مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 1295
دیروز : 6465
افراد آنلاین : 15
همه : 5302092
رموز محبوبيت و خوش نامي● با مردم چگونه برخورد كنيم؟ 
معاشرت درست و نادرست كدام است؟ هم‌نشيني مفيد و زيان بار چيست؟ عوامل تحكيم ‌رابطه‌ها يا گسست رابطه‌ها كدام است؟حكمت‌هايي را برگرفته از اولياي الهي برمي شمريم كه توجه به آنها و كاربردشان در بهينه سازي روابط ما با ديگران ‌سودمند است.‌
‌ ‌هنر همزيستي‌: روحيه سازگاري با ديگران و كنار آمدن با توقع‌ها، سليقه‌ها، خواسته‌ها و حرف‌ها به تدريج براي انسان "جا" باز مي‌كند.‌اين روحيه هم وقتي فراهم مي‌آيد كه انسان هم "حقوق" ديگران را بشناسد، هم تصميم به مراعات آنها داشته باشد و تنها ‌‌"خود" برايش مطرح نباشد. چون چنين خصلتي ايجاد تنش مي‌كند و ديگران را از پيرامون فرد ، فراري مي‌دهد.‌بايد پذيرفت كه سليقه‌ها و روحيه‌هاي همه يكسان نيست و همه ذوق و پسند و راه و روش ما را ندارند. ما هم چاره‌اي جز ‌زيستن با آنان نداريم، پس بايد" مدارا" كنيم. اين همان هم‌زيستي است كه هر كه ندارد ، مطرود و مايوس و تنها مي‌شود.‌
سلوك شايسته‌: برخورداري از اخلاق كريمانه و آراستگي به صفات خوب و رفتارهاي انساني، محبوبيت‌آور است. كيست كه نخواهد ‌محبوب دل‌ها شود و مورد توجه و محبت ديگران قرار گيرد و " قلعه دل‌ها " را بگشايد؟ اما راه و روش آن چيست و كليد ‌گشودن قلوب كدام است؟مگر مي‌توان با زور، دلي را به‌دست آورد يا در خانه دلي جاي گرفت؟ اگر تواضع و خاك‌ساري عاملي براي محبوبيت ‌است، احسان و نيكي و بخشندگي عامل ديگري مي باشد و "حسن خلق" و سلوك والا و اخلاق متعالي، عامل سوم. ‌ما بي‌نياز از دوست نيستيم. نداشتن دوست، نوعي غربت و تنهايي است. به فرموده حضرت اميرعليه‌السلام:  
انسان‌ها تا چه حد براي ديگران مفيدند؟: ارزش هركس به اندازه خدمت و خوبي و نفعي است كه از او به ديگران مي‌رسد. ميزان محبوبيت مردم در دل‌ها نيز بستگي ‌به اندازه خيري دارد كه از آنها عايد ديگران شود. سرور، كسي است كه خدمتي به ديگران كند.به فرموده امام علي عليه‌السلام: ‌پيامد چنين رفتارهايي چيست؟ جز آنكه محيطي سرشار از صفا و گرمي براي انسان و جامعه پديد مي‌آورد و الفت‌ها را ‌مي‌افزايد و زندگي‌ها را صفا مي‌بخشد؟ چه لذت‌بخش است زيستن در كنار افرادي كه نيكوكاري، خوش‌رفتاري، نوع‌دوستي، ‌خيررساني، مهرورزي و خيرخواهي جزء سرشت و خصلت هميشگي آنان است.‌
مردم جوشي‌: روحيه انزواطلبي و فردگرايي و خودخواهي، فرد را از چشم‌ها و دل‌ها مي‌اندازد. برعكس، انس و الفت و جوشيدن و ‌گرم‌گرفتن با مردم، عواطف و محبت‌هاي آنان را فراهم مي‌آورد. خداوند، از نعمت‌هاي خويش، ايجاد الفت بين دل‌هاي مردم ‌را ياد مي‌كند. حضرت رسول اكرم صلي‌الله‌عليه‌وآله نيز مي‌فرمايد: ‌ كسي كه با مردم نمي‌جوشد و هميشه به دامن تنهايي و گوشه انزوا و خودگرايي پناه مي‌برد ، يا دچار غرور و تكبر است، يا ‌از آثار و بركات" الفت" بي‌خبر است، يا مشكلي در تربيت خانوادگي داشته كه او را "جمعي" بار نياورده‌اند و ميدان براي ‌‌"مردم جوشي" برايش فراهم نساخته‌اند.‌صاحبان روحيه سرد و خود گرا و مردم گريز، اغلب در كارهاي عمومي شركت نمي‌كنند و برنامه‌هاي مشترك نمي‌تواند ‌آنان را جذب كند.‌ ابراز عاطفه به مردم و مشاركت و همراهي و هم‌دردي با آنان در امور و ياري‌رساني در هنگامه نياز، پشتوانه‌اي براي ‌روزهاي "مبادا" فراهم مي‌آورد. ‌
عيب پوشي: حفظ "آبرو"ي ديگران، مهم‌ترين نشانه دوستي و احترام و ارزش‌گذاري براي آنان مي‌باشد. آبرو، سرمايه‌اي است كه به اين ‌راحتي به دست نمي‌آيد و گوهر نفيسي است كه اگر شكست، به اين آساني قابل جبران نيست.‌به همين اندازه كه "عيب‌جويي" نكوهيده و نارواست، "عيب‌پوشي" نسبت به يك برادر مسلمان و آبروداري نسبت به يك ‌مومن، ضروري و فضيلت مي‌باشد.‌وقتي از لغزش و عيبي از ديگري باخبر مي‌شويد، جوانمردي ايجاب مي‌كند كه پرده‌پوشي كنيد و اگر نياز به تذكر است، ‌به خودش بگوييد تا اصلاح كند.‌در كلام اميرمومنان است كه ثمره اخوت و برادري آن است كه پشت سرش آبرويش را حفظ كني و عيب‌هايش را به عنوان ‌هديه به خودش بگويي.روزنامه آفتاب يزد 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۴۰ ] [ مشاوره مديريت ]

كنترل رفتارداشتن رابطه خوب با آدم‌هاي ديگر، زندگي را براي همه زيباتر و دلچسب‌تر مي‌كند و نقش مهمي در موفقيت انسان‌ها دارد.
اينجا مثل دنياي بازي‌هاي كامپيوتري محدوديت سرعت نداريم. براي اينكه بتوانيم با سرعت هزاركيلومتر در ساعت سوار ماشين زمان شويم و به موفقيتي كه آرزويش را داريم برسيم، بايد ده تا از شگردهاي افزايش سرعت را در اين بزرگراه به‌كار بگيريم تا از بقيه جلوتر باشيم.
شايد شما هم مثل همه، لذت برخورد غير منتظره‌اي را چشيده باشيد و آنقدر اين برخورد در دلتان نشسته باشد كه از خودتان برخورد صميمي‌تري نشان داده ايد. يا اينكه فردي با شما به تندي رفتار كرده و شما هم در عوض با عصبانيت جوابش را داده ايد. از همين‌جا مي‌توانيم نتيجه بگيريم كه اگر با ديگران با خشونت رفتار كنيم، آنها هم با خشونت با ما رفتار مي‌كنند و اگر ادب را رعايت كنيم آنها هم با احترام با ما رفتار مي‌كنند. 
اصل قضيه اينجاست كه رفتار آدم‌ها بر يكديگر تأثير مي‌گذارد؛ يعني اينكه رفتار من مي‌تواند در شكل‌گيري رفتار دوستم تاثيرگذار باشد. آيا شده تا حالا با رفتار صميمي روي آدمي از خودراضي، اثر بگذاريد و او را با زيركي با خودتان همراه كنيد؟ واقعيت اين است كه مردم در حالت عادي دوست دارند همان رفتاري را انجام بدهند كه ديگران با آنها انجام مي‌دهند. شما مي‌توانيد در طول روز در مدرسه، رستوران‌، مغازه‌ و ساير مكان‌هاي ديگر، اين موضوع را ببينيد. مهم اين است كه ، ما بايد مسئوليت برخوردهاي خوب و بدمان را در زندگي بپذيريم. 
راستي با چه لحني با ديگران صحبت مي‌كنيد؟ در اين صورت، بايد آماده باشيد تا با همين لحن با شما صحبت كنند. دوست داريد چگونه با شما رفتار كنند؛ مودبانه؟ پس با ادب با ديگران رفتار كنيد. رعايت همين شگردهاست كه رابطه ما را با بقيه آدم‌ها بهتر مي‌كند.
اگر كسي با شما با بي‌ادبي رفتار كرد، دو كار مي‌توانيد انجام بدهيد: يا با بي‌ادبي، به‌قول معروف مثل خودش، با او رفتار كنيد؛ يا اينكه با مهرباني او را تحت‌تاثير قرار بدهيد؛ به قولي به جمع بچه مثبت‌ها دعوتش كنيد تا در كارهاي منفي‌اش تجديد‌نظر كند. 
فراموش نكنيد كه آدم‌ها با خصوصيت‌هايي مثل بداخلاقي، بي حيايي، بي ادبي، خيرخواهي و باادبي به دنيا نمي‌آيند؛ نيرويي به اسم آزادي در انتخاب عمل وجود دارد كه باعث مي شود تا با استفاده از قدرت تفكر، رفتار مناسب را انتخاب كنيم و آن چيزي را كه دنبالش هستيم به دست بياوريم. 

مهدي قدمي
كليد طلايي ارتباطات/ نوشته كريس‌كول/ ترجمه محمدرضا آل‌ياسين/ نشر هامونهمشهري انلاين 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۹ ] [ مشاوره مديريت ]
موافق مخالفت ها باشيدهر يك از ما انسان ها يگانه هستيم و نگرش ما به زندگي متفاوت از ديگران است. ارجحيت هاي خود را داريم و مسائل را به طريقي خاص تفسير مي كنيم. زيرا هر يك از ما به طريق خاصي پرورش يافته ايم و به ما آموزش داده اند تا به طرق خاصي فكر كنيم، بنابراين همه ي ما روش هاي ظريف خود را در حل تعارضات و دلايل خود را براي توجيه علل وقوع اتفاقات داريم. هر يك از ما براي اهميت قائل شدن به آنچه كه واقعاً مناسب و مهم مي دانيم، درجه بندي هاي مختلفي داريم و تقريباً همواره مي توانيم اشتباهاتي را در شيوه هاي فكري و رفتاري ديگران بيابيم و اعتبار ديد خود را نسبت به واقعيتي، با ارائه مثال هايي كه تصور مي كنيم حقانيت ما را به اثبات مي رساند، مطرح سازيم. خلاصه، شيوه نگرش ما به زندگي از نظر خود ما بر حق، منطقي و صحيح است. مشكل اين است كه همه همين تصور را دارند! 
براي آنكه آرام شويد و واكنش كمتري بروز دهيد، به خود يادآوري كنيد كه اشكالي ندارد كمي با هم تفاوت داشته باشيم. به جاي آن كه از اين حقيقت زندگي تعجب كنيد، مي توانيد بياموزيد كه انتظار آن را داشته باشيد و حتي به استقبال آن برويد. به جاي آن كه وقتي يكي از عزيزانتان با شما مخالفت مي كند عصباني شويد، سعي كنيد كه به خود بگوييد «واضح است كه او ديدي متفاوت دارد». به جاي برخورد تدافعي در مقابل كسي كه در تفسير واقعيتي با شما اختلاف نظر دارد، از موارد مشترك معدودي كه در ديد و تفكر داريد خوشحال و متشكر باشيد. 
همسران، فرزندان، والدين، دوستان، همسايگان ما ( و همه) بر اين عقيده اند كه فقط ديد آنها دقيق ترين ديدهاست. و مسلماً افراد متوجه نمي شوند كه چرا نگرش و تفكر شما با آنان متفاوت است و تصور مي كنند چقدر خوب مي شد اگر شما مانند آنها فكر مي كرديد و در آن صورت همه چيز به خوبي پيش مي رفت.
با علم به حقيقت اين موضوع، چرا اكثر ما از اين كه با ما مخالفت شود، ناراحت و مستأصل مي شويم؟ چرا از اظهار نظر، ديدگاه متفاوت، تعبير و تفسير متفاوت شخصي كه مي شناسيم يا دوست داريم به آساني ناراحت مي شويم؟ چرا از اين كه تصور مي كند ما اشتباه مي كنيم، ناراحت مي شويم؟ پاسخ اين سؤالات بسيار ساده است. ما اين نكته را فراموش كرده ايم كه از ديدگاه روان شناسي، واقعيت هاي هر يك از ما با ديگري متفاوت است. تفسير ما از وقايع اطراف به عوامل مختلفي كه منحصر به زندگي ماست، بستگي دارد. كودكي و تجربيات ِ (مثلاً) همكارتان با شما متفاوت بوده (و هست)، پس تعبير او از زندگي با شما متفاوت است. اتفاقي كه او را ناراحت مي كند ممكن است از نظر شما كاملاً بي اهميت به نظر آيد و بالعكس.
براي آنكه آرام شويد و واكنش كمتري بروز دهيد، به خود يادآوري كنيد كه اشكالي ندارد كمي با هم تفاوت داشته باشيم. به جاي آن كه از اين حقيقت زندگي تعجب كنيد، مي توانيد بياموزيد كه انتظار آن را داشته باشيد و حتي به استقبال آن برويد. به جاي آن كه وقتي يكي از عزيزانتان با شما مخالفت مي كند عصباني شويد، سعي كنيد كه به خود بگوييد «واضح است كه او ديدي متفاوت دارد». به جاي برخورد تدافعي در مقابل كسي كه در تفسير واقعيتي با شما اختلاف نظر دارد، از موارد مشترك معدودي كه در ديد و تفكر داريد خوشحال و متشكر باشيد.
شما مي توانيد «موافق مخالفت باشيد». اين بدان معني نيست كه ديدگاه شما كم اهميت يا نادرست است، بلكه شما نبايد در مواجهه بااين حقيقت كه ديگران همواره با شما موافق نيستند و يا اين كه ديدي متفاوت از شما دارند، مستاصل و درمانده شويد. موارد بسياري وجود دارد كه پافشاري شما بر نظرات و ارزش هاي خودتان صحيح است، ولي مي توانيد اين كار را با احترام و درك خالصانه نسبت به نظرات ديگران نيز انجام دهيد. با اين كار بسياري از فشارها و بحث هاي احتمالي را محو مي كنيد و طرفِ مقابل، احترام قلبي شما را حس مي كند ، در نتيجه واكنش كمتري در قبال شما بروز مي دهد. به علاوه، به مرور كه اين ديدگاه را ( كه در قبال مخالفت ها، واكنش نشان ندهيد) در اعمال متقابل خود با ديگران بيشتر وارد كنيد، خود را براي شنيدن عقايد ديگران مشتاق تر خواهيد يافت و در نتيجه احساسات مثبت هر شخصي را گلچين مي كنيد و اجازه چنين كاري را نيز به ديگران مي دهيد. بنابراين همه برنده هستند.
اين تغيير ديدگاه به بسياري از ازدواج ها، دوستي ها و روابط خانوادگي كمك مي كند. اين كار آسان است و زندگي را شاداب تر مي كند. پس، از امروز سعي كنيد موافق مخالفت ها باشيد. تلاش ارزشمندي است.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]