مشاوره مديريت

اولین قدم برای نزدیک‌شدن به شغل

یکی از اصلی‌ترین معضلات کشور در حال حاضر، بیکاری جوانان است. هرچند بخشی از راه‌حل این مشکل در دست دولت و حتی بخش خصوصی است تا با ایجاد فرصت‌های شغلی و کاهش هزینه‌ها برای ایجاد شغل، این وضع را بهبود بخشند، اما بخش بزرگی از راه‌حل نیز در دستان طرف دیگر، یعنی جویندگان کار است. جوانانی که در انتهای دوره تحصیل خود، عملا هیچ مهارتی کسب نکرده‌اند، نمی‌توانند انتظار داشته باشند که به سرعت از سوی شرکت‌ها برای کار پذیرفته شوند. اولین قدم برای نزدیک شدن به شغل، آمادگی برای شرکت در مصاحبه کاری است. این وظیفه‌ای نیست که دولت بتواند برای آن کار کند و فقط به خواست خود فرد مربوط می‌شود. خانواده نیز برای بالا بردن این آمادگی نقشی موثر خواهند داشت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه ساوت‌وست ایرلاینز، گربه شد؟

دانشمندان و کارشناسان علم مدیریت در دهه‌های گذشته همواره بر این نکته تاکید کرده‌اند که در بازارهای پررقابت و بدون فرصت رشد، نمی‌توان به سودآوری قابل توجهی دست یافت. آنها برای چنین بازارهای دشواری عبارت «بازار سگی» را برگزیده‌اند و آن را مانند شرایطی می‌دانند که تعداد بسیاری سگ گرسنه بر سر تکه‌ای استخوان در جنگ هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چه کسی در نهایت مسوول موفقیت شماست؟

حس عالی رفتن به محل کار و حاضر بودن در میان گروهی از همکاران فعال با هدفی مشترک و پشتیبانی از انگیزه‌ا‌ی خاص می‌تواند کارمندان را بهتر از هر نیروی دیگری وادار به فعالیت کند. نکته‌‌ کلیدی این است که کارمندان احساس ‌کنند جزئی از یک مجموعه‌ای بزرگ‌تر از خودشان هستند، هدف دارند و انگیزه‌ درستی پشتیبان آنها است که موجب می‌شود نهایت تلاش خود را به‌کار گیرند. آنها هرروز در محل کار حاضر می‌شوند و تمام توجه خود را به‌کار اختصاص می‌دهند، از همکاری و مشارکت خود سود می‌برند و شناخته می‌شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

پیش‌بینی رفتارهای غیراخلاقی در فرآیند استخدام

شما واقعا از چه طریق سایرین را می‌شناسید؟ به‌طور خاص، چطور درمی‌یابید فردی که در حال استخدام او هستید، چگونه فردی خواهد بود؟ برای کمک به پاسخ به این سوال، طی چند دهه گذشته بسیاری از شرکت‌ها آزمون‌های شخصیتی را در فرم تقاضای خود یا فرآیندهای آموزش و توسعه کارمندان وارد می‌کنند. اما همان‌طور که تایا کوهن توضیح می‌دهد، یکی از مهم‌ترین مشکلات در مورد آزمون‌های شخصیتی این است که آنها از شخصیت اخلاقی چشم‌پوشی می‌کنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

پنج درس از تاریخچه تاثیر فناوری بر کسب‌وکار

تاریخ به ما می‌گوید که در درازمدت فناوری یک عامل ایجادکننده شغل است. آیا این‌بار وضع فرق می‌کند؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

شانس بخشی از معادله کارآفرینی است

«اگر همه ما به خط شویم تا چشم بسته در ساعت شلوغی در کنار اتوبان بایستیم و یک میلیون دلار برای عبور از این اتوبان شلوغ به ما پیشنهاد شود، برخی از ما این ریسک را خواهیم پذیرفت. اکثر این افراد کشته یا زخمی خواهند شد و تعداد کمی که زنده می‌مانند قسم می‌خورند که این استعداد آنها بوده است.» استفان اسپینلی، همایش دانشکده بابسون برای استادان کارآفرینی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

برگ برنده استراتژی بازاریابی دیجیتال

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، شناخت انواع مختلف تحلیل‌هایی که در اختیار دارید، مهم است. برای اینکه یک استراتژی خوب و موثر ایجاد کنید، باید فاکتورهای زیادی را که می‌توانند بر کسب‌وکار و رقابت‌پذیری شما اثر بگذارند، در نظر بگیرید.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

از به‌کار بردن این 5 کلمه در بیانیه ارزش شرکت‌تان خودداری کنید

هر سازمانی در دنیای امروز مجموعه‌ای از ارزش‌های اصلی را داراست که به‌طور ایده‌آل به عنوان «دستورالعمل‌های عملیاتی» شرکت عمل می‌کنند. هدف از بیان اصول ضروری و دیرپای سازمان‌تان، اطلاع‌‌رسانی، انگیزه‌بخشی و آموزش رفتارهای روزمره هر فردی است که در شرکت شما کار می‌کند. اما این مساله به ندرت اتفاق می‌افتد؛ چرا که اکثر بیانیه‌های ارزش (values statements) اصلی به آنچه که برای شرکت منحصر‌به‌فرد است اشاره نمی‌کنند. طبق گزارش بوز آلن همیلتون و محققان برنامه کسب‌و‌کار موسسه آسپن، اکثر ارزش‌‌های شرکت‌ها از کلمات و ایده‌های مشابهی استفاده می‌کنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مراحل یک هدف‌گذاری سالانه موفق

بیشتر افراد هدف‌‌‌گذاری را با فکر کردن در مورد همه مسائلی که می‌خواهند در طول یک سال انجام دهند، شروع می‌کنند. حالا اگر بخواهید هدف فصلی تعیین کنید، باید آن را بنویسید و سپس به عقب برگردید تا اهدافی کوچک و قابل اجرا ایجاد کنید. بسیاری از افراد نمی‌توانند به هدفشان برسند، چون یک دستاورد را بدون شناسایی انگیزه‌ای که از آن دستاورد دارند، شناسایی می‌کنند. اگر نیت خود را ندانید، خیلی راحت بیشتر خوابیدن را به رفتن به باشگاه ترجیح می‌دهید.اگر می‌خواهید یک سال موفق را شروع کنید، قبل از تهیه لیستی از چیزهایی که می‌خواهید به دست آورید، باید مشخص کنید واقعا چه می‌خواهید و چرا. اگر متعهد هستید که با شروع یک سال جدید، دستاورد بزرگی داشته باشید، اهداف خود را متمرکز کنید و با مشخص کردن زمینه‌ای بهتر و عمیق‌تر، به آن زمان برای رشد کردن بدهید.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

بستر فرهنگی؛ عاملی موثر در تصمیم‌گیری سازمانی

بخش نخست «ارین میِر»، استاد مدرسه کسب‌وکار «INSEAD» در گفت‌وگویی با «سارا گرین» از مجله کسب‌وکار هاروارد، به موضوع سلسله مراتب مدیریتی و تصمیم‌گیری در فرهنگ‌های مختلف پرداخته است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۵:۲۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه بدون تلاش سخت کارها را انجام دهیم؟

شما می‌توانید و شما نمی‌توانید
هنری فورد می‌گوید: چه فکر کنید که می‌‌‌توانید و چه فکر کنید نمی‌توانید، احتمالا حق با شماست. به عبارت دیگر اگر به انبوه کارها‌یی که باید انجام دهید نگاه کنید و قلبتان فرو ریزد و با خود بیندیشید؛ «من هرگز از عهده انجام همه این کارها بر نمی‌آیم» قطعاً، قادر به انجام آن هم نخواهید بود. از سوی دیگر، اگر تصور کنید «انجام این کارها مدتی زمان نیاز دارد، بهتر است شروع کنم...» قطع به یقین، تمام آن‌ها را انجام خواهید داد.

شما با دیگران تفاوت چندانی ندارید، به فردی فکر کنید که او را می‌شناسید؛ کسی که دارای پر‌مشغله‌ترین زندگی می‌‌‌باشد و با این حال به‌خوبی همه چیز را تحت کنترل دارد.

پس اگر افرادی هستند که می‌توانند چنین عملکردی داشته باشند، شما هم می‌توانید و همین‌طور، باید کاملاً به این موضوع ایمان داشته باشید، یا دست‌کم عملی بودن آن را امکان‌پذیر بدانید. هر بار که ممکن است افکار منفی به سراغ شما بیایند، به خود یادآور شوید که این‌طور نیست وانجام کارها ممکن است.

باید بخواهید که منظم باشید
چنانچه تمایل داشته باشید کمی منظم‌تر باشید، نیاز نیست تلاش خاصی ارائه دهید، بلکه نیاز است بخواهید و درگیر مسئله شوید. اگر صرفاً به ایده منظم بودن علاقه‌مند باشید، احتمالا عملی نخواهد بود. زیرا واقعا باید بخواهید که منظم‌تر باشید.

آیا تاکنون مجبور شده‌اید به دلیل انجام کارها‌ی عقب‌مانده، با عجله خود را به قرار ملاقاتتان برسانید؟ آیا تا به حال مجبور شده‌اید برای یافتن یک تکه کاغذ، انبوهی از کاغذها را سامان بدهید. مادام که دریافتید اگر منظم باشید چقدر از فشار کار و استرس شما کاسته خواهد شد، آماده هستید تا در ‌این‌باره کاری انجام دهید.

نیازی نیست شخصیت خود را تغییر دهید
ممکن است این‌طور فکرکنید که فردی بی‌برنامه، گهگاه فراموشکار یا آزاد هستید و همچنین می‌اندیشید که افراد منظم آدم‌هایی خسته‌کننده، بی‌احساس، قابل پیش‌بینی، یکنواخت و بالغ هستند.  نگران نباشید، نیازی نیست به یکی از آن افراد بی‌روح، سخت‌کوش و منظم تبدیل شوید. شما هنوز هم می‌توانید سبکسرانه شادمان باشید و در لحظه زندگی کنید. کافی است نسبت به همه امور منظم و کارآمد رفتار کنید، حتی اگر کاملاً در حال تظاهر به آن باشید.

فرصت ایجاد کنید
بزرگترین مانع کارآمدی افراد کمبود وقت است. مسلماً، اگر ما وقت کافی داشته باشیم، می‌توانیم همه چیز را به یاد بیاوریم. اما زمان تنها چیزی است که ما در اختیار نداریم، پس چیزی که نیاز است بیاموزید این است که شما باید خودتان فرصتها را ایجاد کنید. به طور مثال به‌جای حرف زدن با تلفن گفتگوهای خود را  از طریق ایمیل انجام دهید، به همین صورت زمان اضافه‌ای برای خود دست و پا کرده‌اید.

کارها را به روال عادی انجام دهید
هرچه به زندگی‌مان روال عادی‌تر و منظم‌تری ببخشیم و برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم، راحت‌تر ادامه خواهیم داد. بنابراین  هر روز، در یک ساعت مشخص فرزندانتان را به پارک ببرید، وقتی ناهارتان تمام شد، ایمیلتان را چک کنید. به این سبک، هرچه در زندگی برنامه‌ریزی بیشتری داشته باشید، کمتر به تلاش سخت برای پیگیری کارها‌ی خود نیاز خواهید داشت.

به خودتان نگویید؛ حوصلتان سررفته است
آیا شما یکی از آن افراد هستید که گمان می‌برید، اگر منظم و کارآمد باشید خسته‌کننده است، یا برای تهیه فهرست انجام کارهایتان و به یاد آوردن تاریخ تولد عزیزانتان حوصله ندارید، یا از داشتن دفتر خاطرات روزانه بیزار هستید؟ متاسفانه چنین طرز‌فکری خوب نیست، در یک زندگی برنامه‌ریزی شده خستگی و بی‌حوصلگی کمتری نسبت به زندگی‌های بی‌برنامه و نامنظم وجود دارد.

هول و هراس نداشته باشید
هراز گاهی حجم و فشار کار اجتناب‌ناپذیر به‌نظر می‌رسد. نمی‌دانید کار را از کجا شروع کنید و حجم آن در مقابل چشم شما، جز وحشت چیز دیگری ایجاد نمی‌کند. خب، اگر تماشای این تصویر بزرگ، تا این اندازه ترسناک است، نگاه نکنید.

اگر شما بتوانید با قضیه کنار بیایید، می‌توانید در آن واحد تنها یک کار انجام دهید. شما باید سریع، مؤثر و به‌موقع آنها را انجام دهید و یکی یکی در فهرستتان علامتگذاری کنید. اما آنچه مسلم است اینکه؛ در آن واحد فقط می‌توانید یکی از آن‌ها را پیش ببرید، نه همه را با هم.

پس سرتان را پایین بیندازید و فقط به یک گوشه از تمام آن کارها نگاه کنید. یک چیز را روی میز کارتان ببینید، نه همة کاغذهایی را که روی میز است. بهتر است کار را با ضروری‌ترین‌ها آغاز کنید و ادامه دهید. کم‌کم و آجر به آجر  کار را پیش ببرید. به حجم زیاد کار فکر نکنید و به تدریج، همه را انجام دهید تا  اینکه احساس کنید فکرتان روبه‌راه شده وکارها هم روبه اتمام است. مادام که در آخر سرتان را بالا کردید، تعجب خواهید کرد که تا چه حد توانسته‌اید با انبوه کارها کنار بیایید و انجامشان دهید.

آهسته و پیوسته عمل کنید
می‌دانید که برخی کارها خیلی سریع روی هم انباشته می شوند و شما هم نمی‌توانید از انجام آن‌ها چشم‌پوشی کنید. به طور مثال: تمیزکاری یا پر کردن فرمهای خاص.

بسیار ساده و آسان است که درست، پس از خواندن یک برگه، آن‌را پر کنید و اگر تمام تمیزکاری‌ها و جمع‌وجور منزل به‌موقع انجام بگیرد، در انتهای روز کارها ساده‌‌تر و کمتر خواهند بود. اینها عادت‌هایی است که شما باید در خود ایجاد کنید و شاید در ابتدای راه، سخت و دشوار باشند، اما با گذشت چند روز، تفاوت‌های ایجاد شده را متوجه خواهید شد و به آن‌ها ارزش می‌دهید.

پس شروع کنید، برای شما چه کارهایی وجود دارد که روی هم انباشته می‌شوند، کارهایی که خیلی سریع از عهده شما خارج می‌شوند و بعد ‌از زمان کوتاهی انجام آن‌‌ها سخت و ناراحت‌کننده خواهد بود.

تفکری مثبت داشته باشید
اگر با انبوهی از کارها روبرو هستید، در‌صورتی که ذهنیت مثبتی داشته باشید، خیلی سریع‌تر آن‌ها را به انجام خواهید رساند. بنابراین به دستاورد‌هایی که در این اواخر به دست آورده‌آید و کارهایی که بطور مؤثر انجام داده‌اید فکر کنید، نه فهرست طولانی کارهایی که هنوز انجامشان نداده‌اید.

به خاطر داشته باشید که در نهایت و در هر صورت، کارها انجام می‌شوند و در غیر این صورت، دنیا بدون آن‌ها ادامه خواهد یافت.

مواردی را که سبب اتلاف وقت می‌شوند تحت کنترل داشته باشید
برخی چیز‌ها تمام وقت و زمان را از‌بین می‌برند، مشهورترین آن‌ها اینترنت است. البته نمی‌توان آن را دست کم گرفت، چون از ابداعات نوآوری‌های خارق‌العاده است که زندگی همة ما را راحت کرده است. اما اگر مراقب نباشید به همان میزانی که در صرف وقت کمتر، مؤثر است می‌تواند به‌شدت وقت شما را هدر دهد. برخی افراد ساعت‌ها وقت خود را در آشپزخانه می‌گذرانند و غذاهایی با طمع‌های بسیار لذیذ می‌پزند. این درحالی است که این نوع آشپزی زمان زیادی می‌طلبد و آنها می‌توانند همان اغذیه لذیذ را با وقت بسیار کمتری تهیه کنند.

اوقاتی را که بازدهی بهتری دارید، شناسایی کنید
شاید شما عصرها یا غروب‌ها سرحال‌تر باشید، شاید هم صبح‌های زود ، شما باید بدانید در طی روز، چه اوقاتی برایتان کارآمدتر است تا بتوانید با توجه به قدرت مؤثر خود عمل کنید و در این زمان کارهایی را که در نظرتان ضروری‌تر است انجام دهید. به‌طور مثال کارهایی که بیشتر به تمرکز نیاز دارند، یا کاری که قصد دارید به نحوه‌احسن آن‌را به انجام برسانید.

فهرست نویسی کنید
هرگاه زندگی شلوغ و پر‌مشغله می‌شود، نوشتن و تهیه فهرست می‌تواند کمک بزرگی باشد. شما می‌توانید همة آن چیزهایی را که همیشه تلاش می‌کنید به‌یاد بیاورید، روی تکه کاغذی یادداشت کنید و به این ترتیب، مغز خود را آزاد بگذارید تا بتوانید به چیزهای دیگر فکر کنید. فهرست‌هایی قابل‌کنترل و قابل‌اجرا بنویسید.

دفترچه یادداشت داشته باشید
راه‌حلی که وجود دارد این است که دفترچه یادداشت و خودکاری داشته باشید و همیشه از آن استفاده کنید. می‌توانید دفترچه کوچکی بخرید که در جیبتان جا شود و هر‌چه را قرار است به‌خاطر بیاورید یادداشت کنید. این‌کار به طرز عجیبی ذهنتان را آزاد می‌کند و استرس و فشار را از شما می‌کاهد.

چند کار همزمان
شما می‌توانید وقتی در حال تماس گرفتن با شرکتی هستید که مدتی طول می‌کشد تا تلفن‌هایشان را جواب بدهند، به ایمیل خود هم رسیدگی کنید، یا هنگامی که تلویزیون تماشا می‌کنید، کمی هم مطالعه داشته باشید. به این ترتیب، انجام چند کار همزمان باعث صرفه‌جویی در وقت خواهد شد.

یادداشت‌ها را به در بچسبانید
اگر کارهایتان را فراموش می‌کنید چرا روی در یادداشت نمی‌گذارید تا هنگام خروج از منزل متوجه آن شوید. نه فقط روی در، بلکه هرجای دیگری که احتمال می‌دهید آن را می‌بینید. فقط کافی است به خاطر بسپارید یادداشت مخصوص خود را کجا قرار می‌دهید.

آرزو نکن کارها آسانتر باشد،
آرزو کن تو بهتر باشی!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۴:۱۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه در بازی ارتباط برنده شویم

چگونه در بازی ارتباط برنده شویم

 
 

در كسب و كار، «روابط» نقش مهمی بازی می‌كنند، همه ما این موضوع را می‌دانیم اما اغلب آن قدر درگیر مسائل روزانه می‌شویم كه به بهترین راه‌های ممكن برای ایجاد ارتباط فكر نمی‌كنیم.
وقتی با آدم‌های موفق صحبت می‌كنیم، آنها دلیل موفقیت‌شان را در نوع رابطه و اعتمادی می‌دانند كه بین شركا و دوستان برقرار كرده‌اند.

● به نیازهای دیگران توجه كنید
همه می‌دانند كه هدف از تلاش برای ایجاد ارتباط، در نهایت این است كه بتوانیم با هم و در كنار هم كار كنیم، اما برای رسیدن به چنین هدفی می‌بایست توجه به دیگران را سرلوحه تلاش خود قرار دهیم. جری ایكاف یكی از نویسندگان كتاب «مرز ارتباطات تجاری» در این‌باره می‌گوید: «باید دقت كنید كه دیگران برای چه چیز ارزش قائلند.» به اعتقاد وی كلید دست یافتن به چنین چیزی در «صبور بودن» و «كنجكاو بودن» است.

● با دیگران تبادل نظر كنید
پی بردن به اینكه چه عاملی در افراد انگیزه ایجاد می‌كند نكته‌ای مهم است اما بلافاصله پس از آن باید بتوانید اعتماد ایجاد كنید. به اعتقاد «ایكاف» بهترین روش این است كه با حالتی خستگی‌ناپذیر، ثابت قدم و قابل
پیش بینی گام بردارید یعنی نشان دهید آن قدر ارزشمند هستید كه دیگران بخواهند با شما ارتباط برقرار كنند. اما برای آنكه از نظر دیگران شخصیتی خودشیفته (از خود راضی) به نظر نرسید بهتر آن است كه قبل از انجام هر كاری دیگران را در ‌ایده‌های خوب خود سهیم كنید.
جان پالومبو رئیس شركت بازاریابی DVC كه برخی از مشتریانش كاركنان فیلم فوجی و تیغ ژیلت هستند در این باره می‌گوید: «هرگاه كسی را ملاقات می‌كنم، اگر نكته آموزشی مفیدی را به او نگویم، كارم را به درستی انجام نداده‌ام حالا چه او برای حرف من اهمیت قائل باشد چه نباشد، فرقی نمی‌كند.»

● از هر موقعیتی برای برقراری ارتباط استفاده كنید
شما می‌بایست پیوسته در این فكر باشید كه چگونه و كجا می‌توانید روابطی را ایجاد و آنها را تقویت كنید. یعنی از هر فرصتی مثل نوشیدن چای، صرف ناهار و شام و یا هر نوع ارتباط و تماسی كه در مسافرت‌ها دست می‌دهد استفاده كنید وگرنه مجبور خواهید بود راه دور و درازی را برای رسیدن به این هدف طی كنید.

● ویژگی‌های خود را بشناسید
حقیقتاً ایجاد روابطی خوب كه منجر به تجارت موفقی شود، كار مشكلی نیست. این كار به یك تنظیم ذهنی نیاز دارد یعنی می‌بایست مترصد امكانات باشید و در عین حال به اعمال‌تان آگاه باشید. می‌توانید موانعی را كه در مسیر گسترش روابط مورد نیازتان پیش می‌آید، از میان بردارید. «جیمز تام» نویسنده كتاب مشاركت بنیادی در این باره می‌گوید: به رفتارتان نگاه كنید و بازتاب آن را بسنجید. او می‌گوید: رفتارهای دفاعی كه ممكن است مانع پیشرفت شما باشند را شناسایی كنید مثلاً احتمال دارد وقتی كه وحشت زده و ترسان می‌شویم دیگری را غرق در اطلاعات كنیم یا در سكوت فرو رویم كه این می‌تواند یك اخطار اولیه باشد. وقتی چنین رفتاری را در خود تشخیص دادید، خواهید توانست اقداماتی را به عمل آورید، آنگاه یا لازم است كه آهسته‌تر پیش روید یا می‌بایست برای خنثی كردن آن رفتار هر كاری از دست‌تان برمی‌آید بكنید. با افراد مستقیماً ارتباط برقرار كنید یا مسوولیت برقراری ارتباط را برعهده دیگران نگذارید یا از واسطه كردن دیگران پرهیز كنید. برای ارتباط برقرار كردن با دیگران تلاش كنید، گهگاهی یك تلفن یا ‌ایمیل می‌تواند آنها را برای مدتی طولانی با شما مرتبط سازد. هر چند چنین ارتباطی خیلی قوی و پررنگ نیست اما مفید است، خب به هر حال هركسی مشغله‌ای دارد و نیازی به رفتار دراماتیك نیست.

● ارتباط مستقیم برقرار كنید
هیچگاه فكر نكنید كه برقراری ارتباط از طریق شبكه می‌تواند مانند ارتباط رودررو موثر باشد. به گفته ویتمن متاسفانه ارتباطات شبكه‌ای برای خیلی‌ها هدف شده است.
او می‌گوید: «ارتباط‌گران شبكه‌ای بیكارانی هستند كه قبلاً بیكار نبوده‌اند، همه شبكه را به هم توصیه می‌كنند ولی آنها در شبكه چه می‌كنند؟ آنها مرتباً افرادی كه هیچ وقت با آنها صحبت نكرده‌اند را فرا می‌خوانند و همه حرف‌شان یا «من» است یا «به كمكت احتیاج دارم»، ولی چنین كاری ایجاد ارتباط نیست بلكه نوعی چاپلوسی و تن‌آسایی است.

● هیچگاه مایوس نشوید
حفظ رابطه در تجارت مثل حفظ رابطه در مدرسه نیست. یعنی در تجارت ممكن است با وجود آنكه طی سال‌ها دلیلی برای صحبت با كسی نداشته‌اید، بتوانید ارتباطی را دوباره آغاز كنید. حتی یك تلفن و یا ‌ایمیل می‌تواند روابط تیره و تار شده را دگرگون سازد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۴:۱۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه کارهای یک هفته را در یک روز انجام دهیم؟

 

شکستن مرزهای عملکرد بخش اول
چگونه کارهای یک هفته را در یک روز انجام دهیم؟
 

 

 

 

بسیاری از افراد زندگی بسیار معمولی و معقولی دارند و به عملکردی معمولی قانع می‌شوند. اما چرا نباید در هر زمینه از زندگی به یک پدیده تبدیل شویم؟ بیایید نوع جدیدی از زندگی را آغاز کنیم که سرشار از شادی و سرزندگی است.

 

الگو گرفتن از روش قهرمانان ورزشی
قهرمانان ورزشی در فعالیت حرفه‌ای خود کارهایی انجام می‌دهند که از دید بسیاری از مردم معمولی غیرممکن است. ورزشکاران به‌زودی می‌آموزند که اگر معمولی باشند، یا حتی اگر خوب باشند نمی‌توانند قهرمان شوند. قهرمانان کارهایی بسیار سخت و دور از انتظار انجام می‌دهند و باعث تعجب همگان می‌شوند. برای قهرمان شدن باید مرزهای معمول عملکرد را شکست و عملکرد خارق‌العاده‌ای داشت.

علم افزایش عملکرد از یونان باستان به‌وجود آمده است و معلمانی بوده‌اند که ورزشکاران را آموزش می‌دادند و آن‌ها را تبدیل به قهرمان می‌کردند. نکته مهم این ‌است که افرادی که این علم را آموزش می‌دادند به‌هیچ وجه با آن مهارت آشنا نبودند. برای مثال به ورزشکاران آموزش می‌دادند که چطور در رشتة پرتاب نیزه قهرمان شوند، درحالی‌که خودشان تا به‌حال نیزه‌ای را پرتاب نکرده بودند. بنابراین نکته اصلی در رسیدن به عملکرد خارق‌العاده، مهارت تخصصی نبود بلکه موارد دیگری بود که تمرکز بر آنها باعث افزایش عملکرد ورزشکاران می‌شد.

 

چالش‌های روزانه و انرژی ما
احساس یاس و ناامیدی پس از یک روز کاری معمولا نتیجه این موضوع است که چالش‌های ما با میزان انرژی که می‌توانیم مصرف کنیم، همخوانی ندارد.  اگر ما انرژی زیادی داریم و با چالش‌هایی بسیار کوچک و ساده‌ روبرو هستیم پس از مدت کوتاهی احساس کسالت می‌کنیم و انگیزه انجام کارها در ما کمتر می‌شود.

عکس این موضوع نیز صادق است، اگر در روز با چالش‌های بسیار بزرگی مواجه هستیم که تمام انرژی ما را مصرف می‌کند و به نتایج لازم نمی‌رسیم، باز احساس یاس و خستگی خواهیم کرد.

بنابرین راز لذت بردن از روز کاری آن است که چالش‌های ما در حد انرژی و توانایی‌های‌مان باشد. در فصل‌های بعد درباره افزایش انرژی شخصی به اندازه کافی صحبت خواهیم کرد و به راه‌های ساده‌ای اشاره خواهیم کرد که باعث افزایش انرژی و عملکرد می‌شود.

فرض کنید یک ورزشکار انرژی فراوانی دارد ولی ساده‌ترین فعالیت‌های ممکن به او واگذار می‌شود، یا در تمرینات خود آن‌قدر اطراف زمین فوتبال می‌دود که تمام انرژی‌اش صرف اینکار شود. او در هر دو حالت نیز نمی‌تواند عملکرد بالایی داشته باشد. ورزشکاران می‌دانند که میزان مصرف انرژی در داشتن عملکرد مناسب نقشی حیاتی دارد.

بهترین حالت ممکن آن است که رفته‌رفته چالش‌های خود را بزرگ‌تر کنیم و از طرف دیگر ظرفیت خود را نیز افزایش دهیم تا بتوانیم انرژی بیشتری مصرف کنیم. یک ورزشکار ابتدا از وزنه‌های سبک‌تر شروع می‌کند و رفته‌رفته با افزایش توانایی بدن وزنه‌ها را افزایش می‌دهد. درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

چرا روز کاری ما به ‌اندازة کافی لذت‌بخش نیست؟
وقتی در این کتاب دربارة روز کاری صحبت می‌کنیم، برخی از دوستان شاید فکر کنند که چون کار نمی‌کنند مطالب برای آنها قابل‌استفاده نیست. منظور از روز کاری هر فعالیتی است که نه به‌عنوان تفریح بلکه به‌عنوان کاری هدفمند انجام می‌شود. این فعالیت می‌تواند آماده شدن برای کنکور، نوشتن یک‌کتاب، ورزش برای کسب تناسب اندام یا هر فعالیت دیگری باشد.

اغلب افراد بلافاصله جواب می‌دهند که دلیل عملکرد پایین آنها دیگران هستند، مثلا عضوی از خانواده که کنار آمدن با او مشکل است، رئیسی که توقعات زیادی دارد یا مشتریانی که با خواسته‌هایشان زندگی او را سخت کرده‌اند.

ولی اگر دقیق‌تر نگاه کنیم، معمولا موضوع به خودمان برمی‌گردد. گاهی شاید انرژی فیزیکی کافی نداریم و همین موضوع باعث می‌شود، از انجام کارها لذت نبریم، شاید انرژی احساسی ما کم شده است و به بازیابی آن اهمیت نداده‌ایم. همین موضوع باعث می‌شود با کوچکترین برخورد یا انتقاد دیگران احساس بسیار بدی داشته باشیم و حتی شاید حالت تدافعی بگیریم.

مدتی قبل در سمیناری درباره کارآفرینی شرکت کردم. سخنران می‌گفت: کارآفرین مانند سدی بسیار بزرگ و مستحکم در برابر انتقادات و نظرات ناامیدکنندة دیگران است. حال یک کارآفرین بسیار خلاق و باهوش که مدت زیادی استراحت نکرده، برای تفریح وقت اختصاص نمی‌دهد و بسیار خسته است آیا می‌تواند مانند سدی در برابر انتقادات و مشکلات باشد؟

همچنین شاید از لحاظ ذهنی خسته باشیم و از روش‌های مناسبی برای شارژ قوای ذهنی استفاده نکنیم. بسیاری از ما درباره مغز خودمان و روش نگهداری بهتر آن چیزی نمی‌دانیم. در فصل چهارم درباره نگهداری بهتر از مغز صحبت خواهیم کرد.

همچنین شاید نیاز به تقویت روحیه داریم. روحیه خوب خودبه‌خود حفظ نمی‌شود. تمامی این موارد به خودمان و اقداماتی که انجام می‌دهیم بستگی دارد.

بنابرین لذت‌بخش شدن روز کاری ما اغلب به خودمان بستگی دارد و اگر با روش‌های افزایش عملکرد آشنا شویم، می‌توانیم در بدترین شرایط، عملکرد بسیار بالایی داشته باشیم.

 

دونده ماراتن نباشید!
ایرانی‌ها افرادی بسیار سخت‌کوش هستند. هر روز در جلسات مشاوره با مدیرانی برخورد می‌کنم که حداقل روزی 10 ساعت به‌طور پیوسته کار می‌کنند. آنها معتقدند که با کار و تلاش پیوسته و بی‌وقفه بالاخره موفق می‌شوند و عده‌ای از آنها به موفقیت‌های بزرگی هم دست می‌یابند. ولی همیشه اینگونه نیست.

برای افزایش عملکرد و انجام کارهای خارق‌العاده باید دیدگاه خود را نسبت به کارها عوض کنیم. ما دوندة دوی ماراتن نیستیم که ساعت‌های بی‌وقفه فعالیت کنیم تا به خط پایان برسیم. انجام بسیاری از کارهای روزانه مانند دوی سرعت هستند. در دوی سرعت ورزشکار استراحت کافی می‌کند. با ورزش و تمرینات مناسب و همچنین تغذیه صحیح، انرژی کافی ذخیره می‌کند. سپس در مدت کوتاهی عملکردی بسیار بالا از خود نشان می‌دهد و سپس مجددا به استراحت می‌پردازد.

مشکل بسیاری از مدیران و کارمندان آن است که در طول روز فعالیت‌های طولانی و بی‌وقفه‌ای دارند که معمولا بازده بسیار پایینی دارد و همین موضوع باعث می‌شود انجام کارهای قابل‌توجه و بزرگ، سخت‌تر شود و نتیجه فقط خستگی و یاس است. بنابراین باید این دیدگاه را کنار بگذاریم که اگر نتایج کافی حاصل نمی‌شود راه‌حل آن است که بیشتر کار کنیم و ساعات کاری را افزایش دهیم. با این روش نمی‌توان عملکرد خارق‌العاده‌ای داشت.

 

در «حوزه خاکستری» گرفتار نشوید!
روز کاری اغلب مردم کاملا خطی است، یعنی از صبح که به محل کار می‌روند مثلا 9 صبح تا 5 بعد‌از‌ظهر، فعالیت‌هایشان در حوزه خاکستری است، یعنی مغز و احساسات و تمام قوای دیگر و انرژی فیزیکی به‌گونه‌ای است که نه کاملا درگیر یک فعالیت، نه کاملا از آن فعالیت جدا می‌شوند.  

فرض کنید کار شما پاسخگویی به ایمیل‌های مشتریان است. شما صبح به محل کارتان می‌رسید و درحالی‌که با همکاران صحبت و احوال‌پرسی می‌کنید کامپیوتر را روشن می‌کنید و سراغ ایمیل‌های دریافتی می‌روید. سپس اولین ایمیل را باز می‌کنید، ناگهان به این فکر می‌افتید چای بنوشید. از جای خود بلند می‌شوید و با لیوان چای پشت کامپیوتر برمی‌گردید. حین خواندن اولین  ایمیل و پاسخگویی به آن پیامکی دریافت می‌کنید که قبض موبایل را پرداخت نکرده‌اید. وسط نوشتن پاسخ، سراغ موبایل می‌روید و می‌بینید چند پیامک دیگر هم دریافت کرده‌اید. آنها را می‌خوانید و به کارتان برمی‌گردید.

پس از پاسخگویی ایمیل اول، سراغ ایمیل دوم می‌روید و درمی‌یابید که برای پاسخگویی کامل باید از همکارتان اطلاعاتی دریافت کنید. به اتاق او می‌روید و او درباره اتفاقی که همان‌روز هنگام آمدن به محل کار برایش پیش آمده صحبت می‌کند. 10 دقیقه‌ بعد برمی‌گردید و به ایمیل دوم پاسخ می‌دهید و این شرایط تا پایان روز کاری ادامه می‌یابد.

در این شرایط شما در حوزه خاکستری هستید، یعنی نه به‌صورت کامل درگیر انجام کار می‌شوید و نه کاملا از کار جدا می‌شوید. در این حالت معمولا عملکرد به کمترین مقدار ممکن می‌رسد و اتلاف وقت خیلی زیادی خواهید داشت.

در روش دوم شما به محل کارتان می‌رسید. برای خود چای تهیه می‌کنید. موبایل خود را خاموش می‌کنید. درِ اتاق را می‌بندید و 90 دقیقه متوالی بدون کوچکترین وقفه‌ای کارتان را انجام می‌دهید. تمام همکاران شما می‌دانند هنگام کار نباید با شما صحبت کنند. وقتی 90 دقیقه پیوسته کار کردید به خود استراحت می‌دهید و در این فرصت با همکاران وقت می‌گذرانید و سپس مجددا به کار خود برمی‌گردید. در این روش بازده شما بسیار بالاتر است و از کارتان لذت می‌برید.

خود را با ساعت‌ها کار ممتد با عملکرد پایین فریب ندهید. معمولا 7 تا 8 ساعت کار مداوم در حوزه خاکستری، معادل 90 تا 120 دقیقه کار کاملا متمرکز و شدید و بدون وقفه است. بسیاری از فعالیت‌های روز کاری در همان دو ساعت اولیه روز قابل‌انجام هستند. البته واضح است منظورمان کارهایی هستند که به زمان خاصی وابسته نیستند. مثلا نمی‌توانید ناهار را در همان دو ساعت اول روز میل کنید!

 

رازهای افزایش عملکرد
در ادامه به رازهای افزایش عملکرد می‌پردازیم تا دیدگاهی کلی از افزایش عملکرد به‌دست آورید.

 

تصمیم آگاهانه
اولین قدم برای افزایش عملکرد، تصمیم آگاهانه است. فرض کنید در حال قدم زدن برای رسیدن به مکانی خاص هستید. ناگهان ساعت خود را نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که دیر شده است. در آن لحظه تصمیم می‌گیرید که سرعت خود را افزایش داده و سریع‌تر قدم بردارید. این تصمیم باعث افزایش سرعت شما و رسیدن به‌موقع به محل موردنظر می‌شود.

در بسیاری از کارهای فردی هیچ تصمیمی برای انجام سریع‌تر کارها نداریم و همین باعث می‌شود کار را در زمان بیشتری انجام دهیم. اگر در دوره‌های تندخوانی شرکت کرده باشید حتما می‌دانید که یکی از اصول اولیه تندخوانی آن است که تصمیم بگیریم سریع‌تر بخوانیم.

 

قانون پارکینسون
قانون پارکینسون می‌گوید: «مدتِ انجام یک فعالیت، در زمانی که برای آن درنظر گرفته‌ایم منقبض یا منبسط می‌شود».

گاهی مجبور می‌شویم فقط دو ساعت در محل کارمان باشیم و پس از آن باید از آنجا خارج شویم تا به کار مهم‌تری برسیم. شاید برای شما هم پیش  آمده باشد که در کمال تعجب درمی‌یابید کارهای ضروری آن روز را در همان دو ساعت به‌پایان رسانده‌اید. چرا هر روز با این دید کار نکنیم که تمام کارها باید در همان دو ساعت اول روز تمام شود.

اگر فعالیت‌های خود را به زمان محدود نکنیم، معمولا وقت بسیار بیشتری را اشغال خواهند کرد و باعث کاهش عملکرد می‌شوند.

یکی از روش‌های استفاده از قانون پارکینسون آن است که در برنامه روزانه برای هر فعالیت، وقتی معادل نصف زمان همیشگی را درنظر بگیریم و تصمیم بگیریم سریع‌تر کار کنیم. همین تغییر ساده می‌تواند زمان انجام کارها را به‌میزان چشمگیری کاهش دهد.

 

آیا مدیریت زمان کافی است؟
بسیاری از افراد افزایش عملکرد را با مدیریت زمان یکسان می‌دانند. یعنی وقتی درباره انجام کارهای بیشتر در یک زمان مشخص صحبت می‌کنیم، بلافاصله می‌گویند تنها راه ممکن آن است که در مدیریت زمان مهارت بیشتری پیدا کنیم. ولی مدیریت زمان با اینکه بسیار مهم است، کافی نیست. برای کسانی که می‌خواهند عملکرد بسیار بالایی داشته باشند مدیریت انرژی بسیار مهم‌تر از مدیریت زمان است.

افرادی که در مدیریت زمان قوی هستند معمولا برنامه‌ریزان قدرتمندی هستند و برای هر روزشان برنامه روزانه می‌نویسند و سعی می‌کنند فهرست کارهای روزانه را پیش ببرند و هر مورد را پس از انجام آن تیک بزنند. این موارد بخش‌های ضروری از موفقیت فردی و افزایش عملکرد هستند. ولی موضوع فقط به برنامه‌ریزی ختم نمی‌شود.

فرض کنید امروز تصمیم گرفته‌اید که کار مهمی انجام دهید. شاید پس از یک یا دو ساعت احساس خستگی کنید و همچنین گرسنگی و موارد دیگر شما را از ادامة کار منصرف کند. بنابرین افرادی که انرژی‌ کافی ندارند به‌تدریج خسته می‌شوند و کم‌کم مدیریت زمان را نیز کنار می‌گذارند.

 

در شماره بعد به مدیریت انرژی و قرار دادن شرایط بدن برای داشتن بالاترین عملکرد ممکن توضیح خواهیم داد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۴:۱۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چند قانون برای موفقیت در کار و زندگی

قانون ایمان
 آنچه را که حقیقتا با احساس به آن ایمان دارید، برای شما واقعیت می‌شود.
شما همیشه با سازگاری نسبت به ایمان خود وارد عمل می شوید. خصوصا ایمان نسبت به خودتان. ایمان شما مانند یک دستگاه عمل می‌کند که اطلاعات ناسازگار با آن را دور نگه می‌دارد. شما الزاما به آنچه که می‌بینید ایمان ندارید، بلکه آنچه را که کاملا به آن ایمان دارید می‌بینید و اطلاعاتی را که با ایمان شما در تناقض باشد، رد می‌کنید، چه ایمان و تعصبات شما بر مبنای حقیقت یا خیال باشد.
بدترین نوع ایمانی که می‌توانید داشته باشید، ایمان خود محدود است. این امر زمانی به وجود می‌آید که خودتان را در بعضی جهات محدود ببینید. به عنوان مثال، شاید خود را از دیگران کم استعدادتر ببینید. این ایمان‌های خود محدود همانند ترمز در توانایی شما عمل می‌کنند و شما را عقب نگه می‌دارند. آن‌ها دو دشمن بزرگ در موفقیت شخصی را به وجود می‌آورند: شک و ترس. آن‌ها شما را از کار می‌اندازند و باعث می‌شوند در ریسک کردن که برای تحقق توانایی شما لازم است، تامل کنید. شما برای پیشرفت ، موفق بودن در زندگی و تجارت، باید ایمان خود محدود را دائما به چالش بکشید. باید هر گونه فکر یا پیشنهادی را که شما را محدود می‌کند، رد کنید. باید این را به عنوان یک اصل اساسی بپذیرید که شما یک شخص نامحدود هستید و آنچه را که دیگران انجام داده‌اند شما نیز می‌توانید انجام دهید.

 

قانون جذب
شما یک آهن ربای زنده هستید: همواره افراد، موقعیت‌ها و رخدادهایی را که سازگار با افکار مسلط شما هستند، به درون زندگی خود جذب می‌کنید.
این یکی از قوانین بزرگی است که بیشتر موفقیت و شکست در تجارت و زندگی شخصی را توضیح می‌دهد. در مدارس مذهبی یونان باستان( 3000 سال قبل از میلاد مسیح) نیز این قانون نوشته شده بود. این قانون به قدری قدرتمند نافذ و فراگیر است که هر آنچه را که انجام می‌دهید و می‌گویید یا حتی فکر و احساس می‌کنید، تحت تاثیر قرار می‌دهد.
به دلیل طرز فکر و شخصیت خود، تمام چیزهایی را که در زندگی به دست آورده‌اید، به سوی خود جذب کرده‌اید. شما می‌توانید زندگی‌تان را تغییر دهید، زیرا می‌توانید طرز فکرتان را تغییر دهید. شما می‌توانید آنچه را که هستید تغییر دهید.
شرکت‌ها به گونه‌ای محصولات، روندکاری، خدمات و شیوه‌های تجاری خود را توسعه می‌دهند تا از مشتریان، کارمندان، مسئولین‌تدارکات، سرمایه‌داران و شرایطی را که سازگار با افکار سازمانی است به خود جذب کنند. این امر به گونه‌ای است که گویی هر عضو در بیرون و درون سازمان همانند یک آلت موسیقی هستند. آن‌ها در کنار هم یک ارکستر سمفونی بزرگ را تشکیل می‌دهند. همه با هم در حال نواختن هستند که فعالیت‌های شما در تجارت و زندگی‌تان را ایجاد می‌کنند.
هرگاه در هر سازمانی اوضاع به خوبی پیش نرفت، سریع‌ترین راه برای ایجاد تغییر، آوردن شخص جدیدی است تا راه و روش فکر و احساس افراد  در مورد خود و آنچه انجام می‌دهند را تغییر دهد. ارزش‌ها و بینش‌ها و استراتژی‌ها و سیاست‌های جدید در برابر مشتریان و یکدیگر، تغییرات سریع و چشمگیری را به همراه می‌آورد.

 

قانون جبران مفرط
اگر همیشه بیشتر از آن مبلغی که دریافت می‌کنید،‌کار کنید، همیشه بیش از آن مبلغی که به دست می‌آورید را دریافت می‌کنید.
برای این‌که انسان بسیار موفقی باشید باید به دنبال فرصت‌هایی باشید که فراتر از نیازهای شغلی‌تان باشد. ناپلئون هیل، به روایتی برجسته‌ترین محقق در مورد موفقیت در نیمه قرن بیستم، به این نتیجه رسید که یکی از کلید‌های بزرگ موفقیت در آمریکا، اشتیاقی برای مایل‌ها حرکت اضافی بود.
به خاطر همین اصل آینده‌ی شما نامحدود می‌شود. هیچ محدودیتی بر کارهای اضافی که می‌توانید برای افزایش ارزش بیشتر به کارتان اضافه کنید، وجود ندارد. در هر کاری که انجام می‌دهید می‌توانید چند مایل بیشتر از هر روز و در هر صورت حرکت کنید. همیشه می‌توانید در جست‌وجوی فرصت‌هایی باشید که فراتر از افتخارات شما باشد.
ارل نایت اینگل، سفارش کرده که باید همیشه بیشتر از آنچه دریافت می‌کنید، کار کنید در غیر این صورت هیچ وقت بیشتر از زمان حال دریافت نخواهید کرد. تنها روشی که می‌توانید بیشتر برداشت کنید این است که بیشتر بکارید. تنها روشی که می‌توانید بیشتر دریافت کنید، این است که ارزش بسیار زیادی به کارتان دهید و  به نتایج بهتر و بیشتری دست یابید.

 

قانون خلاقیت
هر گونه پیشرفت در زندگی بشر با یک فکر در ذهن شخص شروع می‌شود.
تفکراتی که در ذهن‌تان به‌وجود می‌آید، بیش از هر چیزی شما را قادر می‌سازد تا مشکلات خود را حل کنید، بر موانع غلبه کنید و به اهداف‌تان برسید. دستیابی به هر چیز با ارزشی برای شما ممکن نیست تا اندازه‌ای که خلاقانه فکر کنید و کاری جدید و متفاوت با دیگران، انجام دهید. تمام آنچه که مورد نیاز است یک تغییر ساده است تا پایه‌های بخت شما را بنا کند و شما را به موفقیت بزرگ برساند.
ناپلئون هیل می‌گوید: هر چه ذهن انسان درک می‌کند و باور می‌کند، به آن می‌تواند برسد.
ذهن شما به گونه‌ای طراحی شده که نمی‌توانید در یک طرف ایده‌ای داشته باشید و در طرف دیگر توانایی رساندن آن ایده به واقعیت را نداشته باشید. اساس وجود ایده در ذهن هوشیار شما بدین معناست که در درون خود و اطراف‌تان توانایی این را دارید که آن را به واقعیت تبدیل کنید. تنها سئوالی که باید به آن جواب دهید این است که چگونه آن را می‌خواهید.

 

قانون مزیت
بازار، سودهای عالی را به ازای عملکرد، محصولات و خدمات عالی می‌پردازد.

مشتریان همیشه در هر چیزی بیشترین را به کمترین و کیفیت بهتر را به کیفیت کمتر ترجیح می‌دهند، زیرا کیفیت بهتر رضایت مشتری را به همراه دارد و مشکلات کمی پس از خرید به وجود می‌آورد. شرکت‌هایی با رتبه‌بندی‌های کیفیت بالا، می‌توانند در هر فروش خود مبلغ بیشتری را به‌دست آورند. تعهد در قبال کالا و خدمات عالی، امن‌ترین و قابل پیش‌بینی‌ترین استراتژی برای موفقیت در تجارت به شمار می‌رود.
بازار، آدم سخت‌گیری است همیشه منصفانه رفتار می‌کند و همیشه ارزش‌های واقعی مشتریان را منعکس می‌کند. همیشه به شرکت‌هایی پاداش می‌دهد که کالاها و خدمات را با قیمت مناسب عرضه می‌کندو آن‌هایی را تنبیه می‌کند که از این کار اجتناب می‌ورزند.
راه حل اصلی برای این‌که پاداش‌های عالی را در کار خود به دست آورید، این است که در انجام مهم‌ترین قسمت‌های شغل خود که توسط مدیر و مشتریان شما تعریف می‌شوند، به طور عالی عمل کنید. کلید موفقیت شما در تجارت این است که شهرت خود را به عنوان کسی که در انجام هر کاری به طور عالی وارد می‌شود، افزایش دهید.

موارد فوق فرازی از کتاب صد قانون بی چون و چرای موفقیت در تجارت است. هنگام مطالعه در هر قانونی چند لحظه صبر کنید و رفتار و کردار خود را در رابطه با آن قانون ارزیابی کنید. یک بینش یا ایده‌ی جدید که قبلا نداشته‌اید می‌تواند همان چیزی باشد که مسیر زندگی شما را تغییر دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۴:۱۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

در فاصله 90 سانتی‌متری طلا

 

در فاصله 90 سانتی‌متری طلا

یکی از علل عمده شکست و ناکامی این است که در برخورد با مشکلات موقتی متوقف شویم و دست از تلاش برداریم. هرکسی را که بگویید این را زمانی تجربه کرده ‌است.

در روزگاری که همه در اندیشه طلا بودند یکی از عموهای داربی گرفتار تب طلا شد. راهی غرب شد تا با حفاری زمین به ثروت برسد. او هرگز نشنیده بود که در مغز انسان طلایی به مراتب بیش ‌از آنکه او از زمین بیرون بیاورد وجود دارد. او با اخذ اجاره‌نامه با بیل‌ و ‌کلنگ سرگرم کار شد. بعد از هفته‌ها کار طاقت‌فرسا به کلوخه‌های براق طلا رسید. اکنون به وسیله‌ای نیاز داشت که این کلوخه‌ها را از دل خاک بیرون بکشد. بی‌آنکه کسی متوجه شود روی معدن را پوشانید و عازم شهر ویلیامزبرگ در ایالت مریلند شد تا موضوع را برای بستگان و برخی از همسایگان بازگو کند. آن‌ها دور هم جمع شدند و پول خرید دستگاه حفاری را تدارک دیدند، آن‌را خریدند و به محل معدن طلا بردند. عمو و داربی سرگرم کار شدند.

نخستین کامیون کلوخه‌ها را به کوره ذوب و استخراج طلا فرستادند. معلوم شد که یکی از غنی‌ترین معادن کلورادو را یافته‌اند. حمل چند کامیون کلوخه طلا کافی بود تا همه بدهی‌های آن‌ها را پاک کند و نوبت به سود کلان برسد. مته‌های حفاری زمین را می‌شکافتند. امید داربی و عمویش بیشتر می‌شد تا اینکه اتفاقی افتاد. رگه‌های طلا بی‌مقدمه ناپدید شدند. آن‌ها به پایان رنگین‌کمان رسیده بودند. از معدن طلا دیگر اثری نبود. به کندن زمین ادامه دادند، مایوسانه می‌خواستند رگه طلا را از نو بیابند، اما موفق نشدند.

سرانجام تصمیم گرفتند دست از کار بکشند.

دستگاه حفاری را به چند‌صد دلار فروختند و با قطار به دیارشان برگشتند. کسی که دستگاه را خریده بود از یک مهندس معدن خواست تا به معدن نگاهی بیدازد و برای او محاسبه کوچکی انجام دهد. مهندس مزبور نظر داد که  پروژه حفاری معدن از‌ آن جهت شکست خورده که صاحبان آن با معدن و اصول حاکم بر آن آگاه نبودند. مساحی این مهندس نشان داد که رگه طلا در فاصله 90 سانتی‌متری از محلی که خانواده داربی کارشان را متوقف کرده بودند، از نو پدیدار خواهد شد و دقیقا این اتفاق افتاد. کسی که دستگاه حفاری را خریده بود میلیون‌ها دلار ثروت انباشت کرد. او به حقیقت مهمی توجه کرده ‌بود و آن این‌که قبل از تسلیم‌ شدن و دست‌کشیدن از کار باید با متخصص به مشورت نشست.

هرگز به گفته دیگران دست از کار نمی‌کشم
داربی مدت‌ها بعد، جبران زیان خود را کرد. او به ثروتی بیش ‌از این‌ها دست یافت و این زمانی بود که او به کشفی بزرگ نایل آمد. او فهمید که اشتیاق می‌تواند به طلا تبدیل شود. آقای دارابی به کار فروش بیمه عمر مشغول شد.

آقای داربی که می‌دانست به دلیل آن‌که در 90 سانتی‌متری طلا کارش را رها کرده و سود کلانی را از دست داده ‌است، با خود گفت:« من در فاصله 90 سانتی‌متری طلا متوقف شدم. اما از این به‌بعد، وقتی به اشخاص رجوع می‌کنم و از آن‌ها جواب نه می‌گیرم، تسلیم نمی‌شوم»

داربی در شمار معدود کسانی قرار گرفت که سالانه بیش ‌از یک ‌میلیون دلار بیمه عمر می‌فروشند. او پیروزی خود را مدیون شکستی می‌داند که در کار استخراج از معدن طلا متحمل شد. او می‌داند که قبل از موفقیت باید شکست‌های موقتی را پذیرفت. وقتی سایه‌های شکست از راه می‌رسند، ساده‌ترین و به ظاهر منطقی‌ترین اقدام دست کشیدن از فعالیت است و این اقدامی است که اغلب می‌کنند. بیش ‌از 500 نفر، از موفق‌ترین افراد مملکت در مصاحبه با من گفتند که بزرگترین موفقیت آن‌ها یک قدم فراتر از جایی که شکست خورده بودند نصیبشان شده است. تو گویی شکست به عمد در یک قدمی موفقیت چهره می‌نماید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۴:۱۵ توسط:مشاوره مديريت موضوع: