مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4532
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 20
همه : 5165495

 

نحوه طراحي اسلايد در پاورپوينت

 
اگر بخواهيم اسلايدهاي شناخته شده را طراحي كنيم روش هاي مختلفي وجود دارد كه يكي از آنها طراحي به صورت دستي است ، براي اين كار در زمينه ي اسلايد ( خارج از فضاي Place holder ) كليك سمت راست ماوس را فشرده و گزينه ي Background را انتخاب مي كنيم .
 
همچنين مي توانيم اين گزينه را از منوي Format نيز داشته باشيم با انتخاب اين گزينه پنجره ي background باز مي شود كه از قسمت منوي باز شونده مي توانيم رنگ دلخواهي را از ميان رنگهاي پيشنهادي انتخاب كنيم و براي دسترسي به رنگهاي بيشتر گزينه ي More Color را مي زنيم .
 
اگر بخواهيم رنگ انتخاب شده به همه ي اسلايدها اضافه شود گزينه ي Apply to all و اگر بخواهيم فقط به اسلايد جاري اعمال شود گزينه ي Apply را مي زنيم . رنگ سطح اسلايد را مي پوشاند و در حقيقت پشت زمينه اسلايد قرار مي گيرد . مسير بالا را دنبال مي كنيم و اين بار از پنجره ي Background گزينه ي Fill Effect را انتخاب مي كنيم .
 
پنجره اي به همين نام باز مي شود كه چهار Tab در آن ديده مي شود كه هر كدام از اين قسمت ها را توضيح مي دهيم :
 
- Gradient ( طيف نور ) :
 
در اين قسمت مي توان با انتخاب يكي از سه گزينه ها در قسمت Colors جلوه هاي زيبايي را به اسلايدهاي خود بدهيم . همچنين شش گزينه ي واقع در Shading Styles موقعيت قرار گرفتن طيف نور اسلايد را تعيين مي كند .
 
- Texture ( بافت ) :
 
در اين قسمت نمونه هايي از قبل ديده مي شود كه با انتخاب و اعمال بر روي اسلايد مشاهده مي كنيم كه با قرار گرفتن اين نمونه ها در كنار هم بافت منسجمي روي اسلايد تشكيل مي شود و با نمونه هاي موجود مي توان توسط گزينه ي Other Texture تصاويري را به اين مجموعه اضافه نمود كه هنگام اعمال تصاوير آورده شده مي بينيم كه به صورت Tile ( كاشي ) تصاوير كنار هم چيده مي شوند .
 
- Pattern ( الگو ) :
 
با دادن دو رنگ دلخواه در Background و Foreground مي توان از الگوهاي اين قسمت كه با انتخاب هر كدام نام آن نيز در پايين قسمت Pattern ديده مي شود براي ايجاد پشت زمينه ي اسلايد استفاده نمود . در اين قسمت ۴۸ نمونه به چشم مي خورد .
 
- Picture :
 
با انتخاب گزينه ي Select Picture تصويري را به عنوان پشت زمينه اسلايد قرار مي دهيم . فرق اين قسمت با وارد كردن تصوير در اسلايد اين است كه در اين قسمت امكان جابجايي و تغيير اندازه ي تصوير وجود ندارد بلكه تصوير روي اسلايد كشيده شده و ثابت مي ماند .
 
استفاده از طرح هاي پيش فرض PowerPoint
 
با Right Click در زمينه اسلايد با استفاده از منوي Format و انتخاب Slide Design نيز مي توانيم طرح هاي زيبايي را به اسلايدهاي خود بدهيم.در اين حالت در قسمت Task Pan اين طرح ها مشاهده مي شوند كه با انتخاب يك نمونه مشاهده مي كنيم كليه اسلايدها تحت تاثير قرار گرفته و طرح موردنظر رابه خود مي گيرند.اگربخواهيم اين اتفاق نيفتدو طرحي را فقط براي يك اسلايد داشته باشيم يا كاري كنيم هراسلايد طرح مجزايي داشته باشد كافي است منوي طرح مورد نظر را باز كرده و گزينه Apply to selected slides را انتخاب كنيم.
 
طراحي اسلايد با استفاده از نوار ابزار Drawing
 
اين نوار ابزار هم مانند بقيه نوار ابزارها از منوي View گزينه Toolbar ظاهر مي شود و معمولا درپايين صفحه ودر بالاي نوار وظيفه قرار مي گيرد.
 
- Auto shape:
 
در اين قسمت مجموعه اي از شكل هاي مختلف قرار دارد كه با انتخاب هرگزينه مي توان به تصويرهاي بيشتري در داخل گزينه دست پيداكرد.اين تصاوير باDrag كردن روي اسلايد ايجاد مي شود.داخل شكل ها مي توان متن و تصوير قرار داد.هنگامي كه يك Auto shape را انتخاب مي كنيم يك نقطه زردرنگ در كنارشكل ظاهر مي شود كه توسط اين گزينه مي توان ظاهر شكل راتغييرداد. همچنين امكان تغيير سايز و جابجايي شكل ها نيز وجود دارد.
 
- Line :
 
براي رسم خطوط آزاد استفاده مي شود،با پايين نگه داشتن كليد Shiftمي توان خطوط راست را رسم كرد.
 
- Arrow :
 
براي رسم خطوط جهت نما
 
- Rectangle :
 
براي رسم مستطيل استفاده مي شود كه با پايين نگه داشتن كليد Shiftشكل رسم شده مربع مي شود.
 
- Oval :
 
براي رسم بيضي كه با پايين نگه داشتن كليد Shift شكل رسم شده دايره مي شود.
 
- Text Box :
 
با انتخاب اين گزينه مي توان روي اشكال متن نوشت،همچنين مي توان در محيط هايي كه دسترسي به مكان نما وجودندارد نيزاقدام به تايپ نمود.
 
- Word Art :
 
براي نوشتن متن هاي گرافيكي كه با انتخاب نوع موردنظر متن را نوشته ومي توانيم در محل دلخواه قرار دهيم. اين ابزار نيزبراي خود نوار ابزار مخصوص خود رادارد كه مي توان توسط نوار ابزار، اقدام به ويرايش يا تغيير نوع انتخاب شده داشته باشيم.
 
- Insert Diagram :
 
اين گزينه را قبلا در Content توضيح داده ايم.
 
- Clip Art :
 
اين گزينه را قبلا در Content توضيح داده ايم.
 
- Insert Picture :
 
اين گزينه را قبلا در Content توضيح داده ايم.
 
- Fill Color :
 
براي رنگي كردن قسمت هاي دروني شكل ها مانند Rectangle، Oval
 
- Line Color :
 
براي تغيير رنگ محيط شكل ها
 
- Font color :
 
در اين قسمت رنگ دلخواهي براي نوشتن متن انتخاب مي كنيم.
 
- Line Style :
 
اين گزينه هنگامي فعال مي شود كه اقدام به رسم خط يا Arrow كرده باشيم وضخامت خطوط رسم شده را در اين قسمت تعيين مي كنيم.
 
- Dash Style :
 
نوع خط را براي خطوط رسم شده انتخاب مي كنيم.
 
- Arrow Style :
 
نوع فلش هاي رسم شده را در اين قسمت مي توانيم داشته باشيم.
 
- Shadow Style :
 
براي گذاشتن سايه در حالت هاي مختلف براي شكل
 
۳D Style :
 
سه بعدي كردن شكل هاي رسم شده


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۸ ] [ مشاوره مديريت ]

 

ايجاد نمايش هاي وب براي پاورپوينت


مي توان از Web براي دسترسي به نمايش هايي كه در يك سرور وب(Web Server) قرار گرقته اند،استفاده كرد.براي مشاهده صفحات وب نياز به يك مرورگر(Browser) مانند IE-Internet Explorer ويا Netscape وجود دارد.
 
صفحات وب با قالب html ذخيره مي شوند كه ميتوان اين كار را در پاورپوينت به راحتي انجام داد.
 
اصطلاح:
 
صفحاتي كه در قالب html ذخيره مي گردد را صفحه وب گويند.در اين حالت،تصاوير گرافيكي و ديگر فايل هاي مرتبط،در پوشه وابسته به صفحات وب ذخيره مي شود.
 
براي ذخيره اسلايدها به شكل يك صفحه وب كافي است از پنجره Save as و در قسمت Save as Type گزينه Web Page را انتخاب كنيم.
 
همچنين مي توان از منوي File گزينه Save as web page را انتخاب كرد.
 
هنگامي كه نمايش خود را به صورت يك صفحه وب ذخيره مي كنيد نمايش به صورت اتوماتيك شامل قسمت هاي زير مي شود.
 
- يك Frame (قاب) كه نمايش را به صورت Outline نشان مي دهد.(سمت چپ صفحه)
 - قاب اسلايد Slide Frame (سمت راست صفحه)
 - گزينه اي براي كنترل نمايش دادن يا مخفي نمودن بخش Outline نمايش
 - گزينه اي براي كنترل نمايش دادن يا مخفي نمودن كادر يادداشت ها(notes)
 - گزينه مشاهده تمام صفحه اي،كه گزينه هاي كنترلي را مخفي نموده و موجب تشابه صفحه به نماي Slide Show در پاورپوينت مي شود(Slide Show)
 
هنگامي كه از منوي File گزينه Save as web page را انتخاب مي كنيم.پنجره Save as بازشده بعد ازدادن نام مناسب دكمه Publish را انتخاب مي كنيم.
 
دكمه Publish يك كپي از نمايش براي انتشار آماده مي شود.با انتخاب گزينه هاي موردنظر در كادر محاوره اي Publish as web page كه با انتخاب دكمه Publish ظاهر مي شود مي توان ارائه نمايش در وب را سفارشي كرد.
 
گزينه Complete Presentation امكان انتشارهمه اسلايدهاي نمايشي رافراهم مي كند.
 
گزينه Slide Number دسته اي از اسلايدها را براي انتشار در وب مشخص مي نمايد.
 
Display Speaker notes امكان ظاهر شدن يادداشت هاي سخنران را در نمايش فراهم مي سازد.
 
با استفاده از دكمه web option و كادر محاوره اي آن مي توان تنظيماتي را براي انتشار در وب فراهم كرد از جمله براي مرورگرها،فايل ها،تصاويرو فونت ها.
 
در بخش Browser Support مي توان نوع مرورگر وب را تعيين كرد از جمله ورژن ۴٫۰ و بالاتر IE .
 
در بخش Publish a copy as ،عنوان صفحه و محل قرارگيري صفحه وب را مشخص مي كند كه دكمه هاي Change وBrowser امكان تغيير در آنها را فراهم مي كند.
 
گزينه Open Published Web Page in Browser امكان نمايش صفحه وب انتشاريافته در مرورگر بلافاصله بعداز كليك كردن دكمه Publish را فراهم مي سازد.بعد از انجام تغييرات دكمه Publish را مي زنيم.
 
در پنجره save as با انتخاب Change Title مي توانيم عنوان مناسبي براي صفحه وب داشته باشيم.عنوان يك صفحه در نوار ابزار پنجره ديده مي شود.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۷ ] [ مشاوره مديريت ]

 

آشنايي با تعدادي ترفند مهم در پاورپوينت

 
نرم افزار Ms power point اين امكان را فراهم آورده است كه در آن اسلايدهايي از ناگفتني هاي خود فراهم آوريد بر روي صفحه نمايش يا به كمك يك ويديو پروژكتور بر روي ديوار نشان دهيد.

محيط اين نرم افزار بر عكس محيط Ms word جاي گزافه گويي نيست بلكه در آن رئوس مطالب را مي گوييد و شكلها و نمودارهاي خود را در آن نمايش دهيد و آنچه در ذهنتان مي گذرد و در قالب بيان نمي گنجد را در آن بياوريد.
 
اين اسلايدها در واقع پوستري از سخنان شما هستند . بهتر است اگر رنگ و لعابي به آنها بدهيد و از تم هاي گرافيكي نيز در آنها استفاده كنيد. براي اين هدف كافي است روي اسلايد (خارج از جعبه هاي تيتر و مطلب) كليك راست كرده و گزينه slide Design را انتخاب كنيد.
 
با انتخاب اين گزينه در سمت راست صفحه يك ناحيه جديد باز مي شود كه در آن نمونه هايي از تم هاي موجو نشان داده شده است . با كليك روي هر يك از آنها زمينه كليد اسلايدهاي شما به آن شكل در مي آيد. چيدمان داخلي يك اسلايد سعي كنيد اكثر تغيير و تحولات مورد نظر خود را از طريق روشهاي كلي و استانداردي كه power point ارائه مي نمايد انجام دهيد. هر چيز در پاور پوينت در قاب مخصوص خود جاي مي گيرد. همين طوري نمي توان در يك اسلايد شروع به تايپ نمود.
 
بايد يك جعبه متني داشته باشيم و در آن متن يا تيتر مورد نظر خود را بنويسيم. براي ارائه و نمايش مجموعه اسلايدهايتان بدون هول شدن f5 را بفشاريد و براي رفتن از يك اسلايد به اسلايد بعدي كافي است يكبار ماوس را كليك كنيد و يا دكمه فلش سمت راست يا بالا را بفشاريد.
 
 F5 نمايش را از اولين اسلايد شروع مي كند. ساختن اسلايد و پنهان كردن آن گزينه Duplicate silde منوي insert از اسلايد جاري يك كپي ديگر درست مي كند. ترفند كليك راست روي آيكن اسلايد براي حذف يا پنهان كردن اسلايدها نيز بسيار كارآمد است. امتحانش كنيد Hidden يا پنهان بودن يك اسلايد براي اسلايدهاي توضيحي كه به كمك Hyperlink به سراغشان مي رويم. ولي نمي خواهيم در روال عادي نمايش ديده شوند و فقط در صورتي كه رويشان كليك كنيم نشان داده شوند كلي به كار مي آيد.
 
اسلايدها افقي يا عمودي مي توانيد بگوييد اسلايدها Lanscape و portrait باشند. براي اين كار سراغ page setup از منوي file برويد. نمي توان در آن واحد در يك نمايش هم اسلايد عمودي داشت و هم اسلايد افقي. براي چنين هدفي بايستي دو نمايش جداگانه بسازيد و در اولي يك لينگ به دومي ايجاد كنيد. نمايش اول داراي تنظيم صفحات افقي و نمايش دوم داراي تنظيم صفحات عمودي مي باشد. در خاتمه نمايش دوم درباره آن را لينك به نمايش اول مي كنيد.
 
در حين اجراي يك پرزنتيشن براي متوقف ساختن يا ادامه دادن نمايش در پرزنتيشن كليد s و يا علامت بعلاوه را بفشاريد براي ختمه نمايش اسلايدها ESC و يا ctrl+BREAK را بفشاريد. براي رفتن به يك اسلايد با شماره خاص شماره اسلايد را وارد نموده Enter را فشاريد. براي رفتن به اسلايد مخفي بعدي از كليد H استفاده كنيد. براي رفتن به اولين اسلايد ۱+Enter را بفشاريد و يا آنكه هر دو دكمه ماوس را همزمان دو ثانيه نگهداريد.
 
توقف نمايش اسلايدها براي آنكه در حين نمايش متوقف شويد و يك صفحه با زمينه مشكي رنگ نشان داده شود كليه B را بفشاريد. براي نمايش يك صفحه يا زمينه سفيد كليد W را بفشاريد. استفاده از اشاره گر ماوس به عنوان پرينتر براي نمايش يا مخفي كردن اشاره گر ماوس و همينطور نوار ابزار slide show در حين نمايش كليد A و يا علامت مساوي را بفشاريد. (بعضي وقتها علامت سفيد اشاره گر ماوس روي زمينه نمايش ما خيلي توي چشم مي آيد) براي تبديل اشاره گر ماوس به يك نقطه رنگي مثل يك پوينتر ctrl + p كمك بگيريد.
 
براي مخفي كردن سريع نوار ابزار sild show كليد ctrl+H و براي خاموش كردن آن ظرف ۱۵ ثانيه ctrl + u را بفشاريد. براي نمايش دوباره اشاره گر ماوس ctrl+A در خدمت شماست. براي اجراي انيميشن بعدي يا رفتن به اسلايد بعدي از N استفاده كنيد.
 
 براي قبلي هم از P ساختن يك اسلايد خلاصه مطالب اگر به طور خلاصه در يك اسلايد بخواهيد بگوييد كه در اسلايدهاي بعدي چه خواهيد گفت يك اسلايد خلاصه مطالب بسيار كارآمد خواهد بود. براي اين كار به نمايش slid sorter از منوي viewبرويد و در آنجا اسلايدهاي مورد نظر براي خلاصه سازي را با پايين نگهداشتن كليد shiftانتخاب كنيد.
 
سپس از نوار ابزار slide sorter گزينه summary slide را انتخاب كنيد. اين اسلايد خلاصه به صورت پيش فرض به عنوان دومين اسلايد نمايش قرار مي گيرد و حاوي تيتر اسلايدهاي منتخب خواهد بود.
 
خلاصه مطالب به طور پيش فرض داراي رئوس مطالب تيترهاي اسلايدهاي موجود مي باشد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۶ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مراحل ايجاد يك Wizard در پاورپوينت


در پنجره Wizard پنج گزينه وجود دارد كه در مرحله ي اول در Start قرار مي گيريم و با زدن next به مرحله ي Presentation Type مي رويم كه مي توانيم يكي از انواع مختلف اسلايد كه هر كدام براي موضوع خاصي ساخته شده را انتخاب كنيم ، به طور مثال از Sales/marketing گزينه ي Marketing plan را انتخاب مي كنيم .
 
سپس با زدن Next به قسمت Presentation Slide وارد مي شويم كه براي تعيين نوع خروجي مي باشد .
 
كه با انتخاب هر كدام مي توانيم نحوه ي نمايش خروجي اسلايدها را تعيين كنيم كه سيستم به طور پيش فرض گزينه ي On-Screen Presentation را انتخاب كرده يعني نمايش روي صفحه نمايش سيستم .(مانيتور) با زدن Next وارد مرحله ي Presentation Option مي شويم كه در اين قسمت تعيين عنوان مناسب براي اسلايدها مي باشد كه عنوان مربوطه را در قسمت Presentation title وارد مي كنيم .
 
همچنين اگر در قسمت Footer نامي را وارد كنيم اين نام در تمامي اسلايدها در قسمت پايين مشاهده مي شود . با فعال كردن دو گزينه ي پايين خواسته ايم تاريخ جاري سيستم و همچنين شماره ي اسلايدها نيز ديده شود كه در دو سمت راست و چپ اسلايد قابل مشاهده هستند . در اين قسمت با زدن Next كار به پايان رسيده و دكمه ي Finish فعال مي شود .
 
حال مي توانيم اسلايدهايي را همراه با طراحي گرافيكي و متن داخل آن مشاهده كنيم . در قسمت نوار وضعيت برنامه تعداد كل اسلايدها نشان داده مي شود كه با قرار گرفتن روي هر اسلايد شماره ي اسلايد جاري هم ديده مي شود .
 
در اين اسلايدها مي توان با انتخاب موضوعات داخل اسلايد حذف آنها متن هايي را كه مي خواهيم جايگزين كنيم كه قالب بندي اين كار با توجه به تنظيم قبلي مي باشد يعني اگر موضوعات را حذف كنيم و متن خودمان را بنويسيم با همان نوع فونت ، رنگ ، اندازه مواجه مي شويم .
 
در قسمت چپ اسلايدها نواري ديده مي شود كه در آن دو Tab با نامهاي Out line و Slide است كه براي ديدن نماي اسلايد از Slide و براي مشاهده ي متن داخل اسلايد از Outline استفاده مي كنيم .
 
سعي كنيد بعد از وارد نمودن يكي از سري اسلايدهاي Wizard آن را در نماهاي مختلفي كه قبلا توضيح داديم مشاهده كنيد تا بيشتر با نحوه ي كار اسلايد آشنا شويد . به طور مثال وارد Slide Sorter شويد و كاري كنيد كليه ي اسلايدها را در يك صفحه ببينيد آيا مي توانيد اين كار را انجام دهيد ؟


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۵ ] [ مشاوره مديريت ]

 

شماره گذاري ، نوشتن Footer و تاريخ گذاري اسلايد ها در پاورپوينت

 
شماره گذاري اسلايد ها :
 
بهتر است هنگام طراحي اسلايدها آنها را شماره گذاري كنيم ، اين كار به ما كمك مي كند هنگام ايجاد پيوند بتوانيم سريع تر اين كار را انجام دهيم . براي شماره گذاري از منوي Insert  گزينه ء Slide Number را انتخاب مي كنيم . در پنجره باز شده گزينه Slide Number را انتخاب كرده و در پايان دكمه Apply to All را كليك مي كنيم .
 
نوشتن Footer يا پاصفحه براي اسلايدها :
 
از منوي View  گزينه ء Header and Footer را انتخاب مي كنيم . در پنجره باز شده گزينه Footer را انتخاب كرده و متن دلخواه را در كادر پايين مي نويسيم . در پايان دكمه Apply to All را كليك مي كنيم .
 
تاريخ گذاري اسلايد ها :
 
براي تاريخ گذاري از منوي Insert  گزينه ء Date and Time  را انتخاب مي كنيم . در پنجره باز شده يكي از دو گزينه زير را براي نوع تاريخ انتخاب كرده و در پايان دكمه Apply to All را كليك مي كنيم :
 
Update Utomatically : تاريخ به روز شونده
 Fixed : تاريخ ثابت ( كه در كادر زير كلمه Fixed وارد مي كنيم )


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

آشنايي با نوار ابزار Picture در پاورپوينت و گزينه Insert Picture

 
نوار ابزار Picture
 
- Insert Picture-1 : براي وارد نمودن تصوير
 
- Color-2: كه براي تغييرات رنگي تصوير در چهار حالت صورت مي گيرد.
 
- Gray Scale- 2-1: اين حالت تصوير را در مد خاكستري مي برد.
 
- Black & White- 2-2: اين حالت تصوير را در مد سياه و سفيد مي برد.
 
- Washout- 2-3: در اين حالت تصوير مثل اين كه در آب فرو رفته باشد نشان داده مي شود.
 
- Automatic- 2-4: تصوير را به حالت قبل از تغييرات مي برد.
 
- Move Contrast- 3: تضاد بين رنگها را زياد مي كند.
 
- Less Contrast- 4: تضاد بين رنگها را كم مي كند.
 
- More Brightness- 5: براي افزايش نور تصوير كه در نهايت تصوير به سمت رنگ سفيد مي رود.
 
- Less Brightness- 6: براي كاهش نور تصوير كه در نهايت تصوير به سمت رنگ سفيد مي رود.
 
- Crop- 7: براي برش دادن قسمتي از شكل توسط گيره هايي كه در اطراف شكل ظاهر مي شود كه البته مجددا مي توان توسط همان گيره ها شكل را به حالت اوليه برگرداند.
 
- Rotate Left 90- 8 : براي چرخاندن شكل در زاويه ي ۹۰ درجه
 
- Line Style- 9 :براي قرار دادن شكل در يك قاب با انتخاب خطوطي كه ظاهر مي شود كه در صورت تنظيمات بيشتر كافي است More Line را زده و در پنجره ي باز شده حتي رنگ قاب را تغيير دهيم.
 
- Compress Picture- 10 : براي فشرده سازي تصوير
 
- Recolor Picture- 11: اين گزينه معمولا براي تصاوير Clip Art فعال مي شود و اگر تصوير ديگري را غير از Clip Art داشته باشيم غير فعال مي ماند چون رنگ هاي به كار رفته در Clip Art توسط Power-Point قابل شناسايي مي باشند. در اين دستور مي توان رنگ ها را در دو قسمت New و Original شناسايي كرد و رنگ New را جايگزين Original نمود .
 
- Format Picture- 12: با انتخاب اين گزينه پنجره ايي به همين نام باز مي شود كه تنظيمات بيشتري را براي تصوير در آن مي توان انجام داد.
 
- Set Trance Parent Color- 13: ابزاري كه توسط آن مي توان قسمت هايي از يك تصوير را بي رنگ نمود ، تاثير گذاري اين ابزار روي رنگ هاي متصل به هم در يك تصوير مي باشد.
 
نكته : اين ابزار براي بعضي از تصاوير فعال است .
 
- Reset picture- 14: تمامي تغييرات انجام شده روي تصوير را Cancel كرده و به حالت اول بر مي گرداند.
 
Insert Picture
 
در ادامه ي بحث توضيح Content Layout به موضوع Insert Picture مي رسيم كه مي توان از تصاوير قرار گرفته شده در سيستم استفاده كرد و آنها را وارد اسلايد نماييم كه نتايجي شبيه به مورد قبلي يعني Clip Art دارد .
 
- Insert Diagram or organization chart: براي ايجاد انواع نمودارهاي سازماني كه در اينجا ما كاربردي ترين آنها يعني Organization chart (نمودار سازماني) را بررسي خواهيم كرد.
 
پس از انتخاب اين موضوع از پنجره ي مربوطه يك چارت در اسلايد ايجاد مي شود كه امكان گسترش آن وجود خواهد داشت . همزمان نوار ابزار Organization Chart هم ظاهر مي شود كه توسط ابزارهاي آن مي توان نمايش شكل ظاهري چارت و همچنين اضافه كردن به آيتم هاي آن را انجام داد .
 
تمرين عملي:
 
همانطور كه مي دانيد در يك سازمان بالاترين مقام مدير مي باشد كه به طور واحد در بالاي چارت قرار مي گيرد و معاون هاي مدير در پايين قرار مي گيرند كه با زدن Subordinate مي توان تعداد آنها را افزايش داد ، هر معاون مي تواند چندين كارمند و هر كارمند تعدادي دستيار داشته باشد ، همچنين كارمندها مي توانند همكاراني را نيز در رده ي خود داشته باشند كه همه ي اين اعمال از طريق Insert Shape صورت مي گيرد .
 
- ابزار Layout : شكل ظاهري چارت را پوشش مي دهد .
 
- ابزار Select : توسط ابزار Select مي توان سطح هاي مختلفي را براي اعمال خاص در چارت انتخاب نمود . اگر متن نوشته شده در سلول هاي داخل چارت احتياج به فضاي بيشتري داشته باشد گزينه ي Fit Text اين كار را با كوچك كردن اندازه ي فونت انجام مي دهد .
 
يكي از امكانات جالب واقع در اين نوار ابزار Auto Format مي باشد كه نمودار را مطابق با نمونه هاي از قبل طراحي شده طراحي مي كند .
 
Insert Media Clip: آخرين Content گزينه ي Insert Media Clip مي باشد كه براي ايجاد Multimedia در اسلايد استفاده مي شود . توسط اين گزينه مي توان از فيلم هاي كوتاه با پسوند (.AVI) ، اصوات با پسوند (.wav) استفاده نمود . با انتخاب اين گزينه نمونه هايي در اختيار شما قرار داده مي شود كه مي توانيد چگونگي عملكرد آنرا مشاهده كنيد .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]

روش تهيه PowerPoint مناسب

يكي از كارهايي كه مديران برعهده كارشناسان مي‌گذارند تهيه پاورپوينت براي ارائه در جلسات است. اين پاورپوينت‌ها بسيار مهم هستند زيرا مديران دوست دارند ارائه‌هايي تاثير گذار و اقناعي داشته باشند.
كارشناس تهيه كننده پاورپوينت مي‌تواند هر كسي باشد و بنا بر هر سليقه‌اي آن را تهيه كند. اما كارشناس ارتباطات يا روابط‌عمومي‌ تنها بر اساس سليقه كار نمي‌كند. او مي‌داند كه چطور از ابزارهايش براي تاثيرگذاري بيشتر استفاده كند. ابزارها همان امكاناتي هستند كه نرم افزار براي طراحي در اختيار ما قرار داده است. مانند: فونت، نمايش صفحه، شكل حركت صفحه و اجزايش و…
براي دانستن اين كه چگونه ابزارها را به ‌كار بگيريم بايد براي انتخاب هر يك از عناصر كه استدلال محكمي‌ داشته باشيم. استدلال: «اين عنصر را انتخاب كردم، چون قشنگ‌تر است» قبول نيست. با اين روش بعد از مدتي براي مقصود مشخص بهترين عنصر هر ابزار را بدست مي‌آوريم و برايش يك استدلال محكم هم خواهيم داشت. مثلا شما خواهيد دانست كه از چه فونت، شماره و رنگ‌هايي براي حروف و زمينه استفاده كنيد كه حتي در شرايط نمايش با ويدئوپروجكشن و تاريك نبودن كامل اتاق نوشته‌ها ديده شوند.

اين فرآيند در صفحه‌بندي نشريات هم اتفاق مي‌افتد. كم­كم شما پاورپوينتي طراحي مي‌كنيد كه مخاطب از آن لذت مي‌برد گر چه نمي‌داند چرا. در اين مطلب و مطالب بعدي با چند استدلال درباره ويژگي هاي متن، حركت و صدا در پاورپوينت آشنا مي‌شويم. البته اين استدلال‌ها مي‌تواند بنا به هدف و نوع استفاده پاورپوينت متفاوت باشد. ارائه باقي آنها را به تجربيات شما مي‌سپاريم. همچنين فراموش نكنيد سليقه هم جزئي از كار ما است. پس اگر نكته اي در كار به مزاق مدير سفارش دهنده خوش نيامد استدلال را بكار ببنديد و اگر نكته صرفا مربوط به زيبايي بود با انجام درخواست سفارش دهنده رضايتش را بدست آوريد.

چند استدلال درباره متن پاورپوينت:

حتما مي‌دانيد كه متن پاورپوينت بايد گويا و خلاصه باشد و در هر صفحه از دو تا سه و نهايتا شش سطر تجاوز نكند. استدلال ما در اين مورد آن است كه:

•۱٫ اگر متن پاورپوينت بايد گويا و واضح باشد، پس فاصله سطرها و شماره فونت حروف بايد به گونه‌اي باشد كه در حالت نمايش برروي پرده ويدئو پروجكشن و يا تلويزيون از همه نقاط اتاق جلسه قابل خواندن باشد. به همين دليل نمي‌توان از فونت‌هاي كوچكتر از ۲۰ براي متن و ۳۶ براي تيتر استفاده كرد. بهتر است به جاي بولد كردن، از شماره‌هاي بيشتر براي بزرگتر شدن متن استفاده كنيم زيرا كه بولد شدن در بيشتر مواقع از وضوح حروف مي‌كاهد. فاصله سطرها نيز بايد ۱٫۲۵ يا بيشتر باشد. اما فاصله ميان خطوط نبايد به قدري باشد كه ارتباط مطالب قطع شود. به مثالهاي زير توجه كنيد:

الف) متن خوانا و گويا: با شماره فونت ۴۰ براي تيتر و ۲۸ براي متن و فاصله سطر ۱٫۵

ب) متن ناخوانا: با شماره فونت ۳۰ براي تيتر و ۲۲ براي متن و فاصله سطر كمتر از ۱٫۰


ج) متن گسسته: با فاصله سطر ۳٫۰

•۲٫ نكته ديگري كه در اين مثال‌ها مشاهده مي‌كنيد انتخاب متن مناسب است. همان‌طور كه مي‌بينيم آوردن توضيحات در پاورپوينت و در حالي‌كه سخنران درباره آن صحبت مي‌كند حشو است. ما از مخاطب انتظار داريم كه با توجه به عناوين بحث در پاورپوينت جريان بحث را گم نكند و ذهنش با سازمان بحث آشنا شود و نه آن‌كه به خواندن توضيحات مشغول شود. چه بسا خواندن اين توضيحات پرسش‌هايي ايجاد كند كه بيرون از بحث سخنران بوده و طرح آنها رشته كلام را از دست وي خارج كند. بطوركلي وظيفه پاورپوينت اين است كه در يك نگاه خوانده شود و مخاطب را به سخنراني علاقه مند كند.
•۳٫ بديهي است كه براي خوانا بودن هر متني شرط اصلي خط خوانا است. در متن‌هاي الكترونيكي امروز هم فونت تعيين كننده خوش خطي است. بنابراين انتخاب بهترين فونت تعيين كننده ديده شدن و خوانده شدن بهتر از سوي مخاطب است.
براي اين منظور بايد به هدف متن، ويژگي هاي مخاطب و موضوع بحث توجه كنيم و سپس واضح ترين فونت را انتخاب كنيم. مثال‌هاي زير را ببينيد و توجه داشته باشيد كه شماره فونت در هر سه ثابت است:

الف) متن غير رسمي: فونت B Helal براي تيتر و B Homa براي زير تيتر


ب) متن رسمي: فونت B Titr براي تيتر و B Mitra براي زير تيتر


ج) متن ناخوانا: فونت B Arshia براي تيتر و B Elham براي زير تيتر

•۴٫ رنگ هم از نكات تعيين كننده در ديده شدن و خوانده شدن متن است. انتخاب رنگ تا اندازه زيادي سليقه‌اي است اما پيش از سليقه بايد توجه داشته باشيم كه تركيب رنگ‌هاي صفحه ما با مخاطب و موضوع بحث تناسب داشته و در بدترين شرايط نيز به ديده شدن متن كمك كند. دو شيوه اصلي يكي انتخاب زمينه روشن و متن تيره و ديگري زمينه تيره و متن روشن است. در شيوه اول حروف برجسته مي‌شوند و در دومي‌عمق پيدا مي‌كند. هردو اين شيوه‌ها مناسب هستند به شرط آن‌كه ميزان كنتراست ميان زمينه و نوشته رعايت شود و متن با رنگ مناسب كاملا از زمينه متمايز گردد.
براي آن‌كه بدانيم چه رنگ‌هايي در كنار هم چشم نوازتر هستند بايد كمي‌رنگ شناسي بدانيم و رنگ‌هاي مكمل، متضاد و درصد تركيب آنها را بياموزيم. طرح اين مباحث از حوصله اين مطلب بيرون است؛ اما آنچه بيش از همه مي‌تواند به ما كمك كند تركيب رنگ‌ها در طبيعت است. طبيعت به ما مي‌گويد كه تركيب رنگ قرمز و سياه و يا زرد و سياه براي اعلام خطر است و در نتيجه اگرچه در ابتدا جذاب است اما در بلند مدت مخاطب را خسته مي‌كند. پس شايد بتوان از آنها براي صفحه شروع استفاده كرد اما براي متن اصلي مناسب به نظر نمي‌رسند. در مقابل تركيب آفتاب و آبي آسمان را بياد بياوريم كه تاچه اندازه به لذت بردن ما از مناظر منجر مي‌شود.

در اين باره به مثالهاي ملموس تري نياز داريم:

الف) صفحه شروع با زمينه تيره:

ب) صفحه متن با زمينه روشن:

تا اينجا مي توان گفت با چند اصل اساسي از ويژگي هاي متن پاورپوينت آشنا شديم.

سارا كريمي


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

استفاده از PowerPoint در ارائه گزارش ها


به طور معمول, مردم از ابزارهاي بصري براي پشتيباني يك ارائه رسمي, مانند يك ارائه پروژه, گفتگويي در يك جلسه, يا يك سخنراني استفاده كرده اند. اين روزها, پر استفاده ترين ابزار بصري Microsoft PowerPoint است.
 مطلب زير , يك سري نكات به منظور طراحي بهتر يك PowerPoint براي ارائه گزارش شما فراهم مي آورد. و متن زير يك راهنماي كامل مرحله به مرحله براي توليد PowerPoint نيست. مبتديان براي راهنمايي هاي بيشتر مي توانند به صفحه زير مراجعه كنند.
 
http://www.pptfa.com/?cat=3
 PowerPoint چيست؟
 PowerPoint يك برنامه ارائه گرافيكي است. مي توانيد از آن براي آماده سازي همه گونه هاي مواد ارائه شامل ارائه هاي ويدئو پروژكتوري, شفافيتهاي سربار, مستندات كاغذي, و حتي اسلايدهاي ۳۳ ميليمتري استفاده كنيد. شما به آساني مي توانيد پس زمينه ها, تصاوير, انيميشن ها و متن را به منظور توليد نتايج تصويري حرفه اي با هم تركيب كنيد. ۴ بخش براي يك ارائه وجود دارد:
 
• اسلايدها- شامل بلاكهايي از ارائه شما كه مي توانند حاوي متن, تصاوير, نمودارها و غيره باشند.
 • صفحات نكته- به شما اجازه مي دهند كه نكات ارائه دهنده را طوري ايجاد كنيد كه فقط قابل ديدن توسط خود او يا حضار مورد نظر باشند.
 • جزوات- ورژنهاي چاپي كوچكتر از اسلايدها كه مي توانند بين حضار توزيع شوند و در صورت لزوم شامل فضاي خالي باشند به طوريكه حضار بتوانند نكات خود را در آن بنويسند.
 • رئوس مطالب- محتواي متن اسلايدها كه مي توانند مجددا به منظور راهنمايي ارائه دهنده استفاده شوند يا مي توانند بصورت جزواتي براي مخاطبان ارائه چاپ شوند.
 اسلايدها اغلب اوقات بخش اصلي PowerPoint و آنچه مخاطب مي بيند, هستند. بنابراين, معمولا مهمترين بخشي هستند كه بايد در نظر گرفته شوند.
 استفاده كنيم يا نه؟
 PowerPoint امروزه به شدت مورد استفاده قرار گرفته است. به ياد داشته باشيد كه ممكن است PowerPoint هميشه بهترين راه براي ارائه شما نباشد. برخي اوقات ابزارهاي بصري ديگري مانند چارتها يا تخته سياه براي نوع ارائه شما مناسب ترند. هميشه قبل از انتخاب PowerPoint به خاطر داشته باشيد كه  وجود يك PC و يك ويدئو پروژكتور را بررسي كنيد. و همچنين قابليت ديد را بررسي كنيد. آيا همه صندلي ها قادر به ديدن صفحه هستند؟
 شروع
 طراحي اسلايد- قبل از شروع, ممكن است نياز به انديشيدن در مورد طراحي كلي اسلايدهايتان داشته باشيد. از Design-Themes براي انتخاب شيوه مورد نظر خود از بين برد عظيمي از شيوه هايي كه از پيش تعريف شده اند استفاده كنيد. از شيوه هاي Background براي تغيير رنگ پيش زمينه خود استفاده كنيد
 طرح كلي اسلايد- رفتن به Home-New Slide بردي پيش تعريف از طرح هاي كلي متن و محتواي ارائه به شما مي دهد.
 نوشتن نكات- هنگامي كه در ديد نرمال هستيد , از pane در انتهاي صفحه براي نوشتن نكات به منظور همراهي در ارائه استفاده كنيد.
 مرتب سازي مجدد اسلايدها- از ديد مرتب كننده اسلايد  به منظور ديدن همه اسلايدها با هم و جابه جا كردن آنها با drag and drop آنها به مكان جديد استفاده كنيد.
 
نمايش اسلايد- شما مي توانيد با تغيير انتقال از يك اسلايد به اسلايد ديگر, اسلايدهاي جذاب تري ايجاد كنيد. به Animations برويد و از بين انتخابها, سرعت ها و صداهاي موجود, انيميشن مورد نظر خود را انتخاب كنيد.
 به ارائه خود ساختار دهيد
 يك ضرب المثل قديمي در مورد ارائه ها مي گويد كه ارائه دهنده بايد:
 ۱٫ به مخاطبان بگويد كه قصد دارد چه به آنها بگويد(Tell them what you are going to tell them)
 2. به آنها بگويد(Tell them)
 3. بگويد كه چه به آنها گفته است(Tell them what you’ve told them)
 اين متعاقبا به محتواي اسلايدهاي شما اعمال مي شود. آنها بايد در تهيه موارد  زير به شما كمك كنند:
 • يك مقدمه, كه شامل چيزهايي است كه در ادامه خواهد آمد.
 • بدنه اصلي ارائه, كه يك قطعه از كار را شرح مي دهد,  برخي چيزها به مخاطب شما آموزش ميدهد, يا يك مورد براي نقطه نظر شما مي سازد.
 • يك نتيجه گيري, كه به اندازه مرور بدنه اصلي, جزئيات محتوا, اشاره گر ها به منابع ديگر و غيره را شرح مي دهد.
 بحث هاي دسترسي و ناتواني
 يك تمرين خوب هنگام طراحي يك ارائه, بررسي نيازمنديهاي معلوليت ها يا نيازهاي اضافي است. گفته مي شود كه تمرين خوب براي افراد ناتون , تمريني خوب براي همه افراد است. برخي نكات كه در نظر داشتن آنها ضروري است عبارتند از:
 • استفاده از فونتهاي sans serif مانند Arial, Verdana, يا Comic Sans
 • استفاده از يك فونت حداقل با اندازه۳۰pt
 • بيشتر از ۶ بولت در هر اسلايد قرار ندهيد
 • از نوشتن با حروف بزرگ بپرهيزيد
 • بين رنگ زمينه و رنگ متن تفاوت كافي وجود داشته باشد
 • رنگ پس زمينه در همه اسلايدها يكسان باشد
 اسلايدهايتان را جذاب كنيد
 براي جذاب كردن اسلايدهايتان يا ايجاد يك نكته خاص مي توانيد تصاوير, انيميشن ها و يا فايلهاي فيلم به ارائه خود اضافه كنيد. به ياد داشته باشيد كه افراد مختلف به شيوه هاي مختلف ياد ميگيرند. بنابراين دور شدن از ارائه متني بي پايان ميتواند خيلي مفيد باشد.
 • تصاوير: به قسمت Insert-Picture برويد و سپس از بين مجموعه اي بزرگ از Clip Art ها يا يك فايل از خودتان انتخاب كنيد. همچنين مي توانيد با استفاده از AutoShape و WordArt تصاوير خودتان را ايجاد كنيد. از Insert-Diagram يا Insert-Chart براي يك سري از گراف هاي يا فلوچارتهاي از پيش تعيين شده استفاده كنيد.
 • انيميشن ها: مي توانيد ترتيب ظاهر شدن متحرك متن يا تصاوير گوناگون را در اسلايدتان تغيير دهيد. بنابراين مي توانيد يك دياگرام يا فلوچارت را گام به گام ساخته و توضيح دهيد. براي اينكار به Slide Show-Custom Animation برويد. سپس آيتمهايي را كه ميخواهيد متحرك شوند را انتخاب كرده و Add Effect را بزنيد. پس از آن مي توانيد ترتيب ظاهر شدن آنها را مجددا مرتب كنيد.
 • فيلم ها و صداها: مي توان با استفاده از Insert-Movies and sounds فايلهاي فيلم و صدا به ارائه افزود. اگر PC شما مجهز به ميكروفون است ميتوانيد همانجا يك فايل صوتي ضبط كنيد.  براي اينكار از منوي Movies and Sounds گزينه Record Sound را انتخاب كنيد.
 • ابرلينكها: مي توانيد با استفاده از Insert-Hyperlink از ارائه خود به يك وبسايت يا فايل ديگري در كامپيوتر خود (مثل يك مستند word) لينك دهيد. براي اينكار يك فايل داخل كامپيوتر خود را انتخاب كنيد يا در جعبه آدرس مربوطه URL سايت انتخابي را درج كنيد. مي توانيد از هر متن يا تصويري بعنوان ابرلينك استفاده كنيد . براي اين كار روي متن يا تصوير مورد نظر راست كليك كرده و Hyperlink را انتخاب كنيد.
 اخطار: از استفاده بيش از حد effect ها بپرهيزيد. همچنين, هميشه توجه داشته باشيد كه در صورت استفاده از تصاوير, فيلمها و غيره كه در وب يافته ايد, قانون حق كپي را رعايت كنيد.
 ايجاد جزوات
 يكي از جنبه هاي مفيد يك PowerPoint آنست كه به شما اجازه ميدهد خيلي سريع و آسان جزوات حرفه اي از آن چاپ كنيد.
 • براي اضافه كردن يك header و يا footer به جزوه خود, شامل نام خود, تاريخ و شماره صفحه, از View-Presentation Views-Handout Master استفاده كنيد. در فضاي مناسب كليك كرده و متن مورد نظر را تايپ كنيد.
 • براي چاپ كردن جزوه خود, از دكمه Office  و سپس Print استفاده كنيد. روي Print What? كليك كرده سپس Handouts را انتخاب كنيد. سپس مي توانيد بين ۱-۹ اسلايد در هر صفحه انتخاب كرده و آنها را بصورت افقي يا عمودي در صفحه قرار دهيد.
 تمرين
 هنگامي كه ارائه خود را ايجاد كرديد, مي توانيد با انتخاب ديد slide show ببينيد كه چطور در يك صفحه بزرگ ظاهر مي شود. با فشار دكمه Esc روي صفحه كليد مي توانيد به ديد اوليه برگرديد.
 اگر مي خواهيد زمانبندي خود را امتحان كنيد مي توانيد از Slide Show- Rehearse Timings استفاده كنيد. با اينكار ارائه شما فورا آغاز مي شود و زمان سپري شده را در هر اسلايد نمايش مي دهد. با اتمام ارائه و فشار دادن دكمه Esc از شما پرسيده مي شود كه آيا ميخواهيد زمان صرف شده در هر اسلايد را ذخيره كنيد يا خير. با انتخاب yes, ديد slide sorter به شما زمان صرف شده روي هر اسلايد را نمايش ميدهد.
 تحويل
 شما مي تواند ارائه خود را بصورت يك نمايش(با نوع فايل .pps)  به جاي ارائه كامل (.ppt) ذخيره كنيد. با اينكار هنگامي كه آنرا باز ميكنيد, اسلايد ها را در فرمت Slide Show خواهيد ديد, به جاي آنكه بسته كامل PowerPoint شامل نكات, انتخابات handout و غيره را باز كنيد. براي ذخيره كردن بصورت يك نمايش, به دكمه Office   و سپس save as رفته و در منوي ظاهر شده PowerPoint Show را انتخاب كنيد.
  براي پيش رفتن در بين اسلايدهاي ارائه مي توانيد از كليك ماوس, فشردن دكمه بازگشت, يا space bar استفاده كنيد. به ياد داشته باشيد كه اگر از custom animation استفاده كرده ايد ممكن است براي هر اسلايد بيش از يك كليك نياز داشته باشيد. قبل از اينكه اسلايد را رد كنيد, به مخاطب خود زمان دهيد كه هر اسلايد را بخواند و هميشه قبل از اينكه زمان زيادي از ارائه بگذرد از مخاطبان بپرسيد كه آيا اسلايدها براي آنها قابل ديدن است يا خير.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

گزينه Slide Transition در پاورپوينت چيست ؟

 از منوي Slide Show گزينه Slide Transition را انتخاب نماييد :
 
در پنل ظاهر شده تنظيمات مهمي قرار دارد از جمله زمانبندي نمايش اسلايدها بر حسب دقيقه و ثانيه در قسمت Apply to Selected Slides يكسري Effect يا جلوه ويژه وجود دارد كه براي رفتن اسلايد به اسلايد بعدي مي توانيم از آنها استفاده كنيم.چنانچه بخواهيم Effect مزبور به تك تك اسلايدها اضافه شود،با انتخاب هر اسلايد و دادن يكي از Effect ها اين جلوه ها به هر اسلايد جداگانه اضافه خواهد شدو اگر بخواهيم يك جلوه را به همه اسلايدها اعمال كنيم يكي را انتخاب كرده و Apply to All Slides را كه در پايين Panel وجود دارد مي زنيم.
 
Speed:
 
سرعت جابجايي اسلايد به اسلايد بعدي در سه حالت Slow (آهسته)، Fast (سريع) و Medium (بطور متوسط) را تعيين مي كند.
 
Sound:
 
قبلا در مقاله اي ديگر مفصلا توضيح داده شد،اگر بخواهيم صداهاي كوتاه استفاده كنيم از داخل ليست استفاده مي كنيم ولي اگر بخواهيم آهنگي را روي اسلايدها مداوم داشته باشيم از داخل همين ليست گزينه Other Sound را انتخاب مي كنيم.
 
Advance Slide:
 
در صورت فعال بودن گزينه on mouse click كنترل اجراي اسلايدها به صورت دستي و با كليك ماوس صورت خواهد گرفت.
 
با فعال كردن گزينه Automatically after و دادن زمان كه بر حسب دقيقه و ثانيه خواهد بود مي توانيم براي تك تك اسلايدها با توجه به محتواي دروني اسلايد زمان مناسبي را در نظر بگيريم كه اين بهترين حالت است.يعني ممكن است اسلايدي فقط ۳ ثانيه زمان احتياج داشته باشد ولي اسلايد ديگر كه داراي محتواي متني مي باشد ۱۵ ثانيه زمان احتياج داشته باشد.
 
در صورت فعال بودن Auto Preview پيش نمايشي از تغييرات داده شده در اين پنل نشان داده خواهد شد. بعد از زمان بندي اسلايدها مي توان زمان دقيق داده شده به اسلايدها را در نماي Slide Sorter در پايين هر اسلايد مشاهده كرد.
 
در نماي Slide Sorter نوار ابزاري ديده مي شود كه در آن مي توان Transition را ملاحظه كرد.
 
• سوال:
 
در ابتداي اين نوار ابزار، Hide slide ديده مي شود.آيا مي دانيد اين گزينه چه كاري انجام مي دهد؟


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۴۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

ايجاد Presentation جديد مبتني بر قالب طراحي

علاوه بر استفاده از Autocontent Wizard براي ايجاد يك Presentation جديد، مي‌توانيد با استفاده از قالب هم يك نمايش اسلايدي ايجاد كنيد. مي‌توانيد از همان قالب‌هاي ارائه شده توسط Autocontent Wizard استفاده كنيد(اين قالب‌ها ، يك طرح پايه براي رنگ و نيز طرح پايه متن اسلايد را ارائه مي‌كنند) يا از قالب‌هاي طراحي Presentation در Power Point استفاده كنيد. قالب‌هاي طراحي، يك طرح رنگ ارائه مي‌كنند كه مي‌توانيد از آن براي هر اسلايدي كه ايجاد مي‌كنيد استفاده كنيد.

قالب، ظاهر يكپارچه و هماهنگي را به Presentation مي‌دهد. ولي محتواي اسلايد را شما تعيين مي‌كنيد . بر خلاف Autocontent Wizard (كه شما را در ايجاد يك نمايش اسلايدي پيش مي‌برد)، وقتي كه يك قالب طراحي انتخاب مي‌كنيد، Power Point بلافاصله يك اسلايد جديد مبتني بر انتخاب شما باز مي‌كند.

گزينه قالب را انتخاب كنيد
ايجاد Presentation جديد مبتني بر قالب طراحي

از كادر وظيفه New Presentation ، روي لينك From Design Template كليك كنيد. اگر اين كادر وظيفه باز نباشد، از منوي File ، گزينه New را انتخاب كنيد تا Power Point اين كادر وظيفه را باز كند.

نگاهي به قالب طراحي بياندازيد
ايجاد Presentation جديد مبتني بر قالب طراحي

كادر وظيفه Slide Design باز مي‌شود. از اسكرول بار براي پيمايش ليست قالب‌هاي طراحي اسلايد استفاده كنيد.

يكي از قالب‌ها را انتخاب كنيد
ايجاد Presentation جديد مبتني بر قالب طراحي

براي انتخاب كردن يك قالب، روي قالب مورد نظر كليك كنيد.

طرح اعمال شده را مشاهده كنيد
ايجاد Presentation جديد مبتني بر قالب طراحي

Power Point ، طراحي قالبي كه انتخاب كرديد را باز مي‌كند. حال مي‌توانيد متن يا شكل‌هاي گرافيكي روي اسلايد قرار دهيد.

كادر وظيفه را ببنديد
ايجاد Presentation جديد مبتني بر قالب طراحي

روي × در كادر وظيفه كليك كنيد تا بسته شود و ناحيه كاري بزرگتر شود.

*توجه *

سفارشي كردن قالب‌ها

با ايجاد تغييرات مورد نظر(رنگ، فونت و غيره) روي يك قالب موجود و ذخيره كردن فايل مربوطه بعنوان يك قالب ديگر با استفاده از گزينه Save As از منوي File ، مي‌توانيد قالب‌هاي سفارشي مورد نظر خود را ايجاد كنيد. در كادر محاوره‌اي Save as ، قالب را نامگذاري كنيد و از ليست كشويي Save as type، گزينه Design Template را انتخاب كنيد. Power point قالب‌ها را با پسوند .POT ذخيره مي‌كند.

نمي‌توانيد قالب مورد نظر خود را پيدا كنيد؟

اگر هيچكدام از قالب‌ها (از جمله قالب‌هاي مورد استفاده توسط Autocontent Wizard) را نمي‌پسنديد، با يك اسلايد خالي شروع كنيد و Presentation خود را از اول ايجاد كنيد. كار عملي ۳ «چگونه يك Presentation را از اول ايجاد كنيم» شرح مي‌دهد كه چگونه با يك Presentation خالي شروع كنيم.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۳۹ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نكات كليدي استفاده از پاورپوينت


تا بحال شنونده چند سخنراني بوده ايد كه واقعا توجه شما را جلب كرده است. سخنران را در آن توانا ديده ايد و مطلب ارائه شده را گويا و مفيد يافته ايد. احتمالا تعداد كمي. به واقع علت چيست.
 
رموز يك پرزانتاسيون خوب چيست و در هنگام ارائه مطلب به يك جمع بايد به چه نكاتي توجه كرد.
 
امروزه در اكثر سخنراني هاي علمي از نرم افزار پاورپوينت استفاده ميشود. استفاده درست و بجا از پاورپوينت ميتواند كمك زيادي به موثر بودن ارائه مطلب كند ولي اگر به درستي از آن استفاده نشود تنها مخل بوجود آمدن يك ارتباط درست و مناسب بين سخنران و شنونده است. در بعضي از سخنراني ها به نظر ميرسد اگر سخنران كلا پاورپوينت را كنار بگذارد و فقط حرف بزند بسيار موثر تر خواهد بود.
 
نكته اول و شايد مهمترين نكته در سخنراني ها اينست كه پاورپوينت در محوريت پرزانتاسيون نيست. اصل قرار دادن پاورپوينت بزرگترين اشتباهي است كه اكثريت سخنرانان مرتكب آن ميشوند. آنها فراموش ميكنند كه پاورپوينت در خدمت آنها است نه آنها در خدمت پاورپوينت. پاورپوينت كمك به سخن است و فرع است نه اصل. بسياري از سخنرانان خود را كسي ميدانند كه بايد مطالبي را كه در پاورپوينت نوشته شده توضيح دهند. اينطور نيست. اصل، سخناني است كه سخنران ارائه ميدهد و پاورپوينت فقط با كمك گرفتن از يك سري داده هاي تصويري سعي ميكند به فهم مطلب كمك كند. فراموش نكنيد. شما سخنران هستنيد. شما و سخنان شما بايد در مركز توجه باشد نه اسلايدهاي شما و نه حتي دست نوشته هاي شما.
 
آماده كردن يك سخنراني
 
مهمترين قسمت يك سخنراني متن آن است نه ظاهر آن. البته ظاهر خوب به درك مطلب كمك ميكند ولي يك سخنراني زيبا اما بدون محتوا به چه دردي ميخورد. پس ابتدا سعي كنيد محتواي سخنراني خود را تنظيم كنيد. در باره چه مطلبي قصد داريد صحبت كنيد. چه اندازه در باره آن مطلب ميدانيد. ابتدا سعي كنيد تازه ترين مطالب را در مورد سخنراني مطالعه كنيد. اين سخنراني ميتواند يك فرصت خودآموزي براي خود شما باشد. بايد بدانيد شنوندگان شما از لحاظ علمي در چه حدي هستند تا بتوانيد مطلب متناسب و در حد آنها را تهيه كنيد. مسلما مطالبي كه بايد براي دانشجويان تهيه شود با مطالبي كه بايد براي متخصصان امر گفته شود متفاوت خواهد بود.
 براي سخنراني خود يك مسير و جريان منطقي در نظر داشته باشيد. ميتوانيد در ابتدا از اهميت موضوع و اينكه قصد داريد چه مطالبي را منتقل كنيد صحبت كنيد. بعد مطالب را بگوييد و در آخر خلاصه كنيد كه چه چيزي به حضار گفته ايد. اگر شنوندگان از اول بدانند شما قصد داريد آنها را به كجا ببريد آرام مينشينند و با شما همراه ميشوند وگرنه در تمام طول سخنراني ذهن آنها دنبال اين مطلب است كه شما در كل ميخواهيد چه بگوييد و اين آنها را خسته كرده و مانع جذب مطلب شما ميشود. اول و آخر سخنراني مهمترين قسمت هاي آن هستند و بيشترين تاثير را در شنونده ميگذارند. پس بايد قوي ترين قسمت سخنراني باشند. مهمترين پيام ها را در اين قسمت ها بگذاريد.
 بعد از مشخص كردن قالب كلي مطلب و اينكه دقيقا راجع به چه چيزي ميخواهيد صحبت كنيد ميتوانيد صفحات پرزانتاسيون خود را با پاورپوينت تهيه كنيد.
 
نكات مهم در تهيه يك پاورپوينت خوب
 
در تهيه يك پاورپوينت مناسب دو نكته اهميت بسيار دارد
 
سخنراني جاي بمباران اطلاعاتي حضار نيست. يكي از اشتباهات رايج سخنرانان اينست كه سعي ميكنند در زمان كوتاه سخنراني حجم بالايي از اطلاعات را ارائه دهند. سياست بهتر اينست كه چند نكته مهم و كليدي را در نظر بگيريد و سعي كنيد آن نكات را بيشتر توضيح داده و روشن تر كنيد. پس سعي كنيد از حداقل اسلايد ها استفاده كرده و در طول سخنراني نكات مهم را تكرار كنيد.
 
سخنراني يك ابزار شنيداري و پاورپوينت يك ابزار ديداري است. در حين سخنراني شما با حرف زدن سعي ميكنيد مطلب مورد نظرتان را به شنونده منتقل كنيد. حال اگر صفحات پاورپوينت همان گفتار شما را بصورت نوشته نشان دهد نه تنها چيزي به پرزانتاسيون شما اضافه نكرده است بلكه ميتواند تا حدود زيادي مخل آن هم باشد. وقتي يك اسلايد نمايش داده ميشود حضار قبل از اينكه به شما گوش دهند اول شروع به خواندن مطالب آن صفحه ميكنند. وقتي خواندن آنها تمام شد تازه شروع ميكنند به گوش دادن به شما. در اين حين قسمتي از سخنان شما شنيده نميشود. از آن بدتر قبل از آنكه چيزي را بگوييد آنها آن را از روي اسلايد خوانده اند و عملا گفتار شما مطلبي زائد به نظر خواهد رسيد. پس در اينجا پاورپوينت است كه دارد سخنراني ميكند نه شما.
 
راه حل اين مشكل اينست كه از قدرت واقعي نمايش ديداري يعني تصوير استفاده كنيم. تفاوت تلويزيون و راديو اين نيست كه تلويزيون گفته ها را بصورت نوشته نشان دهد بلكه چيزي كه تلويزيون به راديو اضافه ميكند تصوير و فيلم است. بهترين كمكي كه صفحات پاورپوينت ميتوانند به سخنان ما بكنند اينست كه چيزي را كه سخن نميتواند به شنونده القا كند از طريق تصوير بگويد. متاسفانه اكثريت قريب به اتفاق اسلايدهاي پاورپوينت كه در سخنراني ها ميبينيم فقط نوشته هستند. دليل آن هم ساده است. تهيه نوشته راحت تر از تهيه يك تصوير يا فيلم است. اگر ميخواهيد از قدرت واقعي پاورپوينت استفاده كنيد سعي كنيد بيشتر از تصوير استفاده كنيد و تا حد امكان نوشته ها را كم كنيد. از تصاوير با كيفيت استفاده كنيد. اگر تصاوير شما كيفيت پاييني دارند همان بهتر كه اصلا آنها را نشان ندهيد.
 
نكات مهم ديگري كه بايد در تهيه صفحات به آنها توجه شود عبارتند از
 
اندازه حروف : نوشته هاي اسلايد را طوري بنويسيد كه دورترين بيننده هم بتواند آنها را به راحتي بخواند. نوشته هاي كوچك فقط صفحه را پر ميكنند. سعي كنيد از فونت كوچكتر از ۲۴ استفاده نكنيد.
 
فونت : از فونت هاي مناسب استفاده كنيد. فونت هاي مناسب آنهايي هستند كه به راحتي قابل خواندن هستند. از استفاده از فونت هاي عجيب و غريب و يا به فرم ايتاليك امتناع كنيد. براي عنوان از فونت هاي Arial يا Verdana استفاده كنيد و براي خطوط بعدي ميتوانيد از Times New Roman استفاده كنيد.
 
رنگ : در هر اسلايد براي نوشته ها حداكثر از دو رنگ استفاده كنيد. اسلايدهاي رنگارنگ موجب كاهش توجه بيننده به متن ميشود. در اسلايدهاي متوالي رنگ يا نوع فونت نوشته ها را تغيير ندهيد و سعي كنيد در تمان صفحات از يك روال ثابت استفاده كنيد.
 
زمينه : براي متن و نوشته ها از رنگ هاي متضاد استفاده كنيد تا خواندن راحت تر باشد. مثلا زمينه سياه يا آبي تيره و نوشته سفيد يا زرد يا زمينه سفيد و نوشته سياه. البته زمينه تيره بهتر است چون توجه بيننده را بيشتر به مطلب جلب ميكند.
 
سادگي : ساده ترين بهترين است. سعي كنيد تا حد ممكن از انيميشن هاي پاورپوينت كه كلمات نوشته شده را به شكل هاي عجيب و غريب وارد اسلايد ميكنند دوري كنيد. استفاده از اين انيميشن ها تمركز حضار را بشدت بهم ميزند. بهتر است پديدار شدن و محو شدن كلمات پيچيده ترين انيميشن شما باشد.
 
هماهنگي : سطر هاي نوشته را با هم نشان دهيد نه تك تك.
 
سعي كنيد در هر اسلايد از كلمات كمتري استفاده كنيد. صفحات را پر از مطلب نكنيد. حضار بايد بيشتر به شما گوش دهند نه محتويات پاورپوينت را بخوانند. اسلايد هاي شلوغ را هيچ كسي نميخواند. بسياري از اسلايد ها را ميتوان با حداكثر چند كلمه ساخت. در هر صفحه حداكثر از چهار سطر و در هر سطر حداكثر از چهار كلمه استفاده كنيد.
 
در نوشته ها از كلمات كليدي استفاده كرده و سعي كنيد از نوشتن جملات كامل اجتناب كنيد.
 
بعد از نوشتن تمام متون، مجددا با دقت آنرا خوانده و غلط هاي املايي را تصحيح كنيد. غلط املايي اعتماد حضار را به سخنران مخدوش ميكند.
 
تمرين
 
از قبل، سخنراني را تمرين كنيد. با اين كار مشكلات خود را كشف كرده و آنها را برطرف ميكنيد. يكي از روش هاي كمك كننده اينست كه سخنان خود را ضبط كرده و به آن گوش دهيد. از رايجترين مشكلات سخنران ها اينست كه زمان را رعايت نكرده و موجب ميشوند رئيس جلسه چند بار به آنها تذكر دهد. با اين تذكرات هم دقت سخنران و هم توجه حضار كم ميشود و در آخر، سخنران ممكن است مجبور شود سخنراني را نيمه تمام رها كند. سعي كنيد در تمرين سخنراني، آنرا زودتر از زمان تعيين شده تمام كنيد
 
نكات مهم يك اجراي مناسب
 
بهترين مطالب حتي در بهترين قالب ها اگر به درستي در صحنه سخنراني اجرا نشوند تاثير كافي را در حضار نخواهد داشت. نكات مهم در يك اجراي خوب عبارتند از
 
در جلوي حضار شما مانند يك هنرپيشه هستيد. بايد خوب به نظر برسيد. لباس مرتب و مناسب بپوشيد. ظاهر شما و حركات شما تاثير زيادي در جلب توجه حضار دارد.
 
آرام و بلند و شمرده صحبت كنيد. تند تند صحبت كردن اجازه درك مطلب را از حضار ميگيرد. كسي كه با تون پايين صحبت ميكند مانند اين است كه به حرف هاي خود شك دارد. حضار به سخنان چنين فردي خوب توجه نميكنند.
 
پشت ميز خود را پنهان نكنيد. با تمام قد رو به حضار بايستيد تا بتوانيد از Body language يا صحبت با بدن استفاده كنيد. منظور از صحبت كردن با بدن وضعيتي است كه شما در حين سخنراني مي ايستيد، راه ميرويد، از دست هاي خود و حتي از شكل صورت خود براي بيان مطلب استفاده ميكنيد.
 
يكي از مشكلات سخنرانان بخصوص سخنرانان تازه كار اضطراب قبل و يا در حين سخنراني است. اشتباه نكنيد. بقيه نيامده اند كه در باره علم شما قضاوت كنند. آمده اند چيزي ياد بگيرند. مطمئن باشيد كه در جلسه سخنراني، شما در مورد مطلب از همه حضار بيشتر حضور ذهن داريد. پس نگران و مضطرب نباشد و با اعتماد به نفس سخنراني خود را ارائه دهيد.
 
بدترين وضعيتي كه يك سخنران ميتواند به خود بگيرد اينست كه به حضار پشت كرده و از روي پرده، نوشته هاي خودش را بخواند.
 
بعضي سخنران ها هم گرچه رو به حضار هستند ولي سر خود را پايين گرفته و سعي ميكنند نوت هايي را كه از قبل نوشته اند بخوانند يا از روي مانيتور نوشته هاي اسلايدها را بخوانند. اين كار هم بشدت به ارزش سخنراني لطمه ميزند. از روي نوشته هاي اسلايد نخوانيد. اگر قرار به خواندن باشد، حضار بهتر از شما آنها را ميخوانند. سعي كنيد متن سخنراني را از قبل حفظ كرده و در حين سخنراني رو به حضار و چشم در چشم آنها سخنان خود را بگوييد.
 
البته ميتوانيد رئوس مطالب را از قبل نوشته و براي اينكه مطمئن باشيد نكته اي از قلم نميافتد گاهگاهي به آنها نگاه كنيد ولي از روي نوشته هايتان نخوانيد. اگر نكته اي هم از قلم افتاد زياد نگران نباشيد. شما ماشين نيستيد.
 
تون صحبت خود را بر حسب مطلب كم و زياد كنيد. گاهي اوقات بلند صحبت كنيد و گاهي به ناگهان شدت صداي خود را كاهش دهيد. اين يكي از رمز هاي سخنرانان بزرگ است. با بالا و پايين بردن تون صداي خود در لحظات مناسب ميتوانيد توجه حضار را بيشتر به مطالب مهم بحث جلب كنيد.
 
بين صحبت هايتان در لحظاتي براي چند ثانيه مكث كنيد. اين مكث ها در لحظات مهم سخنراني به حضار چند ثانيه فرصت ميدهد تا راجع به مطلبي كه گفته ايد كمي فكر كرده و آنرا خوب در ذهن خود جايگزين كنند.
 
با حضار تماس چشمي داشته باشيد. از قانون سه استفاده كنيد. به چشم هر يك از حضار سه ثانيه نگاه كنيد. هر چند وقت يكبار هم به كل حضار نگاه كنيد.
 
تكرار سخنان كليشه اي در ابتداي سخنراني مانند اينكه “صحبت راجع به … به من واگذار شده است” و يا “در اينجا ميخواهم ابتدا از وقتي كه به من داده شده تشكر كنم و …” مناسب نبوده و فقط وقت با ارزش جلسه را ميگيرد.
 
مسير سخنراني شباهت زيادي به يك مقاله دارد كه در ابتداي آن مقدمه است و سپس اصل مطلب و سپس نتيجه گيري قرار ميگيرد. از اين مسير پيروي كنيد.
 
در صورت لزوم ميتوانيد براي جلب توجه بيشتر حضار نكات طنز ظريفي را در متن سخنراني بگنجانيد ولي اگر در يك فرهنگ ناآشنا سخنراني ميكنيد در اين مورد بسيار مراقب باشيد. گاهي اوقات چيزي كه به نظر شما طنز است به نظر بعضي از حضار ممكن است توهين باشد.
 
زماني را كه براي ارائه مطلب به شما داده شده است رعايت كنيد. تذكر مكرر رئيس جلسه به شما مبني بر تمام شدن وقت، ارزش سخنراني شما را كم ميكند و ممكن است در نهايت شما را مجبور كند تا سخنراني خود را نيمه تمام رها كنيد.
 
در آخر سخنراني از حضار به خاطر توجهشان تشكر كنيد.
 
نكات مهم تكنيكي
 
در استفاده از سخت افزارهاي سالن سخنراني به نكات مهم زير توجه كنيد
 
ممكن است پاورپوينت يا فيلم يا نوشته روي كامپيوتر شما به درستي نمايش داده شود ولي به همان صورت روي كامپيوتر سالن ديده نشود. پس قبل از شروع سخنراني حتما يك بار كل صفحات پاورپوينت خود را بر روي كامپيوتر سالن سخنراني ببينيد و بخصوص از اجرا شدن صحيح فيلم ها و تصاوير و فونت نوشته ها اطمينان حاصل كنيد.
 
ممكن است پروژكتور سالن به درستي ميزان نشده باشد و قسمتي از مطالبي كه بايد نمايش داده شود بيرون از پرده بيفتد. براي پيشگيري از اين وضعيت در حين طراحي صفحه بايد سعي كرد دور صفحه كمي خالي باشد تا اگر پروژكتور ميزان نبود چيزي از قلم نيفتد.
 
قبل از شروع سخنراني تلفن همراه خود را خاموش كرده يا در حالت ساكت بگذاريد. زنگ زدن تلفن در وسط سخنراني وجهه خوبي ندارد.
 
فايل هاي مربوط به پاورپوينت خود را از روي كامپيوتر خود بر روي يك سي دي نوشته و با استفاده از سي دي آنها را به كامپيوتر سالن منتقل كنيد. انتقال اطلاعات با استفاده از فلش مموري درست نيست. علت اينست كه به علت اينكه فلش مموري هاي زيادي از طرف ديگر سخنرانان به كامپيوتر سالن متصل ميشوند احتمال آلوده شدن اين كامپيوتر به ويروس زياد است و اين ويروس ها به راحتي به فلش مموري شما منتقل و سپس از طريق آن به كامپيوتر شخصي شما وارد ميشوند. ويروس ها نميتوانند از كامپيوتر سالن به روي سي دي بروند.
 
در حين سخنراني براي عوض كردن صفحات سعي كنيد تا از موس وايرلس استفاده كنيد تا مجبور نباشيد نزديك به كيبورد يا ماوس پشت ميز ميخكوب شويد.
 
هميشه براي سخنراي خود يك نقشه پشتيبان داشته باشيد. بهترين نقشه پشتيباني اينست كه كل سخنراني خود را از قبل حفظ كنيد و يا حداقل، مطالب آنرا بصورت نوشته هم داشته باشيد تا چنانچه احيانا كامپيوتر يا سيستم هاي الكترونيك سالن دچار اشكال شدند شما بتوانيد سخنراني خود را ادامه بدهيد.
 
“دكتر مهرداد منصوري”
 
iranorthoped.ir


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]

 

 

آشنايي با اسلايد رهبر ( Slide Master ) در پاورپوينت


كار با Slide Master
 
تعربف : Slide Master يا اسلايد رهبر به اسلايدي گفته مي شود كه تنظيمات انجام گرفته بر روي آن به طور خودكار بر همه اسلايدها اعمال شود .
 
توضيح : فرض كنيد كه شما يك نمايش با ۶ اسلايد ايجاد كرده ايد . اگر به طور مثال بخواهيد بالاي همه اسلايدها آرم شركت را اضافه كنيد به جاي آنكه اين عمل را در هر اسلايد به طور جداگانه انجام دهيد مي توانيد به Slide Master مراجعه كرده و با اضافه كردن آرم شركت به Slide Master مطمئن باشيد كه تغيير انجام شده به همه اسلايد ها انجام خواهد شد .
 
براي دسترسي به Slide Master از منوي View گزينه Master و سپس گزينه Slide Master را كليك مي كنيم .
 
بعد از انجام تغييرات در Slide Master براي برگشت به حالت عادي از منوي View گزينه Normal را انتخاب كنيد و مشاهده كنيد كه تغييرات انجام شده بر همه اسلايد‌ها اعمال شده است .
 
نكته ۱ : دقت داشته باشيد كه آنچه در Slide Master بعنوان راهنما تايپ شده است را نمي‌توانيد تغيير بدهيد و اگر بخواهيد مثلا نام شركت را در Slide Master وارد كنيد بايد متن را در داخل يك Text box درج كنيد.
 
نكته ۲ : در داخل Slide Master مي‌توانيد يك Animation يا يك Action Button‌‌ قرار دهيد و محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۳۵:۳۷ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.