مشاوره مديريت

مسأله نیچه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۸:۰۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مسأله نیچه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۸:۰۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

هیچ؛ در تمنای ارزشی برای ماندن

فرشاد نوروزی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۸:۰۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

اگر کوسه ها آدم بودند…

اگر کوسه ها آدم بودند…

برتولت برشت

برگردان از متن آلمانی به فارسی : فرشاد نوروزی

دریافت pdf


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۸:۰۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

تنها شده

تنها شده

|فردریش نیچه

 |برگردان از زبان آلمانی: فرشاد نوروزی

کلاغ ها بانگ سردادند

و بر فراز شهر بال بگشودند:

که برف در راه است.

خوشا آنی که اکنون خانه ای دارد.

 

کنون به قامت سکوت ایستاده ای،

پریشان! به پشت سر نگاه دوخته ای، آه که شمار گذشته از کف برده ای!

از چه تو چنین سبک سرانه از زمستانگه به سوی دنیا گریختی؟

 

دنیا دروازه ایست به هزاران هزار برهوت سرد و خاموش!

 

هر آنکس که چون تو آن را از کف دهد، فرجامش نیست.

 

اکنون به رخساری رنگ باخته وامانده ای ،

نفرین بر آوارگی زمستان،

به دود بی شعله ای مانی،

که هماره سر به آسمانی سردتر دارد.

 

بال بگشای پرنده و بانگ سر ده

نوای ات را بر آواز پرنده صحرا ساز کن

تو ای مجنون

خونین دلت را به زیر یخ و خواری بپوشان!

 

کلاغ ها بانگ سردادند

و بر فراز شهر بال بگشودند:

که برف در راه است.

بدا آنکس که اکنون مأمنش نیست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۸:۰۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه نه بگوییم؟

چگونه "نه" بگوییم؟

همه ی شما بارها در موقعیت هایی قرار گرفته اید كه گفتن كلمه "نه" برایتان دشوار بوده است. برای مثال دوستی می خواسته كتاب خاصی را از شما قرض كند و شما مایل به آن كار نبوده اید. فردی شما را به منزلش دعوت كرده و شما مایل به پذیرفتن دعوت او نبوده اید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید كه به دفعات در مقابل چنین درخواست هایی تسلیم شده و با آنها موافقت می كنید و دائماً از این بابت احساس نارضایتی دارید ممكن است بخواهید بدانید كه چرا هنگامی كه "نه" گفتن را ترجیح می دهید، " بله" می گویید.

این احتمال وجود دارد كه شما نگران از دست دادن ارتباطات مؤثر یا نگران وارد آمدن آسیبی به روابط باشید.

چه بسا از " نه" گفتن احساس گناه می كنید چون آموخته اید برای اجتناب از آسیب وارد كردن به احساسات دیگران ، از خواسته های خود چشم بپوشید. بدین ترتیب ممكن است احساس كنید با نفی آنها به دلیل خودخواهی و خودمداری، انسان بدی هستید. زیرا به شما یاد داده شده كه باید فداكار باشید و خود را نادیده انگارید. شما بیش از رضایت خودتان ، دلواپس و متوجه رضایت دیگران هستید . وقتی از شما تقاضایی می شود ممكن است احساس كنید مورد لطف و موهبت قرار گرفته اید. این امر سبب می شود تا احساس مهم بودن كنید و نگران آن باشید كه در صورت مخالفت ، هرگز چنین تقاضایی از شما نشود. اینها نمونه هایی از احساسات دست و پا گیری هستند كه می توانند در آزادی عمل شما مداخله كنند.

چه راههایی، گفتن كلمه " نه" را آسانتر می سازد؟

اولین كاری كه باید انجام داد تشخیص احساسات دست و پاگیر یا باورهایی است كه در شما وجود دارند. برای مثال اگر دوستانتان می خواهند كتابی از شما قرض بگیرند و یا شما را به میهمانی دعوت كنند با گفتن كلمه نه چه نتایج منفی را پیش بینی می كنید؟

به نظر می رسد شما در ابتدا انتظار فاجعه آمیزی از" نه گفتن" تشخیص داده اید. برای مثال ممكن است به خودتان بگویید اگر پاسخ منفی بدهم چه بسا دوستم از این كه آن كتاب را به او قرض نداده ام از من ناراحت بشود. ولی دوست شما به خاطر این گونه مسائل ناراحت نیست ؛ او احتمالاً به خاطر آن كه كلمه نه را با صراحت به كار برده اید، احترام بیشتری برای شما قائل خواهد شد.

خود را نادیده انگاشتن ، سبب تحمیل رفتارهای ناخواسته ای است كه دیگران از شما می خواهند و این امر سبب می شود آنها نسبت به ابراز درخواست غیرمنطقی خود تشویق شوند. پس از آنكه باورها و اعتقادات خود را به شیوه ای منطقی تر مرتب كردید برای گفتن كلمه " نه" آمادگی پیدا می كنید و از این امر احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

قدم بعدی ، گفتن كلمه " نه" به شیوه ای مستقیم به طرف مقابل است به گونه ای كه قاطعیت در صدا و رفتارموج بزند. برای آسانتر ساختن این مرحله در موقعیت هایی كه خطر  وجود دارد گفتن پاسخ هایی منفی را آغاز كنید به خصوص زمانی كه كاملاً مطمئن هستید، حق گفتن كلمه " نه " را دارید. با این روش اطمینان به خود را تمرین خواهید كرد و نیز توانایی گفتن كلمه " نه" را در موقعیت های مشكل تر به دست خواهید آورد.

به طور معمول گفتن كلمه "نه" به برخی از افراد آسانتر از دیگران است. احتمالاً این افراد برای شما ، دوستان نزدیك ، غریبه ها و خانواده هستند. وقوع یك موقعیت را پیش بینی كنید و تمرین كنید كه در آن موقعیت چه خواهید گفت. گفتن كلمه نه را به طریقی مستقیم  و صریح تمرین نمایید . نسبت به كلیه رفتارهای خود و لحن كلامتان به هنگام گفتن جمله منفی آگاه باشید.

در موقعیت های مشكل تری كه نسبت به ماهیت و چگونگی پاسخ خود مطمئن نیستید با گفتن جمله ی " باید درباره اش  فكر كنم " به خود فرصت دهید.  سپس احساسات خود را بررسی كنید. ببینید چه عقاید و انتظارات نامعقولی ، شما را به گفتن " نه" وا می دارد.

وقتی كلمه " نه " را به كار بردید و طرف مقابل همچنان برخواسته اش اصرار ورزید و اولین كلمه "نه" شما را نادیده انگاشت ، باید بر مخالفت خود پافشاری كنید.

تشخیص این امر مهم است كه در این جا رفتار خود خواهانه ی سالم وجود دارد. شما حق دارید كلمه "نه" را به كار ببرید. از این كار احساس خوبی داشته باشید.


چگونه نه بگوییم؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

عرضه باتری جدیدی که با هوا شارژ می شود!


گروهی از دانشمندان انگلیسی نسل جدیدی از باتریهای ویژه تلفنهای همراه، لپ تاپ و دوربینهای عکاسی را تا سال 2011 معرفی می کنند که به جای الکریسیته از هوا تغذیه می کنند. کد خبر : 00030 تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۸۸ گروهی از دانشمندان انگلیسی نسل جدیدی از باتریهای ویژه تلفنهای همراه، لپ تاپ و دوربینهای عکاسی را تا سال 2011 معرفی می کنند که به جای الکریسیته از هوا تغذیه می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه سنت اندروز با بودجه شورای تحقیقات علمی مهندسی و فیزیک انگلیس پس از چهار سال تحقیقات اعلام کردند که به باتریهایی دست یافتند که مدت زمان شارژ آنها 10 برابر بیشتر از باتریهای امروزی است. پروژه تحقیقاتی این باتریها که انرژی خود را از هوا تامین می کنند در تابستان سال 2011 به نتیجه می رسد.
براساس گزارش سنت نیوز، این پیل هوایی که STAIR (سنت اندروز هوا) نام دارد به خاطر یک بخش جدیدی که در آن در نظر گرفته شده است می تواند به دفعات با هوا شارژ شود.

این بخش جدید یک الکترود کربنی متخلخل است که به جای لیتیومی که در باتریهای امروزی وجود دارد استفاده می شود. این کربن متخلخل در پیل STAIR اکسیژن هوای اطراف خود را شکار می کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

شناسايي ماده سمي خطرناك در شير


گروهي از محققان با استفاده از نانوذرات موفق به شناسايي ماده سمي خطرناك در شير شدند.

 
کد خبر : 05245 تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۸۹

فارس: نا لي و همكارانش در دانشگاه ميامي براي شناسايي ملامين يك ماده سمي خطرناك در شير، يك روش آسان، اقتصادي و سريع توسعه داده‌اند. آنها با به‌كارگيري نانوذرات طلا و بررسي تغيير رنگ و يك تست ترسيب، ملامين را با دقت بالا شناسايي مي‌كنند. كل مدت زمان فرايند شناسايي كمتر از 15 دقيقه است.


ملامين تركيبي است كه در غذاي آلوده‌ حيوان اهلي و محصولات لبني آلوده‌ توليدي چين به ترتيب در سال‌هاي 2007 و 2008، ديده شده است.


اين محصولات لبني آلوده باعث بيماري هزاران نفر از مردم بويژه كودكان شدند. پايش محصولات آلوده به ملامين تبديل به يك نگراني جهاني شده است. ملامين يك ماده صنعتي است كه معمولاً در پلاستيك‌ها و كودهاي شيميايي استفاده مي‌شود. موقعي كه اين ماده شيميايي وارد بدن شود، منجر به مشكلات سلامتي متعددي و در مواردي مرگ مي‌شود.


نالي گفت: روش‌هاي كنوني شناسايي ملامين در شير زمان‌بر و پرهزينه هستند. كار ما منجر به برداشتن يك قدم مهم به سوي شناسايي سريع ملامين كه يك خواسته عمومي است، مي‌شود.


اين محققان ابتدا تركيبات مبتني بر ماده پروتئيني شير را كه مي‌توانند با شناسايي ملامين تداخل داشته باشند، از شير جدا مي‌كنند.

آنها سپس نانوذرات طلا را به محصول اضافه مي‌كنند. برهم‌كنش بين اين نانوذرات طلا و ملامين سبب يك تغييير رنگ شديد مي‌شود. اين تغيير رنگ نشاندهنده حضور ملامين است. موقعي كه ملامين حضور داشته باشد، رنگ محلول در عرض چند ثانيه از قرمز به آبي تغيير مي‌كند. اين تغيير رنگ هم به‌صورت بصري و هم با اسپكتروفوتومتري (طيف‌نورسنجي) قابل اندازه‌گيري است.

 

اسيد سيانوريك كه يك واكنش ويژه با ملامين دارد، براي افزايش دقت پي‌در‌پي به محلول اضافه مي‌شود. اگر ملامين حضور داشته باشد، يك رسوب تشكيل مي‌شود كه اين نيز مي‌تواند هم به‌صورت بصري و هم با طيف‌نورسنجي ارزيابي شود.


اين محققان اميد دارند كه در آينده يك وسيله شناسايي ساده تجاري توسعه دهند كه هر فرد عادي بتواند از آن در خانه يا در هر جاي ديگري، براي شناسايي آلودگي ملامين در غذا، استفاده كند. اين محققان اعتقاد دارند كه روش آنها نه‌تنها يك روش جايگزين براي روش‌هاي شناسايي كنوني آزمايشگاهي ارائه مي‌كند، بلكه براي پايش آسان و سريع شير‌هاي توليدي، يك روش ارائه مي‌كند.


اين محققان نتايج خود را در مجله‌ Applied Physics Letters منتشر كرده‌اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب

امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

جیرانی ، نابود کننده سینما دربرنامه سینمایی هفت

جیرانی ، نابود کننده سینما دربرنامه سینمایی "هفت"
 
جیرانی ، نابود کننده سینما دربرنامه سینمایی هفت

واکنش منفی منتقدان به برنامه سینمایی "هفت"
"هفت" به دلایل بنیادی برنامه‌ای موثر نمی‌شود/ جیرانی گزینه مناسبی برای اجرا و کارشناسی برنامه نیست.
کیوان کثیریان: از ابتدا که قرار بود برنامه ای مشابه و معادل "نود" برای سینما تولید شود خیلی ها این کار را نشدنی می دانستند و باتوجه به حساسیت های مختص عرصه فرهنگ و بار اندیشگی آن - که عموما در ورزش وجود ندارد - تولید و پخش "نود سینمایی" را غیر ممکن پیش بینی کردند.
به نظرم پیش بینی بیراهی هم نبود چرا که در آستانه پخش برنامه، دائما مسوولان تاکید می کردند که قرار نیست "هفت"، "نود سینمایی" باشد و اصرارداشتند این دو برنامه با هم مقایسه نشوند.
البته نگرانی بیراهی هم نبود. نود با بیش از ده سال سابقه پخش و انبوه مخاطبان عام و خاص چنان توقع را از یک برنامه چالشی بالا برده، که قیاس هر برنامه ای با آن نتیجه ای ناامید کننده دارد.
"هفت" آغاز شد و این خود گامی به پیش برای جامعه سینمایی است که مدت ها در انتظار برنامه ای اینچنین بودند. اما حتی اگر بپذیریم که به دلیل تفاوت های ماهوی حوزه فرهنگ و ورزش و تفاوت کمیت و کیفیت مخاطبان و وجود محدودیت های بیشتر، با "نود" قیاسش نکنیم باز هم ماهیت چالشی این برنامه زنده و تلاشی که در تکرار برخی نوآوری های "نود" در "هفت" می توان دید، ناخودآگاه ذهن را به سمت این قیاس هل می دهد.
به گزارش ماهنامه سینمایی 24 ، هفت با نیتی مشابه "نود" طراحی شده وبه همین دلیل نام "نود سینمایی" هنوز بیش از "هفت" برای آن به کار می رود. قرار است این برنامه زنده چالشی با طرح مباحث چالش برانگیز سینما به رفع مشکلات و رشد سینمای ایران کمک کند. پس مقایسه این دو، چندان هم بیراه نیست و به نظر نمی رسد این قیاس ایرادی هم داشته باشد. باشد که "هفت" با توجه به دلایل موفقیت "نود" راه پیشرفت را سریع تر از آن طی کند.
 
نود و فردوسی پور
عادل فردوسی پور با این برنامه به یک ستاره بلا منازع تلویزیونی بدل شد و با ویژگی هایی که به برنامه اش بخشید، خود و برنامه اش را به جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران تبدیل کرد که با نبودش، مخالفانش هم احساس خلا می کنند و بسیاری از تصمیم گیری های مهم فوتبال و حتی ورزش، موکول به پخش "نود" می شود.
اما نود چه ویژگی هایی دارد که می تواند سرلوحه " هفت " باشد؟
صراحت، شفافیت، جسارت و نقد بی محابا، نخستین ویژگی نود است. نود با کسی تعارف ندارد. ماهیت برنامه انتقادی است و از این ویژگی برای اصلاح اوضاع بهره می گیرد. قضاوت مخاطب، مهم ترین ابزار دست نود است. فردوسی پور ابعاد گوناگون مسئله را پیش روی مخاطب می گذارد و نهایتا قضاوت مخاطب است که تعیین کننده می شود و حق و ناحق را جدا می کند. او بی جهت ازهیچ مسوولی تمجید نمی کند و نیازی هم به آن احساس نمی کند. او آگاه است که نقد و نقادی اصلی ترین ویژگی برنامه اش است و به همین خاطر تا پای تعطیل شدن برنامه پیش می رود ولی تن به محدودیت ها و توصیه ها نمی دهد. همین بی نیازی برنامه اش را تاثیرگذار، مهم و قدرتمند کرده است .
صداقت، دومین ویژگی "نود" و فردوسی پور است. او تلاش می کند بی طرفی را مراعات کند و نیتی جز کشف حقیقت نداشته باشد. البته اعتراف می کنم در این مسیر، فردوسی پور گاه افراط و تفریط هایی نیز داشته که عنصرصداقت را خدشه دار کرده اما فضای غالب برنامه، بی شک مبتنی بر صداقت است و همین باعث می شود فردوسی پور با تمام تپق ها و اشتباهات ریز ودرشتش دوست داشتنی باشد و تازه آنها که از او دلخورند هم خود را از برنامه محروم نکنند.
سماجت فردوسی پور همواره در خدمت کشف حقیقت است. دقت و معلومات او به همراه مطلع بودن از آخرین اخبار رسمی و غیر رسمی، اجازه پنهانکاری و قلب واقعیت را به مهمانان یا مصاحبه شوندگان نمی دهد. او با پرسش های شفاف و جسورانه، خود را در موضع حقیقت جویی و آنها را در موضع حقیقت گویی قرار می دهد و اینگونه است که خاموش کردن تلفن همراه یا در دسترس نبودن، بیش از آنکه موجب خلاصی یک طرف ماجرا از پاسخگویی شود، او را در مظان اتهام قرار می دهد. نود با همین شیوه، فرهنگ نقدپذیری و شنیدن صدای مخالف - بی دعوا و منازعه - و پذیرش اشتباه را تا حدود زیادی در جامعه ورزش جا انداخته است.
دقت و معلومات فردوسی پور موجب می شود کمتر تناقض، کاستی و کم کاری از نگاه دقیق او دور بماند و در این راه از تکنیک های ژورنالیستی به خوبی بهره می برد.
 
هفت و جیرانی
قبول دارم که هفت را نباید با پخش همین دو سه قسمت قضاوت کرد. زمان بیشتری لازم است تا دست اندرکاران این برنامه بتوانند مخاطبان اصلی شان را شناسایی کنند، به چند وچون آنچه خودشان و مخاطبان می خواهند، آگاه شوند و کم و کاستی ها و حشو و زوائد برنامه شان را بشناسند. به تفاوت های فاحش و ماهوی دو عرصه ورزش و سینما واقفم و تفاوت مخاطبان این دو حوزه را هم نادیده نگرفته ام. وجود محدودیت ها و حساسیت های بیشتر در حوزه سینما را هم قبول دارم .ضمنا می دانم واقعا برای ارزیابی خیلی چیز ها در "هفت" هنوز خیلی زود است اما برخی نشانه ها نشان از آن دارند که مشکلاتی مبنایی در نوع نگاه دست اندرکاران برنامه وجود دارد که با گذشت زمان مرتفع نخواهد شد. به عبارت دیگر روح برنامه دچار مشکلاتی اساسی است که اجازه بالندگی - در همان مقیاس و مسیر پیش بینی شده - را به آن نخواهدداد.
این مشکلات، دقیقا نبود یا کمبودهمان ویژگی هایی است که درباره "نود" برشمردم. ممکن است نبود این ویژگی ها در "هفت" به دلیل احتیاط های مرسوم و مراعات هایی باشد که برای پا گرفتن برنامه در قسمت های آغازین و خطر نکردن در آغاز راه، لازم است ولی تجزیه وترکیب برنامه در حال حاضر امیدواری چندانی برای آینده به بار نمی آورد.
روح حاکم بر " هفت" ، چالش نیست، تظاهربه دوستی و رفاقت و دورهمی است. این باعث می شود درست در همان نقطه ای که فردوسی پور سوژه را می شکافد و به دل ماجرا می زند، طرفین دعوا را در بحرانی ترین شرایط رو به رو می کند و با تحلیل درست شرایط، معمولا به حل مشکل کمک می کند، جیرانی می گوید که برای دامن نزدن به اختلاف کارگردانان، کلا به این ماجرا نخواهند پرداخت! دقیقا در همین نقطه است که نود به برنامه ای تاثیرگذاردر ورزش - وحتی گاه در سایر عرصه های اجتماعی، سیاسی - بدل می شود ولی "هفت" درمیانه مسائل مهم و چالش برانگیز، بی تاثیر می ماند.
این در حالی است که گزارش های مربوط به ماجرای کارگردانان هم تولید شده بود ولی با فشار خانه سینما، کل ماجرا از برنامه حذف شد. این توصیه پذیری که آفت برنامه های چالشی است، گریبان "هفت" را در همین ابتدا گرفت. ولی "نود" بخشی از قدرتش را از همین توصیه ناپذیری می گیرد و این هم به پشتوانه جذب مخاطب انبوه از طریق صداقت و شفافیت است. شاید به همین دلیل است که بسیاری از مباحث در "نود" به قضاوت بینندگان گذارده می شود و این، قدرت برنامه را مضاعف می کند.
فردوسی پور خود را به برنامه اش چنان گره زده است که وجود "نود" بدون او متصور نیست وویژگی های خود او و برنامه اش یکی شده است. جیرانی که کارگردانی شناخته شده به حساب می آید همین قابلیت را دارد به شرطی که همان ویژگی ها را در خود و برنامه اش تقویت کند.
مهم ترین دلیل آنکه من معتقدم جیرانی به دلایل گوناگون، این امکان را ندارد که به جایگاه فردوسی پور نزدیک شود یا برنامه اش را به آن پایه از اعتبار برساند، این است که جیرانی در دایره تولید سینما حضور دارد وبر خلاف فردوسی پور، عملا در بسیاری از مباحث بحث برانگیز سینما، ذی نفع است، بنابراین از نقد بی محابا پرهیز می کند. او دائما باید مراقب باشد مسوول سینمایی از دستش نرنجد تا مبادا بعدها درمراحل دریافت پروانه ساخت و نمایش مشکلی برایش پدید آید. یا هوای فلان بازیگر و همکار کارگردان وسایر سینماگران را داشته باشد تا نکند به تریج قبایشان بر بخورد و امکان همکاری های مشترک آینده از میان برود، او حتی بعدها به منتقدان هم نیاز دارد و مهم تر از همه آنکه باید مراقب باشد تهیه کنندگان از او دلخور نشوند که آن وقت آینده حرفه ای اش بدجوری به خطر می افتد. او همان روند محافظه کارانه مراعات با سینماگران را که در برنامه " دوقدم مانده به صبح" برگزیده، در این برنامه هم ادامه می دهد. باید به او حق داد. اما به مخاطب هم باید حق داد که امیدی به رشد وبهبود این برنامه نبندد.
جیرانی در دو برنامه ای که گذشت نشان داد بیش ازحد محافظه کار است، ترجیح می دهد همه را راضی نگاه دارد و قید صراحت، شفافیت، جسارت و نقد بی محابا، که از آن به عنوان نخستین ویژگی نود یاد کردم را به خاطر به خطر نیفتادن آینده حرفه ای اش، زده است. چاره ای هم ندارد. به عکس، فردوسی پور که نه بازیکن است نه مربی، نه مدیرباشگاه و... و قرار هم نیست دلخوری و عصبانیت فلان مدیر و بهمان بازیکن نان او را آجر کند، به سادگی سوالاتی از مهمانان و مسوولان می پرسد که معمولا آنها دوست ندارند و یا غافلگیرشان می کند. اما جیرانی به دلایلی که برشمردم معمولا خود را ملزم می داند سوالاتی از میهمانش بپرسد که آنها دوست دارند و پاسخش را آماده کرده اند.
با این حساب، "نود" همیشه آبستن هیجانات و اتفاقات پیش بینی نشده است و این اقتضای برنامه های زنده چالشی است اما در "هفت" کمتر احساس می کنید برنامه، آبستن اتفاقی پیش بینی نشده باشد.
مضاف بر آنکه جیرانی تقریبا فراموش کرده که زمانی روزنامه نگار حرفه ای بوده و در کار اجرا و مصاحبه از آموزه های حرفه سابقش کمترین بهره را می برد. قاعدتا روزنامه نگاری که کارگردان هم هست و طبیعتا به مسائل و مشکلات سینما و وقایع پشت پرده سینما آگاه است، امتیازات بزرگی دارد که کمتر کارشناسی از آن بهره مند است اما جیرانی به هنگام اجرا تمام امتیازات فردی اش را پشت صحنه جا می گذارد. او می توانست اعتماد مهمانان و مخاطبانش را جلب و خیال آنها را از بابت تخصصی بودن برنامه راحت کند. جیرانی اما ترجیح می دهد نقش یک ناظر بی طرف را بازی کند که این بی طرفی گاه تا مرز انفعال، تخفیف و تنزل می یابد. او در شرایط حساس برنامه تاثیر گذاری ویژه ای ندارد و معمولا زورش به مهمان پرزورتر از خودش نمی رسد و تسلیم می شود خصوصا اگر مهمان پرزور، ازهمکاران سینمایی اش باشد و به ویژه آنکه دستی در تهیه هم داشته باشد!
نقش غیر فعال او گاه باعث می شود در شرایط حساس، روند برنامه گاه به میل مهمانان تغییر کند و جیرانی کنترل برنامه رااز کف بدهد. اتفاقی که معمولا در نود رخ نمی دهد و فردوسی پور به هر قیمتی شده کنترل برنامه را در دست خود نگاه می دارد و اگر لازم باشد حرف هرکسی را که بخواهد از موضوع خارج شود یا به تمجید از خود بپردازد قطع می کند.
جیرانی در لحظاتی سعی می کند برای گرم شدن برنامه، نقش بازی کند و این بازی کردن ضربه جبران ناپذیری به اعتبار او به عنوان کارشناس می زند. مثلا چه کسی از جیرانی می پذیرد که چندین روز پس از انتخابات و مجمع عمومی مهم کانون کارگردانان، از ماوقع ماجرا خبر نداشته باشد و از همکار بسیار جوانترش بپرسد: " راستی از کانون کارگردانان چه خبر؟ ظاهرا مجمع شان هم برگزار شد" و بعد از اینکه آن همکار از انتخابات بعد از مجمع هم خبر داد با حالتی که انگار از هیچ چیز خبر ندارد و خبر جدیدی شنیده، باز بپرسد :"عجب، خب کی رییس شد؟...." . اگر جیرانی کارگردان و روزنامه نگار، از خبر مهم سینمایی یکهفته پیش خبر ندارد که وای بر او و اگر خبر دارد و خود را به ندانستن می زند و ندانستن را برای ما بازی می کند که وای بر ما!
به همین خاطر می شود گفت نه تنها "هفت" با این شیوه کنونی، به برنامه ای موثر بدل نمی شود بلکه جیرانی هم گزینه مناسبی برای اجرا و کارشناسی این برنامه نیست.
شاید اگر علی معلم، تهیه کننده نبود و یکی دو مسئله دیگر وجود نداشت، به دلیل روحیه تهاجمی و شناخت بهترخط قرمز ها می توانست گزینه مناسب تری برای اجرای این برنامه باشد. به آن نشان که در برنامه اول با حضور او ومیلش به چالش با علیرضا سجادپور، برنامه کمی تکان خورد و جان گرفت.
قرار نیست "هفت" به اندازه "نود" بیننده داشته باشد، کسی هم توقع ندارد به اندازه "نود" جنجالی باشد. اصلا اقتضای حوزه فرهنگ این نیست. اما توقع اینکه سینما هم برای خودش یک برنامه قدرتمند و تاثیر گذار داشته باشد که مناسبات و آدم ها را شفاف کند توقع بیجایی نیست. وقتی ورزشی ها یادگرفته اند کنار هم بنشینند و مناظره و حتی مجادله کنند چرا فرهنگی ها نتوانند؟
البته تمام غرولند های بالا را در شرایطی جدی بگیرید که مسوولان ارشد تلویزیون اساسا علاقه ای به وجود یک برنامه چالشی و شفاف تلویزیونی در حوزه سینما داشته باشند، وگرنه بابت همین که هست هم خدا را شکر می کنیم و از این به بعد دم نمی زنیم.
تنظیم از مسعود عجمی
 

جیرانی ، نابود کننده سینما دربرنامه سینمایی هفت

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

قتل به خاطر فیس‌بوک

قتل به خاطر فیس‌بوک

اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و به خصوص فیس بوک هر روز بیشتر می‌شود. محققان معتقدند شیوه‌های اعتیاد در عصر حاضر تغییر کرده و دیگر محدود به سیگار، مواد مخدر و مشکلات اخلاقی نیست.
قتل به خاطر فیس‌بوکدر تحقیقات جدیدی که توسط Oxygen Media و Lightspeed انجام شد مشخص شد نزدیک به یک سوم از زنان بین 18 تا 34 بعد از برخواستن از خواب اولین کاری که انجام می‌دهند چک کردن صفحه خود در سایت فیس‌بوک است.
این آمار وقتی وحشتناک می شود که تیتری مانند "مادری کودک سه ماهه خود را به خاطر اعتیاد به فیس بوک کشت!"  را در خبرگزاری‌ها ببینید.
قتل به خاطر فیس‌بوکبه گزارش Gizmodo، الکساندار وی‌توبیاز  مادر 22 ساله آمریکایی کودک سه ماهه خود را هنگام بازی Farmville (مزرعه حیوانات) در فیس‌بوک به قتل رساند.
ماجرا از این قرار است که این زن 22 ساله ساکن منطقه جکسونزویل فلوریدای آمریکا، سخت مشغول بازی مزرعه حیوانات در فیس بوک بوده که گریه پسر سه ماهه‌اش شدت میگیرد. وی که نمی‌توانسته از بازی دل بکند از نوزاد خود به شدت عصبانی می‌شود.
پلیس جنایی درباره نحوه قتل اینطور توضیح داده که نوزاد در اثر ضربات متعدد به سر کشته شده و احتمالا مادر جانی سر نوزاد را به کامپیوتر کوبیده است.
Alexandra V. Tobias در اعترافات خود گفته که هنگام بازی، گریه پسرش با نام Dylan Lee او را به شدت عصبانی کرده بود. پس شروع به تکان دادن نوزاد می‌کند و برای آرامش خود سیگار می ک‌شد و بعد از آن دوباره کودک را تکان می‌دهد تا ساکت شود. وی گفته "احتمالا" در این بین ضربات ناخواسته‌ای هم به سر او وارد کرده است.
این نوع قتل در آمریکا قتل درجه دوم به حساب می‌آید و دست کم قاتل به 25 تا 50 سال زندان (یا حبس ابد) محکوم می‌شود.
 
 
منبع:
Gizmodo
Jacksonville
ترجمه و تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی
... درحال بارگذاریبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چطور فرش را با استفاده از مواد طبیعی تمیز کنیم؟با استفاده از مواد پیشنهادی زیر دیگر نگران تمیز کردن لکه‌ها یا مواد ریخته شده روی فرش نباشید.
    1- پودر ذرت
چه باور کنید یا نه پودر ذرت هم به تمیز کردن فرش شما کمک می‌کند. 1 پیمانه از آن را با یک پیمانه بوره و ½ پیمانه جوش‌شیرین مخلوط کنید و روی فرش بپاشید. با کشیدن یک پارچه مرطوب یا زمین شور اسفنجی روی فرش آن را تمیز کنید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بزنید.       2- نمک
مخلوط سرکه و نمک نیز از بین‌برنده لکه فرش است. این دو ماده را به صورت خمیر درآورید و روی لکه بریزید، بگذارید تا جذب شوند. دستمال مرطوب را روی محل مورد نظر بمالید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بزنید.       3- بخار
آب را داخل دستگاه بخارشور بریزید. کاتالوگ دستگاه را با دقت بخوانید. در صورت اجازه استفاده از مواد شیمیایی، بهتر است به جای آب از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید.       4- پراکسید هیدروژن
پراکسید هیدروژن تمیزکننده فوق‌العاده‌ای به خصوص برای لکه‌های پروتئین و خون است. با ریختن این ماده روی فرش، شاهد از بین رفتن لکه خواهید بود. روی محل مورد نظر آب یا سرکه سفید بمالید.       5- استفاده از زمین شور
بله با استفاده از زمین شور هم می‌توانید فرش را تمیز کنید. 2 پیمانه جوش‌شیرین را با ¼ پیمانه بوره یا تکه‌های صابون مخلوط کنید. به این مواد 20-10 قطره اسانس معطر دلخواه اضافه کنید. معمولا از اسطوخودوس یا لیمو استفاده می‌شود. مواد را خوب به هم بزنید و با اسپری روی فرش بپاشید. در مرحله بعد ¼ پیمانه آب گرم را با 1 پیمانه سرکه سفید مخلوط کنید. زمین‌شور اسفنجی را داخل آن کنید و روی مواد ریخته شده قبلی بکشید. بگذارید فرش حداقل 1 ساعت خشک شود سپس جاروبرقی بکشید.       6- کمتر چیزیست که نتوان با جوش‌شیرین و سرکه تمیز کرد خوشبختانه لکه‌های فرش هم از این امر مستثنی نیستند. فقط کافیست پودر جوش‌شیرین را روی لکه فرش بریزید و سرکه سفید را اضافه کنید. بعد از تمام شدن کف حاصل، یک دستمال را که قدرت جذب بالایی دارد، روی فرش بکشید تا سرکه را جذب کند، بگذارید این قسمت خشک شود. با جاروبرقی باقی‌مانده جوش‌شیرین را جمع کنید. برای لکه‌های بزرگ‌تر از جوش‌شیرین به تنهایی استفاده کنید. آن را روی فرش بپاشید و حداقل بعد از نیم ساعت جاروبرقی بزنید.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۱ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

فرق عروسی رفتن پسرها و دخترها .. !

"عروسی رفتن دخترها:

دو، سه هفته قبل از عروسی، دغدغه ی خاطرش اینه که : من چی بپوشم؟! توی این مدت هر روز یا دو روز یه بار " پرو" لباس داره... اون دامن رو با این تاپ ست می کنه، یا اون شلوار رو با اون شال!! ممکنه به نتایجی برسه یا نرسه! آخر سر هم می ره لباس می خره!! بعد از اینکه لباس مورد نظر رو انتخاب کرد...حالا متناسب رنگ لباس، رنگ آرایش صورتش و تعیین می کنه...اگر هم توی این مدت قبل از مهمونی، چیزی از لوازم آرایش مثل لاک و سایه و...که رنگهاشو نداره رو تهیه می کنه...

حتی مدل مویی که اون روز می خواد داشته باشه رو تعیین می کنه...مثلا ممکنه " شینیون" کنه یا مدل دار سشوار بکشه...! البته سعی می کنه با رژیم غذایی سفت و سخت تناسب اندامشم حفظ بکنه... یه رژیمی هم برای پوست صورت و بدنش می گیره..! مثل پرهیز از خوردن غذاهای گرم! ماسک های زیادی هم می زاره، از شیر و تخم مرغ و هویج و خیار و توت فرنگی و گوجه فرنگی(اینا دستور غذا نیستا!!)

گرفته تا لیمو ترش ( این لیمو ترش واقعا معجزه می کنه، به یه بار امتحانش می ارزه!) خوب، روز موعود فرا می رسه! ساعت 8 صبح از خواب بیدار می شه( انگار که یه قرار مهم داره) بعد از خوردن صبحانه، می پره تو حموم،...بالاخره ساعت 10 تا 10:30 می یاد بیرون...( البته ممکنه یه بار هم تو حموم ماسک بزاره...که تا ساعت 11 در حمام تشریف داره!) بعد از ناهار...! لباس می پوشه می ره آرایشگاه، چون چند روز قبلش زنگ زده و وقت آرایشگاه گرفته برای ساعت 1:30 بعد از ظهر... توی آرایشگاه کلی نظر خواهی می کنه از اینو اون که چه مدل مویی براش بهترتره، هر چی هم ژورنال آرایشگر بنده خدا داره رو می گرده ....آخر سر هم خود آرایشگر به داد طرف می رسه و یه مدل بهش پیشنهاد می کنه و اونم قبول می کنه!! ساعت 3 می رسه خونه... بعد شروع میکنه به آرایش کردن...!

بعد از پوشیدن لباس که خیلی محتاطانه صورت می گیره( که مدل موهاش خراب نشه) یه عکس یادگاری از چهره ی زیباش می گیره که بعدا به نامزد آینده اش نشون بده!!

ساعت 8 عروسی شروع می شه...یه جوری راه می افته که نیم ساعت زودتر اونجا باشه!! عروسی رفتن پسرها:

اگر دو، سه هفته قبل بهشون بگی یا دو، سه ساعت قبل هیچ فرقی نمیکنه!!

روز عروسی، ساعت 12 ظهر از خواب بیدار می شه... خیلی خونسرد و ریلکس! صبحانه خورده و تمام برنامه های تلویزیون رو می بینه!

ساعت 6 بعد از ظهر، اون هم حتما با تغییر جو خونه که همه دارن حاضر می شن یادش می افته که بعله...عروسی دعوتیم..!

بعد از خبر دار شدن انگار که برق گرفته باشنش...! می پره تو حموم...

توی حموم از هولش، صورتشم با تیغ می بره...!!( بستگی به عمق بریدن داره، ممکنه مجبور بشه با همون چسب زخم بره عروسی!)

ریش هاش زده نزده( نصف بیشترو تو صورتش جا می زاره!!)از حموم می یاد بیرون...

ساعت 6:30 بعد از ظهره...هنوز تصمیم نگرفته چه تیپی بزنه، رسمی باشهیا اسپرت...!

تازه یادش می افته که پیرهنشو که الان خیلی به اون شلوارش می یاد اتو نکرده! شلوارشم که نگاه می کنه می بینه چند روز پیش درزش پاره شده بوده و یادش رفته بوده که بگه بدوزن..!!

کلی فحش و بد و بیراه به همه می ده که چرا بهش اهمیت نمی دن و پیرهنشو تو کمد لباساش بوده رو پیدا نکردن و اتو نکردن و شلوارشو چرا از علم غیبشون استفاده نکرد که بدونن که نیاز به دوختن داره...!

خلاصه...بالاخره یه لباس مناسب با کلی هول هول کردن پیدا می کنند و می پوشه(البته اگر نیاز بود که حتما به کمد لباس پدر و بردار هم دستبرد می زنه!!) ساعت 8 شب عروسی شروع می شه، ساعت 9:30 شب به شام عروسی می رسه..! البته اگر از عجله ی زیادش، توی راه تصادف نکرده باشه دیر تر از این به عروسی نمی رسه!!funpatogh . com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۰ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

آیا مسافرت در دوران بارداری مجاز است ؟


با توجه به اینکه در فصل تابستان هستیم و با تعطیل شدن مدارس ، افراد بیشتر به فکر سفر به شهرهای مختلف می افتند. در این بین تکلیف خانم های باردار چیست ؟ آیا مجاز هستند به مسافرت بروند یا نه ؟ آیا سفر برای آنها و جنین داخل شکمشان مشکلی به وجود نمی آورد ؟ اگر یک خانم باردار مجاز است به مسافرت برود ، چه کارهایی باید انجام دهد تا سفر بی خطری داشته باشد ؟
برای پاسخ به این سئوالات و رفع ابهام ، سعی کرده ایم با ارائه مطلب زیر راهکارهای حفظ سلامت مادر و جنین را در طی مسافرت برای شما بیان کنیم.
مطالعات نشان می دهد، در صورتی که
حاملگی بدون عارضه باشد، سفر کردن اثر مضری بر روی آن ندارد.
سفر با هواپیما خطر خاصی ایجاد نمی کند به شرط این که فشار هوا در داخل هواپیما کاملاً تنظیم شده باشد. مسافرت هوایی باید پس از ماه هشتم بارداری باید با اجازه پزشک متخصص باشد و خانم باردار باید حداقل هر دو ساعت یک بار قدم بزند. هرگز در هفته های آخر بارداری ( از هفته 35 به بعد ) با هواپیما مسافرت نکنید. شاید بیشترین خطر سفر به خصوص در مسافرت های بین المللی، بروز مشکل در محلی است که امکانات کافی برای درمان وجود ندارد.

برنامه مسافرتی خود را در سه ماهه ی دوم بارداری قرار دهید (هفته 28-14 بارداری ) ، زیرا در سه ماهه اول بارداری ، خطر سقط جنین وجود دارد. همچنین در سه ماهه سوم ( از 28 هفتگی به بعد )، احتمال زایمان زودرس می رود.
در طی مسافرت با اتومبیل ، از کمربند ایمنی آن استفاده کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این کمربندها احتمال صدمه به جنین را افزایش می دهند. در واقع عمده ترین علت مرگ جنین در تصادفات ، مرگ مادر است. کمربند باید در زیر شکم و روی قسمت فوقانی ران ها قرار گیرد و تا آن جایی که ممکن است باید چگونگی قرارگیری کمربند راحت باشد، کمربند شانه نیز باید در میان دو سینه قرار گیرد.
اما شرایط خاصی که باید برای مسافرت مورد توجه قرار گیرند عبارتند از :
فشار خون بالا ، سابقه ی سقط جنین ، خونریزی و دیابت .

مادر گرامی ، مسافرت در طول
بارداری می تواند آرامش بخش و مفرح باشد، به شرطی که چند نکته را مورد توجه قرار دهید :
1- برنامه مسافرتی خود را در سه ماهه ی دوم بارداری قرار دهید (هفته 28-14 بارداری ) ، زیرا در سه ماهه اول بارداری ، خطر سقط جنین وجود دارد. همچنین در سه ماهه سوم ( از 28 هفتگی به بعد )، احتمال زایمان زودرس می رود.
2- از نشستن به مدت طولانی خودداری کنید و حداقل هر 2-1 ساعت یک بار قدم بزنید و بدن خود را بکشید. در هواپیما یا قطار هر چند کوتاه هم که شده است قدم بزنید؛ زیرا حتی قدم زدن کوتاه مدت باعث بهبود جریان خون شده و از ورم پاها جلوگیری می کند.
3- هر 4-3 ساعت، حداقل یک لیتر آب برای جلوگیری از هدر رفتن آب بدن بنوشید و برای جلوگیری از عفونت های ادراری از وسایل بهداشتی استفاده کنید.
4- غیر از وعده های اصلی غذا ، میان وعده هم مصرف کنید.
5- کیفی شامل ساندویچ های کوچک ، کشمش ،
نان های سبوس دار و میوه و سبزی هایی مثل سیب و هویج همراه خود داشته باشید.
6- لباس گشاد و راحتی بپوشید. همچنین کفش راحتی به پا کنید.
7- همراه خود بالش کوچکی برای جلوگیری از کمردرد داشته باشید.
8- حتماً یک کپی از گزارش های بارداری خود ( که از پزشک یا مامای خود دریافت کرده اید ) با خود داشته باشید. اگر به نقاط دوری مسافرت می کنید، بیمارستان هایی را که به مقصد مورد نظر شما نزدیک تر هستند، شناسایی کنید تا در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید.
9- قبل از مصرف هرگونه دارو یا آمپولی با پزشک خود مشورت کنید.
در پایان می توان گفت که شما با پیش بینی های مناسب و اجازه ی پزشک خود، می توانید با خیال راحت برای تعطیلات به مسافرت بروید و سفری شاد و راحت داشته باشید.

نیره ولدخانی – کارشناس تغذیه تبیان

آیا مسافرت در دوران بارداری مجاز است ؟


persianv


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۰ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

قیصر امین‌پور شاخص‌ترین شاعر بعد از انقلاب بود

قیصر امین‌پور شاخص‌ترین شاعر بعد از انقلاب بود
علیرضا طبایی

علیرضا طبایی از قیصر امین‌پور به‌عنوان شاعری فروتن، دانش‌آموخته و باادب یاد كرد.
این شاعر عنوان كرد: مرگ قیصر امین‌پور برای من از یك دیدگاه باورنكردنی است و از سویی، متأسفانه انتظارش را همیشه می‌داشتم كه این ضایعه مثل آوار روی سر ادبیات ایران و دوستداران قیصر فرود بیاید. همیشه انتظارش را داشتم، با توجه به آن زمینه‌های بیماری كه قیصر امین‌پور داشت و فكر می‌كردم سرانجام این آوار روزی فرود خواهد آمد؛ اما نه به این زودی و این برایم بسیار تلخ است؛ از دست دادن چهره‌ی شایسته‌ای كه در میان هم‌نسلان خود شاخص‌ترین بود.
طبایی همچنین گفت: در حقیقت امین‌پور در میان شاعران هم‌نسلش یعنی شاعرانی كه بعد از انقلاب بالیدند، شاخص‌ترین بود و با آثاری كه عرضه كرد، نشان داد شایسته‌ی نام شاعری است و فی‌الواقع به‌طور شایسته كسوت شاعری برای او برازنده است.
وی در ادامه یادآور شد: خیلی زود بود كه او را از دست بدهیم. فقدان چهره‌هایی مثل امین‌پور برای ادبیات معاصر یك ضربه‌ی بزرگ است، كه جبرانش امكان‌پذیر نیست.
طبایی تصریح كرد: آثار امین‌پور باقی خواهند ماند؛ همچنان كه متانت و مهربانی او به یادها می‌ماند و از همه مهم‌تر، آن شخصیت روحی و بار عاطفی كه در آثارش انعكاس یافته است، برای ما به یادگار خواهد ماند و این تأسف برای من و اهل شعر باقی می‌ماند كه چرا به این زودی شاعری چون امین‌پور را از دست بدهیم و از ادامه‌ی آثار خوب و ارزنده‌ی او محروم بمانیم.
او همچنین تأكید كرد: آرزو می‌كنم فروتنی و ادب قیصر و همچنین مطالعه و آگاهی‌های او و همچنین دانش‌آموختگی‌اش بتواند برای دیگران بویژه شاعران هم‌نسلش درسی باشد و آن‌ها را وادار كند كه روز به‌روز خودشان را به كسوت انسان بودن نزدیك كنند و همچنین از زندگی قیصر بیاموزند و او را به‌عنوان الگو قرار بدهند، كه چنان‌چه از آن ویژگی‌های درس بیاموزند، بسیار عالی است. اگر رفتن امین‌پور دربردارنده‌ی این نوید باشد، بسیار نیكوست. خداوند همه‌ی الطافش را به امین‌پور داده بود و مرگش هم اگر آثار ارزنده‌ی انسان‌سازی را به وجود بیاورد، مرگی ارزشمند است.
منبع : ایسنا
 
 

قیصر امین‌پور شاخص‌ترین شاعر بعد از انقلاب بود

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۰ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

فردا استعفای مطهری، سه شنبه استیضاح وزیر اقتصاد


تاریخ انتشار: شنبه 7 آبان 1390  | تعداد مشاهده : 319  | ارسال به دوستان


همراهان نیوز: عضو هیات رییسه مجلس گفت،استعفای علی مطهری فردا یکشبنه اولین دستور و استیضاح حسینی نیز سه شنبه اولین دستور کار مجلس شورای اسلامی است.

محمدحسین فرهنگی با بیان اینکه استعفای علی مطهری در دستور کار فردا مجلس قرار دارد، گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس وی به مدت نیم ساعت فرصت دارد دلایل استعفای خود را تشریح کند. مخالفان استعفا نیز به مدت نیم ساعت وقت دارند تا مخالفت خود را بیان کنند.

به اعتقاد فرهنگی ،استعفای مطهری بیشتر برای اعلام مواضع است و او  می توانست از روش های بهتری برای بدست آوردن تریبون استفاده کند.

وی در خصوص نتیجه بررسی استعفا در صحن مجلس گفت: بعید می دانم که نمایندگان به این استعفا رای بدهند.

نماینده تبریز با بیان اینکه طرح استیضاح سید شمس الدین حسینی در دستور کار روز سه شنبه مجلس قرار دارد، افزود: استیضاح دارای امضای بیشتر از حد نصاب است و قطعا روز سه شنبه در صحن مجلس مطرح می شود.

استیضاح حتمی است مگر اینکه ...

فرهنگی در باره پیش بینی نتیجه استیضاح گفت: در حال حاضر نتیجه قابل پیش بینی نیست چرا که باید منتظر گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در خصوص پرونده سوءاستفاده مالی، توضیحات وزیر در صحن و دفاعیات نمایندگان موافق و مخالف در این زمینه بود.

فرهنگی با اعلام اینکه گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در باره پرونده سوءاستفاده مالی در جلسه فردای مجلس قرائت می شود، تاکید کرد از محتوا و جزییات گزارش خبر ندارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب

امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۷:۰۰ توسط:مشاوره مديريت موضوع: