مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3453
دیروز : 3843
افراد آنلاین : 12
همه : 5297785
۱۰ تغيير ساده براي بهبود سلامتتان۱) كمربند‌هاي ايمني را ببنديد. در دهه گذشته، كمربند ايمني جان بيش از ده‌ها هزار نفر را نجات داده و از بروز صدمات به ميليون‌ها نفر پيشگيري نموده است.
۲) هر روز يك ميوه يا وعده اضافي سبزي بخوريد. اضافه نمودن ميوه و سبزيجات بيشتر به غذاي‌تان مي‌تواند موجب بهبود هضم غذا و كاهش خطر ابتلا به سرطان‌هاي مختلف شود.
۳) به انداز كافي بخوابيد. استراحت خوب شبانه، انرژي كافي براي روز بعد را تامين مي‌كند.
۴) استرس را به‌طور مرتب، خنثي سازيد. چند دقيقه رفع خستگي، نگاه به بيرون از پنجره يا به سادگي خود را به بي‌خيالي‌ زدن، براي بدون روح‌تان خوب است.
۵) از وزن‌تان بكاهيد. اگر چاق هستيد، ممكن است كاهش يك كيلو از وزنتان چندان سخت نباشد اما گامي در جهت صحيح و درست است.
۶) اگر خانم هستيد، سينه‌‌هايتان را به‌طور منظم معاينه كنيد. عادت كنيد كه هر ماه و پس از عادت ماهيانه، سينه خود را معاينه كنيد.
۷) اگر مرد هستيد، بيضه‌هايتان را به‌طور مرتب معاينه كنيد. اين خودآزمايي‌ها مي‌تواند علايم اوليه سرطان را براي درمان زودرس، شناسايي نمايد.
۸) ورزش كنيد. فقط كمي ورزش، خوب خواهد بود. يك برنامه منظم ورزشي براي قلب، ريه، عضلات و استخوان‌هايتان خوب خواهد بود، حتي براي خلق‌تان.
۹) آب بيشتر بنوشيد. هشت ليوان آب در روز آنچه كه براي جبران مايعات بدن‌تان لازم است را تامين نموده و از بروز يبوست، جلوگيري كرده و امكان فعاليت موثر دستگاه گوارش‌تان را ميسر مي‌سازد.
۱۰) عمل نيك انجام دهيد. مراقبت و اهميت قايل‌شدن براي سايرين، روشي بي نظير براي مراقبت‌كردن از روح‌تان و ارتباط با ساير افراد است.‌روزنامه سلامت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۸ ] [ مشاوره مديريت ]
چگونه با بي حوصلگي مبارزه كنيمبي حوصلگي هنگامي روي ميدهد كه ما ديگر به اطرافيان، اشياء پيرامون خود و فعاليتهاي روزمره خود علاقه مند نبوده و از آنها لذت نميبريم. بي حوصلگي در واقع فقدان تنوع و انگيزش در زندگيست.
يكي از خصوصيات انسان تنوع طلبي و نياز به تغيير مداوم در شكل و نوع محركات بيروني ميباشد. سازگاري حسي سبب ميشود ما از فعاليتهاي تكراري به ستوه آييم. سازگاري حسي يعني: كاهش حساسيت حواس زماني كه در معرض مداوم يك عامل محرك ثابت و تغيير ناپذير قرار ميگيرند. مثلا پس از خريد يك تلفن همراه نو شوق و ذوق فراواني داريم اما پس از گذشت يكي دو ماه همان تلفن همراه برايمان تكراري و ملال آور ميشود.
همين عامل در روابط زن و مرد نيز مصداق دارد. افراد بسياري از اين مسئله شكايت ميكنند كه دوست دختر و يا پسر محبوب آنها ديگر برايشان عادي و خسته كننده شده و هيجان و شور اوايل آشنايي در روابطشان رنگ باخته است. اما بايد آگاه بود كه تنوع طلبي يك ويژگي ذاتي انسانها بوده و ميبايست در برخي موارد آن را تحت كنترل درآورد و برايش محدوديت قائل شد. حتي اگر مردي همسر زيبايي هم داشته باشد ممكن است به زنان ديگر مخفيانه نگاه كند و يا زل بزند حتي اگر آن زنان نازيبا و زشت باشند. چرا كه نزد آن مرد زيبايي همسرش ديگر تكراري و عادي گشته و به عبارتي به چهره وي عادت كرده و بدنبال يك محرك بصري جديد ميگردد. اما همين مرد بايد مطلع باشد كه اين دور باطل هيچگاه به كمال خوشنودي منتهي نميگردد جايي كه ديگر چيزي دلش را نزند و برايش تكراري نگردد. (زني كه هيچگاه برايش تكراري و خسته كننده نشود). 
بنابراين بايد براي برخي امور در تنوع طلبي محدوديت قائل شويم و گرنه مجبور خواهيم شد هميشه بي حوصله و دلزده باقي بمانيم و طعم رضايت را نچشيم. يكي از نكات بسيار مهم در روابط اين ميباشد كه زن و مرد هر آنچه كه دارند را يك باره رو نكنند. يعني تمام مهارتها، خصوصيات اخلاقي و شخصيتي، آرزوها، اسرار، برنامه هاي آينده، هدفهاي بلند مدت و كوتاه مدت و غيره. چون زماني كه مثلا دختري از تمام راز و رمز، مهارتها و شيرين كاري هاي يك پسر آگاه شود ديگر چيزي باقي نميماند كه حس كنجكافي دختر را نسبت به آن پسر برانگيزد و رابطه از هيجان و تب وتاب مي افتد. مانند فيلمي كه وقتي از ابتدا تا انتهاي آن را مشاهده ميكنيم ديگر بندرت پيش مي آيد كه بخواهيم مجددا نگاهش كنيم اما اگر همين فيلم بصورت سريال نمايش داده شود هم هيجانش بيشتر ميشود و هم كنجكاوي بيننده براي سر درآوردن از ادامه داستان. اما اين بدين معنا هم نيست كه به طرف مقابلمان دروغ بگوييم و شخصيت اصلي خود را كتمان كنيم بلكه بايد به گونه اي پيش برويم كه در هر يك از ملاقات هايمان يك سخن، مطلب، خبرو يا برنامه تازه در چنته داشته باشيم. خلاصه بايد پيش بيني ناپذير باشيم. 
▪ براي غلبه بر بي حوصلگي در زندگي از اين راهكارها سود بريد: 
۱) سعي كنيد هر از چند گاهي در زندگي خود تغييراتي هر چند جزئي ايجاد كنيد. 
۲) بي كاري و فقدان فعاليت يك عامل مهم در ايجاد بي حوصلگي ست. دست به كار شويد با نشستن و به نقطه اي خيره شدن چيزي عوض نميشود. برخيزيد و به كاري مشغول شويد. 
۳) حس پوچي و اين باور كه زندگي، شغل و فعاليتهاي شما بي معني ميباشند ميتواند شما را تا مرز خود كشي پيش برد. شما نبايد زندگي خود را يك دايره بي پايان و هدف بدانيد. اين وظيفه خود شماست كه به زندگي خود معنا بخشيد. 
۴) هر روز يك چيز جديد ياد بگيريد و به علم خود بيفزاييد. 
۵) خود را به چالش بكشانيد. به فعاليتي دست بزنيد كه در شما استرس ملايمي ايجاد ميكند. مانند برد و باخت (در بازي، ورزش) و يا پذيرش ايده هاي جديد. 
۶) به ياد داشته باشيد كه هيچ چيز كسالت بار و خسته كننده نيست بلكه اين ذهن بي حوصله شماست كه همه چيز را كسل كننده ميبيند. بي حوصلگي يك امر نسبي و درونيست. افكار خود را تغيير دهيد تا احساسات شما نيز تغيير يابند. 
۷) حس كنجكاوي خود را بر انگيزيد.نسبت به پيرامون خون بي تفاوت نباشيد.سعي كنيد از همه چيز سر در بياوريد.البته به غير از مسائل شخصي ديگران. 
۸) خيالپردازي كنيد. خيالپردازي بيش از حد سبب دور افتادن شما از واقعيتها و حقايق ميگردد اما از تخيل خود ميتوانيد در رفع بي حوصلگي كمك بگيريد. خيالپردازي كنيد و به آرزوهاي خود دست يابيد. 
۹) تكرار فعاليتهاي روزمره و يا از روي عادت بسيار خسته كننده است. بنابراين ديگر ايده ها، گزينه ها واحتمالات را هم انتخاب كنيد. مثلا هر روز براي صبحانه چاي شيرين نخوريد، يك روز هم قهوه و يا شير بخوريد و يا هر روز سر يك ساعت فعاليت خاصي را انجام ندهيد. هراز گاهي طرز لباس پوشيدن و يا مدل موي خود را تغيير دهيد . 
۱۰) هر بار سر قرار ملاقات يك دست لباس مشابه به تن نكنيد. و يا در كافي شاپ فقط ميلك شيك سفارش ندهيد. با يك هديه بدون مناسبت طرف مقابل خود را غافلگير كنيد. 
۱۱) با حسرت به دختران ديگر نگاه نكنيد مطمئن باشيد مردان بسياري نيز هستند كه با حسرت به دوست دختر كنار شما نگاه ميكنند و آرزوي داشتن وي را دارند. 
۱۲) تكراري نباشيد.بيا تو جوان 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۷ ] [ مشاوره مديريت ]
مهارت‌هاي زندگي از شناخت خود آغاز مي‌شودامروزه به‌رغم ايجاد تغييرات عميق فرهنگي و تغيير در شيوه‌هاي زندگي، بسياري از افراد در رويارويي با مسائل زندگي، فاقد توانايي‌هاي لازم و اساسي هستند و همين امر آنان را در مواجهه با مسائل و مشكلات زندگي روزمره و مقتضيات آن آسيب‌پذير كرده است.
بشر امروز هدف اصلي زندگي را كه تعالي و شكوفايي انسان است زير پا گذاشته و اين به دليل نداشتن شيوه‌هاي صحيح زندگي است. 
امروزه اكثريت جوامع، جلسات آموزشي مختلفي را برگزار مي‌كنند ولي در مورد شيوه‌هاي درست زندگي مهارت‌هاي لازم را به مردم نمي‌آموزند؛ مردم نيز همه كار مي‌كنند به جز زندگي؛ براي همه چيز وقت دارند به جز زندگي.
● مهارت‌هاي زندگي چيست؟
مهارت يعني توانايي انجام يك كار و مهارت‌هاي زندگي آنهايي هستند كه به ما كمك مي‌كنند تا زندگي خوب، شاد و موفقي داشته باشيم. براي رسيدن به اين زندگي شاد بايد مهارت‌ها و توانايي‌هاي مختلفي داشته باشيم؛ براي مثال بايد بتوانيم استعدادها و نقاط قوت خود را خوب بشناسيم و آنها را پرورش دهيم؛ با ديگران ارتباط برقرار كنيم و روابط خوب و صميمانه‌اي با آنها داشته باشيم؛ 
بايد بتوانيم احساسات، آرزوها و خواسته‌هاي خود را بيان كنيم؛ مسائلي را كه در زندگي با آنها مواجه مي‌شويم، حل كنيم خوب تصميم بگيريم؛ وقتي دچار هيجان‌هايي مثل ترس، خشم، خجالت يا غمگيني مي‌شويم، با آنها كنار بياييم و آنها را به شكل درستي ابراز كنيم كه به ما و ديگران صدمه نزند. در اين جا با يكي از اين مهارت‌ها آشنا خواهيم شد.
● مهارت شناخت خود
يكي از مهم‌ترين عواملي كه به ما كمك مي‌كند زندگي خوب و موفقي داشته باشيم اين است كه خود را بشناسيم، احساس خوبي در مورد خود داشته باشيم و از كسي كه هستيم شاد و راضي باشيم. فكر مي‌كنيد كسي كه احساس خوبي نسبت به خود دارد چه ويژگي‌هايي را داراست؟ تعدادي از ويژگي‌هاي چنين فردي در ادامه آمده است:
▪ خصوصيات مثبت، توانايي‌ها و استعدادهاي خود را مي‌شناسد و آنها را به كار مي‌گيرد.
▪ خصوصيات منفي و نقاط ضعف خود را مي‌شناسد، مي‌پذيرد و سعي مي‌كند آنها را اصلاح كند.
▪ موفقيت‌ها و شكست‌هاي خود را مي‌شناسد، به موفقيت‌هايش افتخار مي‌كندو از شكست‌هايش درس مي‌گيرد.
▪ به خود و ديگران احترام مي‌گذارد.
▪ براي رسيدن به اهداف خود تلاش مي‌كند.
▪ مسئوليت اعمال و رفتار خود را مي‌پذيرد.
اكنون به سؤالات زير پاسخ دهيد: 
شما چه احساسي در مورد خود داريد؟آيا فردي هستيد شاد و راضي و احساس خوبي در مورد خود داريد؟ آيا تا به حال فكر كرده‌ايد كه ديگران از شما بهتر هستند و دوست داشته باشيد به جاي آنها باشيد؟
به نظر شما اگر كسي خود را دوست نداشته باشد و هميشه آرزو كند كه اي كاش جاي كس ديگري باشد، مي‌تواند زندگي شادي داشته باشد؟ اگر كسي فكر كند كه ديگران از او بهتر هستند و او هيچ توانايي و استعدادي ندارد مي‌تواند در زندگي موفق شود؟ آيا وقتي كه كسي در كاري شكست مي‌خورد خود را سرزنش مي‌كند و خود را آدم بي‌استعداد و بي‌عرضه‌اي مي‌داند، مي‌تواند براي رسيدن به آرزوها و اهدافش تلاش كند و و زندگي موفق و شادي را براي خود بسازد؟ 
كسي كه احساس خوبي نسبت به خود دارد، توانايي‌ها و استعدادهاي خود را مي‌شناسد و نقاط ضعف خود را مي‌پذيرد و سعي مي‌كند كه نقاط ضعف خود را تقويت و اصلاح كند. چنين ويژگي‌هايي نقش خيلي مهمي در يك زندگي شاد و موفق دارد چون كسي كه خود و ديگران را دوست دارد در زندگي شاد و خوشحال‌تر است و كسي كه توانايي‌ها و استعدادهاي خود را مي‌شناسد براي موفق شدن تلاش بيشتري مي‌كند و موفق هم مي‌شود. 

رزيتا شاهرخهمشهري انلاين 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۶ ] [ مشاوره مديريت ]
دروغ نگيم!اگر تنبيه را آگاهي يافتن نسبت به خطاهاي خود با هدف رفع آنها بدانيم و تشويق را هم قدراني از كردار و رفتار مثبت و خوب، بيائيد به يمن بودن در ماه مبارك رمضان در انجام تمرينات هفتگي اين ستون با ما همراه شويد. از اين شنبه تا شنبه بعد يك رفتار نادرست را در خود كمرنگ و يا حتي از بين ببريد در پايان هر هفته نيز اگر توانسته بوديد در طول هفته آن رفتار نادرست را انجام نداده باشيد براي خود يك جايزه بگيريد و البته بابت هر بار ارتكاب آن خطا جريمه اي قايل شويد جريمه اي مثل نديدن يك برنامه تلويزيوني مورد علاقه يا انداختن مبلغ مشخصي پول در يك صندوق و يا به تاخير انداختن خريد يكي از ملزومات زندگي اما تصميم اين هفته« ; دروغ نگوئيد نه به خود و نه به ديگران» و البته فراموش نكنيد هر چند جز راست نبايد گفت اما هر راستي را هم نشايد گفت!روزنامه ابتكار 
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۶ ] [ مشاوره مديريت ]
چگونه حرفه اي بينديشيم؟نحوه صحبت كردن، لباس پوشيدن، نوشتن، رفتار كردن و كار كردن شما تعيين ميكند كه آيا يك حرفه اي ميباشيد و يا يك آماتور. با آنكه اغلب افراد آماتور بودن را عادي مي پندارند اما شما هرگز طوري رفتار نكنيد كه آماتور بنظر آييد. هر كاري را كه انجام ميدهيد، مانند يك حرفه اي انجامش دهيد: مطابق با معيارهاي حرفه اي.
۱) يك حرفه اي تمام جوانب شغل خود را آموزش مي بيند. يك آماتور از هر فرصتي استفاده ميكند تا از روند يادگيري طفره رود.
۲) يك حرفه اي به دقت در مي يابد به چه چيزهايي نياز و احتياج است. يك آماتور نيازها و احتياجات ديگران را حدس ميزند.
۳) ظاهر و طرز بيان يك حرفه اي همانند يك حرفه اي ميباشد. يك آماتور ظاهر و گفتار به هم ريخته اي دارد.
۴) يك حرفه اي محيط كار خود را پاكيزه و منظم نگه ميدارد. يك آماتور يك محيط كار شلوغ، آشفته و كثيفي دارد.
۵) يك حرفه اي متمركز و مدبر است. يك آماتور سردرگم و پريشان خاطر.
۶) يك حرفه اي از اشتباهات خود درس ميگيرد. يك آماتور اشتباهات خود را ناديده گرفته و يا پنهان ميكند.
۷) يك حرفه اي از وظايف و ماموريتهاي دشوار استقبال ميكند. يك آماتور تلاش ميكند از كارهاي دشوار خود را رهايي بخشد.
۸) يك حرفه اي در اسرع وقت پروژه ها را به انجام ميرساند. يك آماتور در ميان انبوه كارهاي ناتمام احاطه گشته است.
۹) يك حرفه اي همواره خوشبيني و خونسردي خود را حفظ ميكند. يك آماتور از كوره در ميرود و بدترين وضعيت را متصور ميشود.
۱۰) يك حرفه اي پول و حسابهاي بانكي خود را به دقت مديريت ميكند. يك آماتور پول خود را بي حساب خرج ميكند.
۱۱) يك حرفه اي سعي ميكند مشكلات و ناراحتي هاي ديگران را رفع كند. يك آماتور از مشكلات ديگران اجتناب ميورزد.
۱۲) يك حرفه اي از لحن احساسي مثبت استفاده ميكند: اشتياق، خوشي، علاقه، رضايت. يك آماتور از لحن احساسي منفي استفاده ميكند: خشم، خصومت، ترس، نفرت، قرباني.
۱۳) يك حرفه اي آنقدر پافشاري ميكند تا به مقصود خود برسد. يك آماتور در ابتداي كار شانه خالي ميكند.
۱۴) يك حرفه اي بيش از انتظار بهره وري دارد. يك آماتور تا اندازه اي كه كارها پيش رود.
۱۵) يك حرفه اي خدمات و فراورده هاي مرغوب وب ا كيفيت بالا ارائه ميدهد. يك آماتور خدمات و محصولات با كيفيت پايين.
۱۶) يك حرفه اي آينده اي نويد بخش دارد. يك آماتور آينده اي مبهم و نامشخص.
نخستين گام براي حرفه شدن شما آنست كه: باور كنيد حرفه اي هستيد.بيرتك 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۵ ] [ مشاوره مديريت ]
پايداري، يكي از اصول موفقيتهمه ما گاهي از گوشه و كنار درباره ورزشكاران مي‌‌شنويم كه سال‌ها مسابقه داده‌اند و شكست خورده‌اند و حتي يك پيروزي هم به خود نديده‌اند اما آن قدر در آستانه تسليم شدن ايستادگي كرده‌اند تا سرانجام پيروزي را در آغوش كشيده و قله افتخار بر آنها نمايان شده است. زندگي اين گونه است. هميشه سردترين و تاريكترين لحظه‌ها، درست قبل از سپيده است اما اگر خود را از سقوط و نااميدي حفظ كنيم، پاداش‌ها به زودي سرازير مي‌شوند.
راستي به نظر شما علت اين كه لاستيك‌هاي اتومبيل آن همه فشار را تحمل مي‌‌كنند و بالا و پايين مي‌‌پرند، چيست؟
در ابتدا كارخانجات ساخت لاستيك كوشيدند، لاستيك‌هايي بسازند كه در مقابل تكان‌هاي شديد جاده، مقاومت كنند ولي به زودي متوجه اشتباه خود شدند، زيرا لاستيك‌هاي آنها در مدت كوتاهي خرد و تكه تكه شد. آن وقت همين لاستيك‌هاي بادي ساخته شد كه فشار و تكان دست‌اندازهاي جاده را در خود جذب مي‌‌كند. اگر من و شما هم بخواهيم در جاده حيات با وجود تكان و دست‌انداز، به راحتي پيش برويم، بايد بياموزيم كه چگونه مي‌‌توان فشار و تكان جاده پر مانع و ناهموار حيات را در خود جذب كنيم.آنونيموس مي‌‌گويد:(هر چيز ارزشمندي، ارزش انتظار كشيدن را دارد.) بنابراين همواره به خاطر داشته باشيد كه اگر در پشت همه هدف‌ها و برنامه‌هايتان، اراده آهنين و ايستادگي باشد، هيچ مانعي در جهان نمي‌‌تواند جلوي پيشرفت شما را بگيرد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۴ ] [ مشاوره مديريت ]
اهميت ايجاد انضباط در خويشتن را دريابيدبي‌ترديد بسياري از گام‌هاي ساده‌سازي زندگي خويشتن، مستلزم انضباط و تأديب نفس است.
اخيراً كه مي‌خواستم بر عادتي سخت غلبه كنم، نظامي را به ياد آوردم كه وقتي هشت ساله بودم براي ترك عادت انگشت ميكدنم آن را ابداع كرده بودم. اين شيوه بيش از هر شيوه ديگر براي ايجاد انضباط در خويشتن به من كمك كرد. خالي از تفريح نبود كه ديگر بار امتحانش كردم و اين بار نيز مؤثر واقع شد. به‌همين دليل، در اين‌جا آن را با شما در ميان مي‌گذارم. شايد به درد شما نيز بخورد.
كلاس سوم دبستان كه بودم. يك روز صبح بلند شدم و ديدم گويا خودم تنها بچه‌ئي هستم كه هنوز انگشتم را مي‌مكم. به‌شدت مي‌خواستم اين عادت را ترك كنم. اما پس از هشت سال تكرار، اين عادت عميقاً در من ريشه گرفته بود. هر كاري كه مي‌كردم موفق به ترك آن نمي‌شدم.
آن‌وقت اين فكر به سرم زد كه تا يك ماه قبل از كريسمس به خودم وقت بدهم و يك تقويم ديواري هم برداشتم. از آن تقويم‌هائي كه در نيمه بالاي آن عكسي قشنگ دارد و در نيمه پائين آن، روزهاي ماه در چهار گوش‌هاي كوچك نوشته شده و آن را روبه‌روي تختم آويزان كردم تا هر شب نگاهم به آن بيفتد. يك جعبه ستاره طلائي هم خريدم.
به خودم قول داده بودم هر روز كه انگشتم را به دهان نبرم، يك ستاره به خودم جايزه بدهم و آن را روي تاريخ روز بچسبانم. يك ماه قبل از كريسمس هم اين عادتم ترك شد. وانگهي، توانسته بودم در خودم انضباط ايجاد كنم.
بارها در طول سال براي ايجاد نظم به آن شيوه بازگشتم: هم براي ايجاد عادات نيكو، هم براي حذف عادات نكوهيده. و در نقطه‌ئي از را چسباندن ستاره‌هاي طلائي را رها كردم. اما در طول سال‌ها، مدت يك‌ماهه‌ئي را براي ثبت پيشرفتم درباره هر انضباطي كه مي‌كوشم آن را ايجاد كنم ـ در نظر گرفته‌ام.
وقتي سر و كارتان با عادت است، پاداش نقش مؤثري را ايفا مي‌كند. اگرچه اگر انگيزه‌تان به اندازه كافي نيرومند باشد، خلاص شدن از شر عادتي نكوهيده مي‌تواند پاداش خود باشد. مسلماً انگيزه مؤثرترين كليد است. تقويم و ستاره‌هاي طلائي ابزاري مرئي‌اند كه به پيگيري گام به گام پيشرفت و ارزيابي موفقيت‌تان كمك مي‌كنند.
شايد بينديشيد كه ستاره‌هاي طلائي در اين مرحله از زندگي‌تان پاداش كافي محسوب نمي‌شوند. اگرچه از ساير عادت‌هايتان ارزان‌ترند و احتمالاً خاصيت چاق‌كنندگي كمتري نيز دارند. شايد هم اين نظريه به چشمتان بچه‌گانه و بي‌معنا بنمايد. اگرچه بسيار مؤثر است. در اين مورد تشويقتان مي‌كنم كه توانائي خنده و بازي را داشته باشيد. اندكي از اشتياق و هيجاني را كه در كودكي براي كسب ستاره‌هاي طلائي داشتيد بازيابيد. به‌جز بهائي اندك براي خريد يك جعبه ستاره طلائي ـ و احتمالاً حدف يك عادت ناخوشايند ـ چه چيز ديگر را از دست مي‌دهيد؟


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۳ ] [ مشاوره مديريت ]
از تجسم خلاق بهره بگيريدعبارت‌هاي تأكيدي، دست در دست تجسم خلاق پيش مي‌روند. علاوه بر بيان آن كيفيات دروني كه قصد پروردن آنها را داريد ـ به صداي آرام يا بلند ـ ايجاد تصوير ذهني روشن و قدرتمندي از آن، سبب مي‌شود كه توجهتان بر ثمره دلخواهتان متمركز شود.
بررسي‌هاي بسيار در سال‌هاي اخير، تأثير شگرف تجسم خلاق را در امر شفا و رشد و توانائي‌هاي شخصي نشان داده‌‌اند. تجسم خلاق نيز مانند عبارت‌هاي تأكيدي، ابزاري قدرتمند براي تحقق هر آرزو است.
مدت زماني را در خلوتگاهتان بگذرانيد و بينديشيد اگر صاحب صفات عشق و شفقت و شادماني و حق‌شناسي و تفاهم و صبر و شكيبائي و پذيرش يا هر آن‌چه كه خواهانيد بوديد، در چشم خودتان چگونه به‌نظر مي‌رسيديد يا چه احساسي مي‌داشتيد.
يك ويژگي ـ مثلاً شفقت ـ را انتخاب كنيد و هر صبح به‌عنوان بخشي از آئين روزانه‌تان در آن گام نهيد. و اين كار را به عادت بدل كنيد. در چشم دلتان ببينيد كه صاحب اين ويژگي هستيد. آن‌گاه ببينيد كه اگر واقعاً صاحب شفقت بوديد چگونه به‌نظر مي‌آمديد. در سراسر روز مكث كنيد تا مطمئن شويد كه احساس شفقت هنوز با شما است. آن‌قدر به اين كار ادامه دهيد، تا اين صفت را به‌صورت جزئي از وجودتان در آوريد. آن‌گاه به سراغ خصيصه بعدي برويد.
مداوماً پيام‌هائي منفي دريافت مي‌كنيم كه به آساني مي‌توانند ما را از آرام جانمان باز دارند. پرورش توانائي خنثي كردن پيام‌هاي منفي با تصاوير ذهني مثبت، به شخص كمك مي‌كند تا آسان‌تر به راه‌ خود ادامه دهد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۳ ] [ مشاوره مديريت ]
به‌عبارت‌هاي تأكيدي‌تان بپردازيدعبارت تأكيدي يعني اعلامي ذهني يا شفاهي به‌خودتان و كائنات، درباره اين‌كه مي‌خواهيد زندگي‌تان چگونه باشد. واژه‌ها و انديشه‌ها عناصري قدرتمندند. شكل كنوني زندگيتان، تجلي جسماني جملگي انديشه‌هاي مثبت و منفي خودتان است.
عبارت‌هاي تأكيدي مثبت، ابزاري قدرتمند براي پاك‌كردن باورهاي منفي از ذهن و زندگيمان، و به‌ثمر رساندن تلاش‌هايمان براي آفرينش زندگي دلخواهمان است.
خودم سال‌ها عبارت‌هائي تأكيدي را در زندگي شخصي و حرفه‌ئي‌ام به‌كار برده‌ام. هركس كه به‌طور پيوسته آنها را به‌كار گرفته، از تأثير آنها در رسيدن به خواسته‌هاي خود باخبر است. مدتي بود كه فرايند رشد درونم را آغاز كرده بودم، كه با عبارت‌هاي تأكيدي آشنا شدم.
در خلال روزهاي بعد، با استفاده از كتاب‌هاي مناسب، بنشينيد و عبارتي را كه مهمترين خواسته اين لحظه‌‌تان را بيان مي‌كند انتخاب كنيد. مثلاً: آرامش، صلح و صفا، سادگي، فرزانگي، دانش، روشن‌‌بيني، رشد معنوي يا هر چيز ديگر
بگذاريد عبارت تأكيدي‌تان جمله‌ئي مثبت باشد كه به‌ خودتان و كائنات اعلام مي‌كند كه هم‌اكنون در زندگيتان صاحب كيفيت دلخواهتان هستيد. مثلاً: من از زندگي آرام و ساده‌ام خرسندم.اشكالي ندارد اگر عبارت‌هاي تأكيدي‌تان هنوز به‌وقوع نپيوسته است. تكرار عبارت تأكيدي اگر با اعتقاد و تخيل همراه باشد، بر توانائي ذهن ناهشيارتان مي‌افزايد تا واقعيتي را كه مورد تأكيد قرار مي‌دهيد متجلي سازيد.
بخشي از دفتر يادداشت‌هاي روزانه‌تان را به ثبت آن عبارت‌هاي تأكيدي اختصاص دهيد كه مي‌خواهيد هر روز به كار ببريد. عادت تجسم خلاق و تكرار عبارت‌هاي تأكيدي برگزيده‌تان را در خود پرورش بدهيد. (كتاب راهنماي تجسم خلاق كه توس نشر پيكان منتشر شده است، بخشي درباره كاربرد عبارت‌هاي تأكيدي دارد)آنها را بر روي يادداشت‌هاي چسب‌دار بنويسيد و به هر جا كه مي‌توانيد بچسبانيد، تا مدام آنها را به‌خاطر آوريد.
آن‌گاه آماده باشيد تا همگام با دگرگوني‌هائي كه در زندگي‌تان ايجاد مي‌شود، در آنها نيز تغييرات لازم را ايجاد كنيد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۲ ] [ مشاوره مديريت ]
غذاهاي مناسب خود را كشف كنيدچند سال پيش از يكي از آموزگارانم خواستم كه درباره تغذيه درست راهنمائي‌‌ام كند. آن‌چه در واقع مي‌خواستم تجويزي مادام‌العمر بود كه بگويد از حالا تا آخر عمر بايد اين چيزها را بخوري و به آن چيزها لب نزني! واقعاً كه چنين تجويزي تا چه اندازه كارم را ساده مي‌ساخت. آن‌وقت ديگر مجبور نبودم نگران چيزهائي باشم كه مي‌خورم. و مي‌توانستم با آسايش خيال فقط به رشد معنوي‌ام فكر كنم.
وقتي آموزگارم گفت كه قادر به چنين كاري نيست، اندكي آزرده شدم. ولي پيشنهاد كردم ياد بگيرم به واكنش جسمم در برابر آن‌چه كه مي‌خورم توجه كنم، تا خودم غذاهاي مناسب بدنم را تشخيص بدهم.
آن روزها به اصلاحات فوري علاقه داشتم. در نتيجه، از يك برنامه غذائي معجزه‌گر به‌سوي يك برنامه غذائي اعجازآميز ديگر مي‌شتافتم. سال‌ها كه از انجام اين كار گذشت، عاقبت به اين نتيجه رسيدم كه حق با آموزگارم بود. نيازهاي تغذيه‌ئي هر يك از ما ـ نه تنها در زمان‌هاي متفاوت زندگي‌مان، بلكه در زمان‌هاي مختلف يك سال نيز ـ متفاوت است. به ندرت چنين برنامه ساده‌ئي كه پاسخگوي همه نيازهايمان باشد وجود دارد.
اگر جسمتان به بهترين كار خود سرگرم نيست، اگر مدام سردرد يا دردهاي عضلاني يا مشكلات معده و گوارش يا هر مسأله جسماني ديگر داريد، به آن‌چه مي‌خوريد و مي‌آشاميد توجه كنيد، زيرا چه بسا مسبب ناراحتي‌تان باشد.
چندي پيش با اين فكر كه خام گياه‌خواري براي سلامتن بهتر خواهد بود، به اين شيوه تغذيه رو آوردم. پس از چند ماه دچار ناراحتي‌هاي گوارش و دردهاي عضلاني شدم كه به آماس كيسه‌هاي مفصلي انجاميد. نخست فكر مي‌كردم به علت سن و سال است، ولي پس از بررسي و آزمايش بيشتر، رابطه‌اش را با شيوه تغذيه تازه‌ام دريافتم. سرانجام پي بردم كه جسمم قادر به هضم مواد غذائي موجود در خوراك خام نيست. سبزيجات را اندكي بخار نيم‌پز كردم و همه مشكلاتم يك شبه برطرف شد.
بهترين شيوه براي كشف غذاهاي مناسب جسم خود، گوش سپردن به آن است. اگرچه وقت مي‌گيرد و مستلزم صبر و شكيبائي و آزمون است. اما هرچه به پاسخ‌هاي جسمتان بيشتر توجه كنيد، پيام‌هاي روشن‌تري درباره غذاهاي مناسب خويشتن دريافت خواهيد كرد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۱ ] [ مشاوره مديريت ]
نكاتي در مورد مشكلات و موفقيت۱. وقتي مشكلي داريد، به جاي مناسبي برويد و كمي قدم بزنيد، وقتي به خانه بر‌مي‌گرديد، متوجه مي‌شويد كه ديدتان به كلي عوض شده است.
۲. وقتي زندگي سخت مي‌شود و راه‌هاي ارتباطي بسته مي‌شوند، وضعيت را با شوخي و خنده روشن كنيد.
۳. روبه‌رو شدن با مشكل، پيروزي بزرگي است، سعي كنيد با هر مشكلي كه روبه‌روي مي‌شويد، راه حلي براي آن پيدا كنيد.
۴. بازندگان در هر جواب مشكلي را مي‌بيند، ولي برنده در هر مشكلي، جوابي را مي‌بيند، مثل برنده‌ها فكر كنيد.
۵. هميشه راه براي همه هموار نيست، زندگي برخورد با موانع، غلبه بر آن و حركت است.
۶. فرار از مشكلات يكي از خصوصيات طبيعي انسان‌ها است. براي تغيير اين خصوصيت، براي انجام كارهاي پيچيده‌تر ارجحيت قايل شويد و آن‌ها را تا زمان اتمامشان نيمه‌كاره رها نكنيد.
۷. بازگو كردن مشكلات، بيش‌تر وقت‌ها نيمي از حل آن است.
۸. تمركز در كار، باعث موفقيت و به سرانجام رسيدن هر كاري بدون دوباره كاري مي‌شود.
۹. هميشه به ياد داشته باشيد كه شما لايق موفقيت هستيد.
۱۰. امام علي (ع) مي‌فرمايند: از سقوط و شكست ديگران شادي مكن، زيرا نمي‌داني روزگار بر سر تو چه مي‌آورد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۰ ] [ مشاوره مديريت ]
همه اعضاي خانواده بر آن شويد كه تعطيل آخرهفته را در سكوت بگذارنيدچنان‌چه اعضاي خانواده‌تان پذيراي اين امر است، آخر هفته‌ئي را همگي در خانه در سكوت و مراقبه بگذرانيد. اين تمرين مي‌تواند شيوه قدرتمندي براي تقويت و اتحاد خانوادگي باشد.
اگر پيشاپيش سكوت و مراقبه منظم و پيوسته خانوادگي را برنامه‌ريزي نكرده‌ايد، حتي غروبي آرام كه در كنار يكديگر به تمركز و تعمق بنشينيد، مي‌تواند شروع خوبي باشد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۱:۰۰ ] [ مشاوره مديريت ]
با چشمانتان لبخند بزنيد!لبخند زدن ، خود ما و ديگران را دلگرم مي كند. با فراگيري نشاندن يك لبخند دوستانه و گرم كه باعث احساس بهتر در وجود ما مي شودكساني را كه ما را مي بينند شاد مي كند ، قادر خواهيم بود بر شادماني جهان بيفزائيم. جايگزيني يك ظاهر تلخ با لبخند به نفع همه است. پس اين تكنيك را بكار ببنديد و بطور طبيعي لبخند بزنيد. اما چگونه بايد اين كار را انجام دهيد: 
- لبخند با چشم آغاز مي شود. به بارقه و احساس خوشي در چشمانتان توجه كنيد. 
- توجه داشته باشيد كه چگونه با آمدن لبخند به چشمانتان ، آنها بطور طبيعي حركت مي كنند. 
- به لبخند با دهانتان اكتفا نكنيد چرا كه تنها نوعي تظاهر است. 
- هنگامي كه با چشمانتان لبخند مي زنيد ، اين حالت گسترش مي يابد و طبيعتا يك لبخند واقعي بر دهانتان نقش مي بندد. 
- پرتو لبخند را باچشمانتان ساتع كنيد و بقيه صورت را بدون حركت نگه داريد تا آنگاه كه يك لبخند گرم و دوستانه بر آن بنشيند. 
اين روش را بياموزيد و تمرين كنيد تا دريابيد كه چگونه شما را در نظر ديگران محبوب تر مي سازد. 
● زيبائي را جذب كنيد! و با چشمانتان لبخند بزنيد! 
لبخند زدن ، خود ما و ديگران را دلگرم مي كند. با فراگيري نشاندن يك لبخند دوستانه و گرم كه باعث احساس بهتر در وجود ما مي شود و كساني را كه ما را مي بينند شاد مي كند ، قادر خواهيم بود بر شادماني جهان بيفزائيم. جايگزيني يك ظاهر تلخ با لبخند به نفع همه است. پس اين تكنيك را بكار ببنديد و بطور طبيعي لبخند بزنيد. 
● اما چگونه بايد اين كار را انجام دهيد: 
- لبخند با چشم آغاز مي شود. به بارقه و احساس خوشي در چشمانتان توجه كنيد. 
- توجه داشته باشيد كه چگونه با آمدن لبخند به چشمانتان ، آنها بطور طبيعي حركت مي كنند. 
- به لبخند با دهانتان اكتفا نكنيد چرا كه تنها نوعي تظاهر است. - هنگامي كه با چشمانتان لبخند مي زنيد ، اين حالت گسترش مي يابد و طبيعتا يك لبخند واقعي بر دهانتان نقش مي بندد. 
- پرتو لبخند را باچشمانتان ساتع كنيد و بقيه صورت را بدون حركت نگه داريد تا آنگاه كه يك لبخند گرم و دوستانه بر آن بنشيند. اين روش را بياموزيد و تمرين كنيد تا دريابيد كه چگونه شما را در نظر ديگران محبوب تر مي سازد. 
زيبائي را جذب كنيد! و با چشمانتان لبخند بزنيد! 
● نمايش شگفت انگيز زندگي! 
گاهي اوقات (كي گفت هميشه؟) زندگي مانند يك نمايش شگفت انگيز و پر احساس يا يك كمدي است. اما آيا هرگز تصور كرده ايد چه چيز آن شبيه به بازي كردن در يك نمايش جالب يا كمدي است؟ بازيگران براي اينكه خنده دار بنظر آيند خود را در موقعيت ها و حالت هاي اسف باري قرار مي دهند. آنها مجبورند اين كار را بارها و بارها تكرار كنند تا زماني كه آن را درست ايفا نمايند. آنها خسته ، بد اخلاق و از كار زده مي شوند. اما بعدا مي توانند در ميان تماشاچيان بنشينند و نمايش را تماشا كنند و بخندند. 
شايد اين كار در زمان انجام ، خسته كننده و دشوار باشد اما كاري است كه در گذشته انجام شده و اكنون آنها جزء بينندگان تلقي مي شوند و مي توانند بخندند. 
حال ممكن است ما آنقدر در زندگي در گير شده باشيم كه فراموش كنيم بعنوان تماشاچي صندلي را بگيريم و سوي ديگر ماجرا يعني قسمت طنز آميز آن را ببينيم. شايد شما الآن نخنديد اما ارزشش را دارد كه به عقب برگرديد ، بازي خود و ديگران را در اين نمايش خنده دار تماشا كنيد. بياد داشته باشيد اين نمايش كمدي ، بسيار جدي است!بانك اطلاعات گردشگري 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۵۰:۵۹ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][