مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3795
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 27
همه : 5164758
وقت ناهار روز بازي فينال ليگ قهرمانان اروپا در سال 2012، روبرتو دي ماتئو، مربي وقت تيم چلسي 10 بازيكن از 11 بازيكن خود را انتخاب كرده بود و فقط نمي‌توانست تصميم بگيرد كه چه كسي بايد هافبك چپ بازي كند. اين بازيكن بايد مقابل آرين روبن و فيليپ لام، بازيكنان مطرح بايرن مونيخ بازي مي‌كرد.

در آخرين جلسه تيم، دي ماتئو گفت‌وگويي خصوصي با اشلي كول، مدافع چپ تيم داشت و در اين مورد با او مشورت كرد. اشلي به جاي يكي از ستاره‌هاي تيم، اسم «ريان برتراند» 22 ساله را آورد. برتراند ذخيره تيم بود و تا آن زمان در ليگ قهرمانان بازي نكرده بود، چه برسد به بازي مهم فينال. وقتي ماتئو حيرت‌زده دليل اين موضوع را پرسيد، كول جواب داد «به او اطمينان دارم.» آن روز برتراند خيلي خوب بازي كرد و در نهايت چلسي در ضربات پنالتي بايرن را شكست داد و قهرمان شد. در واقع، اين پيروزي براي مديريت استعدادها بود. دي ماتئو خود را ناديده گرفت و اجازه داد اطمينان بين دو بازيكن، تصميم‌گيرنده باشد. مديريت استعدادها از سال 1997، زماني كه موسسه مك‌كينزي «جنگ استعدادها» را شناسايي كرد، به يك وسواس در كسب‌وكار تبديل شده است. نمايان‌ترين ميدان اين جنگ، تيم‌هاي ورزشي است. كريس برادي (Chris Brady)، استاد مدرسه كسب‌وكار سالفورد، مي‌نويسد فوتبال به طور خاص، «مدل اصلي كسب‌وكارهاي وابسته به استعدادها در دنياي مدرن است.» باشگاه‌هاي بزرگ فوتبال بيش از نيمي از درآمد خود را به 3 تا 7 درصد نيروي كار خود، يعني بازيكنان، اختصاص مي‌دهند. اين بازيكنان جوان ثروتمند، چندمليتي، پرتحرك و مغرورند و بنابراين مديريت آنها دشوار است، در نتيجه مديران فوتبالي بايد مديران استعداد باشند. 
مايك فورد، يكي از نويسندگان اين مقاله از سال‌ 2007 تا 2013 يكي از مديران باشگاه چلسي بوده و با كليه حوزه‌هاي عملكرد و فعاليت هاي تيمي سروكار داشته است. او اكنون به تيم‌هاي ورزشي، از جمله تيم بسكتبال آنتونيو اسپرز آمريكا، مشاوره مي‌دهد. فورد درس‌هايي را براي مديريت استعدادها شناسايي كرده است كه عبارتند از: 

1) استعدادهاي بزرگ معمولا غرور زيادي دارند. آن را بپذيريد. 
كارلوس كي‌روش كه سابقه سرمربيگري باشگاه رئال مادريد و تيم‌هاي ملي پرتغال و ايران را داشته است، مي‌گويد: «بازيكنان خيلي مطرح آگاهي عميقي از خاص بودن و منحصر به فرد بودن استعداد خود دارند كه اين حس فراتر از تكبر است.» استعدادهاي بزرگ مي‌دانند كارفرما به آنها نياز دارد، اين موضوع به آنها آزادي عمل مي‌دهد تا قوانين رفتاري را زير پا بگذارند. 
عقل سليم مي‌گويد غرور و تكبر به يك سازمان آسيب مي‌رساند؛ اما بازيكنان خوب تا حدي به خاطر همين غرور موفق مي‌شوند؛ آنها سعي خود را مي‌كنند كه ستاره باشند. در همان فينال ليگ قهرمانان 2012، ديد يه دروگبا، فوروارد وسط چلسي با گل كردن پنالتي پنجم باعث قهرماني تيمش شد. چهار سال پيش، در فينال ليگ قهرمانان در مسكو، قرار بود باز هم دروگبا پنالتي پنجم را بزند، اما پيش از آن از زمين بيرون رفت. 
در سال 2012 فورد در رختكن از دروگبا پرسيده بود: آيا پنالتي پنجم را او مي‌زند؟ او پاسخ داد: «در مسكو هم قرار بود پنالتي پنجم را من بزنم.» در واقع دروگبا خود را در مركز اين واقعه مي‌ديد و مصمم بود انتقام بگيرد. بر خلاف كليشه‌‌ موجود، «من» در تيم‌هاي ورزشي وجود دارد. 
اگر فقط مي‌خواهيد سربازان مطيع را مديريت كنيد، زندگي خود را ساده‌تر خواهيد كرد، اما در اين صورت بايد استعدادهاي برجسته و سرسختي مثل دروگبا را فراموش كنيد. به همين دليل است كه آرسن ونگر، مربي آرسنال مي‌گويد: «اگر مي‌خواهيد هفته ساده‌اي در تمرين دادن به بازيكنان داشته باشيد، پس انتظار آخر هفته سختي را در خود بازي داشته باشيد. اما اگر مي‌خواهيد آخر هفته ساده‌اي داشته باشيد، خودتان را براي يك هفته سخت آماده كنيد.» 

2) افرادي كه براي سازمان فداكاري مي‌كنند، گزينش و تحسين كنيد
بودوين زندن، بازيكن هلند كه در باشگاه‌هاي بارسلونا و چلسي بازي كرده مي‌گويد: «فوتبال فردي‌ترين ورزش تيمي است. حداقل مي‌توانيد به اين شكل آن را تجربه كنيد. در پايان هر كس براي خودش مي‌ماند.» 
اين يعني استعداد تيم مي‌خواهد براي خودش بدرخشد، نه فقط براي سازماني كه در آن كار مي‌كند. هر بازيكني اميد دارد در نقشي كه خودش ترجيح مي‌دهد بدرخشد. زندن به ياد مي‌آورد كه در مسابقات يورو 2000 هم او و هم مارك اورمارس مي‌خواستند در جناح چپ براي تيم هلند بازي كنند. اورمارس عملا نپذيرفت كه در جناح راست بازي كند. 
در بازي افتتاحيه در مقابل دانمارك، فرانك ريكارد، سرمربي هلند، اجازه داد اورمارس بازي را در جناح چپ شروع كند و زندن با بي‌ميلي پذيرفت كه راست بازي كند. او به ياد مي‌آورد «در نيمه اول، بدترين 45 دقيقه همه عمرم را بازي كردم.» وقتي بازيكن تعويضي آماده مي‌شد، زندن مطمئن بود كه مربي او را بيرون مي‌كشد؛ اما برخلاف انتظارش، ريكارد اورمارس را بيرون آورد و زندن را به جناح چپ فرستاد. «در نيمه دوم يك پاس گل دادم و يك گل زدم و بازي را 3 بر صفر برديم و من تا پايان بازي‌هاي يورو در جناح چپ بازي كردم.» در واقع ريكارد با پاداش دادن به فداكاري زندن، بقيه بازيكنان را نيز به انجام اين گونه فداكاري‌ها در كل تيم تشويق كرد.

3) مدير نبايد بر استعدادها فرماندهي كند
استعدادها بازي را مديريت مي‌كنند و گاهي در اين زمينه از مديران هم پيشي مي‌گيرند. مديران موفق اين واقعيت را مي‌پذيرند و سعي نمي‌كنند با كنترل و فرماندهي استعدادها بر موضع رهبري خود تاكيد كنند. 
به عنوان مثال پپ گوارديولا، سرمربي بايرن مونيخ، هيچ گاه سرزده وارد رختكن نمي‌شود، چون آن را قلمرو بازيكنان مي‌داند. مديران فوتبالي از گذشته با ژنرال‌ها مقايسه مي‌شدند، اما امروزه بيشتر با كارگردانان فيلم مقايسه مي‌شوند. حتي فرگوسن كه به دنبال كنترل و تسلط داشتن بر بازيكنان بود، اين واقعيت را پذيرفت. در سال 2010 وين روني، بهترين بازيكن منچستر يونايتد، علنا تهديد كرد كه اگر دستمزدش افزايش نيابد به تيم رقيب، منچستر سيتي مي‌رود. فرگوسن بسيار رنجيده بود، اما چون روني را نياز داشت، دستمزدش را افزايش داد و او را در تيم نگه داشت. وظيفه مدير بردن بازي‌ها است، نه تشديد اختلافات. 

4) از استعدادها مشورت بگيريد 
اين همان كاري است كه دي ماتئو در سال 2012 با اشلي كول انجام داد. در سال 2010 نيز كارلو آنچلوتي، مربي وقت چلسي، تركيب تيم را براي فينال جام حذفي انگلستان در مقابل پورتموث انتخاب كرد، اما اجازه داد بازيكنان خودشان استراتژي مسابقه را تعيين كنند. 
همان‌طور كه انتظار مي‌رفت، آنها تقريبا همان استراتژي را كه مربي‌شان كل فصل استفاده مي‌كرد انتخاب كردند. اما چرا چنين مسووليتي براي چنين بازي مهمي به بازيكنان داده شد؟ آنچلوتي مي‌گويد: «مطمئن بودم بازيكنان همان استراتژي را دنبال مي‌كنند، چون خودشان آن را ايجاد كرده بودند.» چلسي در آن بازي پورتموث را يك بر صفر شكست داد و در آن فصل هم قهرمان ليگ و هم قهرمان جام حذفي شد. 
آنچلوتي به استعدادهاي خود قدرت داده بود. ديويد بريلسفورد، مدير تيم دوچرخه‌سواري «تيم اسكاي» مي‌گويد: «همه ما اگر نسبت به كاري كه انجام مي‌دهيم تا حدي مالكيت داشته باشيم، بهتر آن را انجام مي‌دهيم. به طور كلي، ما دوست نداريم به ما گفته شود چه كاري كنيم و چه كاري نكنيم.» 
البته تصميم نهايي در مورد استراتژي كار بايد برعهده مديران باشد. يعني مدير فردي است كه سخت‌تر و بيشتر از همه در مورد اين تصميم فكر كرده است. قبل از بازي بايرن مونيخ و رئال مادريد در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان فصل قبل به ميزباني بايرن، بازيكنان اين تيم از گوارديولا خواستند تركيب 4-2-4 را بچيند. بايرن اين بازي را 4 بر صفر واگذار كرد. گوارديولا بعد از بازي گفت :«تمام فصل با استفاده از تركيب 4-2-4 مخالفت كردم و امشب كه مهم‌ترين شب اين فصل بود، تصميم گرفتم از اين تركيب استفاده كنم.» 

5) استعدادها بيشتر از اعتماد به مديرشان، بايد به يكديگر اعتماد كنند
در يك بازي مهم يا فضاي كسب‌وكار، رابطه كليدي اعتماد بين افرادي است كه با هم‌كار مي‌كنند. نيازي نيست اين استعدادها لزوما يكديگر را دوست داشته باشند. در تيم منچستر يونايتد دهه 90، تدي شرينگهام و اندي كول، دو مهاجم تيم بودند كه از هم متنفر بودند اما هر دو به استعداد هم اعتماد داشتند. 

6) استعدادها را تربيت كنيد
مدير يك سازمان بيشتر انرژي خود را صرف مديريت كردن افراد نالايق مي‌كند چون آنها بيشترين مشكلات را ايجاد مي‌كنند. اين مدير بايد تمام شب را وقت بگذارد تا يك گزارش بد را بازنويسي كند. در ضمن، استعدادهايي كه عملكرد خوبي دارند، در چنين سازماني منزوي مي‌شوند. 
اين يك فرصت از دست رفته است چون افراد بااستعداد معمولا مي‌خواهند چيزهاي جديد ياد بگيرند و تمايل به پيشرفت دارند. اين تمايل  اغلب ناشي از گزينه‌هاي شغلي آنها است. يك فرد بااستعداد به سازمان شما مي‌پيوندد چون فكر مي‌كند مي‌تواند در آنجا رشد كند. اگر مدير نشان دهد كه به كار استعدادهاي خود اهميت مي‌دهد و به پيشرفت آنها كمك مي‌كند، اين استعدادها به مديرشان اعتماد مي‌كنند. 
مديران خوب يك فرهنگ يادگيري ايجاد مي‌كنند كه در اين فرهنگ بازيكنان مي‌توانند رشد كنند. مثلا آرسن ونگر، ويژگي‌هايي را در بازيكنان خود كشف مي‌كند كه خودشان نمي‌دانستند از آن برخوردارند. ونگر توانست تيري هانري را كه به طور پراكنده در جناحين بازي مي‌كرد، به يك نوك حمله برجسته تبديل كند و يا از ليليان تورام كه هافبك وسط بازي مي‌كرد، يك مدافع قابل بسازد. ونگر معتقد است بزرگي يك بازيكن بااستعداد زماني مشخص مي‌شود كه فردي «به شانه او زده و بگويد، من تو را باور دارم!» 
خوزه مورينيو، مربي فعلي تيم چلسي از تمايلات ونگر براي تربيت استعدادها استفاده مي‌كند. يك روز بعد از جلسه تمرين تيم، زماني كه مورينيو تازه در سال 2004 به چلسي پيوسته بود، فرانك لمپارد، بازيكن گلزن اين تيم از رختكن بيرون آمد. مورينيو ناگهان جلوي او ظاهر شد و با نگاه معناداري به او گفت: «تو بهترين بازيكن جهان هستي!» لمپارد نمي‌دانست چه جوابي بدهد. مورينيو دوباره تاكيد كرد: «تو بهترين بازيكن جهان هستي، اما الان بايد اين را ثابت كني و جام‌ها را ببري.» در واقع مورينيو اين پيام را به لمپارد مي‌فرستاد كه آنها قرار است يك برنامه پيشرفت شخصي داشته باشند. امروز به نظر مي‌رسد مورينيو اين پروژه را با ادن هازارد پياده مي‌كند. 
گوارديولا نيز انرژي زيادي براي كشف و تغيير وضعيت استعداد بازيكنان صرف مي‌كند. يك روز بعدازظهر در سال 2009، وقتي او بازي بارسلونا با رئال مادريد را مرور مي‌كرد، متوجه فضاي بزرگي بين مدافعان وسط و هافبك‌هاي وسط تيمش شد. گوارديولا، ليونل مسي را فراخواند تا اين فيلم را ببيند و از او خواست از اين به بعد به جاي بازي در جناحين، به عنوان مهاجم وسط در همين فضاي خالي بازي كند. مسي در همين پست، عنوان بهترين بازيكن جهان را از آن خود كرد. 
به هر حال، تغيير موقعيت يك فرد بااستعداد تنها زماني ممكن مي‌شود كه خود آن فرد بخواهد تغيير كند. مارتي پرارنائو، نويسنده كتاب «محرمانه پپ» كه در مورد گوارديولا نوشته شده، مي‌گويد: «وقتي بازيكني مي‌گويد همين بس است، وقتي اراده او براي پيشرفت كردن سست مي‌شود، وقتي ديگر به توانايي خود براي پيشرفت عقيده ندارد، آن موقع گوارديولا از او دست مي‌كشد و ديگر همه چيز تمام شده است.» 

7) 99 درصد كار استخدام، مربوط به افرادي است كه جذب نمي‌كنيد
در استخدام و به كار گيري استعدادهاي جديد مراقب باشيد، چون سازمان‌ها شكننده هستند. گوارديولا يك تيم را به يك بطري شيشه‌اي تشبيه مي‌كند كه از بندي آويزان شده است. معرفي يك بازيكن ضعيف يا بدون نظم مي‌تواند به استانداردها و فرهنگ يك تيم ضربه بزند و در اين شرايط، استعدادهاي خوب قبلي تيم را ترك مي‌كنند. 
در ژانويه 2008 چلسي اين شانس را داشت كه آدريانو، فوروارد برزيلي را از اينترميلان جذب كند. آدريانو بسيار شاخص و قوي بود و به نظر مي‌رسيد گزينه خوبي براي خريد باشد. اما بعد از اينكه باشگاه چلسي در مورد ويژگي‌هاي فردي آدريانو تحقيق كرد، در مورد نظم كاري او مردد شد. اين اخلاق او مي‌توانست به چلسي آسيب وارد كند. در نهايت، باشگاه او را جذب نكرد. 

8) اين را بپذيريد كه استعدادها روزي سازمان را ترك مي‌كنند
باشگاه بولتون، كوچك‌ترين باشگاه در رزومه نيكلاس آنلكا بود. او در سال 2006 به اين باشگاه پيوست. مسير كاري آنلكا با استعداد او هم‌خواني نداشت. بولتون يك قرارداد چهارساله به او پيشنهاد داده بود. اما در طول مذاكرات براي بستن قرارداد، مديران باشگاه گفتند كه انتظار ندارند او دو سال بيشتر در اين باشگاه بماند. آنها در پاسخ به سردرگمي آنلكا گفتند اگر او پتانسيل خود را براي زدن 40 گل در طول دو فصل به سرانجام برساند، باشگاه بزرگ‌تري مطمئنا او را جذب خواهد كرد. هدف آنلكا در بولتون ايجاد مسيري براي رفتن به يك باشگاه بزرگ‌تر بود. همين اتفاق هم افتاد و در ژانويه 2008 او به چلسي رفت. 
تعداد كمي از افراد بااستعداد يك شغل دائمي مي‌خواهند. افراد تحصيلكرده و بااستعداد به طور ميانگين 11 بار شغل خود را عوض مي‌كنند. نخبگان فوتبالي نيز به طور ميانگين 8/ 3 بار باشگاه‌هاي خود را عوض مي‌كنند. مديران در مقابل بايد به دنبال بهره‌وري كاركنان باشند، نه وفاداري صرف. مدير خوب افراد بااستعداد را تا حد ممكن حفظ مي‌كند و همواره براي رفتن آنها آمادگي دارد


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۵۱ ] [ مشاوره مديريت ]
مطالعات محققان امريكايي نشان مي دهد، ژن ها تاثير و نقش به سزايي را در موفقيت و همينطور پيشرفت يك مدير ايفا مي كنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، برخي از روزها براي مديران سخت و دشوار است اما برخي از روزها سرشار از موفقيت و كاميابي است. مطالعات اخير محققان نشان مي دهد، تاثير ژن ها بر ميزان موفقيت يا كاميابي مديران بي تاثير نيست.

مطالعات محققان دانشگاه علوم روانشناسي ايالت كانزاس نشان مي دهد، دوپامين ناقل ژن  DAT۱ مي تواند تاثيرات مثبت و منفي بر كنترل و مديريت در محيط كاري داشته باشد. اين مطالعه منجر به شناسايي عملكرد خاص ژنتيكي مرتبط با تصدي موقعيت مديريت شد. محققان دريافتند تبديل به يك مدير خوب و موفق شدن يك مساله ذاتي و ژنتيكي است.

در اين تحقيقات آمده است : «موفقيت يك مدير مي تواند با مسائل  DNA و ژنتيكي همراه باشد تا يك شركت و كمپاني تبديل به كمپاني موفق شوند زيرا  DAT۱ مي تواند مهارت هاي يك مدير يا تبديل شدن به انساني با انگيزه و موفق را ترغيب كند.»

Wendong Li،  سرپرست اين پروژه مي گويد :« اين ژن مي تواند تاثيرات مثبت و منفي بر مديريت داشته باشد البته اين موضوع مستلزم ارتباط با فاكتورهاي محيطي براي تعيين متغييرهاي مختلفي است كه در نهايت به نتايج مثبت يا منفي ختم مي شود.»

محققان دريافتند، افرادي كه  ۱۰ مورد allele تكراري در دوپامين ناقل دارند با رفتارهاي نابه هنجار در دوران نوجواني خود روبرو هستند. اين ناهنجاري ها با شانس تبديل به يك مدير خوب شدن در آينده در ارتباط هستند. اما برعكس افرادي كه از ژن ناقل دوپامين كمتري برخوردارند داراي شخصيتي بيش فعال هستند كه منجر به تغييرات مثبت شده و در مديريت از اهميت زيادي برخوردار است.

اما در پايان اين تحقيقات آمده است، براي اينكه مدير خوبي از نظر كاري و اخلاقي باشيد، ژن ها، محيط و فاكتورهاي مختلفي دخيل هستند.امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۵۰ ] [ مشاوره مديريت ]

اگر تا به حال مدير بدي داشته‌ايد، احتمالا جمله‌هاي نفرت‌انگيز زيادي در ذهن شما نقش بسته است كه مديرتان را فردي غيرقابل تحمل براي شما تبديل كرده است.
اينجا 10 جمله انتخاب شده است كه هر مديري بايد از گفتن آنها خودداري كند. اگر شما كسي هستيد كه به‌عنوان مدير اين جملات را به كار مي‌بريد ممكن است زمان آن رسيده باشد تا كمي درنگ و تامل كنيد و نسبت به محرك‌هايتان تجديد‌نظر كنيد.

ادامه مطلب رو از دست ندين

1- شما خيلي شانس آورده‌ايد كه چنين كاري براي خود پيدا كرده‌ايد.
با توجه به آنكه وضع اقتصادي در هر زمان چگونه است، اين ممكن است درست باشد اما اين تهديدي پوچ و توخالي است، به همان اندازه كه كارمند در يافتن شغل خوش‌شانس بوده، شما هم به همان اندازه خوش‌شانس بوده‌ايد كه نامزدي داراي صلاحيت را براي اين پست داريد. اگر كار‌ها آن طور كه مطابق ميل شماست پيش نمي‌رود كارمندتان را توبيخ كنيد يا حتي او را اخراج كنيد اما تهديد‌هاي پيش پا افتاده مانند اين براي هيچ‌كس مفيد نيست.
2- كار است، شوخي كه نيست.
اين جمله در اصطلاح يك ضدحال است. اگر من يكي از آنها را بشنوم سوءتفاهمي كه پيش مي‌آيد آن است كه هر كار جدي به اصطلاح كوه كندن است. افراد مي‌توانند لذت ببرند و در عين حال مشتاق انجام كارهايشان باشند. به جاي اينكه اين‌قدر آشكار شكايت كنيد، سعي كنيد مشكل ريشه‌اي را پيدا كنيد. آيا كارمندان احساس نشاط و انگيزه كار ندارند؟ آيا آنها احساس نداشتن مالكيت روي كار خود را دارند؟ فكر كنيد كه چگونه شما مي‌توانيد اشتياق و غرور را در هر آنچه شما آن را سختكوشي مي‌ناميد، ايجاد كنيد.
3- اينجا حقوق نمي‌دهيم كه فكر كنيد.
شما نبايد افراد را از فكر كردن و خلاقيت و نوآوري منع كنيد. حتي افراد در پايين‌ترين سطح نيز ممكن است ايده‌هايي داشته باشند كه بتواند روند كار را بهبود ببخشد. مهم است كه به نظرات افراد در شركت گوش كنيد و به آن احترام بگذاريد. از مديرعامل گرفته تا سرايدار.
4- من قوانين را وضع نمي‌كنم.
مجددا ممكن است اين جمله درست باشد ولي قطعا قدرت شما را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد و شما را تنها به يك به اصطلاح مترسك يا مدير ارشد تنزل مي‌دهد. راه‌هاي زيادي براي پاسخ دادن به انتقاد از يك سياست وجود دارد. شما مي‌توانيد كارمند را براي مطرح كردن انتقادش راهنمايي كنيد كه به چه شخصي مراجعه كند تا تغييرات احتمالي را اعمال كند يا اينكه خودتان اين انتقاد را به مديران مافوق خود انتقال دهيد.
5- كار تو چيزي است كه من تعيين مي‌كنم.
اين جمله در شكل ديگري مي‌تواند به اين شكل گفته شود. «اين اولويت جديد تو است» بدون در نظر گرفتن اولويت‌هاي كاري كارمند براي مواجه شدن با وظيفه جديدش.
بي‌توجهي به اولويت‌هاي يك كارمند براي مقابله با بحران‌هاي لحظه‌اي شما غيرمحترمانه و توهين‌آميز است و اين حس را القا مي‌كند كه شما هنگام مديريت پروژه‌ها و اولويت‌بندي آنها تسلط كافي را نداريد. هنگام ارجاع كار جديد به افراد، توضيح دهيد كه چرا از آنها مي‌خواهيد كه انجام كار ديگري را در دست بگيرند و اينكه تكليف پروژه‌هاي در دست انجام فعلي آنها چه خواهد شد و چه تاثيري روي آنها خواهد گذاشت.
6- ما هميشه به همين شكل اين كار را انجام مي‌داده‌ايم.
ترجمه مي‌شود به: «من اصلا برايم مهم نيست كه شما چه فكري داريد و من مي‌خواهم كاري را كه تا به حال همين‌طور انجام مي‌داده‌ام انجام بدهم و انگار كه اصلا اين مطلبي كه شما گفتيد را نشنيدم». به جاي اينكه با كسي رو در بايستي كنيد يا اميد بيهوده بدهيد كه نظرات شما شنيده شده، چرا واقعا اين نظرات را نمي‌شنويد و راجع به آن فكر نمي‌كنيد؟ شما به راحتي مي‌توانيد با چنين جمله‌اي به فرد پاسخ دهيد: «متشكرم شما ايده‌هاي زيادي به من داديد كه راجع به آن فكر كنم.»
7- «من از شخصي، يك شكايت از شما شنيده‌ام كه...»
شكايت‌هاي بي نام جرقه‌اي است كه مي‌تواند آتشي در سياست‌هاي بين شركتي و درون شركتي شعله‌ور كند و سبب كينه شود. با عنوان كردن چنين چيزي شما تلويحا اشاره مي‌كنيد كه يا شما مي‌خواهيد كه او بفهمد چه كسي راجع به او شكايت داشته يا اينكه از آن افراد خواسته‌ايد كه اين طور بي‌نام به شما گزارش دهند. مطمئنا دليلي براي كار خود داريد اما به هيچ عنوان در صورت امكان نگوييد كه كسي (كه نمي‌خواهم نامش را ببرم) از شما شكايتي داشته و بار اين كار را بر دوش خود بگذاريد و بگوييد «من متوجه شده‌ام» يا «به چشمم خورده است» تا اينكه كسي را قرباني نكرده باشيد.
8- كمي از توانايي‌هايت استفاده كن.
گفتن اين جملات براي يك مدير هم غيرمحترمانه است و هم مايه‌هايي از تنبلي و ناكارآمدي شما را در خود دارد. اگر موردي كه به آن اشاره مي‌كنيد چيزي است كه يك كارمند از روي مراجعي كه دارد مي‌تواند به آن دسترسي داشته باشد بهتر است او را به مرجع و منابعي كه فرد مي‌تواند از آن استفاده كند، ارجاع دهيد.
9- اين به نظر يك مشكل شخصي است.
مشكلات شخصي مي‌تواند درحيطه كاري نيز مشكل‌ساز شود زماني كه روي عملكرد فرد تاثير منفي بگذارد. اگر يك كارمند به‌دليل مشكل خانوادگي به‌طور مرتب دير در محل كار حاضر مي‌شود يا مدام غيبت مي‌كند، اين مشكل ديگر تبديل به مشكل شما شده است. يك مديرخوب با كارمندش با روش توفان فكري راهكار‌هايي را مرور مي‌كند به جاي اينكه اين مشكل را ناديده بگيرد و انتظار داشته باشد اين مشكل را كارمند، خود به تنهايي حل كند.
كلمات قدرتمند هستند و آنچه ما مي‌گوييم مهم است. يك فرد شايد تصور كند كه به‌دليل كار‌هايي كه انجام مي‌دهد مديرخوبي است اما اگر او در گفته‌هاي خود از جملاتي كه ما در اين نوشتار به آن اشاره كرديم استفاده كند نشان مي‌دهد كه تصورش نادرست است.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۴۸ ] [ مشاوره مديريت ]

"چندي پيش در جلسه‌اي يكي از حاضرين خاطره جالبي از سفرش به ژاپن نقل كرد. اين خاطره شايد يكي از دلايلي باشد كه نشان مي دهد چرا ژاپن درحال پشت سرگذاشتن همه قدرت‌هاي صنعتي در دنيا است.
وي گفت: ژاپن كه بودم يه روز دوشنبه كه داشتم سر كار مي‌رفتم، ديدم خيابون شلوغ و پر از پليسه؛ وضع غيرعادي بود. كمي پرس و جو كردم؛ معلوم شد كسي خودكشي كرده. البته اين‌قدر تو ژاپن خودكشي زياد بود كه خيلي جاي تعجب نداشت. پرسيدم: چرا طرف خودكشي كرده؟ فهميدم او مهندس پيمانكار يه ساختمان بوده و قرار بوده روز جمعه ساختمان رو طبق قرارداد تحويل صاحبش بده.

روز جمعه ساختمان كارش تموم نمي شه و اين مهندس پيمانكار، از صاحب ساختمان دو روز شنبه و يكشنبه رو مهلت مي‌خواد كه ساختمان رو ساعت هشت روز دوشنبه اول روز كاري بهش تحويل بده. تو اين ۴۸ ساعت مهندس و تيمش هر كاري مي‌كنند نمي‌توانند كارهاي نيمه تمام ساختمان رو تمام كنند و ساختمان رو آماده تحويل كنند.
روز دوشنبه كه صاحب ساختمان براي تحويل خونه مياد با جسد حلق آويز شده مهندس پيمانكار مواجه مي‌شه...

حالا نكته جالبش مي دوني واسه من چي بود؟ اين ساختمان فقط نصب پريز برق و نظافتش مونده بود! به دوستان ژاپني به تعجب مي‌گفتم اين چه آدمي بود، خب چرا خودكشي كرده براي همچين موضوع كوچكي. اين ديگه خودكشي نداره كه. آنها با دهان باز نگاه مي‌كردند و مي‌گفتند خودكشي نداره؟ اين آدم آينده شغلي‌اش به پايان رسيده بود. دو بار زير قولش زده بود و ديگه كسي بهش كار نمي داد."

چقدر بين ما و آنها تفاوت هست...امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۴۶ ] [ مشاوره مديريت ]
ضرايب كليه گرايشها شامل بازاريابي، بازاريابي بين المللي، بازرگاني داخلي، مديريت بيمه، مديريت مالي و مديريت تحول يكسان و به صورت زير مي باشد.

شماره دفترچهنام درسضريبتعداد سوالاتزمان پاسخگويي
1زبان عمومي و تخصصي3 30 150
تئوري هاي مديريت3 30
تحقيق در عمليات2 15
رياضي و آمار2 20
اقتصاد خرد و كلان2 20
اصول و مباني مديريت از ديدگاه اسلام2 15
بازاريابي4 15

اطلاعات مربوط به ضرايب مربوط به آزمون سال 1394 مي باشدامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۴۵ ] [ مشاوره مديريت ]

2 ﺩﻗﻴﻘﻪ ﻭﻗﺖ ﺑﺬاﺭﻳﺪ ﺿﺮﺭ ﻧﻤﻴﻜﻨﻴﺪ!!!

پرﻓﺴﻮﺭ ﺣﺴﺎﺑﯽ ﻣﻴﮕﻔﺖ:

ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﺗﺤﺼﻴﻼﺗﻢ ﺩﺭ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ، ﺩﺭ

ﻳﻚ ﻛﺎﺭ ﮔﺮﻭﻫﻲ ﺑﺎ يك دﺧﺘﺮ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻲ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻛﺎﺗﺮﻳﻨﺎ ﻭ ﻫﻤﻴﻨﻄﻮﺭ

ﻓﻴﻠﻴﭗ، ﻛﻪ ﻧﻤﻴﺸﻨﺎﺧﺘﻤﺶ ﻫﻤﮕﺮﻭﻩ ﺷﺪﻡ .

ﺍﺯ ﻛﺎﺗﺮﻳﻨﺎ ﭘﺮﺳﻴﺪﻡ:

ﻓﻴﻠﻴﭗ ﺭﻭ ﻣﻴﺸﻨﺎﺳﻲ؟

ﻛﺎﺗﺮﻳﻨﺎ ﮔﻔﺖ:

ﺁﺭﻩ، ﻫﻤﻮﻥ ﭘﺴﺮﻱ ﻛﻪ ﻣﻮﻫﺎﻱ ﺑﻠﻮﻧﺪ

ﻗﺸﻨﮕﻲ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﺭﺩﻳﻒ ﺟﻠﻮ ﻣﻴﺸﻴﻨﻪ

ﮔﻔﺘﻢ:

ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﻛﻴﻮ ﻣﻴﮕﻲ

ﮔﻔﺖ:

ﻫﻤﻮﻥ ﭘﺴﺮ ﺧﻮﺵ ﺗﻴﭗ ﻛﻪ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﭘﻴﺮﺍﻫﻦ ﻭ ﺷﻠﻮﺍﺭ ﺭﻭﺷﻦ ﺷﻴﻜﻲ ﺗﻨﺶ ﻣﻴﻜﻨﻪ

ﮔﻔﺘﻢ:

بازم نفهميدم ﻣﻨﻈﻮﺭﺕ ﻛﻴﻪ؟

ﮔﻔﺖ:

ﻫﻤﻮﻥ ﭘﺴﺮﻱ ﻛﻪ ﻛﻴﻒ ﻭ ﻛﻔﺸﺶ رو ﻫﻤﻴﺸﻪ با هم ﺳﺖ ميكنه

ﺑﺎﺯﻡ ﻧﻔﻬﻤﻴﺪﻡ ﻣﻨﻈﻮﺭﺵ ﻛﻲ ﺑﻮﺩ !

ﻛﺎﺗﺮﻳﻨﺎ ﺗﻮﻥ ﺻﺪﺍﺷﻮ ﻳﻜﻢ

ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺁﻭﺭﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ:

ﻓﻴﻠﻴﭗ ﺩﻳﮕﻪ، ﻫﻤﻮﻥ ﭘﺴﺮ ﻣﻬﺮﺑﻮﻧﻲ ﻛﻪ ﺭﻭﻱ ﻭﻳﻠﭽﻴﺮ ﻣﻴﺸﻴﻨﻪ ...

ﺍﻳﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﻛﻴﻮ ﻣﻴﮕﻪ

ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﻃﺮﺯ ﻏﻴﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺑﺎﻭﺭﻱ

ﺭﻓﺘﻢ ﺗﻮ ﻓﻜﺮ ...

ﺁﺩﻡ ﭼﻘﺪﺭ ﺑﺎﻳﺪ ﻧﮕﺎﻫﺶ ﺑﻪ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﻣﺜﺒﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﺑﺘﻮﻧﻪ ﺍﺯ ﻭﻳﮋﮔﻲ ﻫﺎﻱ ﻣﻨﻔﻲ ﻭ ﻧﻘﺺ ﻫﺎ ﭼﺸﻢ ﭘﻮﺷﻲ ﻛﻨﻪ...

ﭼﻘﺪﺭ ﺧﻮﺑﻪ ﻣﺜﺒﺖ ﺩﻳﺪﻥ

با خودم گفتم، ﺍﮔﺮ ﻛﺎﺗﺮﻳﻦ ﺍﺯ ﻣﻦ ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ ﻓﻴﻠﻴﭗ ﻣﻴﭙﺮﺳﻴﺪ ﭼﻲ ﻣﻴﮕﻔﺘﻢ؟؟؟

ﺣﺘﻤﺎ ﺳﺮﻳﻊ ﻣﻴﮕﻔﺘﻢ:

ﻫﻤﻮﻥ ﻣﻌﻠﻮﻟﻪ ﺩﻳﮕﻪ !!

ﻭﻗﺘﻲ ﻧﮕﺎﻩ ﻛﺎﺗﺮﻳﻨﺎ ﺭﻭ ﺑﺎ ﺩﻳﺪگاه ﺧﻮﺩﻡ ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﻛﺮﺩﻡ ، ﺧﻴﻠﻲ ﺧﺠﺎﻟﺖ

ﻛﺸﻴﺪﻡ...

حالا ما چه ديدگاهي نسبت به اطرافيانمون داريم؟؟؟؟

مثبت يا ﻣﻨﻔﻲامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

 

 

 

 

 

 

امام صادق-ع:

خواب روزه دار عبادت،

خاموشي او تسبيح،

عمل وي پذيرفته شده

و دعاي او مستجاب است."

 

حلول ماه مبارك رمضان، ماه رحمت و بركت و غفران مبارك باد.

 امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۴۱ ] [ مشاوره مديريت ]


كل من عليها فان و يبقي وجه ربك ذو الجلال و الاكرام

 

خانم آزادي ضايعه درگذشت پدر مهربان و مومنتان را از صميم قلب تسليت عرض مي كنيم خداوند متعال روح پاكش را با مولايش علي (ع) محشور نمايد و به بازماندگان صبر جزيل عنايت فرمايد


از طرف همكلاسي هاامتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۴۰ ] [ مشاوره مديريت ]
يك روز آفتابي شيري در بيرون لانه اش نشسته بود و داشت آفتاب مي‌گرفت؛ در همين حال روباهي سر رسيد
روباه: مي‌دوني ساعت چنده آخه ساعت من خراب شده.
شير : اوه. من مي‌تونم به راحتي برات درستش كنم.
روباه : اوه. ولي پنجه‌هاي بزرگ تو فقط اونو خرابتر مي‌كنه.
شير : اوه. نه. بده برات تعميرش مي‌كنم.
روباه : مسخره است. هر احمقي ميدونه كه يك شير تنبل با چنگال‌هاي بزرگ نمي‌تونه يه ساعت مچي پيچيده رو تعمير كنه.
شير : البته كه مي‌تونه. اونو بده تا برات تعميرش كنم.
شير داخل لانپاني حدود 34.2 ميليارد دلار آمريكا است.

4.    PricewaterhouseCoopers


PwC، چهارمين موسسه بزرگ مالي دنيا در رديف چهارمين برند قدرتمند دنيا قرار دارد.

5.    هرمس

شركت مد بسيار باكيفيت فرانسوي در مقام پنجم قدرتمندها قرار دارد.

قدرتمندترين برندهاي دنيا


6.    والت ديسني


ميكي ماوس و همكاران او همچنان در ميان مشهورترين و شناخته شده ترين شخصيت هاي كارتوني قرار دارند. به همين دليل شركت والت ديسني در مقام ششم قدرتمندترين برندها قرار گرفته است.

7.    كريستين ديور


ديور دومين كمپاني پوشاك است كه در فهرست 10 كمپاني قدرتمند جهان قرار گرفته است.

قدرتمندترين برندهاي دنيا

8.    نايك

با اينكه در سال گذشته ميلادي درآمد اين كمپاني تا حدي كاهش پيدا كرده است اما مشتري هاي آن همچنان به آن وفادار هستند و اين شركت را در مقام هشتمين شركت قدرتمند جهان قرار داده اند.

قدرتمندترين برندهاي دنيا

9.    اپل

شايد اپل به عنوان ارزشمندترين شركت جهان شناخته شود اما در زمينه قدرتمند بودن اين غول الكترونيك در مقام نهم و آخر اين فهرست خودنمايي مي كند.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]

غول گردشگري ايران: حسين ثابت

 

حسين ثابت

 
حسين ثابت بكتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. از عناوين او، كارآفرين ثروتمند ايراني، دلال فرش، و صاحب گروه هتل‌هاي ثابت را گفته‌اند.

ادامه مطلب رو از دست ندين

حسين ثابت بكتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. از عناوين او، كارآفرين ثروتمند ايراني، دلال فرش، و صاحب گروه هتل‌هاي ثابت را گفته‌اند.

ثابت تا پنج سال قبل در جزاير قناري ۵ هتل (۵ هزار تخت) داشته و در ايران نيز هتل بزرگ داريوش را به سبك تخت جمشيد در كيش ساخته است.

وي، غير از اين هتل، چهار هتل ديگر نيز در كيش دارد و شركت تجارت بين‌المللي ثابت و مجموعه پارك دلفين‌هاي كيش (دلفيناريوم و باغ پرندگان با مساحت بيش از ۶۵ هكتار) متعلق به اوست.

او كلنگ سرمايه گذاري هتل ۷ ستاره كوروش را نيز در جزيره كيش بر زمين زده كه سيستم‌هاي آن با انرژي خورشيدي كار مي‌كند (به عنوان نخستين هتل سبز ايران) و ۵۰۰ اتاق خواهد داشت.

سوئيت‌هاي هتل داريوش او در زمان‌هاي عادي سال هر شب ۴۰۰ هزار تومان و در ايام عيد نوروز و… تا ۷۰۰ – ۸۰۰ هزار تومان هر شب اجاره داده مي‌شود.

حسين ثابت چند هتل نيز در جزاير قناري اسپانيا تاسيس كرده و هم‌اكنون نيز بزرگترين شركت هتل‌داري اسپانيا را صاحب است و خود او نيز در يكي از دو جزيره اختصاصي خود در اسپانيا زندگي مي‌كند.

در خرداد ۸۷ رئيس سازمان ميراث فرهنگي از فروش هتل‌هاي لاله تهران، يزد و سرعين با قيمتي معادل ۱۲۰۰ ميليارد ريال خبر داد. اسفنديار رحيم مشايي در مورد خريدار اين خريد بزرگ گفته بود: «خريدار اين هتل‌ها يكي از سهامداران اين مجموعه است كه داراي سوابق درخشان و موثري در صنعت گردشگري و هتل داري در داخل و خارج از كشور است.» اين خريدار همان ثابت بود.

  

 

غول فولادي: محمد جابريان

محمد جابريان

 

محمد جابريان مديرعامل مجتمع فولاد آرين سهند خريدار بلوك فولاد خوزستان بود كه حتي افزايش ۸۷ درصدي قيمت عرضه نسبت به قيمت پايه نيز او را از دور رقابت خارج نكرد و سرانجام با اضافه كردن يك ريال سهامدار عمده فولاد خوزستان شد. او به همراه شش برادرش حدود سه دهه است كه در بازار فولاد فعاليت مي‌كنند. ارزش سهامي كه تنها در اين معامله خريد ۱۳۶۰ ميليارد تومان بود كه حتما تمام ثروت اين مرد نبوده است.

جابريان كه «بچه كف بازار» است، درحال حاضر يك كارخانه فولاد دارد ودربازار آهن تهران يكي از سرشناس‌ترين‌هاست. يك نفر جدي يا شوخي گفته بود حاضر است سرقفلي موبايل جابريان را ۱۰۰ميليون تومان بخرد. فكرش رابكنيد او با اين خط موبايل چه مي‌كند.

  

 

غول بازار پول: محمد صدر هاشمي‌نژاد

محمد صدر هاشمي‌نژاد

 

از مؤسسان اولين بانك خصوصي كشور و رئيس هيأت مديره بانك اقتصاد نوين، مدير عامل شركت توانمند ساختماني استراتوس، كسي نمي‌داند او چقدر ثروت دارد، اما در زمينه ساختمان‌سازي و بازرگاني از بزرگان به شمار مي‌رود.
محمد صدر هاشمي‌نژاد سال گذشته در يكي از نشست‌هاي هيات نمايندگان اتاق تهران، زماني كه فرهاد فزوني يكي از اعضاي هيأت نمايندگان اين اتاق با حرارت به انتشار نامش در فهرست ۳۰ميلياردر اعتراض مي‌كرد، اعضاي هيات نمايندگان را خطاب قرارداد و گفت: «بيش از اين گزارش مواظب جرياني باشيد كه چندين قرن است در ايران ريشه دارد و مدام چنگ مي‌زند، ربطي هم به اين دولت و دولتهاي قبل ندارد.»

 

غول صادرات: اسدالله عسگر اولادي

اسدالله عسگر اولادي

 


اسدالله عسگر اولادي، رئيس اتاق بازرگاني مشترك ايران و چين است و وضعيت واردات ايران از چين هم معلوم است.

وي از يكي از روزنامه‌هاي كثيرالانتشار گله كرده بود كه چرا از او با عنوان «حاجي ترانسفر» نام برده‌اند. عسگراولادي اهل تهران است و چه كسي است كه او را نشناسد.

براساس روايتي معتبر و مستند پيرمرد خوش‌قلب در جريان نگراني بخش خصوصي از واگذاري نمايشگاه بين‌المللي تهران با آن وسعت در آن نقطه اعيان‌نشين تهران در جمع هيات نمايندگان اتاق چنين گفته بود: «جناب رئيس (آل اسحاق) اگر اجازه مي‌دهيد، بنده به عنوان يك كاسب جزء همين حالا چك خريد نمايشگاه را بكشم.»

از اعضاي به نام مؤتلفه، رئيس اتاق مشترك ايران و چين، دارنده شركت بزرگ «حساس» كه در عرصه صادرات خشكبار و به خصوص پسته ايران در سطح جهان صاحب نام است. تابستان سال گذشته هم گفته شد دو بانك چيني را خريده، البته بعدا متذكر شد كه كل بانكها را نخريده، بلكه سهام آنها را خريداري كرده است. چندين سال قبل، مجله آمريكايي فوربس كه يك نشريه معتبر اقتصادي و مالي است و همواره وضع مالي شركتهاي بزرگ و افراد ثروتمند جهان را دنبال و در باره آنها گزارش تهيه مي‌كند دارايي‌هاي او را به تخمين يكي از بانكداران ايراني چهارصد ميليون دلار برآورد كرده بود. والبته فراموش نبايد كرد كه در يكي از همايشهاي صادراتي، يك نفر گفت آقاي عسگراولادي ۱۳۰ميليون صادرات دارد كه او تكذيب كرد وگفت: «به ۱۰۰ميليون دلار نمي‌رسد.»

  

 

غول تكنولوژي: علاءالدين

علاءالدين

 

امكان ندارد موبايل داشته باشيد و نام علاءالدين را نشنيده باشيد. صاحب پاساژ علاءالدين مردي است به همين نام. همان پاساژ سرخ رنگ حافظ – جمهوري كه در كنار ساختمان سازمان بورس واقع شده است.

سرمايه حاجي علاءالدين مشخص نيست. اين مرد هميشه در اتاقي كوچكي مي‌نشيند كه در طبقه همكف پاساژ قرار گرفته است. ظاهر مغازه چيز خاصي ندارد و رنگ و رو رفته هم هست، اما از پله‌هاي آهني باريك انتهاي مغازه كه بالا برويد، حاجي، بزرگ بازار موبايل جمهوري، آنجا نشسته. سرمايه‌دار بازار موبايل جمهوري در دفتري با سقفى كوتاه، عرضى كم و طولى حدود ۲ تا ۲.۵ متر مي‌نشيند.

  

 

غول ورزش: حسين هدايتي

حسين هدايتي

 

محمدرضا هدايتي ۴۵ ساله و متولد تهران از محله دولاب است. مالك صنايع استيل آذين، مالك كارخانه‌هاي فولادسازي و ورق، دارنده بزرگترين شركت پرورش ميگوي ايران، برج‌ساز در دبي و داراي ملك و املاك در حاشيه خليج فارس، مالك زمين‌هاي كشاورزي، سهامدار بازار مبل ايران، رئيس شركتهاي تجاري در ايران و خاورميانه و چندين و چند فعاليت تجاري ديگر، عناويني است كه به حسين هدايتي نسبت مي‌دهند.

خودش مي‌گويد: «۲۲ سال است در كارخانه داري، كشاورزي و ساختمان سازي فعاليت مي‌كنم. يك بچه مسلمانم كه وجوهات خود را مي‌پردازم و يك ريال هم بدهي بيمه‌اي و مالياتي ندارم.»

عابر بانك پرسپوليسي‌ها (لقب هدايتي) حاضر است ۲۰ ميليارد تومان براي تصاحب اين تيم و پر طرفدار بدهد، اما هنوز بحث خصوصي سازي در ورزش ما آنچنان جدي نشده كه كسي به پيشنهاد اغوا كننده حسين هدايتي توجه كند.

  

 

غول بازار مبل: علي انصاري

علي انصاري

 

محله و خانه قديمي‌اش در مهرآباد جنوبي، ۲۰ متري زاهدي (شمشيري فعلي) و دقيقاً روبه روي مسجد امام جعفر صادق بود اما حالا ديگر آنجا نيست و در شمال شهر تهران بايد سراغش را گرفت.

مي‌گويند بخش كوچكي از اموال و دارايي‌هاي علي انصاري، بخش زيادي از زمين‌هاي يافت آباد است كه الان بازار مبل ايران در آن بنا شده است. علي انصاري، اگرچه رئيس گروه سرمايه‌گذاري تات است و رئيس اتحاديه مبل سازان تهران، اما براي چهره شدن، ورود به عرصه فوتبال را انتخاب كرد. علي انصاري رئيس فدراسيون دوچرخه سواري است، اما با حضور در هيات مديره باشگاه استقلال تبديل به چهره خبرساز شد و حالا او را با حسين هدايتي مالك باشگاه استيل آذين، مقايسه مي‌كنند. مشكلات مالي استقلال تاحدودي به دست انصاري حل و فصل شد.

  

 

غول نوكيا: احمد ابريشم چي

 
احمد ابريشم چي

احمد ابريشم چي، متولد سال ۱۳۱۷ قم از كساني است كه در واردات تلفن همراه و وسايل جانبي و دستگاههاي مخابراتي يكي از چهرههاي شاخص در ايران به شمار ميرود. همه نام او را در كنار ايراتل، نوكيا ميشناسند. روزنامه اعتماد ملي از او با عنوان پدرخوانده نوكيا در ايران ياد كرده بود. همان «الف.الف» كه در تابستان داغ سال ۸۸ و همزمان با حاشيه‌هاي انتخابات، گزارشي در روزنامه اعتماد ملي درباره وي منتشر شد و در روزنامه كيهان هم چند باري به وي حمله شد.

ابريشمچي در امور خيريه هم فعاليت‌هايي داشته است. از آن جمله مي‌توان به پذيرايي از مهمانان در تمام طول سال در ويلاها و مهمانسراها در شمال و مشهد، اشاره كرد. همان چيزي كه يكبار مورد نقد و حمله شديد روزنامه كيهان نسبت به او شد.

كيهان معتقد بود ميهمانان خاصي به ويلاهاي او سر مي‌زنند، از جمله برخي مقامات. در هفته اول اسفندماه سال ۸۵، و در جريان فرار شهرام جزايري، حسين شريعتمداري در يادداشتي به بررسي احتمال دست داشتن برخي از افراد در فرار شهرام جزايري مي‌پردازد كه به دلايلي از سوي برخي از افراد حمايت مي‌شدند.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۳۷ ] [ مشاوره مديريت ]

اينترنت تكنولوژي مرزناشناسي است كه هر لحظه بر وسعت آن افزوده مي شود. هم اكنون ميلياردها سايت بر روي اين شبكه وجود دارد و هر 5 ثانيه نيز يك سايت به آن افزوده مي شود. اين دنياي مجازي آنقدر بزرگ شده است كه ديگر كاربران بدون استفاده از موتورهاي جستجو قادر به بهره مندي از آن نيستند، و بدين ترتيب روز به روز اهميت استفاده از موتورهاي جستجو بارزتر مي گردد. اما همان اندازه كه اين موتورها مفيد هستند درصورت ناآشنا بودن با نحوه درست كار با آنها مي توانند خسته كننده هم باشند. در اين ترفند قصد داريم راز و رمزهاي جستجو در معروفترين موتور جستجوي جهان يعني گوگل را براي شما رو كنيم.

ترفنهاي جستجور ادامه ي مطلب


● كلمات اصلي تر را بنويسيد:
همانگونه كه گفته شد براي بهتر نتيجه گرفتن از جستجو لازم است كه كلمات اصلي را در نوار جستجو وارد كنيد. براي اينكار هر قدر كه مي توانيد، موضوع جستجو را ريزتر و معين تر نمائيد. براي مثال بجاي آنكه در نوار جستجو تايپ كنيد "نقاش" بهتر است كه نام نقاش مورد نظرتان را تايپ كنيد، مثلا بنويسيد "پيكاسو". يا اينكه بجاي "اتومبيل" بهتر است بنويسيد "پژو" و يا...

همچنين دقت نمائيد تا كلماتي را بكار بريد كه احتمال وجود توضيحات درباره آنها بيشتر باشد. مثلا به جاي نوشتن "گذراندن يك شب خوب در تهران" بهتر است تايپ كنيد "هتلهاي تهران".

● از آوردن حروف اضافه خودداري كنيد:
گوگل بطور پيش فرض فقط سايتهائي را ليست مي نمايد كه تمام كلمات مورد جستجو در آنها باشند. و نيازي نيست كه شما بين كلمات جستجو از كلمه پيوند دهنده "و" استفاده نمائيد. به خاطر داشته باشيد كه وارد نمودن چنين كلماتي و كلماتي نظير در، به، و... بر نتيجه جستجو تاثير خواهد گذشت. بطور مثال براي جستجو در مورد تعطيلات در شمال بجاي تايپ نمودن "گذراندن تعطيلات در شمال" بهتر است تنها بنويسيد: "تعطيلات شمال".

خودِ گوگل هم براي بالا بردن كيفيت جستجوها بطور اتوماتيك كلمات معمولي و كاراكترهائي همچون "كجا" و "چطور" را از كلمات مورد جستجو حذف مي نمايد. چون اين گونه كلمات باعث كندي عمل جستجو مي شوند و تاثيري هم در بهبود جستجو ندارند و حتي كيفيت نتايج جستجو را كاهش هم مي دهند.

● حروف بزرگ و كوچك فرق نمي كنند:
گوگل نسبت به بزرگي و كوچكي حروف حساس نمي باشد. در حقيقت همه حروفي را كه به لاتين در نوار جستجو تايپ مي نمائيد به حروف كوچك تبديل خواهند شد. براي مثال نتيجه جستجوي "george washington"، "George Washington" و "gEoRgE WaShInGtOn" يكسان خواهد بود.

● جستجوهاي طبقه بندي شده:
با همه اين توضيحات اگر مايليد كه نتايج جستجوهاي شما دقيق تر و علمي تر باشند بهتر است سري هم به directory.google.com بزنيد. در اين آدرس فهرستي از سايتهاي اينترنتي با توجه به موضوعات آنها موجود مي باشد. مثلا اگر دنبال سايتي در مورد سياره زحل مي گرديد، مي توانيد با رفتن به شاخه Science و زير شاخه Astronomy به زير شاخه Saturn دست يابيد. همچنين اگر در مورد خودروي Saturn جستجو مي كنيد مي توانيد سايتهاي مرتبط با آنرا در شاخه Automotive بيابيد.

● جستجوي پيشرفته:
در جلوي نوار جستجوي گوگل گزينه اي با عنوان «جستجوي پيشرفته» يا «Advanced Search» وجود دارد. با كليك كردن روي اين گزينه وارد صفحه اي با همين نام خواهيد شد. در اين صفحه شما مي توانيد با اعمال تنظيمات و بكار بردن عملگرهاي خاصي دقت جستجويتان را افزايش دهيد.

همانگونه كه از شكل بالا معلوم است، همه گزينه ها به فارسي مي باشند و استفاده از آنها بسيار ساده است و نيازي به توضيح بيشتر ندارد، اما علاوه بر اين تنظيمات، گوگل از يك سري عملگرها نيز براي محدود كردن جستجوها بهره مي برد. شما بدون رجوع قسمت جستجوي پيشرفته و با دانستن اين عملگرها مي توانيد عمل جستجو را هرچه سريعتر انجام دهيد، در زير به توضيح برخي از اين عملگرها مي پردازيم:

● عملگر +

همانگونه كه قبلا گفتيم گوگل از يك سري كلمات معمولي بصورت خودكار چشم پوشي مي كند، ولي در صورتي كه شما ضروري مي دانيد كه اينگونه كلمات حتما مورد جستجو قرار گيرند، مي توانيد با قرار دادن يك علامت "+" در جلوي آنها مطمئن شويد كه در نتايج جستجو حتما وجود خواهند داشت. (دقت كنيد كه قبل از كاراكتر "+" يك فاصله (space) وجود داشته باشد ولي كلمه بعدي بدون فاصله، فورا پس از آن بيايد).

راه ديگر مقيد نمودن گوگل براي جستجوي كلمه اي خاص اين است كه كلمه مورد نظر را در كوتيشن (" ") قرار دهيد. براي مثال اگر بخواهيم دنبال داستان جنگ ستارگان 1 (Star Wars Episode I) را مورد جستجو قرار دهيم، گوگل كلمه I را مورد جستجو قرار نمي دهد مگر آنكه آنرا بصورت Star Wars Episode +I و يا "Star Wars Episode I" بنويسيم.

● عملگر –

برخي اوقات ممكن است كه شما دنبال كلمه اي بگرديد كه بيش از يك معنا دارد، براي مثال كلمه «bass» در ماهيگيري به معناي «ماهي خالدار» است و در موسيقي به معناي «صداي بم». براي حل اينگونه مشكلات مي توانيد از عملگر " " استفاده كنيد، تا گوگل به دنبال سايتهايي بگردد كه كلمه بعد از اين عملگر در آنها نباشند. (دقت كنيد كه قبل از كاراكتر " " يك فاصله (space) وجود داشته باشد ولي كلمه بعدي بدون فاصله، فورا پس از آن بيايد). مثلا در مثال فوق مي توانيد بنويسيد: bass –music.

● عملگر ~

گاهي ممكن است كه شما فقط به دنبال كلمه اي خاص نباشيد و بخواهيد كه به دنبال كلمات مرتبط با آن نيز بگرديد. براي اين كار از اين عملگر استفاده مي شود. براي مثال اگر در كادر جستجو تايپ كنيد «كيفيت غذا» در نتيجه سايتهايي ظاهر خواهند شد كه كلمه «كيفيت» و كلمه «غذا» در آنها وجود داشته باشد. و حتي ممكن است كه اين دو كلمه اصلا به هم ربط هم نداشته باشند. اما اگر تايپ كنيد «~كيفيت ~غذا» دنبال سايتهايي مي گردد كه درباره كيفيت غذاها نوشته باشند.

● عملگر ""

همانگونه كه قبلا نيز گفته شد، براي جستجوي عبارتي خاص بصورت كامل (نه بصورت كلمات جدا از هم) بايستي آن عبارت را در داخل كوتيشن (" ") قرار داد.

● عملگر «يا»

گوگل از ياي منطقي پشتيباني ميكند. بدين معنا كه اگر دنبال كلمه اي خاص «يا» بجاي آن كلمه اي ديگر مي گرديد، مي توانيد در بين اين دو كلمه از «يا» استفاده كنيد. براي مثال اگر در كادر جستجو تايپ كنيد «تعطيلات در شيراز يا اصفهان» آنگاه گوگل دنبال سايتهايي مي گردد كه در خصوص تعطيلات در شيراز يا در اصفهان باشند.

● عملگر SITE

اگر مي خواهيد كه عمل جستجو در سايت بخصوصي انجام گيرد، مي توانيد پس از وارد نمودن كلمه مورد نظر عملگر Site: را آورده و پس از آن آدرس سايت را بياوريد. براي مثال براي جستجوي «پذيرش» در سايت دانشگاه استانفورد مي توانيد بنويسيد: admission site:www.stanford.edu

● عملگر ..

براي اينكه جستجو را محدود به سايتهايي كنيد كه در آنها اعداد محدوده خاصي وجود داشته باشند، مي توانيد از اين عملگر براي نشان دادن محدوده عددي مورد نظر بهره بريد. مثلا اگر به دنبال DVD Playerهاي با قيمت 250 تا 350 دلار مي گرديد، بايستي اينگونه خواسته تان را بيان كنيد: DVD player 0..350 (توجه داشته باشيد كه بين دو نقطه عملگر هيچ فاصله اي نباشد).

● صفحه نتايج جستجو:
مطابق شكل فوق صفحه نتايج جستجوي گوگل ـ چه به فارسي باشد و چه به انگليسي ـ را مي توان به 16 قسمت تقسيم نمود، كه در زير به شرح مختصر هر يك از آنها مي پردازيم:

1) لينكهاي بالايي گوگل ناميده مي شوند. با كليك روي هر گزينه مشخص مي كنيد كه در چه زمينه اي مي خواهيد جستجو كنيد. سايتها، تصاوير، خبرها، گروهها و...

2) دكمه Search يا جستجو براي شروع عمل جستجو بكار مي رود. بجاي بكار بردن اين دكمه مي توانيد كليد Enter را فشار دهيد.

3) لينك Advanced Search يا جستجوي پيشرفته شما را به صفحه تنظيمات پيشرفته جستجو مي برد.

4) كادر جستجو ناميده مي شود كه براي تايپ نمودن كلمات مورد جستجو بكار برده مي شود.

5) لينك Preferences يا تنظيمها شما را به صفحه تنظيمات گوگل مي برد تا در آنجا مشخص كنيد كه مي خواهيد در هر صفحه نتايج جستجو چه تعداد سايت ليست شود، و يا اينكه زبان مورد استفاده چه زباني باشد و...

6) نوار آبي رنگي كه مشاهده مي نمائيد، نوار آمار مي باشد كه آمار تعداد سايتهايي كه يافته شده است و همچنين مدت زماني كه جستجو طول كشيده است را نشان مي دهد.

7) Tipها توضيحات كوتاهي هستند كه شما را براي جستجوي بهتر راهنمائي مي كنند.

8) گوگل داراي منابع اطلاعاتي متنوع و ويژه اي است كه بر اساس تجربه جستجوي كاربران مختلف جمع آوري شده اند و اغلب اين منابع به جستجوي شما نزديكتر است و در بالاي نتايج جستجوها قرار مي گيرند. گوگل براي گرفتن نتيجه بهتر شما را به ديدن منابع اطلاعاتي خودش دعوت مي كند. براي مثال در شكل بالا كه آدرس مناظر كوهها مورد جستجو قرار گرفته است گوگل كاربر را به ديدن قسمت Local Search خود دعوت مي كند تا در آن قسمت به نتايج واقعي تري از آنچه كه مي خواهد برسد.

9) در قسمت نتايج جستجو اولين چيزي كه مي بينيد عنوان صفحه اي است كه كلمات مورد نظر در آن يافته شده است. گاهي اوقات در اين قسمت يك آدرس اينترنتي قرار مي گيرد كه به معناي آن است كه صفحه موردنظر بدون نام مي باشد.

10) پس از عنوان سايت، قسمتهايي از سايت كه كلمات شما در آن يافت شده اند، بصورت خلاصه آورده مي شود. اين متن كوتاه به شما اين امكان را مي دهد تا قبل از كليك كردن روي عنوان آن و ديدن محتويات سايت ببينيد كه آيا اين صفحه كاملا مطابق با خواسته شما مي باشد يا نه.

11) آدرس سايتي كه كلمات در آن يافته شده اند، مي باشد.

12) اندازه يا سايز متني قسمتي از سايت را كه متن موردنظر شما در آن يافته شده است را نشان ميدهد. در برخي موارد اين اندازه ديده نمي شود.

13) به هر دليلي اگر با كليك كردن بر روي عنوان سايت و يا آدرس سايت، قادر نيستيد كه محتويات آنرا ببينيد، مي توانيد با كليك كردن بر روي گزينه Cached يا نسخه ذخيره شده، همان سايت را از روي سِروِر گوگل ببينيد. (لازم به توضيح است كه گوگل قسمتهايي از برخي سايتها را براي دسترسي و جستجوي سريعتر بر روي سِروِر خود ذخيره مي نمايد. شما با كليك كردن روي اين گزينه مي توانيد به قسمتهاي ذخيره شده روي سرور گوگل دسترسي پيدا كنيد).

14) با كليك روي گزينه Similar Pages يا صفحات مشابه جستجوگر گوگل شما را به سمت صفحاتي شبيه به صفحه يافته شده راهنمائي مي كند.

15) وقتي كه گوگل كلمه مورد نظر شما را در يك سايت در چند صفحه پيدا مي كند، ابتدا صفحه اي كه به درخواست شما نزديكترند را مي آورد و سپس صفحه دوم را بصورت تو رفته نشان مي دهد.

16) اگر در يك سايت در بيش از دو صفحه كلمات مورد نظر شما يافت شوند، براي ديدن صفحات سوم به بعد بايستي روي اين گزينه كليك نمائيد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۳۶ ] [ مشاوره مديريت ]

شركت گوگل كه بزرگ‌ترين موتور جستجوي اينترنتي جهان به شمار مي‌آيد، آمار كلمات پرجستجوي سال ۲۰۱۳ براي ايران را اعلام كرد. بر اساس اعلام اين شركت، بيشترين آمار جستجوي ايرانيان در اينترنت طي سال ۲۰۱۳ شامل عكس‌ها و فيلم‌هاي جنسي بوده است .

در ميان كلمات پرجستجو در ايران در سال ۲۰۱۳ ميلادي، ۱۰ كلمه‌اي كه بيشترين جستجو را داشته عبارتند از:

 ۱- دانلود

۲- عكس

۳- بازي

۴- دانلود آهنگ

۵- فيلم

۶- چت

۷- yahoo

۸- گوگل

۹-دانلود فيلم

۱۰- اس ام اس

بر اساس اين گزارش بخش قابل توجهي از دانلودها و عكس‌ها و فيلم‌هاي جستجو شده ، “مضامين غيراخلاقي و جنسي” را شامل مي‌شود.

 همچنين در سال ۲۰۱۳ ، كلمات انتخابات، رمان، قيمت خوردو، قيمت طلا، دانلود آهنگ جديد، چت ، چت روم و كلمات مرتبط با برخي ناهنجاري‌هاي جنسي بيشترين افزايش جستجو را در ايران در سال ۲۰۱۳ داشته‌اند.

 در جستجوهاي” گوگل ايميجز” (گوگل تصوير) نيز ۱۰ كلمه پرجستجوي ايرانيان براي ديدن تصاوير در سال ۲۰۱۳ عبارت بودند از عكس، دختر، زن، hot، girl، لباس، تصوير، لخت، فيلم و عروس.

 وضعيت ۱۰ كلمه پرجستجوي ايراني‌ها در گوگل در ۱۰ روز نخست سال جديد ميلادي (۲۰۱۴ ) نيز نشان مي‌دهد ۱۰ كلمه پرجستجو عبارتند از دانلود، آهنگ، عكس، دانلود آهنگ، بازي، فيلم،چت،اندرويد، google و دانلود اهنگ.

 در سال گذشته ميلادي(۲۰۱۳) ۱۰ كلمه پرجستجوي موتور جستجوي گوگل در جهان عبارت بودند از نلسون ماندلا ، پاول واكر، آيفون اپل ۵ اس، كوري مونتيت، رقص هارلم شيك، انفجار بوستون آمريكا، نوزاد سلطنتي، گوشي‌هاي سامسونگ گالكسي اس ۴، دستگاه‌هاي پلي استيشن سوني اس ۴ و كره شمالي.امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۲۹:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.