مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 13354
دیروز : 42500
افراد آنلاین : 40
همه : 4540318
دوره ارتقائ مهارت‌هاي آموزشي مربيان آموزشگاههاي بهورزي: روش‌ها و فنون تدريسنويسنده : چگيني - يوسف‌رضا
باهمكاري : رهبر - محمدرضا
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۱۳۸۱/۱۲/۱۴
رده ديويي : ۶۱۰.۷
قطع : رحلي
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۸۸
نوع اثر : تاليف
زبان كتاب : فارسي
شماره كنگره : R۸۴۷/۷/ف‌لا۹چ۸
نوبت چاپ : ۱
شماره مجلد : ۲
تيراژ : ۵۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۶۵۱۳-۶۳-۸

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۱ ] [ مشاوره مديريت ]
درر الادب در فن معاني, بيان, بديعنويسنده : آق‌اولي - عبدالحسين
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۱۳۸۱/۰۳/۲۱
رده ديويي : ۸fa۰.۴۲
قطع : وزيري
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۳۴۰
نوع اثر : تاليف
زبان كتاب : فارسي
شماره كنگره : PIR۳۳۵۶/آ۷د۴
نوبت چاپ : ۴
تيراژ : ۵۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۶۶۲۰-۵۵-۸


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۰ ] [ مشاوره مديريت ]
افلاطون و فن‌بيان فلاسفه و سوفيست‌هاكتاب مارينا مك‌كوي ، از درونمايه آشكاري برخوردار است . افلاطون با توجه به تفاوت درخصوصيات و نيات اخلاقي ، سقراط را از سوفيست‌ها متمايز مي‌گرداند ولي نويسنده بلافاصله دو اشكال را يادآور مي‌شود : شيوه چندان ساده‌اي براي جدا كردن سقراط از سوفيست‌ها وجود ندارد و شور و هيجان چندين گفتگوي سقراط ، تفاوت زيادي را مابين وي و سوفيست‌ها نشان نمي‌دهد. پس گفتن اينكه افلاطون با توجه به بعضي خصوصيات ، سقراط را از سوفيست‌ها متمايز مي‌گرداند ، مسئله را حل نمي‌كند. از سوي ديگر بحث مك‌كوي‌ ، ادعاي بسياري از شارحين كه سقراط را متفاوت از سوفيست‌ها مي‌بيند انكار مي‌كند، چرا كه از نظر وي ، افلاطون به جاي متمايز كردن فلسفه از سفسطه‌گري ، تلاش مي‌كند تا فيلسوف را از سوفيست‌ ، متمايز كند. 
گرچه سقراط اختلافات عمده‌اي مابين خود و سوفيست‌ها ترسيم مي‌كند ، سوفيست‌ها ادعاي آموزش داشتند در حالي كه سقراط اين ادعا را نداشت. سوفيست‌ها پول مي‌گرفتند ولي سقراط فقير بود ، سوفيست‌ها ايده‌هاي جديدي مطرح مي‌كردند در حالي كه سقراط اين‌گونه نبود ، ولي سقراط نيز از همان ابزارهاي لفاظي بحث و جدل استفاده مي‌كرد كه نه تنها در اين مورد با سوفيست‌ها همگام بود ، بلكه عملكرد سوفيست‌ها را نيز به مخاطبان خود از اين طريق ، يادآوري مي‌نمود. از اين رو فلسفه به دليل اينكه ضدلفاظي است از سفسطه ، متمايز نمي‌شود ، بلكه از اين رو كه استفاده آن از بحث و جدل ، به صورت اخلاقي صورت مي‌گيرد ، متمايز مي‌شود. 
نويسنده در موارد مختلف ، به شيوه‌هاي جدلي سقراط اشاره مي‌كند . به عنوان مثال ، وي دادگاه سقراط را متذكر مي‌شود ، در حالي كه قضات گرايش داشتند تا فلسفه را به عنوان زيرورو كننده فضايل سنتي معرفي كنند ، ولي سقراط تلاش مي‌نمود تا اين شكاف بين فضيلت و فلسفه را از بين ببرد. از اين رهگذر ، سخنراني سقراط با اين هدف صورت مي‌گرفت تا قضات دادگاه را به سوي حركت به خودشناسي (يعني ماموريت اصلي سقراط) سوق دهد. از نظر مك‌كوي ، سقراط فقط به اين دليل به جهل خود اعتراف مي‌كرد تا مخاطبان وي نيز در اين باره از وي تقليد كنند. همچنين مك‌كوي نشان مي‌دهد كه تقابل سقراط و پروتا گوراس ، تقابلي نيست كه بين يك سوفيست و فيلسوفي كه از بحث و جدل دوري مي‌كند ، رخ داده باشد. 
نويسنده در عين حال نشان مي‌دهد كه سقراط در عين ابطال جدل سوفيستي و شيوه زندگي سوفيست‌ها ، از شيوه بحث و زندگي فلسفي نيز انتقاد مي‌كند . از اين رو افلاطون بايد نشان دهد كه چرا ديدگاه سوفسطايي در عين ضدفلسفي بودن ، قدرتمند نيز هست. 
مك كوي در راستاي پيگيري نظريه اصلي خود مبني بر اينكه تفاوت اصلي مابين فلسفه و سوفيسم ، اخلاقي است ، تاكيد افلاطون را در «جمهوري» بر نيت به‌جاي دانش به عنوان متمايز كننده فيلسوف يادآوري مي‌كند. فلاسفه به واسطه دانش خود از بقيه مردم متمايز نمي‌شوند بلكه اين نحوه زندگي آنهاست كه آنان را از ديگران جدا مي‌سازد . «در شهر خوك‌ها نمي‌توان هيچ فيلسوفي را يافت‌» طبع فلسفي در اوضاع مناسب خود را نشان مي‌دهد. از اين رو مك‌‌كوي نيز به فطرت اخلاقي فيلسوفان اشاره مي‌كند. 
بعضي از شارحان ، تفاوت فلسفه و سوفيسم را برحسب روش ، ارزيابي مي‌كنند. سقراط ادعا مي‌كند كه سوفيست‌ها ، سخنراني هاي طولاني ايراد مي‌كنند ، در حالي كه وي در فرايند پرسش و پاسخ ، شركت مي‌جويد. نويسنده كتاب نيز به انتقاد از افرادي مي‌پردازد كه فلسفه را يك روش مي‌دانند ، چرا كه وي طبيعت فيلسوف را اخلاقي مي‌داند. 
تفاوت‌هايي مابين فيلسوف و سوفيست وجود دارد كه افلاطون از آنها براي تمايز سقراط از سوفيست‌ها استفاده مي‌كند. سقراط پول نمي‌گرفت‌، در حالي كه سوفيست‌ها اين كار را انجام مي‌دادند. سقراط در جستجوي شاگرد براي خود نبود و با هر فردي به گفتگو مي‌پرداخت. سوفيست‌ها به دنبال پيروزي در بحث بودند ، در حالي كه سقراط از ابطال شدن ، خوشحال مي‌شد و به دنبال دستيابي به دانش بود. از نظر سقراط ، پرسش فلسفي نه تفكر محض ، بلكه يك فعاليت اجتماعي محسوب مي‌شود. 
انتشارات دانشگاه كمبريج ، در ماه آگوست سال ۲۰۰۸ ميلادي ، كتاب «افلاطون و فن بيان فلاسفه و سوفيست‌ها» را منتشر كرده است. 

نويسنده :‌مارينامك كوي 
معرفي :‌يعقوب نعمتي وروجنيروزنامه رسالت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۰ ] [ مشاوره مديريت ]
مهارتهاي موثر در فن بيان
نويسنده : مندل - استيومترجم : كريمي - علي‌محمدحقيقت - شهربانومحل نشر : شيرازتاريخ نشر : ۱۳۷۸/۱۱/۲۰رده ديويي : ۸۰۸.۵۱قطع : رقعيجلد : شوميزتعداد صفحه : ۸۶نوع اثر : ترجمهزبان كتاب : فارسينوبت چاپ : ۲تيراژ : ۲۰۰۰شابك : ۹۶۴-۶۶۲۳-۰۴-۲


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۹ ] [ مشاوره مديريت ]
راه‌هاي دوستي و ارتباط با مردمدر دوستي با ديگران طوري رفتار كنيد كه دلتان مي‌خواهد با شما آن‌گونه رفتار كنند.
۱- به حرف ديگران خوب گوش كنيد، مردم براي توجه خاص شما ارزش قائلند.
۲-هميشه به دنبال حرف‌هاي مثبتي درباره ديگران بگرديد، به زودي پي مي‌بريد كه احساس بهتري نسبت به خود خواهيد داشت.
۳- اگر به عنوان شخصي كه خطري ندارد و حامي ديگران است، شناخته شويد، روابط جديدي پيدا خواهيد كرد.
۴- وقتي غلو مي‌كنيد و سعي مي‌كنيد كسي باشيد كه نيستيد، مطمئن باشيد كه مردم مي‌فهمند.
۵-ياد بگيريد كه بي‌قيد و شرط عشق بورزيد، مردم را همان‌طور كه هستند، دوست بداريد.
۶- وقتي از دوستي دل آزرده مي‌شويد، دل از آن‌ها برنكنيد، به جاي اين كار فكر كنيد و راه‌هايي براي بهبود روابط بيابيد.
۷- هنر دوستي با ديگران از والاترين هدف‌هاي زندگي است. دوستان خوب پشتوانه‌اي با ارزش در زندگي هستند.
۸- عاشق نشويد، چون در عشق منطقي وجود ندارد، سعي كنيد همديگر را دوست داشته باشيد. فرد عاشق مي‌گويد: «اگر نباشي من مي‌ميرم»، اما فردي كه كسي را دوست دارد مي‌گويد: «من تو را همان‌طور كه هستي مي‌پذيرم. »


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۸ ] [ مشاوره مديريت ]
چند گام تا موفقيت : اجتماعي باشيدروابط اجتماعي بايد همچنان ادامه يابد چرا كه بر عزت نفس فرد تأثير مي‌گذارد اما آنچه از اهميت بيشتري برخوردار است تحكيم روابط خانوادگي است. اجازه ندهيد ترس و افسردگي ، شما را به دام بيندازد. اكثر سالمندان از اينكه ممكن است حافظه خود را از دست بدهند در هراسند. به ويژه آنان كه عزيزان خود را از دست داده‌اند با كاهش حافظه روبه‌رو مي‌شوند. سالمندان موفق سعي مي‌كنند تا سطح حافظه خود را با پرداختن به فعاليت‌هاي تقويت حافظه، حفظ نمايند. توانايي‌هايي مانند سازگار شدن با موقعيت‌هاي مختلف، در نظر گرفتن موهبت‌هاي الهي، توجه و پرداختن به آنچه كه موجود است به جاي آنچه كه از دست رفته، از اهميت زيادي برخوردار است. ارزش‌هاي فرهنگي و باورهاي مذهبي‌اي كه انسان را به تفكر عميق درباره حيات و زندگاني پس از مرگ وامي‌دارد، مي‌تواند فرد را در هنگام بروز مصائب، تسكين و تسلي دهد.
▪ نگرش‌هاي مثبت در سالخوردگي:
- نظر شخصي خود را محترم بشمريد. - انعطاف‌پذير و انطباق‌پذير باشيد. 
- وقتي با درگيري‌هاي جديد روبه‌رو مي‌شويد با آنها كنار بياييد.
- از طريق تغذيه مناسب و انجام فعاليت‌هاي بدني از خودتان مراقبت كنيد. 
- ناتواني‌ها و دردها را تحمل كنيد.
اما از آنها رنج نبريد. سالمندان به دنبال از دست دادن همسن و سال‌هاي خود، دوستان قديمي، همسر يا خويشاوندان، تنها و منزوي مي‌شوند. تنهايي نيز افسردگي را در پي خواهد داشت. مگر اين كه تلاشي همه‌جانبه صورت گيرد و سالمندان در انجمن‌ها و گروه‌هاي همسن و سال خود شركت نمايند، از خانه بيرون بروند، روابط اجتماعي تازه‌اي برقرار كنند و دوستان جديدي بيابند. هرچند دوستان تازه را نمي‌توان جايگزين دوستان قديمي كرد اما هر چقدر با تعداد افراد بيشتري برخورد كنند، احساسات تنهايي و منزوي بودن بهتر برطرف خواهد شد. علاوه بر اين سرگرم بودن، اشتغال به كار و توجه بيشتر به زمان حال و آينده ازجمله راه‌هايي است كه مانع از بروز افسردگي مي‌شود. نكته با اهميت اين است كه بزرگسالان نيز همانند كودكان نيازمند در آغوش گرفتن هستند. همانطور كه كودكان با قرار گرفتن در آغوش والدين خود رشد مي‌كنند و پرورش مي‌يابند بزرگسالان نيز نياز دارند تا همسر، فرزندان و نوه‌هاي خود را در آغوش بگيرند. حتي دست تكان دادن براي دوستان و با محبت و گرمي بر پشت دوستان خود انداختن مي‌تواند اين نياز را برطرف سازد. بنابراين با وجود درگيري‌ها و مشكلات فرزندان، مي‌توان آنها را دعوت نمود و چند ساعتي را با آنها و نوه‌ها گذراند و بعضي از روزها نيز نگهداري از نوه‌ها را بر عهده گرفت.
تقويت اراده مردم همواره افراد توانمندي را كه در زندگي به موفقيت‌هاي بزرگي نايل گشته‌اند و نيروي اراده و تاديب نفس از خــود به نمايش گذارده‌اند را مورد ستايش و احترام قرار مي‌دهند. افرادي كه در تمام عرصه‌هاي زندگي تنها با نـيـروي اراده، تاديب نفس و بلند همتي زندگي خود را بهبود بـخشيـده، مهارت‌هاي جديدي را فراگرفته و بر مشكلات فايق آمـده‌اند. واقـعـيت آن است كه اين نيروهـاي باطـنـي مـخـتـص افـراد خاصي نبوده و هر فردي قادر است توسط آموزش‌هاي عملي بـه درجات رفيعي از نيروي اراده و تاديب نفس دست يـابـد. نـيروي اراده و تـاديب نفس مهم‌ترين و سـودمندترين عناصر براي دستيابي به موفقيت هستند. يكي از شيوه‌هاي كارآمد براي پرورش نيـروي اراده و تـاديب نفس امتناع از ارضا و اقناع آرزوهاي بي‌اهميت و غيرضـروري است. با امـتـناع از آرزوهاي بي‌ثمر، مضر و غيرضروري برخلاف عاداتتان رفتار كرده و نيروي دروني خود را تقويت كنيد.
۱ ) براي ۱ يا ۲ روز روزنامه مطالعه نكنيد. 
۲ )هنگامي كه احساس تشنگي كرديد آب بنوشيد، به‌رغم ميلتان براي نوشيدن نوشابه.
۳ ) به‌جاي استفاده از آسانسور از راه‌پله بالا و پايين برويد.
۴ ) از اتوبوس يك ايستگاه بعد و يا قبل از مقصد اصلي خود پياده شويد و باقيمانده مسير را پياده طي كنيد.
۵ ) براي يك هفته يك ساعت زودتر از موعد معمول به رختخواب برويد.
۶) هنگامي كه وسوسه شديد بستني بخوريد، مقابـل ميـل خـود مقاومت كنيـد.بيرتك 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۸ ] [ مشاوره مديريت ]

دو كليد طلايي براي نفوذ در دلها

دانستن اينكه چه عواملي باعث افزايش روزافزون دوستي مي شود ، در واقع به معناي در دست داشتن كليد ورود به ‌اندرون خانه دلها ست. هر كس كه اين كليد را در اختيار داشته باشد و راه نفوذ در قلبها را بداند، در واقع گنجينه دوستي ‌را به چنگ آورده است. ‌به راستي اين كليدهاي طلايي كه مي توان در دل ها راه يافت و دوستي ها را با آن روز به روز زيادتر كرد چه هستند؟ ‌در اين مقاله با دو كليد مهم براي راهيابي به قلب دوستان خود آشنا مي شويد:‌
۱)‌ ابراز علاقه و دوستي ‌:
محبت، رمز و راز زندگي است و بعضي از روانشناسان معتقدند كه بسياري از بيماري‌هاي دروني فقط به خاطر فقدان ‌محبت و سركوب كردن عاطفه هاست. ‌همان گونه كه قبلاً آورديم دوستي و محبت داراي مراتبي است.اگر مي خواهيم محبوب دلها شويم بايد ديگران را دوست بداريم. ديگران را دوست بداريم تا ديگران نيز ما را دوست ‌بدارند. بايد به آنان عشق بورزيم تا آنان هم به ما عشق بورزند. تنها از راه محبت و دوستي است كه مي توان مالك دل ها ‌شد و در قلب ها نفوذ پيدا كرد. براي زياد شدن دوستي و استحكام آن بايد اين محبت و علاقه را ابراز كرد و آن را با زبان ‌و با عمل (يعني با نيكي به او و نزديكان و دوستداران او) نمايان نمود. ‌محبت همچون آبي است كه به جريان مي افتد. اين آب هم پاك است و هم پاك كننده. ابراز علاقه و محبت، هم بر ‌دوستي مي افزايد و هم نامهرباني ها را از بين مي برد. ‌تنها در سايه محبت و ارادت است كه ناملايمات و لغزش ها و غفلت ها- كه طبيعت بشر است- مزاحم دوستي نمي شوند ‌و آتش گرم محبت همه ناملايمات را مي سوزاند. ‌
۲) تواضع ‌:
تواضع يكي از اصول مسلم اخلاقي است و انسان با تواضع مي تواند بالاترين درجات را كسب نمايد زيرا ‌هر كس فروتني را پيشه سازد خداوند تعالي مقام او را بالا مي برد. ‌اما آنچه كه در اينجا مورد بحث ما مي‌باشد آن است كه تواضع مي تواند مايه تقويت دوستي شود. برعكس، هرگونه تكبر و ‌بزرگ نمايي بين دوستان صميميت را از بين مي برد و موجب تفرقه مي شود. ‌از يكي از علماي معاصر نقل شده كه در يكي از نيمه شب ها وي از خواب بيدار مي شود و حس مي كند كه صدايي ‌از داخل حياط مي آيد. بيرون مي رود و مي بيند دزدي آمده و ميوه هاي باغچه را جمع كرده ولي طوري سنگين است كه ‌نمي تواند آن را بلند كند و به دوش بيندازد. ايشان خيلي آهسته وارد حياط مي شود و بدون آنكه آن شخص متوجه شود، ‌كمك مي كند تا وي گوني را بلند كند و بر دوش بگذارد. ‌ناگهان دزد متوجه مي شود كه شخصي آمده. نگاه مي كند و مي بيند كه آن جناب است. ابتدا عذرخواهي مي كند اما ايشان ‌در جواب با كمال ادب و تواضع مي فرمايد: خير آقا، شما به منزل پدرتان آمده ايد و نيازي به گرفتن اجازه نداريد ‌و با اصرار زياد وي را مجبور مي كند ميوه ها را با خود ببرد. ‌فرداي آن روز دزد به محضر ايشان مي آيد و توبه مي كند و از آن پس انساني مومن و پرهيزكار مي شود. آري اگر تواضع و ادب چنين در روحيات اشخاص خلافكار تاثيرگذار است قطعاً اثر آن در جان و روح دوستان با ايماني كه ‌براي زندگي خود دوستي و محبت و ارادت را برگزيده اند بـه مـراتب بيشتر و عميق تر است. ‌بنابراين تا مي توانيم به ديگران محبت كنيم و با ادب و احترام در دل ها وارد شويم. ‌


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۷ ] [ مشاوره مديريت ]

مهارت‌هايي براي ايجاد محبوبيتكلمات خود را برگزين تا جايگاه تو بالا رود؛ زيرا كلمه ي نيكو، بهترين وسيله براي نوازش قلب‌هاست . 
▪ سلام دادن را تو آغاز كن زيرا سلام موجب اطمينان طرف مقابل مي‌شود. 
▪ تبسم كن زيرا تبسم طرف مقابل را سحر مي‌كند و قلبش را مي‌نوازد. 
▪ به طرف مقابل خود اهميت بده و از او تقدير كن و با مردم آنگونه برخورد كن كه دوست داري با تو برخود كنند. 
▪ در شادي‌هاي مردم شريك شو. 
▪ در جستجوي شگفتي‌ها باش ودر پي آنها باش كه باعث كسب دوستي و جذب قلوب مي‌شود . 
▪ دوست داشتن را به طرف مقابل اظهار كن؛ زيرا كلمات دوست داشتني به قلب‌ها نفوذ مي‌كند. 
▪ خوشبين باش و بشارت را در دور و بر خود پخش كن . 
▪ اگر ديگران كار خوبي انجام دادند از آنها تعريف كن زيرا ستايش در نفس اثر مي‌گذارد اما در تعريف زياده روي نكن. 
▪ با مردم متواضع باش؛ زيرا انسان‌ها از كسي كه احساس برتري مي‌كند متنفر هستند . 
▪ در پي صيد عيوب ديگران مباش بلكه به اصلاح عيوب خود مشغول باش . 
▪ هنرسكوت را بياموز زيرا مردم كسي را كه به آنها گوش مي دهد دوست دارند . 
▪ دايره دانش خود را وسيع گردان و درهر روز دوست تازه‌اي به دست آور. 
▪ تلاش كن كه تخصص و توجهات خود را متنوع‌تر سازي ،اين كار موجب آن مي شود كه هم دايره علم تو افزايش يابد و هم تعداد دوستانت


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۶ ] [ مشاوره مديريت ]

هنر نه گفتن به دوستان

برخي اوقـات براي شما پيش آمده كه در مـقابل خـواسته ديگران،برخلاف ميل باطي جواب مثبت داده و درخواسـت او را قبول كرده ايد.ممكن است جواب منفي دادن سخت به نظر برسد ولي ما چند راه مفيد را براي رهاي شـما از اين مـوقيعت خـاطر نشان ميكنيم. بياد داشته باشـيد كه اگر بـخواهـيـــد كسي را از سر خود باز كنيد ممـكن است مجبور به گفتن &#۰۳۹;&#۰۳۹;دروغ مصلحتي&#۰۳۹;&#۰۳۹; شويد. دروغهايي كه ظريف و بدون ضـرر هـستند و صدمه اي را به طرف مقابل وارد نمي كنند. گاهي اوقات نيز بايد رودربايستي را كنار گذاشت و با صراحت جواب منفـي داد چون در غير اينصورت ممكن است از كار خود پشيمان و مدتها به دليل عواقـب آن دچار مشكل و دردسرشويد. سعي كنيد قدرت &#۰۳۹;&#۰۳۹;نه&#۰۳۹;&#۰۳۹; گفتن را در خود تقويت نمايـيد الـبـتـه طـوري كـه باعث كدورت نشود.
▪ برقراري رابطه دوستي
گاهي شخصي از شما درخواست رابـطه دوستـي مـي كند و مـي خــواهد كه بهترين دوست او باشيد ولي شما بدلايل مختلف مايل به اين كار نيستيد.
ـ براي رهاي از دست او بگوييد:
وقت ندارم. به او بفهمانيد كه دوست صميمي بودن نيازمند داشتن وقت زياد و از خود گذشتگي است و شما بدليل ذيق وقت نمي توانيد از عهده اش برآييد.
مسئوليتش را نمي توانم بپذيرم. وارد شدن شخصي بعنوان يك &#۰۳۹;&#۰۳۹;دوست صميمي&#۰۳۹;&#۰۳۹; به زندگي باري به مسئوليتهاي فراوان شما اضافه مي كند و شما آنقدر گرفتار هستيد كه نمي توانيد آنرا قبول كنيد.
تو لايق بهترين ها هستي. به او بگوييد كه هر شــخصي لايق داشتن بهترين چيزها در زندگيش است و شما خود در حد و اندازه اي نمي بـيـنـيد كـه بتوانـيد براي او بهترين باشد.
من شخصي منزوي هستم. انزوا و ترس شـديـد از حـضور در اجتماع باعث شده كه شما نتوانيد با ديگران ارتباط برقرار كنيد تا آنجا كه حتـي حـاظر بـه شركت در مراسمات مختلف نيستيد و از آن و حشت داريد. شما بايد از اين مـورد بـه عنـوان آخـرين راه حـل استفاده كنيد و قبل از آن مطمئن شويد كه او اطلاعي از قـابليت هاي اجتماعي شما ندارد.
ـ مراحل بعدي كار
سخاوتمند باشيد. نپذيرفتن دوستي دليل بر تغييرات كلي رفتار شما با او نمي باشد. با او به مهرباني و گشاده رويي رفتار كنيد.
شـخص ديـگري را به او مـعرفي كنيد. او مـمكن اسـت به اين عـلت شـما را بـراي دوستي انتخاب نموده باشد كه تصور مي كرده شما بهترين و آخرين گزينه مي باشيد. افراد ديگري را براي دوستي به او پيشنهاد دهيد.
دم دستش باشيد. هر گاه متوجه شديد كه به كمك و ياري شما نياز دارد دريغ نكرده و داوطلبانه به سراغش رفته و مشكلاتش را حل نماييد
▪ ضمانت هاي پولي، بانكي و كاري
پول و ضمانت كاري ۲ مسئله حساس ميباشند.دوستي كه ميدانيد داراي سوابق سوء و بدحسابي هاي بانكي است به سراق شما آمده و درخواست ميكند كه براي افتتاح حساب يا كار، ضامن او شويد. وقتي موضوع پول بميان آمد به هيچكس اعتماد نكنيد.
▪ براي رهاي از دست او بگوييد:
حساب بانكي خودم هم اعتبار ندارد. وقتي پرونده شما در بانك وضعـيت منـاسبي نداشته باشد چگونه مي توانيد ضامن كس ديگري شويد؟
قولش را به كس ديگري داده ام. با چـهره اي نا اميـدانـه به او بگوييد كه قبلا شخص ديگري اين درخواست را نموده و نمي توانيد براي چند نفر اينكار را انجام دهيد
دوست ندارم مسائل كاري و دوستي باهم قاتي شوند. اين گفته ميـتـواند روابـط دوستي شما را تضعيف كند چراكه شما اهميت بيشتري براي مسائل كاري قائـل شـده ايد تا روابط دوستي.براي توجيه بهتراست به اوبگوييد كه تجربه تلخي درگذشته داشتيد كه باعث جدايي شمابادوست سابقتان شده و ديگر دوست نداريد آن اتفاق تكرار شود.
▪ مراحل بعدي كار
به او پول قرض دهيد. اگر قبول نكرديد كه ضـامن او بـراي دريافـت وام از بانـك شـويـد، درصورت امكان به او پيشنهاد قرض مقداري پول دهيد. اگرچه ممكن است كه هيچ وقت دوباره روي پـول خـود رانبينيد ولي اين بهتر از آنـست كه بدليل ضامن شدن دردسرهاي بسيار بزرگتري گريبانگير شما شود.
▪ سرپوش گذاري بر جرم و شهادت دروغ
معمولا افراد توقع دارند كه دوستشان بر عمل خلاف و غير قانوني آنها سرپوش گذاشته و براي نجات او شهادت دروغ دهند. اين عمل خلاف از خيانت به همسر گرفته تا دزدي و قتل ممكن است متفاوت باشد. در ايـن حالت شـما تـمايل نـداريد خـودتان را درگـيـر يـك مسئله غيرقاني نماييد.
▪ براي رهاي از دست او بگوييد:
دروغ گوي خوبي نيستم. من بـراي نـجات جان خودم هم نـمي تـوانم دروغ بگويم و اصلا&#۰۳۹;&#۰۳۹; دروغ گفتن بلد نيستم و مطمئن هستم كه كار را خرابتر مي كنم و داستان تو بر ملا خواهد شد.
در تحقيقات لو ميروم. به دوست خود بفهمانيد كه شخص مناسبي نيستيد كه بتواند هنگام بازجويي بخصوص تحقيقات پليسي دوام بياورد و صحبت نكند.
نمي خواهم براي خانواده ام ايجاد مشـكل كنـم. دردسـر و عـواقب بـد نـاشـي از درگير شدن يك فرد در مسائل غير قانوني براي خانواده آن فرد بيشتر از خود اوست. به دوستتان بگوييد كه نمي خواهيد ريسك از دست دادن خانواده خود را قبول كنيد.
هنگام جرم من در مكاني شلوغ بودم. ممكن است دوستتان از شما بخواهد كه براي او شهادت دروغ بدهيد. به او بگوييد هنگاميكه او مرتكب جرم شده، شما در يك محل شلوغ و پر رفت و آمد بوديد كه بسياري از اين موضوع مطلع هستند و پليس در تحقيقات خيلي راحت متوجه اين مطلب خواهد شد.
▪ مراحل بعدي كار
به او اطمينان دهيد كه چيزي نخواهيد گفت. اگرچـه دادن شـهادت دروغ را قبـول نكرده ايد، به دوست خود اطمينان دهيد كه چنانچه كسي براي پرس وجو پيش شما آمد، خودتان را به بي اطلاعي زده و هيچ پاسخي به او نخواهيد داد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۵ ] [ مشاوره مديريت ]
يك كلمه جادوئي : متشكرمواقعيت اين است كه ناسپاسي، هم به فردي كه مورد ناسپاسي قرار گرفته صدمه مي‌زند و هم به فرد ناسپاس چرا كه فرد ناسپاس به‌جاي پيدا كردن دوست، دشمن مي‌يابد. 
احساس سپاسگزار بودن به تنهائي كافي نيست. اين احساس بايد بروز داده شود. شايد آن دانشجو واقعاً از كار من سپاسگزار بود اما با اظهار نكردن، اين احساس از بين رفت. كلمه ”متشكرم“ مي‌توانست تفاوت زيادي ايجاد كند. 
وقتي فردي باعث آزردگي ما مي‌شود بايد از خود بپرسيم كه آيا نشانه‌هائي از اين شخصيت آزاردهنده در وجود خود ما هم نيست؟ من از خودم مي‌پرسم چه تعدادي از ما سپاسگزار كارهاي كوچك بي‌شماري هستيم كه ديگران با مهرباني براي ما انجام مي‌دهند تا زندگي را براي ما آسان‌تر سازند؟
واقعاً چه تعدادي از ما به خاطر داشتن موهبت زندگي سپاسگزار هستيم در حالي كه آزادي، عدالت و امنيت را حق مسلمي براي خود مي‌پنداريم؟ چه تعدادي از ما قدردان هديه شگفت‌انگيز زندگي هستيم؟ آيا به اندازه كافي اين قدرداني را به خالق زندگي ابراز مي‌كنيم؟ 
جواب صادقانه به هر پرسش به‌طور غم‌انگيزي روشن است. كافي نيست نه اصلاً كافي نيست. تصميم گرفتم كه راه‌حلي بيابم. بعد از اين، از همه افرادي كه گذران زندگي را برايم آسان مي‌كنند تشكر خواهم كرد. پيشخمت، مسئول آسانسور، رانندگان تاكسي و هر كس ديگري. البته نه با گفتن كلماتي از روي بي‌تفاوتي و خالي از احساس. 
به خود هر روز خاطر نشان نيم كه هر لحظه از حيات بي‌اندازه ارزش دارد. سپاس خود را به خدا نه فقط با دعا خواندن بلكه با زندگي به همان روشي كه خدا دوست دارد ما زندگي كنيم، نشان دهيم. 
اصل اساسي كه در نشان دادن سپاسگزاري دريافتم اين است كه هم‌اكنون سپاسگزار باشيد هنگامي‌كه احساس سپاسگزاري تازه و نيرومند است آن را ابراز كنيد. عمل كنيد قبل از اينكه انگيزه ناگهاني سپاسگزار بودن در شما از بين برود. 
سپاسگزار بودن به اين معنا امر ساده‌اي نيست. من معتقدم كه چندين مرحله دارد. آشناترين نوع آن احساس خود به خود طبيعي سپاس بابت منافعي است كه دريافت مي‌كنيم. مرحله دوم سپاسگزاري، نه تنها براي لذت‌ها و مزاياي زندگي، بلكه براي اتفاقات و سختي‌ها هم هست. اين نوع سپاسگزاري نشانه شناخت و بلوغ فكري ما است چرا كه تشخيص داديم كه سختي‌ها و مشكلات هم ارزشمند هستند. همه ما داستان افراد معمولي را شنيده‌ايم كه چگونه ايستادگي كردند و تلاش كردند تا بر معلوليت خود پيروز شوند و در نهايت قهرمان هم شدند. 
سومين مرحله سپاسگزاري مرا به ياد شعري مي‌اندازد كه در آن دو نوع تشكر وجود دارد. يي زماني كه كمكي از كسي دريافت مي‌كنيم و خود به خود تشكر مي‌كنيم و نوع دوم و باارزش آن يعني هنگامي‌كه به ديگران كمك مي‌كنيم. به‌عبارتي از اينكه فرصت كمك به ديگران به ما داده شده سپاسگزاري مي‌كنيم. تا جائي‌كه خود را فراموش مي‌كنيم. يعني ماني كه در انجيل در مورد راز خشنودي حقيقي به ما گفته شده است: اگر احساس سپاسگزار بودن را در خود افزايش دهيد و با خشنودي آن را ابراز كنيد. هم اطرافيان خود را شادتر مي‌كنيد و هم خود خشنودتر خواهيد شد. جادوئي بزرگ در كلمه ”متشكرم“ نهفته شده است. 

منبع: ريدرز دايجست 
راحيل زارعيمجله موفقيت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۴ ] [ مشاوره مديريت ]
نيروي كلمهمجموع روابطي را كه از طريق گفتن و گفت‌وگو حاصل مي‌شود، ارتباط كلامي مي‌گويند . براي اينكه در شغل خود موفق شويم بايد از كلمات با دقت استفاده كنيم . هر كلمه‌اي احساسات، عواطف خاص و عملكرد متفاوتي را در افراد برمي‌انگيزد. اگر كلمات در جا و مكان مناسب خود به كار برده شوند به سرعت برق بر جسم و روح افراد تاثير مي‌گذارند . 
بنابراين شايسته است در هنگام مواجهه با مشتري از به كارگيري كلمات منفي همچون: نمي توانم، غيرممكن است، امكان ندارد، هرگز و ... پرهيز شود. شما بايد از نيروي كلمات و تاثيري كه در ديگران دارند آگاهي داشته باشيد. كلمات ، در پيامي كه به ديگري منتقل مي‌كنيد، تاثير فراواني دارند. بنابراين از به كار گرفتن كلمات برحسب عادت و بدون انديشه خودداري كنيد. 
فراموش نكنيد كه فرمان دادن يكي از برخوردهاي محكوم به شكست است. براي اين كه سخنان شما نافذ و موثر واقع شود، بايد نظريات خود را با كلمات مناسب و در چار چوب مشخص مطرح كنيد. كلمات مي‌توانند تاثير مثبت داشته باشند و يا با ايجاد حالت تدافعي گفت‌و‌گو را به بحث و جدل بكشانند . پس چارچوب پيام خود را با دقت مشخص كنيد و سپس با صراحت و بدون پيشداوري حقايق را با لحن و كلامي غير مغرضانه شرح دهيد . 
بر اساس اين نوشته، بيان الفاظي دلپذير و موزون موجب مي‌شود كه شخص مقابل با متانت گوش فرا ‌دهد ، حقايق را جمع بندي كند و به فكر حل مساله باشد. اما عبارات مغرضانه و كينه جويانه اغلب خشم فرد ديگر را برمي‌انگيزد و او را به جبهه‌ي گيري دعوت مي‌كند و در نهايت روابط، را به دشمني و تعارض و نبرد مي‌كشاند ...


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۴ ] [ مشاوره مديريت ]
ده روش براي معذرت خواهيوضعيت اين گونه مي باشد.سكوت....... جوابهاي سربالا......پريشان خاطري........ در اين شرايط مي خواهيد موي سر خود را بكنيد. واقعا ديگر فكري به ذهن تان نمي رسد كه چه بكنيد.عذر خواهي از همسر يا نامزدتان ممكن است مشكل به نظر برسد بخصوص زماني كه بر سر مسئله يا موضوعي با هم چندين بار مخالفت مرده باشيدو ممكن است در خود توان گفتن متاسفم را نبينيد. هر چند هر كاري را كه فكر مي كرديد به او مي فهماند از كرده خود پشيمان هستيد را انجام داده ايد.اين مطالب چندين روش جهت عذر خواهي مطرح شده است اين به روش ها حل و فصل نمودن اختلافات و عبرت گرفتن از تجارب خواهد انجاميد.
۱) انتقاد را با گشاده رويي بپذيريد
در مجادله اي كه هر دوي شما تصور مي كنيد حق با شماست و مشكل مربوط به طرف مقابل مي باشد به ويژه اگر قبلا نيز مكررا بر سر موضوع فعلي بحث كرده ايد, لطفا انتقاد همسر خود را با روي باز و به راحتي گوش كنيد.
۲) آنتراك دهيد
در اوج بحث فشار خونتان بالا مي رود و تپش قلبتان بالا مي رود و ممكن است چيز هايي بگوييد كه لزوما بيان آنها منظوري نداريد . هميشه به مكاني خلوت نياز داريد كه در آن از هم جدا شده آرام گرفته و افكار خود را جمع كنيد.
۳) گذشته را ياد آوري نكنيد
به چيزي كه اكنون در حال روي دادن است توجه كنيد . اتش آور معركه شدن راهي به جايي نخواهد برد و با فراموش كردن گذشته زودتر به توافق مي رسيد.
۴) به او بگوييد كه دشمن اش نيستيد
اگر به آرامي در مورد موضوعي بحث مي كنيد و همسرتان به يكباره صدايش را بالا برده و از كوره در مي رود كافي است به طرفش رفته و او را نوازش كنيد دست خو را به آرامي در دستش قرار دهيد تا بفهمد كه اين مجادله بي اهميت است.
۵) محيط دور برتان را درست كنيد
محيط اطراف تاثير مستقيمي روي احساسات ما دارد. عصبانيت يك احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آميز هميشه مي توان آن را كنترل كرد.
۶) مشكل ترين كلمه را به زبان بياوريد
يك عذر خواهي واقعي مي تواند يكي از دشوارترين پيشنهاداتي باشد كه ما ارائه مي دهيم! بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن اين كلمه بوده و تا به حال هيچ كس بعد از گفتن آن غش نكرده است.
۷) جمله اي دلپذير به او بگوييد
گاهي اوقات فراموش كردن حرفهاي آزار دهنده كسي كه دوستش داريد مشكل به نظر مي رسد اما اگر چيزي قابل تعريف را با آن بياموزيد روبه رو شدن با مسائل بسيار آسان تر خواهد شد.
۸) بگوييد كه دوستش داريد.
هنگامي كه مي خواهيد به حالت اشتي و صلح برگرديد به دوستتان بگوييد كه دوستش داردي. اطمينان دادن در مورد اين موضوع كه احساس شما نسبت به همسرتان هيچ گاه و تحت هيچ شرايطي تغيير نخواهد كرد,بسيار خوب است.
۹) براي عصر برنامه ريزي كنيد
بعد از اينكه در خانه اوضاع آرام شد براي آزاد شدن فكرتان از مجادله براي انجام فعاليت تفريحي آماده شويد اگر همسر يا نامزادتان قبلا براي رزرو بليط سينما يا هر چيزي اقدام مي كرد اين بار شما پيش قدم شويد و اين كار را انجام دهيد.
۱۰) ببخشيد و فراموش كنيد
عذر خواهي تنها به اين معناست كه بگوييد متاسفيد بلكه بايد آن اتفاق را براي هميشه فراموش كنيد. در حقيقت فراموشي باعث مي گردد كه مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرايت دوباره به رابطه تان را نداشته باشد


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۳ ] [ مشاوره مديريت ]
چه كنيم تا هميشه پيروز ميدان مشاجره باشيم
بدون در نظر گرفتن خصوصيات فرديتان – چه يك مرد قدرتمند با عقايد جسورانه باشيد، چه يك فرد ميانه رو و صلح طلب و يا يك انسان غير فعال با هيكل ژله اي – حدس بزنيد چه اتفاقي براي شما رخ مي دهد؟ حتي اگر از سنگ هم ساخته شده باشيد، شما به قرار ملاقات دعوت مي شويد، به بحث و مشاجره كشيده مي شويد و ;از ديدگاه فمينيستي به طور قطع در آن شكست مي خوريد. 
پاي هر فردي، در هر شرايطي به هر حال روزي به مشاجره باز خواهد شد. شايد زماني كه نوبت به اثبات مردانگيتان مي رسد، در انجام آن ناتوان باشيد.حتي اگر نيت شما پاك باشد، باز هم طوري صحبت مي كنيد كه بازنده بودنتان از همان ابتدا به ساكن واضح و مبرهن است. 
تنها استراتژي كه مي تواند ما را از اين خطرات در امان نگه دارد؛ اين است كه همواره براي مواجهه با يك چنين شرايطي از قبل خود را آماده كنيم. هيچ وقت اتفاق نمي افتد كه با جيب خالي و زيرپيراهني بلند شده و به خيابان برويد؛ پس چرا در يك رابطه چنين كاري را انجام نمي دهيد؟ 
▪ قوانيني براي پيروزي
هيچ مردي نمي خواهد در مقابل دختر مورد علاقه اش شكست بخورد و مشاجره را ببازد و به دختر اجازه دهد تا آنجا كه مي تواند او را مورد عتاب و سرزنش قرار دهد. در اين مورد قوانين خاصي وجود دارند. حواس خود را جمع كنيد. 
در زمان مشاجره تنها به يك دليل عقل و منطق شما زايل مي شود: خانم ها هيچ وقت نمي پذيرند كه در اشتباه هستند. از اين بابت مطمئن باشيد و بهتر است كه در اين يك مورد اصلا فكر نكنيد. اصلا مهم نيست كه حق تا چه اندازه با شماست و حرف خانم تا چه حد اشتباه است. قرار نيست كه اين مسئله در رديف بازي هاي جوانمردانه قرار بگيرد. در اين قسمت چند تكنيك حرفه اي وجود دارد كه با به كارگيري آنها هيچ گاه در بحث با خانمتان بازنده از ميدان خارج نمي شويد. 
۱) هيچ گاه صداي خود را بلند نكنيد
با توجه به طبيعت دعواهاي خانوادگي (مثلا اگر برايشان بستني سفارش دهي تصور مي كنند كه شما با آنها دشمني داريد و مي خواهيد آنها دچار اضافه وزن شوند، اگر اين كار را نكنيد، اين معنا را در بر دارد كه در حال حاضر بيش از اندازه چاق هستند!) پس بهتر است مراقب تن صداي خودتان باشيد. بدون در نظر گرفت دفاعيات ديگر، هميشه بايد به نرمي و با آهستگي سخن بگوييد. او فقط به دنبال خشمگين كردن شماست. تنها با اين اميد كه بالاخره شما برنده ميدان مي شويد، با او به نرمي لب به صحبت بگشاييد. 
۲) اولين مردي باشيد كه به او گوش مي دهد 
معمولا نام آقايون به عنوان شنونده هاي خوب به ثبت نرسيده است. متفاوت عمل كنيد. او مي خواهد آنقدر با شما صحبت كند كه خوابش بگيريد؛ پس اين كار را از او دريغ نكنيد. اما زماني كه هنگام دفاع كردن از خودتان سر رسيد، تمام گفته هايش را بر عليه خودش استفاده كنيد، تا متوجه شود كه شما به او گوش مي داديد. 
اگر براي شناسناندن او به خودش از گفته هاي شخصي خودش بهره بگيريد، او شما را به عنوان مشتاق ترين شنونده تلقي مي كند و زماني كه با چنين صحنه اي مواجه مي شود شما به قدرتمندي نيو در فيلم ماتريكس مبدل مي شويد. زود باش نيو، ادامه بده، دنبال خرگوش سفيد برو! 
۳) از اين شاخه به آن شاخه نپريد
حال بحث شما در مورد هر چيزي كه مي خواهد باشد (در مورد موسيقي، رزرو ميز شام، برخوردهاي ناآگاهانه و ...) شما بايد با قدرت و مستحكم ظاهر شويد. برد و باخت در چرخيدن حول محور موضوع مورد بحث، تعيين مي گردد. پس بهتر است در يك چنين شرايطي سعي كنيد از موضوع اصلي دور نشويد. 
۴) اشتباه را قبول كنيد تا برنده باشيد
گاهي اوقات پيروزي در يك مشاجره در عواقب بعدي آن نمود پيدا مي كند. اگر شما از همان آغاز مشكل را بپذيريد و اشتباه را قبول كنيد، او به هيچ وجه پيروز ميدان نخواهد بود. اگر پيروز ميدان باشيد آنوقت تحمل كردن مقداري غرغر چندان ناخوشايند به نظر نمي رسد. در اين شرايط اجازه دهيد تا هر اندازه كه راضي مي شود شما را تيرباران كند و بعد هم مثل افراد بي جان خود را به مردن زده و بر روي زمين پهن شويد. گاهي اوقات عقب نشيني بهترين راه مقابله با دشمن به شمار مي رود. با به كار گيري اين شيوه بدون شك پيروزي از آن شما خواهد بود. 
۵) از احساسات كمك بگيريد 
بيشتر مواقع خانم ها به اين دليل دعوا و مرافعه راه مي اندازند كه احساساتي مي شوند. چيزي كه نبايد فراموش شود اين است كه ما مردها نيز زماني كه احساساتي مي شويم از بحث و مشاجره كمك مي گيريم. اين عمل به عنوان نوعي تخليه روحي به شمار مي رود. و تنها كاري كه از دست ما ساخته است، اين است كه به آنها اجازه دهيم كه احساساتشان را به بيرون بريزند. 
با قدرت و افتخار بجنگيد. اما از چيزهايي كه او به زبان مي آورد نرنجيد. براي يك خانم، مردي كه توانايي حفظ خونسردي خود را در گيراگير بحث و مشاجره داشته باشد، پادشاه به شمار مي رود. در اين صورت او هميشه فاتح است. 
۶) كار را تمام كنيد 
بعضي از مردها آنقدر قدرتمند متولد نشده اند كه بتوانند مطابق اميال دروني شان رفتار كنند. و دقيقا اين نقطه اي است كه مردها را از پسر بچه ها جدا مي كند. اگر پيروزي در مشاجره ارزش ويران كردن رابطه را دارد و يا اگر خراب كردن ارتباط ارزش پيروزي در مقابل او را دارد؛ پس مي توانيد به راحتي از كلمات توهين آميز بهره بگيريد. اخطار: اگر اين كار را انجام دهيد هيچ راه برگشتي برايتان باقي نخواهد ماند. همانطور كه همه شما مي دانيد ساختن پل هاي خراب شده پشت سر كار اساني نيست. 
▪ به خاطر مشاجره
وقتي زمان مشاجره مي رسد حواس خود را جمع كنيد و تمام مسائل پيچيده را براي همسر خود روشن كنيد. دلايل آنرا همين چند لحظه پيش براي شما توضيح داديم. 
بحث و مشاجره به هر دليلي كه سر بگيرد، ما بايد توانايي رويا رويي با آن را در خود تقويت كنيم و در تمام شرايط از آماگي لازم بر خوردار باشيم. طبيعت انسان طوري سرشته شده است كه هميشه تمايل به دفاع از باورهاي شخصي خود دارد. اگر تمام مدت به دفاع از آنها بپردازيم ديگر زماني براي زندگي كردن باقي نخواهد ماند.بيا تو جوان 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۲۲ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. http://iranmct.com/news/page/12مدیریت. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. Business Planبیرینس پلن طرح توجیهیمدیریت. کلینیک کاشت موی طبیعی آسمان