مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
لینک دوستان
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۰۲:۵۹ ] [ مشاوره مديريت ]
 

نگاهي به تلويزيون و پديده يي به نام مجري

تلويزيون از جمله رسانه هاي قدرتمندي است كه حضور پرقدرت خود را به عنوان يكي از عوامل كنترل افكار تثبيت كرده و در كنار رسانه هاي ديگر از جمله روزنامه و سينما با شتاب هر چه بيشتر رو به رشد است.
كاركرد تلويزيون به عنوان رسانه يي كه مي تواند ابزار قدرت را به دست گرفته و بر افكار مردم تسلط داشته باشد بر هيچ كس پوشيده نيست و آرزوي هر كسي است كه بتواند بخشي از اين رسانه را در اختيار داشته باشد.
جذابيت تلويزيون در اين است كه از گروه هاي مختلفي جهت ارتقاي بار علمي، فرهنگي و هنري خود استفاده مي كند و هر كشوري به فراخور امكانات خود به شكل خاص از آن استفاده مي كند. اگر روزگاري لنين اعتقاد داشت كه با در اختيار داشتن سينما مي تود يكي از آن روشها شيوه اي است كه بعضي از ستارگان معروف سينما به كار مي برند.

بسياري از اين چهره ها هر شب تمرين حرف زدن در شرايط دشوار، يعني في البداهه انديشيدن و في البداهه فكر كردن، مي كردند. در خاطرات اين افراد مي خوانيم كه وقتي دور هم جمع مي شدند، هر يك روي تكه كاغذي موضوعاتي را مي نوشتند و آن را تا مي كردند و داخل كيسه مي انداختند. بعد كيسه را خوب تكان مي دادند و شانسي كاغذي را بيرون مي كشيدند. بعد بلافاصله مي ايستادند و يك دقيقه در مورد آن موضوع في البداهه حرف مي زدند. آنها هيچ وقت درباره يك موضوع دو بار حرف نمي زدند. نكته اصلي اين است كه آنها بعد از انجام اين بازي به مدت دوسال، در بداهه گويي بسيار قوي شده بودند و مي توانستند درباره موضوعات مختلف سخنراني كنند.

ديل كارنگي در دوره هاي آموزشي خود از شاگردانش مي خواهد كه في البداهه حرف بزنند. ديل كارنگي مي گويد: «تجربه به من آموخته است كه اين تمرين دو فايده اساسي دارد:

1-      به شاگردها ثابت مي كند كه مي توانند في البداهه فكر كنند.

2-      اين تجربه به آنها كمك مي كند كه موقع ايراد سخنراني اعتماد به نفس بيشتري داشته باشند. با اين تجربه، آنها تشخيص مي دهند كه اگر بدترين وضع هم پيش بيايد و نتوانند از متن آماده شده شان استفاده كنند، اين مهارت را دارند كه في البداهه مطلبي بگويند و موضوع را جمع و جور كنند.

بنابراين هر چند وقت يكبار  به شاگردان موضوع متفاوتي براي سخنراني خواهيم داد و تا وقتي هم كه از جا بلند نشده اند كه صحبت كنند، موضوع را نخواهند دانست.» ديل كارنگي اضافه مي كند: «به هر كس موضوعات بي ارتباط با شغل و حرفه اش مي دهيم. آنها سعي مي كنند با توجه به دانشي كه دارند، بين موضوع داده شده و موضوعي كه بلد هستند، نوعي ارتباط برقرار كنند. شايد اولين بار كه صحبت مي كنند،حرفهايشان چنگي به دل نزند، ولي بالاخره ياد مي گيرند. اين كار براي بعضي ها سخت و براي بعضي ديگر آسان است. اما در نهايت همه مي دانند كه اين كار بسيار آسانتر از آن است كه فكرش را مي كرده اند و همين بسيار خوشحالشان مي كند. مي بينند كه مي توانند قدرتي را در خود مي توانند تقويت كنند كه فكرش را هم نمي كردند صاحب آن باشند.» ديل كارنگي همچنين درباره شيوه ديگري براي تقويت في البداهه گويي مي افزايد: «يكي ديگر از شيوه هايي كه ما براي شاگردانمان به كار مي گيريم تا بتوانند في البداهه سخن بگويند، زنجيري بودن اين تكنيك است. اين شيوه در كلاسهاي ما انگيزه هاي جالبي را ايجاد مي كند. نحوه كار به اين شكل است كه به يكي از شاگردان مي گوييم داستاني را اختراع و آن را به جالبترين شكلي كه مي تواند بيان كند. مثلا او مي گويد: «پريروز داشتم هليكوپترم را از زمين بلند مي كردم كه يكمرتبه ديدم چند بشقاب پرنده دارند به طرف من مي آيند. مي خواستم فرود بيايم، اما مرد كوتوله اي در يكي از بشقاب پرنده ها به طرفم آتش گشود. من ...» در اين لحظه زنگي به صدا در مي آيد و نشان مي دهد كه وقت آن سخنران به اتمام رسيده است و شاگرد ديگري بايد داستان را ادامه بدهد. همين طور كه تك تك شاگردها قصه را ادامه مي دهند، ممكن است ماجرا سر از مريخ يا تالار كنگره دربياورد.»

دوم/ از لحاظ ذهني آماده باشيد في البداهه حرف بزنيد.

موقعي كه از شما مي خواهند بدون آمادگي قبلي حرف بزنيد، غالبا توقع اين است كه درباره موضوعي كه مي توانيد درباره اش با قدرت صحبت كنيد، سخن بگوييد. مساله اي كه در اينجا وجود دارد اين است كه چگونه با شرايط سخنراني روبه رو شويد و تصميم بگيريد كه در زمان كوتاهي كه به شما داده مي شود، نكات مهم مورد نظرتان را بيان كنيد. يكي از بهترين راههاي مطابقت با اين وضع آن است كه خود را از لحاظ ذهني براي چنين شرايطي آماده كنيد. وقتي به جلسه اي مي رويد از خود بپرسيد اگر الان از شما بخواهند كه صحبت كنيد، چه خواهيد گفت و بهترين جنبه موضوع كه مي توان آن را در اين مدت كوتاه، واضح و روشن بيان كرد، كدام است؟ موافقت و يا مخالفت خود را در مورد سخناني كه هم اينك گفته مي شوند، چگونه بيان خواهيد كرد؟

بنابراين اولين راهنمايي اي كه به شما پيشنهاد مي كنم اين است كه از نظر ذهني خودتان را آماده كنيد تا در همه شرايط بتوانيد في البداهه حرف بزنيد. اين يعني آن كه في البداهه فكر كنيد و اين كار يكي از دشوارترين كارهاي دنياست. ولي من مطمئنم هيچ كس نتوانسته است به عنوان يك سخنران بديهه گو اعتباري به دست آورد، مگر اينكه قبلا ساعت ها ذهن خود را مشغول تجزيه و تحليل شرايط عامي كه در آنها قرار  داشته است، كرده باشد. اين گونه سخنراني ها در واقع في البداهه نيستند، بلكه براي آنها از قبل آمادگي كلي وجود دارد. با چنين شيوه اي چون موضوع سخنراني را مي دانيد، مشكل شما فقط سازماندهي و تنظيم زمان و وضعيت خواهد بود.

 به عنوان يك سخنران بداهه گو، طبيعتا فرصت كمي براي صحبت خواهيد داشت، بنابراين تصميم بگيريد كه كدام جنبه از موضوع به شرايط شما مي خورد. از بابت اينكه آمادگي قبلي نداريد عذرخواهي نكنيد. اين را همه مي دانند كه شما از قبل آمادگي نداشته ايد. هرچه زودتر سر اصل مطلب برويد.

سوم/ بلافاصله مثال و نمونه اي بياوريد

چرا؟ به سه دليل كه در پست بعدي خواهم نوشت.

منبع :

 http://mojri3.blogfa.com/post-190.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۰۲:۵۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

بالبداهه سخن گفتن : بخش دوم

 در مطلب قبلي نكاتي براي ارتقاء توان في البداهه سخن گفتن نوشتم. اينكه ابتدا في البداهه سخن گفتن را تمرين كنيد و هميشه آماده باشيد كه في البداهه حرف بزنيد. در ادامه خواهيم خواند كه بايد بلافاصله مثال و نمونه اي بياوريد،  با تحرك و قدرت صحبت كنيد و از اصل همين جا و همين حالا استفاده كنيد.

سوم/ بلافاصله مثال و نمونه اي بياوريد.

چرا؟ به سه دليل: 1) چون مي توانيد فورا خودتان را از ضرورت فكر كردن درباره جمله بعديتان خلاص كنيد و بيان تجربيات حتي در وضعيت في البداهه گويي كار دشواري نيست. 2) آرام وارد عرصه سخنراني مي شويد و اولين لحظات ترديد و دلهره شما از بين مي روند و فرصت پيدا مي كنيد خودتان را درباره بيان موضوعي آماده كنيد. 3) بلافاصله توجه مخاطبان خود را جلب مي كنيد. آوردن مثال مطمئن ترين و سريع ترين راه جلب توجه مخاطب است.

مخاطبي كه جذب جنبه انساني مثال شما شده است، در لحظات اوليه سخنراني يعني موقعي كه بيشتريننياز را به اطمينان خاطر داريد، آن را به شما مي دهد. ارتباط يك راه دو طرفه است و سخنراني كه مي تواند توجه مخاطب را جلب كند، بلافاصله متوجه اين موضوع مي شود. همين كه نيروهاي پذيرنده را مثل يك جريان الكتريكي بالاي سر مخاطبانش مي بيند و برق پذيرش را در چشمهاي آنها مشاهده مي كند، ترغيب مي شود كه نهايت سعي خود را بكند و به آنها پاسخ بدهد. بنابراين ارتباط بين سخنران و مخاطب كليد موفقيت يك سخنراني است و بدون آن، ارتباط واقعي ممكن نيست. براي همين تشويقتان مي كنم به خصوص موقعي كه از شما مي خواهند فقط چند كلمه حرف بزنيد، از مثال استفاده كنيد.

چهارم/ با تحرك و قدرت صحبت كنيد.

اگر با انرژي و قدرت صحبت كنيد، حركات بيروني شما تاثير مثبتي روي ذهنيت خودتان خوهند داشت. تا به حال در ميان گروهي كه با هم صحبت مي كنند مردي را ديده ايد كه ناگهان در ميان صحبت آنچه را كه مي گويد با حركات هم نشان دهد؟ او خيلي زود روان و شيوا و گاهي اوقات درخشان سخن مي گويد و به زودي گروهي از شنوندگان مشتاق را جذب مي كند. ارتباط فعاليت جسمي با ذهن بسيار زياد است. ما براي توصيف كارهاي دستي و امور ذهني از اعتبارات يكساني استفاده مي كنيم. مثلا مي گوييم: «به عقيده اي چسبيده ايم. يا به فكري چنگ اناخته ايم.»

پنجم/ از اصل همين جا و همين حالا استفاده كنيد.

بالاخره وقتش مي رسد كه يكي به شانه شما بزند و بگويد: «چند جمله اي حرف مي زني؟»شايد اصلا اخطار قبلي هم در كار نباشد. شما با خيال راحت نشسته ايد و داريد از صحبت هاي مدير جلسه لذت مي بريد كه يك مرتبه متوجه مي شويد او دارد درباره شما حرف مي زند. هه به طرف شما برمي گردند و تا بياييد متجه شويد كه چه اتفاقي افتاده است، به عنوان سخنران بعدي انتخاب شده ايد.

در چنين شرايطي ذهن شما بايد فورا دست به كار شود و به قول معروف پشت اسبتان بپريد و اسبتان را چهارنعل بتازيد. حالا اگر بشود بايد آرام بمانيد. موقعي كه رو به رييس جلسه مي كنيد، وقتي است كه مي توانيد نفس گيري كنيد. بهترين كار اين است كه موقع حرف زدن، نزديك به افاردي كه مخاطب شما هستند، قرار بگيريد. مخاطبا به خودشان و كارهايي كه مي كنند علاقمند هستند. بنابراين سه منبع هست كه شما مي توانيد براي سخنراني في البداهه از آنها الهام بگيريد.

اول/ از خود مخاطبان حرف بزنيد. براي آسان سخن گفتن، ايتن نكته را از ياد نبريد. درباره شنوندگان سخن بگوييد و اين كه آنها چه كسي هستند و چه مي كنند و به خصوص اين كه براي جامعه شان و انسانيت چه مي كنند. از مثال هاي دقيق استفاده كنيد.

دوم/ موضوع موقعيت است. مطمئنا مي توانيد درباره شرايطي كه باعث گردهمايي آن عده شه است سخن بگوييد. آيا آن گردهمايي براي سالگرد واقعه اي است؟ قرار است به كسي جايزه داده شود؟ يك گردهمايي ساليانه و يا محفلي سياسي است؟

سوم/ آخر از همه اين كه اگر شنونده خوبي بوده ايد مي توانيد نكته خاصي را كه گوينده ديگري قبل از شما به آن اشاره كرده است، بگوييد و آن را مشخص كنيد. موفق ترين سخنراني هاي في البداهه آنهايي هستند كه در حقيقت في البداهه بيان شده باشند. آنها حاوي نكاتي هستند كه سخنران در دل خود درباره مخاطب و موقعيت حس مي كند و با شرايط، درست مثل دستكشي كه در دست داريد، جور هستند. لباسي هستند كه دقيقا بر قامت همين موقعيت دوخته شده است.

ششم/ في البداهه حرف نزنيد- سخنراني في البداهه ايراد كنيد.

در اين دو جمله يك اختلاف ظريف وجود دارد. هرگز فايده اي ندارد كه فرد مجموعه اي از موضوعات بي ربط را بدون آن كه رشته اي منطقي را با هم رديف كند، پشت سر هم بگويد. بايد به شكلي منطقي نظرات خود را حول و حوش يك نكته محوري نظم ببخشيد تا به هدفي كه در نظر داريد برسيد. بار ديگر تكرار مي كنم كه اگر با اشتياق سخن بگوييد، سخنراني دم دستي شما، بسيار زنده تر و موثرتر از سخنراني از پيش آماده تان خواهد شد.

منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-191.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۰۲:۵۱ ] [ مشاوره مديريت ]
 

ويژگي هاي يك سخنراني اثر بخش

زبان، مهمترين وسيله ارتباط، گفتگو و برقراري تماس و تعامل با ديگران است. انسانها گاهي به مدد زبان، با اشيا، حيوانات و وسايل پيرامون خود به نحوي عاطفي و احساسي نيز سخن مي گويند و خواسته ها و تمايلات خويش را با آنها در ميان مي گذارند. 
سخن گفتن و بيان مطلب، مقوله اي است كه مي تواند به نوعي به پيشبرد اهداف و برنامه هاي ما كمك شاياني نمايد. شايد براي شما بسيار پيش آمده باشد كه با سخني مناسب، تاثيرگذار و پرجاذبه عده اي را با نظر و خواسته خود موافق و همراه كرده باشيد و چه بسا گاهي اتفاق افتاده كه بخاطر نداشتن نفوذ كلام و عدم ارتباط مطلوب، ديگران پذيرش حرفها و مطالب ما را نداشته و نتوانسته ايم توفيق چنداني حاصل نماييم.
از سوي ديگر، در سطح جامعه اگر توجه كرده باشيم در مي يابيم كه موفقيت و محبوبيت برخي از افراد مديون و مرهون زبان خوب، بيان شيوا و گفتار دلنشين آنان است. گو اينكه آنان با كلام خود افراد را جادو كرده ودر اعماق جسم و روح مخاطبان خو جاي مي گيرند و وارد مي شوند.


در هر حال زبان، گفتار و سخن موهبتي است كه بحث و بررسي پيرامون آن مجال بيشتري از اين مختصر را مي طلبد و اين بشر است كه با اين ويژگي ممتاز و اين سلاح بزرگ، حساس و پراهميت مي تواند در عرصه هاي زندگي، كار و حيات خود دگرگوني، پويايي و ... را حاصل نمايد و چه زيبا گفته شاعر كه: 
تا مرد سخن نگفته باشد عيب و هنرش نهفته باشد.

 
پس از ذكر مقدمه فوق در ادامه قصد داريم ابتدا برخي ويژگي هاي گفتار و سخن را به اختصار برشمرده و سپس مطالبي را پيرامون يك سخنراني اثربخش ذكر نماييم. اميد است مورد توجه اصحاب ارتباطات، مديريت و روابط عمومي ها قرار گيرد.


● ويژگيهاي گفتار و سخن 
به نظر مي رسد كه اگر كلام، سخن و گفتار ما داراي ويژگي هاي زير باشد ما در ارتباطات و امور روزمره خود توفيق بيشتر و مطلوبتري خواهيم داشت. به ديگر سخن، كلام، گفتار و بيان ما بايد:


۱) حتي الامكان بر اساس منطق و پايه هاي علمي باشد. 
۲) ترجيحاً از روي احساسات و عواطف و حب و بغض نباشد. 
۳) منفعلانه و از روي عصبانيت وتعجيل نباشد. 
۴) منقطع، بريده بريده و نامفهوم نباشد. 
۵) در جهت رضاي حق تعالي و خشنودي او باشد 
۶) به خاطر خوشايند اين و آن و يا به خاطر دشمني با كسي نباشد. 
۷) بيهوده، پراكنده و بي پروا و بي ادبانه نباشد. 
۸) شفاف، صريح، ساده و بي پيرايه باشد. 
۹) قوي، مستحكم، ماندگار و جامع و مانع باشد. 
۱۰) بي روح ،گنگ، ناممكن و بي سروته نباشد.


هر چند كه بجز مطالب گفته شده درباره ويژگي هاي يك سخن و گفتار مي توان نكات ديگري را گفت اما به همين اندازه بسنده كرده و ذيلاً به قسمت بعدي مطلب مي پردازيم.


● ويژگيهاي يك سخنراني اثربخش: 
قبل از هر چيز، براي آنكه يك سخنراني اثربخش باشد بايستي مقدمات و تمهيدات مربوط به آن به خوبي مديريت شده باشد. مثلاً:


 وقت برگزاري سخنراني: 
الف ) صبح باشد (چه ساعتي) 
ب ) عصر باشد (چگونه) 
ج) اوايل هفته باشد يا آخر هفته 
د) روز تعطيل باشد يا غير تعطيل 
ه) در وقت روزهاي گرم سال باشد يا سرد 
و) در مناسبتي خاص باشد 
و...


● مكان برگزاري سخنراني: 
الف ) از نظر مسافت و موقعيت جغرافيايي و نحوه دسترسي شركت كنندگان 
ب) از لحاظ نور_ صدا_ تهويه و ... 
ج) داراي فضاي سبز و درخت و ... است يا در ميان انبوه ترافيك و صدا و .... 
د) گنجايش لازم و وسعت كاري 
ه) محل پذيرايي از ميهمانان خاص 
و) پاركينگ و عبور و مرور 
ز)آبخوري و سرويسهاي بهداشتي 
ح) امكانات از لحاظ برقراري ارتباطات (فاكس _ اينترنت _ تلفن و ... ) 
ي) دكور و چيدمان وسايل مربوطه


● سخنران 
الف) مشهور است، محبوب است. 
ب) داراي مقام و موقعيت خاصي در اجتماع مي باشد. 
ج) جزكدام گروه، حزب و يا قوم و قبيله اي است. 
د) اصالت خانوادگي و سوابق خدمتي. 
ه) مدارك تحصيلي خود را از چه مراكزي دريافت كرده است. 
و) حاميان و طرفداران او چه كساني هستند. 
ز) چه ويژگيهاي فردي و شخصيتي بارزي دارد.


● برگزار كنندگان: 
الف) چه قصدي و هدفي را دنبال مي كنند. 
ب) سازمان و يا مركز خاصي است يا بوسيله تشكلهاي غيردولتي برگزار مي شود. 
ج) كار دعوت و پذيرايي را به خوبي برنامه ريزي كرده اند. 
د) نكات ايمني، بهداشتي و حفاظتي لازم را مدنظر قرار داده اند. 
ه) داراي وحدت نظر و انسجام و هماهنگي هستند. 
و)بروشور و برگه هاي اطلاع رساني لازم را آماده نموده اند.


● شركت كنندگان (مخاطبان): 
الف) قشر خاصي از جامعه هستند. 
ب) انفرادي دعوت شده اند يا با خانواده. 
ج) براي سرگرمي آمده اند يا استفاده علمي تخصصي. 
د) براي سرگرمي كودكان و فرزندان برنامه هاي خاصي تدارك ديده شده است. 
ه) سرويس براي رفت و آمد آنان مهيا شده است. 
و) از محتوا و هدف برگزاري سخنراني اطلاع دارند.


اما اكنون مي پردازيم به بيان ويژگيهاي يك سخنراني اثربخش:

 
يك سخنراني براي يك جمع كوچك و كم تعداد به مراتب كم دردسرتر از يك سخنراني با تعداد زيادي مخاطب است در اينگونه موارد بايستي با استفاده از حركات دست، ايما و اشاره و مديريت خوب زمان، كار سخنراني را به پيش برد. 
ممكن است در بخش پرسش و پاسخ و يا در خلال سخنراني عده اي سوالات غيرمعمول از شما داشته باشند مي بايست مراقبت نماييد در دام آنها گرفتار نشويد كه در آن صورت مجلس از دست شما خارج خواهد شد. در اينگونه موارد بهتر است اول تكليف را روشن كنيد و بيان نماييد كه به سوالات خارج از موضوع و يا در لابلاي برنامه سخنراني پاسخ نخواهيد داد. 
با آوردن مثالهاي ملموس، كاربردي و روزمره، جملات، اشعار، ضرب المثلهاي معروف، خاطرات جذاب، تجربيات گذشته، يافته هاي علمي و ... گهگاه فضاي سخنراني را تلطيف نماييد تا كار شما كسالت آور و خسته كننده نباشد. 
مطالب خود را حتي الامكان خلاصه و كوتاه بگوييد و براي اينكار يادداشت هاي كوچكي حاوي سرفصل و كلمات كليدي سخنراني تهيه و آماده كنيد تا روند سخنراني و ارائه مطالب روال معقول و خوشايندي داشته باشد. 
گاهي اوقات از حضار و شركت كنندگا زيبايي كلام رعايت شود.

3- اتمام قاطعانه

سخنراني با قدرت و با خاطره اي به ياد ماندني به پايان برسد.

 منبع :

http://mojri3.blogfa.com/post-200.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۴:۰۲:۴۸ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
موضوعات وب
AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF">انواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.