مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11730
دیروز : 33302
افراد آنلاین : 43
همه : 4340212
آداب برقراري ارتباط مجددآيا شما تا كنون با كسي ملاقات كرده ايد كه مايل به ديدار مـجدد وي بــــوده باشيد؟ هنگامي كه براي نخستين بار با فردي ملاقات ميكنيد و مجددا خواهان برقراري ارتباط بـا وي هستيد كجا و چگونه سعي مي كـنـيـد بـا وي ارتباط برقرار كـنـيـد؟ 
و يـا كـجـا و چـگـونـه تمايل داريد وي با شما تماس تلفني برقرار سازد؟ به اين نكات توجه كنيد: 
۱) آيـا شما تمايلي به در اختيار گذاردن تلفن منزل خود به شـخــصي كه به تازگي ملاقات داشته و آشنا گرديده ايد را داريد؟ شماره تلفن محل كار و يا تلفن همراهتان چطور؟ 
۲) آيا دريافت و پاسخ گويي به تماسهاي تلفني در هر ساعت از شبانه روز براي شما مقدور ميباشد؟ 
۳) آيا براي شما مقدور است كه در محل كارتان ايميل و يا تلفن شخصي را دريافت كرده و به آنها پاسخ گوييد؟ 
۴) آيا شما هيچ نگراني در رابطه با دعوت فردي كه به تازگي با وي آشنا گرديده ايد به منزل و يا محل كارتان نداريد؟ 
۵) آيا شما از اينكه فردي كه تازه با وي آشنا گشته ايد در هر ساعت از روز كه تمايل داشت به خانه شما سر بزند و يا با شما تماس تلفني برقرار سازد استقبال ميكنيد؟ 
به نكات فوق بدقت بيانديشيد. هر آنچه به مصلحت شما ميباشد و براي شما ارجحيت دارد را برگزينيد. مرزها و حريم هاي شخصي كه مطابق با عقايد، ارزشها و خلق و خوي شما است را معين سازيد و از آنكه فرد مقابلتان چگونه به اين اعمال و رفتار شما واكنش نشان خواهد داد هيچگونه نگراني نداشته باشيد. شما فرد منحصر بفرد و با ارزشي هستيد. 
با تعيين مرزهاي معقول براي خود به خودتان بها دهيد. به شما يك توصيه هوشيارانه ميكنم. هنگامي كه براي ۸ جلسه ديدار نخست خود برنامه ريزي ميكنيد، از دعوت افراد غريبه و نا آشنا به منزل و يا محل كارتان اكيدا خودداري كنيد. بله فردي كه شما به تازگي با وي آشنا گرديده ايد غريبه ميباشد. هيچ تفاوتي نميكند كه شما چه تصوري از اخلاقيات و هويت آن فرد داريد و يا تا چه حد به وي اطمينان و اعتماد داريد. تا زماني كه شما براي مدتي تجربه هاي شخصي متعددي را با يكديگرسپري نكرده باشيد آن فرد غريبه محسوب ميگردد. 
بمنظور ديدار و ملاقات مجدد وي را به صرف نهار و يا نوشيدن قهوه و يا به پياده روي دعوت كنيد آنهم در يك مكان عمومي مانند يك گالري هنري، موزه، رستوران و يا كافي شاپ و يا در صورت لزوم از يكي از دوستان خود بخواهيد شما را در ملاقاتهاي نخستين رابطه همراهي كند. اگر با خودروي شخصيتان به محل ملاقات مي آييد هيچگاه اتومبيل خود را روبروي محل ملاقات (بر فرض مثال رستوران) پارك ننماييد. 
بهتر است اتومبيل خود را پايين تر و يا بالاتر از محل پارك نماييد و به محض خروج از رستوران با فرد مذكور خداحافظي كنيد. همواره به ديگران بياموزيد كه از آنان چه انتظاراتي داشته و آنان چگونه رفتاري ميبايد با شما داشته باشند.ايران سهراب 
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۷ ] [ مشاوره مديريت ]
ارتباط يك خيابان دو طرفه است دوست من....هر كار ما نوعي ارتباط است. ما هر روز، به‌گونه‌هاي مختلف با يكديگر در ارتباطيم تا انديشه‌ها، احساسات و تمايلات خود را به يكديگر منتقل كنيم، ميزان علاقه و احترام خود را نشان دهيم و رنج و اندوه، شادماني و خرسندي و شك و دودلي خود را با ديگران در ميان گذاريم. 
يك ارتباط ساده يا يك مجموعه ارتباطات، خواسته يا ناخواسته، از پيش تعيين شده يا اتفاقي، فعال يا منفعل به هرحال يكي از ابزارهاي كليدي ارضاء نيازها، كسب نتايج و متجلي ساختن آرزوهاي ماست. روابط ما، مطلوب يا نامطلوب، شكل‌دهنده بخش عمده‌اي از اوقات روزانه‌ ماست. 
ما ارتباط برقرار مي‌كنيم تا: كسب اعتبار كنيم، شكوه و گلايه كنيم، به يكديگر كمك كنيم، عقايد خود را ابراز كنيم، به توافق برسيم، ناسزا بگوييم، ادب خود را نشان دهيم، هشدار دهيم، ترغيب و تشويق كنيم، فرمان دهيم، با ديگران دوست شويم، ديگران را بفريبيم، تقلب كنيم تحسين كنيم، گپ بزنيم، معاشرت كنيم، مبادله و معامله كنيم، دست نياز به سوي ديگران دراز كنيم، از بحران‌ها جان سالم به در بريم، اطلاعات و اخبار را رد و بدل كنيم، از ديگران پذيرايي كنيم، بازجويي كنيم، چيزي بخريم، چيزي بفروشيم. 
مهارت در ايجاد رابطه مناسب با ديگران بر توانايي‌ها و اعتماد به نفس ما مي‌افزايد، استعداد و دستاوردهايمان را مي‌نماياند و احترام و قدرداني ديگران را جلب مي‌كند. 
هرچه بهتر با ديگران رابطه برقرار كنيم، مسووليت‌هايمان را بهتر به مرحله‌ي اجرا مي‌گذاريم و در نتيجه در حرفه‌ي خود موفق‌تر بوده و درآمد بيشتري را به خود اختصاص مي‌دهيم. نحوه‌ ارتباط ما در ميزان حمايت و كمكي كه از سوي ديگران دريافت مي‌كنيم، مستقيما تأثير مي‌گذارد و راهي را مي‌گشايد تا افكارمان به سهولت مجال تجلي يابند، پذيرفته شوند و در نتيجه تحقق پذيرند. 
ارتباط تأثير ژرف و عميق در كم و كيف زندگي و روابط ما با ديگران دارد. 
همه كارهاي ما نوعي ارتباط است. تمام لحظات زندگي ما آكنده از پيام‌هاي شفاهي و غيرشفاهي، ارادي و غيرارادي است. زبان، تنها وسيله‌ي ارتباطي نيست. كلماتي كه ما بر زبان جاري مي‌كنيم، برحسب موقعيت، فقط بين هشت تا بيست و چهار درصد پيام ما را تشكيل مي‌دهند و به اين ترتيب در دنياي گسترده‌ي ارتباطات، تنها مشتي از خروارند. 
لباسي را كه هر روز مي‌پوشيم، پيام آور تصويري است كه از خود بر ذهن داريم و نمايانگر ارج و حرمتي است كه براي خويش قائليم. اتومبيلي را كه مي‌رانيم، خانه اي را كه در آن زندگي مي‌كنيم، زيور آلات و ملزوماتي را كه به خود مي‌آويزيم، همگي اين پيام را به ديگران منتقل مي‌كنند كه چه احساسي نسبت به خود داريم و انتظار داريم كه ديگران چگونه با ما رفتار كنند. وقتي لوازم شخصي خود را روي ميز مي‌گذاريم پيام ديگري را درباره‌ي خود به ديگران منتقل مي‌كنيم. وضع نشستن و راه رفتن نيز حاكي از احساسات و گرايشات ماست. 
چگونگي آغاز پيام، اغلب حاصل ارتباط را تعيين مي‌كند. همه ما بارها اين احساس را تجربه كرده ايم كه به علت استنباط نادرست در آغاز يك پيام، منظور گوينده را يكسره كج فهميده ايم. بنابراين، اگر مراقب نباشيم، همان چند كلمه‌اي كه در آغاز سخن بكار مي‌بريم كافي است كه ديگران را به برداشتي نادرست از سخنان ما سوق دهد و موجب رنجش و آزردن آنها شود. به همين دليل بخشي از موفقيت در هر ارتباطي به كم و كيف آغاز سخنمان بستگي دارد. 
ارتباط يك خيابان دو طرفه است. در يك ارتباط خوب دو عامل دخالت دارند. ارسال درست پيام و دريافت درست پيام. بنابراين اگر تنها به اين بسنده كنيم كه نقطه نظرهاي خود را روشن و منطقي و قانع‌كننده بيان كرده‌ايم، موفق به ايجاد يك ارتباط نيستيم. بلكه، صرفا در مقام سخنوري و اندرزگويي برآمده‌ايم.خبرگزاري ايسنا 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۶ ] [ مشاوره مديريت ]
با مردم مهربان باشيد▪ اگر مهربان باشيد ممكه در نظر بگيريدنشستن پاي مذاكره، چه در مذاكرات استخدامي ‌و چه در مذاكرات تجاري، فن خاصي را مي‌طلبد كه رعايت آن، كمتر باعث ايجاد تنش ميان دو طرف مذاكره مي‌شود و خواسته‌ها و مطالبات هر يك از طرفين را به طور توافقي پيش مي‌برد. 
هرچه اطلاعات شما درباره كارتان و كارفرمايتان بيشتر باشد، موفقيت‌تان در مذاكره بيشتر خواهد شد. براي كسب اين آمادگي مي‌توانيد از منابع مختلف اينترنتي، دوستان و آشنايان، مشاوران كاريابي و... كمك بگيريد. كسب اين آمادگي مربوط به چگونگي انجام يك مذاكره موفق و تمامي‌ابعاد و جنبه‌هايي است كه بايد پاي ميز مذاكره درباره كاري كه به شما پيشنهاد شده است، در نظر بگيريد. 
هنگام مذاكره، داشتن يك ارتباط موثر كلامي‌ همان‌قدر مهم است كه هنگام مصاحبه. بنابراين بكوشيد تمامي‌اصول يك ارتباط كلامي‌ موفق همچون حفظ آرامش و خونسردي، احترام به ديدگاه‌هاي طرف مقابل، حفظ ادب، متانت كلام و... را رعايت كنيد. براي كسب آمادگي براي انجام يك مذاكره موفق، بايد از پيش سوالاتي را در ذهن داشته باشيد تا بتوانيد در جريان مذاكره پاسخ آن‌ها را دريافت و از شرايط موجود رفع ابهام كنيد. 
نقاط ضعف و قوت خود را بشناسيد. گاه شما داراي مهارت‌ها يا قابليت‌هاي حرفه‌اي خاصي هستيد كه در بازار كار پرتقاضا هستند و گاه خود را در شرايطي مي‌بينيد كه ممكن است رقباي واجد صلاحيت بسياري داشته باشيد كه كارفرما يا شركت مورد نظر به استخدام آنها علاقه‌مند است. 
سبك و سنگين كردن وضعيت و نقاط قوتتان در مقايسه با كانديداهاي ديگر به شما كمك مي‌كند تا بفهميد پاي ميز مذاكره چه موقع روي مطالب خود پافشاري كنيد و چه موقع به نفع كارفرما كنار بياييد. اين‌كه دقيقا بدانيد چه چيزي را در چه زماني مطالبه كنيد شما را يك گام تا رسيدن به خواسته‌هايتان جلو مي‌اندازد. 
هرگز دروغ نگوييد، اما از حقيقت به نفع خود استفاده كنيد. دروغ گفتن، نه تنها كاري اشتباه است بلكه در مورد مذاكرات، كاري بي‌فايده است. اگر در جريان مذاكره دروغ بگوييد؛ دير يا زود لو خواهيد رفت و اين به ضرر شما خواهد بود؛ چراكه وجهه مثبت شما را خدشه‌دار مي‌كند. 
شما مجبور نيستيد به هر آنچه كه آگاهيد، اشاره كنيد. بهترين كار اين است كه شخصا تشخيص دهيد چه چيزي را، در چه زماني و با چه لحني بگوييد تا حرفتان تاثير‌گذاري و نفوذ بيشتري روي طرف مقابل داشته باشد. 
انصاف و عدالت را در نظر داشته باشيد. براي بيشتر كارفرمايان، رعايت انصاف و عدالت از سوي هر دو طرف مذاكره هنگام بحث و تبادل‌نظر در مورد برنامه‌هاي آينده، حائز اهميت بسياري است و گاه ملاكي براي شناخت بهتر شما قرار مي‌گيرد.خبرگزاري ايسنا 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]
راز جذبه روحاني(گيرايي) راز جذبه روحاني(گيرايي)ما كساني را مي شناسيم كه داراي نوعي جذبه هستند. وقتي به اتاق قدم مي گذارند همه جا را روشن مي كنند و احساس مي كنيم كه به سمت آنها كشيده مي شويم. آنها زندگي و روح جدايي ندارند اما يك چيزي در آنها باعث جذابيت مرموزي مي شود. بيشتر ستارگان هاليوود بازيگران عالي نيستند اما به نظر مي رسد چيزي از درون آنان جاري است كه افراد زيادي را به خود جذب مي كنند. اين همان كيفيتي است كه ما به آن گيرايي مي گوييم.
افراد گيرا در خود احساس راحتي مي كنند چون آنها حاوي آنچه هستند كه بايد باشند آنها نيازي به تاييد ديگران ندارند و از اينكه ديگران آنها را دوست نداشته باشند ناراحت نمي شوند به همين دليل است كه ما به شدت جذبشان مي شويم.
حالا من شما را با تكنيك مورد علاقه ام كه شما را از ارزش خود، آگاه مي كند آشنا مي كنم كه شما را خيلي آرام مي كند و شما را هم براي خودتان و هم براي دنيا گيراتر مي كند.
● نام تكنيك: چشمهاي عشق
۱) چشمهايتان را ببنديد و به كسي كه شما را دوست دارد و يا عميقاً درك مي كند، فكر كنيد و به ياد بياوريد كه او چگونه مي نگرد. تصور كنيد او حالا مقابل شما ايستاده.
۲) به آرامي از جسم خود خارج شويد(درتخيل خود) و وارد جسم كسي كه شما را دوست مي دارد شويد. از چشمان او ببينيد. از گوشهاي او بشنويد و عشق را و احساسات خوبي كه او وقتي به خود شما مي نگرد دارد را حس كنيد. واقعاً به جزئيات و چيزهايي كه به خاطر آن شما را دوست دارد و درك مي كند توجه كنيد. آن كيفيت هاي عجيب را كه شايد شما تا كنون قدر آن را نمي دانستيد بشناسيد و تصديق كنيد.
۳) به جسم خود برگرديد و مدتي را براي لذت بردن از دانستن آن احساسات خوب صرف كنيد.

پل مكنا - زندگي خود را در هفت روز تغيير دهيد.
http://tntmoney.wordpress.com/

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۳ ] [ مشاوره مديريت ]
گفت وگو بهترين راه براي ارتباط با اطرافيان گفت وگو بهترين راه براي ارتباط با اطرافيانانسان ها براي زندگي كردن وبرطرف كردن نيازهاي زيستي وعاطفي خود محتاج برقراري ارتباط هستند. 
گفت وگو يكي از مهم ترين راه هاي برقراري ارتباط است به شرط آن كه كاربردي ، از گفت وگو استفاده شود يعني گفت وگو اطلاعاتي را درباره ي نيازها ي عاطفي و زيستي وسليقه اي ونگرشي ما به مخاطب بدهد، اگر گفت وگو با چنين هدفي دنبال شود نتايج بسيار مفيدي خواهد داشت. 
بايد بدانيد كه اين كار مستلزم تمرين ممارست وتلاش فراوان است . بدون برقراري ارتباط هماهنگ ، تقريبا حل كليه مشكلات وكشمكش با اطرافيان غير ممكن است . اگر شما دچار مشكلاتي در برقراري رابطه هستيد ، مي توانيد اين مقاله را مطالعه نماييد. 
۱) به خاطر داشته باشيد كه در يك بحث، قرار نيست كسي "برنده" شود . 
۲) مصالحه وسازش از انواع بهترين ابزارها براي برقراري گفت وگو سالم به شمار مي روند. پيش از اينكه بخواهيد در مورد مشكلات خود به بحث بنشينيد ،بر روي تمام روش هاي ممكن در حل مشكلات خود ، به دقت فكر كنيد. بايد بيشتر برروي روش هايي تمركز كنيد كه با احتساب به آن ها بتوانيد مشكلات با را يك درك دوجانبه رفع نماييد . 
۳) به جاي اينكه يك دفعه شروع كنيد به مشاجره وجدل، گفت وگو را اين طور آغاز كنيد كه هر يك ازما بايد در رابطه به رشد وارتقاء دست پيدا كند ، بعد بگوييد علاقمنديد تا در مورد پاره اي ازمسائل كه موجب بهبود وضعيت خودتان مي شود با او به صحبت بنشيند. بهتر است كه ابتدا از مسائل مثبت شروع كنيد وبعد كم كم به سمت مسائل جدي تر، تغيير مسير دهيد. 
۴) به حرف هاي طرف مقابل به دقت گوش دهيد وبازتاب فكري خود را مستقيما به او منتقل كنيد. بايد كاري كنيد كه او مطمئن شود شما حرف هايش را درك مي كنيد. اگر ازعبارت"چيزي كه من از تو شنيدم اين است كه ..."يكي از بهترين راههايي است كه به واسطه آن مي توانيد مطمئن شويد كه منظور طرف مقابل را به درستي درك كرده ايد. 
۵) براي نشان دادن"كارت وقت اضافه"هيچ ترديد ي به دل راه ندهيد . اگر بحث شما بيش از اندازه حاد شود، به راحتي مي توانيد آن را متوقف كنيد . همچنين اگر از دايره عقل ومنطق خارج نيز شد، بهتر است ادامه آن را به زمان ويا مكان ديگري كه تصور مي كنيد ممكن است نتيجه بهتري بگيريد ، موكول كنيد. 
۶) مطمئن شويد كه حركت اعضاي بدن ، حالات چهره ، وتن صداي تان با پيغامي كه قصد داريد به طرف مقابل منتقل كنيد، در يك راستا قرار دارند. يكي از پژوهش هاي اخير حاكي از اين مطلب است كه ۵۵% از منظور باطني شما به وسيله حالت صورت وحركات اعضاي بدن به طرف مقابل منتقل مي شوند. اين در حالي است كه تنها ۷% ازمفاهيم احساساتي به صورت شفاهي قابل انتقال مي باشد. 
۷) صادق باشيد، حرف هاي خود را كه شامل نيازهاي متفاوت است را به طور مستقيم بيان كنيد ودر موضوعات عيني با هم به بحث بپردازيد. اگر وارد مشاجره اي شويد كه در آن هدف خود رامعين نكرده باشيد، مطمئن باشيد كه به هيچ كجا نخواهيد رسيد. 
۸) اگر تصور مي كنيد كه نمي توانيد به نتيجه مطلوب دست پيدا كنيد، حداقل سعي كنيد بحث را با يك جمله مثبت به پايان برسانيد. مثلا:"خوشحالم كه هر دو توانستيم احساسات مان را با هم درميان بگذاريم، بهتر است بعدا نيز درمورد اين مطلب با هم گفت وگوكنيم تا به راه حل بهتري برسيم. 
۹) عقايد طرف مقابل را بي ارزش فرض نكنيد وهيچگاه او را به تمسخر نگيريد.در عوض، با دقت به حرفهاي شريك زندگي خود گوش دهيد وبعد دليل مخالفت خود را با برهان ومنطق وبا رعايت كامل احترام ، با او در ميان بگذاريد. 
۱۰) ادامه كار خود را رها نكنيد . اگر در حال صحبت كردن درمورد مسائل ومشكلات مالي هستيد وناگهان بحث هاي احساسي ديگر به ميان كشيده مي شوند،بايد بدانيد كه شما تنها در هر زمان مي توانيد بر روي يك موضوع خاص تمركز كنيد،در غير اين صورت نه تنها به راه حل نمي رسيد، بلكه پرخاش ونزاع نيز به وجود خواهد آمد. 
گاهي اوقات شايد لازم باشد از يك نفر سوم كمك بگيريد تا بتوانيد به طور موثر با هم ارتباط برقرار كنيد، يك مشاور ويا روان درمانگر خانواده، مي تواند مشكلاتي كه حل آن ها به نظر شما غير ممكن مي آيد را به راحتي ازميان بردارد. 
مريم خداداديان خانواده ما 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۳ ] [ مشاوره مديريت ]
گوش كنيد گوش كنيداگر مي خواهيد در جمعي شما را به راحتي بپذيرند و به حرف هايتان توجه كنند، بايد بتوانيد ابتدا به آنچه كه ديگران مي گويند، خوب گوش كنيد. در اين زمان است كه زيبا حرف زدن را ياد خواهيد گرفت.
سعي كنيد به جزئيات جملات و كلماتي كه افراد هنگام حرف زدن بيان مي كنند، توجه داشته باشيد. توجه به اين جزئيات باعث مي شود كه شما بتوانيد جملات و كلماتي را كه بر شما و ديگران مؤثر هستند، شناسايي كرده و پس از شناخت كامل از آنها، بخوبي هنگام صحبت كردن، از آنها استفاده كرده و آنها را به كار ببريد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۲ ] [ مشاوره مديريت ]
گفت‌وگو را به بن‌بست نكشيد گفت‌وگو را به بن‌بست نكشيددر هر گفت‌وگو طرف مقابل شما نه فرشته است و نه ماشين. بنابراين با او حرف بزنيد و فكر نكنيد او تمام قصد و نيات دروني شما را كاملا مي داند. با حرف زدن سطح اختلاف اطلاعات را كاهش دهيد. 
به حرف‌هاي او خوب گوش دهيد. هم خوب حرف بزنيد، تجزيه و تحليل كنيد، بعد كلمات و جملات مناسب به كار ببريد و هم خوب گوش بدهيد. اما بهتر است اول خوب گوش دهيد، بعد حرف بزنيد تا روي بالاترين پلكان اطلاعات اظهار نظر كنيد. 
در هر گفتگو يك يا چند مجهول وجود دارد و يك يا چند معلوم. سعي كنيد مجهولات را خوب بشناسيد و معلوم‌ها را با همديگر مقايسه و تطبيق دهيد. در ارائه‌ي كلام عجله نكنيد كه از گفته‌ي خود اظهار پشيماني كنيد. 
حرفي نزنيد كه باب مذاكره و گفتگوهاي بعدي بسته شود. گفتگو را به بن بست نكشيد. 
اگر دلايلي در اثبات حرف خود داريد همه را رو نكنيد. قوي‌ترين دليل خود را اول مطرح كنيد و دلايل ضعيف تر را بعدا. اگر دلايل ضعيف را اول رو كنيد، او در مقام دفاع به دليل شما حمله كرده و روحيه ادامه‌ي گفتگو و مذاكره شما را خورد مي كند. 
هيچگاه نظر طرف مقابل را مطلق رد نكنيد. از او بپرسيد چرا؟ اين جمله معجزه مي‌كند... 

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۱ ] [ مشاوره مديريت ]

سيب و هندوانه عامل سلامت صدا

پزشك دانشگاه ميشيگان گفت: براي محافظت از صداي خود ، آب ، سيب ، گلابي ، هندوانه ، خربزه ، هلو و انگور بخوريد.
دكتر نورمن هوگيكان افزود: بسياري از وكلاء ، معلم ها، پدران و حتي شركت كننده ها در مسابقه هاي زيباي اندام امريكا، دوست دارند از صدايشان مراقبت كنند.
وي اضافه كرد: صداي افراد، نشان دهنده شخصيت و عواطف آن هاست و براي مراقبت از صدا ، توصيه مي شود پس از حرف زدن زياد، حتما سكوت كنيد!
مدير مركز بهداشت صوتي ان اربور گفت: به عنوان مثال معلم ها نبايد در زمان زنگ تفريح حرف بزنند يا دخانيات مصرف كنند زيرا اين كارها ، خطر ابتلا به سرطان حنجره را افزايش مي دهد.
دخانيات، تارهاي صوتي را تحريك مي كند و فرياد كشيدن و صحبت كردن با صداي بلند در مناطق پر سر و صدا بسيار براي انسان زيان دارد. 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۰ ] [ مشاوره مديريت ]
بهداشت گوشگوش عضو شنوائي است و علاوه بر حس شنيدن , حس تعادل بدن نيز به وسيله قسمتهاي گوش داخلي صورت مي‌پذيرد.
بيماريهاي گوش نه تنها در شنيدن , اختلال بوجود مي آورد بلكه بيماريهاي رواني و جسمي شديدي را باعث مي‌شود. گاهي جسم خارجي در گوش داخل مي شود كه براي بيرون آوردن آن بايد به طبيب متخصص مراجعه نمود. 
▪ ترشحات گوش اگر چنانچه بيش از اندازه جمع شده باشد بايد توسط پزشك با شستشو خارج شود.
▪ پيشگيري از بيماريهاي گوش در بسياري موارد با حفظ رعايت بهداشت ميسر است.
▪ در هنگام گوش درد و يا خارش گوش يا اگر براي شنيدن تلويزيون يا صحبت ديگران دچار مشكل هستيد به پزشك مراجعه كنيد. 
▪ براي پاك كردن داخل گوش فقط از گوش پاك كن استفاده كنيد.
▪ از اجسام متفرقه مانند سنجاق براي تميز كردن گوش استفاده نكنيد.
▪ پرده گوش تحمل ميزان مشخصي صدا را دارد . هيچگاه در گوش ديگران فرياد نزنيد.شبكه اطلاع رساني بهداشتي جوان 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۳۰ ] [ مشاوره مديريت ]
آواي بمزن جواني هستم كه از كودكي تاكنون صدايم ناهنجار است. صداي من بم است و مي‌توانم به خوبي صداي برخي از هنرپيشگان را تقليد كنم، ولي اين صدا در جامعه صداي عجيب و ناهنجاري شناخته مي‌شود. خواهش مي‌كنم به سؤالات من دراين زمينه پاسخ دهيد:
۱) آيا درماني براي بهبود صدايم وجود دارد؟
۲) با توجه به اينكه اصلاً از كودكي تاكنون هيچگونه بيماري حنجره نداشته‌ام و سابقه خانوادگي نيز ندارم، چه دليلي موجب اين عارضه است؟
۳) آيا تكلم مفرط باعث بدتر شدن اين عارضه خواهد شد.
▪ پاسخ : 
۱) معمولاً صداي بم در بانوان و صداي زير در مردان آزار دهنده است. 
صداي بم ولو آنكه شديد باشد در مردان و صداي زير ولو آنكه شديد باشد در زنان مسئله ناهنجار و غيرطبيعي تلقي نمي‌شود. با وجود اين براي بهبود صدايتان گفتار درماني توصيه مي‌شود و از اين جهت بايد به گفتار درمانگران مراجعه كنيد. 
بررسي طناب‌هاي صوتي توسط متخصص گوش و حلق و بيني پيش از ارجاع به گفتار درمانگر ضروري است.
۲) صداي بم نمودار ضخيم و كوتاه بودن طناب‌هاي صوتي است و معمولاً منشاء هورموني دارد.
۳) تكلم مفرط بيشتر سبب گرفتگي صدا مي‌شود تا خشونت صدا.

دكتر عبدالحميد حسين‌نيا ـ متخصص گوش و حلق و بينيروزنامه اطلاعات (www.ettelaat.com) 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۲۹ ] [ مشاوره مديريت ]
سر و صداي زياد و ضعف شنواييدر بخش حلزوني گوش داخلي ،مژكهاي ظريف و بسيار ريزي وجود دارند كه انواع صدا را دريافت مي كنند و به ارتعاش در مي آيند. اين ارتعاشات طي يك روند دقيق به پيامهاي عصبي تبديل شده و از طريق اعصاب به قسمتي در قشر مخ رفته و در آنجا اصوات مختلف درك مي شود.
جالب است كه بدانيم، صداهاي بلند باعث مي شوند تا اين مژكها ضعيف يا شكسته شوند، اين نوع اختلال شنوايي قابل برگشت نيست. صداي بلند از عوامل بسيار مهمي است كه مي تواند ضعف شنوايي متوسط تا شديدي را ايجاد كند. دانشمندان بر اين باورند كه ضعف شنوايي ناشي از صداي بلند در بين نوجوانان و جوانان بسيار شايع است. اين گروه سني به توصيه ها و درخواستهاي والدين در خصوص شنيدن موسيقي با صداي قابل قبول و بي ضرر ، توجهي نمي كنند. 
ضعف شنواييٍ ناشي از صداي بلند مي تواند در خانه و مدرسه مشكل ساز باشد زيرا اين مشكل باعث كندي يا وقفه در يادگيري كودك در مدرسه خواهد شد. فقدان شنوايي ناشي از سروصداي بلند مي تواند بتدريج در طي سالها، آسيب مستمر ايجاد نمايد. 
حتي اسباب بازيهايي كه شدت صداي آنها از حد مجاز بيشتر است، مي توانند خطر ساز باشند. آسيبهاي شنوايي در اثر صداي زياد، قابل پيشگيري است و آموزش توسط والدين در اين مورد، اهميت به سزايي دارد.وبلاگ audiran 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۲۸ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. http://iranmct.com/news/page/12مدیریت. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. Business Planبیرینس پلن طرح توجیهیمدیریت. کلینیک کاشت موی طبیعی آسمان