مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2924
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 8
همه : 5163887
پله هايي به سوي آرامشآيا آرزو داريد آرام و خونسرد و خوددار باشيد و فرصت كافي براي آنچه دلخواه شماست در اختيار داشته باشيد؟ اگرچه رسيدن به اين هدف مشكل به نظر مي رسد، اما با كمي تلاش و تجديد نظر در افكار و اعمال مي توان به آن نزديك شد. بهتر است راهكارهاي پيشنهادي ما را رعايت كنيد: فراموش نكنيد در دنياي شلوغ و پراسترس امروز به دست آوردن تكه اي آرامش مي تواند غنيمت بزرگي باشد. آيا ذاتاً هميشه مسئول امور و عهده دار نظم و ترتيب هستيد؟ افراد پركار و فعال اغلب احساس مي كنند همه كارها بايد تحت كنترل آنها باشد، خصوصاً مواقعي كه هدف خاصي مدنظرشان است. بنابراين سعي كنيد براي يك بار هم اين عادت كنترل كردن را رها كنيد و بگذاريد زندگي مسير خود را بپيمايد.
ممكن است از اين كه همواره كارهاي بسياري را با هم انجام مي دهيد به خود بباليد، ولي قطعاً در عين كار احساس عدم تمركز، نگراني و خستگي مي كنيد. خانم ها اكثراً از اين كه قادرند چندين كار را همزمان انجام دهند به خود مي بالند ولي در نهايت از اين عمل آسيب مي بينند. بنابراين در عهده داري كارها هوشيار باشيد؛ يعني كارها را يك به يك و به نوبت انجام دهيد. قدر لحظه هاي عمر خود را بدانيد و از انجام كاري كه عهده دار هستيد، لذت ببريد تا پس از اين كه كار را به نحو احسن انجام داديد، احساس موفقيت كنيد.
● به موفقيت هاي خود بها دهيد
هميشه توجه داشته باشيد كه موفقيت، پيروزي هاي بعدي را به دنبال مي آورد و احساس خودكم بيني را از انسان دور مي كند. كافي است تنها به يك چيز كه موجب بالندگي شماست يا يك زمينه كه در آن موفق بوده ايد فكر كنيد. ارزشمند بودن خود را مورد تأييد قرار دهيد.
● به نيازهايتان اهميت دهيد 
هميشه به فكر راضي و خوشحال كردن ديگران بودن كافي نيست، كمي هم به فكر نيازهاي معقول و مقبول خود باشيد. اين دليل بر خودخواهي نيست. به نقطه نظرات ديگران گوش دهيد، ولي اگر لازم مي دانيد براي اين كه فرصت كافي براي پاسخ داشته باشيد به آنها بگوييد براي فكر كردن و تصميم گرفتن در باره آن موضوع نياز به زمان داريد. در عين حالي كه انعطاف پذير هستيد نسبت به احساسات و عواطف خود نيز واقع گرا و بي رو دربايستي باشيد.
كارها را يك به يك و به نوبت انجام دهيد. قدر لحظه هاي عمر خود را بدانيد و از انجام كاري كه عهده دار هستيد، لذت ببريد تا پس از اين كه كار را به نحو احسن انجام داديد، احساس موفقيت كنيد. 
● از كار خود لذت ببريد
اگر همواره در حال مسامحه و طفره رفتن از انجام كاري هستيد يا احساس مي كنيد براي انجام كاري تحت فشار هستيد، علامت اين است كه از كاري كه انجام مي دهيد لذت نمي بريد. واقعيت امر اين است كه شما به هر حال ناچاريد اين كار را انجام دهيد، پس روي جنبه هاي لذت بخش آن تمركز كنيد؛ مثلاً بر حس خوبي كه به نظم درآوردن امور به شما مي دهد و يا مورد تقدير و ستايش قرار گرفتن از بابت رسيدن به نتايج مطلوب تكيه كنيد. اين ديدگاه مثبت مي تواند تنش هاي درون شما را بزدايد و به شما فرصت دهد كه دريابيد چه تغييرات درازمدتي را مي توانيد ايجاد كنيد. 
انعطاف پذير باشيد لزوم يك برنامه روزمره براي تنظيم نيازهاي زندگي بسيار خوب و معقول است ولي نبايد اصرار و اجبار در رعايت آن موجب تنش و اضطراب شما شود. سختگيري و جدي بودن زياد سبب مي شود فرصت ها را از دست بدهيد و با تأكيد براي اجراي آن برنامه، انرژي خود را بيهوده تلف كنيد. در مواقعي كه لازم مي دانيد روش و تاكتيك خود را تغيير دهيد تا در كارهايتان موفق تر و در رسيدن به اهدافتان خلاق تر شويد.
● بين كار و زندگي تعادل برقرار كنيد 
تداخل و ادغام زندگي كاري و اداري با زندگي خصوصي باعث اختلالات فيزيكي و عاطفي است. برنامه و زماني را براي توقف كار انتخاب كنيد و به آن پايبند باشيد. در خانه به كار فكر نكنيد و توجه خود را به زندگي خانوادگي معطوف داريد. مواردي پيش مي آيد كه اين كار برايتان مقدور نيست، ولي سعي كنيد در بيشتر موارد اين نكته را رعايت كنيد.
● عكس العمل هايتان را عوض كنيد 
ممكن است همواره در تغيير شرايط تنش آفرين موفق نباشيد، ليكن با تغيير دادن ديدگاه خود نسبت به آن مي توانيد احساسات خود را عوض كنيد. اگر كسي دير به سر وعده مي آيد شانه هايتان را به علامت بي تفاوتي بالا نياندازيد و از وقت آزادي كه به دست آورده ايد لذت ببريد. اگر كسي بي ادب و پرخاشگر است اين گونه تلقي كنيد كه او مبتلا به فشارخون بالا مي شود، نه شما!
● ذهن و روح خود را شاد كنيد 
ذهن و روان خود را با ديدن و شنيدن كارهاي هنري، زيبا و آراسته كنيد. از نمايشگاه هاي هنري ديدن كنيد، به موسيقي گوش فرا دهيد و بر زيبايي هاي يك گل تمركز كنيد. كاغذ و قلمي را برداريد و منظره زيبايي را نقاشي كنيد يا در پارك قدم بزنيد يا در يك كلاس هنري ثبت نام كنيد.
● براي آينده برنامه ريزي كنيد
حتماً براي خود برنامه هاي تفريحي تدارك ببينيد؛ چرا كه چشم انتظار برنامه هاي تفريحي بودن نيز آرام بخش بسيار خوبي است. فهرستي از برنامه هاي لذت بخش تهيه كنيد و براي انجام آن برنامه ريزي نماييد؛ مثلاً برنامه اي براي تهيه بليت تئاتر، يا قرار ملاقات با يك دوست، و يا خريد كتاب مورد علاقه تان تهيه كنيد. با اين كارها بلافاصله احساس دلپذيري خواهيد كرد.

http://kadbaanoo.blogfa.com/post-۱۵.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۹ ] [ مشاوره مديريت ]
چگونه آرامش بيابيم؟۶ راهكار مفيد زير به شما ياري مي‏دهند تا آرامش بيابيد و بدانيد كه نگراني و فشار رواني، چه اثري بر جسم، روح و زندگي‏تان مي‏گذارد:
۱) غذاي سالم مصرف كنيد.
چنانچه مقدار نيروي (انرژي) بدنتان كه با مصرف غذا تأمين مي‏گردد زياد باشد، به ندرت دچار حالت عصبي مي‏شويد. بكوشيد تا حدّ امكان، از مواد غذايي سبوس‏دار، تركيبات كربوهيدرات، ميوه، اقسام سبزي‏ها و حبوبات استفاده نماييد؛ چرا كه مصرف غذاهايي از اين قبيل، سبب ثابت ماندن اندازه ي قند خون مي‏شود و خستگي را از تن مي‏زدايد.
در ضمن، به قدر كافي صبحانه بخوريد، كم‏تر نمك مصرف كنيد و در طي روز، از خوردن قند، كافئين، چربي و خوراك‏هاي سرخ شده دوري گزينيد.
۲) مدام ورزش كنيد .
ورزش هايي همانند: پياده روي، دو، شنا، يا هر چه كه سبب تفريح هم مي‏شود، مثل: اسكيت بازي را بيازماييد و هر يك را كه مناسبت‏تر دانستيد، به آن بپردازيد. ورزش هفتگي شما بايد در سه نوبت و هر بار بين بيست تا سي دقيقه باشد.
۳) مشكلات را آن چنان كه هستند، پذيرا باشيد.
بايد بپذيريد كه برخي اوقات، شرايط طاقت فرسايي در زندگي پديد مي‏آيد كه بايد آنها را تحمّل كرد. از اين‏رو، به جاي آن كه بي‏قراري كنيد، بكوشيد حسّ چيرگي بر خويش را با چنين پرسشي در خود، پديدار سازيد: «چه سان مي‏توانم در اين قبيل موقعيت‏ها، دگرگوني به‏وجود آورم؟»
۴) براي خودتان ارزش قائل شويد.
گاه‏گاهي به خودتان جايزه دهيد! اين پاداش، ممكن است از پياده‏روي گرفته تا گردش آخر هفته با فرزندان، مسافرت با خانواده و مواردي غير از اينها باشد. هر از چند گاهي به فكر خويش باشيد. اين كار به هيچ وجه جنبه ي خودخواهي ندارد و براي سلامتِ روان، لازم است.
۵) به ذهنتان آرامش ببخشيد
اگر به دام اوضاع و احوال نگران‏كننده‏اي اسير شديد، مي‏توانيد از فن آرام‏بخش مثل زير استفاده كنيد:
روي صندلي يا زمين به راحتي بنشينيد. در صورت امكان، چراغ‏ها را خاموش كنيد. سپس از راه بيني، نفس عميقي بكشيد، به نحوي كه مسير هوا را تا ته ريه‏هايتان حس كنيد. آن‏گاه هوا را از طريق بيني، آهسته بيرون دهيد و تجسّم نماييد كه چگونه هوا به آرامي از بدنتان به سمت بالا و به سوي سرتان حركت مي‏كند. اين مراحل را چند دفعه تكرار كنيد تا وقتي كه احساس آرامش نماييد.
۶) با دوستان خود، دردِ دل كنيد.
هيچ قاعده و قانوني نيست كه شما را ملزم بدارد، گِره هر نوع گرفتاري را خودتان، يكّه و تنها باز كنيد. چنانچه مشكل تحمّل‏ناپذيري مانند: درگذشت يكي از اعضاي خانواده يا بيماري كشنده‏اي، اسباب نگراني‏تان را فراهم ساخته يا حتّي اگر مورد جزئي‏اي هست كه تحمّلش برايتان دشوار است، به ديدار دوست خود يا پزشكي بشتابيد و احساستان را درباره ي آن وضعيت با كسي كه همدردي مي‏كند و دلهره‏تان را تسكين مي‏دهد، مطرح سازيد.پي سي وب 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]
هنرمند باشيدبه حرف كه باشد، زندگي كار دشواري نيست. خيلي‌ها مي‌گويند حرف ديگران چندان مهم نيست و ما با اعتمادبه نفس به زندگي خود ادامه مي‌دهيم. ادعاي قشنگي است اما درحقيقت ما فقط انسانيم، نه بيشتر!
خلاصه كلام اينكه هركاري كنيم، حداقل در خلوت حرف يا برخورد ديگران روي ما اثر دارد. اين دغدغه‌ها گاه به جايي مي‌رسند كه آدم كاملاً آرامشش را از دست مي‌دهد. راستي در اين لحظه‌ها چه بايد كرد؟ برخورد احساس مقابله به مثل را پيشنهاد مي‌دهد: «از فردا تو هم همانطور رفتار كن كه او مي‌كند.» نتيجه اما هرگز بازگشت آرامش به زندگي شخصي نيست. اين روش حتي وضعيت را بدتر هم مي‌كند. يادتان باشد، توانايي تغيير دادن رفتار و تفكر ديگران نسبت به خود، يك هنر است. سعي كنيد هنرمند باشيد تا هميشه آرامش داشته باشيد.روزنامه ايران 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۷ ] [ مشاوره مديريت ]
۷ عادت آرامش‌بخشمي‌خواهيد آرام و خونسرد و خوددار باشيد و در اين دنياي شلوغ و پراسترس كمي آرامش داشته باشيد؟ اما ذاتا هميشه مسوول امور و عهده‌دار نظم و ترتيب بوده‌ايد و احساس مي‌كنيد همه كارها بايد تحت كنترل شما باشد ولي براي يك بار هم كه شده اين عادت كنترل كردن همه‌ امور را رها كنيد و بگذاريد زندگي مسير خود را بپيمايد؛ چگونه؟... 
خيلي راحت، با خواندن و عمل كردن به اين پيشنهادها: 
۱) مسووليت‌هاي متعدد را نپذيريد: 
ممكن است از اينكه همواره كارهاي بسياري را با هم انجام مي‌دهيد به خود بباليد ولي به‌طور قطع در حين كار احساس نداشتن تمركز، نگراني و خستگي مي‌كنيد. در عهده‌داري كارها هوشيار باشيد. كارها را يك به يك و به نوبت انجام دهيد. قدر لحظه‌هاي عمر خود را بدانيد و از انجام كاري كه به عهده گرفته‌ايد لذت ببريد و پس از انجام آن احساس موفقيت كنيد. 
۲) به موفقيت‌هاي خود بها دهيد:
يك موفقيت، پيروزي‌هاي بعدي را به دنبال مي‌آورد و احساس خودكم‌بيني را از انسان دور مي‌كند. هر موقع مايوس شديد تنها كافي است تنها به يك چيز كه موجب بالندگي شماست يا يك زمينه كه در آن موفق بوده‌ايد فكر كنيد. 
۳) به نيازهايتان اهميت دهيد:
هميشه به فكر راضي و خوشحال كردن ديگران نباشيد. كمي هم به فكر نيازهاي معقول و مقبول خود باشيد. اين به معني خودخواهي نيست. به نقطه نظرات ديگران گوش دهيد ولي در عين حال انعطاف‌پذير باشيد و نسبت به احساسات و عواطف خود نيز واقع‌گرا و بي‌رودربايستي باشيد. 
۴) از كار خود لذت ببريد: 
اگر هميشه براي انجام كاري تحت فشار هستيد يا از انجام كاري طفره مي‌رويد به اين معني است كه از كاري كه انجام مي‌دهيد لذت نمي‌بريد اما به هر حال ناچاريد. پس روي جنبه‌هاي لذت‌بخش آن تمركز كنيد. يك ديد مثبت مي‌تواند تنش‌هاي دروني شما را بزدايد و به شما فرصت دهد كه دريابيد چه تغييرات درازمدتي را مي‌توانيد ايجاد كنيد. براي مثال مي‌توانيد به تقدير و ستايش پاياني كار فكر كنيد يا به دستمزد حاصل از آن. 
۵) انعطاف‌پذير باشيد: 
يك برنامه روزمره داشتن بسيار خوب و معقول است اما اجازه ندهيد كه رعايت چنين برنامه‌اي سبب تنش و اضطراب شما شود. سختگيري‌هاي شديد سبب مي‌شود فرصت‌ها را از دست بدهيد پس انرژي خود را بيهوده تلف نكنيد. 
۶) ميان كار و زندگي تعادل برقرار كنيد: 
تداخل و ادغام زندگي كاري و اداري با زندگي خصوصي موجب اختلالات فيزيكي و عاطفي مي‌شود. برنامه و زماني را براي توقف كار انتخاب كنيد و به آن پاي‌بند باشيد. در خانه به كار فكر نكنيد و توجه خود را به زندگي خانوادگي معطوف كنيد.
۷) عكس‌العمل‌هايتان را تغيير دهيد:
شايد هميشه نتوانيد شرايط تنش‌زا را عوض كنيد پس سعي كنيد گاهي ديدگاه خود را نسبت به شرايط تغيير دهيد و احساسات خود را عوض كنيد. 

ترجمه: سميه مقصودعليروزنامه سلامت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۶ ] [ مشاوره مديريت ]
بيرون ريختن حالات و احساسات مختلفهرگاه احساس كرديد كه ذهنتان آرام نيست و تشويش و نگراني دارد؛ ابتدا عميقاً عمل بازدم را انجام دهيد ـ هميشه با بازدم شروع كنيد ـ تا آنجا كه مي توانيد عميقاً عمل بازدم را انجام دهيد و تمامي هواي موجود در ريه هايتان را بيرون بريزيد. با بيرون ريختن اين هوا،‌ حالات و احساسات شما نيز بيرون مي ريزند زيرا همه چيز با تنفس شما ارتباط دارد. سپس هنگامي كه شكم شما به علت بازدمي عميق تو رفته است براي چند ثانيه صبر كنيد و بعداز آن عمل دم را به طور عميق انجام دهيد. دوباره براي چند ثانيه صبر كنيد. مدت زمان توقف ميان دم و بازدم در اين تكنيك بايد مساوي باشد.
به همين ترتيب دم و بازدم خود را ادامه دهيد و از تنفس خود يك ريتم بسازيد. بلافاصله احساس خواهيد كرد تمامي وجود شما تغيير كرده است، حالت قبلي شما ديگر ناپديد شده و حال جديدي بر وجودتان حاكم شده است.مجله راه زندگي 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۵ ] [ مشاوره مديريت ]
چگونه به آرامش ذهني دست يابيم؟هر كه هستيد و هر كجا زندگي مي‌كنيد آرامش را به زندگي خود دعوت كنيد و آن را در ذهن خود جايگزين سازيد. اگر كلام و رفتار شما قرين آرامش باشد، بدون شك اين ويژگي به دنيا‌ي اطراف شما نيز سرايت خواهد كرد. 
به خاطر داشته باشيد براي رسيدن به اين وضعيت ، لازم است برخي قابليت‌هاي ويژه را در خود پرورش دهيد و شرايط خاصي را در زندگي خويش ايجاد نمائيد.
هرگز اميد را از كسي سلب نكنيد، شايد اين تنها چيزي باشد كه دارد . 
رعايت نكات زير مقدماتي است كه به شما كمك مي‌كند در اين مسير گام برداريد:
۱) ياد بگيريد كه گاه مسائل را رها سازيد.
بدين معنا كه به هر مسئله‌اي دائماً گره نخوريد. وقتي هميشه و همه جا در فكر مسائل خود هستيد و به مرور آنها مي‌پردازيد، در واقع هميشه بار اضافه‌اي را با خود حمل مي‌كنيد كه اين خود سبب ايجاد اضطراب و استرس در شما مي‌گردد. بياموزيد كه با يك ذهن رها و آزاد زندگي كنيد. اين امر به شما كمك مي‌كند كه با هر محرك كوچك و يا مانع جزئي آشفته نشويد.
۲) به خود و خداي خود ايمان داشته باشيد.
اگر به خود و خداي خود ايمان داشته باشيد، به راحتي از عهده مشكلات زندگي برخواهيد آمد . و ثابت قدم و مطمئن در راه رسيدن به اهداف خود گام خواهيد برداشت.
۳) مثبت انديش باشيد
اگر ديدگاه مثبت انديشي نداشته باشيد، همه‌چيز مي‌تواند بي‌فايده و بي‌ثمر باشد. داشتن نگرش مثبت و اميد، بهترين سلاح در مقابل ترس و اضطراب است. 
۴) نسبت به انتظارات و برنامه‌ريزي‌هاي خود، واقع بين و منطقي باشيد.
توانائي‌هاي خود را در موقعيت‌هاي خاص بشناسيد و نسبت به عدم توانائي‌ها و ضعف‌هاي خود واقع بين باشيد. هر چقدر نگرش شما نسبت به مسائل زندگي منطقي‌تر باشد، به آرامش بيشتري دست خواهيد يافت.
۵) نسبت به انسان‌ها، عشق بي‌قيد و شرط خود را نثار كنيد.
شما مي‌توانيد از دوستان، هم اتاقي‌ها و هم‌ كلاسي‌هاي خود شروع كنيد. ياد بگيريد كه آنها را بدون قيد و شرط دوست بداريد، در مقابل ضعف‌هاي آنها صبور باشيد و خطاها و اهمال كاري‌هايشان را ببخشيد. هر چقدر نسبت به ديگران بخشش بيشتري داشته باشيد، احساس شادي و خرسندي بيشتري را تجربه خواهيد كرد.
۶) معناي فداكاري را لمس كنيد.
دست بخشش داشته باشيد. ولي انتظار بازگشت نداشته باشيد. ديگران را به شيوه‌هاي خودشان خوشحال كنيد. به افراد بي‌پناه، يتيم و فقير كمك كنيد. براي آنهايي كه خواهان ياري شما هستند پشت و پناه باشيد و بدون آنكه منّتي بر آنها نهيد ، تكيه‌گاهشان باشيد. هر چقدر بيشتر ببخشاييد، از الزامات و قيد و بندها بيشتر رها خواهيد شد.
۷) افكار خود را بازسازي كنيد.
در افكار و عقايد خويش نسبت به شخص خود، بازنگري كنيد. بياموزيد در مقابل خويشتن صبور باشيد و ارزش‌ها و استعدادها و مهارت‌هاي خود را ارج نهيد. خود را بدون هيچي قيد و شرطي دوست بداريد. هر گونه ترس و ترديد غيرمنطقي كه در مورد خود داريد كنار بگذاريد. اگر ديدگاه مثبت و سالمي را در مورد خود داشته باشيد ياد خواهيد گرفت كه خود را بدون قيد و شرط قبول داشته باشيد.
http://kadbaanoo.blogfa.com/۸۵۰۸.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۵ ] [ مشاوره مديريت ]
آيا مي‌توانيد خونسردي خود را حفظ كنيد؟خونسردها بيشتر عمل مي‌كنند، در حالي‌كه اشخاص عصباني دشمن جان خود هستند! 
حفظ خونسردي در بسياري از مواقع لازم است. وقتي با يك نفر بحث مي‌كنيد، وقتي براي اولين‌بار با كسي ملاقات مي‌كنيد، هنگامي‌كه مي‌خواهيد از كسي تقاضائي كنيد يا وقتي در برابر حادثه ناگواري قرار مي‌گيريد لازم است خونسردي خود را حفظ كنيد.
كساني‌كه زود عصباني مي‌شوند و يا قادر نيستند احساسات خودرا كنترل كنند در زندگي اجتماعي زياد موفق نيستند. براي آن‌كه بتوانيد قضاوت كنيد تا چه حد خونسرد هستيد به سؤالات زير پاسخ گوئيد و به نتيجه آنها توجه كنيد.
۱. وقتي با كسي بحث مي‌كنيد دست‌هاي خود را زياد تكان مي‌دهيد و دوست داريد قسمتي از عقايد خود را با ”قيافه‌ گرفتن“ بيان كنيد.
۲. وقتي مي‌خواهيد سخني بگوئيد كه خودتان به نادرست بودن آن اطمينان داريد صدايتان مي‌لرزد.
۳. وقتي با دوستي هستيد خيلي نسبت به او ابراز علاقه مي‌كنيد و چون از او جدا شديد در مي‌يابيد كه قسمتي از اين احساسات اغراق‌آميز بوده و تحت‌تأثير حضور او بيان شده است.
۴. وقتي مي‌خواهيد با شخصيتي ملاقات كنيد و مطلبي بگوئيد قبلاً آن‌را چندين بار پيش خود تمرين مي‌كنيد و هنگام ملاقات كمي مكث مي‌كنيد تا تپش قلبتان تخفيف پيدا كند.
۵. اگر در خيابان به دوستي كه مدت‌هاست او را نديده‌ايد برخورد كنيد چنان خوشحال مي‌شويد كه بدون توجه به موقعيت، او را در آغوش مي‌كشيد.
۶. هنگامي‌كه يك واقعه ناگوار روي مي‌دهد چنان ناراحت مي‌شويد كه تا مدتي قوه تعقل خود را از دست مي‌دهيد و مات و متحير مي‌مانيد.
۷. اتفاق مي‌افتد گاه‌گاه در اتوبوس، هنگام خريد يا مراجعه به مغازه‌داران عصباني مي‌شويد و با آنها به شدت بحث مي‌كنيد.
به هر يك از جواب‌هاي مثبت خود يك نمره بدهيد و سپس امتيازات خود را جمع بزنيد. 
اگر ۶ و ۷ امتياز گرفتيد: به هيچ‌وجه قادر نيستيد خونسردي خود را حفظ كنيد زود عصباني مي‌شويد، زود به هيجان مي‌آئيد و نمي‌توانيد احساسات حقيقي خود را پنهان سازيد. مثل اين‌كه محيط كار و زندگي شما چندان آرام نيست و كمي به ضعف اعصاب دچاريد. اگر امكان مراجعه به پزشك نيست لااقل بكوشيد محيط كار خود را آرام كنيد و در مورد سؤال‌هاي بالا به هر كدام كه جواب مثبت داده‌ايد سعي كنيد عكس آن رفتار كنيد.
اگر امتياز ۴ و ۵ گرفته‌ايد: خونسرد نيستيد، بايد متوجه حركات و رفتار خود باشيد و خونسردي خود را بيشتر حفظ كنيد.
اگر امتياز ۲ و ۳ گرفته‌ايد: به‌حد كافي خونسرد هستيد، به شما تبريك مي‌گوئيم.

شهلا نيك‌آباديمجله موفقيت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]
روش تدريس هديه‌هاي آسماني (توصيه‌هايي براي اساتيد و معلمان)تاريخ نشر : ۸۴۰۶۲۴
تيراژ : ۳۰۰۰
تعداد صفحه : ۹۰
نوبت چاپ : ۱
شابك : ۹۶۴-۴۲۹-۰۲۵-۹
رده ديويي : ۲۹۷.۰۷
نوع اثر : تاليف
زبان كتاب : فارسي
قطع : رقعي
جلد : شوميز
محل نشر : مشهد
نويسنده : حق‌دوست - صغري
نويسنده : فرخي - محرمعلي


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۳ ] [ مشاوره مديريت ]
به كارگيري روشهاي فعال تدريس در آموزش قرآنتاريخ نشر : ۸۵۰۳۲۴
تيراژ : ۱۰۰۰
تعداد صفحه : ۱۲۸
نوبت چاپ : ۱
شابك : ۹۶۴-۹۵۵۴۱-۳-۰
شماره كنگره : ۸۵۳۲۴۰۶۷
رده ديويي : ۲۹۷.۱۵۱۰۷
محل نشر : همدان
جلد : شوميز
قطع : وزيري
زبان كتاب : فارسي
نوع اثر : تاليف
نويسنده : قرباني - روح‌الله


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۲ ] [ مشاوره مديريت ]
راهنماي روشهاي نوين تدريس: بر پايه پژوهشهاي مغزمحوري، ساختگرايي، يادگيري از طريق همياري، فراشناخت و ...تاريخ نشر : ۸۵۰۴۰۵
تيراژ : ۳۰۰۰
تعداد صفحه : ۴۲۲
نوبت چاپ : ۲
شابك : ۹۶۴-۸۳۹۷-۴۸-۱
شماره كنگره : ۸۵۴۰۵۱۰۱
رده ديويي : ۳۷۱.۳۰۲۸
محل نشر : تهران
جلد : شوميز
قطع : وزيري
زبان كتاب : فارسي
نوع اثر : تاليف
نويسنده : آقازاده - محرم


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۲ ] [ مشاوره مديريت ]
روشهاي نوين تدريس با تاكيد بر فرآيند يادگيري - ياددهي: راهنماي عملي براي معلمان، اساتيد، دانشجويان، والدين و ...نويسنده : سيدعباس صادقي,صغري ابراهيمي‌قوام,جفري پتي
شماره كنگره : ۹ر۲۳ب/ ۲/ ۱۰۲۵ LB
شابك : ۹-۷۵۷-۳۶۴-۹۶۴
رده ديويي : ۳۷۱.۳۰۲۸
تاريخ نشر : ۱۱/۰۷/۸۵
تعداد صفحه : ۶۰۶
تيراژ : ۱۰۰۰
نوبت چاپ : ۱

اين راهنماي آموزشي كه براي معلمان و دانشجويان تربيت معلم نگاشته شده، دربرگيرنده‌ي روش‌هاي نوين تدريس با تاكيد بر فرآيند يادگيري ـ يادهي طي اين مباحث است: چگونگي يادگيري، يادگيري مهارت‌هاي ذهني و عملي، نيازهاي يادگيرندگان، انگيزش و عوامل مخل ايجاد آن، تحسين و انتقاد، مديريت كلاس درس، روش‌هاي سخنراني، هنر توضيح و تبيين نمودن، هنر توضيح با نمايش مطالب، زمان استفاده از بحث، علل استفاده از گروه، روش‌‌هاي يادگيري فعال، بازي‌هاي آموزشي براي تدريس زبان و مهارت‌هاي ارتباطي، كنفرانس فردي يا گروهي، پروژه‌ها و تكاليف درسي، كتاب‌خانه و مهارت‌هاي جست و جوي اطلاعات، و يادگيري از طريق توبه، روش‌هاي تدريس موثر كه در كتاب از آن‌ها ياد شده عبارت‌اند از: خواندن، آزمون دقت (آزمون‌هاي ساده به دشوار)، فعاليت‌هاي كلاسي، يادداشت‌برداري، نمايش، توضيح و تبيين، بحث و گفت و گو، پرسش و پاسخ، تماشاي فيلم، تلخيص، تحقيق، و ايفاي نقش.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۳۱ ] [ مشاوره مديريت ]
روش‌هاي تدريس پيشرفتهنويسنده : هاشم فردانش,ديويد كار,فنستر ماخر
شماره كنگره : ۹ر۴ف/ ۲۳۳۱ LB
شابك : ۰-۶۹-۸۱۶۱-۹۶۴
رده ديويي : ۳۷۸.۱۲۵
تاريخ نشر : ۱۸/۰۷/۸۵
تعداد صفحه : ۲۷۲
تيراژ : ۱۱۰۰
نوبت چاپ : ۱

مجموعه‌ي حاضر، متضمن مقالاتي است در زمينه‌ي تدريس و روش‌هاي آن كه براي استفاده‌ي دانشجويان در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري فراهم آمده است. مقالات عبارت‌اند از: درباره‌ي تدريس/ هاشم فردانش، ترديد پست‌مدرن و فلسفه‌ي تعليم و تربيت/ نيكلاس سي‌بربلز، آيا تدريس يك مهارت است؟/ ديويد كار، به كارگيري روش‌هاي تدريس گوناگون/ جي. تي. ديلون، درباره‌ي عوامل تعيين‌كننده‌ي كيفيت تدريس/ فنستر ماخر و ريچاردسون، بازنگري باورهاي اساتيد درباره‌ي تدريس و يادگيري/ ساموئل ويچ و بين، روش‌هاي استقرايي تدريس و يادگيري: تعريف‌ها، مقايسه‌ها و مباني تحقيق/ ميكل جي. پرينس و ريچاردام فلدر، ارزيابي آموزش توسط دانشجويان در آمريكا: پيش‌فرض‌هاي پنهان و مفهوم‌سازي‌هاي مفقوده درباره‌ي تدريس خوب/ كوليچ و دين، نقش نتايج يادگيري دانشجويان در كيفيت اعتباريابي دانشگاه‌ها/ باربارا ا. بنو و تحقيق درباره‌ي اثرات تدريس/ رابرت اي. فلودن.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۲۹ ] [ مشاوره مديريت ]
روشها، فنون و الگوهاي تدريس

نويسنده : امان‌الله صفوي
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۸۵۱۰۰۳
رده ديويي : ۳۷۱.۳۰۲۸
قيمت : ۲۲۰۰۰
قطع : وزيري
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۳۱۰
زبان كتاب : فارسي
نوبت چاپ : ۴
تيراژ : ۴۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۴۵۹-۷۱۷-۶
موضوع : تدريس


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۶:۲۸ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team