مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20145
دیروز : 33302
افراد آنلاین : 34
همه : 4348627

آيا تا به حال با واژه تقلب سايبري برخورد كرده ايد؟ آيا با كلاهبرداري فيشينگ و اسكيمينگ آشنايي داريد؟ چگونه از آسيب هاي اقتصادي سايبري در امان باشيم؟
در كنار گسترش روز افزون كاربران اينترنت و همچنين تسهيل شدن امور عادي بشر بواسطه استفاده از اينترنت، همواره مجرمين با سوء استفاده از اعتماد عمومي مردم و با تطبيق خود با ويژگي هاي محيط و ابزار روز، در جهت اقدامات و اهداف مجرمانه حركت مي كنند.

در كنار سوء استفاده ها و جرايم سايبري در حوزه اجتماعي و سياسي، جرايم سايبري در حوزه اقتصادي پيشرفت هاي قابل توجهي به خود ديده است كه بنابر آمار رسمي كشورهاي غربي به خصوص آمريكا، جرايم سايبري در حوزه اقتصاد از رتبه بالايي برخوردار است. از سوي ديگر، با توجه به رشد اين آمار، پنتاگون در كنار دفاع سايبري در حوزه سياسي و نظامي، استراتژي مقابله با كلاهبرداري آنلاين را نيز از اولويت هاي خود اعلام مي كند.

بقيه در ادامه مطلب

                       R.panahi

- آشنايي با كلاهبرداري شايع در اينترنت به نام (Phishing)

فيشينگ روشي است كه تبهكاران، اطلاعاتي نظير كلمه كاربري، رمز عبور، شماره 16 رقمي عابر بانك، رمز دوم و
CVV2 را از طريق ابزارهاي الكترونيكي ارتباطات به سرقت مي برند. شبكه هاي اجتماعي، سايت هاي حراجي و درگاه هاي پرداخت آنلاين نمونه اي از ابزار هاي الكترونيكي ارتباطات مي باشند.كلاهبرداري فيشينگ از طريق ايميل ها و پيام ها صورت مي پذيرد و قربانيان به صورت مستقيم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سايت هاي جعلي كه در ظاهر كاملا شبيه وب سايت هاي سالم و قانوني مي باشد وارد مي نمايند. حقه ي فيشينگ يكي از تكنيك هاي مهندسي اجتماعي براي فريب كاربران مي باشد كه علي‌القاعده از ضعف امنيتي يك وب سايت براي انجام عمليات مجرمانه خود استفاده مي كنند؛ براي اولين بار حقه ي فيشينگ در 1987 تعريف شد و اولين باري كه واژه فيشينگ براي نام گذاري اين واژه استفاده گرديد، سال 1996 بود.

جالب است بدانيد
phishing نوع ديگر كلمه fishing (ماهيگيري) است همانند خيلي از كلمات كه در علوم رايانه اي به شكل مخفف يا دگرگون شده اي از كلمات ديگر به كار مي روند. براي مثال لغت phreak كه از تركيب phone freak به معناي استراق سمع تلفني گرفته شده است. با اين توضيحات شايد بتوان phishing را سرقت اطلاعات اينترنتي با يك سايت قلابي ترجمه كرد.

- كلاهبرداري فيشينگ چگونه انجام مي شود؟

ممكن است سارق با يكي از اعضاي سايتي كه در آن خريد و فروش صورت مي گيرد روبرو شود و پيام كوتاهي براي او مبني بر وارد كردن رمز عبور بفرستد. براي اينكه قرباني احتمالي خوب به دام بيفتد آن پيام كوتاه ممكن است به صورت يك عبارت امري مانند اين "اطلاعات صورتحساب را تأييد كنيد" باشد. به محض اينكه قرباني رمز عبور خود را وارد كند شخص سارق مي تواند به حساب طرف وارد شده و از آن براي انجام اهداف مجرمانه ي خود استفاده كند. البته اين كار احتياج به دانش برنامه نويسي دارد.

فيشينگ در سايت
AOL.com به قدري به وفور اتفاق افتاد كه مسوولين سايت مجبور شدند در سايت خود نواري با اين توضيح كه "هيچ يك از مسوولان در اين سايت از شما درخواست رمز نخواهند كرد" قرار دهند.- خسارت هايي كه فيشينگ به بار مي آورد:


خسارت هايي كه فيشينگ به بار آورده است، مشكلات زيادي از قبيل عدم دست يابي به ايميل، سوء استفاده از شخصيت افراد حقيقي و حتي حقوقي، جعل اسناد و استفاده از كارت هاي اعتباري افراد و مشكلات ديگري است كه بنابر سوء استفاده فيشينگر برآورد مي شود كه در فاصله زماني مي 2004 تا مي 2005 در كشور ايالات متحده 2/1 ميليون كاربر كامپيوتر در مجموع تقريباً 969 ميليون دلار به خاطر فيشينگ از دست داده اند. در ايالات متحده به دليل اين كه مشتريان شركت ها قرباني فيشينگ بوده اند، شركت ها سالانه 2 بيليون دلار زيان ديده اند. در سال 2007 و در 12 ماه منتهي به آگوست 2007حملات تشديد شده فيشينگ منجر به زيان 2/ 3بيليون دلاري حدود 6/3 ميليون نفر از جوانان گرديد. مايكروسافت ادعا مي كند اين برآوردها بيش از حد اغراق آميز هستند و زيان سالانه ناشي از حملات فيشينگ در آمريكا را 60 ميليون دلار برآورد مي كند. در پادشاهي متحده بريتانيا زيان ناشي از كلاهبرداري بانكداري اينترنتي (كه اكثراً فيشينگ هستند) تقريباٌ دو برابر شده و از 2/12 ميليون پوند در سال 2004 به 2/23 ميليون پوند در سال 2005 رسيده است. اين در حالي است كه در سال 2005 از هر 20 كاربر كامپيوتر يكي ادعا مي كند كه به دليل آن كه مورد حمله فيشينگ قرار گرفته است، با زيان مواجه شده است.

- فيشينگ، تراژدي مردم عادي در عصر ارتباطات


"كرماك هرلي" محقق مايكروسافت در مقاله اي درباره مشكل فيشينگ مي نويسد:اگرچه فيشينگ به عنوان يك هنر و مهارت در عصر ارتباطات تلقي مي شود، لكن اين مسئله تراژدي مردم عادي در عصر ارتباطات شناخته مي شود، با توجه به اقتصاد ليبرالي و بازار جهاني اقتصاد، مردم عادي از هر گوشه اين دنيا مورد سوء استفاده قرار گرفته و ثروت اندوخته خود را به دليل عدم نظارت هاي و آموزش كافي از دست مي دهند.

- روش هاي مرسوم فيشينگ


كلاهبرداري آنلاين بواسطه روش فيشينگ، از طرق مختلفي قابل انجام است كه با توجه به آمار 2010 سايت ديده بان كلاهبرداري بين الملل، به صورت زير است:

1.
دستكاري و تقلب در لينك ها و آدرس ها

يكي از شيوه هاي متداول و رايج در فيشينگ ارسال لينك ها و آدرس هاي متعلق به سازمان هاي غير واقعي و جعلي از طريق ايميل مي باشد. آدرس هايي كه تنها تفاوت آنها با آدرس اصلي يك يا دو حرف است يا از دامين هاي فرعي گمراه كننده براي ايجاد آنها استفاده گرديده است.

2.
دور زدن فيلتر

فيشرها با استفاده كردن از عكس به جاي متن، كار فيلترهاي ضد فيشينگ را كه براي شناسايي متن هايي كه عموماً در ايميل هاي حاوي آدرس هاي جعلي يافت مي شوند، را سخت مي كنند.

3.
وب سايت جعلي

تنها با ورود و بازديد يك قرباني به سايت جعلي عمل كلاهبرداري صورت نمي پذيرد. در برخي از روش هاي فيشينگ از دستورات جاوا اسكريپت استفاده مي شود تا نوار آدرس را اصلاح كند و تغيير دهد. اين كار با قرار دادن تصوير يك آدرس اينترنتي قانوني و موجه در نوار آدرس يا بستن نوار آدرس اصلي و باز كردن يك نوار آدرس جديد كه حاوي آدرس اينترنتي قانوني و موجه است، انجام مي شود.

يك فيشر(مهاجم) حتي مي تواند از نقايص موجود در برنامه جاوا اسكريپت يك سايت معتبر و قانوني عليه قربانيان خود استفاده نمايد. اين نوع حمله ها (كه به كراس سايت اسكريپتينگ معروف هستند) به طور خاص سخت و پيچيده هستند، چون آنها قرباني را به صفحه اينترنتي ثبت نام خدمات بانكي خود ارجاع مي دهند. صفحه اي كه در آن همه چيز از آدرس سايت گرفته تا گواهي امنيتي، همه درست و صحيح به نظر مي رسند. در حقيقت لينك دادن به صفحه اصلي حقه اي براي به ثمر رساندن سرقت و انجام دادن حمله است. با انجام اين كار كشف اين حمله براي افرادي كه دانش لازم را ندارند، كار بسيار سختي است. در سال 2006 چنين حمله اي عليه سايت
Pay Pal انجام شد.
- فيشينگ از طريق تلفن

تمامي حملات فيشينگ نياز به استفاده از يك وب سايت جعلي و ساختگي ندارند. اين نوع حملات شامل پيام هايي هم مي شوند كه ادعا مي كند از طرف بانك هستند و از مشتري ها (استفاده كنندگان خدمات بانكي) مي خواهند با توجه به مشكلي كه براي حساب هاي آنها به وجود آمده است، با يك شماره تماس بگيرند. به محض اينكه مشتري با اين شماره تلفن (كه متعلق به مهاجم است و يك سرويس تلفن اينترنتي است) تماس بگيرد، دستوراتي به مشتري داده مي شود تا شماره حساب و رمز خود را وارد كند. فيشرهايي كه از سرويس تلفن اينترنتي استفاده مي كنند، گاهي اوقات از داده هاي جعلي براي آي دي كالر استفاده مي‌نمايند تا براي مشتريان اينگونه به نظر برسد كه اين تماس از طرف يك سازمان مطمئن و معتبر انجام مي شود.

- ساير روش ها


• نوع ديگري از حمله كه موفقيت آميز بودنش ثابت شده است، ارجاع دادن قرباني به وب سايت اصلي بانك است. سپس يك پنجره پاپ آپ در بالاي صفحه سايت به نمايش در مي آيد و به شكلي كه به نظر برسد اين صفحه و اين سايت متعلق به بانك است، اطلاعات حساس قرباني را درخواست مي كنند.

• يكي از جديدترين روش هاي فيشينگ تب نبينگ است. اين برنامه از صفحاتي كه كاربر باز كرده استفاده مي كند و به طور آهسته كاربر را به سايت ساختگي ارجاع مي دهد.

• دوقلوهاي شر يا Evil twins روشي است كه شناسايي و كشف آن كار بسيار سختي است. يك فيشر يك شبكه بي سيم (وايرلس) ساختگي ايجاد مي كند. اين شبكه همانند شبكه هاي معتبر عمومي و قانوني مي تواند در مكان هايي مانند فرودگاه ها، هتل ها و كافي شاپ ها وجود داشته باشد. وقتي كه يك نفر وارد شبكه جعلي مي شود، كلاهبرداران سعي مي كنند رمزهاي عبور و يا ساير اطلاعات مرتبط با كارت اعتباري او را ثبت و ضبط كنند.امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۳۹ ] [ مشاوره مديريت ]
لحظه هايي هست كه وقتي سخت دلگيري دردت را در سينه ات فرو مي ريزي تا آشكار نگردد
لحظه هايي هست كه وقتي اشك در چشمانت حلقه زده، بغض مي كني اما پشت
لبخندي ساده پنهان خواهي كرد
لحظه هايي هست كه وقتي دلت خيلي گرفته و مي خواهي درد دلت را فرياد بزني
از سنگيني بغضت نمي تواني
لحظه هايي هست كه سخت، خسته مي شوي از دست كساني كه حرف هايت را نمي
فهمند و باز چيزي نمي گويي
لحظه هايي هست كه وقتي از تنهايي زمين گير مي شوي، سرت را به ديوار
تنهاييت مي گذاري و باز هيچ نمي گويي
لحظه هايي هست كه دلت مي خواهد فرياد زني و خالي شوي از هر چه درد، ولي
باز نمي تواني...
و
لحظه ايي كه سخت تر از تمام لحظه هاست. لحظه اي كه عادت مي كني به هر چه
درد و چه سخت لحظه ايست..


Z.musavi


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۳۷ ] [ مشاوره مديريت ]

نام كشور

پايتخت

نام كشور

پايتخت

اردن

امان

لائوس

وين تيان

افغانستان

كابل

مالزي

كوالالامپور

ايران

تهران

ويتنام

هانوي

بنگلادش

داكا

هنگ كنگ

ويكتوريا

پاكستان

اسلام آباد

آذربايجان

باكو

تركمنستان

عشق آباد

ارمنستان

ايروان

سريلانكا

كلمبو

امارات

ابوظبي

عراق

بغداد

بحرين

منامه

فيليپين

مانيل

بوتان

بوتان

قزاقستان

آلمااتا

تايلند

بانكوك

كره جنوبي

سئول

چين

پكن

سنگاپور

سنگاپور

اتريش

وين

عربستان

رياض

استوني

تالين

قبرس

نيكوزيا

اسلوني

لوبليانا

قطر

دوحه

ايتاليا

رم

كره شمالي

پيونگ يانگ

آلباني

تيرانا

لبنان

بيروت

بلژيك

بروكسل

مغولستان

اولان باتور

بيلوروس

مينسك

هندوستان

دهلي نو

تاجيكستان

دوشنبه

يمن جنوبي

عدن

روماني

بخارست

اسپانيا

مادريد

سان مارينو

سنت مارين

ازبكستان

تاشكند

فنلاند

هلسينكي

اندونزي

جاكارتا

لهستان

ورشو

برمه

رانگون

مالت

والتا

تايوان

تايپه

مجارستان

بوداپست

تبت

لهاسا

هلند

آمستردام

ژاپن

توكيو

موناكو

موناكو

سوريه

دمشق

اتيوپي

آديس آبابا

عمان

مسقط

اوگاندا

كامپالا

قزقيزستان

فرونزه

بوتسوانا

گابرون

كامبوج

پنوم پنه

تانرانيا

دارالسلام

كويت

كويت

اوكراين

كيف

مالديو

ماله

ايرلند جنوبي

دوبلين

نپال

كاتماندو

ايرلند شمالي

بلفاست

يمن شمالي

صنعا

بلغارستان

صوفيه

پرتغال

ليسبون

نروژ

اسلو

چك

پراگ

يونان

آتن

روسيه

مسكو

واتيكان

واتيكان

سوئيس

برن

آنگولا

لوآندا

گرجستان

تفليس

الجراير

الجزيره

لوكزامبورگ

لوكزامبورگ

بنين

پرتونوو

ليختن اشتاين

وادوز

توگو

لومو

مولداوي

كيشينف

جيبوتي

جيبوتي

يوگسلاوي

بلگراد

چاد

انجامنا

آندورا

آندورا

زئير

كينشازا

آفريقاي جنوبي

كيپ تاون

سائوتومه

سائوتومه

آفريقاي مركزي

بانگي

سوازيلند

امبابان

بوروندي

بوجومبورا

سيرالئون

فري تاون

تونس

تونس

غنا

اكرا

انگلستان

لندن

كنيا

نايروبي

ايسلند

ريكياويك

گامبيا

بانجول

ليبريا

مونروويا

بوسني

سارايوو

مالاوي

ليلونگوه

تركيه

آنكارا

مراكش

رباط

دانمارك

كپنهاگ

موريس

پورتلوئي

سوئد

استكهلم

ولتاي عليا

واگادوگو

فرانسه

پاريس

مكزيك

مكزيكوسيتي

لتوني

ريگا

بليز

بلموپان

ليتواني

ويلنا

ترينيداد

پرت اواسپاين

سنت لوسيا

كاستريس

صحرا

العيون

سنت وينسنت

كينگزتاون

كنگو

برازاويل

روآندا

كيگالي

گابون

ليبرويل

زامبيا

كواچالوزاكا

لسوتو

ماسرو

ساحل عاج

آبيجان

مالاگاسي

تاناناريو

سورينام

پارامايبو

مصر

قاهره

سيشل

ويكتوريا

موازمبيك

ماپوتو

كامرون

يائونده

نيجريه

لاگوس

كومور

موروني

كانادا

اتاوا

گينه

كوناكري

باربادوس

بريج تاون

ليبي

طرابلس

پاناما

پاناما

مالي

باماكو

دومينيكا

روسو

موريتاني

نواكشوت

كوبا

هاوانا

نيجر

نيامي

گواتمالا

گواتمالا

آمريكا

واشنگتن

گرانادا

دسنت جورجز

السالوادور

سانسالوادور

هندوراس

تگوسيگالپا

باهاما

ناسائو

اوروگوئه

مونته ويدئو

جامائيكا

كينگستون

پاراگوئه

آسونسيون

دومينيكن

ميودادتروجيلا

شيلي

سانتياگو

كاستاريكا

سانژوزه

گويان

جورج تاون

زيمباره

هراره

ونزوئلا

كاراكاس

سنگال

داكار

استراليا

كانبرا

سودان

خرطوم

پاپواگينه نو

پورت مورسبي

سومالي

موگاديشو

تونگا

نوكوآلوفا

تووالو

فونگافالي

پرو

ليما

نيوزلند

ولينگتون

كلمبيا

بوگوتا

سامواي غربي

آپيا

پالائو

كورور

جزاير سليمان

هونيارا

بوليوي

لاپاز

فيجي

سووا

اكوادور

كيتو

كيريباس

بايريكي

هائي تي

پرتوپرنس

نائورو

يارن

سنت كيتس

باستر

وانواتو

يورت ويلا

اسلواكي

براتيسلاوا

نيكاراگوآ

ماناگوا

ميكرونزي

پاليكاير

آرژانتين

بوئنوس آيرس

مقدونيه

اسكوپيه

برزيل


برازيليا

جزاير مارشال

ماجورو

 

z.mohammadiامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۳۶ ] [ مشاوره مديريت ]

يه پسر و دختر كوچولو داشتن با هم بازي ميكردن. پسر كوچولو يه سري تيله داشت و دختر كوچولو چندتايي شيريني با خودش داشت. پسر كوچولو به دختر كوچولو گفت من همه تيله هامو بهت ميدم؛ تو همه شيرينياتو به من بده. دختر كوچولو قبول كرد.
پسر كوچولو بزرگترين و قشنگترين تيله رو يواشكي واسه خودش گذاشت كنار و بقيه رو به دختر كوچولو داد. اما دختر كوچولو همون جوري كه قول داده بود تمام شيرينياشو به پسرك داد.
همون شب دختر كوچولو با ارامش تمام خوابيدو خوابش برد. ولي پسر كوچولو نمي تونست بخوابه چون به اين فكر مي كرد كه همونطوري خودش بهترين تيله اشو يواشكي پنهان كرده شايد دختر كوچولو هم مثل اون يه خورده از شيرينيهاشو قايم كرده و همه شيريني ها رو بهش نداده


نتيجه اخلاقي داستان

عذاب وجدان هميشه مال كسي است كه صادق نيست
آرامش مال كسي است كه صادق است
لذت دنيا مال كسي نيست كه با آدم صادق زندگي مي كند
آرامش دنيا مال اون كسي است كه با وجدان صادق زندگي ميكند

                R.panahiامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]

سه نفر آمريكايي و سه نفر ايراني با همديگر براي شركت در يك كنفرانس مي رفتند. در ايستگاه قطار سه آمريكايي هر كدام يك بليط خريدند، اما در كمال تعجب ديدند كه ايراني ها سه نفرشان يك بليط خريده اند. يكي از آمريكايي ها گفت: چطور است كه شما سه نفري با يك بليط مسافرت مي كنيد؟ يكي از ايراني ها گفت: صبر كن تا نشانت بدهيم

بقيه در ادامه مطلب

                    L.abdollahi

همه سوار قطار شدند. آمريكايي ها روي صندلي هاي تعيين شده نشستند، اما ايراني ها سه نفري رفتند توي يك توالت و در را روي خودشان قفل كردند. بعد، مامور كنترل قطار آمد و بليط ها را كنترل كرد. بعد، در توالت را زد و گفت: بليط، لطفا! بعد، در توالت باز شد و از لاي در يك بليط آمد بيرون، مامور قطار آن بليط را نگاه كرد و به راهش ادامه داد. آمريكايي ها كه اين را ديدند، به اين نتيجه رسيدند كه چقدر ابتكار هوشمندانه اي بوده است.

 

بعد از كنفرانس آمريكايي ها تصميم گرفتند در بازگشت همان كار ايراني ها را انجام دهند تا از اين طريق مقداري پول هم براي خودشان پس انداز كنند. وقتي به ايستگاه رسيدند، سه نفر آمريكايي يك بليط خريدند، اما در كمال تعجب ديدند كه آن سه ايراني هيچ بليطي نخريدند. يكي از آمريكايي ها پرسيد: چطور مي خواهيد بدون بليط سفر كنيد؟ يكي از ايراني ها گفت: صبر كن تا نشانت بدهم.

 

سه آمريكايي و سه ايراني سوار قطار شدند، سه آمريكايي رفتند توي يك توالت و سه ايراني هم رفتند توي توالت بغلي آمريكايي ها و قطار حركت كرد. چند لحظه بعد از حركت قطار يكي از ايراني ها از توالت بيرون آمد و رفت جلوي توالت آمريكايي ها و گفت: بليط ، لطفا

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۳۳ ] [ مشاوره مديريت ]

شركت دوو در ماه مارس سال ۱۹۶۷ توسط «كيم ووجونگ» به عنوان يك كارخانه نساجي كار خود را آغاز كرد. كيم كه فرزند استاندار «دايگو» بود، مدرك اقتصاد خود را از دانشگاه يونساي سئول دريافت كرده بود و قصد داشت شركت خود را به يكي از بزرگ‌ترين كمپاني‌هاي چندمنظوره كره‌جنوبي تبديل كند.

 رييس‌جمهور كره به مدير‌ اين شركت كمك زيادي كرد تا از حمايت‌هاي مالي بانك‌ها استفاده كند.‌اين شركت طي برنامه‌هاي توسعه ۵ ساله كره از وام‌هاي كم بهره كه بازگشت آنها معمولا توسط دولت تضمين مي‌شد و از نيروي كار ارزان، استفاده كرد. كيم همچنين با ساير سياستمداران كره ارتباطات نزديكي برقرار كرد و از‌اين طريق اعتبارات فراواني براي شركتش جذب نمود.

بقيه در ادامه مطلب

                          shab ahange del aram

در دهه‌هاي 19۷۰ و 19۸۰ شركت دوو به سرعت رشد كرد و در صنايع مختلف سرمايه‌گذاري نمود. در سال ۱۹۷۸ شركت دوو وارد عرصه خودروسازي شد.‌اين شركت با خريداري ۵۰ درصد از سهام كارخانجات «سايهان موتور» (Saehan Motor) شروع به توليد اتومبيل با نام قبلي شركت نمود. ۵۰ درصد ديگر سهام آن شركت متعلق به جنرال‌موتورز آمريكا بود. در سال ۱۹۸۲، بعد از‌اينكه گروه دوو كنترل كامل‌اين شركت را به دست آورد، نام‌اين شركت به دوو موتور تغيير كرد و بعد از مدت كوتاهي شروع به توسعه خود در سراسر جهان نمود. در سال ۸۷ حدود نيمي‌از خودروهاي توليدي به آمريكا و ساير كشورها صادر مي‌شد.
از اوايل دهه 19
۹۰ دوو به فعاليت‌هاي فرا مرزي خود پرداخت كه شامل مشاركت در ۴۰۰ پروژه و ۸۵ شركت سرمايه‌گذاري بود و در‌اين هنگام دوو در گروه ۱۸ شركت بزرگ بين‌المللي دنيا در آمده بود. شاخه‌هاي مهم شركت دوو عبارت بودند از صنايع موتوري، مهندسي، تجهيزات ارتباطي و مخابراتي و امنيتي، صنايع سنگين، توليد كشتي و ده‌ها شركت كوچك ديگر كه به صورت خصوصي اداره مي‌شد.
طي‌اين دوره دوو به بزر‌گ‌ترين خودروساز كره و هفتمين خودروساز بزرگ دنيا تبديل شده و تا سال
۱۹۹۶ تمام مدل‌هاي ‌اين شركت از روي مدل‌هاي جنرال موتورز برداشته شده بود. در سال‌هاي آخر دهه 19۹۰ شركت دوو با مشكلات مالي مواجه شد.‌اين مشكلات در سال مالي منتهي به سال ۲۰۰۰ ميلادي منجر به ۱۰ ميليارد دلار زيان شده بود. بعد از‌اين زيان ارزش سهام شركت ۹۴درصد افت كرد. تا آن تاريخ، ‌اين بزرگ‌ترين ميزان زيان يك شركت در كره‌جنوبي بود.سهم بازار‌اين شركت نيز به شدت كاهش يافت. بررسي‌ها نشان مي‌داد كه دوو مقادير زيادي پول براي برنامه‌هاي توسعه‌اي خود به صورت وام از منابع مالي دريافت كرده بود. در سال ۱۹۹۹ ميزان بدهي‌هاي داخلي و خارجي‌اين شركت بالغ بر ۱۶ ميليارد دلار مي‌شد.
مشكلات دوو از زماني آغاز شده بود كه كيم ‌وو جونگ به دليل سرمايه‌گذاري در كشورهاي در حال توسعه بدهي زيادي به ميزان 3/1 ميليارد دلار به بار آورد و يك ميليارد دلار نيز بابت خريد شركت كره‌اي «سانگ يانگ»
Ssangyong Motor
به شركت زيان وارد كرد.ضعف مديريت مهم‌ترين دليل شكست بزرگترين خودروساز كره بود. مديريت‌اين شركت كه تنها به گسترش و توسعه كسب و كار در زمينه‌هاي مختلف پرداخته بود بدون در نظر گرفتن سودآوري پروژه‌ها با استفاده از رانت‌هاي دولتي و سياسي سعي در مخفي كردن بدهي‌هاي شركت داشت كه در پايان نيز چنين نشد.
يكي ديگر از دلايل شكست ‌اين غول اقتصادي كره سرمايه‌گذاري در مناطق و كشورهاي پر ريسك بوده است. به‌عنوان مثال، ويتنام يكي از‌ اين بازارها بود. دوو سعي داشت كه محصولات خود را به صورت ارزان در‌ اين بازار به فروش برساند تا سهم بازار را از ساير رقبا بگيرد.
نيروي كار نيز يكي از دلايل ضربه خوردن‌اين شركت بود. در سال‌هاي آخر قرن بيستم، اكثر كارگران كارخانجات‌ اين شركت براي حقوق بيشتر يا عليه عملكردهاي مالي ضعيف مديران يا عدم امنيت شغلي اعتصاب كردند. بحران مالي جنوب شرق آسيا در سال‌هاي
۹۷ و ۹۸ نيز به مشكلات دوو افزود. تامين‌كنندگان اعتبارات شركت فشار بيشتري براي باز پس‌گيري اعتبارات خود به دوو وارد مي‌كردند و مديريت شركت را تحت فشار قرار مي‌دادند.
در سال
۲۰۰۰ دولت كره اموال و دارايي‌هاي شركت دوو را به حراج گذاشت. در سال ۲۰۰۱ شركت جنرال موتورز، سهام شركت دوو را به قيمت 2/1ميليارد دلار خريداري كرد. بنابراين، نام‌اين شركت به جي.ام دوو تغيير يافت. ‌اين شركت كار خود را در ۱۷ اكتبر سال ۲۰۰۲، همراه با جنرال موتورز و شريكانش از جمله سوزوكي و شركت صنايع اتومبيل شانگهاي كه 7/66 درصد ‌اين شركت را به ارزش ۴۰۰ ميليون دلار در دست داشتند، آغاز كرد.در سال‌جاري ميلادي يك شركت ‌ايراني با امضاي قرارداد نهايي، شركت دوو الكترونيك كره‌جنوبي را به قيمت ۵۱۸ ميليون دلار خريداري كرد. شركت دوو الكترونيك در حال حاضر يكي از شركت‌هاي مهم توليدكننده لوازم خانگي است و با شركت‌هايي چون سامسونگ و شركت الكترونيكي ال.جي رقابت مي‌كند

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۳۱ ] [ مشاوره مديريت ]

زني سه دختر داشت كه هر سه ازدواج كرده بودند.

يكروز تصميم گرفت ميزان علاقه اي كه دامادهايش به او دارند را ارزيابي كند

بقيه در ادامه مطلب

            L.abdollahi

زني سه دختر داشت كه هر سه ازدواج كرده بودند.

يكروز تصميم گرفت ميزان علاقه اي كه دامادهايش به او دارند را ارزيابي كند.

يكي از دامادها را به خانه اش دعوت كرد و در حالي كه در كنار استخر قدم ميزدند از قصد وانمود كرد كه پايش ليز خورده و خود را درون استخر انداخت.

دامادش فوراً شيرجه رفت توي آب و او را نجات داد.

فردا صبح يك ماشين پژو ٢٠۶ نو جلوي پاركينگ خانه داماد بود و روي شيشه اش نوشته بود: «متشكرم! از طرف مادر زنت»

زن همين كار را با داماد دومش هم كرد و اين بار هم داماد فوراً شيرجه رفت توي آب و جان زن را نجات داد.

داماد دوم هم فرداي آن روز يك ماشين پژو ٢٠۶ نو هديه گرفت كه روي شيشه اش نوشته بود: «متشكرم! از طرف مادر زنت»

نوبت به داماد آخري رسيد.

زن باز هم همان صحنه را تكرار كرد و خود را به داخل استخر انداخت.

اما داماد از جايش تكان نخورد.

او پيش خود فكر كرد وقتش رسيده كه اين پيرزن از دنيا برود پس چرا من خودم را به خطر بياندازم؟

همين طور ايستاد تا مادر زنش در آب غرق شد و مرد.

فردا صبح يك ماشين بي ام ‌و آخرين مدل جلوي پاركينگ خانه داماد سوم بود كه روي شيشه اش نوشته بود:«متشكرم! ازطرف پدر زنت»

 امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۲۹ ] [ مشاوره مديريت ]
                                                                                                                                                      
 
                                                           
بقيه در ادامه مطلب                                                                                
shab ahange del aram                                          
(


پيرمرد فــــرار كـــرد، همه همسايه ها بـــراي دلـــداري به خـــانه

پيـــرمرد آمدند و گفتند: عجـــب شـــانس بدي آوردي كه اسبت فرار كرد!

 

روستا زاده پيــــر جواب داد: از كـــجا مي دانيد كه ايـــن از خوش شانسي

من بـــوده يا از بـــد شانسي ام؟ همسايه ها با تـــعجب جــــواب دادن:

خــــوب معلومه كه اين از بد شانسيه!

 

هنوز يك هفته از اين ماجــــرا نگذشته بـــود كه اسب پيــــرمرد به همراه

بيست اسب وحشي به خانه بـــرگشت. اين بار همسايه ها بــــراے تبريك نزد

پيرمرد آمدند: عجب اقبال بلندي داشتي كـــه اسبت به همراه بيست اسب

ديگـــر به خانه بر گشت!

 

پير مرد بار ديگــــر در جــواب گـــفت: از كجا مـــےدانيد كه ايــن از

خوش شانسي من بوده يا از بد شانسي ام؟

 

فـــــــرداي آن روز پـــسر پيــــرمرد در ميان اسب هاي وحشي، زمين

خــــورد و پايش شـــكست. همسايه ها بار ديگــــر آمدند و گـــفتند:

عـــجب شانس بدي! و كـــشاورز پيــــر گفت: از كجـــا مــے دانيد كه اين

از خوش شانسي مـــن بوده يا از بد شانسي ام؟

 

و چند تا از همسايه ها با عصبانيت گـــفتند: خب مـــعلومه كه از بد

شانسيه تـــو بـوده پيـــرمرد كـــودن!

 

چــــند روز بــعد نيــــروهاي دولتــــے براي ســــربازگيري از راه

رسيدند و تمام جـــوانان ســـالم را براي جـــنگ در ســــرزميني دوردست

با خود بردند. پســـر كشاورز پير به خاطـــــر پاے شـــكسته اش از

اعــــزام، مـــعاف شد.

 

هـــمسايه ها بار ديگـــــر بـــراي تبـــريك به خانــه پيــــرمرد

رفتند: عجب شانسي آوردي كه پســـرت مــعاف شد! و كــشاورز پيــــر گفت:

از كــجا مـــے دانيد كه…؟

 

خيلي از ما اتفاقاتي در زندگــــــــے خــــود داشتيم؛اتفاقـــاتي كـــه

از نظر ظـــاهـــري بـــراي ما بـــد بوده اند اما براے مــا خـــير

زيادي در آن نهفته بوده است...

 

خـــــداوند يگــــانه تكيه گــــاه من و توست!

 

پس...

 

بـــه "تدبيرش" اعتماد كـــــن..

 

بـــه "حـكمتش" دل بســـپار...

 

بـــه او "تـوكــــــــــــل" كـــــن...

 

و ...

 

بـــه سمت او "قدمـے بردارامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۲۵ ] [ مشاوره مديريت ]

چه كسي ميگويد كه گراني شده است؟

دوره ي ارزانيت

دل ربودن ارزان

دل شكستن ارزان

دوستي ارزان است

دشمنيها ارزان

چه شرافت ارزان!

تن عريان ارزان!

ابرو قيمت يك تكه نان و دروغ از همه چيز ارزاتر

قيمت عشق چقدر كم شده است؟!؟

كمتر از اب روان و چه تخفيف بزرگي خورده

قيمت هر انسان

z.mohammadiامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۲۴ ] [ مشاوره مديريت ]

                   

اگر بخواهيد به ميلادي هم بدانيد مطابق است با ۲۰ مارس ۲۰۱۳ ميلادي ،سال ۱۳۹۲ سال مار است.

سال مار يعني سالي كه سياره مشتري پا به برج سرطان مي گذارد. سال هاي ۱۲۸۴، ۱۲۹۶، ۱۳۰۸، ۱۳۲۰، ۱۳۳۲، ۱۳۴۴، ۱۳۵۶، ۱۳۶۸، ۱۳۸۰، ۱۳۹۲ و … سال هاي حيوان مار هستند كه در آن ها اتفاقات غير منتظره اي رخ داده كه برخي از آن ها در اينجا آورده شده اند :

۱۳۰۸ : فوت احمدشاه قاجار , درگيريهاي شديد در بيت المقدس.و نخستين برخوردها بين اعراب ويهوديان

شرور، كارهاي شرارت بار. اما براي اينكه انسانهاي ظاهرا خوب كارهاي شرورانه


بكنند، به  دين نياز است

shab ahange del aram                                                                   امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۱۶:۲۱ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. http://iranmct.com/news/page/12مدیریت. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. Business Planبیرینس پلن طرح توجیهیمدیریت. کلینیک کاشت موی طبیعی آسمان