعادلي هستيد ممكن است بي انگيزگي در شما بي داد كند. مصرف غذاهاي مناسب يكي از مهمترين پارامترهايي است كه به شما كمك مي كند تا به زندگي مثبت نگاه كنيد. مصرف انواع سبزيجات و ميوه ها، گوشت ماهي، تخم مرغ يكي از مهمترين عواملي است كه به شما شادابي مي بخشد. اما دقت كنيد كه همواره بايد مصرف انواع گوشت قرمز و مرغ خود را كنترل نماييد. نكته مهم بعدي لذت بردن از خوردن غذا مي باشد، سعي كنيد مقادير كوچك غذا را در دهان خود بگذاريد و در عوض به مدت بيشتري از مزه آن لذت ببريد. 
براي خود اهداف واقع گرايانه انتخاب كنيد
● از دفتر يادداشت روزانه خود بهره ببريد : 
- در آن بنويسيد كه در ماه آينده هر روز ۳۰ دقيقه پياده روي مي كنم. (ننويسيد روزي ۳ ساعت ورزش مي كنم!) 
- اهداف و مواردي كه مي خواهيد در كار و زندگي شخصي به آن برسيد را يادداشت كنيد و سپس با نگاه كردن به آن نيازمندي هاي هريك را در كنارشان يادداشت كنيد. 
- از قانون مورفي استفاده كنيد، تمام نامحتمل هايي كه ممكن است شما را در نرسيدن به اهداف مايوس كند يادداشت كنيد و براي رفع آنها در صورت بروز فكر كنيد. 
- براي خود پاداشهايي در نظر بگيريد. مثلا" اگر به هدف اول رسيدم يك CD موسيقي مورد علاقه ام را خواهم خريد. 
● مايوس نشويد
آمار و تجربه نشان مي دهد بزرگترين اكتشافات و پروژه هاي دنيا اغلب هنگامي به موفقيت ميرسند كه مجريان به نا اميدي نزديك مي شوند. اما رمز موفقيت آنها آن است كه هرگز كار و تلاش را ترك نمي كنند. پس نا اميد نباشيد و براي رسيدن به اهداف خود در زندگي و كار تلاش كنيد و مطمئن باشد هيچ مسيري نمي تواند تا ابد سر بالايي باشد بالآخره به قله خواهيد رسيد و از آن به بعد مسير ساده تري در انتظار شما خواهد بود.بانك اطلاعات گردشگري 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۶ ] [ مشاوره مديريت ]
۱۶ مانع براي تصميم گيري ايده آل● تصميم‌گيري يك فرآيند است و نه يك رخداد ايستا.
ما همواره با دستيابي به اطلاعات تازه مي‌توانيم تصميمات خود را بازبيني و بازسازي كنيم. تفاوت بارزي ميان تصميم و پيامد وجود دارد. شما ممكن است بر مبناي اطلاعات در دسترس تصميم خوبي را اتخاذ كنيد اما باز به نتيجه بدي برسيد. تصميم تحت كنترل شماست اما پيامد خير. تمام تصميمات مشمول اين عنصر ريسك و اقبال است. شما ممكن است براي دستيابي به اطلاعات با ديگران مشورت كنيد. اما در نهايت اين شما هستيد كه بايد براي خود تصميم بگيريد اما بهتر است با بيش از يك منبع انساني مشورت كنيد تا اطلاعات شما مساله دار و تعصب‌آميز نباشد.
● احساسات و تفكراتي كه مانع تصميم‌گيري صحيح شده و ايجاد ترديد مي‌كنند: 
▪ انتظار و پيش بيني شكست در همان ابتداي تصميم‌گيري كه مي‌تواند به علت اعتمادبه‌نفس و عزت نفس پايين فرد باشد. 
▪ تحت سلطه زيردست و يا مافوق قرار داشتن كه تصميم نهايي از جانب آنها اتخاذ و ديكته مي‌شود. 
▪ ميل به اثر پذيري و پيروي از افكار، ايده‌ها و اصول ديگران. 
▪ تمايل فرد به احساس نااميدي و تسليم شدن زود هنگام در مقابل كوچك‌ترين و كم‌اهميت‌ترين موانع.
▪ خودبيني، خودمحوري و يا غرور اجازه نمي‌دهد شخص اندرزهاي ديگران را بجويد. 
▪ نيروي اراده ضعيف و سست و يا ساختار ذهني مردد و متزلزل. 
▪ ميل به ترديد و دودلي مزمن كه ممكن است به علت تجارب گذشته زندگي باشد. 
▪ عقده خودكم‌بيني و تمايل به ترديد در توانايي‌هاي فردي. 
▪ فقدان تعادل ذهني، بي‌ثباتي انديشه و دمدمي‌مزاجي. 
▪ تهييج و برانگيختگي مفرط، تحريك‌پذيري و نابردباري. 
▪ رويكرد بدبينانه به زندگي. 
▪ عادت به پشت گوش‌اندازي، تعلل و عذرتراشي به منظور افكندن بار مسووليت و پيامدها به دوش ديگران. 
▪ رفتار خشمگينانه و نفرت‌آميز. 
▪ عدم برخورداري از استقلال انديشه و تصميم‌گيري كه در آن فرد براي اتخاذ هر تصميمي نظرات ديگران را جويا مي‌شود. 
▪ رفتار تملق‌آميز و يا گريز از معضلات زندگي. 
▪ رفتار وسواسي.تهران امروز 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۵ ] [ مشاوره مديريت ]
ورزش‌هاي فكريتمرينات را مرحله به مرحله انجام دهيد تا به ميزان سودمندي آن پي ببريد. اين شيوه علاوه بر تقويت قواي ذهني و يادگيري لغات جديد، به نظامندي ذهن نيز كمك مي‌كند.
● تمرين ۵ مرحله‌اي
در اين تمرين اسامي ميوه‌ها، حيوانات، اشياء، اعضاي بدن و شغل‌ها به همراه معني انگليسي آنها نوشته مي‌شود كه بعد از مدتي شما مي‌توانيد اين شيوه‌ٔ طبقه‌بندي را در ذهن مرور كنيد و معني انگليسي كلمات فارسي را بگوئيد. (در صورت تمايل مي‌توانيد روزانه به گنجينهٔ لغات خود اضافه كنيد و اين تمرينات را به صورت گسترده‌تري ادامه دهيد)
▪ اشياء
صندلي، chair
پرده، screen
ميز تحرير، desk
كتابخانه، bookcase
ساعت ديواري، clock
نقشه، map
گچ، chalk
قاشق، spoon
ليوان، glass
چنگال، fork
خودكار، pen
ماژيك، marker
مداد، pencil
خط‌كش، ruler
فرهنگ لغت، dictionary
نردبان، ladder
چاقو، knifr
بشقاب، plate
فنجان، cup
كاغذ، paper
▪ اعضاء بدن
بدن، body
دست، hand
پا، foot
انگشت پا، Top
ابرو، eyebrow
زانو، knee
مچ دست، wrist
چانه، chin
قفسهٔ سينه، chest
ناخن، nail
سر، head
مو، hair
انگشت دست، finger
گوش، ear
لب، lip
دندان، teeth
چشم، eye
بيني، nose
بازو، arm
دهان، mouth
▪ ميوه‌ها
سيب، apple
نارنگي، tangerine
هلو، peach
طالبي، cantaloupe
تمشك، raspberry
هندوانه، watermelon
آناناس، pineapple
انار، pomegranate
گلابي، pear
انجير، fig
پرتقال، orange
گيلاس، cherry
خربزه، melon
خيار، cucumber
توت سفيد، mulberry
توت فرنگي، strawberry
زرد آلو، apricot
انگور، grape
موز، bannana
خرمالو، persimmon
▪ حيوانات
شتر، camel
شير، lion
پلنگ، Leoparde
فيل،elephant
سگ، dog
اردك، duck
ماهي، fish
سوسمار، lizard
حلزون، snail
خفاش، bat
اسب، horse
خرس، bear
زرافه، giraffe
ميمون، monkey
مرغ، hen
طوطي، parrot
مار، snake
گربه، cat
زنبور، bee
لاك‌پشت، tortoise
▪ شغل‌ها
معلم، teacher
آشپز، cook
نانوا، baker
كشاورز، farmer
خلبان، pilot
پرستار، nurse
جراح، sargeon
نجار، carpenter
شيميدان، chemist
صندوق‌دار، cashier
پستچي، postman
خياط، tailor
باغبان، gardner
ملوان، sailor
كارمند،employee
پزشك، doctor
نقاش، panter
مجسمه‌ساز، sculptor
قصاب، butcher
هنرمند، artistماهنامه طمطراق 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۴ ] [ مشاوره مديريت ]
محتواي يادداشت‌هاي روزانه‌تان را گسترش بخشيدسال‌ها گاه و بيگاه روياها و مطالب شخصي ـ يا راه‌حل‌هائي را كه براي مسائل زندگيم به‌نظرم رسيده است ـ در دفتري نوشته‌ام.
از زماني كه زندگيم را ساده ساختم و درون‌‌نگري را در پيش گرفتم، نظرم را درباره محتواي دفترم نيز گسترده‌ام. در واقع اين دفتر به راهنمائي معنوي و ابزاري ارزشمند براي پيگري انديشه‌ها و احساس‌ها و ثبت پيشرفت درونم تبديل شده است.
اكنون علاوه بر بخش‌هائي براي ثبت روياها و يادداشت‌هاي روزانه‌‌ام، فضائي از اين دفتر را به نگارش عبارت‌هاي تأكيدي و تجسم خلاق اختصاص داده‌‌ام. زيرا هر روز عبارت‌هاي تأكيدي و تجسم خلاقم را بر مبناي نيازهاي آن روز تغيير مي‌دهم.
بخشي از اين دفتر را نيز به مطالب ويژه‌ئي مانند عفو و بخشايش يا كشف باورهاي محدود كننده‌ام اختصاص داده‌‌ام. مهمترين بخش اين دفتر مربوط به تجربه‌ها و ادراك‌هاي ناشي از تمرين‌هاي مراقبه‌ام و مدت زماني است كه در سكوت و سكون مي‌گذارنم و دست به كاري نمي‌زنم.
اگرچه شايد زندگي‌مان را بسيار ساده ساخته باشيم: و از محرك‌هاي بيروني كه هر روز به زندگي‌مان را بسيار ساده ساخته باشيم، و از محرك‌هاي بيروني كه هر روز به زندگيمان هجوم مي‌آورند كاسته باشيم؛ با اين حال حيرت‌انگيز است كه چه زود مي‌توانيم بينش‌ها و الهام‌هاي مهمي را كه مي‌توانند در رشد و پيشرفتمان مؤثر باشند فراموش كنيم. به اين دليل، دفتر يادداشت‌هاي روزانه نه تنها مي‌تواند خادمي براي راه حل مسايل روزانه باشد، بلكه مي‌تواند به صورت يادآوري كننده‌ئي معتمد خدمت كند.
شخصاً محتاطم تا به اسارت اين دفتر درنيايم و به آن معتاد نشوم. اگرچه مي‌دانم دفترم متحدي است كه هرگاه بخواهم مي‌توانم از ياري و اتحادش سود جويم.
اگر فكر مي‌كنيد وجود يك دفتر خاص مي‌تواند در پيشرفت حماسه‌تان كمك‌تان كند. به‌طريقي آن را تنظيم كنيد كه براي خودتان مؤثر و سودمند باشد. اگر اندازه دفترتان طوري باشد كه به‌آساني بتوانيد آن را ميان ساير كتاب‌هاي قفسه كتابخانه‌تان جا دهيد، شايد بهتر باشد. ضمناً به‌هنگام سفر مي‌توانيد آن را در كيف دستي‌ خود بگذاريد. به تجربه دريافته‌ام حمل دفاتر بزرگ آسان نيست.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۳ ] [ مشاوره مديريت ]
فوايد گذشتغضب از امراض مضره و آثار سوء فراوان دارد و منشأ تحريك اعصاب مي گردد، به ويژه اگر عوارضي چون انتقام جويي و كينه را به همراه داشته باشد، خطرش دوچندان مي شود.
«اشدكم من ملك نفسه عند الغضب و احلمكم من عقي بعدالمقدره»
نيرومندترين شما كسي است كه هنگام غضب بر خود تسلط داشته باشد و بردبارترين شما كسي است كه پس از قدرت از گناه كسان درگذرد كه اشاره به دو مطلب مهم با قدرت ترين مردم و نيرومندترين مردم دارد.
فروبردن خشم اثر فوق العاده اي در تكامل معنوي انسان و تقويت روح ايمان دارد و فروبردن خشم بسيار خوب است، اما ممكن است كينه و عداوت را انسان از قلب خود بيرون نكند پس خداوند در سوره مباركه شورا مي فرمايد: مؤمنين با ايمان قوي به خود مسلط هستند و دست به اعمال زشت و جنايات نمي زنند، بلكه با عفو و بخشش، قلب خود و ديگران را از كينه ها پاك نگه مي دارند.
دل رحمي و شفقت و مهرباني به سلامتي روح و جسم انسان كمك مي كند. در اثر عفو و بخشش ديگران احساسي رباني و ملكوتي به انسان دست مي دهد كه در سلامتي جسم و روح تأثيرگذار است. چشم پوشي از اشتباهات ديگران و بخشيدن يك گناهكار و مقصر به چهار طريق مي تواند براي انسان مفيد باشد:
۱) بخشودن ديگران باعث كاهش استرس و فشارهاي عصبي مي شود. اگر شخصي كينه و لجاجت در سر بپروراند، زنجيره اي از تنش گرفتگي عضلات، نوسان و تغيير فشار خون، تعرق زياد و سردردهاي مزمن در شرايط استرس زا به همراه او خواهندبود و او را رها نمي كنند، درحالي كه با گذشت به راحتي مي توان از شر آنها خلاص شد.
۲) چنان چه در شرايط سخت و پرتنش از خود بخشش و بزرگي نشان دهيم، از قلب خود حفاظت كرده و تنظيم ضربان قلب و فشار خون را در حد نرمال نگه داشته و به همين ترتيب كمك بزرگي به حفظ سلامت قلب خود كرده ايم.
۳) افرادي كه درشرايط سخت و پرتنش گذشت مي كنند، دردهاي جسماني آنها به طور محسوسي كاهش مي يابد.
۴) هنگام گذشت و عفو ديگران، افراد احساس مي كنند به خدا نزديك ترند و همين حالت ملكوتي باعث شادي و شعف واقعي انسان مي شود، پس اين احساس لطيف و زيبا را از خود دريغ نكنيد.
زهرا احمدزادهروزنامه كيهان 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۳ ] [ مشاوره مديريت ]
صبور باشيديكي از هيجان‌انگيزترين جنبه‌هاي فرهنگ و زمانه‌اي كه در آن به‌سر مي‌بريم، اين است كه تقريباً به انجام هر كاري كه بخواهيم قادريم. تكنولوژي پيوسته در حال پيشرفت ما، توانايي انجام كارها و داشتن چيزهايي را به ما مي‌دهد كه نسل‌هاي پيشين حتي قادر به تصور آن نبودند. در نتيجه به ارضاي بي‌درنگ خواسته‌ها و آرزوهايمان عادت كرده‌ايم. اين امر سبب مي‌شود كه صبور بودن دشوارتر به‌نظر آيد. با آغاز درون‌نگري و توجه به مسائل عظيم‌تر، با آموختن عشق و عفو و بخشايش با غلبه بر ترس‌هايمان و آموختن اينها آفرينش زندگي شادمانه و سعادتمندانه و آسان‌تر مي‌شود. 
البته همچنان مشكلاتي وجود دارد كه بايد بر آنها فايق آييم. تكنولوژي هنوز نتوانسته چاره‌اي ابداع كند تا يك‌شبه بر ديوهاي درونمان غلبه كنيم. فرآيند رشد در هر زمينه‌اي اغلب يك گام به پيش و يك گام به پس مي‌نمايد. گاه وقتي به فهرست كارهايي كه خواسته‌ايم انجام دهيم، مي‌نگريم و ناهماهنگ‌ مي‌شويم مثلاً شايد ۶ ماه پيش، عفو و بخشايش را از فهرستمان حذف كرده باشيم اما اكنون مي‌بينيم بار ديگر صورت مساله‌اي كه بايد از پس آن برآييم به زندگي بازگشته است. در نتيجه گويي بايد بار ديگر همه چيز را از سر گيريم اما وقتي آزمون آنها را شروع مي‌كنيم، مي‌بينيم همه كارهايي كه قبلاً انجام داده‌ايم تا چه اندازه كمك كرده‌اند. از يادداشت‌هاي روزانه‌تان به صورت ابزاري مداوم براي ارزيابي خويشتن سود جوييد تا دريابيد در بعضي از توان آزمايي‌هاي شخصي تا چه اندازه موفق بوده‌ايد. ياد بگيريد نسبت به خويش صبور باشيد. از فرآيند رشد به همان مفهومي كه هست ـ فرصتي بي‌وقفه تا در همه سطوح زندگي بهترين بشويم كه بدان قادريم ـ لذت ببريم. برخلاف جريان رودخانه شنا نكنيد. بگذاريد در مسير رودخانه شناور باشيد.تهران امروز 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۲ ] [ مشاوره مديريت ]
مديريت خودبه اعتقاد بسياري با شروع هزاره سوم بحث مدير بودن و مديريت جان و قوت تازه اي گرفت. اين بحث به تازگي به حوزه هاي اجتماعي تر زيست بشر نيز تسري يافته است. حوزه هايي همچون روابط انساني، خانوادگي و... و يا مباحثي مانند مديريت زمان و خانواده. در اصل مديريت همواره به نوعي اقتدار اشاره مي كند و به همين منوال دو نوع اقتدار يافت مي شود:
۱) استبداد مبتني بر اجبار
۲) اثبات درستي خويش، كه اين نوع اقتدار در زندگي مناسب است. براي آن كه در ديگران نفوذ پيدا كنيد ياد بگيريد كه چگونه توانايي دريافت هر كس را تشخيص دهيد و با آرامش و پايداري مايوس نشويد.
▪ چشم انداز:
توجه خود را در اجراي برنامه هاي روزانه، هفتگي، ماهانه تقويت كنيم اگر پيوسته به فكر داشتن نظم روشن و بصيرت باشيم ديگر كارهايمان را به سر هم بندي انجام نمي دهيم و باعث آرامش روحي و حواس جمعي ما خواهد بود.
▪ تدبير:
براي آن كه در مقابل ديگران احساس اطمينان به خود كنيد و خاطري آسوده داشته باشيد نخست بكوشيد در برابر رفتاري غيرقابل سرزنش از خود بروز دهيد حتي اگر زبان تندتان برانگيخته شد بكوشيد آرامش خود را حفظ و قواعد ادب را كاملاً رعايت كنيد.
▪ چگونگي رفتار با ديگران: 
در مقابل سخنان ناهنجار، مخالفت خود را با به زبان راندن كلمات مختصر يا فقط با سكوت نشان دهيد. در برابر خرده گيري ها، وقت و انرژي خود را هدر ندهيد لحني مصمم و قاطع، متكي بر تلفظ صحيح بيشتر مي تواند يك روح خشمگين را رام كند. 
اگردر پيرامونشان افرادي با شما برخورد و مخالفت دارند وجودشان را منبع بركت بدانيد زيرا هر روز با تاثيرناپذيري، آرامش قاطعيت خود را با برخورد با آن ها آزمايش كرده، تقويت مي كنيد. اگر بعضي ها براي طرح هاي آينده شما مانع مي تراشند آن ها را محرك هايي براي پرورش هوشمندي، شكيبايي و احساس مقاومت خود تلقي كنيد، مخالفان خود طي عمل شما متحول خواهند شد.
▪ مواجه با يك خطا: 
خطاهاي افراد را نسبت به خودتان اعمال عمدي غيرمنصفانه تلقي نكنيد، سعي كنيد علت خطا را در افراد خطاكار تشخيص بدهيد و بر اين اساس واكنش نشان دهيد، از كينه جويي و مقابله مطلقاً بپرهيزيد، تلقين زباني و ذهني بسيار كارآمدتر است.
▪ كنجكاوي بيهوده:
افرادي هستند كه همه فكر و ذهن خود را به كار مي اندازند تا منابع درآمد و زندگي خصوصي سايرين را بكاوند (كودكي كه مي خواهد از جايي بالا برود كه خارج از توان اوست) اين چنين افرادي از زمين تا آسمان فرق مي كنند. انگيزه اين كنجكاوي ها و فضولي ها چيست؟ نخست اين كه از نوعي خلاء روحي، باقي ماندن قواي عالي دماغي در مرحله كودكي سرچشمه مي گيرد ثانياً: نوعي خودنمايي است كه با پرده برداشتن از كار و زندگي ديگران لذت مي برند.
▪ و برنامه ريزي:
اگر در محيط كاري برنامه منسجمي داشته باشيد ولي نتوانيد آن را اجرا كنيد نشانه ضعف شما خواهد بود و اگر به عنوان مچ گيري اقدام نماييد در اصلاح كار و جلوگيري از وقوع انحرافات شكست مي خوريد پس بايد نقاط قوت و ضعف مراحل مختلف را تشخيص بدهيد و فعاليت هاي خود را در جهت تحقق اهداف به اجرا درآوريد.

فرحناز قاسميروزنامه جوان 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۵۱ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. Business Planبیرینس پلن طرح توجیهیمدیریت. کلینیک کاشت موی طبیعی آسمان