مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4644
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 7
همه : 5165607
مهارت صحبت در جمعدر زندگي همه ما مواقعي وجود دارد كه بايد در حضور چند نفر راجع به مسئله اي صحبت كنيم. ممكن است اين صحبت در جلسه يا كنفرانسي باشد كه رسميت داشته باشد و ممكن هم هست كه در يك جمع خانوادگي يا در محيط كار بخواهيم براي دوستان يا همكارانمان صحبت كنيم. اگر مهارت هاي لازم را در اين زمينه داشته باشيم ، قطعاً روند كار با موفقيت بيشتري انجام مي شود و به نتايج بهتري مي رسيم.
يكي از مباحث مهمي كه اكثر صاحب نظران درباره آن اتفاق نظر دارند، مقدمه اي است كه ما براي گفتار خود انتخاب مي كنيم. برخي مي گويند اصل مطلب مهم است و مقدمه تأثير چنداني در روابط ندارد، در صورتي كه اگر مقدمه جالب و دلنشين نباشد، دنبال كردن بقيه صحبت از جانب شنوندگان چندان قطعي نيست.
پس سعي كنيد صحبت خود را هميشه با يك مقدمه آغاز كنيد و سپس به اصل بحث بپردازيد. و اما مقدمه ؛ بسياري افراد حتي در دوران تحصيل و براي نوشتن انشاء نيز براي پرداختن به مقدمه دچار مشكل مي شوند، اما با توجه به نكات زير حداقل از اصول كلي مقدمه آگاه خواهند شد: 
- مقدمه بايد مختصر باشد، اما در عين حال هدف از بيان آن را مشخص كند تا شنونده بداند كه قرار است به چه موضوعي پرداخته شود.
- مقدمه نبايد تنها اطلاعات خاصي را به شنونده منتقل كند، بلكه بايد شنونده را جذب كند و براي پيگيري كلام انگيزه لازم را در او به وجود آورد.
- مطالب بيان شده بايد مرتبط با يكديگر باشند، نه اين كه در مقدمه به نكاتي پرداخته شود كه در آخر بحث ، هيچ نتيجه اي از آنها گرفته نشود.
- در نهايت با نوع كلام خود سعي كنيد ارتباطي ميان خود و شنونده ايجاد كنيد كه موج مثبتي ايجاد شود و فضاي دلنشين و مطلوبي به بحث شما بدهد.
و اما در پرداختن به مطالب اصلي كلام ، پس از مقدمه ، نكات زير را در نظر داشته باشيد: 
- از كلمات قابل درك و با معني استفاده كنيد.
- القاب ، عناوين و اصطلاحات فوق تخصصي، كمكي به درك بهتر موضوع نمي كند. البته هنگام نياز بايد به آنها اشاره كرد.
اما موضوع اصلي نبايد تحت الشعاع اين مسئله قرار گيرد، زيرا شنونده خسته مي شود. براي پرداختن به موضوع ، در صورت امكان مي توانيد از داستان هاي كوتاه، ضرب المثل ها و اطلاعات جالب ديگر براي حمايت از موضوع اصلي استفاده كنيد و بر جذابيت كلام و درك بهتر آن بيفزاييد. سعي كنيد حتماً از موضوع مورد نظر به اندازه كافي اطلاع و آگاهي داشته باشيد تا با تسلط كامل درباره آن صحبت كنيد.
- به ياد داشته باشيد هرچه بيشتر مطالعه كنيد، بيشتر خواهيد دانست و هرچه بيشتر بدانيد و بياموزيد، به جاهاي بهتري مي رسيد.
- وقتي از جنبه هاي گوناگون يك مسئله آگاه باشيد، با اعتماد به نفس بيشتري راجع به آن صحبت مي كنيد و اين حس مثبت خود را به شنونده نيز منتقل خواهيد كرد.
- با اشاره به ارزش و اهميت موضوع ، علت انتخاب خود را در پرداختن به آن بيان كنيد و در صورت لزوم جزئياتي كه مرتبط با مسئله باشند را نيز تشريح كنيد. 
- ديگران را در بحث خود وارد كنيد و از نظرات آنها نيز مطلع شويد، چرا كه اگر تا انتهاي بحث پيش برويد، امكان دارد نقاط كور و مبهمي براي شنوندگان ايجاد شده باشد و آنها فرصت ابراز عقيده يا سؤال در آن موارد را نداشته باشند. 
- هرگز فكر نكنيد سكوت حضار دقيقاً به معناي تأييد و همراهي با گفته هاي شماست. حتي اگر سكوتي نيز حكمفرما شد، سعي كنيد با طرح برخي سؤالات در ارتباط با موضوع كلام آنها را به شركت در بحث تشويق كنيد.
- از مكث هاي طولاني و توپوق زدن جدا بپرهيزيد؛ زيرا اين گونه موارد نه تنها حاكي از عدم تسلط و آگاهي كافي شما نسبت به موضوع است، بلكه هماهنگي و ارتباط ميان موارد را از ميان مي برد و در ضمن موجب حواس پرتي شنوندگان و خارج شدن رشته گفتار از دست شما مي شود؛ البته اين كار نياز به تمرين دارد، اما ضروري و ممكن است.
- توجه داشته باشيد حتي عامي ترين مردم نيز قادر به درك ميزان توانايي شما در بيان، كلام و نحوه گفتار هستند. مردم هميشه به خود افراد توجه دارند نه به مدرك و درجه تحصيلي شان. پس اگر عالي ترين مدارك تحصيلي را نيز داشته باشيد، اما در انتقال مفاهيم و مقاصد مورد نظر خود ناتوان باشيد، موفقيتي كسب نخواهيد كرد.
- موارد فوق، نكاتي ساده اما مهم را به شما يادآوري مي كنند كه با وجود ساده بودن نياز به تمرين و صرف وقت دارند كه ما اميدواريم شما نيز با رعايت آنها در زندگي اجتماعي و كارهاي خود، به موفقيت هاي روزافزون دست يابيدبيا تو جوان 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۱۰ ] [ مشاوره مديريت ]
تقسيم محبتبودن در كنار هم و زيستن با يكديگر در هر شرايطي زيباست. اين پيام حلزون هايي است كه در كنار هم زندگي مي كنند.
اگر بتوان از شرايط موجود، يكسان بهره مند شد و در وضعيتي كه وجود دارد، با هم به صورت مسالمت آميز زندگي كرد، آن وقت ديگر جاي هيچ دلتنگي نخواهد بود. وقتي پاي به دنيايي مي گذاري كه در آن اطرافيان با نگاهي مسالمت آميز و مهربانانه زندگي مي كنند و هر يك حاضر هستند از سهم خويش به ديگري ببخشند و جايي براي ديگري قائل شوند، آن وقت مي شود با آرامش و شادماني زيست. حيف است وقتي مي توان صندلي خالي كنار خويش رابه ديگري بخشيد، با طمع چشم به زيان و خسران ديگري دوخت. اينگونه زيستن مي تواند لبخندي زيبا در كنار تصويري جاودانه به يادگار بگذارد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۹ ] [ مشاوره مديريت ]
اصول با نزاكت بودنكسي شما را آداب دان و بانزاكت محسوب نمي كند مگر اينكه كمي به خود زحمت دهيد و حداقل برخي آداب و اصول معاشرت را در زندگي اجتماعي رعايت كنيد در آن صورت است كه شأن و منزلت اجتماعي شما ارتقا پيدا مي كند و مردم شما را فردي اصيل مي شناسند و شانس شما براي محبوب بودن و معاشرت با افراد سرشناس و كساني كه خواهان ارتباط با آنها هستيد بالا مي رود. اين آداب تنها به نحوه غذا خوردن و سخن گفتن و لباس پوشيدن محدود نمي شود و بايد بدانيد در هر محيطي حتي فضاي اينترنت و كار و سفر و... چگونه رفتار كنيد. 
● مودب باشيد 
اگر از كسي خوشتان نمي آيد و از رفتار ديگران ناراحت هستيد لازم نيست شأن و منزلت خود را تا سطح اجتماعي آن فرد تنزل دهيد. مودب و بانزاكت باشيد تا برتري خود را نسبت به او ثابت كنيد. هيچ وقت سعي نكنيد همان رفتاري را داشته باشيد كه ديگران دارند. شما هستيد، ديگران را به خودشان بسپاريد. 
● ناسزاگويي ممنوع 
دشنام و ناسزاگويي شما را در نگاه ديگران تا سطح نازلي كاهش مي دهد و ثابت مي كند كه شما توانايي استفاده از واژه ها و لغات مناسب تري براي بيان عقايد و نظرات خود نداريد و فردي بي منطق و عصبي به شمار مي رويد كه فقط فضا را متشنج مي كنيد.
●بلند صحبت كردن ويژگي افراد متمدن نيست 
بلند صحبت كردن حاكي از آن است كه شما توان بحث منطقي با ديگران را نداريد و عجز شما را در استدلال معقولانه نشان مي دهد و آن كه مي خواهيد حرف خودتان را با توسل به زور و خشونت به كرسي بنشانيد حتي اگر حرف شما درست باشد. وقتي با صداي بلند حرف مي زنيد توجه منفي ديگران را به خود جلب مي كنيد. پس مواظب تن صدايتان باشيد. 
●مديريت نشان دهيد و كنترل خودتان را به دست گيريد 
زماني كه شما كنترل اعصاب خود را از دست مي دهيد و از كوره در مي رويد به همه نشان مي دهيد قادر به كنترل احساسات و هيجانات خود نيستيد. صدايتان مي لرزد، ضربان قلبتان بالا مي رود، دهانتان خشك مي شود و آنچه كه از دهانتان در مي رود كنترل نشده و گاه آن چيزي نيست كه مي خواهيد بگوييد اگرچه كمي بعد پشيمان مي شويد و هر چقدر هم سعي كنيد رل افراد تحت ظلم قرار گرفته را بازي كنيد تا ديگران با شما همراه شوند نتيجه نخواهد داد. كسي كه نتواند خود را كنترل كند قادر به كنترل ساير امور مهمتر هم نخواهد بود. توجيه نياوريد از همين امروز خونسردي خود را حفظ كنيد كه البته كار آساني نخواهد بود اما به زحمتش مي ارزد. 
● كلام خوش رمز موفقيت است 
ادبيات ما مملو از كلام شيوا و زيبا است آن را غنيمت بشماريد و دايره لغات خود را بالا ببريد. مطمئن باشيد به سرعت در دل ها نفوذ خواهيد كرد. اما بايد توجه داشت كه كلام زيبا با مجيز گفتن تفاوت فاحش دارد.
● متكلم وحده نباشيد 
برخي وقتي مورد توجه قرار مي گيرند هيجان زده مي شوند و از هر چيزي سخن به ميان مي آورند بدون آنكه به ديگران مهلت حرف زدن دهند. چندي پيش ميهماني داشتم كه در جمع يا حرف مي زد و يا به كار خود مشغول بود. اين نوع افراد گوش شنوا ندارند و حركتشان به معناي بي توجهي و بي احترامي به سايرين تلقي مي شود. بنابراين خودخواه نباشيد و همانقدر كه حرف مي زنيد اجازه تكلم به طرف مقابلتان هم بدهيد پشيمان نخواهيد شد. بدترين حالت ارتباط با كسي وقتي است كه به او زل زده و در ظاهر به حرف هاي او گوش مي دهيد اما ذهن شما در جايي ديگر سير مي كند. مطمئن باشيد با اين كار تقلاي طرف مقابل را براي جلب توجه شما بالا برده ايد و اين خاطره خوبي از شما به جا نخواهد گذاشت. 
● وسط صحبت كسي نپريد 
پيش از آنكه اظهار عقيده اي بكنيد، اجازه دهيد صحبت ديگران به پايان برسد. ميان صحبت كسي پريدن نشانه بي نزاكتي و برخوردار نبودن از مهارت هاي اجتماعي فرد است. اگر نمي خواهيد خودبين و ازخودراضي به نظر آييد، هيچ گاه صحبت كسي را قطع نكنيد و هرگاه كه ناچار به انجام اين كار شديد حتماً با گفتن جمله «معذرت مي خواهم»، اقدام به انجام آن كار كنيد.
● وقت شناس باشيد 
مهم است كه به وقت ديگران احترام بگذاريد. براي حضور در ميهماني ها حتماً ساعت شروع را بپرسيد و در زمان تعيين شده حضور يابيد و البته يك فرد متشخص مي داند چه زماني بايد ميهماني را ترك كند. 
●اسرار زندگي خصوصي خود را فاش نسازيد 
آبرو، شرافت، صداقت و بصيرت بزرگترين و مهمترين عامل براي حفظ اعتبار يك فرد متشخص است. جزئيات زندگي خصوصي تان بايد محرمانه باقي بماند. بنابراين جو زده نشده و تمام اطلاعات خصوصي خود را وسط نريزيد، مرموز بودن هم گاهي جاذبه دارد! 
● حرمت بزرگترها را نگاه داريد 
براي سن و سال و تجربه بزرگتران احترام قائل شويد همانطور كه خود با بالا رفتن سن و تجربه انتظار احترام جوان ترها را داريد. 
● به اشتباهات ديگران نخنديد 
يكي از بدترين كارهايي كه كسي مي تواند انجام دهد خنديدن به اشتباهات ديگران است. متشخص باشيد و از كنار اشتباهات ديگران مودبانه بگذريد و به روي خود نياوريد كه متوجه چيزي شده ايد مگر اينكه نيازمند كمك باشد كه حتماً با گرفتن اجازه به كمك او خواهيد شتافت و از مخمصه اي كه گرفتارش شده رهايي اش مي دهيد. 
●دروغ نگوييد
دروغ نشانه ضعف و نداشتن اعتماد به نفس است. به هر دليلي دروغ گفتن شأن شما را پايين مي آورد هميشه اين فكر را داشته باشيد كه ممكن است هر لحظه پته تان روي آب بيفتد و...روزنامه شرق 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۸ ] [ مشاوره مديريت ]
آداب برقراري ارتباط مجددآيا شما تا كنون با كسي ملاقات كرده ايد كه مايل به ديدار مـجدد وي بــــوده باشيد؟ هنگامي كه براي نخستين بار با فردي ملاقات ميكنيد و مجددا خواهان برقراري ارتباط بـا وي هستيد كجا و چگونه سعي مي كـنـيـد بـا وي ارتباط برقرار كـنـيـد؟ 
و يـا كـجـا و چـگـونـه تمايل داريد وي با شما تماس تلفني برقرار سازد؟ به اين نكات توجه كنيد: 
۱) آيـا شما تمايلي به در اختيار گذاردن تلفن منزل خود به شـخــصي كه به تازگي ملاقات داشته و آشنا گرديده ايد را داريد؟ شماره تلفن محل كار و يا تلفن همراهتان چطور؟ 
۲) آيا دريافت و پاسخ گويي به تماسهاي تلفني در هر ساعت از شبانه روز براي شما مقدور ميباشد؟ 
۳) آيا براي شما مقدور است كه در محل كارتان ايميل و يا تلفن شخصي را دريافت كرده و به آنها پاسخ گوييد؟ 
۴) آيا شما هيچ نگراني در رابطه با دعوت فردي كه به تازگي با وي آشنا گرديده ايد به منزل و يا محل كارتان نداريد؟ 
۵) آيا شما از اينكه فردي كه تازه با وي آشنا گشته ايد در هر ساعت از روز كه تمايل داشت به خانه شما سر بزند و يا با شما تماس تلفني برقرار سازد استقبال ميكنيد؟ 
به نكات فوق بدقت بيانديشيد. هر آنچه به مصلحت شما ميباشد و براي شما ارجحيت دارد را برگزينيد. مرزها و حريم هاي شخصي كه مطابق با عقايد، ارزشها و خلق و خوي شما است را معين سازيد و از آنكه فرد مقابلتان چگونه به اين اعمال و رفتار شما واكنش نشان خواهد داد هيچگونه نگراني نداشته باشيد. شما فرد منحصر بفرد و با ارزشي هستيد. 
با تعيين مرزهاي معقول براي خود به خودتان بها دهيد. به شما يك توصيه هوشيارانه ميكنم. هنگامي كه براي ۸ جلسه ديدار نخست خود برنامه ريزي ميكنيد، از دعوت افراد غريبه و نا آشنا به منزل و يا محل كارتان اكيدا خودداري كنيد. بله فردي كه شما به تازگي با وي آشنا گرديده ايد غريبه ميباشد. هيچ تفاوتي نميكند كه شما چه تصوري از اخلاقيات و هويت آن فرد داريد و يا تا چه حد به وي اطمينان و اعتماد داريد. تا زماني كه شما براي مدتي تجربه هاي شخصي متعددي را با يكديگرسپري نكرده باشيد آن فرد غريبه محسوب ميگردد. 
بمنظور ديدار و ملاقات مجدد وي را به صرف نهار و يا نوشيدن قهوه و يا به پياده روي دعوت كنيد آنهم در يك مكان عمومي مانند يك گالري هنري، موزه، رستوران و يا كافي شاپ و يا در صورت لزوم از يكي از دوستان خود بخواهيد شما را در ملاقاتهاي نخستين رابطه همراهي كند. اگر با خودروي شخصيتان به محل ملاقات مي آييد هيچگاه اتومبيل خود را روبروي محل ملاقات (بر فرض مثال رستوران) پارك ننماييد. 
بهتر است اتومبيل خود را پايين تر و يا بالاتر از محل پارك نماييد و به محض خروج از رستوران با فرد مذكور خداحافظي كنيد. همواره به ديگران بياموزيد كه از آنان چه انتظاراتي داشته و آنان چگونه رفتاري ميبايد با شما داشته باشند.ايران سهراب 
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۸ ] [ مشاوره مديريت ]
ارتباط يك خيابان دو طرفه است دوست من....هر كار ما نوعي ارتباط است. ما هر روز، به‌گونه‌هاي مختلف با يكديگر در ارتباطيم تا انديشه‌ها، احساسات و تمايلات خود را به يكديگر منتقل كنيم، ميزان علاقه و احترام خود را نشان دهيم و رنج و اندوه، شادماني و خرسندي و شك و دودلي خود را با ديگران در ميان گذاريم. 
يك ارتباط ساده يا يك مجموعه ارتباطات، خواسته يا ناخواسته، از پيش تعيين شده يا اتفاقي، فعال يا منفعل به هرحال يكي از ابزارهاي كليدي ارضاء نيازها، كسب نتايج و متجلي ساختن آرزوهاي ماست. روابط ما، مطلوب يا نامطلوب، شكل‌دهنده بخش عمده‌اي از اوقات روزانه‌ ماست. 
ما ارتباط برقرار مي‌كنيم تا: كسب اعتبار كنيم، شكوه و گلايه كنيم، به يكديگر كمك كنيم، عقايد خود را ابراز كنيم، به توافق برسيم، ناسزا بگوييم، ادب خود را نشان دهيم، هشدار دهيم، ترغيب و تشويق كنيم، فرمان دهيم، با ديگران دوست شويم، ديگران را بفريبيم، تقلب كنيم تحسين كنيم، گپ بزنيم، معاشرت كنيم، مبادله و معامله كنيم، دست نياز به سوي ديگران دراز كنيم، از بحران‌ها جان سالم به در بريم، اطلاعات و اخبار را رد و بدل كنيم، از ديگران پذيرايي كنيم، بازجويي كنيم، چيزي بخريم، چيزي بفروشيم. 
مهارت در ايجاد رابطه مناسب با ديگران بر توانايي‌ها و اعتماد به نفس ما مي‌افزايد، استعداد و دستاوردهايمان را مي‌نماياند و احترام و قدرداني ديگران را جلب مي‌كند. 
هرچه بهتر با ديگران رابطه برقرار كنيم، مسووليت‌هايمان را بهتر به مرحله‌ي اجرا مي‌گذاريم و در نتيجه در حرفه‌ي خود موفق‌تر بوده و درآمد بيشتري را به خود اختصاص مي‌دهيم. نحوه‌ ارتباط ما در ميزان حمايت و كمكي كه از سوي ديگران دريافت مي‌كنيم، مستقيما تأثير مي‌گذارد و راهي را مي‌گشايد تا افكارمان به سهولت مجال تجلي يابند، پذيرفته شوند و در نتيجه تحقق پذيرند. 
ارتباط تأثير ژرف و عميق در كم و كيف زندگي و روابط ما با ديگران دارد. 
همه كارهاي ما نوعي ارتباط است. تمام لحظات زندگي ما آكنده از پيام‌هاي شفاهي و غيرشفاهي، ارادي و غيرارادي است. زبان، تنها وسيله‌ي ارتباطي نيست. كلماتي كه ما بر زبان جاري مي‌كنيم، برحسب موقعيت، فقط بين هشت تا بيست و چهار درصد پيام ما را تشكيل مي‌دهند و به اين ترتيب در دنياي گسترده‌ي ارتباطات، تنها مشتي از خروارند. 
لباسي را كه هر روز مي‌پوشيم، پيام آور تصويري است كه از خود بر ذهن داريم و نمايانگر ارج و حرمتي است كه براي خويش قائليم. اتومبيلي را كه مي‌رانيم، خانه اي را كه در آن زندگي مي‌كنيم، زيور آلات و ملزوماتي را كه به خود مي‌آويزيم، همگي اين پيام را به ديگران منتقل مي‌كنند كه چه احساسي نسبت به خود داريم و انتظار داريم كه ديگران چگونه با ما رفتار كنند. وقتي لوازم شخصي خود را روي ميز مي‌گذاريم پيام ديگري را درباره‌ي خود به ديگران منتقل مي‌كنيم. وضع نشستن و راه رفتن نيز حاكي از احساسات و گرايشات ماست. 
چگونگي آغاز پيام، اغلب حاصل ارتباط را تعيين مي‌كند. همه ما بارها اين احساس را تجربه كرده ايم كه به علت استنباط نادرست در آغاز يك پيام، منظور گوينده را يكسره كج فهميده ايم. بنابراين، اگر مراقب نباشيم، همان چند كلمه‌اي كه در آغاز سخن بكار مي‌بريم كافي است كه ديگران را به برداشتي نادرست از سخنان ما سوق دهد و موجب رنجش و آزردن آنها شود. به همين دليل بخشي از موفقيت در هر ارتباطي به كم و كيف آغاز سخنمان بستگي دارد. 
ارتباط يك خيابان دو طرفه است. در يك ارتباط خوب دو عامل دخالت دارند. ارسال درست پيام و دريافت درست پيام. بنابراين اگر تنها به اين بسنده كنيم كه نقطه نظرهاي خود را روشن و منطقي و قانع‌كننده بيان كرده‌ايم، موفق به ايجاد يك ارتباط نيستيم. بلكه، صرفا در مقام سخنوري و اندرزگويي برآمده‌ايم.خبرگزاري ايسنا 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۷ ] [ مشاوره مديريت ]
با مردم مهربان باشيد▪ اگر مهربان باشيد ممكن است مردم شما را متهم به چاپلوسي كنند، با اين وجود مهربان باشيد. اگر توانستيد دوستان دروغين و دشمنان واقعي خود را تشخيص دهيد بازهم مهربان باشيد. 
▪ اگر صادق و روراست باشيد ممكن است مردم فريبتان بدهند، با اين وجود صادق و روراست باشيد. 
▪ چيزي را كه طي سال‌ها مي‌سازيد، ممكن است كسي يك شبه خراب كند، با اين وجود بسازيد. 
▪ اگر آرامش و شادي را بيابيد، ممكن است حسادت بورزند، با اين وجود شاد باشيد. 
▪ كار خوبي كه امروز انجام مي‌دهيد مردم اغلب فراموش مي‌كنند، با اين وجود كار خوب را انجام دهيد. 
▪ هرچند ممكن است كافي نباشد، با اين وجود بهترين چيزهايي را كه داريد به مردم بدهيد. همه اين‌ها بين تو و خداست و بين تو و اين افراد چيزي وجود ندارد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۶ ] [ مشاوره مديريت ]

چگونه با تلفن بر فردي تاثير بگذاريم ؟

▪ منظور از صداي مناسب براي امور تلفني دفتر كار چيست؟ 
صدايي كه گرم، دوستانه، جدي و تأثير گذار باشد.
▪ چگونه بايد به تلفن كاري پاسخ داد؟ 
اين امر به نوع كار مؤسسه بستگي دارد. 
با گوش راست به تماس هاي كاري گوش كنيد چون گوش راست به نيمكره چپ مغز يعني مركز منطقي آن مرتبط است.
نحوه پاسخگويي منشي يك جراح متخصص سرطان، بايد با منشي يك صاحب نمايشگاه ماشين متفاوت باشد. منشي بايد شرايط كاري را بسنجد و تصور دقيقي از رئيس و شركت مربوطه را به عموم ارائه دهد. 
صحبت همزمان با تلفن و با شخص ديگري حاضر در دفتر، دور از ادب است. وقتي با كسي تلفني صحبت مي كنيد بايد همه توجه خود را به مكالمه معطوف كنيد حتي نبايد چيزي بخوريد يا بجويد...
نبايد براي مسائل كاري با منزل افراد تماس گرفت مگر اين كه مورد اضطراري پيش آمده باشد. اگر براي مورد كاري با منزل كسي تماس گرفتيد ابتدا از صميم قلب از همكار و همسرش به خاطر اين مزاحمت معذرت خواهي كنيد.
دستگاه پيغام گير تلفني معمولاً مي تواند در زمينه راهنمايي، جايگزين منشي شود. با دقت پيغام خود را ضبط كنيد و توجه داشته باشيد كه هر چه مد نظرتان بوده در دستگاه ضبط شده باشد.
● راهنماي برخورد هنگام مكالمه تلفني :
۱) در صورت امكان پيش از پاسخ به تلفن بايستيد. اين كار احساس تسلط شما را بيشتر مي كند.
۲) تلفن را فوراً پاسخ دهيد؛ در صورت امكان حداكثر پس از سه زنگ.
۳) با گوش راست به تماس هاي كاري گوش كنيد چون گوش راست به نيمكره چپ مغز يعني مركز منطقي آن مرتبط است.
۴) در ابتداي صحبت، نام و پست اداري خود را بگوييد.
۵) نام تماس گيرنده را بپرسيد و از آن هنگام مكالمه استفاده كنيد.
۶) گوش دهيد و سعي كنيد حرف طرف مقابل را قطع نكنيد.
۷) حواس خود را به مكالمه جمع كنيد. سعي نكنيد دو كار را با هم انجام دهيد.
۸) وقتي تماس گيرنده صحبت مي كند به نوعي واكنش نشان دهيد و از عبارات و اصواتي استفاده كنيد تا وي بداند شما به دقت گوش مي دهيد.
۹) پس از يادداشت نمودن مطلبي كه تماس گيرنده گفته، آن را مجدداً براي وي بخوانيد تا مطمئن شويد پيغام را درست گرفته ايد.
۱۰) اگر شخصي در زمان نامناسب تماس گرفت، براي وي توضيح دهيد كه فعلاً نمي توانيد صحبت كنيد، شماره تلفن و نام وي را يادداشت نماييد و بگوييد كه مجدداً تماس خواهيد گرفت.
۱۱) هنگام صحبت لبخند بزنيد، چرا كه در صدايتان به خوبي منعكس مي شود!
▪ نكته : نبايد براي مسائل كاري با منزل افراد تماس گرفت مگر اين كه مورد اضطراري پيش آمده باشد. اگر براي مورد كاري با منزل كسي تماس گرفتيد ابتدا از صميم قلب از همكار و همسرش به خاطر اين مزاحمت معذرت خواهي كنيد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۵ ] [ مشاوره مديريت ]
انصاف را در مذاكره در نظر بگيريدنشستن پاي مذاكره، چه در مذاكرات استخدامي ‌و چه در مذاكرات تجاري، فن خاصي را مي‌طلبد كه رعايت آن، كمتر باعث ايجاد تنش ميان دو طرف مذاكره مي‌شود و خواسته‌ها و مطالبات هر يك از طرفين را به طور توافقي پيش مي‌برد. 
هرچه اطلاعات شما درباره كارتان و كارفرمايتان بيشتر باشد، موفقيت‌تان در مذاكره بيشتر خواهد شد. براي كسب اين آمادگي مي‌توانيد از منابع مختلف اينترنتي، دوستان و آشنايان، مشاوران كاريابي و... كمك بگيريد. كسب اين آمادگي مربوط به چگونگي انجام يك مذاكره موفق و تمامي‌ابعاد و جنبه‌هايي است كه بايد پاي ميز مذاكره درباره كاري كه به شما پيشنهاد شده است، در نظر بگيريد. 
هنگام مذاكره، داشتن يك ارتباط موثر كلامي‌ همان‌قدر مهم است كه هنگام مصاحبه. بنابراين بكوشيد تمامي‌اصول يك ارتباط كلامي‌ موفق همچون حفظ آرامش و خونسردي، احترام به ديدگاه‌هاي طرف مقابل، حفظ ادب، متانت كلام و... را رعايت كنيد. براي كسب آمادگي براي انجام يك مذاكره موفق، بايد از پيش سوالاتي را در ذهن داشته باشيد تا بتوانيد در جريان مذاكره پاسخ آن‌ها را دريافت و از شرايط موجود رفع ابهام كنيد. 
نقاط ضعف و قوت خود را بشناسيد. گاه شما داراي مهارت‌ها يا قابليت‌هاي حرفه‌اي خاصي هستيد كه در بازار كار پرتقاضا هستند و گاه خود را در شرايطي مي‌بينيد كه ممكن است رقباي واجد صلاحيت بسياري داشته باشيد كه كارفرما يا شركت مورد نظر به استخدام آنها علاقه‌مند است. 
سبك و سنگين كردن وضعيت و نقاط قوتتان در مقايسه با كانديداهاي ديگر به شما كمك مي‌كند تا بفهميد پاي ميز مذاكره چه موقع روي مطالب خود پافشاري كنيد و چه موقع به نفع كارفرما كنار بياييد. اين‌كه دقيقا بدانيد چه چيزي را در چه زماني مطالبه كنيد شما را يك گام تا رسيدن به خواسته‌هايتان جلو مي‌اندازد. 
هرگز دروغ نگوييد، اما از حقيقت به نفع خود استفاده كنيد. دروغ گفتن، نه تنها كاري اشتباه است بلكه در مورد مذاكرات، كاري بي‌فايده است. اگر در جريان مذاكره دروغ بگوييد؛ دير يا زود لو خواهيد رفت و اين به ضرر شما خواهد بود؛ چراكه وجهه مثبت شما را خدشه‌دار مي‌كند. 
شما مجبور نيستيد به هر آنچه كه آگاهيد، اشاره كنيد. بهترين كار اين است كه شخصا تشخيص دهيد چه چيزي را، در چه زماني و با چه لحني بگوييد تا حرفتان تاثير‌گذاري و نفوذ بيشتري روي طرف مقابل داشته باشد. 
انصاف و عدالت را در نظر داشته باشيد. براي بيشتر كارفرمايان، رعايت انصاف و عدالت از سوي هر دو طرف مذاكره هنگام بحث و تبادل‌نظر در مورد برنامه‌هاي آينده، حائز اهميت بسياري است و گاه ملاكي براي شناخت بهتر شما قرار مي‌گيرد.خبرگزاري ايسنا 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۵ ] [ مشاوره مديريت ]
راز جذبه روحاني(گيرايي) راز جذبه روحاني(گيرايي)ما كساني را مي شناسيم كه داراي نوعي جذبه هستند. وقتي به اتاق قدم مي گذارند همه جا را روشن مي كنند و احساس مي كنيم كه به سمت آنها كشيده مي شويم. آنها زندگي و روح جدايي ندارند اما يك چيزي در آنها باعث جذابيت مرموزي مي شود. بيشتر ستارگان هاليوود بازيگران عالي نيستند اما به نظر مي رسد چيزي از درون آنان جاري است كه افراد زيادي را به خود جذب مي كنند. اين همان كيفيتي است كه ما به آن گيرايي مي گوييم.
افراد گيرا در خود احساس راحتي مي كنند چون آنها حاوي آنچه هستند كه بايد باشند آنها نيازي به تاييد ديگران ندارند و از اينكه ديگران آنها را دوست نداشته باشند ناراحت نمي شوند به همين دليل است كه ما به شدت جذبشان مي شويم.
حالا من شما را با تكنيك مورد علاقه ام كه شما را از ارزش خود، آگاه مي كند آشنا مي كنم كه شما را خيلي آرام مي كند و شما را هم براي خودتان و هم براي دنيا گيراتر مي كند.
● نام تكنيك: چشمهاي عشق
۱) چشمهايتان را ببنديد و به كسي كه شما را دوست دارد و يا عميقاً درك مي كند، فكر كنيد و به ياد بياوريد كه او چگونه مي نگرد. تصور كنيد او حالا مقابل شما ايستاده.
۲) به آرامي از جسم خود خارج شويد(درتخيل خود) و وارد جسم كسي كه شما را دوست مي دارد شويد. از چشمان او ببينيد. از گوشهاي او بشنويد و عشق را و احساسات خوبي كه او وقتي به خود شما مي نگرد دارد را حس كنيد. واقعاً به جزئيات و چيزهايي كه به خاطر آن شما را دوست دارد و درك مي كند توجه كنيد. آن كيفيت هاي عجيب را كه شايد شما تا كنون قدر آن را نمي دانستيد بشناسيد و تصديق كنيد.
۳) به جسم خود برگرديد و مدتي را براي لذت بردن از دانستن آن احساسات خوب صرف كنيد.

پل مكنا - زندگي خود را در هفت روز تغيير دهيد.
http://tntmoney.wordpress.com/

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۴ ] [ مشاوره مديريت ]
گفت وگو بهترين راه براي ارتباط با اطرافيان گفت وگو بهترين راه براي ارتباط با اطرافيانانسان ها براي زندگي كردن وبرطرف كردن نيازهاي زيستي وعاطفي خود محتاج برقراري ارتباط هستند. 
گفت وگو يكي از مهم ترين راه هاي برقراري ارتباط است به شرط آن كه كاربردي ، از گفت وگو استفاده شود يعني گفت وگو اطلاعاتي را درباره ي نيازها ي عاطفي و زيستي وسليقه اي ونگرشي ما به مخاطب بدهد، اگر گفت وگو با چنين هدفي دنبال شود نتايج بسيار مفيدي خواهد داشت. 
بايد بدانيد كه اين كار مستلزم تمرين ممارست وتلاش فراوان است . بدون برقراري ارتباط هماهنگ ، تقريبا حل كليه مشكلات وكشمكش با اطرافيان غير ممكن است . اگر شما دچار مشكلاتي در برقراري رابطه هستيد ، مي توانيد اين مقاله را مطالعه نماييد. 
۱) به خاطر داشته باشيد كه در يك بحث، قرار نيست كسي "برنده" شود . 
۲) مصالحه وسازش از انواع بهترين ابزارها براي برقراري گفت وگو سالم به شمار مي روند. پيش از اينكه بخواهيد در مورد مشكلات خود به بحث بنشينيد ،بر روي تمام روش هاي ممكن در حل مشكلات خود ، به دقت فكر كنيد. بايد بيشتر برروي روش هايي تمركز كنيد كه با احتساب به آن ها بتوانيد مشكلات با را يك درك دوجانبه رفع نماييد . 
۳) به جاي اينكه يك دفعه شروع كنيد به مشاجره وجدل، گفت وگو را اين طور آغاز كنيد كه هر يك ازما بايد در رابطه به رشد وارتقاء دست پيدا كند ، بعد بگوييد علاقمنديد تا در مورد پاره اي ازمسائل كه موجب بهبود وضعيت خودتان مي شود با او به صحبت بنشيند. بهتر است كه ابتدا از مسائل مثبت شروع كنيد وبعد كم كم به سمت مسائل جدي تر، تغيير مسير دهيد. 
۴) به حرف هاي طرف مقابل به دقت گوش دهيد وبازتاب فكري خود را مستقيما به او منتقل كنيد. بايد كاري كنيد كه او مطمئن شود شما حرف هايش را درك مي كنيد. اگر ازعبارت"چيزي كه من از تو شنيدم اين است كه ..."يكي از بهترين راههايي است كه به واسطه آن مي توانيد مطمئن شويد كه منظور طرف مقابل را به درستي درك كرده ايد. 
۵) براي نشان دادن"كارت وقت اضافه"هيچ ترديد ي به دل راه ندهيد . اگر بحث شما بيش از اندازه حاد شود، به راحتي مي توانيد آن را متوقف كنيد . همچنين اگر از دايره عقل ومنطق خارج نيز شد، بهتر است ادامه آن را به زمان ويا مكان ديگري كه تصور مي كنيد ممكن است نتيجه بهتري بگيريد ، موكول كنيد. 
۶) مطمئن شويد كه حركت اعضاي بدن ، حالات چهره ، وتن صداي تان با پيغامي كه قصد داريد به طرف مقابل منتقل كنيد، در يك راستا قرار دارند. يكي از پژوهش هاي اخير حاكي از اين مطلب است كه ۵۵% از منظور باطني شما به وسيله حالت صورت وحركات اعضاي بدن به طرف مقابل منتقل مي شوند. اين در حالي است كه تنها ۷% ازمفاهيم احساساتي به صورت شفاهي قابل انتقال مي باشد. 
۷) صادق باشيد، حرف هاي خود را كه شامل نيازهاي متفاوت است را به طور مستقيم بيان كنيد ودر موضوعات عيني با هم به بحث بپردازيد. اگر وارد مشاجره اي شويد كه در آن هدف خود رامعين نكرده باشيد، مطمئن باشيد كه به هيچ كجا نخواهيد رسيد. 
۸) اگر تصور مي كنيد كه نمي توانيد به نتيجه مطلوب دست پيدا كنيد، حداقل سعي كنيد بحث را با يك جمله مثبت به پايان برسانيد. مثلا:"خوشحالم كه هر دو توانستيم احساسات مان را با هم درميان بگذاريم، بهتر است بعدا نيز درمورد اين مطلب با هم گفت وگوكنيم تا به راه حل بهتري برسيم. 
۹) عقايد طرف مقابل را بي ارزش فرض نكنيد وهيچگاه او را به تمسخر نگيريد.در عوض، با دقت به حرفهاي شريك زندگي خود گوش دهيد وبعد دليل مخالفت خود را با برهان ومنطق وبا رعايت كامل احترام ، با او در ميان بگذاريد. 
۱۰) ادامه كار خود را رها نكنيد . اگر در حال صحبت كردن درمورد مسائل ومشكلات مالي هستيد وناگهان بحث هاي احساسي ديگر به ميان كشيده مي شوند،بايد بدانيد كه شما تنها در هر زمان مي توانيد بر روي يك موضوع خاص تمركز كنيد،در غير اين صورت نه تنها به راه حل نمي رسيد، بلكه پرخاش ونزاع نيز به وجود خواهد آمد. 
گاهي اوقات شايد لازم باشد از يك نفر سوم كمك بگيريد تا بتوانيد به طور موثر با هم ارتباط برقرار كنيد، يك مشاور ويا روان درمانگر خانواده، مي تواند مشكلاتي كه حل آن ها به نظر شما غير ممكن مي آيد را به راحتي ازميان بردارد. 
مريم خداداديان خانواده ما 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۳ ] [ مشاوره مديريت ]
گوش كنيد گوش كنيداگر مي خواهيد در جمعي شما را به راحتي بپذيرند و به حرف هايتان توجه كنند، بايد بتوانيد ابتدا به آنچه كه ديگران مي گويند، خوب گوش كنيد. در اين زمان است كه زيبا حرف زدن را ياد خواهيد گرفت.
سعي كنيد به جزئيات جملات و كلماتي كه افراد هنگام حرف زدن بيان مي كنند، توجه داشته باشيد. توجه به اين جزئيات باعث مي شود كه شما بتوانيد جملات و كلماتي را كه بر شما و ديگران مؤثر هستند، شناسايي كرده و پس از شناخت كامل از آنها، بخوبي هنگام صحبت كردن، از آنها استفاده كرده و آنها را به كار ببريد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۲ ] [ مشاوره مديريت ]
گفت‌وگو را به بن‌بست نكشيد گفت‌وگو را به بن‌بست نكشيددر هر گفت‌وگو طرف مقابل شما نه فرشته است و نه ماشين. بنابراين با او حرف بزنيد و فكر نكنيد او تمام قصد و نيات دروني شما را كاملا مي داند. با حرف زدن سطح اختلاف اطلاعات را كاهش دهيد. 
به حرف‌هاي او خوب گوش دهيد. هم خوب حرف بزنيد، تجزيه و تحليل كنيد، بعد كلمات و جملات مناسب به كار ببريد و هم خوب گوش بدهيد. اما بهتر است اول خوب گوش دهيد، بعد حرف بزنيد تا روي بالاترين پلكان اطلاعات اظهار نظر كنيد. 
در هر گفتگو يك يا چند مجهول وجود دارد و يك يا چند معلوم. سعي كنيد مجهولات را خوب بشناسيد و معلوم‌ها را با همديگر مقايسه و تطبيق دهيد. در ارائه‌ي كلام عجله نكنيد كه از گفته‌ي خود اظهار پشيماني كنيد. 
حرفي نزنيد كه باب مذاكره و گفتگوهاي بعدي بسته شود. گفتگو را به بن بست نكشيد. 
اگر دلايلي در اثبات حرف خود داريد همه را رو نكنيد. قوي‌ترين دليل خود را اول مطرح كنيد و دلايل ضعيف تر را بعدا. اگر دلايل ضعيف را اول رو كنيد، او در مقام دفاع به دليل شما حمله كرده و روحيه ادامه‌ي گفتگو و مذاكره شما را خورد مي كند. 
هيچگاه نظر طرف مقابل را مطلق رد نكنيد. از او بپرسيد چرا؟ اين جمله معجزه مي‌كند... 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۲ ] [ مشاوره مديريت ]

سيب و هندوانه عامل سلامت صدا

پزشك دانشگاه ميشيگان گفت: براي محافظت از صداي خود ، آب ، سيب ، گلابي ، هندوانه ، خربزه ، هلو و انگور بخوريد.
دكتر نورمن هوگيكان افزود: بسياري از وكلاء ، معلم ها، پدران و حتي شركت كننده ها در مسابقه هاي زيباي اندام امريكا، دوست دارند از صدايشان مراقبت كنند.
وي اضافه كرد: صداي افراد، نشان دهنده شخصيت و عواطف آن هاست و براي مراقبت از صدا ، توصيه مي شود پس از حرف زدن زياد، حتما سكوت كنيد!
مدير مركز بهداشت صوتي ان اربور گفت: به عنوان مثال معلم ها نبايد در زمان زنگ تفريح حرف بزنند يا دخانيات مصرف كنند زيرا اين كارها ، خطر ابتلا به سرطان حنجره را افزايش مي دهد.
دخانيات، تارهاي صوتي را تحريك مي كند و فرياد كشيدن و صحبت كردن با صداي بلند در مناطق پر سر و صدا بسيار براي انسان زيان دارد. 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۴۵:۰۱ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.