مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4591
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 7
همه : 5165554

 

 

تمرين هاي ضروري براي سخنراني و گويندگي

 

 

 

به گفته متخصصان اگر زماني تصميم گرفتيد هزينه زيادي براي كاهش استرس با استفاده از روش ماساژدرماني بپردازيد، اندكي تامل كنيد و دست نگه داريد، چون روش هاي ساده اي مثل چند تنفس عميق و نيز شنيدن آهنگ هاي آرام بخش به اندازه ماساژ در كاهش اضطراب و استرس موثر هستند.

ورزش و تمرينات هوازي منجر به بهبود استقامت، ظرفيت كاري و قدرت و نيروي بدني مي‌شوند. ورزش همچنين از طريق بهبود قدرت عضلاني و تأثيرات حركتي، انرژي مصروفه براي انجام بسياري فعاليت‌ها را كاهش داده و منجر به بهبود تحمل و استقامت ورزشي حتي زماني كه هيچ تغيير فيزيولوژيكي ديگري رخ نداده است، مي‌شود.
در حالي كه اضطراب، از آرامش طبيعي ما جلوگيري مي كند، يكي از ساده ترين راه ها، انجام تمرين هاي تنفسي براي كاهش تنش و افزايش آرامش است.
بسياري از سنت هاي باستاني مثل يوگا و مديتيشن از روش هاي تنفس براي تغيير وضعيت روحي استفاده مي كنند و پزشكان غربي نيز در پي تشخيص ارتباط انواع مختلف تنفس با سلامتي هستند، مثلا افراد هيجان زده تندتر از ديگران تنفس مي كنند، در حالي كه افراد افسرده بيشتر آه مي كشند و ميل دارند بعد از بازدم شروع به صحبت كنند.
مقصود اصلي تنفس، تامين هواي كافي براي شش هاست كه اكسيژن ضروري را وارد خون و در همه سطح بدن پخش كند. بازدم ، شش را براي تنفس بعدي خالي مي كند. به علاوه به بدن اين فرصت را مي دهد كه گازهاي زايد مثل دي اكسيد كربن را خارج كند.

انواع روش هاي تنفس
ميزان تنفس به طور طبيعي در اوقات مختلف روز و در موقعيت هاي مختلف مثل راه رفتن، نشستن و دويدن تغيير مي كند. اين موارد بستگي به سطوح مختلف آرامش و استرس دارد.
دو صورت اساسي تنفس عبارتند از: تنفس سينه اي و تنفس ديافراگمي (يا شكمي)

1- تنفس سينه اي
تنفس سينه اي، سريع ترين روش جذب اكسيژن به خون است و معمولا در طي ورزش شديد، هيجان، ترس، اضطراب يا شرايط اضطراري اتفاق مي افتد. اما وقتي كه انرژي كم است، براي افزايش انرژي نيز رخ مي دهد.
در طول تنفس سينه اي، ماهيچه هاي دنده جمع مي شوند و سينه را وادار به بالا و پايين رفتن مي كنند تا هوا به سرعت به بخش بالاي سينه برسد.
تنفس، سطحي و تند است و بيشتر بر دم تاكيد دارد و واكنش كلي اضطراب كه باعث تنش ماهيچه ها مي شود، در كل بدن ايجاد مي شود.
اين كار اگر زياد طول بكشد، يا الگوي دايمي تنفس شود، ممكن است بدن به استرس مداوم دچار شود كه براي سلامتي مضر است.
در ضمن ممكن است تنفس زياده از حد موجب شود دي اكسيد كربن بيش از حد خارج گردد و تغييراتي متابوليكي در بدن ايجاد شود و غش را به دنبال داشته باشد.

2- تنفس ديافراگمي
تنفس ديافراگمي بسيار موثرتر از تنفس سينه اي است و آرامش را بيشتر مي كند.
تنفس كننده به جاي اين كه از ماهيچه هاي دنده استفاده كند، از انقباض موزون و آرام ديافراگم استفاده مي كند. ديافراگم يك پرده ماهيچه اي گنبدي شكل است كه سينه را از حفره هاي شكمي جدا مي كند.
همانطور كه عمل دم را انجام مي دهيد، ديافراگم جمع و باز مي شود و فضاي سينه را زياد مي كند و هوا را به داخل شش ها مي كشد.
شش ها كاملا پهن مي شوند و به سمت پايين مي روند و حركت ديافراگم به آرامي اعضاي شكمي را ماساژ مي دهد.
در بازدم، ديافراگم به حالت آرامش در مي آيد و به سمت بالاي سينه حركت مي كند و هوا را از شش خارج مي كند. مي توانيد حركت ديافراگم را در حين دراز كشيدن، حس كنيد.
در اين نوع تنفس، اكسيژن بيشتري براي متابوليسم تامين مي شود و مانع ايجاد دي اكسيد كربن در شش ها و اسيد لاكتيك در خون مي شود . پس، بيماري عصبي و خستگي را دور مي كنيد.

اساس روش تنفس درماني
بدن انسان براي مقابله با محرك ها و يا استرس ها سازش مي يابد. در چنين اوقاتي تنفس سينه اي سطحي و نامرتب رخ مي دهد، ماهيچه ها سخت مي شود و احساس هيجان و ترس ممكن است به وجود آيد.
در مواردي كه استرس مداوم وجود دارد (مثل شغل سخت يا ازدواج مسئله دار)، اضطراب طولاني مدت رخ مي دهد و ممكن است به ايجاد بيماري هايي مثل فشار خون بالا ، بيماري هاي قلبي و ريوي، ميگرن، سردرد و هيجان منتهي شود.
موثرترين راه براي مبارزه با اضطراب و جلوگيري از بروز چنين بيماري هايي، اختصاص دادن زماني براي ايجاد آرامش است
در واقع تنفس ديافراگمي، آرامش ماهيچه اي و آسودگي ذهن را به وجود مي آورد. بدن انرژي كمتري را استفاده مي كند و كار كمتري از اعضايي مثل قلب، شش و مغز كشيده مي شود. تمرينات آرامش، تب و فشار خون را پايين مي آورد. همچنين باعث مي شود كه افراد بهتر بخوابند، مهارت هاي جديد را راحت تر بياموزند و احساس نيروي بيشتري كنند، سازگاري بيشتري داشته باشند و لذت هاي بيشتري را در زندگي خانوادگي خود تجربه كنند.

شيوه انجام تنفس درماني
هرگاه متوجه شديد تنفس سينه اي داريد، هوا را با نفس عميق به درون بكشيد و بگذاريد به آرامي خارج شود. در حين بازدم بايد در تمام بدن تان احساس آرامش كنيد.
به علاوه، دوره ي آرامش 10 تا 15 دقيقه اي، سلامت جسمي و ذهني را افزايش مي دهد و به شما در مقابله با تاثيرات مضر استرس كمك مي كند.
كار را در يك اتاق آرام كه تهويه مناسبي دارد و شما در آنجا احساس راحتي داريد، آغاز كنيد.
گردن و سر بايد در يك راستا باشند. چشم هاي خود را ببنديد و در حالي كه يك دست را به آرامي روي شكم مي كشيد تا حركت ديافراگم را متوجه شويد، تنفس ديافراگمي را تمرين كنيد. بر روي ريتم تنفس خود تمركز كنيد و بگذاريد منظم تر شود تا جايي كه فاصله اي بين آنها نباشد. همانطور كه آرام تمرين مي كنيد، به سردي هواي ورودي و گرمي هواي خروجي نيز دقت داشته كنيد. وقتي كه فكري به ذهن شما هجوم آورد، بگذاريد بدون اين كه در مغز بماند خارج شود، سپس تمركز خود را روي ريتم تنفس نگه داريد.
بعد از 7 تا 10 دقيقه مغز شما روشن مي شود و بدن آرامش مي يابد. به تدريج متوجه صداهاي محيط شويد و به آرامي چشم ها را باز كنيد.

آرامش پيشرفته ماهيچه اي
در هنگام اضطراب، عملكرد بيشتر دستگاه عصبي، ماهيچه ها را بيشتر تحريك مي كند و باعث منقبض شدن آنها مي شود. روش آرامش پيشرفته ماهيچه اي، گروه هاي ماهيچه اي را يكي يكي آرام كند و اگر به طور مرتب تمرين شود، فرد بدون استرس مي گردد.
اتاق آرامي را كه در آن احساس راحتي مي كنيد به مدت 10 تا 15 دقيقه انتخاب كنيد.
كفش ها را در آوريد و با چشمان بسته روي تخت يا فرش، دراز بكشيد، در حالي كه سر، گردن و تنه در يك راستا باشند.
كار را با بالا بردن ابروها و سخت كردن ماهيچه پيشاني در پنج شماره آغاز كنيد. سپس آرام باشيد و تفاوت را در ماهيچه ها حس كنيد. اين كار را تكرار كنيد و سپس اين روش را با ديگر ماهيچه هاي بدن انجام دهيد.
ابتدا چشم ها را با فشار ببنديد. بعد با دهان باز و ماهيچه هاي سخت شده صورت، لب ها، ابروها و چانه را چين دهيد. اين كار را با سفت كردن ماهيچه هاي آرواره و فشار دادن دندان ها ادامه دهيد. بعد با بالا بردن شانه ها و سخت كردن شانه ها و گردن و سپس با بالا بردن بازوي چپ و سخت شدن ماهيچه هاي بازو و فشار دادن شست و در ادامه با سخت كردن بازوي راست اين كار را ادامه دهيد.
در اين مرحله ماهيچه هاي دنده را منقبض كرده و توجه كنيد چطور تنفس شما تغيير مي كند. آرام باشيد و سپس ماهيچه هاي معده را كشيده و سفت كنيد. تا 5 شماره نگه داريد. سپس آرام نماييد و نفس را بيرون دهيد. سپس پاي چپ را و بعد پاي راست را كمي بالا ببريد و پا را از خود دور كنيد تا ماهيچه ها سفت شوند. تا 5 شماره نگه داريد و سپس بگذاريد پايتان بيفتد. اين كار را تكرار كنيد.

 

http://robabnaz9.persianblog.ir/


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۸ ] [ مشاوره مديريت ]

 

فن بيان (مكالمه معكوس- Reverse Speech)

ذهن انسان از دو لايه تشكيل شده، ضمير خودآگاه و ضمير ناخودآگاه.

زماني كه شما با اراده خود كاري انجام مي دهيد كه به زير و بم آن آگاهيد، ضمير نا خودآگاه تان هم بيكار ننشسته و محرك هاي زير آستانه اي Subliminal stimuli)1) ايجاد مي كند كه -ادعا مي شود- در ناخودآگاه طرف مقابلتان تأثير مي گذارد.2

يكي از اين محرك هاي زير آستانه اي به نام مكالمه معكوس(Reverse Speech)  توسط محقق استراليايي، ديويد جان اوتس (David John Oates)  به دنيا معرفي شد.

اوتس پس از بررسي هزاران ساعت سخنراني ، مكالمات و مناظرات ضبط شده، نظريه اي ارائه داد كه بيان مي كند: اگر مكالمات انسان از انتها به ابتدا پخش شود عباراتي كه معمولاً كوتاه و در رابطه با كلام گفته شده هستند، شنيده مي شوند. اين عبارات حاوي جملات و مفاهيمي است كه به نوعي با بدنه اصلي گفتار (forward speech) مرتبط است. يعني اغلب يا در جهت تكميل گقتار اصلي است و يا نكته اي را كه در گفتار اصلي از قلم افتاده بيان مي كند و يا در مواردي كه گوينده تحت فشار است يا دروغ مي گويد، حقيقت را بيان مي كند. در برخي موارد هم بازتابي است ازانگيزه ها و عقده هاي رواني گوينده .

نكته مهم اينست كه مكالمه معكوس و گفتار رو به جلو از يك ديگر قابل تفكيك نيستند. در واقع نمي توان آگاهانه مفهومي را در مكالمه برعكس گنجاند و يا از بروز آن جلوگيري كرد.

پيغام معكوس به صورت ناخودآگاه در بين صحبت هاي عادي بروز مي كند و مهمتر اينكه آن جنبه ي صحبت هاي معكوس، احساسات واقعي و صحبت هاي واقعي شخص گوينده مي باشد بدون اينكه خود متوجه آن باشد. اگر بخواهيم در يك جمله خلاصه كنيم بايد بگوييم: مكالمه ي معكوس، صداي واقعيت و واقعي گوينده است. در مقاله اي با عنوان "تحليل مكالمه ي معكوس" كه توسط فرانسيس لورگن نوشته شده، از اين پديده با عنوان "يابنده ي حقيقت هزاره" نام برده مي شود.

دانشمندي  به نام خوان الن در مقاله اي كه به بررسي نتايج موارد آزمايش شده مي پردازد، مكالمات معكوس را به اين دسته ها تقسيم نمود:

§        مكالمات معكوس ممكن است در تاييد صحبت هاي معمولي و آشكار گوينده باشد.

§        مكالمات معكوس ممكن است حاوي اطلاعاتي تكميلي در راستاي صحبت هاي معمولي و آشكارا باشد.

§        مكالمات معكوس ممكن است كلا در تناقض با حرف هاي معمولي گوينده باشد.

§        مكالمات معكوس ممكن است دقيقا تاييد صحبت هاي معمولي و آشكار گوينده باشد.

§        در برخي موارد محتويات مكالمات معكوس جملات و حرف هايي است كه در ادامه و يا در زماني ديگر گوينده بيان مي دارد.

 

روش آزمايش و گرد آوري داده ها

آقاي اوتس در روند تحقيقاتي خود بر روي 30 نفر از افراد تحقيقاتي را انجام داد. وي ابتدا سه گروه تشكيل داد. به گروه اول موضوع مكالمه ي معكوس را توضيح داد و از آنها پرسيد كه آيا در حين صحبت هاي خود متوجه آن مي شوند؟ به گروه دوم گفته شد كه اين پيغام ها كاملا اشتباه هستند و آيا در صحبت هاي خود متوجه آن مي شوند؟ به گروه سوم چيزي گفته نشد و سپس از آن ها پرسيد آيا به غير از مكالمات عادي خود چيزي را مي شنوند؟ گروه اول تا 80 درصد موفق به شنيدن اين پيغام ها بودند. گروه دوم كمتر از 10 درصد و جالب اينكه در گروه سوم بيش از 50 درصد بود. بعلاوه، آزمايش انجام شد كه در آن افراد يك پاراگراف در مورد مادر مي خواندند و سپس در معكوس مكالمات آن ها حس واقعي آن ها به مادرشان مشخص گرديد. تحقيقات آقاي اوتس تا به آنجا پيش رفت كه چنين بيان داشت: "از طريق مكالمه ي معكوس نه تنها حقايق مخفي را مي توانيم آشكار سازيم بلكه علت سركوب كودك درون هر شخص را بر اثر هر اتفاق ناخوشايندي در گذشته را نيز مي توان از اين راه جستجو نمود." و اين ادعا يعني انقلابي در زمينه ي روانشناسي و فراروانشناسي. در ادامه آقاي اوتس نمونه ي عيني از يك آزمايش را مثال مي زند كه در آن از زني كه در كودكي مورد آزار و اذيت قرار گرفته اما خود به ياد ندارد آزمايشي گرفته و در معكوس مكالمات اين زن كاملا آزارهايي را كه در بچگي ديده بيان داشته بي آنكه خود متوجه آن باشد. امروزه علم مكالمه ي معكوس تا بدانجا پيش رفته كه در آن حتي جهت درمان هم استفاده مي نمايند.

 

كاربرد ها

به گفته ديويد جان اوتس، از اين فناوري به طور موفقفيت آميزي در مذاكرات تجاري و تكنولوژي دست يابي به اطلاعات در مشاغل محرمانه و رقابتي استفاده شده است. همچنين در ايالت اورگان (Oregon)  از اين روش در بازجويي هاي جنايي بهره برداري شده و در يك مورد هم جرم را، جدا از نتيجه تست DNA اثبات كرده است. (به نقل از سايت رسمي مكالمه معكوس)3

 

كوتاه از تاريخچه

اين نظريه براي اولين بار اوايل دهه 80 مطرح شد و اولين كتاب اوتس با موضوغ مكالمه معكوس و نتايج يافته هاي وي در سال 1987 چاپ شد. اوتس پس از آن به آمريكا مهاجرت كرد و در همان زمان پيشنهاداتي براي هم كاري در هر دو زمينه ي درماني و تحقيقاتي دريافت كرد و حتي در برنامه زنده لري كينگ در تلوزيون سي ان ان CNN's Larry King Live show)) ظاهر شد.

در سال 1995 دومين كتاب اوتس با محوريت مكالمه معكوس منتشر شد كه تقريبا دوران اوج توجه به اين رشته محسوب مي شود.

پس از آن در سال 1999 مخالفت ها با اين نظريه در جوامع علمي زياد شد و نهايتا اوتس را وادار به برگشتن به استراليا كرد.4

 

مكالمه معكوس در جوامع علمي

جايگاه نظريه مكالمه معكوس در محافل علمي تعريف چنداني ندارد.برخي دانشمندان با اين فرضيه كه پاريدوليا يعني گرايش مغز انسان براي دريافت نماهاي معنادار از نگاره‌هاي نامنظم از توجيهات اين نظريه است از پذيرفتن آن سر باز زدند. البته پژوهشي هم در اين زمينه نشان داده كه اگر آگاهي اوليه از قبل به مورد آزمايش داده نشود، در مورد نتيجه ي اصوات برعكس اختلاف زيادي وجود خواهد داشت.5

اكثر زبان شناسان اهميتي به اين نظريه ندادند و موسسات پژوهشي هم با اين توجيه كه ادعاهاي اوتس نا آزمودني هستند، از قبول آنها يا حتي بررسي آن ها اجتناب كردند. البته همان آزمايش هاي اندك انجام شده هم در يافته هاي اوتس را تاييد نكرد.6 البته نبود يك روش شناسي دامنه دار و تعصبات اوتس در مورد اين نظريه، باعث سقوط آن در حد يك "شبه علم" و "علم حاشيه اي"7 شد.8

 

هم اكنون اوتس در استراليا زندگي مي كند و كلاس هايي براي آموزش بهره برداري و شناسايي مكالمه معكوس برگزار كرده و 5 برنامه تلوزيوني، وي را در تحقيقاتش، پوشش مي دهند.

 

******

 

THE THEORY OF REVERSE SPEECH AND SPEECH COMPLEMENTARITY. 

(1) Human speech has two distinctive yet complementary functions and modes. The Overt mode is spoken forwards and is primarily under conscious control. The Covert mode is spoken backward and is not under conscious control. The backward mode of speech occurs simultaneously with the forward mode and is a reversal of the forward speech sounds. 

(2) These two modes of speech, forward and backward, are dependent upon each other and form an integral part of human communication. One mode cannot be fully understood without the other mode. In the dynamics of interpersonal communication, both modes of speech combined communicate the total psyche of the person, conscious as well as unconscious. 

(3) Covert speech develops before overt speech. Children speak backwards before they do forwards. Then, as forward speech commences, the two modes of speech gradually combine into one, forming an overall bi-level communication process. 9

 

******

 

ارجاعات و توضيحات

1- محرك‌هاي زيرآستانه‌اي در انگليسي در تقابل با محرك‌هاي فراآستانه‌اي به هرگونه محرك حسي كه پايين‌تر از آستانهٔ مطلق فردي براي ادراك آگاهانه باشد اطلاق مي‌گردد.

2- ادعا مي‌شود اين پيام‌ها در ناخودآگاه بيننده تأثير مي‌كنند. مثلاً در سال ۱۹۸۸ قاتل زنجيره‌اي ريچارد راميرز، در دادرسي‌اش چنين اظهار داشت كه موسيقي گروه اي‌سي/دي‌سي و به‌ويژه آهنگ «ولگرد شب» از آلبوم شاهراهي به‌سوي دوزخ الهام‌بخش او براي ارتكاب جنايت بوده‌است. ديويد جان اوتس، يكي از بنيان‌گزاران نظريهٔ برگردان پيام مدعي شد آهنگ «شاهراهي به‌سوي دوزخ» در همان آلبوم، دربردارندهٔ پيام‌هاي نهان‌سازي شدهٔ، «قانون منم»، «نام من ابليس است» و «او ازآن دوزخ است» در برگردان خود است كه ممكن است در برانگيختن قاتل مؤثر بوده باشند. دكتر ا. و. اسكريپچر مدير آزمايشگاه بخش روانشناسي دانشگاه ييل در سال ۱۸۹۷ كتابي با نام روانشناسي نوين منتشر كرد كه در آن براي نخستين بار به تشريح بنيادي پيام‌هاي زيرآستانه‌اي پرداخت.

 3،4 و9-   http://www.reversespeech.com/home.htm

 -5Mark and Jane Curtain (1997). "Oates' Theory of Reverse Speech." Australian Skeptics 17(3).

 -6 Duffy, Michael. Play that back. The Advertiser (Adelaide).

7- علوم حاشيه‌اي به شاخه‌اي از دانش گفته مي‌شود كه نه جزو علوم دقيقه و نه از علوم غريبه هستند.

برخي اين علوم را به‌نوعي تلاش علم براي نزديكي به حوزهٔ متافيزيك به مفهوم غيرافلاطوني مي‌دانند.

هم‌چنين برخي اين علوم را روش‌هايي فكري و فرهنگي مي‌دانند كه به‌صورت بي‌رحمانه‌اي توسط سيستم‌هاي علمي غالب در حاشيه قرار گرفته‌اند.گاهي واژهٔ «علوم حاشيه‌اي» به جاي شبه علم به كار برده مي‌شود.

-8 "reverse speech". Skeptic's Dictionary

+ http://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_speech

+ http://www.centralclubs.com/reverse-speech-t69801.html                     لينك پيشنهادي:

نوشته شده توسط: صفورا قائمي

 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۷ ] [ مشاوره مديريت ]

ايجاد دكمه هاي عملياتي ( Action Button ) در پاورپوينت

 دكمه عملياتي يا Action Button به دكمه يا تصويري گفته مي شود كه هنگام كليك روي آن عمليات خاصي اجرا شود ( عملياتي مثل رفتن به يك اسلايد خاص يا اجراي يك فايل خاص ) .
 
براي استفاده از اين دكمه ها روي شكلي كه مي خواهيم به عنوان دكمه عملياتي برنامه ريزي شود راست كليك كرده و گزينه Action Buttons را انتخاب مي كنيم . در پنجره باز شده از كادر Hyperlink to عملي كه مي خواهيم انجام شود را انتخاب مي كنيم . گزينه هاي اين كادر عبارتند از :
 
Next Slide: رفتن به اسلايد بعدي
 Previous Slide: رفتن به اسلايد قبلي
 First Slide: رفتن به اسلايد اول
 Last Slide: رفتن به اسلايد آخر
 Last Slide viewed: رفتن به آخرين اسلايد مشاهده شده
 End Show : خروج از نمايش
 Custom Show : اجراي يك Show خاص ( Show  ترتيب يا انتخاب خاص از اسلايد هاي موجود مي باشد و براي ساخت Show بايد از منوي Slide Show گزينه Custom Show را كليك كنيم ) .
 Slide: دراين حالت مي توان كليه اسلايدها را مشاهده واسلايدموردنظرراانتخاب نمود.
 URL: براي Link دادن به آدرس هاي اينترنتي
 Other PowerPoint Presentation: براي ارتباط دادن به ديگر فايلهاي نمايشي PowerPoint
 Other File: در اين حالت مي توان انواع فايلها را ازهر نوعي كه باشد انتخاب كرد تا هنگام كليك روي دكمه فايل انتخاب شده اجرا شود .
 
بعد از انتخاب عمل مورد نظر دكمه OK را كليك مي كنيم .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۷ ] [ مشاوره مديريت ]

آشنايي با انواع فرمت هاي ذخيره پاورپوينت مانند pps و ppt


هنگاميكه اسلايدهاي خود را به طور معمولي ذخيره مي كنيم در حقيقت فايلي با پسوند .ppt ايجاد كرده ايم ، از خصوصيت اين نوع فايل ها اين است كه هنگام اجرا حتما بايد برنامه ي Power-Point روي سيستم موجود باشد و فايل ذخيره شده در برنامه ي اصلي باز مي شود و زماني كه بخواهيم فايل خود را ويرايش كنيم از اين نوع ذخيره سازي استفاده مي كنيم .
 
- پسوند ديگري كه مي توان فايل هاي Power-Point را ذخيره كرد .PPS مي باشد كه به فايل ها حالت اجرايي مي دهد يعني براي باز كردن چنين فايل هايي نيازي به وجود خود برنامه نيست و مي توان آن را به راحتي نمايش داد . همانطور كه قبلا در فصل ۱ اشاره شد يكي از نماهاي Power-Point Slide Show است كه وظيفه صرفا نمايش را بر عهده دارد و در اين حالت اجازه ي هيچ گونه تغييري در محتواي اسلايد نخواهد داشت و حالت امنيتي به فايل مي دهد .
 
- نوع سوم ذخيره سازي پسوند .pot است كه فايل حالت Template يا الگو را ذخيره مي كند . از اين قالب وقتي استفاده مي كنيم كه بخواهيم فايل را با فرمت خاصي كه ساخته ايم نگه داريم . منظور از قالب بندي تعيين Background ، نوع Font ، اندازه و … مي باشد .
 
سئوال :
 
۱- آيا ذخيره كردن فايل در دو حالت .PPS وPPT تاثيري در حجم آن دارد ؟
 جواب: بله فايل هاي .pps حجم كمتري دارند.
 
۲- آيا مي توان يك فايل PPS را در خود برنامه ي Power-Point باز كرد ؟ چرا ؟
 جواب: خير چون اين يك پيوند اجرائي است.
 
۳- فايل هاي ذخيره شده با پسوند .pot در كجا ذخيره مي شوند ؟
 جواب: در پوشه Template
 
4- آيا شكل آيكن ها با پسوندهاي مختلف با هم فرق مي كند ؟
 جواب: بله (شكل آيكن ها)
 
شماره گذاري اسلايد :
 
بهتر است هنگام طراحي اسلايدها آنها را شماره گذاري كنيم ، اين كار به ما كمك مي كند هنگام ايجاد پيوند بتوانيم سريع تر اين كار را انجام دهيم ، هميشه سعي مي كنيم براي هر اسلايد جداگانه عنواني را در نظر بگيريم و اسلايدها را از روي عنوان آنها بشناسيم كه اين امر نيز در ايجاد پيوند تاثير به سزايي دارد . براي انجام اين كار دو راه وجود دارد :
 
الف ) انتخاب منوي Insert و سپس گزينه ي Slide Number
 
ب ) انتخاب منوي View و سپس گزينه ي header r& Footer
 
كه هر دو يك پنجره را باز مي كنند .
 
با فعال كردن گزينه ي Slide Number اسلايدها به طور اتوماتيك شماره گذاري مي شوند همچنين مي توان تنظيماتي را انجام داد كه تاريخ جاري سيستم در كليه ي اسلايدها ديده شود .
 متن نوشته شده در قسمت Footer باعث مي شود كه تكرار اين متن را در قسمت مياني در پايين اسلايد در كليه اسلايدها مشاهده كنيم .
 با فعال كردن گزينه ي Don’t Show on title slide به سيستم مي گوييم كه شماره ي اسلايد را در اسلايد عنوان نمايش ندهد . البته اين باعث نمي شود كه اسلايد عنوان شمارش نشود بلكه از نظر نمايش ، شماره را نشان نمي دهد .
 
نكته :در اكثر پنجره هاي Power-Point دو گزينه ي Apply و Apply to all به چشم مي خورد كه جهت اعمال كردن تنظيمات به اسلايد جاري يا كليه ي اسلايدها صورت مي گيرد


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۶ ] [ مشاوره مديريت ]

نحوه اضافه كردن صوت و موزيك به اسلايدهاي پاورپوينت

 
براي افزودن فايل صوتي به يك فايل ( ارائه ) پاورپوينت به ترتيب زير عمل كنيد :
 
Insert==>Movie and sound ==>Sound from File
 
با اينكار فايل وارد اسلايد شما شده و در همان ابتدا يك سوال از شما مي پرسد كه دوست داريد فايل صوتي شما به محض اجراي اسلايد شو شروع به پخش شود يا با كليك آغاز به پخش شود كه به آن بسته به ميل خود جواب مي دهيد .
 اين فايل شما كه وارد نرم افزار مي كنيد مي تواند هر نوع فايلي باشد , مثل wav يا mp3 و يا …
 
اما :
 
اين به شرطي براتون كار مي كند كه فقط بخواهيد روي كامپيوتر خودتون اجراش كنيد ، به عبارتي فايل صوتي شما به پاورپوينت فقط لينك مي شود .
 
تبصره : اگر فايل صوتي شما wav باشه و حجم آن هم كمتر از ۱۰۰ كيلو باشه ، فايل شما كامل وارد پاورپوينت مي شود و هيچ مشكلي در جابجا كردن آن از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگر نخواهيد داشت پس آن را مي توانيد براي جلسات با فلش حمل كنيد و يا  با ايميل براي ما ( براي سايت بانك پاورپوينت ) ارسال كنيد .
 
سوال :حالا اگر حجم فايل wav ما بيشتر از ۱۰۰ كيلو بود چيكار كنيم تا فايل مان كامل به خورد نرم افزار برود و بتونيم با خيال راحت ايميلش كنيم ؟
 
براي حل اين مشكل به صورت زير عمل كنيد :
 
Tools ==>Options…==>General (Tab ) ==>link sounds with file size greater than 100 KB
 
به جاي ۱۰۰ كيلو مقداري كه فايل صوتي تان هست بنويسيد مثلا براي ۵ مگابايت بنويسيد ۵۱۲۰ ( ۵*۱۰۲۴=۵۱۲۰ )
 خوب از اين به بعد فايل هاي wav شما كه كمتر از ۵ مگابايت باشه به راحتي داخل فايل پاورپونت يا بهتر بگوييم اسلايد شوي شما مي شود و مي توانيد آن را به راحتي براي ما ايميل كنيد .
 
اگر مي خواهيد فايل صوتي با فرمت Mp3 يا فرمت هاي ديگر به اسلايد شوي خود ضميمه كرده و با ايميل براي سايت بانك پاورپوينت بفرستيد بايد با عرض شرمندگي بگويم كه نمي شود مگر اينكه آن فايل را هم داخل پوشه اي بريزيد و فايل اسلايد شويتان را هم همانجا ريخته و سپس پوشه را براي ما  ارسال نماييد .
 
حد اكثر سايز فايلي صوتي ( wav ) كه مي توانيد وارد نرم افزار پاورپوينت كنيد ۵۰ مگابايت است , البته اين بدين معني است كه شما فايل هاي حجيم تر از اين را نمي توانيد وارد كنيد اما فرضا مي توانيد دو تا فايل ۴۰ مگابايتي وارد كنيد , در صورتي كه مي بينيد جمع اين دو فايل بيشتر از ۵۰ مگابايت مي شود , پس منظور ماكزيموم حجم براي هر فايل است نه مجموع تمام فايل ها .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۵ ] [ مشاوره مديريت ]

 

اضافه كردن اسلايد جديد براي نمايش در پاورپوينت

 
ما مي توانيم به دو روش  اسلايد جديد براي نمايش در پاورپوينت اضافه كنيم :
 
راه اول : كليك روي دكمه New Slide از نوار ابزار Formatting
 
راه دوم : انتخاب گزينه New Slide از منوي Insert
 
نكته : هنگاميكه اقدام به ايجاد يك اسلايد جديد مي نماييم در قسمت Task Pan ( پانل ظاهر شده در سمت راست ) ليست Slide Layout ها يا قالبهاي آماده ديده مي شود كه با انتخاب هر كدام Layout مربوطه به اسلايد جاري اعمال مي شود . هر كدام از Layout ها مي توانند محتواي متفاوتي به اسلايدها بدهند كه به ترتيب قرار گرفتن Layout ها در اين قسمت آنها را توضيح مي دهيم. ( هر Layout داراي يك نام مي باشد كه با ثابت نگه داشتن ماوس روي Layout ظاهر مي شود  )
 
Title Slide : انتخاب اين طرح به اسلايد دو كادر عنوان و زير عنوان مي دهد . ( اين طرح معمولا براي اولين اسلايد استفاده مي شود )
 
Title Only: انتخاب اين طرح به اسلايد فقط يك كادر عنوان مي دهد و فضاي زير آن در اختيار كاربر قرار دارد كه با محتواي دلخواه پر شود.
 
Title and text: انتخاب اين طرح به اسلايد يك كادر عنوان و يك كادر براي نوشتن متن مي دهد . متن هاي نوشته شده در كادر متني در يك ستون نوشته مي شود.
 
Title and two column text : انتخاب اين طرح به اسلايد يك كادر عنوان به همراه دو ستون متني مي دهد .
 
Blank : در اين حالت يك اسلايدي كاملا خالي در اختيار ما قرار مي گيرد كه مي توانيم هر نوع داده اي را در آن جا دهيم.
 
Content : انتخاب اين طرح به كاربر يك انتخاب شش گانه مي دهد كه هر كدام را جداگانه توضيح مي دهيم :
 
Insert Table: اين گزينه براي رسم جدول در اسلايد استفاده مي شود. با انتخاب اين مورد پنجره ي كوچك Insert Table مطابق شكل باز مي شود كه در آن تعداد سطر و ستون را وارد مي كنيم و بعد از زدن OK شاهد درج جدول در اسلايد مي شويم .
 Insert Chart: اين گزينه براي رسم نمودار در اسلايد استفاده مي شود. با كليك روي اين دكمه وارد برنامه رسم نمودار مي شويم ( برنامه اي به اسم Microsoft Graph  كه از نظر ظاهري شبيه Excel مي باشد ) و با يك نمودار پيش فرض مواجه مي شويم . اطلاعات مربوط به نمودار پيش فرض را پاك كرده و اطلاعات خود را وارد مي كنيم و پس از تنظيمات ظاهري بيرون هاشور دور نمودار كليك مي كنيم تا به Powerpoint برگرديم . ( براي برگشت دوباره به برنامه ويرايش نمودار كافيست كه روي سطح آن دابل كليك كنيم )
 Insert Clip Art : اين گزينه براي قراردادن Clip Art ( تصاوير آماده Office ) در اسلايد استفاده مي شود.
 Insert Picture : اين گزينه براي قراردادن تصوير دلخواه در اسلايد استفاده مي شود.
 Insert Diagram or organization chart : باين گزينه براي ايجاد انواع نمودارهاي سازماني استفاده مي شود . ( روش رسم نودار سازماني توضيح داده خواهد شد )
 Insert Media Clip: اين گزينه براي ايجاد Multimedia ( فيلم و صداهاي آماده در  Office )در اسلايد استفاده مي شود .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

چگونه پاورپوينت جذابتر ارائه كنيم ؟


مارك تواين مي‌گويد: «بيش از ۳ هفته طول مي‌كشد تا براي يك سخنراني بداهه خـوب آماده شويد.» اگر ‏يك شخصيت برجسته ادبـي مانند مارك تـواين براي يك سخنرانـي بداهه چنيـن زماني راصـرف مي‌كند، ‏ارائه مطالب كـاري بـراي ما عملي بسيار طاقت‌‌فرسـا خـواهد بـود. به منظور آماده شدن براي آن روز بزرگ، ‏مي‌توانيد ويژگي‌هاي برنامه ‏PowerPoint‏ را با مهارت خود در ارائه مطالب تركيب سازيد. در اين مقاله به ‏چگونگي انجام اين كار مي‌پردازيم.‏
 
۱٫ ‏ ‏زمان را كاهش دهيد
 
به منظور اينكه مطالب ارائه شده‌تان عادي و در عين حال با سازماندهي مناسب به نظر برسد، بايد آن را ‏چندين بار مرور كنيد. براي انجام اين كار به گونه‌اي كارآمد، برنامه ‏PowerPoint، داراي يك ويژگي با نام ‏Rehearse Timings‏ است. از اين ويژگي مي‌توانيد براي بررسي طول مدت زمان ارائه مطالب استفاده كرده ‏و در ضمن اطمينان يابيد كه مدت زمان زيادي را بر روي هر اسلايد صرف نكرده‌ايد.
 
بدين منظور در هر يك از نماهاي ‏Normal‏ يا ‏Slide Sorter، به ترتيب گزينه‌هاي ‏Show‏ و ‏Rehearse Timings‏ ‏را انتخاب كنيد. همچنين مي‌توانيد بـا كليك روي دكمـه ‏Rehearse Timings‏ در نـوار ابزار ‏Slide Sorter‏ (كه ‏هر زمان در نماي ‏Slide‏ ‏Sorter، مطالب را مشاهده كنيد، نمايش داده مي‌شود)، آن را راه‌اندازي كنيد. به ‏محض انجام اين كار، مطالب ارائه شده به صـورت ‏Slide Show، آغـاز مي‌شـوند و بـا نمـايـش نـوار ابـزار ‏Rehearse Timings، تكميل مي‌شود. در اين حالت، شما بايد به توضيح در مورد اول اسلايدتان بپردازيد؛ ‏درست مانند آنكه اين كار را در حضور عـده‌اي از افراد انجام مي‌دهيد. با كليك ماوس به اسلايد بعدي برويد و ‏سپس به توضيح اطلاعات موجود در اسلايد دوم بپردازيد. اين فرآيند را تا زماني كه كل مطالب ارائه شوند، ‏تكرار كنيد.
 
سپس يك كادر پيام ظاهر شده و طول كلي ارائه مطالب را مشخص خواهد كرد و از شما خواهد پرسيد كه ‏آيا مايليد اسلايدها را زمان‌بندي كنيد يا خير. دكمه ‏Yes‏ را انتخاب كنيد تا مطالب را در نماي ‏Slide Sorter‏ ‏مشاهده كرده و ببينيد در چه مدت زماني هر اسلايد را نمايش داده‌ايد. (اگر قصد داريد مجدداً اين فر‌آيند را ‏تكرار كرده و يا زمان‌بندي جديدي را اعمال كنيد، گزينه ‏No‏ را برگزينيد).
 
در نهايت، به خاطر داشته باشيد كه ويژگي ‏Rehearse Timings‏ فقط يك ابزار است. اگر قصد داريد اين ‏مطالب را خودتان براي افرادي ديگر نمايش دهيد ( به جاي آنكه در كيوسك‌ هايي نمايش داده شوند)، ‏مي‌توانيد خودتان به صورت دستي سرعت هر اسلايد را مشخص كنيد. به منظور انجام ايـن كـار، ‏گزيـنه‌هـاي ‏Set Up Show‏ > ‏Slide Show‏ را انتخاب كنيد.
 
در بخش ‏Advance Slides، گزينه ‏Manually‏ را انتخاب كنيد. با كليك روي دكمه ‏OK، كادر محاوره‌اي ‏Set Up ‎Show‏ را ببنديد.‏
 
۲٫ قدرت ليست ها (استفاده از بالت‌)
 
با قرار دادن اطلاعات بيش از حد، در هنگام ارائه مطالب خود از طريق ‏PowerPoint‏ ممكـن است ارائه ‏مطالبتان را خـراب كنيد. به منظور جلوگيـري از گيـج و يا كسل شدن مخاطبـان در مواجهه با حجم زياد ‏اطلاعات، جملات كاملي را با چندين كلمه ايجاد كرده و سپس با استفاده از بالت‌ها و بصورت ليست آنها را نمايش دهيد.
 
خوشبختانه، استفاده از بالت‌ها در ‏PowerPoint‏ آسان است. برنامه ‏PowerPoint‏ به طور پيش فرض از ‏چيدمان ‏Title And Text‏ بـراي تمامـي اسلايدهـاي ارائه مطلب بهره مي‌گيرد. اگر روي منوي ‏Insert‏ و ‏سپس ‏New Slide‏ كليك كنيد، ‏PowerPoint‏ اسلايد جديدي را با ‏استفاده از اين چيدمان ايجـاد مي‌كند. روي كادر پايينـي اسلايد (متن) كليـك كنيد و متـن مـوردنظر براي ‏اولين بـالت را وارد كنيد. دكمه ‏Enter‏ را فشار دهيد تا بالت ديگري ايجاد شود و همين روند را ادامه دهيد.
 
همچنين مي‌توانيد بالت‌هايي را به متن فعلي اضافه كنيد. به منظور انجام اين كار، پاراگراف‌ها را انتخاب ‏كرده و روي دكمه ‏Bullets‏ در نوار ابزار ‏Format‏ كليك كنيد. از آنجائيكه دكمه ‏Bullets‏ دو حالته است، ‏مي‌توانيد با انتخاب پاراگراف‌هاي مناسب و سپس كليك روي دكمه ‏Bullets، بالت‌ها را حذف كنيد. به منظور ‏تغيير نحوه ظاهر شدن بالت‌ها، بالت‌هاي موجود در اسلايد را انتخاب كرده و به ترتيب گزينه‌هاي ‏Format‏ و ‏Bullets And Numbering‏ را انتخاب كنيد. در كادر محاوره‌اي ‏Bullets And Numbering‏ روي زبانه ‏Bulleted‏ ‏كليك كرده و يك سبك بالت را انتخاب و سپس روي ‏OK‏ كليك كنيد.
 
همچنين مي‌توانيد از يك تصوير به عنوان بالت بهره ببريد. به منظـور انجام اين كار، روي دكمه ‏Picture‏ در ‏صفحه ‏Bulleted‏ در كادر محاوره‌اي ‏Bullets And Numbering‏ كليك كنيد. در كادر محاوره‌اي ‏Picture Bullet‏ ‏پيمايش كنيد تا تصوير گرافيكي يا فايل مورد نظر را يافته و روي آن دابل كليك كنيد. روش ديگر براي تغييـر ‏بالت‌ها، بزرگ‌تر يا كوچك‌تر ساختن آنها به نسبت متن است. به صورت پيش فرض، اندازه بالت‌ها، ۷۵% ‏اندازه متن است. به منظور افزايش (يا كاهش) اندازه آنها، بالت‌ها را انتخاب كرده و سپس كادر محاوره‌اي ‏Bullets And Numbering‏ راباز كنيد. در كادر متني ‏Size‏ مقدار در صدي (از ۲۵% تا ۴۰۰%) را وارد كرده و ‏سپس روي ‏OK‏ كليك كنيد.
 
در صورت لزوم از اعداد استفاده كنيد
 
در حالي كه بالت‌ها متداول‌ترين نشانه‌گذار در برنامه ‏PowerPoint‏ هستند، بهتر است زماني كه قصد داريد ‏ترتيبي را نشان دهيد(فرضاً دستور تهيه غذا يا طرز ايجاد دستگاهي را شرح دهيد)، از اعداد استفاده كنيد.
 
براي انجام اين كار، ابتدا پاراگراف‌ها را انتخاب كرده و سپس روي دكمه ‏Numbering‏ كليك كنيد. براي حذف ‏اين اعداد، بار ديگر روي دكمه ‏Numbering‏ كليك كنيد. همچنين مي‌توانيد با كليك روي دكمه ‏Bullets، از ‏حالت اعداد به بالت سوئيچ كنيد.‏
 
۳٫ يك تصوير برابر با هزار كلمه است
 
برخي مطالعات نشان داده‌اند كه افراد اطلاعات تصويري را ۵ برابر بهتر از زماني كه همان اطلاعات به صورت ‏متني در اختيار آنها قرار داده شده باشد، ياد مي‌گيرند. بنابراين چرا از تصاوير در ارائه مطلب خود استفاده ‏نكنيد؟ به عنوان مثال، اگر قصد داريد در مورد آلودگي هواي محلي صحبت كنيد، تصاوير ماهي‌هاي مرده، ‏بيشتر تاثير‌گذار خواهد بود تا مجموعه‌اي از آمار.
 
به منظور وارد كردن يك تصوير ديجيتالي، ابتدا از منوي ‏View، گزينه ‏Normal‏ را انتخاب كنيد تا اسلايد در ‏نماي ‏Normal‏ نمايش داده شود. سپس به ترتيب گزينه‌هاي ‏Picture ‎،Insert‏ و ‏From File‏ را انتخاب كنيد تا ‏كادر محاوره‌اي ‏Insert Picture‏ ظاهر شود. سپس تصوير مورد نظر را يافته و روي فايل دابل كليك(۲ بار كليك متوالي) كنيد تا آن ‏را در اسلايد خود وارد كنيد.
 
PowerPoint‏ به صورت خودكار، تصوير را در اسلايد قرار مي‌دهد. همچنين مي‌توانيد از دستگيره‌هاي مربوطه ‏براي تغيير اندازه تصوير بهره گيريد و يا روي تصوير دابل كليك كنيد تا كادر محاوره‌اي ‏Format Picture‏ نمايش ‏داده شود. سپس روي زبانه ‏Size‏ كليك كنيد و اندازه‌هاي مربوطه را در كادرهاي متني ‏Height‏ و ‏Width‏ وارد ‏كنيد. روي ‏OK‏ كليـك كنيد تـا كـادر محاوره‌اي ‏Format Picture‏ بسته شود.
 
به منظور تـاثير‌گذاري بيشتر، مي‌تـوانيد در تصاويـر تغييراتي ايجاد كنيد تا به صـورت سايه‌دار روي اسلايد ‏شما نمايش داده شوند. براي انجام اين كار، روي عكس دابل كليك كنيد تا كادر محـاوره‌اي ‏Format Picture‏ ‏نمايش داده شود. روي زبانه ‏Picture‏ كليك كنيد،‌ سپس روي ليست بازشوي ‏Color‏ در بخش ‏Image ‎Control‏ كليك كرده و گزينه ‏Wash-out‏ را انتخاب كنيد. به منظور مشاهده نحوه نمايش تصوير، روي دكمه ‏Preview‏ كليك كنيد. اگر آن افكت را پسنديديد، روي عكس كليك راست كرده و از منوي ميانبر، گزينه ‏Order ‎and Send To Back‏ را انتخاب كنيد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

روش وارد نمودن كليپ صوتي به پاورپوينت


براي وارد نمودن كليپ صوتي مي توان از منوي Insert گزينه Movies and Sound را انتخاب كنيم و سپس از زيرمنوي ظاهرشده گزينه Sound From Clip Organizer را بزنيم.
 
پنل ClipArt كه شامل يك ليست از فايل هاي صوتي است ظاهر ميشود.با استفاده از كادر متني Search For و تايپ كلمات كليدي مورد نظر خود،نوع خاصي از فايل هاي صوتي را هم مي توان جستجو نمود. همچنين براي مشاهده خصوصيات كلي يك فايل صوتي وشنيدن آن،برروي آيكون مورد نظر Right Click كرده واز منوي ظاهرشده گزينه Preview/Properties راانتخاب مي كنيم.فايل صوتي به هنگام ظاهرشدن اين كادر محاوره اي به طور خودكار اجراميشود كه البته مي توان از دكمه هاي Stop،Pause،Play استفاده نمود.خصوصيات كلي فايل صوتي در سمت راست پنل ديده مي شود.
 
هنگام بستن اين پنجره كادرمحاوره اي باز ميشود كه در مورد نحوه اجراي فايل صوتي هنگام نمايش اسلايد نماي Slide Show سوال مي كند.اگر مي خواهيد فايل صوتي به طور خودكار اجراشود روي دكمه Automatically كليك كنيد.
 
روش وارد نمودن صوت به روش بالا فقط از اصواتي استفاده مي شود كه متعلق به ClipArt باشند ولي مي توان آهنگ دلخواه را از روي هارد يا CD وارد اسلايدها نمود.
 
براي اينكار بعد از انتخاب Movies and Sound از منوي Insert اينبار Sound From File را انتخاب مي كنيم سپس آهنگ مورد نظر خود را انتخاب كنيد.آيكون فايل صوتي در اسلايد ظاهر مي شود.
 
براي پخش يك Track از CD در منوي Insert از بخش Movies and Sound گزينه Play CD Audio Track را انتخاب مي كنيم.در پنجره باز شده براي مشخص كردن شماره Track و زمان شروع و پايان پخش Track استفاده مي كنيم.
 
همچنين در اين پنجره مي توان با انتخاب Loop Until Stopped اجراي آهنگ را تا متوقف شدن اسلايد ادامه داد.
 
توسط گزينه Sound Volume هم مي توان صداي آهنگ را به دلخواه كم يا زياد كرد.
 
با توجه به ۲ روش گفته شده در بالا روش دوم يعني Sound From File كاربرد بيشتري دارد و مي توان طول آهنگ را مناسب با تعداد اسلايدها تنظيم نمود در صورتي كه در روش اول صداگذاري به صورت خيلي كوتاه انجام مي شود و روي اسلايدها جريان پيدا نمي كند.
 
اگر در پنجره باز شده When Clicked انتخاب شود چه اتفاقي خواهد افتاد؟
 
جواب: با كليك ماوس آهنگ اجرا مي شود.
 
ضبط فايل صوتي
 
در مسير گفته شده در بالا با انتخاب Record Sound پنجره كوچكي باز مي شود كه دكمه هاي موجود در اين پنجره عملكردي مشابه دستگاه ضبط صوت دارند.
 
صداي خود را توسط ميكروفن ضبط كنيد.پس از ضبط فايل صوتي مي توانيد با كليك روي دكمه Play صداي خود را بشنويد.براي اضافه كردن اين فايل صوتي به اسلايد، روي دكمه ok كليك كنيد.
 
نكته : فايل هاي صوتي كه در برنامه پاورپوينت استفاده ميشوند حتما بايد از جنس .WAV باشند.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

اصول اساسي در ارائه يك پاورپوينت خوب


مقدمه
 تواناييِ ارتباطِ شفاهيِ مؤثر و انتقالِ پيامِ موردِ نظر، مهارتِ بسيار مهمي است كه معمولاً ناديده گرفته مي‌شود و به قدرِ كافي تمرين نمي‌شود. اين راهنما، با اين هدف طراحي شده است كه در آن خطوطِ اصليِ يك ارائه‌ي خوب را معرفي كنيم و نكاتِ اساسيِ آن را ياد بگيريم. اين ارائه مي‌تواند يك ارائه‌ي ساده‌ي سرِ كلاسِ درس باشد، مي‌تواند ارائه‌ي نتايجِ يك كارِ پژوهشي در يك گردهمايي باشد، مي‌تواند حتي معرفيِ خودمان به كساني كه ما را نمي‌شناسند باشد.
 يكي از اصلي‌ترين دلايلِ شتاب گرفتنِ انفجاريِ دانش، تكنولوژي، و تجارت در قرن‌هاي اخير، ارتباط پيدا كردنِ آسان‌ترِ انسان‌ها از طريقِ ابزارهاي الكترونيك است كه باعث مي‌شود همه به راحتي به يافته‌ها و انديشه‌هاي يكديگر دسترسي داشته باشند و از آن‌ها استفاده كنند. كمي كه بهتر به دنياي امروز نگاه كنيم به روشني مي‌بينيم كه ارتباطات آن‌قدر نقشِ مهمي پيدا كرده است كه افرادِ موفق فقط كساني هستند كه بتوانند دانسته، يافته، انديشه، و احساسِ خود را بهتر و مؤثرتر ارائه كنند. هيچ كس نيست كه بتواند ادعا كند به دانستنِ نحوه‌ي ارائه نياز ندارد.
 از دورانِ نوجواني (و شايد حتي كودكي) اين آموزش بايد آغاز شود. در طولِ سال‌ها اين مهارت پخته‌تر مي‌شود و به تدريج به قسمتِ‌ مهمي از توانايي‌هاي فرد تبديل مي‌شود. بنابراين نه هيچ دوره‌ي سني نيست كه ادعا كند آموختنِ‌ اين مهارت برايش زود است. حال كه نظامِ آموزش و پرورش و حتي آموزشِ عالي فاقدِ چنين آموزشِ مهمي است، خودمان بايد سعي كنيم آن را كسب كنيم.
 اين مجموعه فقط يك راهنما است و قسمتِ اصليِ يادگيري را خودمان بايد در عمل تجربه كنيم. قطعاً با اين كار چيزي ارزشمند به دست مي‌آوريم كه هميشه و هرجا برايمان مفيد خواهد بود.
 
چه چيز را ارائه دهيم؟
 
موضوع چيست؟
 پيش از هر چيز بايد دقت كنيم موضوعِ ارائه و توضيحاتي كه درباره‌ي آن داده شده چيست. چون اين، آن چيزي است كه مخاطبان را به جلسه‌ي ارائه آورده است و همين است كه تعيين مي‌كند آن‌ها توقع دارند چه چيزي بشنوند. ممكن است ما در ارائه‌ي خود به خيلي چيزهاي ديگر هم بپردازيم، اما حتماً بايد به آن موضوعِ اصلي كه پيش‌فرضِ مخاطبان هست نيز بپردازيم .
 يكي از مهم‌ترين قوانين اين است كه فقط زماني بايد به فكرِ ارائه بيفتيم كه واقعاً چيزي براي گفتن داشته باشيم. جمله‌ي معروفي از جان ويدرسپون هست كه مي‌گويد: «هرگز حرف نزنيد مگر اين كه حرفي براي گفتن داشته باشيد، و هنگامي كه آن را گفتيد، كلام را خاتمه دهيد.»
 براي داشتنِ يك ارائه‌ي خوب بايد به موضوعِ آن كاملاً مسلط باشيم و تماميِ ابعادِ ظريفِ آن را موردِ نظر قرار داده باشيم. بعد بيشترِ آن‌چه مي‌دانيم را رها كنيم و فقط به نكاتِ مهم‌ترِ آن بپردازيم. چون انسان‌ها در يك جلسه تنها مي‌توانند تعدادِ محدودي نكته را بفهمند و به خاطر بسپارند.
 بنابراين ارائه‌ي ما مي‌بايست يك نكته‌ي محوري داشته باشد. دقيقاً آن چيزي كه مي‌خواهيم مخاطبان به خاطر بسپارند. اما ابتدا بايد پرسش‌هاي مربوط به موضوعِ ارائه را در آن‌ها بيدار كنيم و نيازهايي در مخاطبان ايجاد كنيم كه پاسخِ آن‌ها به طورِ طبيعي منجر به آن پيامِ محوريِ ارائه‌ي ما شود.
 هدف چيست؟
 هدف از يك ارائه ممكن است دادنِ اطلاعات به مخاطبان باشد. اما در بيشترِ موارد هدفِ يك ارائه قانع كردنِ آن‌ها در موردِ چيزي، يا تربيت كردنِ آن‌ها و يا جذب كردن و برانگيختنِ مخاطبان در موردِ چيزي است. حتي گاهي هدفِ ارائه تنها سرگرم كردنِ آن‌ها مي‌‌باشد. بنابراين طراحيِ يك ارائه را بايد با توجه به هدفي كه از آن انتظار داريم، انجام دهيم.
 شيوه‌ي نزديك شدن به موضوع و طرحِ آن كاملاً نيازمندِ اين است كه بدانيم مي‌خواهيم پس از اتمامِ ارائه، چه اثري بر مخاطبان گذاشته باشيم. هدف بايد چيزي باشد كه هم براي ما (ارائه دهنده) و هم براي مخاطبان مفيد باشد و حتي بهتر است اين موضوع را به مخاطبان هم منتقل كنيم.
 پس پيش از هر چيز فكر كنيم: چرا مي‌خواهم چيزي را ارائه دهم؟
 اين هدف چه چيزي كلي باشد و چه چيزي كاملاً دقيق و مشخص،‌ بهتر است در يك يا چند جمله نوشته شود. اين كار باعث مي‌شود تلاشِ ما در تنظيمِ ارائه‌مان جهت‌مندتر شود و امكانِ انتخابِ بهترِ محتواي ارائه و چك كردنِ نهاييِ آن فراهم شود.
 مخاطب كيست؟
 خوب ارائه كردن فقط يعني چگونگيِ روبه‌رو شدن با مخاطبان. براي آفريدنِ يك ارائه‌ي موفق نياز داريم بدانيم چگونه آن را با مخاطبان سازگار كنيم، و سپس به صورتي اثربخش آن را ارائه كنيم.
 زرق‌وبرق‌هاي نرم‌افزارِ ارائه هرگز نبايد باعث شود فراموش كنيم كه در نهايت مي‌خواهيم چيزي ارائه دهيم كه مخاطبان را تحتِ تأثير قرار دهيم. استفاده از گرافيك‌هاي فانتزي هيچ‌گاه جاي طراحي و سازمان‌دهيِ ارائه براي مخاطبان را نمي‌گيرند.
 البته براي فهميدنِ اين‌كه مخاطبان به چه چيز نياز دارند لازم است درباره‌ي آن‌ها تحقيق شود. يك قانونِ اساسي براي ارائه اين است كه پيش از درست كردنِ اسلايدها هرچه مي‌تواني درباره‌ي مخاطبان اطلاعات جمع كن. در بدنرين شرايط وقتي هيچ اطلاعاتي از مخاطبان در دسترس نيست، مي‌توان در حينِ ورود به جلسه‌ي ارائه كمي با آن‌ها گپ زد و تا حد امكان اطلاعاتي به دست آورد تا ارائه را مناسب‌تر تنظيم كرد.
 ارائه‌ي شما بايد سيرِ منطقيِ پرسش‌هايي كه ناخودآگاه براي مخاطبان به وجود مي‌آيد را دنبال كند.
 مخاطبان معمولاً به لايه‌هاي مختلفي تقسيم مي‌شوند:
 بعضي كاملاً با جزئياتِ آن‌چه شما مي‌خواهيد ارائه دهيد آشنا هستند
 بعضي تنها با كلياتِ حوزه‌اي كه قرار است ارائه شود، آشنا هستند
 بعضي اصلاً هيچ نمي‌دانند يا مقداري بسيار اندك در جريان هستند
 براي دسته‌ي اول مي‌توانيد فقط اصلِ مطلب را بيان كنيد، اما براي دو دسته‌ي ديگر بايد در اول بيان كنيد كه قرار است با چه چيز مواجه شوند، و در آخر هم خلاصه‌اي از آن‌چه ارائه شد، بيان كنيد. مطمئناٌ نمي‌خواهيم يك چيز را چندين و چند بار براي مخاطبان تكرار كنيم. بلكه مي‌توانيم يك نكته‌ي مهم بيان كنيم و سپس نمايش‌هاي مختلفي از آن نكته را ارائه دهيم.
 چرا بايد هر چيز را اين‌قدر تكرار كنيم؟ چون اگر مي‌خواهيم مخاطبان نكاتِ مهمِ پيامِ ما را به خاطر بسپارند، بايد هر نكته را به ۳ تا ۶ روشِ مختلف بيان كنيم. بنابر تحقيقاتِ انجام‌شده، اگر نكته‌اي را يك بار بگوييد در پايانِ ارائه تنها ۱۰٪ از مخاطبان آن را به خاطر مي‌آورند. اما اگر ۶ بار تكرار شود اين عدد به ۹۰٪ مي‌رسد. بدونِ تكرار ۴۰٪ از مخاطبان تقريباٌ همه‌ي نكاتي كه ارائه كرده‌ايد را ظرفِ ۲۰ دقيقه پس از اتمامِ آن فراموش مي‌كنند. ظرفِ ۲۴ ساعت ۷۰٪ از مخاطبان تقريباٌ ۱۰۰٪ ‍پيامِ شما را فراموش مي‌كنند.
 انواعِ ارائه:‌ كدام نوع مناسب‌تر است؟
 با توجه به جميعِ موارد از قبيلِ موضوع، هدف، و مخاطبان بايد فكر كنيم كه نوعِ ارائه‌ي خود را تنظيم كنيم. به طورِ معمول ارائه در يكي از دسته‌هاي زير قرار مي‌گيرد:
 نتايجِ يك كارِ پژوهشي: پيامِ اصلي كه بايد در اين نوع ارائه‌ها منتقل شود، اين است كه كارِ پژوهشيِ انجام‌شده، چه نسبتي با كلِ پژوهش‌هاي انجام‌شده در آن حوزه دارد، و نكته‌ي جديد و اصليِ اين پژوهش چيست.
 مقاله يا گزارشِ تكنيكي: در اين نوع ارائه‌ها بايد جمع‌بندي و نتايجِ به دست آمده از يك كارِ مطالعاتي را به روشني بيان كنيم و مهم‌ترين نكاتِ آن را به مخاطبان منتقل كنيم. حاصلِ اين گزارش ممكن است پيشنهادِ استفاده از روش‌ها يا ابزارهايي خاص براي انجامِ يك كار باشد.
 گزارشِ پيشرفت: چيزي كه در اين نوع ارائه مهم است، اين است كه مخاطبان در جريانِ روندِ پيشرفت و مشكلاتِ يك پروژه (يك فرآيند) قرار بگيرند. ايجادِ احساسي واقع‌بينانه نسبت به وضعيتِ فعاليت‌هاي انجام‌گرفته و باقي‌مانده‌ي آن،‌ هدفِ اصليِ اين نوع ارائه است. يكي از انتظاراتِ مخاطبان در اين نوع ارائه‌ها اين است كه بتوانند نسبت به چگونگيِ ادامه دادن يا متوقف كردنِ پروژه تصميم بگيرند.
 
گزارشِ پروژه:‌
 
اين نوع ارائه همان گزارشِ پيشرفت است با اين تفاوت كه در پايانِ پروژه ارائه مي‌شود و شاملِ كليه‌ي فازهاي آن مي‌شود.
 
آموزش (نُت‌هاي كلاسي):‌
 
ارائه‌ي محتواي آموزشي در يك كلاس، نوعي از ارائه است كه در آن، بيشترِ اوقات بهتر است هدفِ ارائه كاملاً شفاف براي مخاطبان بيان شود.
 پيشنهادنامه:
 
يكي از مهم‌ترين و پركاربردترين انواعِ ارائه است كه در آن طرحِ پيشنهادي براي انجامِ يك پروژه با جزئياتِ كامل معرفي مي‌شود و اهداف و خروجي‌هاي آن مفصلاً بيان مي‌شود. هدف از اين ارائه، جذبِ سرمايه‌ي مخاطبان است. جذابيت و دقيق به نظر آمدنِ طرحِ پيشنهادي بسيار مهم است. چون در آن استراتژيِ پيشنهاد شده بايد به عنوانِ منطقي‌ترين، مؤثرترين،‌ اقتصادي‌ترين، و قابلِ بازبيني‌ترين روش توجيه شود. در نهايت آن‌چه بايد در ذهنِ مخاطبان قرار بگيرد اين است كه اين پيشنهاد به نفعِ هردوطرف است، تيمِ پيشنهاددهنده توانايي‌ها و آمادگيِ قبليِ لازم براي انجامِ پروژه را دارد، و زمان و قيمتِ پيشنهادشده براي آن معقول است.
 معرفيِ محصول:
 
در اين نوع ارائه هدف معرفيِ جذابِ محصول يا خدماتي جديد است. تأكيد بر قابليت‌ها و مزيت‌هاي آن نسبت به محصولاتِ ديگر و بزرگ كردنِ ارزشِ آن براي مخاطبان بسيار مهم است.
 غيره:‌
 
مهم‌ترين نوع از انواعِ ارائه است. به اين دليل كه آدم از فرداي خودش كه خبر نداره. خواننده‌ي محترم كه سرش رو كرده توي اين نوشته‌ها يه وقت به خودش مي‌آد كه ديگه كار از كار گذشته و ارائه‌اي كه بايد به صورتِ غيره مي‌داد، به شكلِ نتايجِ يك كارِ پژوهشي يا پيشنهادِ پروژه ارائه كرده و خُب خدا مي‌دونه بايد منتظرِ چه عاقبتي باشه. همين شد كه ما هم براي اين كه از تغييراتِ سريعِ علم و تكنولوژي و غيره عقب نمونيم،‌ و شما جوون‌ها از اين اًنگ‌ها به ما نزنين كه شما قديمي فكر مي‌كنين، اين غيره رو اين‌جا نوشتيم!
 اين تقسيم‌بندي‌هاي استاندارد كمك مي‌كند منظم‌تر فكر كنيم و راحت‌تر نمونه‌هاي مشابهِ آن را پيدا كنيم و از آن‌ها ياد بگيريم.
 
چگونه اسلايدهاي ارائه را حاضر كنيم؟
 
مقدمه
 در قرون و اعصار جديد(!) ارائه دادنِ يك موضوع تقريباً به معنيِ آماده كردنِ تعدادي اسلايد با برنامه‌اي مانند Microsoft Power Point يا برنامه‌هاي مشابهِ آن است. به همين دليل در اين بخش به بررسي نكاتيِ كه در هنگام آماده كردنِ اسلايدها بايد مدنظر قرار گرفته‌شوند مي‌پردازيم.
 در هنگامِ ارائه، ابزارهايِ مختلفي در اختيار داريم كه در واقع «اسباب‌بازي» هستند! اين اسباب بازي‌ها در ارائه خيلي مفيد هستند، به شرطي كه باعث نشوند كنترل از دستِ ارائه‌كننده خارج شود. اين ابزارها (اسباب‌بازي‌ها) چيزهاي مختلفي هستند؛ چيزهاي مانند شكل، نمودار، و در حالتِ كلي اسلايدها، يادداشت‌هايي كه از سخنراني به حاضران در جلسه داده‌مي‌شود و … . ارائه كنندگانِ زبده طريقه‌ي استفاده‌ از اسباب‌بازي‌هايشان را خوب مي‌دانند.
 ارائه بايد خيلي روان باشد. اين را مي‌توان با نظرخواهي از حاضرين جلسه فهميد. با يك نظرخواهيِ خوب، مي‌توان ضعف‌هاي يك ارائه‌دهنده را در مهارت‌هاي اصليِ ارائه‌دادن خيلي زود مشخص كرد. اين روزها، شنوندگانِ سخنراني‌ها خيلي پيچيده‌تر از قبل شده‌اند! با مرور زمان آنها همينطور بيشتر و بيشتر از ارائه‌دهندگان انتظار دارند، تازه مي‌خواهند از ارائه‌دهنده چيزهايي هم ياد بگيرند. اگر مطلب زياد باشد كسل مي‌شوند و اگر تفريح زياد باشد اين سؤال برايشان پيش مي‌آيد كه چيز به درد بخوري يادگرفته‌اند يا نه.
 سؤالِ مهمي كه پاسخ دادن به آن برايمان مهم است اين است كه «مخاطبين چه چيزي از ما مي‌خواهند؟». روشِ ارائه‌ي ما بايد به مخاطبينِ جلسه و مطلبي كه مي‌خواهيم به آنها بگوييم بستگي داشته‌باشد. مي‌خواهيم ارائه‌ي داشته باشيم كه رويِ آنها اثرگذار باشد. به همين خاطر بايد سه سؤال را در ذهنمان داشته‌باشيم: حاضرين چه مي‌بينند؟ چه مي‌شنوند؟ چه احساسي پيدا مي‌كنند؟
 ساختار
 خاصيت مهم ارائه‌ي شفاهي اينه كه وقتي يه جمله‌اي رو مي‌گين، شنونده ديگه نمي‌تونه دوباره اون جمله رو بشنوه. در صورتيكه موقعِ خوندن، اگه يه جمله‌اي رو متوجه نشيم، مي‌تونيم برگرديم و دوباره بخونيمش. وقتي دارين صحبت مي‌كنين شنونده بايد بتونه منظور شما رو متوجه بشه و ضمناً بايد بتونه كلام شما رو دنبال كنه. چون اگه وسط حرف‌هاي شما به فكر فرو بره از بقيه صحبت جا مي‌مونه. به همين دليل، براي اينكه به مخاطبينتون كمك كنين كه ارائه‌تون رو دنبال كنن، بايد طوري ساختار ارائه رو انتخاب كنيد كه مخاطب بتونه خيلي راحت دنبالش كنه.
 به همين دليل پيشنهاد مي‌شه اين چيزا رو بگين:
 معرفي (به مخاطبينتون بگين كه در طول ارائه قصد دارين چه مطالبي رو بگين)
 بدنه‌ي اصلي (مطالبتون رو بگين)
 نتيجه گيري(به مخاطبينتون بگين بهشون چي گفتين!
 اين تكرار تعمدي باعث مي‌شه كه مخاطبينتون راحت‌تر بتونن صحبتتون رو دنبال كنن و ضمناً بتونن راحت‌تر نكاتِ مهم رو به خاطر بسپرن.
 ساختارِ يك ارائه به شدت به نوعِ آن، و همچنين موضوعِ آن مربوط است. يك ارائه‌ي خوب ممكن است ساختاري مانند اين داشته‌باشد:
 ۱. يك شروع كه با جلبِ توجه همراه باشد
 ۲. مرور كوتاهي در موردِ موضوع
 ۳. مطرح كردنِ صورت مسأله، يا به عبارتِ ديگر مشكلي كه وجود دارد، و نياز به برطرف كردن آن است.
 ۴. توضيح اينكه راهِ حل شما چگونه اين مشكل را برطرف مي‌كند و چه مزيت‌هايي دارد.
 ۵. شرح اينكه چگونه مي‌توان اين راهِ حل را پياده كرد. به عبارت ديگر قدم‌هاي پياده‌سازي را بگوييد.
 ۶. خلاصه‌ و نتيجه‌گيري
 
خوب است شما هر تغييري كه لازم مي‌دانيد در اين ساختار بدهيد.
 يك نكته‌ي خيلي مهم اين است كه قبل از ساختنِ اسلايدهاي ارائه، برايِ دانستن اينكه مخاطبينتان به چه اطلاعاتي احتياج دارند بايد درباره‌ي آنها تحقيق كنيد. يكي از اصولِ يك ارائه‌ي خوب اين است كه قبل از ارائه هر چه مي‌توانيد درباره‌ي مخاطبينتان اطلاعات به دست آوريد. در حالتي كه امكانِ اين كار (از مدتي قبل از ارائه) وجود نداشته باشد، خوب است قبل از شروعِ ارائه صحبتي با مخاطبين داشته باشيد كه در همان زمان تا جايي كه مي‌توانيد درباره‌ي مخاطبينتان اطلاعات به دست بياوريد.
 با سازماندهي اسلايدهاي ارائه به صورتي شبيهِ آنچه بيان شد، مي‌توانيد مطمئن باشيد كه ارائه‌تان داراي يك روند منطقي است، به طوري كه مخاطبين به راحتي مي‌توانند آن را دنبال كنند. در ضمن، مطالب هر بخش بايد ساده و سازماندهي شده باشند. بهترين راه براي جمع‌آوري اطلاعات و آماده كردن اسلايدها در power point استفاده از outline pane است. در قسمتِ outline pane مي‌توانيد اسلايدهاي ارائه‌تان را آماده كنيد بدونِ اينكه لازم باشد درباره‌ي ظاهر آن فكر كنيد. با تمركز روي متنِ اسلايدها در حالت outline، مي‌توانيد به راحتي ايده‌هاتان را جمع‌آوري كنيد، روالِ كليِ ارائه را در نظر بگيريد، و مطالب مختلف را جابه‌جا كنيد تا روال منطقي‌تر شود. فراموش نكنيد كه مثال‌هاي لازم را در اسلايدهايتان بگنجانيد. وقتي اين كارها را انجام داديد، نه تنها يك روالِ منطقي خوب برايِ ارائه‌تان آماده‌كرده‌ايد، بلكه powerpoint ارائه‌تان را آماده كرده‌است- اسلايد به اسلايد!
 انتخاب نكات و عناوين
 ارائه معمولاً براي اين است كه تلاش‌هايي را كه انجام داده‌ايد به مخاطبين‌تان انتقال دهيد. اينكه در ارائه، كمي از تاريخچه و كارهاي ديگران بگوييد خيلي خوب است، ولي اين نكته را فراموش نكنيد كه اين ارائه براي نشان دادن كارهاي خودتان است. پس حجم زيادي از وقتِ ارائه را به توضيح كار خودتان اختصاص دهيد.
 از سويِ ديگر جزئياتِ خيلي زياد، يا محاسباتِ پيچيده، ممكن است شنوندگان را شديداً كسل كند. با توجه به ميزانِ معلومات مخاطبينتان، طوري كارتان را توضيح دهيد كه هر كسي شهودي از كليت كار پيدا كند. لازم نيست جزئياتِ دقيق و كاملِ كارتان را بگوييد. فقط روالِ منطقي و كلي كار كافيست. رويِ خاصيت‌ها، قابليت‌ها و برتري‌هاي كارتان بر ديگر كارهاي مشابه مانور كنيد. كافيست جزئيات را در حدي توضيح دهيد كه شنوندگان علاقه‌مند شوند تا درباره‌ي آن مطالعه كنند، نه اينكه همه‌ي مطالبِ مربوطه را خودتان به آنها گفته‌بگوييد! از فرمول‌ها و روابط بسيار پيچيده به عنوان دهان‌پركن(!) مي‌توانيد استفاده كنيد، ولي وقتِ زيادي برايِ آن تلف نكنيد! در اين حد كه مثلاً: «براي به دست آوردنِ ضرايب قسمت قبل از اين رابطه استفاده كرديم» و بعد از فقط چند ثانيه سكوت اسلايد را عوض كنيد!
 قانوني با عنوانِ قانونِ بيست – هشتاد وجود دارد كه چنين مي‌گويد: «۲۰٪ مطالب ۸۰٪ اهميت دارند و ۸۰٪ باقي‌مانده فقط ۲۰٪ اهميت دارند.» چون معمولا زمانِ ارائه محدود است، و شما بايد مثلاً نتايج يك كار ۵۰۰ ساعته را در ۲۰ دقيقه ارائه كنيد، لازم است فقط به همان ۲۰٪ مهم مطالب بپردازيد.
 درهنگامِ ارائه، هميشه نكاتي از كارتان را نگفته باقي بگذاريد. اين نكات لازم نكات بزرگي باشند، كافيست مثلاً چند نكته‌ي كوچكِ پياده‌سازي را براي خود نگه‌داريد. اين باعث مي‌شود مطمئن باشيد كسي كارتان را نمي‌دزدد!
 متنِ نوشته‌شده در اسلايدها به هيچ وجه نبايد تمام گفته‌هاي شما در هنگام ارائه را در بر بگيرد. اين نوشته‌ها براي آن است كه اولاً چيزهايي را كه مي‌خواهيد هنگام ارائه بگوييد فراموش نكنيد. ثانياً مخاطبين بتوانند روالِ منطقي را دنبال كنند.
 
انتخاب عناوين:
 عناويني كه براي ارائه‌ي خود، و همچنين قسمت‌هاي مختلفِ آن انتخاب مي‌كنيد اهميت بالايي در اولين اثري كه روي مخاطبين مي‌گذارند، دارند. در واقع قبل از ارائه، مهم‌ترين عامل قضاوت ديگران درباره‌ي كار شما عنوانِ كارتان است. بنابراين در هنگام انتخاب اين عنوان بايد نكات مختلفي را رعايت كنيد. عنوان بايد:
 دقيق و كوتاه و گويا باشد. (حداكثر ۱۰ الي ۱۲ كلمه)
 نكاتِ اصلي كارتان را ذكر كند.
 كلماتِ كليديِ كارتان را شامل شود.
 تفاوتِ كار شما را با بقيه‌ي كارهاي مشابه نشان دهد.
 تا حد ممكن جذاب باشد.
 طراحي
 سؤالِ اصلي اينه: مي‌خواين بيننده اول چه چيزي رو ببينه؟
 فكرشو بكن… نشستي پشت كامپيوتر، از صبح مشغولِ سر هم كردن اسلايدهاي يه ارائه بودي. كلافه‌اي. نه به خاطر پروژه. نه به خاطر اطلاعاتي كه لازم داري. از اين شاكي هستي كه اسلايدهاي اين ارائه‌ت شده مثل ارائه‌هاي قبليت، و ارائه‌ي قبل‌ترت، و قبليش و قبليش… !
 خوب حالا بايد چه كار كنيم؟ اگه آموزش كافي در زمينه‌ي طراحي نديده باشيم – كه قاعدتا نديديم! – كارِ سختيه كه بگيم چي رو بايد كجا گذاشت تا اون پيغامي رو كه مي‌خوايم خوب و بدونِ‌ كم و كاست منتقل كنه. خوب البته هيچ‌كس در يك چشم به هم زدن گرافيست نمي‌شه(!) ولي دونستن چندتا اصل مهم مي‌تونه كاري كنه كه همون اسلايدهاي مرده و بي‌روح به يك ارائه‌ي شاداب و پويا تبديل بشه.
 نكته‌ي اساسي يك طراحي خوب، سلسله مراتبِ چيزهايي است كه حاضرين جلسه در اسلايدها مي‌بينن. به عبارت ديگه رده‌بندي كردن مطالبِ يه اسلايد بر اساس اهميتشون خيلي مهمه. اين همون نكته‌ي اساسيه كه فقط يه جور مي‌شه بهش رسيد: هي از خودتون بپرسين «مي‌خوام بيننده اول چه چيزي رو ببينه؟».
 قاعدتاً اين نكته رو در نظر مي‌گيرين كه اولين چيزي كه بيننده بهش توجه مي‌كنه عنوانِ يك اسلايده. اما بقيه‌ي مطالبِ توي اسلايد چي؟ به همه‌شون به يه اندازه وزن دادين؟ مگه اهميت همه‌شون يك اندازه‌ست؟ معلومه كه نيست! به همين خاطره كه بايد يه روشي در پيش بگيريد كه مطالب مختلف رو (توي يك اسلايد) بر اساس اهميتشون از هم جدا كنين.
 روشي كه مي‌شه باهاش اين كار رو انجام داد ايجاد كردن تفاوته. تفاوت‌هاي فاحش. (تفاوت‌هاي كوچيك به جاي اينكه كمك كنن، معمولا باعث سردرگمي و كلافه كردنِ بيننده مي‌شه) براي تفاوت ايجاد كردن راه‌هاي مختلفي وجود داره: گروه بندي و فاصله دادن، اندازه‌ي نوشته‌ها و شيوه‌ي اونها (bold يا italic يا …) رنگ و … .
 نكته‌ي خيلي مهمي كه موقع درست كردنِ اينجور چيزا وجود داره اينه كه سادگي رو فراموش نكنين. هر چي بيشتر سادگي رو مدنظر قرار بدين، اسلايدهاتون خواناتر مي‌شن. براي اينكه اين مطلب رو بهتر متوجه بشين به اين نكته توجه كنين: وقتي مي‌خواين يه آهنگ ملايم و لطيف بشنوين، اگه ولوم ضبط رو تا آخرِ آخر زياد كنين، به جايِ آهنگ سر و صدا و خش و خش و پارازيت مي‌شنوين! موقعِ بزك كردنِ اسلايد هم نبايد زياده‌روي كرد.
 خوب حالا شروع كنيم…
 اول از همه تمام نكته‌ها رو به ترتيب اهميت مرتب كنين و تصميم بگيرين كه كدوم‌ها رو مي‌خواين در اسلايدهاتون بگنجونين. اين نكته رو به خاطر داشته باشين: فضاي خالي روي اسلايد دوستِ شماست! سعي نكنين زوركي پُرش كنين! بعد نكته‌ها رو دسته بندي كنين. دسته‌بندي رو مي‌تونين با bullet يا شماره‌گذاري، يا جدول، يا … نشون بدين. جدا بودنِ دو دسته‌ي مختلف رو مي‌شه با فاصله، يا كادر نشون داد. در يك دسته قرار دادن چندتا مطلب به بيننده ربطِ معنايي و منطقي بين اون مطالب رو نشون مي‌ده. جدا كردن دسته‌ها هم تفاوت بين چندتا مطلب رو نشون مي‌ده.
 خوب… حالا وقتشه كه يه كاري كنيم بعضي چيزا با بقيه فرق داشته باشن!
 اولين ابزاري كه براي اين كار داريم اندازه‌ي متنه. البته شما ممكن باشه ترجيج بدين اين ابزار رو بذارين واسه‌ي آخر كار. آخه با چندتا ترفندِ جالبِ ديگه هم مي‌شه به اندازه‌ي كافي تفاوت ايجاد كرد. اين نكته رو هم به خاطر داشته باشين: هيچ وقت نبايد بيشتر از سه‌تا اندازه‌ي مختلف براي متنِ كل اسلايدهاتون داشته باشين. چون بيننده سردرگم مي‌شه.
 ابزار بعدي شيوه‌ي نوشتنِ متنه. خوب… bold نوشتنِ متن يه راهه. راه‌هاي ديگه‌اي هم وجود داره مثلِ: italic كردن، يا استفاده از يه قلم ديگه. ولي اينا همه‌شون تقريبا يه كار رو مي‌كنن!
 با رنگ هم خيلي خوب مي‌شه تفاوت‌ها رو نشون داد. اون بخشي كه رنگش با بقيه فرق مي‌كنه، مي‌خواد يه كلمه، يه عبارت، يه خط، يا حتي يه بخش باشه، خيلي خوب تفاوت رو نشون مي‌ده. ولي وقتي رنگِ يه قسمتي رو عوض مي‌كنين بايد حسابي حواستون رو جمع كنين. اينو هم در نظر داشته باشين كه بوضوح اگه زياد اين كار رو بكنين اصلاً خوب نيست. ضمناً رنگ‌ها رو يه جوري انتخاب كنين كه به اندازه‌ي كافي با هم فرق داشته باشن.
 راهِ ديگه‌اي كه خيلي خوب مي‌شه باهاش تفاوت‌ها رو نشون داد اغراق كردنه. اغراق كردن در اندازه‌ي متن، در رنگ، در كادر بندي و … . مثلاً وقتي اندازه‌ي عادي بزرگترين متن‌هاتون ۳۲ئه، يه كلمه رو با اندازه‌ي ۴۸ بنويسين! يا وسط يه متنِ كاملا سياه و سفيد يه كلمه رو بزرگ و قرمز بنويسين.
 رويِ يه چيز اغراق كنين؛ نه رويِ همه چي!
 وقتي همه‌ي اين كارا رو انجام دادين، شايد دلتون بخواد روي چندتاشون اغراق كنين. اغراق كردن كمك مي‌كنه كه يه مطلب رو به عنوانِ مطلبِ اصلي معرفي كنين و نشون بدين كه اون مطلب براتون خيلي مهمه. نكته‌ي خيلي مهم اينه كه بايد حساب شده و انتخابي كار كنين.
 مهمترين نكته اينه كه اسلايدها بايد جالب و مجذوب‌كننده باشن. اصلاً كي گفده‌ايم را به خاطر داريم. بنابراين بگوييم كه چه مي‌خواهيم بگوييم،‌ بعد آن را بگوييم، بعد بگوييم كه چه گفتيم!
 
به يك چيز بايد خيلي توجه كرد. قرار نيست همه‌ي نكاتِ مهم را بگوييم. در يك ارائه‌ي خوب فقط بايد تصويري كاملاً روشن از اصلِ مطلب يا سرنخ‌هاي آن را طوري بيان كنيم كه مخاطبان خودشان بروند و گزارشاتِ مفصلِ آن را بخوانند. بنابراين در يك ارائه‌ي شفاهي تأكيد بر وسوسه كردن و تحريكِ مخاطبان است و نه بيانِ‌ جزئياتِ مطلب.
 
اگر مي‌خواهيم مخاطبان از ما آزرده نشوند، بايد توجه كنيم آن‌ها نيامده‌اند تا همان عبارت‌هاي اسلايدها را بشنوند. پس هيچ‌گاه نبايد اسلايدها را عيناً بخوانيم. بلكه در عوض بايد سعي كنيم چيزهايي بگوييم كه يا در اسلايدها نيامده باشد يا آن‌چه در اسلايدها و يادداشت‌هاي حاضران آمده را بامعني‌تر يا تكميل كند.
 
متوجه باشيم كه ۶۵٪ از هر پيامي كه در يك ارائه‌ي شفاهي منتقل مي‌شود، از طريقِ مسايلِ غيرِ شنيداريِ آن اتفاق مي‌افتد. براي مثال در يك ارائه‌ي شفاهي ي‌توانيم با نگاه كردن به چهره‌ها يا حتي پرسيدن از جمع، تخميني از وضعيتِ‌ مخاطبان به دست آوريم و در صورتِ نياز در طولِ‌ ارائه، نحوه‌ي ارائه را مجدداً تنظيم كنيم. در يك ارائه‌ي شفاهي زبانِ بدن هم بسيار مهم است. ارتباطِ چشمي با مخاطبان باعث مي‌شود بهتر به سخنانِ ما گوش بدهند و هركس احساس كند به طرزِ ويژه‌اي موردِ توجه است. حركاتِِ دست‌ها، قدم زدن، تغييرِ لحنِ صدا،‌ و ژست چيزهايي است كه در تحتِ تأثير قرار دادنِ مخاطبان بسيار مفيد است.
 
استفاده از شوخي هر چند دقيقه خوب است. اما بايد خيلي دقت كنيم كه با وضعِ مخاطبان و جلسه سازگار باشد.
 در كل صحبت كردن در جمع كارِ ساده‌اي نيست. بايد تمرين كنيم.
 چگونه براي ارائه آماده شويم؟
 يك مثالِ نسبتاً مشهور وجود دارد كه مي‌گويد آماده شدن براي يك ارائه شبيهِ بستنِ‌ يك كوله‌پشتي براي كوه‌نوردي است. برنامه‌ريزي كردن، اهداف را مرور كردن، و براي مواجهه با مواردِ اورژانسي و پيش‌بيني‌نشده برنامه‌ريزي كردن. بعد يك لحظه بعد از زماني كه كاملاً آماده شدي، كوله‌پشتي را باز كن و نصفِ محتوياتِ آن را خالي كن. آن‌وقت كوله را به دوش بنداز و راه بيفت به طرفِ كوه. اين جوري هم ماهيچه‌هات انرژيِ بيشتري خواهد داشت، هم اگر دچارِ دردسر شدي برگشتن ساده‌تر خواهد بود.
 مطمئن باشيم كه درباره‌ي چيزِ خاصي كه مي‌خواهيم ارائه دهيم از همه قوي‌تر هستيم. در واقع فقط ما هستيم كه به طورِ متمركز روي آن كار كرده‌ايم. پس به خودمان اعتماد داشته باشيم.
 حتماً بايد ارائه‌ي خود را از قبل تمرين كنيم و سعي كنيم كلمات و عبارت‌هاي مناسب را پيدا كنيم. مثال‌ها حتماً بايد پيش از ارائه طرح شده باشند. هنگامِ ارائه وقتِ‌ مثال ساختن نيست.
 هنگامِ ارائه‌ي شفاهي پاهايمان را كمي بيشتر از حد معمول از هم باز كنيم. چون اين كار به حاضران نوعي احساسِ تسلط داشتن القا مي‌كند. هنگامِ ارائه زياد قدم نزنيم. اين كار مخاطبان را ناراحت مي‌كند.
 وقتِ ارائه زمانِ آن نيست كه به كسي كه دوستش داريم (يا هر سَر و سِرِ ديگري با او داريم) بيشتر نگاه كنيم! به همه نگاه كنيم و همه را مخاطبِ گفتارِ خود بدانيم.
 طوري بايستيد كه جلوي نورِ پرژكتور را نگيريد. ولي اگر چاره‌اي نيست، گهگاه جاي خود را عوض كنيد تا هميشه يك جاي آن قرار نگرفته باشيد.
 راهنمايي‌هايي براي ارائه‌كننده
 
سؤالات را پيش‌بيني كنيد و پاسخ‌هاي مناسب را از قبل آماده كنيد. حتي اگر مي‌خواهيد كارِ كامل و بي‌نقصي انجام دهيد، چند اسلايد براي پاسخ به سؤالاتي كه پيش‌بيني مي‌كنيد به وجود مي‌آيد تهيه كنيد.
 خوش بگذرانيد و از كارِ خودتان لذت ببريد.
 انرژي بدهيد، سرگرم كنيد، و آموزش دهيد.
 طوري بايستيد كه بدنتان كاملاً رو به مخاطبان باشد.
 زمين را زيرِ پاي خودتان احساس كنيد!
 نفسِ عميق بكشيد!


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

روش تبديل پاورپوينت به يك فايل خود اجرا يا EXE


در اين مبحث قصد داريم كه روش تبديل فايلهاي پاورپوينت به صورت EXE  يا خوداجرا را آموزش دهيم . شما با اين روش مي توانيد فرمت فايل پاورپوينت را به شكلي تغيير دهيد كه تنها با يك كليك در هر كامپيوتري ( حتي اگر نرم افزار آفيس نداشته باشد)  اجرا نماييد . و در اجراي آن از عدم هرگونه بهم ريختگي تمپليت ، فونت و… مطمئن باشيد.
 
گام اول:
 
اول فايل پاورپوينت خودتون رو باز ميكنيد و از منوي فايل، PackageCD رو انتخاب ميكنيد.
 در كادر باز شده، Copy 2 folder را انتخاب و بعد از آدرس دادن دادن نام و…. OK ميكنيد.
 
گام دوم:
 
از استارت، Run رو باز ميكنيد و توي كادر،” Iexpress ” رو مينويسيد و OK ميكنيد.
 بعد از اينكار كادر برنامه ي Wizard Iexpress باز ميشه….
 
گام سوم:
 
در كادر اول، گزينه ي اول، يعني Creat new… رو انتخاب و Next ميكنيد.
 
گام چهارم:
 
گزينه ي Extract files and run and… كه گزينه ي اول هست را انتخاب كرده و Next ميكنيد.
 
گام پنچم:
 
در اين كادر، يك نام براي پروژه ي خود مينويسيد و Next ميكنيد.
 
گام ششم:
 
گزينه ي اول يعني، No prox.. رو انتخاب كرده و Next ميكنيد.
 
گام هفتم:
 در اين كادر هم گزينه ي اول، يعني Do not.. رو انتخاب و Next ميكنيد.
 
گام هشتم:
 
در اين قسمت روي Add كليك كرده، فولدري رو كه توي اون فايل پاورپوينتتون رو ذخيره كردين انتخاب و وارد اون پوشه بشين. همه ي فايلها و پوشه ها رو Select(انتخاب) كرده و Open كنيد. با اينكار همه ي فايلهاي
 موجود در پوشه ي پاور شما، توي اون ليست باكس ظاهر ميشن… و Next كنيد
 گام نهم:
 
در قسمت Instal program، از منوي آبشاري (كُمبوباكس)، Pptview.exe sam… رو انتخاب كنيد.
 و بعد در قسمت Post..، همون None باشه…. و Next؛
 
گام دهم:
 
در اين قسمت Hiden رو انتخاب كنيد… و Next؛
 
گام يازدهم:
 No message رو انتخاب و Next كنيد؛
 
گام دوازدهم:
 
فولدري كه ميخواهيد فايلتون ذخيره بشه را Browse كرده و تيك Hide file.. رو بزنيد.. Next؛
 
گام سيزدهم:
 
در اينجا No restart را انتخاب كنيد….. Next؛
 
گام چهاردهم:
 
در اين قسمت، Save se.. را انتخاب كرده و براي اون هم Browse كنيد… Next..؛
 
گام پانزدهم:
 
بعد از اين Next، يك پنجره شبيه محيط داس باز ميشه كه داره عمليات Convert و… انجام ميده.
 بعد از اونكه كار اين قسمت تموم شد…. يك كادر Finish مياد و تـــــــــموم…
 
۱٫ به فولدري كه براي .EXE انتخاب كردين مراجعه كنيد و روي آيكون .EXE كليك كنيد.
 ۲٫ بعد از كليك، PowerPont pr.. كه در اصل همون Player پاور هست اجازه ي نصب شدن ميگيره.. و شما اين اجازه رو بهش ميدي..
 ۳٫ يك كادر باز ميشه كه بايد يك فايل رو باز كنيد. اون فايل توي همون پنجره هست.
 ۴٫ پاور شما اجرا ميشه….
 ۵٫ براي خروج هم از Esc استفاده كنيد…..
 
 قسمت دوم براي كامپيوترهايي كه آفيس رو همراه با پاورپوينت دارند و اجرا نميشود.
  بعضي از قسمتها را ميتوانيد تغيير بدهيد:
 
- در گام هفتم، با انتخاب گزينه ي دوم و پيدا كردن يك فايل متني كه از قبل درست كردين، شما ميتونيد توضيحاتي رو از قبل درباره ي پروژه ي خود نوشته و هنگام اجراي پروژتون اون توضيخات در قالب يك فايل متني به نمايش در بياد.
 
- در گام سيزدهم اگه No.. رو انتخاب كنيد، بعد از اجراي پروژتون، كامپيوتر ريست ميشه!!
 
http://www.winbeta.org


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نحوه اضافه كردن جلوه هاي انيميشن به اسلايد هاي PowerPoint

 برنامه پاورپوينت داراي الگوهاي نمايشي متحرك مي باشد كه با اعمال اين الگوها به اسلايدها، عنوان و كادرهاي متني آنها با جلوه هاي انيميشني خاص ظاهر مي گردند.
 
از منوي Slide Show گزينه Animation Scheme را انتخاب كرده و يكي از الگوها را از پنل مورد نظر برمي گزينيم. از قسمت Subtle نمونه اي را انتخاب كرده،با كليك روي دكمه Play واقع در پايين پنل مي توان جلوه داده شده را مشاهده نمود.
 
سفارشي كردن جلوه هاي انيميشن
 
در برنامه PowerPoint مي توان جلوه هاي انيميشن متن و اشياء ديگر را مطابق با ميل خود تغيير داده و جلوه هاي مختلف و متنوعي را كه در اختيار ما قرار مي گيرد را به موضوعات مختلف اعمال نماييم.
 
از منوي Slide Show گزينه Custom Animation
 
با ظاهر شدن پنل مورد نظر تنظيمات لازم را انجام مي دهيم.جلوه هايي كه مي توان به اشياء موجود در نمايش اختصاص داد به چهار نوع اصلي تقسيم مي شوند.
 
- Entrance (ورودي)
 - Emphasis (تاكيد)
 - Exit (خروج)
 - Motion Path (مسيرهاي حركت)
 
هر كدام از جلوه هاي بالا داراي تعدادي Effect در منوي خود مي باشند كه با انتخاب more effects به تعداد زيادي از اين جلوه ها دسترسي پيدا مي كنيم. موضوع مورد نظر كه مي خواهيم به آن جلوه بدهيم را ازداخل اسلايد انتخاب كرده و effect ها را روي آن آزمايش مي كنيم تا به موضوع مورد نظر خود برسيم،اين كار مستلزم گذاشتن وقت و حوصله و در عين حال جذابيت مي باشد.
 
هنگامي كه جلوه اي را به موضوعي اعمال كنيم تنظيماتي را مي توانيم در اين پنل انجام دهيم از جمله:
 
Start:
 
در اين قسمت شروع كار انيميشن را با يكي از سه مورد زير تنظيم مي كنيم.
 
-On Click :
 
اجراي جلوه پس از كليك نمودن
 
- With Previews:
 
اجراي جلوه به همراه جلوه انيميشن قبلي
 
- After Previews:
 
اجراي جلوه پس از اجراي انيميشن قبلي بدون نياز به كليك كردن براي اغلب جلوه هايي از نوع Entrance و Exit ،دو گزينه ديگر وجود دارد كه عبارتند از:
 
- Direction:
 
جهت و سمت اعمال جلوه انيميشن برشيء را تعيين مي كند.
 
- Speed:
 
سرعت دادن روي جلوه را تعيين مي كند.
 
با انتخاب ديگر جلوه ها مانند Change Font كه از نوع Emphasis است به جاي گزينه هاي تنظيم در بالا گزينه هاي متفاوتي مانند Font و Duration براي تعيين نوع فونت و مدت زمان اجراي جلوه انيميشن قرار مي گيرد.
 
براي يادگيري نحوه كاركرد هر يك از گزينه هاي تنظيمي جلوه ها،بهتر است بيشتر تمرين كنيد تا توانايي لازم در اين زمينه را كسب كنيد.
 
حذف يك جلوه
 
كافي است روي نام effect در Panel رايت كليك كرده و گزينه Remove را انتخاب كنيم.
 روي نام جلوه داده شده كليلك راست كنيد و گزينه effect option را انتخاب كنيد.ملاحظه مي كنيد براي هر يك پنجره جداگانه با همان نام باز مي شود كه براي اعمال تنظيمات بيشتر استفاده مي شود.
 
سئوال :
 
۱- دكمه Re-Order در پايين پنل چه كاري انجام مي دهد؟
 ۲- آيا مي توان به يك موضوع چندين جلوه اعمال نمود؟
 ۳- ترتيب نمايش جلوه ها به چه صورتي است؟
 ۴- چگونه مي تون با Pen روي نماي Slide Show ترسيم نمود؟
 
(راهنمايي: در نماي Slide Show رايت كليك كرده و گزينه Pointer Option را انتخاب مي كنيم.)
 
۵- چگونه مي توان زماني كه در نماي Slide Show هستيم ماوس را مخفي نمود؟(راهنمايي: از رايت كليك در نماي Slide Show كمك بگيريد.)


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۵۰ ] [ مشاوره مديريت ]

آشنايي با دكمه هاي نوار ابزار در پاورپوينت

 
توضيح دكمه هاي نوار ابزار  Formatting :
 
كادر Font : براي تغيير نوع قلم متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
كادر FontSize : براي تغيير اندازه متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Bold : براي ضخيم كردن متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Italic : براي اريب كردن متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Underline : براي زير خط دار كردن متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Shadow : براي سايه دار كردن متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Align Left : براي چپ چين كردن پاراگراف انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Center : براي وسط چين كردن پاراگراف انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Align Right : براي راست چين كردن پاراگراف انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Numbering : براي شماره گذاري پاراگرافهاي انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Bullets : براي بالت دار كردن پاراگرافهاي انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Left to Right : براي تغيير جهت پاراگراف انتخاب شده ( از چپ به راست )استفاده مي شود .
 
دكمه Right to Left : براي تغيير جهت پاراگراف انتخاب شده ( از راست به چپ )استفاده مي شود .
 
دكمه Increase FontSize : براي افزايش اندازه متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Decrease FontSize : براي كاهش اندازه متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Decrease Indent : براي كاهش تورفتگي پاراگراف انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Increase Indent : براي افزايش تورفتگي پاراگراف انتخاب شده ( يا كليك شده )استفاده مي شود .
 
دكمه Font Color : براي تغيير رنگ متن انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Design : با انتخاب اين دكمه مجموعه اي از طرح هاي آماده براي اسلايد به كاربر ارائه مي شود و كاربر براع اعمال طرح مورد نظر به اسلايد جاري كافيست كه روي آن كليك كند .
 
دكمه New Slide : براي اضافه كردن اسلايد جديد به نمايش استفاده مي شود .
 
توضيح دكمه هاي نوار ابزار  Drawing:
 
دكمه Auto shape : در اين قسمت مجموعه اي از شكل هاي مختلف قرار دارد كه با انتخاب هرگزينه مي توان به تصويرهاي بيشتري در داخل گزينه دست پيداكرد.اين تصاوير باDrag كردن روي اسلايد ايجاد مي شود.داخل شكل ها مي توان متن و تصوير قرار داد.هنگامي كه يك Auto shape را انتخاب مي كنيم يك نقطه زردرنگ در كنارشكل ظاهر مي شود كه توسط اين گزينه مي توان ظاهر شكل راتغييرداد. همچنين امكان تغيير سايز و جابجايي شكل ها نيز وجود دارد.
 
دكمه  Line : براي رسم خطوط راست استفاده مي شود .
 
دكمه  Arrow : براي رسم خطوط جهت نما استفاده مي شود .
 
دكمه  Rectangle : براي رسم مستطيل استفاده مي شود كه با پايين نگه داشتن كليد Shiftشكل رسم شده مربع مي شود.
 
دكمه Oval : براي رسم بيضي كه با پايين نگه داشتن كليد Shift شكل رسم شده دايره مي شود.
 
دكمه Text Box : براي رسم كادر متني استفاده مي شود .
 
دكمه  Word Art : براي رسم متن هاي هنري استفاده مي شود .
 
دكمه  Insert Diagram : براي رسم انواع نمودار سازماني استفاده مي شود .
 
دكمه  Clip Art : براي قراردادن Clip Art ( تصاوير آماده Office ) در اسلايد استفاده مي شود.
 
دكمه Insert Picture : براي قراردادن تصوير دلخواه در اسلايد استفاده مي شود.
 
دكمه  Fill Color : براي تغيير رنگ قسمت هاي دروني شكل ها استفاده مي شود .
 
دكمه Line Color : براي تغيير رنگ محيط شكل ها استفاده مي شود .
 
دكمه  Font color : براي تغيير رنگ متن استفاده مي شود .
 
دكمه  Line Style : براي تغيير نوع و ضخامت خطوط انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه  Dash Style : براي تغيير خط چين خطوط انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه Arrow Style : براي تغيير شكل پيكان خطوط انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه  Shadow Style : براي سايه دار كردن شكل  انتخاب شده استفاده مي شود .
 
دكمه ۳D Style : براي سه بعدي كردن شكل  انتخاب شده استفاده مي شود .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۹ ] [ مشاوره مديريت ]

 

 

 


 
نرم افزارPower Point 2007 چيست ؟


نرم افزارPower Point 2007 متعلق به شركت ميكروسافت و يكي از قوي ترين نرم افزار هاي طراحي اسلايد و فايل هاي نمايشي براي ارائه مطالب صوتي ، تصويري و ويدئويي مي باشد .
 
طراحي نمايش ها با استفاده از اين نرم افزار بسيار آسان بوده و شما به راحتي مي توانيد صفحات زيبا با جلوه هاي ويژه ايجاد نماييد .
 
به كمك پاور پوينت اسلايدهايي براي نمايش يا بروشورها و اطلاعيه‌هاي تبليغاتي براي چاپ ساخته مي‌شود كه با ديتا پروجكتر، قابل نمايش روي ديوار و پرده هستند.
 
پاور پوينت اصلاً برنامه‌ي ارائه‌ي مطلب با ديتا پروجكتور براي جمع است و نه بر روي مانيتور و براي فرد خاص. محيط رنگي و قابليت افزودن عكس، جدول، نمودار، كليپ آرت، وُرد آرت، فايل‌هايي از ساير برنامه‌هاي آفيس، صدا و ويدئو باعث جذابيت كار و تفهيم بهتر مطالب براي مخاطبان مي‌شود.
 
در واقع پاورپوينت قسمت سمعي و بصري آفيس است. در محيط پاور پوينت، برخلاف وُرد بايد خيلي خلاصه و فقط رئوس مطالب، جداول، نمودارها، عكس و از اين دست را به صورتي شكيل و زيبا در اسلايدها و با رنگ‌ها و نوشته‌هاي زيبا بگنجانيد.
 
بي شك ميتوان گفت پاورپوينت يكي از بهترين نرم افزارهاي آفيس است. استفاده هاي بسيار اين نرم افزار در تمام كارها سند اين حرف است.
 در تمامي كامپيوترها شما ميتوانيد نرم افزار پاورپوينت را پيدا كنيد. ورژنهاي بسيار اين نرم افزار و امكانات بيشتر در ورژنهاي جديد باعث استفاده زياد اين نرم افزار است.
 پس اين درست است كه نرم افزار پاورپوينت بهترين شاهكار مايكروسافت است


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۹ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.