مشاوره مديريت

راهنماي بازاريابي آنلاين براي پزشكان

طي چند سال اخير، حضور پزشكان مانند همه اصناف ديگر، در فضاي مجازي رشد قابل ملاحظه‌اي داشته است. بخش بزرگي از حضور پزشكان در اينترنت، به پزشكان و جراحان زيبايي مربوط مي شود. البته ساير پزشكان هم كم‌كم حضور خود را در اينترنت پررنگ‌تر مي كنند.

طراحي وب سايت، راه اندازي سيستم نوبت دهي آنلاين، گالري تصاوير از بيماران قبل و پس از درمان از جمله امكاناتي است كه كم و بيش در اكثر اين وب سايت ها ديده مي شود. اما بعد چه؟ هدف شما از راه اندازي يك وب سايت چيست؟

 

 

هدف از راه اندازي هر وب سايتي جذب مخاطب بيشتر براي رسيدن به درآمد بيشتر است. بازاريابي آنلاين راهكاري است كه عامل موفقيت شما در فضاي وب است.

لازم است كه وب سايت شما و به تبع آن خدمات شما در وب ديده شود. براي اين شما بايد وب سايت خود را بهينه سازي كنيد. بهينه سازي وب سايت بدين معني است كه افرادي كه در موتورهاي جستجو به دنبال خدمات پزشكي مي گردند، بتوانند به راحتي با وب سايت شما آشنا شوند.

مشتريان معمولا به دو صورت به وب سايت شما مراجعه مي كنند:

بيمار از خدماتي كه شما ارائه مي كنيد آگاه است، مثلا از اقوام و دوستانش درباره شما شنيده است و آنها آدرس وب سايت و يا شماره تلفن شما را به وي داده‌اند. پس وي با وارد كردن آدرس وب سايت مستقيما وارد وب سايت شما مي شود.

بيماران (و يا مخاطبان پزشك) به دنبال خدمات پزشكي خاصي هستند، در اينترنت آن خدمات پزشكي را جستجو مي كنند و به اطلاعات مورد نظرشان مي رسند. اينجا شما با استفاده از تكنيكهاي بهينه سازي وب سايت، بايد وب سايت خود را در جايگاه خوبي نمايش دهيد.
بدين ترتيب وقتي فردي در اينترنت جستجو مي كند: "متخصص قلب و عروق" و يا "عمل زيبايي بيني"، وب سايت شما نمايش داده مي شود.

هر فردي كه در اينترنت به دنبال كالا، خدمات و اطلاعاتي مي گردد، به جز وب سايت شما، گزينه‌هاي را نيز در دسترس دارد. پس چه عاملي باعث مي شود مخاطب جذب وب سايتي شود و آن را پيگيري كند و در نهايت از خدمات آن استفاده كند؟ اين عامل محتوا است. محتواي هر وب سايت است كه عامل جذب مخاطب و مشتري است. حتي اگر وب سايت بهترين طراحي را داشته باشد، بدون محتوا هيچ ارزشي نخواهد داشت.

هميشه سعي كنيد مخاطب وب سايت خود را دوست خود فرض كنيد و به او اطلاعات درست بدهيد. چند روز قبل با آقاي دكتري درباره وب سايت وي صحبت مي كردم. او كه جراح زيبايي بود، تصاويري از بيمارانش را قبل و بعد از عمل، در وب سايت خود گذاشته بود. تصاوير قبل از عمل افرادي بدون هيچگونه آرايش و تصاوير پس از آرايش افرادي را نشان مي داد كه كاملا آرايش كرده بودند و به قول معروف تازه از آرايشگاه درآمده بودند! به او گفتم كه اين نحوه تبليغ از فعاليت، عملا تاثير منفي خواهد داشت، زيرا مخاطب شما اين تفاوت را درك كرده و عملا زيبايي اين افراد به خاطر آرايش است و نه عمل زيبايي.
در كمال تعجب، او به من گفت كه با نظر من مخالف است؛ زيرا مشتريان او IQ 100 ندارند كه اين مسئله را تشخيص دهند و زيبايي تصاوير آرايش شده آنها را جذب مي كند!
آقايان و خانمهاي پزشك! مشتريان شما مانند من، احتمالا از هوش معمولي برخوردار هستند اما شما نبايد آنها را دست كم بگيريد. مطمئن باشيد اكثر مشتريان شما تفاوت تصاوير آرايش شده و تصاوير بدون آرايش را تشخيص مي دهند.

شما نبايد اطلاعات نادرست به مخاطبان خود بدهيد، حتي اگر به قيمت از دست دادن مشتريان ختم شود. شايد اطلاعات درست چند مشتري را از شما دور كند اما در نهايت به سود شماست. مخاطبان بيشتري به شما اطمينان پيدا كرده و از خدمات شما استفاده مي كنند.

تا جايي كه براي شما ممكن است اطلاعات مفيد در اختيار مشتريانتان قرار دهيد. ايمان بياوريد: اطلاعات مفيد، تنها عاملي است كه وب سايت شما را به يك موتور بازاريابي تبديل مي كند.

شبكه هاي اجتماعي؛ يك ضرورت در فضاي مجازي: اهميت شبكه هاي اجتماعي براي هيچ كس پوشيده نيست. شما مطلب يا تصويري را در شبكه هاي اجتماعي منتشر مي كنيد، دوستان و مشتريان شما آن را چند صد باره باز نشر مي كنند! اين مهمترين فايده شبكه هاي اجتماعي براي شماست. چرا نبايد از آن استفاده نماييد؟؟؟

اگر شما به معجزه بازاريابي درونگرا اعتقاد نداريد، بهتر است هر چه زودتر به آن اعتماد پيدا كنيد. ديگر بنرهاي تبليغاتي در ساير سايتها براي شما توليد مشتري نمي‌كند. تلاش شما براي دادن اطلاعات مفيد و آموزشي به مخاطبان است كه نام شما را در اينترنت مطرح مي كند، مخاطبان را جذب وب سايت شما مي كند و در نهايت آنها را تبديل به مشتري مي‌كند.

منبع:وب سايت novinidea.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۹:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مفهوم بازاريابي اينترنتي

 

بازاريابي اينترنتي به فعاليت هايي اطلاق مي شود كه در بستر وب براي شناسايي يا شناساندن محصولات و خدمات به مشتريان بالقوه با استفاده از روش هاي نوين بازاريابي الكترونيكي صورت مي گيرد. 
در بازاريابي اينترنتي مهمترين فرآيند ، راه اندازي يك وب سايت مي باشد هرچند بدون راه اندازي وب سايت مي توان تبليغات كرد اما بدون داشتن يك وب سايت نمي توان بازاريابي موفقي را تجربه كرد. 
مهمترين عامل موفقيت در بازاريابي اينترنتي بازديد بالا مي باشد يعني با بازديد بالا مي توان براي محصولات و خدمات خود مشتري جذب كرد بنابراين ترافيك ، با كسب درآمد در اينترنت رابطه مستقيمي دارد هرچقدر ترافيك سايت بالا باشد ميزان بازديد سايت بيشتر و متناسب با آن درآمد هم بيشتر خواهد شد كه البته اين ترافيك بالا نيز خود موجب بالا آمدن رتبه سايت در موتورهاي جستجو خواهد شد. 
قبل از بيان روش هاي بازاريابي در بستر وب بايد خاطرنشان كرد كه بازاريابي اينترنتي براي خود مزايا و معايبي دارد كه از جمله مزاياي آن محدود نبودن زمان و مكان براي معرفي و فروش محصولات يا خدمات در اينترنت مي باشد همچنين از معايب آن مي توان به عدم اعتماد كاربران به تبليغات اينترنتي و ملاحظات امنيتي و محرمانه بودن اطلاعات كاربران اشاره كرد. 
بازاريابي اينترنتي خود شامل روشهايي است كه در ذيل به چند مورد از آنها اشاره مي كنيم:
1 - بازاريابي با موتورهاي جستجو (Search Engine Marketing )
2 - بازاريابي با شبكه هاي اجتماعي (Social Media Marketing) 
3 - بازاريابي محتوا (Content Marketing)
4 - ويدئو ماركتينگ (Video Marketing) 
5 - ايميل ماركتينگ (Email Marketing)

  منبع:artinmehr.com

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۹:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

در اينترنت چگونه مشتري جذب كنيم ؟

با توجه به تحقيقاتي كه انجام شده است تقريبا 80 درصد وبسايتها جنبه تجاري دارند و با هدف كسب درآمد از اينترنت راه اندازي شده اند.

80 درصد رقم قابل ملاحظه اي است و مي توان اين نتيجه را گرفت كه اينترنت به سادگي مي تواند باعث افزايش فروش شما شود.

اما براي اينكه بتوانيد از اينترنت مشتري جذب كنيد بايد علاوه بر داشتن يك وب سايت با اصول بازاريابي اينترنتي آشنايي داشته باشيد و بتوانيد اين روشها را بكار گيريد تا موفق شويد.

در ادامه با برخي از روشهايي كه به شما كمك مي كند تا مشتريان بيشتري جذب كنيد آشنا مي شويم.

روشهاي جذب مشتري از اينترنت

بهينه سازي وب سايت براي گوگل موثر ترين راه ممكن براي جذب مشتري از اينترنت است و از اين طريق خواهيد توانست مشتريان زيادي به دست بياوريد.

براي بدست آوردن مشتري از گوگل هم نياز داريد تا يك وب سايت سئو شده راه اندازي كنيد و محتواي تخصصي در وب سايت درج كنيد تا كاربران بدانند كه يك شخص كار بلد در پشت صفحات وب سايت قرار دارد و مي تواند نيازهاي آنها را برطرف كند.

شبكه هاي اجتماعي نيز يكي از مكانهايي هستند كه مي توانيد در آنها مشتريان فراواني پيدا كنيد، كافي است يك صفحه مخصوص به خود ايجاد كنيد و در زمينه تخصصي خود اطلاعاتي در اين شبكه ها به اشتراك بگذاريد و اين اطلاعات توسط كاربران لايك شود.

و در نهايت سعي كنيد وب سايت خود را به يك برند معروف اينترنتي تبديل كنيد. به همين منظور در همه بنرهاي تبليغاتي نام وب سايت خود را درج كنيد، در شبكه هاي اجتماعي آرم و لوگوي وب سايت را به اشتراك بگذاريد و سعي كنيد كاربران در مورد شما صحبت كنند.

 

منبع:وب سايت اهواز نتبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۹:۰۰ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

سئو سايت هاي پزشكي و اهميت بازاريابي اينترنتي براي پزشكان

گوگل اطلاعات پزشكي را برون سپاري مي كند.

يك روند بسيار سريعي در بالا رفتن تعداد افرادي كه مشكلات سلامتي خود را در گوگل سرچ مي كنند و علاقه دارند تا خودشان از طريق اينترنت بيماري خود را تشخيص دهند، وجود دارد. در واقع يك چهارم از تمام جستجوهاي گوگل به صورت آنلاين براي بدست آوردن اطلاعاتي در مورد مشكلات پزشكي و سلامت انسان مي باشد.
در ميانگين جستجوهايي كه كاربران انجام مي دهند، گوگل يك ميانگيني از حقايق پزشكي را در سمت راست صفحه جستجو نمايش مي دهد. از كجا اين اطلاعات را تهيه مي كند؟ از وب سايت هاي پزشك ! اگر وب سايت شما حاوي اطلاعات و محتواي حقيقي باشد، شما مي توانيد از منابع گوگل براي اين اطلاعات باشيد.

چرا براي پزشكان استفاده از بازاريابي آنلاين اهميت دارد؟

هنگامي كه كاربران به دنبال اطلاعات پزشكي هستند ابتدا به سراغ موتورهاي جستجويي مانند گوگل، ياهو يا Bing مي روند. در حقيقت جستجو درباره اطلاعات پزشكي يكي از شايعترين فعاليت هاي آنلاين كاربران اينترنتي در چند سال اخير بوده است و سئو در واقع يكي از مهمترين راهكارها براي جذب اين كاربران است.
هر متخصص و يا پزشكي كه در اين زمينه كار مي كند بايد بپذيرد كه مشاوره در سايت به جاي مشاوره و ملاقات با پزشك اصلا توصيه نمي شود. چون براي بيماران مي تواند خطرناك باشد و باعث دادن اطلاعات اشتباه و تشخيص اشتباه شود.
اين اتفاق در گوگل باعث تغيير در تمام شيوه هاي پزشكي شده است. مردم تمايل كمتري دارند براي ملاقات با دكتر، دندانپزشكان، فيزيوتراپيستها، پزشكان و يا جراحان براي مشاوره گرفتن درمان و مراقبتي كه نياز دارند.

الان با بيمه هاي سلامتي و پزشكي افراد بيشتري راحت تر مي توانند به مراقبت هاي پزشكي اي كه قبلا در دسترس نداشته اند را به دست بياورند. در نتيجه، الان مراقبت هاي پزشكي كه با هزينه هايي مقرون به صرفه تر هستند، تقاضاي بيشتري دارند به خصوص براي كساني كه اصلا بيمه ندارند دانستن كدام پزشك و كلينيك هزينه كمتري دريافت مي كند اهميت بالايي دارد.

با بالارفتن رقابت در حوزه پزشكي، الان براي پزشكان اهميت فراواني دارد تا خدماتشان را به بيماران بشناسانند، پس بهتر است آن را در بازار با دقت بيشتر ارائه دهند بدين معني كه وب سايت شما، صفحات اجتماعي، و يا هر بازاريابي آنلايني كه آغاز كرده ايد بايد اين قابليت را داشته باشد تا حوزه فعاليت شما، مزايايي كه براي بيماران داريد، و در واقع حضور شما را در اين حوزه به خوبي معرفي كند! شما حتي مي توانيد نشان دهيد همكارانتان از بهترين ها هستند، موفقيت ها و جوايز خود را به اشتراك بگذاريد و به طور همزمان درمورد تخصصتان تبليغ كنيد.

چون بسياري از مردم براي بدست آوردن اطلاعات پزشكي به اينترنت مراجعه مي كنند، يك فرصت مناسب براي يك سازمان با حوزه كاري پزشكي ايجاد شده است تا با استفاده از استراتژي سئو، دامنه كاربران خود را وسيعتر كند و باز هم به اين منطق مي رسيم كه موسسه ها و سازمان هاي پزشكي كه در جستجو هاي اينترنتي پيدا نمي شوند در واقع خود را از اين شانس محروم كرده اند.

چه شما يك پزشك عمومي خصوصي باشيد چه در بيمارستان يا كلينيك كار كنيد يا كارمند صنعت داروسازي و يا تجهيزات پزشكي باشيد، شما در واقع براي تجارت پزشكي كار مي كنيد و اين اهميت فراواني دارد كه مخاطبان هدف شما بتوانند شما را آنلاين پيدا كنند.

خودتان حوزه فعاليت پزشكيتان را قبل از گوگل كنترل كنيد

پزشكان با وجود وب سايت هايي مانند پزشكان، راه حل هاي خانگي، سايت هاي توليد كننده محصولات و غيره علاوه بر اطلاعات پزشكي گوگل كه خيلي سريع در سايت ظاهر مي شود، بايد بتوانند حضور در وب سايتهايشان را جدي بگيرند.
در تلاش براي داشتن يك مطب يا كلينيكي پر از بيماران شاد و راضي و به دست آوردن بيماران جديد، داشتن محتوايي تازه، منحصربفرد و قوي مي تواند براي شما اهميت فراواني داشته باشد.

نكته اي حرفه اي: چه شما يك پزشك عمومي باشيد، چه پزشك، جراح، دندانپزشك، فيزيوتراپ يا متخصص بيمارستاني باشيد، مانند هر كسب و كار ديگر ميزان بازديد و حضور افراد درون سايتتان از اهميت بالايي برخوردار است. اين اتفاق به شما كمك مي كند تا بيماراني كه براي تشخيص بيماريشان به سايت شما مراجعه مي كنند ترغيب شوند به شما مراجعه كنند و همينطور براي حفظ بيماران قبليتان كمك مي كند.
بازاريابي آنلاين مدتي زمان مي برد. شما براي اينكار نياز به يك تيم بازاريابي نداريد بلكه نياز به سئوي سايتتان كه توسط حرفه اي هاي اين زمينه بايد صورت بگيرد نياز داريد.

از تكنولوژي به نفع خودتان استفاده كنيد

با وارد شدن تكنولوژي در حرفه پزشكي همه چيز تغيير كرد. مردم ديگر در دفترچه تلفن به دنبال يك پزشك نمي گردند. آنها از وب سايت ها استفاده مي كنند. امروزه معرفي هاي فرد به فرد جاي خود را به جستجوهاي آنلاين و بررسي نظر بيماران قبلي داده است.

اگر شما كنترل وب سايت خودتان را به دست گرفتيد، آن را بروز رساني كرديد و اطلاعات مناسب در آن قرار داديد، از سرويس سئو استفاده كرديد، و با بيمارانتان و بيماران بالقوه تان در تماس بوديد، شما به اندازه زيادي از اين كار منفعت كسب مي كنيد. شما يك منبع اطلاعاتي خوبي خواهيد بود و بهتر از گوگل هستيد، در اين حالت شما به سود آوري خواهيد رسيد.

محتواي با ارزش و بهتري را انتخاب كنيد.

خيلي مهم است كه براي افزايش دادن بازديد ها از وب سايتتان، به بازاريابي آنلاين خودتان توجه كنيد و براي آن وقت صرف كنيد. اين كار توسط توليد محتوا، بهينه سازي موتور جستجو، بازاريابي در صفحات اجتماعي و غيره صورت مي پذيرد! چه اتفاقي مي افتد اگر گوگل الان كه خود را به عنوان يكي از مقام هاي پزشكي در نظر گرفته اند، از وب سايت شما چشم پوشي كند و به آن توجه نكند؟

كدام پزشكان بهتر است از بازاريابي آنلاين استفاده كنند؟

علاوه بر فراهم كردن توصيه ها، درمان ها و تشخيص ها براي مشكلات سلامتي بيماران كه اهميت فراواني دارند، درك اين كه سايت شما نياز دارد تعداد بازديدكنندگانش را روز به روز بالاتر ببرد و شما بايد از يك استراتژي بازاريابي آنلاين مناسب استفاده كنيد، نيز اهميت فراواني دارد. تمام پزشكان بايد استراتژي بازاريابي و حضود در وب سايتهايشان را جدي بگيرند. بازاريابي ديجيتال براي دندانپزشكان و جراحان همان قدر مهم است كه سئو براي پزشكان عمومي و فيزيوتراپ ها اهميت دارد.

از يك حرفه اي و متخصص براي بازاريابي آنلاين  سئو سايت هاي پزشكي خود استفاده كنيد

تعدادي خرافه و نظر در مورد شركت هاي سئو و بازاريابي آنلاين وجود دارد. ترس از هزينه بالا، نبود نتايج قابل مشاهده، نديدن نتايج كاري شركت، و خيلي ساده تر از اين ها باور انكنه يازاريابي اينترنتي اهميتي ندارد و به كسب و كار شما وابسته نيست از مهم ترين دلايلي است كه مردم به سراغ متخصصين براي بالابردن بازديد سايتشان نمي روند.
شركت هاي معتبر سئوي زيادي هستن كه مي توانند راه حل خوبي براي تحارت شما باشد! اما توجه كنيد تجارت با پزشكي متفاوت است و بهتر است به متخصصان اين زمينه سپرده شود.

انتخاب كردن يك شركت مناسب مهمترين چيز براي شماست. وقتي كه يك شركتي بازاريابي آنلاين، سئو و بهينه سازي سايت، صفحات اجتماعي، و خدمات وب سايت را به شما پيشنهاد مي دهد كه ادعا دارند مي توان گزارشات آن ها را بررسي كرد و يا با مشتريان راضي آنها صحبت كرد، اما هميشه ترسي در اين زمينه وجود دارد كه مي توان آن را كاهش داد.
تعداد زيادي از شركت ها وجود دارند كه مي توانند اين كار را به شما ارائه دهند، كه معمولا درخواست حق الزحمه را قبل از شروع كار از شما خواهند داشت، قبل از اينكه هيچ كاري براي شما انجام دهند و بسياري از مشتريان آنها بدليل نرسيدن به نتيجه مورد نشر نظرشان در مورد همكاري عوض مي شود.
در عصري كه استفاده از تكنولوژي در جهان بسيار پخش شده است، و مي توان اطلاعات را به سرعت در بسياري از جنبه هاي مورد علاقه به دست آورد، اين تعجب آور نيست كه يك شركت موتور جستجو مانند گوگل نگران شركت هايي كه در اين زمينه كار مي كنند و قابليت هايشان باشد و راه هايي براي جلوگيري از كار غير حرفه ي آنها ايجاد كند.
بيماري هاي و مشكلاتي كه به سلامتي انسانها مربوط مي شود، بايد خيلي جدي گرفته شوند. نه تنها اين خصوصيت جديد گوگل مي تواند باعث شود كه بيمار بالقوه از رفتن به پزشك و يا بيمارستان طفره نرود بلكه بر روي كساني كه در اين حوزه كار مي كنند هم تاثير مي گذارد و باعث بالا رفتن تعداد بازديد از سايتشان و همينطور بهتر شدن بازار كارشان خواهد شد.

ما چگونه به سئو سايت هاي پزشكي كمك مي كنيم؟

در واقع راه حل ما براي كمك به شما، نيروهاي انساني متخصص براي كار با پزشكان و سازمان هاي بهداشتي براي شناخت محيط منحصربفردي كه شما كار مي كنيد، آشنا با اطلاعات پزشكي مربوط به هسته كاري شما و موثر در مشخص كردن هدف سئو شما هستند. ما شما را براي رسيدن به يك سئوي سازمان يافته طراحي شده براي رسيدن به نتايج مناسب، راهنمايي مي كنيم.

  • كشف و پژوهش: اهداف گروه خود را تعريف كنيد و سطح رقابت، معماري سايت، كلمات هدف و چگونگي عملكرد خود را ارزيابي كنيد.
  • ساده سازي: بهينه سازي صفحات سايت و استفاده از بهترين و حرفه اي ترين روش ها براي كاربرد سئو در سايت
  • تجزيه و تحليل: نظارت و گزارش عملكرد سايت، ارزيابي ROI و توصيه هاي آگاهانه

ما مي دانيم كه هدف از سئو تنها كسب بينندگان بيشتر از سايت شما نيست بلكه ما مي خواهيم شما از اين بازديد ها سود داشته باشيد. هدف شما هرچه باشد از افزايش تعداد بيماران، بيشتر كردن تعداد عمل ها يا بهتر كردن فروشتان، ما تلاش مي كنيم كه شما را به آن ميزان كه دوست داريد برسانيم.

مي خواهيد بدانيد كه يك موسسه سئو و بهينه سازي چه كارهايي مي تواند براي مطب، كلينيك و يا حتي بيمارستان شما انجام دهد؟ لطفا در تماس گرفتن با تلگرام ما شك نكنيد : 09195337121 ما خوشحال مي شويم تا به شما به صورت رايگان مشاوره بدهيم و به شما كمك كنيم تا مسير خود را بيابيد.

 

منبع:وب سايت الترابرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۹:۰۰ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

تفاوت‌هاي بازاريابي مشاركتي با برندسازي مشاركتي چيست؟

داستان‌هاي موفقيت‎‌آميز بسياري در زمينه‌ي بازاريابي مشاركتي و برندسازي مشاركتي وجود دارد. مديران IMPACT گفته‌اند:” دو هفته‌ي گذشته ما از دو نفر از مشتريان‌مان خواستيم يك گروه را به عنوان مهمان در وبلاگ ما معرفي كنند. اين بازاريابي مشاركتي ما به مشتريان‌مان اين فرصت را داد تا نيروي خود را گسترش دهند، در حالي كه باعث شد خوانندگان ما محتواي آموزنده دريافت كنند.” تنها با چند لينك داخلي در وب‌سايت با عناوين “5 راه براي موفقيت در كسب‌وكار شما” يا ” 5 راه بدست آوردن اعتماد در فرآيند فروش” براي مشتريان‌تان راهنمايي‌هايي براي موفقيت توليد كنيد و بدين وسيله اعتبار خود را نزد آن‌ها به عنوان منبع مطمئن و قابل اعتماد براي اطلاعات افزايش دهيد. اين‌كه شما از يك روش ساده مثل اين‌ها صحبت مي‌كنيد يا با يك برند ديگر به صورت مشاركتي كار مي‌كنيد متفاوت است. با اين ذهنيت اصطلاحاتبازاريابي مشاركتي و برندسازي مشاركتي براي برجسته كردن منافع بالقوه شكسته شد.
در حالي كه هر دو روش شامل مشاركت بين دو برند است و به دنبال افزايش بازاريابي هستند، اما برندسازي مشاركتي و بازاريابي مشاركتي از نظر اجرايي با هم تفاوت دارند. بازاريابي مشاركتي: بازاريابي مشاركتي بين دو برند هم‌فكر براي ترويج محصولات و يا خدمات يكديگر رخ مي‌دهد، در حالي كه يك محصول تركيبي ايجاد نمي‌كنند. تعهدات بازاريابي مشاركتي به روابط با برندهاي ديگر اجازه مي‌دهد. برندسازي مشاركتي: برندسازي مشاركتي عبارت است از يك محصول يا خدمت تك با بيش از يك نام برند و يا ارتباط يك محصول با كسي غير از توليدكننده‌ي اصلي آن و فرصتي براي يك برند فراهم مي‌كند تا محصول و خدمات خود را به مشتريان وفادار برند ديگر معرفي كند. بازاريابي مشاركتي: اگر شما به دنبال همكاري در يك بازاريابي مشترك هستيد، نقطه‌ي شروع خوبي خواهد بود اگر يك ليست از برندها كه علاقه‌مند هستيد داشته باشيد، اگر اين ليست محدود باشد موثرتر خواهد بود. در اين حالت شما به دنبال رقابت با يكديگر نيستيد بلكه بايد مكمل هم باشيد. مطمئنا برندي با افراد خريدار مشابه، ايدئولوژي‌هاي بازاريابي مشابه و محصولات مختلف موفقيت بسياري به ارمغان مي‌آورد. برندسازي مشاركتي: انتخاب يك پارتنر براي برندسازي مشترك خيلي مهم است و هدف تركيب قدرت دو برند به منظور افزايش مصرف‌كنندگان، مقاوم‌تر كردن و يا تركيب خواص مختلف مرتبط با برندها در يك محصول واحد است. حفظ بودجه و منابع از اهميت خاصي برخوردار است و خريداران شما بايد پذيراي برند شريك شما باشند و بالعكس. هنگامي كه شريك انتخاب مي‌كنيد، يكسان‌سازي زمينه‌ها براي كمپين بازاريابي‌تان قبل از هر چيز ديگري مهم است. بازاريابي مشاركتي: اگر هر دو برند ليست تماس قوي داشته باشند، آن‌ها مي‌توانند پايگاه داده‌هاي‌شان را به هم معرفي كنند و فرصت‌هاي جديد براي هم فراهم كنند و همچنين دسترسي به منابع و اعتبار را افزايش دهند . بازاريابي مشاركتي اجازه‌ي دسترسي به يك بانك اطلاعاتي كامل از مشتريان جديد را مي‌دهد و به همين دليل از نظر زمان صرفه‌جويي موثر است. برندسازي مشاركتي: ارزان است، در بازاريابي يك محصول يا خدمات هميشه بودجه مناسب نيست. فرصت‌هاي برندسازي مشاركتي اجازه‌ي راه‌اندازي يك محصول يا خدمات جديد با هزينه‌هاي تقسيم شده بين شما و شريك‌تان را مي‌دهد. قرار گرفتن در بازار جديد: با برندسازي مشاركتي امكان ايجاد روابط با مشتريان جديد را افزايش مي‌دهد و به قلمرو ناشناخته برند شريك‌تان وارد مي‌شويد. هنگامي كه دو برند گرد هم مي‌آيند، كنجكاوي مردم در مورد نتيجه‌ي آن طبيعي است و به پي‌ريزي شالوده براي انتشار محصول موفق كمك مي‌كند.   منبع: topbusinessmarketing.blogfa.com

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

انواع ايميلها در ايميل ماركتينگ

 روزانه بيش از صد و هشتاد ميليارد ايميل، در سراسر جهان ارسال مي‌شوند. تعداد بسيار كمي از اين ايميل‌ها باز مي‌شوند. تعداد بسيار كمتري به صورت كامل خوانده مي‌شوند و تعداد بسيار بسيار كمتري، در نهايت به «يك رفتار» يا «تغيير يك رفتار» در دريافت‌كننده منجر مي‌شوند. تغيير رفتار مي‌تواند ترك يك عادت نادرست، شكل‌گيري يك عادت درست، تغيير ميزان اعتماد به يك برند، رها كردن استفاده از يك محصول، شروع به استفاده از يك محصول يا برند جديد يا هر تغيير رفتاري ديگري باشد    

هر كسب و كار يا به طور كلي هر سازمان، در صورتي كه از ابزار ايميل براي بازاريابي و ارتباط با مشتري خود استفاده كند، مي‌تواند – يا بايد –  ارسال پنج نوع ايميل مختلف را در استراتژي خود در نظر بگيرد:

ارسال ايميل‌هايي براي آگاهي بخشي يا Awareness: در اين نوع ايميل‌ها، هدف صرفاً مطلع كردن مخاطب از وجود يك محصول است. همينطور تلاش براي اينكه وي، به آن محصول و استفاده از آن حساس شده و بخشي از ذهن خود را به آن اختصاص دهد. البته ايميل‌هايي كه با هدف آگاه كردن ارسال مي‌شوند، كاربرد ديگري هم دارند و آن ايجاد شناخت اوليه از مشتريان بالقوه در فضاي آنلاين است. فرض كنيد كه شما يك آژانس مسافرتي داريد و بدون هرگونه تبليغات مستقيم،‌ در ارديبهشت ماه، گزارشي از پنج مقصد برتر مسافرت‌هاي مردم ايران در نوروز تنظيم كرده‌ايد. در اين گزارش ديدنيهاي شهر‌هاي مختلف و جاذبه‌هاي توريستي آنها مطرح شده است. اگر در انتهاي هر مطلب، محلي باشد كه خواننده بتواند براي مشاهده اطلاعات بيشتر روي آن كليك كند،‌ با مقايسه كليك‌هاي شهرهاي مختلف، مي‌توان جذابيت نسبي مقاصد مختلف براي مردم را ارزيابي كرد.

ارسال ايميل براي قرار گرفتن در فهرست مقايسه‌ها يا Consideration: معمولاً در اين نوع ايميل‌ها، هدف اين است كه محصول يا برند، يكي از سه انتخاب مشتريان باشد. فرض كنيد يك مركز آرايش و زيبايي زنانه، براي خانم‌هايي كه مشتري بالقوه او هستند، به صورت منظم  ايميل‌هايي در مورد بهداشت پوست و مو و نگهداري بهتر از پوست و مو، ارسال مي‌كند. در ايميل‌هايي كه هدف آن «قرار گرفتن در فهرست مقايسه» است، ممكن است مستقيماً يا تلويحاً اشاره شود كه: «مجموعه‌ي … در شهر … نخستين مجموعه‌اي بوده است كه علاوه بر خدمات آرايش و زيبايي، آموزش و ترويج فرهنگ علمي زيبايي و سلامت را آغاز كرده است». يا اينكه «مجموعه … از معدود مراكز بهداشت و زيبايي در شهر … است كه مواد و محصولات مورد استفاده خود را بر اساس عامل … انتخاب مي‌كند». بديهي است كه آنچه نوشته شد، اصطلاحاً «عصاره‌ي پيام» است و در عمل اين پيام ممكن است به شكل‌هاي ساده‌تر يا پيچيده‌تر يا در قالب داستان يا گفتگو يا بسته به فضاي ذهني مشتريان در آن ايام با كلمات ديگري، به آنها منتقل شود.rsion: در اين نوع ايميل‌ها، تلاش مي‌شود مخاطب اقدامي عملي را براي خريد محصول يا خدمت، انجام دهد. يا لااقل براي كسب اطلاعات بيشتر، به صورت حضوري مراجعه‌اي انجام داده يا تماسي بگيرد. مهم‌تر از نوع اقدام،‌ اين است كه دريافت كننده، حركتي هر چند بسيار كوچك، در مسير اجرايي كردن تصميم خريد بردارد. موارد زير مي‌تواند نمونه‌هايي از پيامهاي مطرح شده در اين ايميل‌ها باشند:

* دعوت از خواننده ايميل براي تماس تلفني با شركت يا سازمان يا مجموعه ما براي كسب اطلاعات بيشتر

* دعوت از خواننده‌ي ايميل براي شركت در يك نمايشگاه يا بازديد از محصولات در مجموعه‌ ما

* دعوت از خواننده‌ي ايميل براي مراجعه به يك لينك خاص و دانلود كردن كاتالوگ يا بروشور محصولات و خدمات ما و …

 

ارسال ايميل براي كساني كه هم‌اكنون از محصولات و خدمات ما استفاده مي‌كنند يا Product Users: اين نوع ايميل‌ها براي كساني كه مشتري ما شده‌اند ارسال مي‌شود. كساني كه محصولات يا خدمات ما را خريداري كرده‌اند نبايد احساس كنند كه رها شده‌اند. بايد احساس كنند كه هنوز مورد توجه هستند. ممكن است نكاتي در مورد استفاده‌ي بهتر از محصول و خدمات براي آنها ارسال شود. تغييراتي كه در محصولات به وجود آمده و هر چيزي كه رضايت آنها را از محصول ما افزايش دهد.

فرض كنيد كه شما يك خودرو خريده باشيد و در شروع زمستان، ايميلي بگيريد كه توضيح بدهد چه نكاتي را بايد در مورد خودرو خودتان رعايت كنيد تا كمترين دردسر را در سرما تحمل نماييد. تصور كنيد كه حتي يك يا دو ايميل از اين نوع – در مورد خاص خودرو – در سال،‌ تا چه ميزان مي‌تواند احساس خوب ايجاد كند.

به خاطر داشته باشيم كه كساني كه يك بار از يك مجموعه خريداري مي‌كنند، اگر اعتماد و رضايتشان جلب شده باشد، دفعات بعد بسيار ساده‌تر تصميم به خريد را خواهند گرفت. ضمن اينكه آنها بهترين مبلغان خدمات هستند. ميزان درگير شدن با يك برند يا Brand Engagement هم مي‌تواند از اين طريق افزايش پيدا كند.

ارسال ايميل با هدف افزايش وفاداري يا Loyalty Message: اين نوع ايميل‌ها هم براي مشتريان فعلي ارسال مي‌شوند. در اين ايميل‌ها، هدف به هيچ وجه كسب مستقيم منافع مالي و اقتصادي نيست. حتي ممكن است امتيازهاي مختلفي كه ارزش مادي دارند هم به مشتريان تعلق بگيرد. مشتري وفادار قطعاً در بلندمدت منافع اقتصادي به همراه خواهد داشت، اما بايد بداند و باور كند – و اين باور در ما هم وجود داشته باشد – كه مستقل از خريدها و رابطه‌هاي بعدي، همين‌ كه زماني با مجموعه‌ي ما در ارتباط بوده، هنوز هم براي ما ارزش دارد و ما او را فراموش نكرده‌ايم. اين ايميل‌ها الزاماً‌ پيچيده نيست.

منبع:topbusinessmarketing.blogfa.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

بازاريابي اينترنتي _ همكاري در فروش

اينترنت راه توزيع جديد و متفاوتي براي فروش كالا و خدمات به مشتري فراهم كرد. مشتريان ميتوانند به راحتي در سر كار يا در خانه يا هر جايي و هر زماني تصوير محصولات را ببينند و آنها را سفارش دهند.

 

از اين رو براي فروش، فروشنده بايد با تبليغات، ترافيك را به سايت خودش هدايت كند. اين كار در ابتدا به روش قديمي مانند تلويزيون، راديو و تبليغات چاپي انجام ميشد. به اين صورت كه فرستنده به يك سايت مشهور ميرفت و پيشنهاد ميكرد كه در عوض مبلغي تبليغ خود را براي مدتي در سايت بگذارد كه البته هنوز هم از اين روش استفاده مي شود. چون اينترنت متفاوت از رسانه هاي قديمي ديگر بود روشهاي كارآمد جديدي نياز بود. نسبتا كار ساده اي است كه حجم مخاطبان يك شبكه تلويزيوني يا يك ايستگاه راديويي را تخمين زد. همين براي رسانه هاي چاپي مانند روزنامه يا مجلات هم صادق است. اما براي سايت به اين سادگي نيست. البته شمارشگرهايي وجود دارند اما هميشه نميشه به آنها اعتماد كرد.

 

به علاوه، وقتي يك سرور درخواست بازديد يك سايت را ميدهد ( و شمارنده آن را يك بازديد حساب ميكند) هميشه به اين معني نيست كه يك انسان سايت را بازديد كرده است. روبوتها و پردازشگرهاي خودكار هم ميتوانند سايتهايي را بارگذاري كنند كه هيچوقت توسط هيچ انساني ديده نشده اند. پس اين مسئله مهم شد كه بدانيد بازديدهاي صفحه از يك منبع بودند يا بازديدهاي منحصر به فرد بوده اند – يعني اينكه افراد جديد به جاي همان افراد چندين بار از سايت ديدن كرده اند يا اينكه يك پردازشگر خودكار اينكار را كرده است. مشكل ديگر اين است كه تا وقتي كه تبليغ به طور واضح و در متن سايت ميزبان قرار نداشته باشد ترافيكي به همراه نداشت، حتي از سايتهاي داراي تعداد بالاي بازديد كننده. بنابراين پرداخت يك مبلغ ثابت براي نمايش يك تبليغ براي مدت معلومي از زمان در يك وبسايت نامطلوب به نظر ميرسد.

 

به جاي پرداخت براي مدت معلوم، افراد ترجيح ميدهند كه براي تبليغشان بر اساس تعداد كليك هايي كه بر روي بنر آنها ميشود پول بپردازند. بنرها ميتوانند كلمات، تصاوير و انيميشن داشته باشند و به عنوان يك لينك به سايت تبليغ كننده عمل كنند. از اين رو با پرداخت در برابر كليك اگر ترافيكي به دست نياوريد پولي پرداخت نميكنيد. اين كار، سايت ميزبان را تشويق ميكند تا بنر شما را در سايت خود به طرز موثري جا دهد تا ترافيك را به سمت شما هدايت كند. حتي روش پرداخت در ازاي هر كليك هم مشكلات خود را دارد. كليك هم ميتواند خودكار شود و سايت ها ميتوانند كلك بزنند. كليك هم بايد از طرف بازديد كنندگان منحصر به فرد باشد تا مؤثر باشد.

 

بنابراين فروشندگان اينترنتي به اين نتيجه مي رسند كه فقط وقتي پول بپردازند كه فروشي انجام شده باشد يا كسي با پيوستن به برنامه سايت حداقل عمل متقابلي انجام داده باشد. سيستمي كه پرداخت در آن فقط در ازاي فروش يا در قبال ثبت نام افرادي انجام ميگيرد كه از سايت ميزبان تبليغ به سايت شما فرستاده شده اند برنامه Affiliate يا همكاري در فروش ناميده ميشود.

 

منبع:topbusinessmarketing.blogfa.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۸ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چند اشتباه در كسب‌ و كار اينترنتي

وقتي شما وبلاگ نويسي يا ساخت پادكست را براي جمع‌كردن مخاطب شروع مي‌كنيد، ممكن است ماه‌ها يا سال‌ها روي يك محتوا متمركز شويد و هيچ پيشنهاد فروشي ارائه نكنيد.

دلايل گوناگوني براي اين اتفاق وجود دارد: انتظار براي رسيدن به تعداد مشخصي بازديدكننده – زمان كافي نداشتن براي وبلاگ نويسي يا ساخت پادكست و توليد محصول به‌طور هم‌زمان – ترس از نفروختن و … به هر دليلي كه باشد اين يك تله كشنده است.

اگر شما يك كسب‌وكار راه‌اندازي كرديد بايد با بزرگ‌ترين ريسك‌ها روبه‌رو شويد و بزرگ‌ترين ريسك براي يك صاحب كسب‌وكار توليد محصولي است كه كسي حاضر نيست براي آن پولي پرداخت كند.

باوجود همه اين‌ها شما بايد ساخت و عرضه محصول را تمرين كنيد حتي اگر اولين بار نتيجه خوبي نگيريد. اما هرچه زودتر محصولي عرضه كنيد به درآمد پايدار نزديك‌تر مي‌شويد.

۲- حل يك مشكل بي‌اهميت:
اگر مشكلي كه كسب‌وكار شما حل مي‌كند به‌اندازه كافي مهم باشد، اصلاً نيازي نيست كه شما به دنبال مشتري بگرديد، به‌عنوان‌مثال درماني براي سرطان.

علت شكست كسب‌وكار ها اين است كه سعي مي‌كنند مشكلي را حل نمايند كه هيچ‌كس به آن توجه نمي‌كند. اگر شما محصول يا ايده خود را ارائه كنيد و هيچ‌كس آن را نخرد، فرصت خوبي براي شما به وجود مي‌آيد تا مشكل مهم‌تري بيابيد، نه اينكه به دنبال جذب مخاطبان بيشتر باشيد.

۳- گوش ندادن به مشتريان:
چطور متوجه مي‌شويد مشكلي كه كسب‌وكار شما حل مي‌كند به‌اندازه كافي مهم است؟ با گوش دادن به مشتريان، گوش دادن واقعي به آن‌ها. شما بايد علاوه بر گوش دادن به مشترياني كه تأييدتان مي‌كنند، به آن‌هايي كه درخواست بازگشت وجه دارند يا محصولتان را خريده‌اند اما از آن استفاده نكرده‌اند و يا حتي آن‌هايي كه نمي‌خواهند محصول شما را بخرند، نيز گوش كنيد و علت را متوجه شويد. تا حد ممكن علاوه بر مشتريانتان پاسخگوي همه باشيد. و هرگز فراموش نكنيد كه هميشه حق با مشتري است زيرا بدون مشتري، كسب‌وكار شما هم وجود نخواهد داشت.

۴- متمايز نبودن:
در اغلب بازارها، مشتريان براي انتخاب بايد احساس تمايز كنند پس به مقدار كافي از سايرين متفاوت باشيد.
اگر كسب‌وكارتان رقابتي است بايد به مشتريان دليلي ارائه كنيد كه شما را انتخاب كنند. اشتباه بزرگي كه هميشه وبلاگ نويسان تازه‌كار مرتكب مي‌شوند اين است كه يك موضوع محبوب و تقليدي يا كپي شده از وبلاگ نويسان معروف را انتخاب مي‌كنند و كاري را انجام مي‌دهند كه قبلاً توسط بقيه انجام‌شده.
گمان مي‌كنم طرز فكرشان اين است كه اگر ديگران از اين روش به نتيجه رسيده‌اند پس من هم مي‌رسم. اما از ديد خواننده يا خريدار به اين موضوع نگاه كنيد، فرض كنيد آن‌ها وبلاگ شما را پيداكرده‌اند، بعد از خودشان مي‌پرسند ارزش اين وبلاگ براي آنكه من وقتم را صرفش كنم چيست؟ شما بايد پاسخ اين سؤال را سريعاً و به‌وضوح بدهيد، پيش از آنكه فرد دكمه بازگشت را بزند. نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد مخاطبانتان افزايش پيدا كنند درحالي‌كه شما تنها نسخه‌اي پايين‌تر از سايت‌هاي بهتر و شناخته‌شده‌تر هستيد.

 

منبع:وب سايت topbusinessmarketing.blogfa.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۸ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

ويژگي هاي يك لينك براي فروش اينترنتي

اگر به عنوان يك وب مستر قصد كسب درآمد از اينترنت را داريد، بايد توجه داشته باشيد كه لينكهاي موجود در ميان مطالب شما يكي از بهترين جاها براي فروش كالا/سرويس شما و در نتيجه كسب درآمد هستند. در اين مقاله با ۹ ويژگي متمايز كننده ي يك لينك خوب آشنا مي شويم.

 

 

۱. رنگ لينك

براي لينكها از رنگهايي متفاوت با رنگ متن استفاده كنيد. با اين كار تشخيص لينك براي بازديدكننده آسان تر خواهد شد. دقت داشته باشيد وقتي براي صفحه خود از الگوهايي رنگي استفاده مي كنيد، اين موضوع (استفاده از رنگهاي مختلف براي لينكها) اهميتي دوچندان مي يابد.

۲. ويژگي جهاني لينك

underline كردن، همچنان نشانه جهاني لينك است. استفاده از اين روش يعني underline كردن، درست مثل اين است كه با فرياد، به بازديدكننده ي سايت، محل لينك را نشان دهيم. البته براي جلوگيري از گمراهي بازديدكننده، بهتر است از underline كردن در ساير كلمات متن استفاده نكنيم هرچند ميتوان لينك را با رنگ متفاوت از متن به همراه underline، مشخص نمود.

 

۳. مرئي بودن لينك

همه لينكهاي درون سايت و متن را مرئي كنيد. هرگز از اسكريپت براي نمايش لينك استفاده نكنيد، چرا كه بازديدكنندگاني كه نمايش اسكريپت را در مرورگر خود غيرفعال كرده باشند، قادر به مشاهده لينكها نخواهند بود.

 

۴. لينك متني

بر كسي پوشيده نيست كه لينكهاي متني نسبت به لينكهاي تصويري (عكسهاي لينكدار)، كليك بيشتري دريافت مي كنند پس از اين نوع لينكها استفاده كنيد. دليل آن هم ناديده گرفته شدن بيشتر و بيشتر تبليغات تصويري است!

البته مزيت ديگر لينكهاي متني نسبت به لينكهاي تصويري، كه در ايران به وضوح مشاهده مي شود، اين است كه لينكهاي متني باعث پايين آمدن سرعت لود شدن صفحه نمي شوند كه با توجه به سرعت پايين اينترنت در ايران، مزيت بسيار بزرگي نسبت به لينكهاي تصويري به شمار مي رود. اين مورد را حتماً مد نظر داشته باشيد.

 

۵. جايگاه

لينكهاي مهم را در ابتداي متن قرار دهيد.

 

۶. فونت و سايز

براي آسان كردن مشاهده لينك، از فونت و سايزي استفاده كنيد كه بازديدكننده به راحتي بتواند آن را ببيند.

 

۷. لينكهاي تصويري

منظور، عكسهاي لينك دار است. اگر از اين روش استفاده مي كنيد، حتماً براي لينك يك عنوان هم تعريف كنيد تا وقتي بازديدكننده، نشان گر موس خود را روي عكس مي برد، متوجه شود كه عكس لينك دار است. البته برچسب آلت عكس هم فراموش نشود.

 

۸. تست كنيد

براي هر لينك، از فونتها و رنگها و استايلهاي مختلف استفاده كنيد. همينطور آن را در جاهاي مختلف در صفحه قرار دهيد. ببينيد در هر حالت، چه ميزان كليك دريافت مي شود. هميشه بهترين حالت با آنچه فكر ميكنيد، يكسان نيست.

 

۹. چشمهاي زنده

از دوستان و/يا اعضاي خانواده خود بخواهيد تا سايت شما را ببينند. كليكها و ديده هاي آنها براي شما اطلاعات با ارزشي به ارمغان خواهد آورد. با اين وسيله، خواهيد توانست نشانه هايي از رفتار ساير بازديدكنندگان در سايت خود، بيابيد.

 

منبع:وب سايت topbusinessmarketing.blogfa.comبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

بازاريابي محتوا

دلايل عدم توجه مشتريان به محتوا هاي شما بازاريابي محتوا يكي از استراتژي‌هاي قدرتمند در كسب‌وكار است كه به كمك آن مي‌توانيد ارتباطتان را با مشتريان فعلي گسترده و مشتريان جديد كسب كنيد اما بسياري از برندها در استفاده درست از اين تكنيك با شكست مواجه شدند.
۸۷% برندها درگير توليد محتوا هايي هستند كه كاربرانشان علاقه‌مند به مطالعه و اشتراك‌گذاري آن‌ها هستند و تنها ۱۴% به توليد محتوا هايي مي‌پردازند كه مؤثر در ارزش سازي براي كسب‌وكارشان است.

 

در ادامه متن تعدادي از اشتباهاتي كه برندها مرتكب مي‌شوند را ذكر مي‌كنيم:

۱- عدم شناخت مخاطبان
۶۵% برندها حتي نسبت به اصول اوليه استراتژي بازاريابي محتوا هم آگاهي ندارند: متمركز بر روي نيازهاي مخاطبان هدف.
هر محتوا كه توليد مي‌كنيد بايد براي خوانندگانتان متناسب باشد بنابراين نكات زير را در نظر داشته باشيد:
الف) مخاطبان هدفتان را به‌دقت مشخص كنيد به اين معني كه بايد آمار مختصري از افرادي كه استراتژي‌هاي بازاريابي محتوا يتان را براي آن‌ها برنامه‌ريزي مي‌كنيد، داشته باشيد.
ب) مشكلات مشتريانتان را شناسايي كنيد و با استفاده از محتوا راه‌حل براي آن‌ها ارائه نماييد.
ج) بايد از صدا براي برقرار ارتباط با مخاطبانتان استفاده كنيد. بديهي است كه شيوه ارتباط و نحوه صحبت با يك خانم ۲۰ ساله كاملاً متفاوت از يك آقاي بازنشسته است.
يكي از اشتباهات رايج بازارياب‌ها توليد محتوا بر اساس علايق شخصي است نه علايق مشتريان. اگر فقط در مورد معاملات سهام محتوا توليد مي‌كنيد، با كاربرانتان بيگانه خواهيد بود. اين بدان معنا نيست كه راجع به اين موضوع نبايد محتوا توليد كنيد اما بايد اطمينان حاصل نماييد كه بخش عمده محتوا ي شما نياز كاربران هدفتان را پوشش مي‌دهد.

۲- تبليغ كردن بيش‌ از حد خود
بين افتخار كردن به برندتان و فخرفروشي بي‌پايان مرزي كاملاً مشخص وجود دارد. اين تعادل مهمي است كه هر استراتژيست بازاريابي بايد آن را برقرار كند.
۸۸% برندها تنها پژوهش‌ها و ديدگاه‌هاي خودشان را با خوانندگان به اشتراك مي‌گذارند.
همچنين تحقيقات نشان مي‌دهد ۶۰% خوانندگان نسبت به محتوا هاي حمايت‌شده بي‌اعتماد هستند، درنتيجه اينكه خوانندگان به همان نسبت به محتواهاي بيش‌ازحد تبليغاتي هم مشكوك باشند، تعجب‌آور نخواهد بود. براي آنكه بتوانيد مخاطبانتان را درگير كنيد و اعتماد آن‌ها را جلب كنيد بايد مطالبتان عينيت داشته باشد، با استفاده از نقل‌قول‌ها و مطالعات برندهاي ديگر يا محتواهاي توليدشده توسط كاربران مي‌توانيد اين كار را انجام دهيد.
محتواهاي تبليغاتي هميشه نقش مهمي در بازاريابي ايفا مي‌كنند اما برندهاي موفق اگر بخواهند محتواهايشان خوانده و به اشتراك گذاشته شود، نيازمند تشخيص اهميت ايجاد ارتباط با مخاطب و شناخت نيازهاي وي هستند. بنابراين پيام‌هاي تبليغاتي بايد ظريف باشد و توسط محتواي ارزشمند پشتيبان شود.

اين مطلب را حتما بخوانيد:  وب مستر كيست؟

۳- عدم استفاده از سرفصل‌ها و CTA هاي جذاب
شما مي‌توانيد بهترين قسمت محتوا ي خود را در اينترنت قرار دهيد اما اگر توجه افراد را جلب نكند نسبت به آن بي‌تفاوت خواهند بود.
عدم استفاده از سرفصل‌ها و CTA هاي جذاب در شرايطي كه شما تنها ۲ ثانيه يا حتي كمتر، زمان براي جذب و متقاعدسازي مشتريان جهت مطالعه محتوا داريد، بزرگ‌ترين اشتباه است.
درنتيجه اگر محتوايتان سزاوار توجه است بايد عنواني مجذوب‌كننده براي آن برگزينيد. تحقيقات نشان مي‌دهد كه ۸۰% مشتريان عنوان صفحه را نگاه مي‌كنند و ۲۰% مطلبي كه در ادامه آمده است.
پس براي اينكه بتوانيد عنوان‌هايتان را به‌درستي بهينه‌سازي و مخاطبان را مجذوب كنيد، از نكات زير پيروي نماييد:
الف) استفاده از كلمات قدرتمندي كه حس كنجكاوي خواننده را برمي‌انگيزند. افزايش ترافيك ليستي با بيش از ۳۰۰ كلمه قدرتمند دارد كه موجب تشويق خواننده و درگير كردن وي با عنوان مي‌شود.
ب) ليستي از مطالبي كه زياد به اشتراك گذاشته و بيشتر از ساير محتوا ها خوانده شدند تهيه كنيد و از آن‌ها بيشتر استفاده نماييد. از مطالب ليست با اعداد فرد استفاده كنيد زيرا تحقيقات نشان مي‌دهد كليك روي آن‌ها ۲۰% بيشتر است.
ج) مطمئن شويد كه طول عنوان مطالب براي جذب خواننده و انتقال پيام كافي است. تحقيقات نشان داده است عنوان‌هايي كه ۸ كلمه دارند ۲۱% بيشتر روي‌شان كليك مي‌شود، درنتيجه اين تعداد ايده آل است. استراتژي‌هاي گوناگون را امتحان كنيد تا ببينيد چه سبك عنواني توجه افراد را بيشتر جلب مي‌كند.
در كمپين‌هاي بازاريابي محتوا ي خود از اشتباهات فوق دوري‌كنيد تا محتوا هايتان توجهي كه سزاوارش هستند را دريافت كنند.


برچسب‌ها: دلايل عدم توجه مشتريان به محتوا هاي شما, آموزش كسب و كار اينترنتي, كسب و كار اينترنتي, بازاريابي اينترنتي + نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم خرداد ۱۳۹۵ساعت 23:53  توسط مهناز تولائي  |  يك نظر دروغ هاي بزرگ در سيستم همكاري در فروش راه اندازي سيستم همكاري در فروش به دليل ظاهر ساده اي كه دارد، يكي از انتخاب هاي محبوب اين روزهاي وب فارسي و علاقه مندان به كسب درآمد از اينترنت، به شمار مي رود. اما دردي بزرگ باعث شد تا اين محبوبيت پوشالي رو در اين پست به نقد بكشم. وعده ي درآمد ميليوني بعد از دو سه ماه يا حداقل بعد از مدت زمان كوتاه تنها با راه اندازي سيستم و گذاشتن چند بنر، يكي از غير منصفانه ترين روش هاي تبليغاتي است كه اين روزها به شدت پركاربرد شده است. در ادامه به چند نكته بسيار مهم در اين زمينه يعني راه اندازي سيستم همكاري در فروش، اشاره خواهم كرد:

 

۱. اسكريپت بخر و بس!

اصلي مثل روز روشن اما از ديد اكثريت مديران سيستم ها مخفي! بسياري فكر مي كنند تنها با صرف هزينه براي خريد اسكريپت همكاري در فروش، مي توانند بيزينس خود را راه اندازي كرده و براي خرج كردن پول هاي خود برنامه ريزي كنند غافل از اينكه اين مرحله درست برابر با ياد گرفتن عمل جمع در مسير رياضي دان شدن است!

بعد از خريد اسكريپت براي موارد بسيار نياز به پول خواهيد داشت: تبليغات، پشتيباني سيستم، تهيه محصولات، آموزش بازارياب ها و … .

 

۲. ظرف چند ماه، ازش ميليوني در مياري!

بد ترين دروغي كه مي توان از يك نفر شنيد همين است. هر كس به شما گفت بيا و سيستم همكاري در فروش راه اندازي كن و بعد از چند ماه به درآمد ميليوني خواهي رسيد، بدانيد دروغگويي بزرگ است. در انبوه رقابت بين سيستم هاي همكاري در فروش و همچنين فروشندگان مستقل متعدد ديگر، خود دوام آوردن در چند ماه نخست از ارزش بسيار بالايي برخوردار بوده كه نيازمند برنامه ريزي منسجم و اصولي است. در چنين وضعيتي، رسيدن به سود هاي ميليوني ظرف چند ماه، فقط يك دروغ كثيف براي فروش اسكريپت از سوي فروشنده آن است!

 

۳. چند تا بنر ميذاري و تموم!

از مشاوريني كه به شما پيشنهاد درج بنر در يك سري سايتها و انجمن هاي معلوم الحال (مشهور به خاطر سابقه) مي دهند، دوري كنيد. وقتي در انجمنها و سايتهايي كه تمام رقباي شما در آنها تبليغات خود را قرار داده اند، تبليغ ميكنيد درست مانند ورود به جمع سياه پوشان با لباس يك دست سياه است. آيا مي توانيد توجه كسي را به خود جلب كنيد؟

افرادي كه پتانسيل همكاري با شما را دارند، آيا صرفاً همانهايي هستند كه در انجمن ها رفت و آمد دارند؟ آيا صرفاً وب مسترها هستند؟ مسلماً خير. حتي يك ايميل هم مي تواند براي شما بازارياب جديد بياورد به اين شرط كه براي آنها هم برنامه داشته باشيد.

 

۴. همه چيز خودش پيش ميره!

چند سال پيش، به دليل محدود بودن تعداد سيستم هاي همكاري در فروش، جذب بازارياب و نگه داشتن آن به راحتي مقدور بود اما با رقابت تنگاتنگ اين روزها ميان انبوه سيستم هاي همكاري در فروش، جذب بازارياب دشوار شده و  از آن سخت تر، حفظ اين بازارياب است. بايد با ارائه سرويس هاي خاصي مثل آموزش بازارياب، نسبت به حفظ بازاريابهاي عضو شده و تربيت آنها براي كسب درآمد بيشتر، اقدام نماييد.

آموزش عنصر گم شده ي صنعت همكاري در فروش ايران است و سيستم ها اغلب توسط دوستاني راه اندازي مي شوند كه خود دانش بازاريابي اينترنتي كافي نداشته و در اين زمينه مشاوري هم ندارند.

 

۵. تو فقط اراده كن!

هر كاري كه بدون برنامه ريزي استارت ميخورد، محكوم به شكست است. براي راه اندازي سيستم همكاري در فروش خود حتماً برنامه اي مكتوب داشته و صرفاً پس از تأمين تمام مقدمات، نسبت به استارت كار خود اقدام نماييد در غير اين صورت شروع نكردن خيلي بهتر از شروع عجولانه و در نهايت زمين خوردن است!

از اولين لحظه براي خريد اسكريپت، تبليغات براي جذب بازارياب، آموزش بازارياب، پشتيباني، تهيه و ارسال محصولات و … برنامه ريزي نموده و دقيقاً مطابق با برنامه ريزي خود پيش برويد.

به ياد داشته باشيد كه با دانستن راههاي مختلف صعود به قله، مي توانيد راحت ترين، سريع ترين و كم هزينه ترين مسير ممكن را برگزينيد.

۶. سريع باشي، كافيه!

هرگز و هرگز و هرگز به صحبت هاي فروشنده بسنده نكنيد و تا مي توانيد تك تك توصيه هاي وي را مورد ارزيابي قرار دهيد. در مورد تك تك كلمات فروشنده تحقيق كرده و از مشتريان اسبق وي سئوال كنيد. تحت هيچ شرايطي، حتي با تأييد مشترين سابق، دل به درآمد ميليوني سيستم نبنديد و براي هزينه كردن آن برنامه ريزي نكنيد مگر در يك حالت و آن هم تزريق سرمايه مناسب به همراه فاكتورهاي فوق به بيزينستان.

فراموش نكنيد برنامه نويس، برنامه نويس است و اگر سر از بازاريابي و تبليغات در مي آورد، به جاي فروش اين اسكريپت، خودش از آن استفاده ميكرد و به كسب درآمد مي پرداخت! پس اين را نيز مد نظر داشته باشيد و براي تبليغات خود دقت كافي به خرج دهيد.

 

منبع:topbusinessmarketing.blogfa.com

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

[اينفوگرافي]: 7 راهكار براي بازاريابي كسب و كارهايي مانند دندان پزشكي

در اين اينفوگرافي قصد داريم تا شما را با 7 راهكار بازاريابي (در بستر ديجيتال ماركتينگ) معرفي كنيم. اين روش‌ها براي كسب و كارهايي نظير دندان پزشكي‌ها و مراكز زيبايي بسيار كاربردي مي‌باشند. اما صادقانه بگوييم! اين اينفوگرافي را بيشتر براي كساني تهيه كرده‌ايم كه مشترياني در حوزه «دندان پزشكي» و «كلينيك هاي زيبايي» دارند! يعني آژانس هاي ديجيتال ماركتينگ!

اگر شما هم مشترياني از اين دست داريد، بهترين راهكارهايي كه مي‌توانيد براي بازاريابي كسب و كارشان در دنياي ديجيتال به آن‌ها ارائه دهيد، اين 7 روش مي‌باشد. پس با 7 راهكار براي بازاريابي كسب و كارهايي مانند دندان پزشكي همراه باشيد!

7 راهكار براي بازاريابي كسب و كارهايي مانند دندان پزشكي

متن اينفوگرافي: تخفيف ويژه براي مخاطب ويژه!

براي مشتريان‌تان تخفيف‌هاي ويژه‌اي را به صورت مقطعي اختصاص بدهيد. اين كار تاثير به سزايي در وفادارسازي مشتريان‌تان دارد!

فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي

كمك كردن به مخاطبان و پاسخ‌گويي به سوالات پزشكي و زيبايي آن‌ها در شبكه‌هاي اجتماعي شما را به منبعي براي پاسخ‌گويي به سوالات اساسي‌شان در اين زمينه‌ها تبديل مي‌كند، و چه بسا همين افراد، تبديل به مشتريان شما بشوند. دقت كنيد كه در صفحات شبكه‌هاي اجتماعي‌تان تبليغ نكنيد؛ بلكه در كنار مخاطب و پاسخ‌گوي نياز او باشيد.

فعاليت در گوگل پلاس

اگرچه گوگل پلاس در كشور ما به اندازه ديگر شبكه‌هاي اجتماعي پرطرفدار نيست؛ اما فعاليت در گوگل پلاس به رتبه شما در سئو كمك قابل توجهي خواهد كرد.

تبليغات گوگلي

يكي از پربازده‌ترين روش‌ها براي كلينيك‌هاي زيبايي و دندان پزشكي، تبليغات گوگلي‌ست.
البته اين كار را در كنار سئو نيز مي‌توانيد انجام دهيد.

سئوي محلي (Local SEO)

بايد بتوانيد با استفاده از سئو محلي يا Local SEO، در وهله اول به جذب مشترياني بپردازيد كه در محدوده جغرافيايي شما هستند.
مسلما مردم به كلينيك‌هاي نزديك منزل‌شان تمايل بيشتري دارند!

وب‌سايت پاسخ‌گو!

سيستمي را در وب‌سايت‌تان تعبيه كنيد كه مخاطب بتواند سوالات خود را در وب‌سايت و از شما بپرسد.

سئو (SEO)

طبق تحقيقات گوگل، ۷۰ درصد افراد، تنها بر روي ۳ نتيجه اول جست و جو كليك مي‌كنند و هيچ‌گاه به سراغ ديگر نتايج نمي‌روند.
سعي كنيد جزو آن ۳ نتيجه باشيد!

منبع:وب سايت مديربرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چرا پزشكان و دندان پزشكان نياز به سايت دارند؟

براي سال ها دكترها و دندان پزشكان درآمدهاي خوبي را بدون هيچ گونه صرف هزينه براي تبليغات به دست مي آوردند. و بيشترين اين پزشكان نيز از تبليغات جلوگيري مي كردند و  همين امر باعث مي شد كه آنها نتوانند خود را به بيماران معرفي نمايند. همچنين در بيشتر مواقع ممكن بود شما پزشك مورد نظر خود را از طريق آشنايان و يا دوستاني كه آن پزشك را مي شناسند پيدا كرده باشيد. زيرا مردم به اين گونه شيوه ها بيشتر اعتماد دارند كه پزشك مورد نظر خود را با تعريف هاي ديگر افراد انتخاب نمايند و اگر شما كمي اين قضيه را با دقت بيشتري نگاه كنيد خواهيد فهميد كه اين تعريف از يك پزشك به نوعي يك تبليغات خيلي قوي براي كار آن پزشك مي باشد. اگرچه اين روش يك استراتژي قوي به حساب مي آيد اما در دهه اخير شايد زياد نتوان بر روي اين روش معرفي حساب باز كرد.

امروزه بسياري از پزشكان و دندان پزشكان داراي وب سايت هستند اما بايد بدانيد كه بازاريابي براي اين مشاغل يك بحث كاملا جداگانه مي باشد. خيلي از پزشكان هستند كه اين سوال را از خود مي پرسند كه آيا آنها اصلا به وب سايت نياز دارند يا خير؟ و برخي ديگر داشتن آن را يك نياز اساسي براي حرفه خود مي دانند.

امروزه ساخت سايت براي پزشكان و حتي دندانپزشكان يك نياز ضروري براي آنها به شمار مي رود. از آنجا كه به دلايل مشغله كاري اين گونه افراد نمي توانند تكنيك هاي آن را فراگرفته و خود اقدام به طراحي سايت نمايند بهترين روش براي آنان اين است كه از سايت ساز هاي آنلاين استفاده نمايند تا بتوانند كنترل كاملي را نسبت به مديريت همه بخش هاي آن نيز داشته باشند.

در اينجا دلايل لازم براي داشتن يك وب سايت را مخصوصا براي روش هاي درماني ذكر خواهيم كرد. و خواهيم گفت كه چرا بايد روي اين بخش سرمايه گذاري و بازار يابي صورت گيرد.

وب سايت شما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته فعال است.

وب سايت شما به صورت خستگي ناپذير در حال كار كردن است. وقتي براي تعطيلات رفتن ، ناهار خوردن ، تعطيلات آخر هفته و روز هاي بيماري ندارد و هميشه در حال كاركردن مي باشد. و اين بدان معناست كه مردم مي توانند هر زماني كه بخواهند درباره شما بخوانند و با روش هاي شما آشنا گردند.

شما بايد در سايت خود اطلاعات مفيدي راجع به خدمات خود ، كاركنان و همچنين امكاناتي مانند بخش سوالات متداول مانند پاسخ به سوالات مرتبط با بيمه و هزينه هاي درماني قرار دهيد.

راه برقراري ارتباط بيماران با خود را آسان سازيد. استفاده از يك فرم كوچك براي اين كار يك گزينه خوب مي باشد. اگر شما ليستي از شماره تلفن ها را مي خواهيد در سايت خود قرار دهيد بايد امكاني را براي گذاشتن پيام صوتي نيز در نظر داشته باشيد. و يا حتي مي توانيد بهتر عمل كنيد و يك سيستم پاسخگويي ايجاد كنيد و به آنها اين اجازه را دهيد تا در روزهايي كه بار كاري شما كمتر است به ملاقات شما بيايند.

شما مي توانيد به بازگشت سرمايه خود اطمينان كنيد

تعداد كمي از انواع تبليغات هستند كه شما مي توانيد با استفاده از آنها ميزان بازگشت و بهره وري خود از سرمايه گذاري را اندازه گيري نماييد. سرويس هايي مانند Google Analytic براي شما آمارهايي با جزئيات فراوان در مورد ميزان ترافيك ورودي به وب سايت و اتفاقاتي كه مي تواند پس از ورود كاربر به سايت انجام شود را ارائه كند.

بله ! هركاري را مي توانيد با وب سايت خود انجام دهيد.

هرگز اين نكته را فراموش نكنيد كه اينترنت يك بستر وسيع براي تبليغات مي باشد مخصوصا براي مشاغلي كه زياد در ديد نيستند يك فرصت بسيار خوب به شمار مي رود. و از آنجايي كه در اين دنيا همه چيز به سرعت در حال تغيير است پس شما نبايد كنار بايستيد و فقط يك نظاره گر در اين جنگ باشيد.

رقابت شما بايد اكنون برسر بازاريابي آنلاين روش هاي ارائه خدمات پزشكي باشد. و بهرين راه براي خود نمايي در اين زمينه داشتن يك وب سايت مي باشد . اما اگر شما اين ابزار لازم براي اين كار را نداشته باشيد آنگاه مي توان به جرات گفت كه شما در صحنه اين رقابت جايگاهي نخواهيد داشت.

اعتبار آنلاين خود را مديريت كنيد.

هيچ چيزي بدتر از آن نيست كه شما يك ظاهر كاملا بد و با نكات منفي در وب سايت خود داشته باشيد. مردم به سايت شما مي آيند تا بتوانند از شما چيزي بياموزند. يك وب سايت نمي تواند آبروي پزشكي شما را تامين كند اما مي تواند تا حدود زيادي به وجه شما در وب كمك نمايد و باعث شود كه شما بيماران خود را راضي و خوشحال نگه داريد.

بازار يابي اينترنتي ارزان است

اجازه بدهيد اين گونه بيان كنيم كه شما هر آن چيزي را به دست خواهيد آورد كه براي آن هزينه كرده باشيد. اما در مقايسه با ديگر روش هاي بازاريابي ، اين روش بسيار مقرون به صرفه تر است. تبليغات در مجله ها هزينه هاي زيادي را به همراه دارد و از طرفي آن بازدهي لازم را ندارد زيرا تعداد محدودي از افراد هستند كه خواهان خواندن مجله مي باشند.

استفاده از روش هاي سئوسايت ، پرداخت به ازاء كليك (Pay Per Click) و همچنين تبليغات در شبكه هاي اجتماعي مي تواند تا حد زيادي در شناساندن برند و روش هاي شما به بازديدكنندگان تاثير گذار باشد و نكته مهم اين است كه شما همه اين موارد را با صرف هزينه هاي كم به دست خواهيد آورد.

اگر شما آنلاين نباشيد آنگاه ديده نخواهيد شد.

بيشتر از 5 ميليارد جستجو كننده گوگل در هر روز به جستجوي مطالب خود مي پردازند. بيش از 91 درصد از كاربرانموتورهاي جستجوگر گفته اند كه آنها توانسته اند روزانه تمامي اطلاعات لازم خود را از طريق اين موتورهاي جستجوگر پيدا نمايند. بنابراين اگر شما يك وب سايت نداشته باشيد آنگاه كاربران نمي توانند شما را پيدا كرده و در مورد شما و روش هاي شما اطلاعات كسب نمايند.

نتيجه گيري

آيا شما به عنوان يك پزشك به وب سايت نياز داريد؟ بله . شما حتما نياز داريد. سرمايه گذاري براي داشتن يك وب سايت حرفه اي وهمچنين قرارداد با يك شركت تبليغاتي كه بتواند استراتژي هاي خوبي براي كار شما پياده سازي كند نيز يك نياز ضروري براي شما به حساب مي آيد.

منبع:وب سايت ليوسايت سازبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

بازاريابي اينترنتي

بازاريابي اينترنتي در اصل هنر استفاده از روشهاي مختلف تبليغاتي در وب و تكنيك هاي ترويج و اطلاع رساني در اينترنت براي مديريت جريان فروش كالا و خدمات از طريق اينترنت مي باشد. سه ابزار اصلي براي مديريت بر بازارهاي اينترنتي عبارتند از: ۱) رتبه بندي موتورهاي جستجو ۲) تبليغات و آگهي هاي اينترنتي ۳) گسترش ارتباطات   مديريت توسعه فروش بوسيله بازاريابي الكترونيكي عبارتست از گسترش دايره فعاليت شركت با تبديل كردن نام كالا و يا خدمات به عنوان شاخص هاي تجاري بازار بواسطه حضوردر تمام نقاط ممكن براي تماس با مشتريان هدف. اين كار با شناسايي و تمركز بر روي اين نقاط به عنوان كانال هاي اصلي بازاريابي صورت مي گيرد و اين امكان را به وجود مي آورد كه وب سايت شما مستقيماً به جامعه هدف متصل شود. به طور خلاصه بازاريابي اينترنتي در مورد ايجاد كانالهاي برخط بازاريابي براي مشتريان شما است و اين امكان را دارد كه سريعاً مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد و از آن گزارش گيري شود.

بازاريابي الكترونيكي را مي توان به صورت زير تعريف كرد:

▪ دستيابي به اهداف بازاريابي بواسطه استفاده از فناوري هاي ارتباطات الكترونيكي
▪ اين فناوري ها شامل اينترنت
▪ پست الكترونيك
▪ كتابهاي الكترونيكي، پايگاه داده ها
▪ و تلفن همراه مي باشد.
بازاريابي مديريت جرياني است كه وظيفه شناسانيدن كالا يا خدمات، پيش بيني بازار و ايجاد رضايت مندي در مشتريان نسبت به دريافت نتيجه اثر بخش در قبال نياز هايش را به عهده دارد.در اين تعريف تاكيد اصلي بر تمركز بازاريابي بر روي مشتري است.

فناوري اينترنت مي تواند براي پشتيباني ازاهداف زير به كار گرفته شود:
▪ شناسايي: اينترنت مي تواند براي تحقيقات بازاريابي در جهت شناخت نياز ها و خواستهاي مشتريان مورد استفاده قرار بگيرد.
▪ پيش بيني كردن: اينترنت دريچه اي را فراهم مي كند كه بوسيله آن مشتري مي تواند به اطلاعات دسترسي پيدا كند و خريد كند. آگهي يافتن ازتقاضا هاي مشتري كليدي براي كنترل منابع در بازايابي الكترونيكي است.
▪ جلب رضايت مشتري: يكي از كليد هاي اساسي موفقيت در بازاريابي الكترونيكي است كه باعث جلب رضايت خاطر مشتري بوسيله كانالهاي الكترونيكي مي شود.
Smith و Chaffey روشي در مورد اينكه چگونه اينترنت مي تواند براي تاكتيكهاي مختلف بازاريابي به كار رود ارائه كرده اند كه ۵s نام دارد. به عنوان مثال براي يك خبرنامه الكترونيكي ۵s شامل:
▪ فروش(sell ): بالا بردن فروش. خبرنامه الكترونيكي مي تواند در دو جنبه نقش داشته باشد يكي اينكه باعث حفظ مشتري شود و ديگر اينكه زمينه آموزش اطلاعات جديد به مشتري باشد.
خبرنامه الكترونيكي سايت lastminute.com داراي هر دو نقش ذكر شده مي باشد.
▪ خدمت رساني(serve): ارزش افزوده. به مشتريان خود سود هاي اضافي همچون ارائه پيشنهاد منحصر به فرد و يا اطلاعات خيلي جزيي در مورد محصولات بدهيد.
▪ صحبت كردن(speak ): با مشتريان خود بوسيله ايجاد گفتگو هاي مشترك، سوال كردن و هر آنچه كه فكر مي كنيد مردم نسبت به آن علاقمند تر ند رابطه نزديك تري برقرار كنيد.
▪ پس انداز(save): كاهش هزينه ها. اگر شما خبرنامه خود را به صورت معمولي و بر روي كاغذ براي مشتريان ارسال مي كنيد با ارائه خبرنامه هاي الكترونيكي به مشترياني كه امكان ارسال معمولي خبرنامه براي آنها دشوار است اين هزينه ها را به صورت قابل توجهي كاهش دهيد.
▪ Sizzle: توسعه يك نام تجاري انلاين. يك خبرنامه نام تجاري شما را در اذهان جا مي اندازد و به تقويت اعتبار نام تجاري شما كمك مي كند.
ابزارهاي بازاريابي از طريق ايميل براي هدايت بازديدكنندگان به يك وب سايت كه براي آشنايي ويا حفظ آنها به صورت مشتري مورد استفاده قرار مي گيرند شامل موارد زير هستند:
▪ نامه الكترونيكي
▪ بنر هاي تبليغاتي در وب
▪ موتورهاي جستجو

● بازاريابي خاص (Personalized marketing )
بازاريابي خاص كه بازاريابي شخصي و گاهي اوقات بازاريابي نفر به نفر خوانده مي شود تفاوت زيادي با متفاوت سازي محصول دارد. چرا كه متفاوت سازي محصول تلاش مي كند محصولات خود را متفاوت از آنچه رقبا توليد مي كنند ساخته و به بازار عرضه كند اما بازاريابي خاص سعي مي كند تا كالاي واحدي را به هر يك از مشتريان ارائه كند.
بازاريابي خاص براي رسانه هايي همچون اينترنت بسيار كاربردي است. يك وب سايت مي تواند علاقه مندي هاي شما را رديابي كند و براي آينده پيشنهادات خاصي را به شما ارائه دهد. سايتهاي زيادي هستند كه به مشتريان خود اين امكان را مي دهند كه بر اساس اطلاعات سازمان دهي شده و اولويتهاي لحاظ شده براي هر شخص كالاي مورد نظر خود را انتخاب كنند.
به طور مثال وقتي شما از آمازون كتابي خريداري كنيد اين وب سايت در زمان هاي معين ليستي از موضوعات مشابه و مورد علاقه شما را در اختيارتان قرار مي دهد.

● بازاريابي با مجوز(Permission marketing )
اصطلاحي است كه در بازاريابي الكترونيكي مورد استفاده قرار مي گيرد. بازاريابان پيش از اينكه آگهي هاي خود را به مشتريان آتي خود ارسال كنند از آنها اجازه لازم را خواهند گرفت. اين شيوه توسط برخي از بازاريابان اينترنتي، بازاريابان ايميلي و بازاريابان موبايلي مور استفاده قرار مي گيرد. اينكار در ابتدا نياز به اين دارد كه مردم در ابتدا آن را انتخاب كنند.


● تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك عبارتست از خريد، فروش، بازاريابي و سرويس دهي در زمينه محصولات و خدمات بر روي شبكه هاي كامپيوتري. تجارت الكترونيك يكي از عوامل كاربردي كسب و كار الكترونيك است كه در تراكشنهاي تجاري استفاده مي شود. تجارت الكترونيك هدايت كننده ارتباطات كسب و كار هاي تجاري و مديريت بواسطه روشهاي الكترونيكي است. همانند تبادل الكترونيكي داده ها و سيستمهاي جمع آوري خودكار داده ها. همچنين تجارت الكترونيكي با انتقال الكترونيكي داده ها بين صاحبان كسب و كار ارتباط دارد.

● تاريخچه توسعه تجارت الكترونيكي
معني اصطلاح تجارت الكترونيك در طول ساليان تغيير يافته است. در آغاز تجارت الكترونيك براي ايجاد تسهيل در تراكنشهاي تجاري الكترونيكي و به صورت فناوري هايي همچون تبادل الكترونيكي داده ها مطرح گرديد كه از جمله موارد كاربردي آن ارسال اسناد تجاري مثل سفارشات و يا فاكتورهاي فروش قابل ذكر هستند. امروزه تجارت الكترونيك شامل چيزهايي است كه شايد بهتر باشد آن را با اصطلاح تجارت وبي نامگذاري كنيم. خريد كالا ها و خدمات بر روي وب گسترده جهاني بواسطه سرور هاي امن با كارتهاي خريد الكترونيكي و سرويس هاي پرداخت الكترونيكي مثل كارتهاي اعتباري از جمله مواردي هستند كه به واسطه تحولات اخير ايجاد شده در تجارت الكترونيكي ايجاد شده اند.


● عوامل كليدي موفقيت در تجارت الكترونيك
چندين عامل كليدي بسيار مهم براي موفقيت در هر فعاليت مربوط به تجارت الكترونيكي وجود دارد كه شامل موارد زير است:
۱) خلق ارزش براي مشتري: اين كار مي تواند با ارائه يك محصول كه براي مشتريان بالقوه جذاب باشد و در بازار رقابتي قابل توجه باشد صورت گيرد.
۲) ارائه خدمات منحصر به فرد
۳) ترغيب و تشويق براي خريد و بازگشت مجدد به سايت: اين كار مي تواند با حربه هاي خاصي همچون ارائه تخفيف، اختصاص كوپن خريد، برنامه هاي تبليغاتي و… صورت گيرد.
۴) آماده كردن يك سايت جذاب: براي اين كار بايد دقت و سليقه لازم را در به كار بردن رنگها، تصاوير، تصاوير متحرك، فايلهاي گرافيكي، قلم ها و درصد فضاي خالي داشته باشيد.
۵) ايجاد انجمن هاي مجازي: اين كار مي تواند با راه اندازي اتاق هاي چت، بخش ارسال نظرات، تالارهاي گفتگو و… انجام شود.
۶) ايجاد امنيت و اعتماد: اين كار مي تواند با در اختيار داشتن سرور هاي موازي، فناوري هاي شكست ناپذير، پنهان سازي اطلاعات و ديواره هاي آتش قوي صورت گيرد.
۷) توجه همه جانبه به امر ارتباط با مشتريان: براي اين كار بايد مطمئن شويد كه همه كارمندان، مديران و حتي شركاي تجاري شما ديد كاملي و مشابهي نسبت به مشتري دارند.
۸) خود مشتريان پر از تجربيات گوناگون هستند. شما مي توانيد از طريق هر يك از ايميل ها و نظرات و انتقادات آنها تجربيات گرانقدر و البته رايگاني را كسب كنيد.
۹) ساده و موثر كردن جريان كسب و كار: اين كار مي تواند از طريق باز مهندسي فرايندهاي كسب و كار و بهره گيري از ابزارهاي فناوري اطلاعات صورت پذيرد.
۱۰) اجازه دهيد مشتريانتان به يكديگر كمك كنند: اين كار مي تواند با راه اندازي يك سايت خودگردان و بدون نياز به هيچ رسيدگي اي صورت پذيرد.
۱۱) به مشتريان كمك كنيد تا كارشان را انجام دهند: اين كار مي تواند با در اختيار گذاشتن اطلاعات قابل مقايسه زياد و امكانات جستجوي مناسب صورت پذيرد.
۱۲) سعي كنيد يك طرح و مدل اساسي و بدون عيب براي كسب و كار خود طراحي كنيد.
۱۳) سازمان خود را هميشه در حالت آماده باش نگه داريد و به اندازه كافي آمادگي داشته باشيد تا در مقابل تغييرات محيط سريع عكس العمل نشان دهيد.

● مشكلات تجارت الكترونيك
اگر فاكتور هاي بالا براي تهيه يك استراتژي كلي تجارت الكترونيك قابل استفاده باشد باز هم با مشكلاتي مواجه خواهيم بود. اين مشكلات عبارت خواهند بود از:
۱) عدم موفقيت در درك مشتريان، چرا مشتريان خريد مي كنند و چگونه خريد مي كنند. گاهي اوقات يك محصول با ارزش بالا مي تواند به خاطر عدم درك صحيح انگيزه ها و انتطارات مشتريان جايگاه خود را در بازار از دست بدهد. اين گونه موارد با بررسي و تحقيقات بازاريابي قابل جلوگيري است.
۲) عدم موفقيت در موقعيت هاي رقابتي. شما بايد قادر باشيد مدل هاي كسب و كار را در جهت تداوم و به دست آورن موفقيت در بازار رقابتي پياده سازي كنيد. آيا آمادگي رقابت با شركت آمازون را داريد؟ اين گونه مشكلات مي تواند با توجه به رقبا، ابتكار شما، تحقيقات بازار كمتر شود.
۳) توانايي پيش بيني فعل و انفعالات محيطي: رقبا چه خواهند كرد؟ آيا آنها نام تجاري يا وب سايتهايي را براي پيروزي در بازار مطرح خواهند كرد. آيا آنها نسبت به سرويس هايي كه ارائه مي كنند پشتيبياني لازم را ارائه مي كنند؟ آيا آنها در سايت هاي شما اقدامات خرابكارانه خواهند كرد؟ آيا جنگ قيمت به راه خواهند انداخت؟ دولتها چه نقشي خواهند داشت؟ تمام اين سوالات مي تواند با توجه همه جانبه و ايجاد سيستمي در جهت بررسي اجمالي تغييرات محيطي پاسخ داده شود.
۴) برآورد هاي فراتر از توانمندي سازمان. آيا نيروها، توان سخت افزاري، توان نرم افزاري و سيستم هاي پردازش شما مي توانند استراتژي جديدي را پياده سازي كنند؟ آيا با استخدام كارمندان و گزينش شيوه هاي مديريتي احتمال شكست وجود دارد؟ اين مورد مي تواند با برنامه ريزي كامل براي منابع سازماني و آموزش دقيق كاركنان حل شود.
۵) عدم موفقيت در هماهنگ سازي. اين مشكل مي تواند با طراحي يك ساختار سازماني همه جانبه نگر، مسئوليت ساز و قابل انعطاف حل شود.
۶) عم موفقيت در پيدا كردن كارمندان مناسب
۷) عدم موفقيت در پيدا كردن مديران مناسب
۸) عدم تخمين صحيح زمان مورد نياز. اقدام به پياده سازي سيستم تجارت الكترونيك براي سازمان به زمان و پول قابل توجهي نياز دارد و عدم توجه صحيح به زمان و رعيت ترتيب مناسب در برنامه ها مي تواند هزينه هاي قابل توجهي به همراه داشته باشد. كه مي تواند با لحاظ كردن زمان هاي احتمالي اين هزينه ها را كاهش داد.
۹) عدم موفقيت در حركت در مسير برنامه. اين مشكل را مي توان با محك زدن، برجسته كردن، پيگيري اختلافات و مشكلات و جريمه اقدامات اشتباه و تشويق اقدامات درست و بالابردن شفافيت كار حل كرد.


● محصول مناسب
مسلماً يك سري از محصولات و خدمات براي فروش آنلاين مناسب هستند و برخي ديگر براي فروش معمولي. به طور كلي بهترين شركتهاي مجازي آنهايي هستند كه محصولات ديجيتالي توزيع مي كنند كه شامل منابع اطلاعات، بازيابي و تغيير و تبديل، موسيقي، فيلم، آموزش، ارتباطات، نرم افزار، عكس و تراكنش هاي تجاري مي باشد. نمونه هايي از اينگونه شركتها عبارتند از:Schwab, Google eBay, Paypal, Egghead, and Morpheus
برخي از محصولات و خدمات غير ديجيتال وجود دارند كه توجه به آنها مي تواند براي بازاريابان مجازي موفقيت آميز باشد. اين ها كالاهايي هستند كه نسبت و به وزنشان ارزش مالي بالايي دارند يا اغلب توسط افرادي كه در نقاط دور دست قرار دارند خريده مي شوند و يا عموماً قابل خريد در زمان تعطيلي شركت هستند.
محصولاتي كه براي تجارت الكترونيكي مناسب نيستند شامل محصولاتي است كه نسبت ارزش آنها در مقابل وزنشان پايين است. محصولاتي كه داراي بو ، مزه يا مولفه لمس كردن هستند، محصولاتي كه نياز به پرو كردن دارند يا رنگ در انتخابشان اهميت دارد.

● پذيرش تجارت الكترونيك
برخلاف آنچه كه در باور عمومي وجود دارد شيوه هاي كسب و كار در تجارت الكترونيك بسيار آهسته تر مورد توجه و پذيرش مشتريان قرار مي گيرد. خريد الكترونيكي به دلايل زير بسيار كند مورد استقبال شركتهايي قرار گرفته است كه قابليت تجارت به شيوه الكترونيكي را داشته اند.
نگراني از امنيت. بسياري از مردم به دليل دزدي و كلاهبرداري هاي موجود در اينترنت مايل به استفاده از كارتهاي اعتباري نيستند.
مشكلات دسترسي به خصوص در كشورها و خانواده هاي فقير. ضريب نفوذ پايين رايانه و اينترنت از جمله مواردي هستند كه به شدت پتانسيل هاي توسعه تجارت الكترونيك را كاهش مي دهند.
مسئله خريد يك ريشه اجتماعي دارد. بسياري از مردم از صحبت كردن با فروشنده و چانه زدن بر سر قيمت و مشاهده كالاي مورد نظرشان لذت مي برند.

مديريت روابط با مشتريان
تشريح اهداف مديريت روابط با مشتريان(CRM ) به يك شركت امكان ارائه خدمات بهتر را مي دهد. CRM واسطه مشتريان براي آشنا شدن و بهره گيري از فرآيندهاي خودكار خدمات قابل اطمينان است. 

منبع : Tablighcity.com گرداوري:وب سايت برترين ها

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

تبليغات براي جلب مشتري تازه يا حفظ مشتريان قديمي

ما در عصر ارتباطات زندگي مي‌كنيم. در دهه‌هاي گذشته مردم به سختي با يكديگر ارتباط برقرار مي‌كردند. پس از اينكه انسان‌ها براي ارتباط با يكديگر تلفن را جايگزين نامه‌هاي پستي كردند تحول عظيمي در نحوه ارتباطات مردم به وجود آمد اما اين پايان كار نبود. طي ۱۰ سال گذشته با ظهور قدرتمند اينترنت و تلفن همراه در زندگي مردم ده‌ها راه ارتباطي جديد به وجود آمده است. امروزه مردم از طريق وبلاگ‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي پيام و نظرات خود را به سرعت به يكديگر انتقال مي‌دهند و موتورهاي جستجو همانند گوگل كه هر روز قدرتمندتر مي‌شوند به مردم اين امكان را مي‌دهند كه در مورد هر چيزي در يك بازه زماني بسيار كوتاه اطلاعات زيادي را كسب كنند و از نظرات افراد مختلف در آن زمينه مطلع شوند.

طبق تحقيقات انجام‌شده توسط كارشناسان تبليغات، هنگامي كه افراد مي‌خواهند محصول يا خدماتي را انتخاب كنند تأثير حرف ديگران بسيار قدرتمندتر از تبليغاتي است كه شما از طريق مستقيم مانند بيلبوردها، مجلات، وب‌سايت‌ها و پخش تراكت‌ها و غيره براي خود انجام مي‌دهيد. دليل آن هم واضح است، مردم حتي به نظرات و حرف‌هاي اشخاص غريبه بيشتر از تبليغات شما اعتماد دارند.

اعتماد مردم به نظر ديگران باعث ظهور روش‌هاي نوين تبليغاتي به سبك Word of Mouth Marketing يا بازاريابي دهان به دهان شد. به گفته آقاي اندي سرنوويتز كارشناس بزرگ تبليغات اين فلسفه جديد چيزي جز صداقت و قدرداني و چگونگي خوشحال كردن مردم نيست.

با توجه به اينكه مردم پزشك مورد نظر خود را بيشتر بر اساس توصيه اطرافيانشان انتخاب مي‌كنند و نه از ورق زدن مجلات و بازديد وب سايت‌هاي صرفاً تبليغاتي، بهتر است بجاي صرف هزينه‌هاي هنگفت تبليغاتي، مشتريان جديد خود را از كانال مشتريان قديمي خود پيدا كنيد. فلسفه اين كار ساده است: احترام و توصيه‌ي مشتريانتان را به دست آوريد، باقي كار را آن‌ها انجام خواهند داد. با مردم به خوبي رفتار كنيد، آن‌ها به رايگان براي شما بازاريابي خواهند كرد.

حال سؤال اينجاست كه چگونه مي‌توانيم كاري كنيم كه افراد ما را به اطرافيانشان توصيه كنند؟ در اين مقاله چند توصيه به شما ارائه مي‌شود اما در نهايت خود شما هستيد كه با استفاده از تجربيات و ايده‌هاي خلاقانه خود مي‌توانيد اين تاكتيك تبليغاتي را به بهترين شكل خود اجرا نماييد.

مهم‌ترين خواسته يك بيمار اين است كه شما انقدر در كار خود تخصص داشته باشيد كه مشكل بيماري او را به بهترين شكل ممكن برطرف نماييد. بنابراين هر قدر شما حرفه‌اي تر شويد بيشتر توسط ديگران توصيه مي‌شويد.

كسب تجربه و تخصص لازم، پايان كار نيست. پزشك حرفه‌اي بودن به هيچ‌وجه موفقيت كامل را براي شما به همراه نخواهد داشت. يك حسي كه اكثر مردم به هنگام حضور در مطب دارند استرس و نا اميدي است. صميميت شما با بيماران اين احساسات منفي را به شدت كاهش مي‌دهد. بنابراين بهتر است قبل از شروع كار با بيماران احوال‌پرسي كرده و به آن‌ها لبخند بزنيد. طبق تحقيقات انجام‌شده پخش يك موزيك ملايم به كاهش استرس و افزايش آرامش انسان‌ها كمك مي‌كند. همچنين مي‌توانيد از يك اسانس خوشبوكننده با بوي ملايم در مطب خود استفاده كنيد. تهويه مطبوعي در مطب داشته باشيد. تك‌تك اين موارد در كاهش احساسات منفي و افزايش آرامش بيماران موثر است. مانند يك مهمان عزيز با بيماران خود رفتار كنيد، مطمئن باشيد كه تأثير آن را خواهيد داد. پس از خداحافظي بيمار هنوز مهماني به پايان نرسيده است. يك پنل ارسال اس ام اس خريداري كرده و در انتهاي روز يك پيامك زيبا برايشان ارسال كنيد. مثلاً برايشان آرزوي سلامتي كرده و يا به خاطر حضورشان در مطب شما، از آن‌ها قدرداني كنيد. از اينكه با پزشكان ديگر كمي متفاوت هستيد نترسيد. يكي از بزرگ‌ترين اصول تبليغات متفاوت بودن از ديگران است. سعي كنيد به بهترين شكل ممكن اين حس متفاوت بودنتان را در ذهن بيماران ايجاد كنيد تا تأثير ماندگاري از خدمات عالي خود در ذهن بيماران داشته باشيد. مابقي كار را خود آن‌ها انجام مي‌دهند، آن‌ها نزد اطرافيانشان در مورد شما حرف مي‌زنند و شما را به عنوان يك پزشك دوست‌داشتني با خدمات عالي به ديگران توصيه مي‌كنند.

حضرت محمد (ص) به عنوان يكي از موفق‌ترين افراد تاريخ بشريت، برقراري ارتباطات خوب را منوط به رعايت سه اصل مهم مي‌دانند: بوي خوش، روي خوش و گفتگوي خوش. رعايت اين سه اصل در برقراري ارتباط با بيماران تصويري بسيار مثبت از شما در ذهن بيماران خواهد گذاشت.

تبليغات براي حفظ مشتريان قديمي به خاطر به وجود آوردن حس مثبت در آن‌ها خودبه‌خود از طريق بازاريابي دهان به دهان باعث جلب مشتريان تازه نيز خواهد شد اما توصيه در تبليغ از روش بازاريابي دهان به دهان به معني نفي روش‌هاي مستقيم تبليغاتي نيست. همچنين براي تبليغات دندان پزشكان نيز بازاريابي دهان به دهان از اهميت بالايي برخوردار مي باشد. در پايان، سخن اين است كه براي اجراي تاكتيك‌هاي تبليغاتي تمام‌عيار بهتر است براي خود كمپين تبليغاتي طراحي كنيد. كمپين تبليغاتي به معناي طراحي تبليغات مرحله به مرحله از چندين روش مختلف در راستاي هم و به صورت هدفمند است. به عنوان مثال اگر فردي تعريف شما را از دوستش شنيده باشد و چند روز بعد تبليغ شما را در مجله‌اي ببيند و پس از جستجو در فضاي مجازي باز هم مطالبي خوب در مورد شما دريافت كند، يك اعتماد فوق‌العاده و حس بسيار مثبت از شما در ذهن او ايجاد خواهد شد. اين بدان معني است كه شما يك كمپين تبليغاتي بي‌نظير طراحي كرده‌ايد.

 

منبع:وب سايت پزشك موفقبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

انواع مختلف بازاريابي حرفه اي - بخش دوم

در بخش اول از اين مطلب با 46 نوع مختلف از انواع بازاريابي و توضيح كوتاهي در مورد هر يك از آنها آشنا شديم و حالا ادامه آنها را مي خوانيم:

 

47- بازاريابي ايميلي(email marketing): ارسال ايميل به مشتريان بالقوه يا از طريق فهرست‌هاي كرايه شده يا بر اساس فهرست‌هاي تهيه‌شده از طريق اجازه گرفتن از افراد

48- بازاريابي كارآفرينانه(entrepreneurial marketing): بازاريابي در استارت آپ ها و سرمايه‌گذاري‌هاي جديد، اغلب به روش چريكي

49- بازاريابي اخلاقي(ethical marketing): اخلاقيات بازاريابي براي مسئوليت‌پذير بودن ازلحاظ اخلاقي و اجتماعي

50- بازاريابي رويداد(event marketing): برگزار كردن رويدادها از قبيل نمايشگاه‌ها، كنفرانس‌ها و سمينارها و …

51- بازاريابي اعزامي(expeditionary marketing): ايجاد بازارهاي جديد پيش از رقبا

52- بازاريابي تجربي(experiential marketing): فعال كردن تعاملات حسي با برندها

53- بازاريابي فيسبوك(Facebook marketing): بازاريابي در محيط فيسبوك و از طريق فيسبوك

54- بازاريابي جغرافيايي(geomarketing): هدف‌گيري جغرافيايي براي تاكتيك‌هاي بازاريابي از قبيل قيمت و تبليغات و …

55- بازاريابي جهاني(global marketing): بازاريابي محصولات و شركت‌ها در سراسر جهان با ساختار و استراتژي‌هاي جهاني

56- بازاريابي مردمي(grassroots marketing): در اين نوع از بازاريابي بجاي توليد يك محتوا يا پيام براي مردم و اميد به پذيرش آن توسط مردم، بر گروه كوچكي از مردم تمركز مي‌كنيم و اميدواريم كه مردم پيام شمارا بين گروه‌هاي بزرگ‌تري از مردم گسترش دهند.

57- بازاريابي سبز(green marketing): ترويج صريح محصولاتي كه دوستدار محيط‌زيست هستند.

58- بازاريابي چريكي(guerilla marketing): بازاريابي كم‌هزينه و بسيار تأثيرگذار خصوصاً در حوزه كارآفريني.

59- بازاريابي افقي(horizontal marketing): پيام مشابه در بين گروه‌ها و صنايع مختلف، در تضاد با بازاريابي عمودي

60- بازاريابي جاذبه‌اي(inbound marketing): جذب مشتريان از طريق محتوا، بجاي استفاده از انواع تبليغات و تماس‌هاي يك‌باره و هماهنگ نشده.

61- بازاريابي صنعتي(industrial marketing): بازاريابي محصولات و خدمات بين شركت‌ها و بنگاه‌ها خصوصاً توليدكنندگان و شركت‌هاي بسيار بزرگ.

62- بازاريابي تأثيرگذار(نفوذ)( influence(r) marketing): تمركز بر متقاعد كردن چند فرد تأثيرگذار در يك بازار.

63- بازاريابي از طريق اطلاعات(informational marketing): فراهم آوردن محتواي آموزشي و مفيد براي تغذيه مخاطب از قبيل بازاريابي محتوايي.

64- بازاريابي در قالب بازي(in-game marketing): تبليغات و بازاريابي در قابل بازي‌هاي كامپيوتري و درزماني كه اين بازي‌ها در جريان هستند.

65- بازاريابي درون فروشگاهي(in-store marketing): روش‌هاي بازاريابي و ترويجي در محل فروشگاه خرده فروشگاهي.

66- بازاريابي يكپارچه(integrated marketing): هماهنگي و تركيب چندين ابزار، كانال و رويكرد بازاريابي.

67- بازاريابي اينتراكتيو(interactive marketing): تعامل بين بازاريابان و مشتريان و مخاطبان، عمدتاً به‌صورت آنلاين.

68- بازاريابي اينترنتي(Internet marketing): هم‌معنا با بازاريابي آنلاين و بازاريابي در سطح وبسايت.

69- بازاريابي داخلي(internal marketing): بازاريابي باهدف كاركنان خودمان به‌منظور همگام‌سازي تجربيات مشتري.

70- بازاريابي بين‌المللي(international marketing): بازاريابي در سطح درياها و مرزهاي بين‌المللي، دقيقاً همانند بازاريابي جهاني.

71- بازاريابي كلمات كليدي(keyword marketing): جستجو و بهينه‌سازي كلمات در موتورهاي جستجو.

72- بازاريابي سمت چپ مغز(left-brain marketing): تقريباً معادل بازاريابي تحليلي.

73- بازاريابي محلي(local marketing): تبليغات و روش‌هاي ترويجي باهدف حمايت و پشتيباني از فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي محلي.

74- بازاريابي كلمات طولاني و بلند-دم بلند هم‌معني شده است-( Long Tail marketing): بازاريابي باهدف برخي از گروه‌ها و بخش‌هاي تخصصي بازار كه منجر به تشكيل گروه‌هاي بزرگي مي‌شود.

75- بازاريابي وفاداري(loyalty marketing): تمركز بر رشد و نگهداشت مشتريان فعلي، مثلاً برنامه‌هاي ارائه پاداش.

76- بازاريابي موبايلي(mobile marketing): نوعي بازاريابي كه پيام‌هاي آن از طريق ابزارهايي مانند گوشي‌هاي هوشمند انتقال پيدا مي‌كند.

77- بازاريابي چند كاناله(multichannel marketing): استفاده از چند كانال براي دسترسي پيدا كردن به مشتريان.

78- بازاريابي چند فرهنگي(multicultural marketing): تعقيب و پيگيري مخاطبين قومي از طريق محصولات، تبليغات و تجربيات.

79- بازاريابي چند سطحي(multi-level marketing): بازاريابي با به‌كارگيري ديگران كه هر يك از اين افراد ديگري را در زيرمجموعه خود بكار مي‌گيرند.

80- بازاريابي عصبي(neuromarketing): اشتراك بين مغز و علوم شناختي و بازاريابي.

81- بازاريابي رسانه‌هاي جديد(new media marketing): اساساً هم‌معني با بازاريابي آنلاين.

82- بازاريابي از طريق خبرنامه(newsletter marketing): تحويل دادن منظم روزنامه يا خبرنامه به مخاطبين هدف از طريق ايميل يا به‌صورت چاپي.

83- بازاريابي جاويژه(niche marketing): هدف قرار دادن بخش‌هاي بسيار ويژه و خاص از مخاطبين.

84- بازاريابي غير سنتي(non-traditional marketing): روش‌هاي خارج از نرم عادي، مثلاً بازاريابي چريكي، شيرين‌كاري‌هاي تبليغاتي

85- بازاريابي آفلاين(offline marketing): تمام فعاليت‌هاي بازاريابي كه به‌صورت آنلاين انجام نمي‌گيرد، بازاريابي سنتي.

86- بازاريابي فردبه‌فرد- يك‌به‌يك(one-to-one marketing): بازاريابي باهدف تك‌تك مصرف‌كنندگان: شناسايي، تمايز، تعامل، شخصي‌سازي.

87- بازاريابي آنلاين(online marketing): بازاريابي به‌صورت آنلاين، همانند اينترنت يا بازاريابي از طريق وبسايت.

88- بازاريابي برونگرا(outbound marketing): برقراري تماس و ارتباط با مشتريان بالقوه از طريق تبليغات، تماس‌هاي بدون هماهنگي قبلي، كرايه كردن ليست افراد تماس، مقابل بازاريابي ربايشي.

89- بازاريابي در فضاي باز(outdoor marketing): مثال‌ها: تبليغات طراحي‌شده براي نصب بر روي دستگيره در، تبليغات بر روي بدنه ماشين‌ها، بيلبوردهاي تبليغاتي، بالن‌هاي تبليغاتي.

90- بازاريابي خارج از خانه(out-of-home marketing): بازاريابي باهدف افراد حاضر در محيط‌هاي باز، معادل بازاريابي محيطي

91- بازاريابي عملكرد(performance marketing): همانند بازاريابي رابطه‌اي است با اين تفاوت كه تنها در صورت نهايي شدن فروش و بر اساس معيارها يا نرخ مشخصي از بازگشت سرمايه براي صاحب كسب‌وكار هزينه‌اي دارد.

92- بازاريابي اجازه‌اي(permission marketing): القاء كردن به مخاطب مبني بر تمايل به دريافت پيام از طرف شما.

93- بازاريابي شخصي(personalized marketing): همانند بازاريابي نفربه‌نفر شامل شخصي‌سازي محصولات مي‌شود.

منبع:وب سايت پزشك دندانبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۵۴ توسط:مشاوره مديريت موضوع: