مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11735
دیروز : 33302
افراد آنلاین : 42
همه : 4340217
رموز محبوبيت و خوش نامي● با مردم چگونه برخورد كنيم؟ 
معاشرت درست و نادرست كدام است؟ هم‌نشيني مفيد و زيان بار چيست؟ عوامل تحكيم ‌رابطه‌ها يا گسست رابطه‌ها كدام است؟حكمت‌هايي را برگرفته از اولياي الهي برمي شمريم كه توجه به آنها و كاربردشان در بهينه سازي روابط ما با ديگران ‌سودمند است.‌
‌ ‌هنر همزيستي‌: روحيه سازگاري با ديگران و كنار آمدن با توقع‌ها، سليقه‌ها، خواسته‌ها و حرف‌ها به تدريج براي انسان "جا" باز مي‌كند.‌اين روحيه هم وقتي فراهم مي‌آيد كه انسان هم "حقوق" ديگران را بشناسد، هم تصميم به مراعات آنها داشته باشد و تنها ‌‌"خود" برايش مطرح نباشد. چون چنين خصلتي ايجاد تنش مي‌كند و ديگران را از پيرامون فرد ، فراري مي‌دهد.‌بايد پذيرفت كه سليقه‌ها و روحيه‌هاي همه يكسان نيست و همه ذوق و پسند و راه و روش ما را ندارند. ما هم چاره‌اي جز ‌زيستن با آنان نداريم، پس بايد" مدارا" كنيم. اين همان هم‌زيستي است كه هر كه ندارد ، مطرود و مايوس و تنها مي‌شود.‌
سلوك شايسته‌: برخورداري از اخلاق كريمانه و آراستگي به صفات خوب و رفتارهاي انساني، محبوبيت‌آور است. كيست كه نخواهد ‌محبوب دل‌ها شود و مورد توجه و محبت ديگران قرار گيرد و " قلعه دل‌ها " را بگشايد؟ اما راه و روش آن چيست و كليد ‌گشودن قلوب كدام است؟مگر مي‌توان با زور، دلي را به‌دست آورد يا در خانه دلي جاي گرفت؟ اگر تواضع و خاك‌ساري عاملي براي محبوبيت ‌است، احسان و نيكي و بخشندگي عامل ديگري مي باشد و "حسن خلق" و سلوك والا و اخلاق متعالي، عامل سوم. ‌ما بي‌نياز از دوست نيستيم. نداشتن دوست، نوعي غربت و تنهايي است. به فرموده حضرت اميرعليه‌السلام:  
انسان‌ها تا چه حد براي ديگران مفيدند؟: ارزش هركس به اندازه خدمت و خوبي و نفعي است كه از او به ديگران مي‌رسد. ميزان محبوبيت مردم در دل‌ها نيز بستگي ‌به اندازه خيري دارد كه از آنها عايد ديگران شود. سرور، كسي است كه خدمتي به ديگران كند.به فرموده امام علي عليه‌السلام: ‌پيامد چنين رفتارهايي چيست؟ جز آنكه محيطي سرشار از صفا و گرمي براي انسان و جامعه پديد مي‌آورد و الفت‌ها را ‌مي‌افزايد و زندگي‌ها را صفا مي‌بخشد؟ چه لذت‌بخش است زيستن در كنار افرادي كه نيكوكاري، خوش‌رفتاري، نوع‌دوستي، ‌خيررساني، مهرورزي و خيرخواهي جزء سرشت و خصلت هميشگي آنان است.‌
مردم جوشي‌: روحيه انزواطلبي و فردگرايي و خودخواهي، فرد را از چشم‌ها و دل‌ها مي‌اندازد. برعكس، انس و الفت و جوشيدن و ‌گرم‌گرفتن با مردم، عواطف و محبت‌هاي آنان را فراهم مي‌آورد. خداوند، از نعمت‌هاي خويش، ايجاد الفت بين دل‌هاي مردم ‌را ياد مي‌كند. حضرت رسول اكرم صلي‌الله‌عليه‌وآله نيز مي‌فرمايد: ‌ كسي كه با مردم نمي‌جوشد و هميشه به دامن تنهايي و گوشه انزوا و خودگرايي پناه مي‌برد ، يا دچار غرور و تكبر است، يا ‌از آثار و بركات" الفت" بي‌خبر است، يا مشكلي در تربيت خانوادگي داشته كه او را "جمعي" بار نياورده‌اند و ميدان براي ‌‌"مردم جوشي" برايش فراهم نساخته‌اند.‌صاحبان روحيه سرد و خود گرا و مردم گريز، اغلب در كارهاي عمومي شركت نمي‌كنند و برنامه‌هاي مشترك نمي‌تواند ‌آنان را جذب كند.‌ ابراز عاطفه به مردم و مشاركت و همراهي و هم‌دردي با آنان در امور و ياري‌رساني در هنگامه نياز، پشتوانه‌اي براي ‌روزهاي "مبادا" فراهم مي‌آورد. ‌
عيب پوشي: حفظ "آبرو"ي ديگران، مهم‌ترين نشانه دوستي و احترام و ارزش‌گذاري براي آنان مي‌باشد. آبرو، سرمايه‌اي است كه به اين ‌راحتي به دست نمي‌آيد و گوهر نفيسي است كه اگر شكست، به اين آساني قابل جبران نيست.‌به همين اندازه كه "عيب‌جويي" نكوهيده و نارواست، "عيب‌پوشي" نسبت به يك برادر مسلمان و آبروداري نسبت به يك ‌مومن، ضروري و فضيلت مي‌باشد.‌وقتي از لغزش و عيبي از ديگري باخبر مي‌شويد، جوانمردي ايجاب مي‌كند كه پرده‌پوشي كنيد و اگر نياز به تذكر است، ‌به خودش بگوييد تا اصلاح كند.‌در كلام اميرمومنان است كه ثمره اخوت و برادري آن است كه پشت سرش آبرويش را حفظ كني و عيب‌هايش را به عنوان ‌هديه به خودش بگويي.روزنامه آفتاب يزد 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۴۰ ] [ مشاوره مديريت ]

كنترل رفتارداشتن رابطه خوب با آدم‌هاي ديگر، زندگي را براي همه زيباتر و دلچسب‌تر مي‌كند و نقش مهمي در موفقيت انسان‌ها دارد.
اينجا مثل دنياي بازي‌هاي كامپيوتري محدوديت سرعت نداريم. براي اينكه بتوانيم با سرعت هزاركيلومتر در ساعت سوار ماشين زمان شويم و به موفقيتي كه آرزويش را داريم برسيم، بايد ده تا از شگردهاي افزايش سرعت را در اين بزرگراه به‌كار بگيريم تا از بقيه جلوتر باشيم.
شايد شما هم مثل همه، لذت برخورد غير منتظره‌اي را چشيده باشيد و آنقدر اين برخورد در دلتان نشسته باشد كه از خودتان برخورد صميمي‌تري نشان داده ايد. يا اينكه فردي با شما به تندي رفتار كرده و شما هم در عوض با عصبانيت جوابش را داده ايد. از همين‌جا مي‌توانيم نتيجه بگيريم كه اگر با ديگران با خشونت رفتار كنيم، آنها هم با خشونت با ما رفتار مي‌كنند و اگر ادب را رعايت كنيم آنها هم با احترام با ما رفتار مي‌كنند. 
اصل قضيه اينجاست كه رفتار آدم‌ها بر يكديگر تأثير مي‌گذارد؛ يعني اينكه رفتار من مي‌تواند در شكل‌گيري رفتار دوستم تاثيرگذار باشد. آيا شده تا حالا با رفتار صميمي روي آدمي از خودراضي، اثر بگذاريد و او را با زيركي با خودتان همراه كنيد؟ واقعيت اين است كه مردم در حالت عادي دوست دارند همان رفتاري را انجام بدهند كه ديگران با آنها انجام مي‌دهند. شما مي‌توانيد در طول روز در مدرسه، رستوران‌، مغازه‌ و ساير مكان‌هاي ديگر، اين موضوع را ببينيد. مهم اين است كه ، ما بايد مسئوليت برخوردهاي خوب و بدمان را در زندگي بپذيريم. 
راستي با چه لحني با ديگران صحبت مي‌كنيد؟ در اين صورت، بايد آماده باشيد تا با همين لحن با شما صحبت كنند. دوست داريد چگونه با شما رفتار كنند؛ مودبانه؟ پس با ادب با ديگران رفتار كنيد. رعايت همين شگردهاست كه رابطه ما را با بقيه آدم‌ها بهتر مي‌كند.
اگر كسي با شما با بي‌ادبي رفتار كرد، دو كار مي‌توانيد انجام بدهيد: يا با بي‌ادبي، به‌قول معروف مثل خودش، با او رفتار كنيد؛ يا اينكه با مهرباني او را تحت‌تاثير قرار بدهيد؛ به قولي به جمع بچه مثبت‌ها دعوتش كنيد تا در كارهاي منفي‌اش تجديد‌نظر كند. 
فراموش نكنيد كه آدم‌ها با خصوصيت‌هايي مثل بداخلاقي، بي حيايي، بي ادبي، خيرخواهي و باادبي به دنيا نمي‌آيند؛ نيرويي به اسم آزادي در انتخاب عمل وجود دارد كه باعث مي شود تا با استفاده از قدرت تفكر، رفتار مناسب را انتخاب كنيم و آن چيزي را كه دنبالش هستيم به دست بياوريم. 

مهدي قدمي
كليد طلايي ارتباطات/ نوشته كريس‌كول/ ترجمه محمدرضا آل‌ياسين/ نشر هامونهمشهري انلاين 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۹ ] [ مشاوره مديريت ]
موافق مخالفت ها باشيدهر يك از ما انسان ها يگانه هستيم و نگرش ما به زندگي متفاوت از ديگران است. ارجحيت هاي خود را داريم و مسائل را به طريقي خاص تفسير مي كنيم. زيرا هر يك از ما به طريق خاصي پرورش يافته ايم و به ما آموزش داده اند تا به طرق خاصي فكر كنيم، بنابراين همه ي ما روش هاي ظريف خود را در حل تعارضات و دلايل خود را براي توجيه علل وقوع اتفاقات داريم. هر يك از ما براي اهميت قائل شدن به آنچه كه واقعاً مناسب و مهم مي دانيم، درجه بندي هاي مختلفي داريم و تقريباً همواره مي توانيم اشتباهاتي را در شيوه هاي فكري و رفتاري ديگران بيابيم و اعتبار ديد خود را نسبت به واقعيتي، با ارائه مثال هايي كه تصور مي كنيم حقانيت ما را به اثبات مي رساند، مطرح سازيم. خلاصه، شيوه نگرش ما به زندگي از نظر خود ما بر حق، منطقي و صحيح است. مشكل اين است كه همه همين تصور را دارند! 
براي آنكه آرام شويد و واكنش كمتري بروز دهيد، به خود يادآوري كنيد كه اشكالي ندارد كمي با هم تفاوت داشته باشيم. به جاي آن كه از اين حقيقت زندگي تعجب كنيد، مي توانيد بياموزيد كه انتظار آن را داشته باشيد و حتي به استقبال آن برويد. به جاي آن كه وقتي يكي از عزيزانتان با شما مخالفت مي كند عصباني شويد، سعي كنيد كه به خود بگوييد «واضح است كه او ديدي متفاوت دارد». به جاي برخورد تدافعي در مقابل كسي كه در تفسير واقعيتي با شما اختلاف نظر دارد، از موارد مشترك معدودي كه در ديد و تفكر داريد خوشحال و متشكر باشيد. 
همسران، فرزندان، والدين، دوستان، همسايگان ما ( و همه) بر اين عقيده اند كه فقط ديد آنها دقيق ترين ديدهاست. و مسلماً افراد متوجه نمي شوند كه چرا نگرش و تفكر شما با آنان متفاوت است و تصور مي كنند چقدر خوب مي شد اگر شما مانند آنها فكر مي كرديد و در آن صورت همه چيز به خوبي پيش مي رفت.
با علم به حقيقت اين موضوع، چرا اكثر ما از اين كه با ما مخالفت شود، ناراحت و مستأصل مي شويم؟ چرا از اظهار نظر، ديدگاه متفاوت، تعبير و تفسير متفاوت شخصي كه مي شناسيم يا دوست داريم به آساني ناراحت مي شويم؟ چرا از اين كه تصور مي كند ما اشتباه مي كنيم، ناراحت مي شويم؟ پاسخ اين سؤالات بسيار ساده است. ما اين نكته را فراموش كرده ايم كه از ديدگاه روان شناسي، واقعيت هاي هر يك از ما با ديگري متفاوت است. تفسير ما از وقايع اطراف به عوامل مختلفي كه منحصر به زندگي ماست، بستگي دارد. كودكي و تجربيات ِ (مثلاً) همكارتان با شما متفاوت بوده (و هست)، پس تعبير او از زندگي با شما متفاوت است. اتفاقي كه او را ناراحت مي كند ممكن است از نظر شما كاملاً بي اهميت به نظر آيد و بالعكس.
براي آنكه آرام شويد و واكنش كمتري بروز دهيد، به خود يادآوري كنيد كه اشكالي ندارد كمي با هم تفاوت داشته باشيم. به جاي آن كه از اين حقيقت زندگي تعجب كنيد، مي توانيد بياموزيد كه انتظار آن را داشته باشيد و حتي به استقبال آن برويد. به جاي آن كه وقتي يكي از عزيزانتان با شما مخالفت مي كند عصباني شويد، سعي كنيد كه به خود بگوييد «واضح است كه او ديدي متفاوت دارد». به جاي برخورد تدافعي در مقابل كسي كه در تفسير واقعيتي با شما اختلاف نظر دارد، از موارد مشترك معدودي كه در ديد و تفكر داريد خوشحال و متشكر باشيد.
شما مي توانيد «موافق مخالفت باشيد». اين بدان معني نيست كه ديدگاه شما كم اهميت يا نادرست است، بلكه شما نبايد در مواجهه بااين حقيقت كه ديگران همواره با شما موافق نيستند و يا اين كه ديدي متفاوت از شما دارند، مستاصل و درمانده شويد. موارد بسياري وجود دارد كه پافشاري شما بر نظرات و ارزش هاي خودتان صحيح است، ولي مي توانيد اين كار را با احترام و درك خالصانه نسبت به نظرات ديگران نيز انجام دهيد. با اين كار بسياري از فشارها و بحث هاي احتمالي را محو مي كنيد و طرفِ مقابل، احترام قلبي شما را حس مي كند ، در نتيجه واكنش كمتري در قبال شما بروز مي دهد. به علاوه، به مرور كه اين ديدگاه را ( كه در قبال مخالفت ها، واكنش نشان ندهيد) در اعمال متقابل خود با ديگران بيشتر وارد كنيد، خود را براي شنيدن عقايد ديگران مشتاق تر خواهيد يافت و در نتيجه احساسات مثبت هر شخصي را گلچين مي كنيد و اجازه چنين كاري را نيز به ديگران مي دهيد. بنابراين همه برنده هستند.
اين تغيير ديدگاه به بسياري از ازدواج ها، دوستي ها و روابط خانوادگي كمك مي كند. اين كار آسان است و زندگي را شاداب تر مي كند. پس، از امروز سعي كنيد موافق مخالفت ها باشيد. تلاش ارزشمندي است.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]
فن بيان و گويندگي در صدا و سيما

نويسنده : اكبر مناني
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۸۵۱۰۱۲
رده ديويي : ۸۰۸.۵
قيمت : ۱۸۰۰۰
قطع : رقعي
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۱۱۲
زبان كتاب : فارسي
نوبت چاپ : ۳
تيراژ : ۳۰۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۵۲۵-۰۰۸-۰
موضوع : تلويزيون - گويندگي - فن,راديو - گويندگي - فن


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]
فن بيان: مختص بازيگران تئاتر، سينما و ...تاريخ نشر : ۸۴۱۱۲۵
تيراژ : ۱۱۰۰
تعداد صفحه : ۲۰۰
نوبت چاپ : ۲
شابك : ۹۶۴-۳۴۱-۲۷۷-۶
رده ديويي : ۸۰۸.۵
نوع اثر : ترجمه
زبان كتاب : فارسي
قطع : رقعي
جلد : شوميز
محل نشر : تهران
نويسنده : شيرمرز - رضا
نويسنده : مچلين - انجلين


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۳ ] [ مشاوره مديريت ]
بيان (با تجديد نظر و اضافات)نويسنده : شميسا - سيروس
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۱۳۷۸/۰۳/۰۵
رده ديويي : ۸fa۰.۴۲
قطع : وزيري
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۳۲۸
نوع اثر : تاليف
زبان كتاب : فارسي
نوبت چاپ : ۷
تيراژ : ۳۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۵۵۰۹-۱۲-۲


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۲ ] [ مشاوره مديريت ]
هنر سخنراني: مهارتهاي عملي فن بيان در قالب نظريه‌هاي كلاسيك و معاصرنويسنده : لوكاس - استفن‌اي.
مترجم : ساده - حمزهعليزاده - باباطاهر
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۱۳۸۰/۱۲/۰۸
رده ديويي : ۸۰۸.۵۱
قطع : وزيري
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۵۲۸
نوع اثر : ترجمه
زبان كتاب : فارسي
نوبت چاپ : ۱
تيراژ : ۳۱۵۰
شابك : ۹۶۴-۶۱۱۵-۸۹-۶

نويسنده در اين مجموعه شيوه‌ها و اصول خطابه و سخنراني را با شواهد و نمونه‌هايي چند, آموزش مي‌دهد .در بخش نخست كتاب (صحبت كردن و گوش دادن) اصول اساسي پيام نطق و مسئوليت‌هاي مربوط به سخنرانان و مخاطبان معرفي مي‌شود .مطالب بخش دوم و سوم درباره تهيه نطق, انتخاب موضوع و تنظيم سخنراني است .در بخش چهارم مبحث ايراد نطق و وسايل كمك آموزشي مطرح مي‌شود .بخش پنجم نيز مربوط به تنوع نطق عمومي و نحوه تحليل و سازماندهي نطق‌هاي آگاهي بخش و مانند آن است .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۲ ] [ مشاوره مديريت ]
دوره ارتقائ مهارت‌هاي آموزشي مربيان آموزشگاههاي بهورزي: روش‌ها و فنون تدريسنويسنده : چگيني - يوسف‌رضا
باهمكاري : رهبر - محمدرضا
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۱۳۸۱/۱۲/۱۴
رده ديويي : ۶۱۰.۷
قطع : رحلي
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۸۸
نوع اثر : تاليف
زبان كتاب : فارسي
شماره كنگره : R۸۴۷/۷/ف‌لا۹چ۸
نوبت چاپ : ۱
شماره مجلد : ۲
تيراژ : ۵۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۶۵۱۳-۶۳-۸

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۱ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. http://iranmct.com/news/page/12مدیریت. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. Business Planبیرینس پلن طرح توجیهیمدیریت. کلینیک کاشت موی طبیعی آسمان