مشاوره مديريت

نوآوري سازماني در شرکت هاي کوچک و متوسط ... innovation

 

نوآوري سازماني در شرکت هاي کوچک و متوسط ... innovation

توسعه صنايع کوچک و متوسط

دکتر پيمان غفاري آشتياني-  فاطمه پيرمحمدي


  چکيده: توسعه صنايع کوچک و متوسط، رمزتوسعه اقتصادي دهه آينده است.بررسيها نشان داده است که صنايع کوچک و متوسط از راه چهار مجراي کارآفريني ،نوآوري و تغيير فناوري پويايي صنعت و درنهايت ايجاد فرصتهاي شغلي و افزايش درآمد براقتصاد جهاني تاثير گذارند.به علاوه، شدت يافتن رقابت جهاني، افزايش بي اطميناني و تقاضاي فزاينده براي محصولات متنوع باعث شده است که توجه به اين صنايع بيشتر شود .هرچند صنايع بزرگ به جهت داشتن مزيتهاي ناشي از اثر مقياس انبوه، دامنه توليد، تجربه و اثر سازماندهي، هنوز هم مورد توجه سياستگذاران اقتصادي هستند؛ اما مزيتهاي صنايع کوچک و متوسط به علت وجود اثر حمل و نقل، اندازه بازار، موثر بودن انتخاب و کنترل ،اين صنايع را در توليد اغلب کالاها به انتخاب اول مبدل ساخته است .دراين نوشتار، ضمن بررسي ويژگيهاي صنايع کوچک و متوسط به نقش نوآوري دراين شرکتها پرداخته ايم.

مقدمه
     شرکتهاي توليدي کوچک داراييهاي نا محسوس قابل ملاحظه‌اي دارند ولي نوعاً از منابع و سرمايه محدودي براي توليد و بازاريابي برخوردارند. به علاوه بازار محصولاتشان دايم در حال تغيير و جهاني شدن است به گونه‌اي که توانايي آنها در به دست آوردن و اداره منابع کمياب به منظورحفظ بقايشان با وجود تمام اين محدوديتها، به نظر مي‌رسد نرخ شکست کسب و کارهاي کوچک نسبت به آنچه پيشتر تصور مي‌شد کمتر شده است.


شرکتهاي توليدي موفق
     شرکتهاي توليدي موفق، داراي ويژگيهايي هستند که آنها را از شرکتهاي ناموفق متمايز مي‌کند و به آنها اجازه مي‌دهد که در محيط بازار به مدت طولاني‌تري دوام آورند.آنها در زمينه بهبود مستمر کيفيت محصولات، خدمت رساني به مشتريان، پرداخت دستمزد به کارکنان و آموزش کارکنان، ممتاز شده‌اند. شرکتهاي توليدي موفق به طور طبيعي از يک سيستم بازرسي پيش ، حين و بعد از فرآيند توليد استفاده مي‌کنند. به هر حال بنتلي(Bentley,2003) پيشنهاد مي‌کند که شرکتهاي کوچک بايد از تکنيکهاي توليدي مانند شش سيگما و ايزو9000 براي عملکرد موفق و بهبود کيفيت خود بهره برداري کنند. شرکتهاي توليدي موفق روابط دوستانه خود را با مشتريانشان گسترش داده، نسبت به شرکتهاي بزرگ، توانايي بيشتري به سازگار کردن خود با علايق مشتريانشان دارند. شرکتهاي توليدي کوچک موفق، داراي امتياز رقابتي هستند که به آنها اجازه مي‌دهد که موقعيت خود را دربازار با تغيير در آميخته محصولات، براي برآوردن نيازهاي مشتريان مستحکم کنند. پلهام(Pelham,2000) دريافت که شرکتهاي توليدي بازارگرا اجراکنندگان بهتري بوده‌اند؛ به خاطر اينکه به بازخوردهاي منفي مشتريان، تنوع فعاليتهاي رقابتي و مشتريان زودتر پاسخ داده‌اند. از يک جهت خدمت رساني خوب به مشتريان مهم است اما از طرف ديگر شرکتهاي توليدي بايستي با فراهم کردن مواد اوليه با کيفيت و اطلاعات موجود براي کارکنانشان، آنها را شاد و راضي نگه دارند.ارتباطات به اندازه عملکرد خوب شرکت، مهم است. دوسن هاچ (Dossenhach, 2005) نياز به روابط خوب کارکنان را تأييد مي‌کند و بيان مي‌دارد که موفقيت شرکتهاي توليدي، به وحدت نظر کل شرکت که از طريق ارتباطات باز، همبستگي و قدرتمندي کارکنان حاصل مي‌شود، بستگي دارد ((Kim et al,2006:129.
.

.

.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

تعريف و ابعاد سازمان ؟

سازمان چيست؟

ريچارد ال. دفت سازمان را اينگونه تعريف ميكند: سازمان نهاديست اجتماعي كه داراي هدف باشد و سيستمي كه به سبب داشتن يك ساختار آگاهانه فعاليتهاي خاصي را انجام مي دهد و داراي مرزهايي شناخته شده است.

در طول سالهاي اخير تأثير علوم رفتاري بر مطالعه رفتار انسان در كار موجب شده است كه تئوري سازمان بر تئوري مديريت صرف تسلط يابد. مديريت ديگر به عنوان تنها عامل كنترل کار در سازمانها تلقي نمي شود، بلكه بيشترين قسمت اين نقش بر عهده كاركرد سازمان است. اين وظيفه بايد با در نظر گرفتن توازن متناسب بين فشارهاي متنوع و اغلب متضاد كار در سازمان سازگاري يابد تا تغيير مقاصد سازماني را تعريف و اجرا نمايد.

انديشمندي به نام چارلز هندي در كتاب «درك سازمانها» اين رابطه را بسيار ماهرانه خلاصه نموده است و عنوان مينمايد كه متغيرهاي عمده اي كه مدير بايد با آنها كار كند عبارتنداز: 1)انسانها  2)كار و ساختار  3)سيستمها و دستورالعملها.

البته نميتوان به صورت مجزا به هريك از اين متغيرها پرداخت، بلكه بايد آنها را در چهارچوب محيط، تجزيه و تحليل و ارزيابي نمود و به نظر وي محيط شامل3 جزء است: 1)هدفهاي سازمان  2)تكنولوژي موجود  3)فرهنگ سازمان.

اين 6 عامل باهم در تعامل هستند و تغيير در يكي از آنها باعث تغيير در ساير عوامل خواهد شد.

ابعاد سازمان چيست؟

براي درك بهتر سازمان بايد به ابعاد آن توجه شود كه بيانگر ويژگي هاي دروني يك سازمان هستند. اين ابعاد به همان صورت سازمان را تشريح مي كنند كه شخصيت و ويژگي هاي فيزيكي معرف افراد هستند. ابعاد سازماني به دو گروه تقسيم مي شوند:

الف: ابعاد ساختاري، كه بيانگر ويژگي هاي دروني سازمان هستند و مبنايي را به دست مي آورند كه مي توان بدان وسيله سازمانها را اندازه گيري و با هم مقايسه نمود. شامل تخصصي بودن و داشتن استاندارد، سلسله مراتب، متمركز بودن و ....

ب: ابعاد محتوايي، که معرف كل سازمان هستند مانند اندازه يا بزرگي سازمان، نوع تكنولوژي، هدفها و استراتژي ها، فرهنگ و ... كه بر ابعاد ساختاري اثر ميگذارند. ابعاد محتوايي ميتوانند مبهم باشند زيرا آنها نشان دهنده سازمان و محيطي هستند كه ابعاد ساختاري در درون آن قرار مي گيرند. براي ارزيابي و درك سازمان، توجه به هر دو بعد ساختاري و محتوايي ضروريست.

به قول آلوين تافلر نويسنده بزرگ معاصر، امروز سازمانها به ساختارهايي نيازمندند كه بر ستون محكم ادارت تخصصي استوار باشند و مانند اهرام مصر باشند و از جهتي در برابر تغييرات و پويايي محيطي مانند آويزه هاي كالدر باشند.

منبع: اینترنت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

دوســتــــــــــــــانــــــــــــــــــه

سلام و درود بر دوستان و استاد عزيزم

لطفا اگر كمي و كاستي يا اشتباهي در موضوعات و مطالب وبلاگم مشاهده كرديد

حتما در نظرات همون مطلب اصلاحشو برام بذاريد

پيشاپيش از بذل و توجه شما سپاسگزارم 

              

مقدمتان گلباران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مصاحبه با دکتر علی مختاری عضو هیات علمی دانشگاه علمی کاربردی.

 

با سلام دوباره خدمت دوستان عزيزم. اميدوارم تا اينجاي مطالب براتون گويا و قابل استفاده بوده باشه . راستش پيرو اولين مطلبم پايين همين صفحه (اصول مديريت) مصاحبه اي در اين خصوص با جناب آقاي مختاري براتون گذاشتم خواهش مي كنم جهت ارتقاء مطالب اگه بنظرتون جيزي هست كه بايد يادآوري يا اضافه بشه لطفا دريغ نكيند. و خوشحال مي شم كه اسم و آدرسي هم برام بذارين .


مدیریت و بازاریابی در گفت و گو با دکتر علی مختاری عضو هیات علمی دانشگاه علمی کاربردی.

بازار یابی و مدیریت آن از جمله مباحثی است که در صنعت و تجارت به معنای معاصر آن اهمیت روزافزونی یافته است. راز جهش برخی کشورها، مانند چین یا لااقل بخش مهمی از آن مدیون شیوه ها و یا بهتر بگوییم تردستی هایی در زمینه بازاریابی است. کشور ما نیز در دو جهت در حال تحول یافتن است. یکی از جهت حضور جدی در بازارهای بین المللی و دیگر روبه رو شدن با تحولات در مفهوم تجارت دربازار داخلی. یکی از مباحثی که در نتیجه این دو مورد به پرسش کشیده می شود، بازاریابی و مدیریت آن است. در این باره به سراغ علی مختاری رفتیم که در پی می خوانید:


● مدیریت فن است یاهنری ذاتی ؟
عموماً مدیریت را به سه دسته تقسیم می کنند. عده ای فکر می کنند مدیریت فن است. دسته ای آن را هنر می خوانند وعده ای دیگر آن را علم می دانند. برخی از مدیران بر این عقیده اند که مدیر شدن نیاز به اطلاعات خاصی ندارد. مدیریت یک نوع هنر است و ما همچون گذشتگان این هنر را داریم و یا کمی عملیاتی تر می کنند و می گویند مدیریت یک نوع فن است. اما امروزه ما مدیریت علمی هم داریم یعنی افراد اطلاعاتی را در قالب های درسی می آموزند تا بتوانند مدیر شوند. بهترین نوع، تلفیق این سه نگاه است.


روزنامه ایران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

دوســتــــــــــــــانــــــــــــــــــه

براي علاقه مندان به شعر و ادب و بعنوان استراحت هم شده يك شع از پروين اعتصامي براتون گذاشتم به نظر من شعر گره گشای پروین اعتصامی یکی از بهترین شعرهای ادب فارسیه اگه نخونیش واقعا از دستتون رفته : 
                                                       

گره گشای ( پروین اعتصامی )  

پیرمردی مفلس و برگشته بخت - روزگاری داشت نا هموار و سخت

هم پسر، هم دخترش بیمار بود - هم بلای فقرو هم تیمار بود

این دوا می خواستی آن یک پزشک - این غذایش آه بودی آن سرشک

این عسل می خواست آن یک شوربا - این لحافش پاره بود آن یک قبا

روزها می رفت بر بازارو کوی - نان طلب می کردو می بردآبروی

دست بر هر خودپرستی می گشود - تا پشیزی بر پشیزی می فزود

هر امیری را روان می شد ز پی - تا مگر پیراهنی بخشد بوی

 شب بسوی خانه می آمد زبون - قالب از نیرو تهی دل پرز خون

 روز سایل بود و شب بیمار دار - روز از مردم شب از خود شرمسار

صبحگاهی رفت و از اهل کرم - کس ندادش نه پشیزو نه درم

از دری می رفت حیران بر دری - رهنورد اما نه پایی نه سری

ناشمرده برزن و کویی نماند - دیگرش پای تکاپویی نماند  

درهمی در دست و در دامن نداشت - ساز و برگ خانه برگشتن نداشت

رفت سوی اسیا هنگام شام - گندمش بخشید دهقان یک دو جام

زد گره در دامن آن گندم فقیر - شد روان و گفت کای حی قدیر

گر تو پیش آری به فضل خویش دست - برگشایی هر گره کایام بست

چون کنم یا رب در این فصل شتا - من علیل و کودکانم ناشتا

می خرید این گندم ار یکجای کس - هم عسل زان می خریدم هم عدس

 آن عدس در شور با می ریختم - وان عسل با آب می آمیختم

درد اگر باشد یکی دارو یکی است - جان فدای آنکه درد او یکیست

 بس گره بگشوده ای از هر قبیل - این گره را نیز بگشای ای جلیل

این دعا می کرد و می پیمود راه - ناگه افتادش به پیش پا نگاه

دید گفتارش فساد انگیخته - وان گره بگشوده گندم ریخته

 بانگ برزد کای خدای دادگر - چون تو دانایی نمی داند مگر

  سال ها نرد خدایی باختی - این گره را زان گره نشناختی

 این چه کار است ای خدای شهرو ده - فرق ها بود این گره را زان گره

چون نمی بیند چو تو بیننده ای؟ - کاین گره را بگشاید بنده ای

تا که بر دست تو دادم کار را - ناشتا بگذاشتی بیمار را

هرچه در غربال دیدی بیختی - هم عسل ،هم شوربا را ریختی

من ترا کی گفتم ای یار عزیز - کاین گره را بگشای و گندم را بریز

ابلهی کردم که گفتم ای خدای - گر توانی این گره را بگشای

آن گره را چون نیارستی گشود - این گره بگشودنت دیگر چه بود

من خداوندی ندیدم زین نمط - یک گره بگشودی آن هم غلط  

الغرض برگشت مسکین دردناک - تا مگر بر چیند آن گندم ز خاک

چون برای جستجو خم کرد سر - دید افتاده یکی همیان زر

سجده کرد و گفت ای رب ودود - من چه دانستم ترا حکمت چه بود

هر بلایی کز تو آید رحمتی است - هر که را فقری دهی آن دولتی است

تو بسی زاندیشه برتر بوده ای - هر چه فرمان است خود فرموده ای

زان به تاریکی گذاری بنده را - تا ببیند آن رخ تابنده را

تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند - تا که با لطف تو پیوندم زنند

گر کسی را از تو دردی شد نصیب - هم سر انجامش تو گردیدی طبیب

هر که مسکین و پریشان تو بود - خود نمی دانست و مهمان تو بود

رزق زان معنی ندادندم خسان - تا ترا دانم پناه بی کسان

ناتوانی زان دهی بر تندرست - تا بداند کانچه دارد زان توست

زان به درها بردی این درویش را - تا که بشناسد خدای خویش را

اندر این پستی قضایم زان فکند - تا ترا جویم، ترا خوانم بلند

من به مردم داشتم روی نیاز - گرچه روز و شب در حق بود باز

من بسی دیدم خداوندان مال - تو کریمی ای خدای ذوالجلال

بر در دونان چو افتادم ز پای - هم تو دستم را گرفتی ای خدای

 گندمم را ریختی تا زر دهی - رشته ام بردی که تا گوهر دهی

در تو پروین نیست فکرو عقل و هوش - ورنه دیگ حق نمی افتد ز جوش 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مقاله اي در خصوص مدیریت دانش و استعدادها

مدیریت دانش و استعدادها
 
امروزه دیگر همه گروههای کاری و علمی اذعان دارند، برای اینکه سازمانها بتوانند در دنیای تجاری و رقابتی یک حضور مستمر و پایداری داشته باشند، باید حول محور علم و دانش فعالیت کنند. علی رغم اینکه دانش به عنوان منبعی برای بقای سازمانها ضروری و حیاتی است و شرط موفقیت سازمانها در تجارت جهانی دستیابی به یک دانش و فهم عمیق در تمامی سطوح است، اما باز هم بسیاری از سازمانها هنوز به مدیریت دانش به طور جدی توجه نکرده اند.


باید توجه داشت که جهان کنونی نیازمند پاسخگویی سریع است. سازگاری بی درنگ، نتیجه گیری سریع و بالاتر از همه نیاز رشد فردی، متاثر از دگرگونیهایی است که نیازمند دانش و خلاقیت است.

گاهی به اشتباه مدیریت دانش و مدیریت اطلاعات یکی تلقی می شوند و حال آنکه این دو یکی نیستند. مـدیریت اطلاعـات به طور مشخص بر داده ها تمرکز دارد. اما دانش در حقیقت داده هایی هستند که در یک زمینه مشخص قرار گرفته اند.

مدیریت دانش چیست؟

مدیریت دانش یک مدل کسب و کار نظام یافته داخلی است که به تازگی در حیطه علوم و سازمانها پدیدار شده و یک طیف وسیع علمی را با تمام منظرهای آن مورد رسیدگی قرار می دهد. این طیف وسیع می تواند، تولید دانش تدوین قوانین علمی و مشارکت علمی را شامل شده و نهایتاً به ارتقای فراگیری و نوآوری منجر شود.

تعریف علمی مدیریت دانش عبارتست از: احاطه کردن ابزار فناوری با جریان عادی فعالیتهای سازمانی در قسمتهایی که با یکدیگر هم پوشانی (OVERLAP) دارند.


چرا مــدیریت دانش مهم است؟

تمامی تئوریسین های معـــــروف علم اقتصاد و کسب وکار در دنیای امروز، دانش تعریف شده را رمز نهایی و مزیت رقابتی برای شرکتهای مدرن می دانند.

بنابراین، هر روش و یا مدلی که می تواند ارتقای دانش را در خود نگهداری کرده و سپس توزیع آن را شکل دهد، به عنوان رمز موفقیت شرکتهای امروزی دنیا مطرح است.
.
.
.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

دوســتــــــــــــــانــــــــــــــــــه

 
شهیار قنبری رو شاید کمتر کسی بشناسه. او یکی از شاعران بزرگ ایرانیه که برای خواننده های بزرگی مثل گوگوش و داریوش شعر گفته. از او دو کتاب شعر به چاپ رسیده که فقط یکی از اونها (دریا در من) در ایران موجود است (اونم به سختی پیدا می شه) . 

 همه ماها تو زندگیمون به دلایل مختلفی که خودتون می دونید خیلی از کارهارو  نمی تونیم انجام بدیم و خیلی از احساسات و روحیات خودمون رو به دست فراموشی می سپاریم (یعنی یه جورایی خیلی چیزا برامون قدغن می شه) . 

یکی از شعرهای شهیار قنبری هم در مورد همین موضوعه : 

 این شعر با صدای خود شهیار قنبری اجرا شده.


  قدغن

آبی دریا ، قدغن  

شوق تماشا ، قدغن  

عشق دو ماهی ، قدغن  

باهم وتنها ، قدغن  

برای عشق تازه  

اجازه بی اجازه  

پچ پچ و نجوا ، قدغن 

رقص سایه ها ، قدغن 

کشف بوسه بی هوا  

به وقت رویا ، قدغن  

برای خواب تازه  

 اجازه بی اجازه  

در این غربت خانگی  

بگو هرجی باید بگی  

غزل بگو به سادگی  

بگو زنده باد زندگی 

برای شعر تازه  

 اجازه بی اجازه 

از تو نوشتن ، قدغن   

گلایه کردن ، قدغن 

عطر خوش زن ، قدغن 

تو قدغن ، من قدغن  

برای روز تازه 

 اجازه بی اجازه  

         

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

نامه امام خمینی از بیروت به همسرش

اول از همه روز زن رو به تموم بانوان و دوشيزگان ايراني سرتاسر دنيا تبريك و شادباش عرض مي كنم و اميدوارم كه در آرامش و خوشي در پناه ايزد حق و در كنار خانواده زندگي خوبي رو داشته باشيد.

همچنين يه خواهش هم از آقايون داشتم: اينكه لطف كنن توي اين روز از مادر ، همسر ، خواهر و يا حتي دوست دخترشون قدرداني كنن و دلشون رو بدست بيارن مطمئن باشين كه خوبي و خوش رفتاري شما به متقابلاً به خودتون بر مي گرده. و جاداره از همسر عزيزم تشكر كنم كه نه تنها در اين روز بلكه در تمام لحظه هاي زندگي واقعا تكيه گاه و همدم خوبي برام بوده واقعا عاشقانه و با تمام وجودم دوست دارم.

راستي يادتون هست پارسال يا پيرارسال بود یک برنامه ای بود به اسم کوله پشتی که از شبکه ۳ پخش میشد و فرزاد حسنی مجریش بود. من ازش خيلي خوشم مي اومد. یه بار تو شروع یکی از برنامه ها فرزاد حسنی از یکی از نامه های امام خمینی به همسرش تعریف کرد و خوندش و اون موقع به نظرم خیلی لطیف می اومد. ـ البته بايد بگم عزيزان اين اصلا ربطي به سياست نداره فقط بنظرم اين ابراز علاقه سليس و روون از طرف يك مرد برام خيلي جالب و آموزنده بود و خارج از مبحث ما هم نبود و اميدوارم كه بعضي از آقايون كه با اين قضيه مشكل دارن كمي ياد بگيرند ـ امروز توی يك وبلاگ دیدم این نامه زیبا رو نوشته و منم از فرصت استفاده كردم، اميدوارم خوشتون بياد:

همسر عزیزم؛
تصدقت شوم؛ الهی قربانت بروم؛ در این مدتی که مبتلا به جدایی از آن نور چشم عزیز و قوت قلبم گردیدم، متذکر شما هستم و صورت زیبایت در آیینه‌ی قلبم منقوش است. عزیزم؛ امیدوارم خداوند شما را به سلامت و خوش در پناه خودش حفظ کند. (حال) من با هر شدتی باشد می‌گذرد ولی بحمدالله تاکنون هر چه پیش آمده، خوش بوده. الآن در شهر زیبای بیروت هستم. حقیقتاَ جای شما خالی است. فقط برای تماشای شهر و دریا، خیلی منظره‌ی خوش دارد. صد حیف که محبوب عزیزم، همراهم نیست که این منظره‌ی عالی به دل بچسبد. به هر حال امشب، شب دوم است که منتظر کشتی هستیم. از قرار معلوم و معروف یک کشتی فردا حرکت می‌کند… خیلی سفر خوبی است. جای شما خیلی خیلی خالی است. دلم برای پسرت قدری تنگ شده…

ایام عمر و عزت مستدام
تصدقت؛ قربانت روح ا…


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

دوســتــــــــــــــانــــــــــــــــــه

خوب حالا مي خواستم كمي در خصوص كارم صحبت كنم

من چند ساليه كه توي شركت كشتيراني ايران و مصر مشغول به كار هستم

كشتيرانى ايران و مصر با ارائه خدمات دريايى و ترانزيت كالا و كانتينر عهده دار انجام كليه فعاليت‌هاى نمايندگى در كانال سوئز، پورت سعيد، بندراسكندريه و ساير بنادر مهم مصر كه خدمات حمل براي كشورهاي در طول اين مسير رو نيز انجام ميده البته در حال حاضر اين شركت كشتي از آن خودش نداره سال ۸۶ بود كه با واسطه داشتيم يك كشتي بنام كشتي نويد مي خريديم كه متاسفانه در سفر اول مورد حمله راه زنين قرار گرفت و علاوه بر خسارات وارده بر كشتي كاپيتان كشتي نيز بدليل شليك گلوله عربها مجروح شدند و باز هم متاسفانه در سفر دوم كشتي به طوفان غير قابل پيش بيني برخورد كرده و با توجه به مهارت كاپيتان دودانگه همكار قديمي كه آرزوي موفقيت و بهروزي رو براش دارم كشتي رو به بندر بوشهر رسوند و كشتي در ساحل غرق گرديد. و اين شركت توسط كشتي هاي كشتيراني ج.ا.ا حمل بارهاي خود را به مقصد مي رساند. و حالا پس از گذشت چند سال و زحمات بي دريغ همكاران براي برپا نگاه داشتن اين شركت مديرعامل دستور منفك شدن شركت را تا پايان خردادماه اعلام فرمودند و ثمره تمام تلاش و تكاپوي اين همه سال...

 

البته نه اينكه فكر كنيد دست روي دست بايد گذاشت و هيچكاري نكرد بلاخره منم تواين چند سال خيلي چيزها يادگرفتم و كارهاي متفاوت و آدمهاي جورواجور و واقعا دنيا ديده رو ديدم و از هركدام كلامي هم ياد گرفته باشم خيلي است مخصوصا مدير عزيز و واقعا لايقم كاپيتان رزمجو كه واقعا لياقت بهترينها را دارد و در حال حاضر مديرعامل شركت خدمات دريايي و مهندسي كشتيراني ج.ا.ا كه از همينجا براش سلام و درود مي فرستم، اتفاقا ديشب هم مصاحبه ايشون رو در شبكه شش (شبكه خبر) نشون دادن.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

پروژه چيست ؟ مديريت و كنترل پروژه به چه معناست ؟

پروژه چيست ؟ مديريت و كنترل پروژه به چه معناست ؟

برگرفته از : پايگاه جامع مهندسي صنايع ايران (IEIR)

 

در زبانهاي گوناگون و حتي در سازمانهاي مختلف هر كشور در مورد واژه‌هاي برنامه ، طرح يا پروژه ، اختلافات لغوي ، معنايي و قانوني وجود دارد ؛ از اين رو چهارچوب آنان روشن و آشكار نيست و گاه به جاي يكديگر نيز استفاده مي‌شوند .

آرمانها و اهداف تعيين‌شده حكومت در سطح برنامه‌ريزي بلندمدت يا استراتژيك ، برنامه ناميده مي‌شود كه اين برنامه‌ها داراي اهداف كيفي مي‌باشند . مانند برنامه توسعه صنايع شيميايي ، برنامه توسعه شبكه راه‌هاي كشوري ؛ دستيابي به اين اهداف و آرمانها در يك فاصله زماني بلندمدت كه معمولا بين ده تا بيست‌وپنج سال است ، امكانپذير مي‌باشد .

پس از اينكه برنامه‌ها در سطح برنامه‌ريزي بلندمدت مشخص گرديدند ، هر برنامه در سطح برنامه‌ريزي ميان‌مدت يا تاكتيكي توسط مديريت طراز اول يا سيستم اجرايي كشور به مجموعه‌اي از طرحها (Program) يا برنامه‌هاي اجرايي تفكيك مي‌شود كه شامل مجموعه‌اي از تصميمات مقطعي يا اجرايي هستند كه ظرف پنج تا ده سال آينده بايد اجرا و به نتايج موردنظر برسند .

هر طرح در سطح برنامه‌ريزي كوتاه‌مدت يا اجرايي توسط واحدهاي ستادي يا سطوح مديريت مياني نظام اجرايي كشور به مجموعه كارها و عملياتي كه آن را پروژه (Project)  مي‌نامند ، تبديل و تقسيم مي‌شود .

 

بر اين اساس پروژه را اينگونه تعريف مي‌نماييم :

يك پروژه مجموعه‌اي از فعاليتهاست كه براي دستيابي به منظور يا هدف خاصي انجام مي‌گيرد . پروژه‌ها شامل فعاليتهايي هستند كه بايد در تاريخهاي معين ، با هزينه‌هايي معين و كيفيت تعيين‌شده‌اي به انجام رسند ؛ لازمه موفقيت هر پروژه ، دستيابي توام به هر سه عامل زمان ، هزينه و كيفيت معين است و خارج شدن هر يك از سه عامل مذكور از حدود تعيين شده ، مي‌تواند به انجام پروژه‌اي ناموفق و غيراقتصادي منجر شود .

 

تعريف مديريت پروژه:

مديريت‌پروژه برنامه‌ريزي و هدايت پروژه در چهارچوب زمان ، هزينه و كيفيت مشخص به‌سوي ايجاد نتايج مشخص‌ آن است . مديريت‌پروژه فعاليت‌هاي برنامه‌ريزي ، سازماندهي ، نظارت بر اجرا و هدايت اجرا را در بر مي‌گيرد و سعي ‌دارد تا با استفاده‌ درست از منابع ، نتايج مشخص و موردانتظار را با هزينه‌ توافق‌شده‌ قبلي در موعد درست خود تحويل ‌دهد . به بيان ديگر :

مديريت پروژه بكارگيري دانش ، مهارتها ، ابزار و تكنيكهاي لازم در اداره جريان اجراي فعاليتها ، به منظور رفع نيازها و انتظارات متوليان از اجراي پروژه است . مديريت پروژه در اجراي اين مهم از دو بازوي قدرتمند برنامه‌ريزي و كنترل پروژه بهره مي‌گيرد .

 

تعريف برنامه‌ريزي:

فرآيند برنامه‌ريزي ، تعيين توالي و توازي فعاليتهاي لازم براي اجراي يك پروژه با در نظر گرفتن زمان مورد نياز براي اجراي هر فعاليت و كيفيت تعيين شده براي آن فعاليت است .

 

تعريف كنترل پروژه:

كنترل پروژه فرايندي است در جهت حفظ مسير پروژه براي دستيابي به يك تعادل اقتصادي موجه بين سه عامل هزينه ، زمان و كيفيت در حين اجراي پروژه ، كه از ابزار و تكنيك‌هاي خاص خود در انجام اين مهم كمك مي‌گيرد . در واقع كنترل ، اجراي دقيق و كامل برنامه تدوين‌شده براي پروژه است ، بگونه‌اي كه هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخيص علل و طرح اقتصادي‌ترين فعاليتها ، پروژه را به نزديك‌ترين حالت ممكن در مسير اوليه و اصلي خود بازگرداند . كنترل پروژه در اين راه از سه عامل زير بهره ميگيرد :

1- تعيين وضعيت واقعي پروژه .

2- مقايسه وضعيت واقعي با برنامه .

3- در نظر گرفتن اقدام اصلاحي .  

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۷:۵۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مدیریت غلط مدارس چه بر سر دانش‌آموزان می‎آورد؟

به چند نفر از ما در مدرسه گفته شده است که استعداد نقاشی کشیدن نداریم؟ چند نفر از ما به دلیل اینکه صدای خوشی نداشتیم از گروه سرود مدرسه خود کنار گذاشته شدیم؟ یا چند نفر از ما در مدرسه فهمیدیم که ما در درس ریاضی یا ادبیات قوی نیستیم؟ می‎توان تصور کرد که تعداد محدودی از خوانندگان در طول تحصیلشان این بخت را داشته‎اند تا به سلامت از این برچسب‎ها در امان بمانند! شاید امروز و در بزرگسالی ما دیگر خودمان را با این ویژگی‎ها صدا نکنیم اما همچنان اثر این تلقینات را در خود احساس می‎کنیم در خیلی از مواقع تنها برای اینکه نقص احتمالی خود را از چشم دیگران بپوشانیم، از مشارکت در اموری که فکر می‎کنیم در انجام آنها بی‎استعداد هستیم، خودداری می‎کنیم. این آسیب از آنجا ناشی می‎شود که تبعیت و پیروی یکی از ارزش‌های مرکزی در عصر صنعت به حساب می‎آید. در نگاه صنعتی خط تولیدی که پیش‌بینی ناپذیری را مدام تکرار کند، خط تولید کارآمدی محسوب نخواهد شد. اما این ویژگی درست همان کیفیتی است که هر لحظه در طبیعت اتفاق می‎افتد و در واقعیت طبیعت پیرامون ما پر است از اتفاقات پیش‌بینی نشده.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه امنیت شغلی خود را تضمین کنیم؟

مشاور عزیز، بیست سال برای یک اداره دولتی کار می‌کردم. سپس به دلیل تغییراتی که در ساختار سازمان ایجاد شد، از کار بیکار شدم. اصلا فکرش را هم نمی‌کردم شغلم را از دست بدهم. گیج و سردرگم شده بودم. 6 ماه بیکار بودم تا اینکه یک شغل جدید در یک شرکت خصوصی پیدا کردم و دو سال آنجا کار کردم. صاحب شرکت بازنشسته شد و پسرش شرکت را فروخت و من دوباره بیکار شدم و حالا دنبال کار می‌گردم. بیش از هر چیزی به دنبال ثبات شغلی هستم. چطور می‌توانم شغلی پیدا کنم که حداکثر امنیت شغلی را داشته باشد؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

پرسش‌هایی برای سنجش شادی در کار

در جلسات برنامه‌ریزی عملکرد، کارمندان ممکن است بخواهند در مورد گزینه‌های کاری‌شان صحبت کنند و از شما بپرسند که از نظر شما آنها باید به کجا برسند. اما واقعیت آن است که یک بحث و گفت‌وگوی سازنده و سالم در مورد شناسایی مسیرهای کاری به ندرت در یک جلسه اتفاق می‌افتند بنابراین لازم است چندین جلسه گفت‌وگو و مباحثه در زمان‌های مختلف بین کارمند و مدیر برگزار شود. البته هر کدام از این جلسات باید دارای شکلی به خصوص و متفاوت از سایر جلسات بوده و علاوه بر این باید بر اساس پتانسیل‌ها و علاقه‌مندی‌های تک‌تک کارمندان شکل بگیرند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

تفکر طراحی‌محور ابزار کارآمد مدیران

از دوران مدرسه به ما یاد داده‌اند که وقتی می‌خواهیم مساله‌ای را حل کنیم، به این صورت عمل کنیم: ابتدا متغیرهای معلوم و مجهول را تعیین کنیم و سپس بر اساس اطلاعات موجود، مقدار متغیرهای مجهول را مشخص کنیم. این شیوه‌ حل مساله که گاهی آن را روش مهندسی نیز می‌نامند، برای حل مسائلی همچون طراحی یک پل، مدار الکترونیکی، قطعه‌ خودرو و... کارآمد و مناسب است؛ اما در زندگی مسائل بسیاری وجود دارند که به این صورت حل‌شدنی نیستند. در واقع عمده‌ مسائلی که در زندگی روزمره با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کنیم دچار یکی از وضعیت‌های زیر هستند: 1- تعداد متغیرهای مجهول به مراتب بیشتر از متغیرهای معلوم است. 2- هیچ نوع اطلاعاتی برای اینکه بتوانیم مقدار یا روند برخی از متغیرها را حدس بزنیم در دست نیست و اساسا صورت مساله مشخص نیست.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

متمایزسازی واقعی به سبک جوراب تا‌به‌تا

متمایزسازی محصولات و ماهیت شرکت خود از رقبا، یکی از موضوعاتی است که همواره مشاوران مدیریت بر آن تاکید می‌کنند. با این حال، چندان به آن توجه نمی‌شود. به راستی، زمانی که محصولات شما در بین هزاران محصول مشابه دیگر قرار می‌گیرد، مشتریان چگونه باید به تفاوت‌ها پی ببرند. چه اقدامی انجام داده‌اند تا بین شرکت شما و رقبای بسیار، تمایزی جدی شکل گرفته و شما را با یک نام و صفت مشخص بشناسند؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع: