مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3405
دیروز : 1950
افراد آنلاین : 9
همه : 5159794
اصول و آداب سخنرانينويسنده : حاتمي - سهيلا
محل نشر : تهران
تاريخ نشر : ۱۳۸۳/۰۴/۱۵
رده ديويي : ۸۰۸.۵
قطع : وزيري
جلد : شوميز
تعداد صفحه : ۵۰۰
نوع اثر : تاليف
زبان كتاب : فارسي
شماره كنگره : ۴۰۸۶ PN/س۳خ۲
نوبت چاپ : ۱
تيراژ : ۵۰۰۰
شابك : ۹۶۴-۹۴۷۶۰-۸-۳

مخاطب در اين كتاب با اصول و اداب ايراد سخنراني آشنا مي‌شود و چگونگي سازمان دهي و تقويت افكار و عقايد خود را براي سخنراني فرا مي‌گيرد. همچنين نحوه استفاده از وسايل سمعي و بصري در هنگام سخنراني, درج شده است. در پايان هر فصل تمرين‌هايي به منظور فراگيري بهتر مطالب به طبع رسيده است.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۹ ] [ مشاوره مديريت ]
تمرين‌هاي تمدد اعصابدر صورتي كه دچار استرس شويد، عضلات منقبض شده، قلب تندتر مي‌زند و تنفس كم عمق و سريع مي‌شود. با يادگيري برنامه‌هاي ساده تمدد اعصاب به ذهن و جسم خود آرامش ببخشيد. اين برنامه پاسخ بدن را به استرس كاهش مي‌دهند. شيوه تنفسي كه در اين جا نشان داده شده است ممكن است موجب كاهش استرس شود. براي كسب اطلاعات بيشتر، از پزشك خود پرسش نماييد و ببينيد كه آيا او كلاس‌هاي تمدد اعصاب را تمديد مي‌نمايد يا خير. 
▪ تنفس براي تمدد اعصاب 
با استفاده از ديافراگم و عضلات شكم خود، آرام و عميق تنفس كنيد. دستي را برروي قفسه سينه و دست ديگر را برروي شكم قرار دهيد. دستي كه برروي شكم است بايد بيش از دست ديگر حركت كند.پايگاه اطلاع رساني سلامت ايرانيان 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۸ ] [ مشاوره مديريت ]
<خود برساند.
كليد چهارم) ثبات شخصيت
براي ايجاد يك محيط مثبت يادگيري، دانشجويان بايد بدانند هر روز چه انتظاري از شما داشته باشند. اين بستگي به ثبات شخصيتتان دارد. ثبات شخصيت موجب ايمن شدن محيط يادگيري شده و دانشجويان را به‌سوي موفقيت رهنمون مي‌شود. اين نكته بسيار جالب است كه آنها در طول روز با استادي سخت‌گير و مهربان سازگاري داشته باشند. يادتان نرود دانشجويان از محيطي كه قوانين و تصميمات در آن به‌طور مرتب در حال تغيير باشد، خوششان نمي‌آيد.
كليد پنجم) انصاف
استاد منصف كسي است كه با دانشجويان داراي شرايط مساوي، به‌طور يكسان رفتار كند. دانشجويان نسبت به اين‌ نكته بسيار حساسند، پس مراقب باشيد تا برچسب غيرمنصف بر روي شما نخورد.
كليد ششم) انعطاف‌پذيري
يكي از شگردهاي جالب تدريس اين است كه همه چيز در يك سطح تغيير مي‌كنند. وجود برخي ناراحتي‌ها و تنش‌ها طبيعي بوده و روزهاي كمي وجود دارند كه به‌طور معمولي بگذرند. بنابراين انعطاف‌پذيري نه‌تنها براي سطح تنش كلاس، بلكه براي دانشجوياني كه شما را به‌عنوان فردي مسلط مي‌شناسند، بسيار مهم است.
پريزاد پورعباسمجله موفقيت 
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۶ ] [ مشاوره مديريت ]
تمرين، كليد تسلط بر هر مهارتي استيكي از راه‌هاي رسيدن به يك زندگي عالي موفقيت شغلي و رضايت كامل از خود اين است كه عادت شروع كردن كارهاي مهم و تمام كردن آنها را در خود ايجاد كنيد. وقتي به اين مرحله برسيد اين عادت چنان نيرومند مي‌شود كه به پايان رساندن كارهاي مهم را آسان‌تر از رها كردن آنها خواهيد يافت. شايد اين لطيفه را شنيده باشيد كه مردي در يكي از خيابان‌هاي نيويورك از موسيقيداني مي‌پرسد كه چطور مي‌توانيد به تالار كارنگي برسد و موسيقي‌دان جواب مي‌دهد: با تمرين آقا با تمرين تمرين كليد تسلط بر هر مهارتي است. خوشبختانه ذهن شما مثل يك ماهيچه عمل مي‌كند. هر چقدر بيشتر آن را به كار بگيريد قوي‌تر مي‌شود و قابليت بيشتري پيدا مي‌كند. با تمرين مي‌توانيد هر رفتار يا مهارتي را كه دوست داريد يا ضروري مي‌دانيد در خودتان بپرورانيد.
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۵ ] [ مشاوره مديريت ]
چگونه يك سخنراني خوب ارائه كنيمچه در حضور يك نفر و چه در حضور يك جمعيت پنجاه نفره، مي‌توان بر ترس و خجالت ناشي از سخنراني غلبه كرد. سخنراني مهارتي است كه همه مي‌توانند با تمرين، آن را بياموزند. 
يك ارتباط چشمي خوب كمك مي‌كند تا مخاطب احساس آرامش بيشتري نمايد و در توانايي‌هايي كلامي شما نيز اعتماد به وجود مي‌آورد. 
ارتباط چشمي خود را (پيوسته) حفظ كنيد؛ براي اين كار بايد آنقدر بر متن سخنراني خود تسلط داشته باشيد كه فقط هرازگاهي نياز به نگاه كردن به متن خود پيدا كنيد. 
- چند چهره صميمي را، كه به مضمون سخنان شما واكنش نشان مي‌دهند، در بين حضار پيدا كنيد و سخنراني خود را با تمركز بر روي آنان انجام دهيد. در هر نوبت، ارتباط چشمي خود را چهار تا پنج ثانيه حفظ كنيد و سپس به سراغ نفر بعدي برويد. 
- صحيح ايستادن نشان دهنده‌ي اعتماد به نفس است. محكم بايستيد. حركات بيش از حد ممكن است حواس شنوندگان را پرت كند. طبيعتا در هنگام ايستادن دستان خود را در كنار بدن قرار مي‌دهيد. براي تاكيد بر روي نكات مهم، از حركاتي استفاده كنيد كه آهسته و دقيق و در عين حال طبيعي باشند. 
- به عاداتي كه ممكن است داشته باشيد، توجه كنيد؛ عاداتي مثل دست روي دست انداختن، تكيه دادن به ديوار يا با خودكار به جايي زدن. اين كارها نيز مي‌تواند حواس مخاطبان شما را پرت كند يا به آنها بگويد كه شما (نسبت به موضوع) بي‌علاقه و يا اينكه دستپاچه‌ايد. 
- سخنراني خود را در مقابل آينه تمرين كنيد تا نحوه‌ي اجرا و حركات بدن خود را بررسي كرده و در صورت لزوم آنها را تغيير دهيد. شيوه‌هاي متفاوتي را مورد آزمايش قرار دهيد تا در مجموعه حركات و ژست‌هاي خود به آن هماهنگي كه با آن احساس راحتي مي‌كنيد، برسيد و همان را در برابر حضار به كار ببريد. 
- وجود صميميت در حالت و حركات چهره‌ كمك مي‌كند تا رابطه‌اي گرم و مثبت با مخاطبان خود به وجود آوريد. خنده‌اي كه شما به چهره داريد به مخاطب مي‌فهماند كه شما هم يك انسان و (در نتيجه) قابل اعتماديد، و بدين ترتيب به آنان اين فرصت را مي‌دهد كه نظرات شما را بپذيرند. 
- حالت چهره‌ي شما (در حقيقت) بيانگر حال و هواي سخنان شماست و مخاطبتان را (در سخنراني) درگير مي‌كند. 
- انتخاب خوب لباس كمك مي‌كند تا براي مخاطب خود احترام قايل شويد. قبل از حضور در محل سخنراني، نظر ديگران را در رابطه با نحوه انتخاب لباس و نيز تناسب آن با مناسبت مربوطه جويا شويد. 
- گاهي آهنگ و لحن كلام اثري به مراتب قوي‌تر از محتواي آن دارد. با تمرين كردن، احساس و انرژي را به صداي خود بيفزاييد...

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۵ ] [ مشاوره مديريت ]
درس هايي شيرين از تمرين هاي ناموفقآيا به تازگي استرس و بحراني را پشت سر گذاشته و عصبي، نگران و به هم ريخته هستيد با اين كه تغيير دادن كامل شرايط زندگي امكان پذير نيست، اما مي توانيد با پياده كردن راهكارهاي زير موجبات بهبود شرايط روحي تان را فراهم آوريد.
● استراحت كرده و غذاهاي مقوي بخوريد
بهترين راه كم كردن استرس داشتن خواب كافي در شب است. در واقع ذهن و جسم شما در حالتي بهترين كارآيي را دارند كه استراحت كافي داشته باشند، پس تلاش كنيد تا هفت الي هشت ساعت كامل بخوابيد. 
در عين حال يك چرت كوتاه در عصر نيز در بازسازي انرژي روحي تأثير فراواني دارد. در ضمن بهتر است رژيم غذايي متعادلي بر پايه ميوه و سبزيجات و مصرف مكمل هاي ويتاميني داشته باشيد. اگر خواب و غذاي شما مناسب باشد بهتر مي توانيد استرس خود را مهار كرده و با شرايط جديد كنار بياييد.
● خودتان را بيشتر دوست داشته باشيد
معمولاً زنان زمان زيادي را در طول عمر خويش صرف مراقبت از اطرافيان كرده و فراموش مي كنند به خودشان توجه كنند و مهمتر از همه اين كه خودشان را دوست داشته باشند، اما شايد براي تان جالب باشد بدانيد كه هرچه انرژي بيشتري براي خود، صرف كنيد، انگيزه بيشتري براي دوست داشتن و مراقبت از ديگران به دست خواهيد آورد. بنابراين از اختصاص دادن زماني براي خود و انجام كارهايي كه دوست داريد غافل نشويد. مثلاً نوشيدن يك فنجان چاي يا قهوه و يا خوردن قطعه اي شكلات در آرامش مي تواند احساس بسيار خوبي در شما ايجاد كند. در ضمن انجام كارهايي مثل باغباني، مطالعه و پياده روي نيز در حفظ تعادل روحي تأثير قابل توجهي دارند.
● مهار اضطراب با ورزش
با وجود اين كه ممكن است با شرايط پيش آمده و استرسي كه داريد علاقه اي به ورزش نداشته باشيد، اما سعي كنيد زماني را براي ورزش كنار بگذاريد. پياده روي كرده و از مناظر اطراف لذت ببريد. اين كار روحيه شما را بهبود بخشيده و موجب كاهش ميزان هورمون هاي استرس زا در بدن مي شود. 
در ضمن از تنفس عميق غافل نشويد. به آرامي نفس كشيده و هوا را به كمك عضلات شكم به خارج بفرستيد تا عميقاً احساس آرامش كنيد. به علاوه بهره بردن از ورزش يوگا نيز به دور كردن استرس كمك شاياني مي كند.
● روابط خود را با دوستان صميمي و مورد علاقه تان بيشتر كنيد
استرس باعث انزواي اجتماعي برخي زنان مي شود، به ياد بسپاريد كه دوستان شما، از بهترين علل حفظ شادي در زندگي بوده و تقسيم عواطف و احساسات با آن ها مي تواند، كمك زيادي به حفظ روحيه كند.
فراموش نكنيد همواره دوستان شادي در اطرافتان داشته باشيد زيرا روحيه خوب، مسري است. و مهمتر از همه دوستانتان هستند كه مي توانند باز هم خنده را روي لبانتان بياورند.
● سخت نگيريد
بياموزيد در گذشته زندگي نكنيد و وقايع تلخ آن را به امروز و لحظه حال تعميم ندهيد. 
بايد از اتفاقات گذشته درس گرفت، ولي آن ها را رها كرده و بر آينده با انديشه ها و رفتارهاي مثبت تمركز كرد.
يك تجربه تلخ و نگاه كردن به بحران ها، نبايد زندگي را تحت تأثير قرار دهد. يادتان باشد تا زماني كه زنده ايد، حق حيات، آن هم به بهترين شكل ممكن را داريد.


[بهار كمالي]روزنامه ايران 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۴ ] [ مشاوره مديريت ]
بشنو از دل....  ( هنر خوب شنيدن )گوش مي دي چي مي گم؟ آره گوشم با توئه...
چي گفتي؟ نشنيدم؟
گوشت با منه؟
حتما تا حالا برات پيش اومده كه با يكي داري صحبت مي كني و فكر مي كني كه اون داره به حرف هاي تو گوش مي ده، در حالي كه بعد از چند دقيقه مي گه: ها... چي گفتي؟ تازه اون جاست كه مي فهمي اون طرف تو عالم خودش بوده و اصلا گوشش با تو نبوده! بعضي از ما فرق بين گوش دادن و شنيدن رو نمي دونيم ... گوش دادن يعني شنيدن به همراه فكر كردن، يعني اين كه وقتي كسي براي تو صحبت مي كنه، علاوه بر اين كه به حرفاش گوش مي دي، خودش رو هم خوب درك كني... واضح تر، اين كه خودمون رو به جاي گوينده بذاريم و مثل او بشنويم و ببينيم و احساس كنيم...
البته اين كار شايد كمي سخت باشه اما همين گوش دادن ها يكي از راه هايي است كه مي تونيد دوستان خوب و زيادي رو پيدا كنيد و يا در آينده ازدواج موفقي داشته باشيد... و بهتره كه از اين نعمت خدادادي يعني حس شنوايي خوب استفاده كنيم شايد اين جوري بتونيم شاكر اين نعمت بزرگ خدا باشيم.... اما براي اين كه بتونيد شنونده خوبي بشيد بايد بدونيد كه:
آدم ها وقتي كه صحبت مي كنند عميق ترين آرزوها، افكار و نگراني ها، ناراحتي ها، مشكلات و ... خودشون رو هم بيان مي كنند كه بيشتر وقت ها خود سخنگو و شنونده حواسشون هم به اين مسائل نيست.... يعني وقتي كه با دوستت درد دل مي كني اون قدر جوگير مي شي كه بعضي از حرف هايي رو كه نبايد بزني رو مي زني و اون طرف هم از اول صحبت هات تا آخرش رو مي خونه و ديگه حواسش به باقي حرفات نيست. همين كه تو آرزوي طرف مقابلت رو بدوني يعني بشنوي و با اون بتوني هم دلي يا هم دردي كني، يعني اين كه تو داري به خوبي به حرف هاي طرف مقابلت گوش مي دي.
گوش كردن يعني كه تو مي توني طرف مقابلت رو به خوبي بفهمي و درك كني و براي اين كار بايد گوش دادن رو تجربه كني و به حرف هاي تموم آدم هاي اطرافت از دوست، همكار و هم كلاسي گرفته تا اعضاي خونواده و ... رو گوش بدي. هر وقت كسي يه موضوع مهمي رو براتون تعريف كرد و نتونستيد اونو درك كنيد. مي تونيد ازش بخواهيد كه براتون واضح تر توضيح بده، اين جوري مي تونيد بفهميد كه خوب گوش دادن نياز به آگاهي داره!

وقتي كسي داره با ما حرف مي زنه در پي كشف نقص ها و ضعف هاش نباشيم، اما يكي از بزرگ ترين رازها براي شنونده خوب بودن، اينه كه هميشه و در همه حال با احترام به حرفاي گوينده گوش بديم و بعد نظرمون رو بهش بگيم و .... احترام گذاشتن به حرفاي ديگران يكي از كليدهاي مهم گوش دادن و درك كردن ديگرانه....
هنوز حرف از دهن طرف مقابل بيرون نيومده، موضع مي گيريم، پيش داوري مي كنيم بدون اين كه بدونيم اون چي مي خواد بگه؟ صبر كردن و حوصله داشتن هم يكي ديگه از راه هاي خوب گوش دادنه....
بعضي موقع ها، وقتي يكي داره با ما حرف مي زنه، تو عالم ديگه هستيم و .... اين جوري اعتماد طرف مقابل هم از ما سلب مي شه.... اگه مي خواي گوش شنواي خوبي داشته باشي بايد ۶ دونگ حواست به طرف مقابلت باشه.
بيشتر ماها، هيچ وقت سعي نمي كنيم وقتي از كسي ناراحت و دلگير هستيم، ناراحتي خودمون رو بهش بگيم يا اين كه نظرمون رو درباره يه موضوع به طور واضح بگيم و متاسفانه با زبونمون نيش و كنايه مي زنيم... اين جوري نه تنها مشكلمون رفع نمي شه بلكه باعث كدورت و دلخوري، هم بين خودمون و ديگران مي شه ... بايد ياد بگيريم كه شنونده خوبي براي انتقادهايي كه ازمون مي شه هم باشيم....
بعضي از ماها به دنبال آدمي مي گرديم كه به همه حرفامون گوش بده و حتي اگه حرف نادرست و بي منطقي هم مي زنيم با ما موافقت كنه! اگه يكي از خود ما بخواد كه با حرفاي بي منطقش موافقت كنيم، سريع موضع مي گيريم و اونو بازخواست مي كنيم! اين جوري هم نمي تونيم شنونده خوبي باشيم....
شايد يكي از علت هاي اختلاف نظرها و اختلاف سليقه ها و تفاوت نسل ها ناشي از همين خوب گوش ندادن هاي ما باشه؛ خوب گوش دادن يعني اين كه حرف طرف مقابلت رو خوب بفهمي... (فهميدي) بعضي مواقع با گوش دل بايد بشنوي... با گوش دل شنيدن هنره و هر كسي نمي تونه اونو داشته باشه، مگه اين كه خودش بخواد.... شايد با گوش دادن و خوب شنيدن بتونيم مشكلاتمون رو به راحتي حل كنيم....روزنامه خراسان 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]
ماشين سخنراني!امروزه بسياري از جيزها را به ماشين بدل مي كنند. راست است گه مي گويند عصر ما عصر ماشين است. 
فضاي اكادمي و دانشگاه ما به كارخانه اي بزرگ بدل شده است. كارخانه توليد كتاب,كارخانه توليد مقاله و اخير مقاله موسوم به ISI و نظاير آن. كارخانه اي كه توليد مي كند بدون آنكه به محتواي توليد نظر داشته باشد. همه بايد در اين ميدان از يكديگر سبقت بجويند. دانشگاه ۱ از دانشگاه ۲ و ...
يكي از اين موارد سخنراني هاي به اصطلاح علمي است.برخي استادان به ماشين سخنراني بدل شده اند. اينجا و آنجا نام شان در هرموضوعي برسر زبانهاست. اين هم يكي از مواردي است كه احتمالا به توليد به اصطلاح علم مربوط مي شود. گويا بناست من هم يكي از اين ماشين ها باشم و روز يكشنبه در همايش مطالعات فرهنگي در دانشگاه علامه شركت كنم!
عنوان سخنراني من خيلي گنده و دهن پركن است: " روش شناسي مطالعات فرهنگي".
كيست كه نداند چنين عنواني در جلسه اي بيست دقيقه اي و آن هم سخنراني چون من به يك شوخي شباهت دارد.
سخنراني در ايران اساسا شوخي است. نه حرفي زده مي شود و نه حرفي شنيده مي شود! سخنران از موقعيتي گفتماني برخوردار است كه مي تواند در فضاي تك گويانه ميدان داري كند. نه كسي مي تواند در خلال سخنان بپاخيزد و بگويد: " جناب دكتر مزخرف گفتي!" و نه كسي استدلالي رقيب عرضه كند. سخنراني ساختاري دموكراتيك ندارد. ما فقط فرض مي گيريم كه ديده وشنيده مي شويم، اي بسا كه سخنان ما هيچ تاملي را برنينگيزاند. 
در سخنراني هاي ما، سخنران پس از سخنراني خود مي رود و سخنان نفر بعد ( و حتي قبل از خود) را نمي شنود. اين همان ماجراي ماشينهايي است كه در خيابان اگرچه كنار يكديگر چيده شده اند اما هريك راه خود را مي روند و هدف خاص خود را درسر دارند.

عباس كاظمي
http://kazemia.persianblog.ir

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۴۲ ] [ مشاوره مديريت ]
۱۰ توصيه براي يك سخنراني موفقتاكنون چند بار اتفاق افتاده است كه براي عده‌اي سخنراني كنيد؟ آيا شما هم در هنگام سخنراني دچار اضطراب مي‌شويد و صدايتان مي‌لرزد؟ ممكن است نتوانيد افكارتان را به درستي بيان كنيد يا لغات را فراموش كنيد و دچار لكنت زبان شويد اما با كمي ‌تمرين مي‌توانيد بر ترستان غلبه كنيد و اعتماد به نفس خود را افزايش دهيد... 
روش‌هاي بسياري وجود دارد كه مي‌توان بر ترس از اشتباه كردن هنگام سخنراني غلبه كرد كه از آن جمله مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
۱) پيش از اينكه سخنراني كنيد به خوبي خود را آماده كنيد. در اين مرحله براي اينكه از اشتباهات فاحش در گفتارتان اجتناب كنيد، بايد به طور دقيق بدانيد كه راجع به چه موضوعي و تحت چه شرايطي مي‌خواهيد سخنراني كنيد و مخاطبان شما چه كساني هستند. هيچ چيز را به شانس نسپاريد.
۲) متن سخنراني را با خود تمرين كنيد، و يك كپي از آن بگيريد، به همه جزييات توجه كنيد. وقتي شما خوب آماده باشيد احتمال اشتباه كم مي‌شود ودر نتيجه شما بيشتر احساس آرامش و اطمينان خواهيد كرد.
۳) دانستن تمام جزيياتي كه مي‌خواهيد در مورد آن سخنراني كنيد هرگز به مفهوم حفظ جز به جز آنچه مي‌خواهيد بگوييد نيست. بلكه اين به اين معنا است كه شما خلاصه اي از آنچه مي‌خواهيد بگوييد را داشته باشيد. اين موجب مي‌شود كه شما هنگام فراموش كردن محتوا به اين خلاصه نگاهي كنيد كه حتي از نظر تماشاچي هم مورد قبول است زيرا نشان مي‌دهد كه شما محتواي پيام را لغت به لغت حفظ نكرده‌ايد.
۴) شناخت حضار پيش از سخنراني نيز مهم است زيرا ايده‌اي را در خصوص سخنراني به شما مي‌دهد. اگر شما با فقدان شناخت هرچند محدود افراد بخواهيد سخنراني كنيد اضطرابتان افزايش مي‌يابد.
۵) در خصوص شناخت شرايط هم بايد گفت كه بهتر است پيش از سخنراني ميكروفون را امتحان كنيد و محل سخنراني را ببينيد. همين نكات موجب افزايش اعتماد به نفس شما هنگام سخنراني مي‌شود.
۶) محتواي سخنراني را با خود تمرين كنيد. هرقدر بيشتر تمرين كنيد اعتماد به نفس بيشتري پيدا مي‌كنيد.
۷) هنگام تمرين كردن حتي مي‌توانيد از آينه هم استفاده كنيد. اين موجب تمركز بيشتر شما مي‌شود و اينكه ببينيد هنگام سخنراني چگونه به نظر مي‌رسيد و همچنين موجب مي‌شود شما تماس چشمي‌خود را با حضار در حين سخنراني حفظ كنيد.
۸) شما مي‌توانيد در تمرين خود از ضبط صوت هم استفاده كنيد. اين موجب مي‌شود كه شما از مكث براي به ياد آوردن مطالب خودداري كنيد و همچنين شيوه استفاده از لغات را به شما نشان مي‌دهد.
۹) مي‌توانيد حتي جلوي دوستانتان هم سخنراني كنيد. اين شيوه خيلي جالبي است زيرا شما را با دنياي واقعيت ارتباط مي‌دهد. روش ديگر براي كاهش اضطراب اين است كه بدانيد حضار اغلب طرفدار شما هستند. آنها مي‌خواهند سخنان شما را بشنوند و ببينند كه شما چه كار مي‌كنيد.
۱۰) پيش از آنكه سخنراني كنيد فكر كنيد كه حضار اشخاصي مهربان و دوست داشتني و از دوستان شما هستند. اين موجب مي‌شود شما تصوير خوبي را در ذهن داشته باشيد. حضار هم زبان بدن