مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3378
دیروز : 1950
افراد آنلاین : 9
همه : 5159767

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ، مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۶ - تمرين براي ترك عادت هاي نامناسب هنگام سخنراني و گفتگو

۱۲

خلاصه كتاب كلام جسم
 
 مقدمه

ما نمي‌دانيم كه از نگاه ديگران چگونه بنظر مي‌آييم. هنگام صبح براي مرتب كردن يقه و موهايمان تنها به نگاهي كوتاه و گذرا در آينه اكتفا مي‌كنيم، خود را مي‌آراييم و از اين خوشحاليم كه عالم و آدم فكر مي‌كنند زيباييم. مشكل اينجاست كه بازتاب‌مان در آينه به ما دروغ مي‌گويد و شخصي كه در آينه به او خيره شده‌ايم شباهت خيلي زياد با تصويري كه ديگران آنرا مشاهده مي‌كنند ندارد.

هنگاميكه تصوير خود را در آينه به‌دقت مورد بررسي قرار مي‌دهيم به نوعي خودفريبي متوسل مي‌شويم و بيشتر از اينكه به واقعيت توجه كنيم، آنچه را كه دلمان مي‌خواهد مي‌بينيم و اغلب موارد به پيام‌هاي بصري كه از چهره خود به بيرون ساطع مي‌كنيم اهميتي نمي‌دهيم.

اين نكته را هميشه به‌خاطر بسپاريد: آراستن ظاهري تنها هنگامي موثر واقع خواهد شد كه بتوانيم از درون خود نيز تصوير مثبتي ارائه بدهيم. تصوير ذهني فرد وسيله مهمي در امور شغلي و بازرگاني است، اما شما تنها زماني مي‌توانيد محصولي را خريداري كنيد كه به آن اعتقاد داشته باشيد، به همين خاطر است كه اين كتاب هم بر تصوير ذهني بيروني و هم بر تصوير ذهني دروني خود تاكيد زيادي دارد.

فصل اول: مطرح كردن خود به شيوه‌اي ارزيابي خود

سه قدم كليدي براي مطرح ساختن خود به شيوه‌اي مثبت به‌عنوان روشي ساده و قابل دسترس:


1- اهداف خود را بشناسيد.