مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
لینک دوستان
با دارند و نه تنها هيچ گاه با بدفهمي يا دانش ناكافي با انتقادها برخورد نمي كنند، بلكه نرمش خاصي نيز از خود نشان مي دهند.

افراد حرفه اي به جاي اينكه از انتقاد فرار كنند به آن خوش آمد مي گويند.  حتي مي توان گفت به دنبال مشاوران و مستشاراني هستند كه پيوسته پيشنهاد كننده ي انتقادات سازنده و گاه دردناك نيز باشند. آنها سپس از اين نظرها به عنوان رهنموني براي پيشرفت مداوم بهره مي جويند.

براي اينكه در زمره مجريان درجه يك قرار بگيريد لازم است تا با روي باز از اظهارنظرهاي ديگران سود ببريد. در اينجا چند گام وجود دارد كه مي توانيد با به كار گيري آنها در زندگي روزمره هم پذيرش انتقاد ها را براي خود قابل هضم تر كنيد و هم به نفع خود از آنها استفاده كنيد.

1- كليد توقف را فشار دهيد

مهم است كه بتوانيد خونسردي و آرامش خود را حفظ كنيد و حالت تدافعي و بسته به خود نگيريد. يك نفس عميق بكشيد. لازم نيست حرفي بزنيد يا كاري انجام دهيد. اين توقف كوتاه مدت نه تنها به شما كمك مي كند تا خود را موجه سازيد و آماده تان مي كند تا به حرف هاي طرف مقابل گوش دهيد بلكه نشان از توازن فردي و اعتماد به نفس شما نيز دارد. حفظ آرامش در زمان شنيدن انتقاد نشان از آن دارد كه شما بر روي خودتان كنترل داريد.

2- مغزتان را روشن و احساساتتان را خاموش كنيد

اين خيلي مهم است كه واكنش اتوماتيك احساسي خود را در مقابل انتقادها غير فعال كنيد. در غير اينصورت دستخوش احساسات شده و قادر نخواهيد بود بطور عيني از ارزش انتقاداتي كه به شما مي شود آگاه شويد. بيشتر سعي كنيد بر روي واژه ها و حقايق متمركز شويد نه احساساتي كه واژگان و عبارات در شما ايجاد مي كنند. بدون توجه به اين مطلب كه فرد مقابل با چه لحني در حال گفتگوست به خودتان بگوييد كه اين مطالب صرفاً براي ترقي شما و نه نابود كردنتان بيان مي شود.

3- به دقت گوش كنيد

مشتاقانه به حرف هاي طرف مقابل گوش دهيد. اگر شما ذهن خود را به تكذيب و رد كردن حرف هاي او مشغول كنيد، آنوقت اين امكان وجود دارد كه برخي از اطلاعات مهمي را كه مي تواند به شما كمك كند تا از اشتباهات خود در آينده  اجتناب كنيد و عملكرد كلي خود را ارتقا بخشيد را از دست بدهيد.

4- اشتباهات خود را قبول كنيد

پذيرفتن اشتباهات و اعتراف كردن به آنها به آن معني نيست كه شما انسان كارامدي نيستيد و در نظر ديگران فرد ناتوان و شكست خورده اي قلمداد مي شويد. اگر اعتقاد داشته باشيد كه انتقاد به نفع شما بوده و از اعبتار بالايي برخوردار مي باشد، مي توانيد به راحتي مسئوليت كامل كاري را كه انجام داده ايد را به عهده بگيريد. هيچ چيز و هيچ كس را به دليل اشتباهاتي كه از شما سر مي زند سرزنش نكنيد. نيكوست كه اگر شرايط را مناسب ديديد يك عذر خواهي ديپلماتيك نيز انجام دهيد: " متاسفم كه كارهاي من منجر به يك چنين نتيجه اي شد، قصد من واقعاً چنين چيزي نبود". باز هم اگر شرايط مناسب بود مي توانيد سوال كنيد كه اگر پيشنهادي دارند ارائه دهند تا دفعه آينده شما عملكر و كارايي خود را بهبود ببخشيد.

5- اقدام اصلاحي انجام دهيد

زمانيكه به طور كامل به حرف هاي طرف مقابل گوش كرديد و از پيشنهادهاي او براي پيشرفت و بهبود مطلع شديد، اشتياق خود را براي رسيدن به موفقيت هاي بيشتر در آينده نشان دهيد. سپس هر فعاليتي را كه قصد داريد انجام دهيد تا اشتباه مرتكب شده ي شما را جبران و يا خنثي نمايد را مطرح كنيد.

6- از حسن نيت طرف مقابل قدرداني كنيد

از منتقد به خاطر بازخوراندش تشكر كنيد و به او بفهمانيد كه چقدر حرف هايش برايتان ارزشمند هستند. اين امر نشان مي دهد كه شما توانايي آن را داريد كه از انتقادها به عنوان وسيله اي براي رشد و پيشرفت خود بهره ببريد، يعني همان فاكتور كليدي كه هر رهبر با لياقتي از آن برخوردار است. علاوه بر اين اجازه دهيد كه طرف مقابل بداند كه شما با روي باز از ساير نظرهاي او در آينده استقبال خواهيد كرد.

در حالي كه شنيدن هر انتقادي مي تواند تا حدي دلسرد كننده و مايوس كننده باشد، بايد همواره در ذهن خود مرور كنيد كه هر نظر منفي به طور مستقيم در ارتباط است با سرعت بخشيدن به رشد سريعتر و و بازده بالاتر در شما. حتي اگر طرز بيان انتقاد درست نبود، باز هم از خود عكس العمل شديد نشان ندهيد. شما بايد از طرف مقابل متشكر هم باشيد چراكه وقتي انتقاد مي كند همپاي آن براي شما فرصتي به منظور پيشرفت و ترقي فراهم مي آورد.

مردمان


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۲۰:۱۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۱۵ - قدرت نقد و هنر انتقاد پذيري ( ۴ )

انتقاد پذيري!


چه قدر با «انتقاد» همنشين مي شويد؟

شايد براي خود شما اتفاق افتاده باشد يا دفعات زيادي شاهد بروز آن از جانب اطرافيانتان بوده ايد و دست كم در جوامع عمومي ، محل كار يا از طريق رسانه ها، افراد سرشناس و معروفي را ديده ايد كه در زمان پاسخ گويي به انتقاد ديگران ...

شايد براي خود شما اتفاق افتاده باشد يا دفعات زيادي شاهد بروز آن از جانب اطرافيانتان بوده ايد و دست كم در جوامع عمومي ، محل كار يا از طريق رسانه ها، افراد سرشناس و معروفي را ديده ايد كه در زمان پاسخ گويي به انتقاد ديگران عرصه را بر خود تنگِ تنگ تصور مي كنند و با پرخاشگري و عدم پاسخگويي درست و منطقي به سوالات سعي بر گشاد نمودن عرصه دارند!!

تا به حال با انتقادي كه ديگران در مورد شما كرده اند خلوت كرده ايد؟ به انتقاد از چه زاويه اي مي نگريد؟ نابود كننده يا سازنده؟ از آن مي هراسيد يا با آغوش باز پذيراي آن هستيد... تا به حال حق را به انتقاد گر داده ايد يا با چوب و چماق دنبال او گذاشته ايد؟ مي توانيد از انتقاد به عنوان بالي براي رسيدن به اوج استفاده كنيد يا آن را ابزاري مزاحم زايده حسادت و حس كم بيني افراد دور و بر خود مي دانيد؟

در اين جا به برداشت ذهني دسته از افراد: مثبت گرا و منفي گرا نسبت به انتقاد ديگران نگاهي مي كنيم، اميدوارم با تحليل اجمالي اين دو، به خوبي روشن شود كه انتقاد پله اي است طلايي براي رسيدن به اهداف با معناي واقعي...

اصولا افراد مثبت گرا،به واسطه داشتن احساس خوشايند و ديد خوش بينانه نسبت به زندگي و آفريده هاي آن، داراي اعتماد به نفسي منطقي هستند كه آن ها را از باور اظهار نظرات منفي و باز دارنده ديگران به دور مي دارد و تنها نكات سازنده و واقعي انتقادات است كه در آن ها اثر گذاشته و تغييرشان مي دهد.

اين افراد در هر زمان از انجام اهداف و برنامه هاي خود، مشتاقانه جوياي شنيدن اظهارنظر و انتقاد اطرافيان هستند، آن ها معتقدند كه ديگران با مطرح كردن نظرات و پيشنهادات يا هرگونه انتقاد خود سعي بر بهتر كردن برنامه ها دارند. اين افراد انتقادكنندگان را دوستاني مهربان مي دانند كه با اشاره به خطاها و اشتباهات، باعث پيشرفت و موفقيت خواهند شد. آن ها به راحتي به انتقادات ديگران گوش فرا مي دهند ، جلسه پرسش و پاسخ را در كمال متانت و آرامش به كنترل مي گيرند و با روي خوش به سوالات و ابهامات پاسخ مي دهند و سوء تفاهم ها را به راحتي از ميان بر مي دارند. آن ها درخلوت خود ساعت ها در انتقادات غرق مي شوند، تمام وجوه آن ها را در نظر مي گيرند و در آخر از آن استفاده اي كاملا بهينه مي نمايند، هدف آن ها رسيدن به معناي واقعي موفقيت است، نه انجام ظاهري كار.

افراد انتقادپذير به اين فكر نمي كنند كه فرد انتقاد كننده از خود او ارشدتر باشد، موفق تر ، بزرگتر يا تحصيلكرده تر است. آن ها هر انتقادي را به نفع خود مي پذيرند ولو از يك كودك كم سن و سال باشد. آن ها در نظر ديگران افرادي منطقي، باشخصيت و باظرفيت هستند كه توانايي حل مشكلات را به خوبي دارند.

افراد منفي گرا از زمين و زمان گله دارند، به هر چيز شكاكند و همه كس را دشمن خود مي داند.

به هر اتفاقي بدبينند و باورهاي منفي خود را به اندازه چندين برابر به تصوير مي كشند. آنها به شدت از انتقاد و انتقادگر فراريند، معتقدند كه موقعيت فعلي آن ها نشان دهنده اين است كه هيچ وقت در تصميماتشان اشتباه نمي كنند و هر كاري را كه انجام داده اند درست ترين و بهترين بوده است. افراد بدبين تحمل شنيدن انتقاد ديگر