مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 1300
دیروز : 6465
افراد آنلاین : 15
همه : 5302097

ممكن است تصور كنيد كه شما راه تان با آن دسته افراد موفقي كه پيوسته كاميابي هاي تازه حاصل مي كنند يكي نباشد. البته ممكن است آنها توانايي هايي داشته باشند كه شما فاقد آن هستيد، اما هميشه به ياد داشته باشيد:

موفقيت آموختني است و تنها تفاوت شما با آنها اين است كه آنها هميشه يك سري عادات خاص را به كار مي بندند و اين باعث كاميابي شان مي شود.

موفقيت همين است: جمع راه و روش هاي زندگي هوشمندانه. در اينجا به چند مورد از اين شيوه ها اشاره مي كنيم.


ادامه مطلب رو از دست ندين
Shab ahange del aram
 
- با دقت لباش بپوشيد

قبل از ترك منزل به سمت محل كار، زماني را صرف چك كردن شيوه ي لباس پوشيدن خود كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه آيا لباس مناسب به تن كرده ايد يا خير. ممكن است بعضي ها بگويند كه لباس براي آدم ارزش نمي آورد، اما به عقيده ي من كاملاً اشتباه است. دنياي كار و تجارت تا حد زيادي روي اين مسئله مي چرخد.


اگر مثل يك فرد موفق لباس بپوشيد، ديگران هم مثل يك فرد موفق با شما برخورد ميكنند. پس در شيوه ي لباس پوشيدنتان تجديد نظر كنيد.

2- مثل برنده ها بينديشيد

رفتار خود شخص نقش بزرگي در موفقيتش دارد. ديدگاهتان نبايد هيچگاه مثل انسان هاي شكست خورده باشد. خوب است كه پيشرفت ها و دستاوردهايي كه در راه آنها تلاش مي كنيد را براي خود مجسم كنيد. هميشه نيمه ي پر ليوان را ببينيد. مردم هم هميشه از افراد موفق تبعيت ميكنند نه منفي بافان.

3- جزيي از يك گروه باشيد

موفقيت اكثر اوقات يك كار گروهي است. يك گلزن در فوتبال هيچوقت به تنهايي نميتواند موفقيت كسب كند. با همكاري و مساعدت اعضاي مختلف يك گروه، موفقيت به دست مي آيد.
اگر در يك گروه كار مي كنيد، تا جايي كه مي توانيد مسئوليت ها و كارهاي خود را به بهترين نحو ممكن انجام دهيد و از ديگران نيز همين انتظار را داشته باشيد. در اين حالت است كه موفق خواهيد شد.

4- پويشگر باشيد

كسي كه شكار كردن بلد باشد، مي داند كه مي توانيد منتظر شكار در جايي مخفي شويد اما هيچوقت چيزي شكار نكنيد. قانون شكار اين نيست. بايد از مخفيگاه بيرون آييد و خودتان به دنبالش برويد. در مسائل كاري نيز وضع به همين منوال است. منتظر تكليف نمانيد. خودتان به دنبال كار باشيد. در خود انگيزه ايجاد كنيد و به دنبال پروژه هاي جديد باشيد و از هيچ چيز هراسي به دل راه ندهيد.

5- احساسات خود را به روشني بيان كنيد

وقتي همه ي قدم ها را به دقت برداريد، تنها چيزي كه ممكن است مانع رسيدن شما به موفقيت شود، مهارت هاي ارتباطي است. خود را در يك جلسه ي كاري تصور كنيد. رئيستان از شما نظر خواهي مي كند. شما دقيقا مي دانيد كه چه بايد بگوييد تا مشكل حل شود، اما در بيان آن عاجزيد. صدايتان و كلماتتان هيچكدام ياريتان نميكنند. اينجاست كه همه كم كم از شما دوري مي كنند. پس ياد گرفتن مهارتهاي ارتباطي يكي از اصول اوليه است.

6- هميشه نتيجه را در ذهن داشته باشيد

هر كاري كه انجام مي دهيم، قطعاً دليلي دارد. و براي رسيدن به نتيجه اي مشخص است كه همه ي اين كارها را انجام مي دهيم. در محل كار هم بايد همين طور باشد. هر كار ناخوشايندي هم كه مجبور به انجامش هستيد را با در نظر گرفتن نتيجه و هدفتان به دقت انجام دهيد. اين به شما انگيزه هم مي دهد.

7- بدانيد چطور پشت تلفن صحبت كنيد

مهم نيست كار شما چه باشد، تلفن هميشه يكي از مهمترين ابزارها بوده است. حتي از كامپيوتر هم مهم تر است چون وسيله اي است كه با آن ارتباط برقرار ميكنيم. كسي كه آنطرف خط است بايد اطمينان يابد كه شما دقت و توجه لازم را به او داريد. هنگام صحبت كردن با تلفن از خوردن و آشاميدن و آدامس جويدن خودداري كنيد.

8- منظم باشيد

هنگام كار كردن روي يك پروژه، قدم به قدم همه ي مراحل را به دقت طي كنيد. براي كار خود طرح و برنامه داشته باشيد. اگر قسمتي از كار را نديده بگيريد، مطمئناً كارتان به نتيجه نخواهد رسيد.

9- انتقاد نكنيد

گروهي از مردم فقط براي ايراد گرفتن از سايرين زندگي مي كنند. شما اينطور نباشيد، اگر در كار كسي ايرادي مشاهده كرديد، مثل يك معلم به او گوشزد كنيد. كسي را مسخره نكنيد و بيش از حد شكايت نكنيد. و زماني هم كه كاري شايسته ي ستايش است، تحسين كنيد.

10- مودب باشيد

سعي كنيد در برخورد با ديگران هميشه مودب و مشتاق و علاقه مند باشيد. مردم درمورد ما با نحوه ي برخوردمان با آنها قضاوت مي كنند. خوش خلق باشيد و رفتارتان را اصلاح كنيد.

11- هر از گاهي مسئوليت مشكلي را بر عهده گيريد

افراد در برخورد با مشكلات دست پاچه مي شوند. بهترين راه حل براي از بين بردن اين مشكل اين است كه هر از چند گاهي مسئوليت برطرف كردن يك مشكل را بر گردن بگيريد.

12- با انتقادات ديگران از شما به خوبي برخورد كنيد

وقتي كسي از شما انتقادي مي كند، ابتدا ببينيد منبع معتبري دارد يا خير. راحت است كه انتقاد را نديده بگيريد و پيش خود بگوييد طرف حسود بود. اما خوب است كه گهگاه خودمان را همانطور كه ديگران مي بينند ببينيم. روي انتقادات ديگران فكر كنيد و توصيه ها را ناديده نگيريد.

13- الگو باشيد

هميشه كارها را طوري انجام دهيد كه انتظار داريد ديگران انجام دهند. اين كار بسيار تاثير گذار است و در كل شركت انعكاس پيدا مي كند. اگر هميشه كارهايتان را به بهترين نحو انجام دهيد، در كارتان نمونه خواهيد شد و ديگران نيز به عنوان يك سرمشق از شما پيروي مي كنند.

14- صبور باشيد

چيزي به اسم موفقيت يك شبه يا يك شبه ره صد ساله رفتن وجود ندارد. حتي آنها كه به نظر شما يك دفعه موفق شدند نيز مطمئن باشيد كه براي رسيدن به اين موفقيت زماني طولاني تلاش كرده اند. رسيدن به موفقيت نيازمند گذر زمان است. بايد صبور باشيد و هميشه هدف را در ذهنتان نگاه داريد.

15- چيزهاي جديد بياموزيد

سعي كنيد هميشه در زمينه ي كاريتان از اطلاعات روز باخبر شويد و علوم جديد مربوطه را ياد بگيريد. هميشه سطح دانش خود را بالاتر از ديگران نگاه داريد و موفق خواهيد شد.


با انجام اين نكات، خيلي زود خواهيد ديد كه توجه ديگران به سمت تان معطوف مي شود و طالب تجارت، معامله و كار كردن با شما مي شوند.
وقتي چنين حالتي ايجاد شود، يعني موفق شده ايد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۹:۴۰ ] [ مشاوره مديريت ]

اين شيرماده پس از شكار آهو متوجه مي شودكه شكارش بارداربوده، او سراسيمه مي شود،


نخست تلاش مي كند كه تا بچه را نجات دهد، و از دريدن شكارش دست برميدارد.


اما وقتي نمي تواند بچه را نجات دهد بروي زمين در كنار شكارش  دراز مي كشد،


عكاس بعدا پي مي برد كه شير سكته كرده است.امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۹:۳۹ ] [ مشاوره مديريت ]

ژاپني ها يك باغ گياه شناسي ساخته اند و آن را به 7 ميليون لامپ LED مجهز كرده اند، اين باغ گياه شناسي در جزيره ناگاشيما در كاوانا كشور ژاپن ساخته شده است. براي رسيدن به اين باغ بايد از داخل يك تونل لامپ LED عبور كنيد.

تصاوير جذاب در ادامه مطلب

                                Shab ahange del aram

 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۹:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]

L.abdollahi

شعر زيباي حميد مصدق
تو به من خنديدي و نمي دانستي

من به چه دلهره از باغچه همسايه سيب را دزديدم

باغبان از پي من تند دويد

سيب را دست تو ديد

غضب آلود به من كرد نگاه 

سيب دندان زده از دست تو افتاد به خاك 

و تو رفتي و هنوز، 

سالهاست كه در گوش من آرام آرام 

خش خش گام تو تكرار كنان مي دهد آزارم 

و من انديشه كنان غرق در اين پندارم 

كه چرا باغچه كوچك ما سيب نداشت 

 

  *   *   *   *   *   *   *  *    *  *  *  * * * * *  * * * * * 

 

جواب زيباي فروغ فرخ زاد

من به تو خنديدم 

چون كه مي دانستم 

تو به چه دلهره از باغچه همسايه سيب را دزديدي 

پدرم از پي تو تند دويد 

و نمي دانستي باغبان باغچه همسايه 

پدر پير من است 
<