مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
لینک دوستان
با نشانه هاي ساير اختلالات و بيماري هاست. سرفه مزمن يك مشكل شايع بوده و يكي از دلايل مراجعه افرادبه پزشكان است.
● دلايل سرفه مزمن چه هستند؟
بعضي از دلايل شايع سرفه مزمن شامل آسم، رينيت آلرژيك، مشكلات سينوس( به طور مثال عفونت سينوس) و ريفلاكس محتويات معده هستند. در موارد كمياب سرفه هاي مزمن ممكن است در نتيجه ورود يك جسم خارجي به درون ريه ها ( معمولاً در بچه ها) به وجود آيند. بسيار مهم است در صورت حضور سرفه مزمن تصوير برداري X-ray از قفسه سينه انجام پذيرد. در صورت وجود X-ray طبيعي يكي از موارد زير يا جمعي از آن ها مي توانند دليل سرفه مزمن باشند.
سيگار كشيدن شايع ترين دليل سرفه مزمن است.
● آسم 
بيماري راه هاي هوايي است كه منجر به سختي تنفس يا صداي وزوز در تنفس افراد مي شود و اغلب از طريق غير طبيعي بودن تست هاي تنفسي قابل شناسايي است. بعضي از افراد مبتلا به آسم تنها از سرفه مزمن رنج مي برند و تست هاي عملكرد ريه در آن ها ممكن است طبيعي باشد و اين نوع آسم معمولاً به نام آسم سرفه اي شناخته مي شود.
نشانه هاي آسم مي تواند در نتيجه هواي سرد، قرار گرفتن در مقابل آلاينده هاي هوا يا گرده گياهان، دود سيگار يا عطرها تشديد شود.
● بيماري ريفلاكس معده و مري (GERD)
به ريفلاكس يا برگشت مجدد اسيد معده يا محتويات آن به مري اشاره دارد. اگر اسيد معده به سمت مري بازگردد در نتيجه آن اسپاسمي در راه هاي هوايي ايجاد مي شود كه منجر به كوتاهي تنفس و سرفه مي شود. در بعضي از موارد ريفلاكس در نتيجه ورود مواد خارجي به ريه ها و ايجاد نشانه هاي مشابه باعث آسيب به بافت هاي ريه مي شود. در بعضي از افراد هيچ حالت سوزشي احساس نمي شود و تنها نشانه ريفلاكس سرفه است.
● مشكلات سينوس و ترشحات پشت بيني
هم چنين مي توانند باعث ايجاد سرفه مزمن شوند. ايجاد چنين شرايطي شناسايي را دشوار مي سازد و گاهي اوقات سي تي اسكن سينوس ها براي شناسايي لازم است. بيماران اغلب از اين كه چيزي باعث غلغلك حلقشان مي شود شكايت دارند و مكرراً خلط را از حلقشان بيرون مي آورند.
● عفونت هايي نظير برونشيت ياپنوموني
نيز مي توانند باعث ايجاد سرفه شوند. اين عفونت ها مي توانند در نتيجه ويروس ها، باكتري ها، يا قارچ ها ايجاد شوند. عفونت هاي ويروسي به آنتي بيوتيك ها پاسخ نمي دهند. سرفه ها در بيماران مبتلا به آسم كه به عفونت هاي قسمت فوقاني تنفس مبتلا هستند معمولاً پس از بهبودي عفونت ها هم چنان ادامه دارند.
● داروهاي مشخص
همانند مهاركننده هاي ACE (انالاپريل(Vasotec)، كاپتوپريل(Capoten) )كه در درمان فشار خون بالا به كار مي روند مي توانند باعث ايجاد سرفه هاي مزمن شوند.
ساير عواملي كه كمتر شايع هستند شامل تومورها، ساركوئيدصبحانه ممكن است به شما در مصرف كمتر كالري در ادامه روز كمك نمايد. يك تحقيق دانشگاهي نشان داده كه مصرف مقدار كالري مشخص در ابتداي روز اثر سيركنندگي بيشتري نسبت به مصرف همان مقدار كالري در ساعتهاي ديرتر خواهد داشت كه اين امر موجب كاهش مجموع كالري مصرفي در روز مي گردد.
▪ راه حل
خوردن صبحانه مناسب احتمال بكارگيري عادت هاي نادرست غذايي را در وعده هاي ديگر كاهش مي دهد. صبحانه را كامل صرف نماييد. از مواد لبني كم چرب، تخم مرغ و نان هاي سبوس دار استفاده كنيد.
● غذا خوردن پيش از خواب
▪ اشكال چيست؟
اگر مي خواهيد روياهاي شيرين ببينيد، پيش از خواب از غذا خوردن دوري كنيد. با اينكه نتايج قطعي مبني بر افزايش وزن براثر خوردن غذا پيش از خواب وجود ندارد، پرخوري، مصرف غذاهاي ادويه دار و چرب، يك تا سه ساعت پيش از وقت خواب منجر به كاهش كيفيت و مدت خواب و موجب كسالت، خستگي و كوفتگي در روز بعد خواهد شد. خوردن غذاهاي چرب پيش از خواب سبب كند شدن تخليه معده و تشديد سوء هاضمه و مصرف غذاهاي ادويه دار منتهي به صدمات و سوزش هاي قلبي و نيز سوء هاضمه خواهد شد.
▪ راه حل
سعي كنيد حداقل ۴ ساعت قبل از خواب اقدام به خوردن غذا نموده و چنانچه پيش از خواب احساس گرسنگي كرديد مقداري ميوه جات تازه مصرف نمائيد.
● پرخوري
▪ اشكال چيست؟
شايد اگر پرخوري هاي رايج مربوط به سبزيجات مي شد، متخصصان تغذيه مشكلي با اين نوع خوردن پيدا نمي كردند، اما متاسفانه پرخوري معمولا در مورد غذاهاي چرب و نشاسته دار نمودار مي شود. زياده روي دراين نوع موادغذايي منجر به افزايش وزن و نارضايتي شده و جنبه اجتماعي خوشايندي به دنبال نخواهد داشت.
▪ راه حل
وعده هاي غذايي خود را بجاي ۳ وعده پرحجم، به ۵ يا ۶ وعده كم حجم تر تقسيم كنيد. خوردن غذاهاي سالم و كم حجم حاوي كربوهيدرات هاي كمپلكس و پروتئين درطول روز نه تنها اشتهاي شما را كنترل مي كند، بلكه احتمال پرخوري را نيز كاهش خواهد داد. تعداد وعده هاي غذايي همچنين باعث سوزانده شدن مقدار بيشتري كالري مي گردد چرا كه متابوليسم بدن همواره به فعاليت مي پردازد.
● گرسنه ماندن
▪ اشكال چيست؟
برخلاف تصور، گرسنه ماندن باعث مي شود وزن بدن بدليل ذخيره سازي چربي افزايش يابد.
هنگامي كه براي مدتي طولاني غذا نمي خوريد، بدن شما بدليل محروم ماندن از موادغذايي دچار آشفتگي مي گردد و در انتها هنگامي كه دوباره شروع به خوردن مي كنيد، بدن شما گمان مي كند كه بايد كالري مصرفي را بچربي تبديل نمايد چون نمي داند چقدر طول مي كشد كه دوباره غذا بخوريد. بنابراين چربي ها با شما باقي مي مانند.
▪ راه حل
اگر هدفتان از گرسنگي كشيدن كاهش وزن است بايد در برنامه رژيمي خود تجديدنظر نماييد. بجاي گرسنگي يك برنامه مناسب ورزشي براي خود تعيين نموده و بيشتر به باشگاه برويد. از ميوه جات، سبزي جات، حبوبات، گوشت هاي كم چرب و ماهي استفاده كنيد. سعي كنيد چهار يا پنج بار در هفته طبق يك برنامه منظم ورزش نماييد. بهترين روش كاهش وزن تمرينات مرتب و رژيم غذايي مناسب است و نه محروم كردن بدن از موادغذايي موردنياز آنهم به مدت طولاني.
روزنامه كيهان 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۱۶ ] [ مشاوره مديريت ]
شيوه صحيح غذا خوردن‌● نحوه غذا خوردن در چاق شدن موثر است.
فكر مي‌كنم همه با من هم عقيده باشند كه ما ايراني ها معمولاً غذا را تند و با عجله و بدون آنكه خوب بجويم، مي‌خوريم و گاهي اوقات غذا را در شرايط پر از استرس (وجود سرو صدا در منزل، هنگام تماشاي يك فيلم پرهيجان و...) صرف مي‌كنيم. در اين حالت بدون آن كه طعم غذا را خوب احساس كنيم، آن را مي‌بلعيم و پيش از آنكه احساس سيري كنيم، مقدار زيادي غذا مي‌خوريم. خيلي وقت‌ها اصلاً نمي‌دانيم چه كرده‌ايم و فقط مي‌بينيم معده مان پر شده است. از طرف ديگر خوب نجويدن غذا منجر به سوء هاضمه و ناراحتي معده مي‌شود. در مجموع اين گونه غذا خوردن بخصوص در شرايط پر از استرس و هيجان به چاق شدن كمك مي‌كند اما برعكس وقتي كه غذا را به آهستگي مي‌خورديم و خوب مي‌جويم، نه تنها دچار سوء هاضمه و ناراحتي معده نمي‌شويم بلكه به مغز فرصت مي‌دهيم تا غذا خوردن را درك كند و پيش از آن كه مجبور شويم مقدار زيادي غذا بخوريم، اعلام سيري مي‌كند. از آنجايي كه مغز انسان براي درك غذا خوردن و رسيدن به احساس سيري نياز به زمان دارد، كساني كه آهسته غذا مي‌خورند با غذاي كمتري سير مي‌شوند. 
از طرف ديگر غذا خوردن با آرامش و در شرايط آرام و بدون تنش و اضطراب به لاغر شدن كمك مي‌كند.
● نكاتي كه در هنگام غذا خوردن بايد رعايت كنيم. 
▪ با توجه به آنچه گفته شد از اين به بعد 
حتي الامكان: 
ـ غذا را در محل آرام و ترجيحاً ثابلتي در جريان خدمتي كه ارائه مي‌دهد موجب اضطراب، سرگرداني ؛ نگراني و عصبانيت ارباب رجوع خود بشود، بر عليه سلامت كار كرده است . مطمئن باشيد رنج و توهيني كه توسط عاملي به كسي تحميل مي‌شود، بر روي تمام كساني كه با آن فرد در تماس هستند، اثر مي‌گذارد. به همين دليل است كه در تمام كشورهايي كه براي سلامت مردم خود اهميت قائلند، برنامه آموزشي همراه با قوانين مناسب براي سلامت جامعه دارند و اين مسئوليت همگاني را از كودكي آموزش مي‌دهند و اين دولت ها هستند كه بايد زمينه سازيهاي مناسب براي اين مهم انجام دهند. در حقيقت يكي از ويژگيهاي بارز توسعه يافتگي اين است كه مردم در قبال خود، يكديگر،‌ جامعه، كشور و جامعه بين الملل احساس تعهد كنند.
زير ذره بين اين مقاله روغن را زير ذره بين برده است . نه اينكه مشكل ديگري مهم تر از اين نداريم. از هر مشكلي سخن بگوئيم و براي حل آن تلاش همگاني را طلب كنيم، ارزش دارد به ويژه اينكه ما با روند رو به ازدياد بيماري‌هاي قلبي و عروقي مواجه هستيم و سن ابتلا هم هر ساله كم و كمتر مي‌شود و هرچه كمك كند اين عروق كه راه‌هاي حياتي انتقال خون به تمام اعضاي بدن هستند سالم تر بمانند شانس بقا و شانس سالم زيستن بيشتر است . چربي ها و روغن‌هاي خوراكي از مواد غذايي هستند كه همه ما هرروز آنها را مصرف مي‌كنيم و رابطه بين چربي اشباع شده و اسيدهاي چرب ترانس هم با بروز و شيوع بيماري‌هاي قلبي و عروقي چيز جديدي نيست و سال‌هاست كه ارتباط آن ثابت شده است و تجربه كشورهايي كه با كاهش اين دو توانسته اند ميزان شيوع را به ميزان قابل توجهي كاهش دهند، كم نيستند. 
در ده سال گذشته كشورهايي كه به‌طور قانوني ميزان چربي اشباع و ايزومر ترانس را در تمام مواد غذايي اعم از توليد داخل و وارداتي به حد زير دو درصد رسانده‌اند، بيشتر شده است. براي آموزش وهمكاري مردم ارائه برچسب تغذيه اي و درج ميزان اين دو نوع چربي بر روي انواع روغن ها و مواد غذايي پروسس شده الزامي است.
مسئله مهمي كه در كشور ما بايد بيشتر موردتوجه قرار گيرد، سياست‌هاي غذايي و تغذيه ايست. متاسفانه اين سياست ها به روشني مشخص نشده است و گاه مجوز توليد غذايي داده مي‌شود كه مصرف آن سلامت را به خطر مي‌اندازد چون حيطه‌هاي كار جدا از هم هستند و دغدغه مشترك براي سلامت وجود ندارد .
در سرمقاله، به سبزي ها و آبياري با فاضلاب اشاره شده و يا استفاده بيشتر از حد مجاز سموم در برخي از محصولات كشاورزي. علت هم همان است وزارت كشاورزي دغدغه توليد بيشتر را دارد و آنجا كه بايد متولي سلامت بر مصرف سم يا كود ويا نوع آب مصرفي نظارت كند تا محصول سالم تر به مصرف كننده برسد، ضعيف ويا غايب است.
مسئوليت‌هاي مشترك، تنظيم سياست‌هاي شفاف و تقسيم وظايف از جمله كارهايي‌است كه بايد انجام شود. 
پروفسور آر. نوروم كاآره، از دانشگاه اسلو از مشاورين سازمان بهداشت جهاني در زمينه راهكارهاي جهاني براي پيشگيري از بيماري‌هاي غيرواگير دار و خصوصا قلبي و عروقي ۹ مسووليت را براي دولت ها مهم مي‌شمارد.
۱ ) تبليغات غذا 
۲) برچسب گذاري غذا 
۳) سياست‌هاي سالانه غذايي
۴) تدوين و اجراي استاندارد هاي غذايي براي كودكان، مهدكودك‌ها، مدارس 
۵) تمام غذاخوري‌هاي عمومي 
۶) تدوين سياست هاي بهداشتي 
۷) تدوين نقش جديد براي سيستم بهداشتي كشور با توجه به الگوي بيماري‌ها 
۸) تدوين سياست هاي تحقيقاتي براي غذا 
۹) آموزش همگاني 
تا زمانيكه خانواده دولت در زمينه مسئوليت‌هاي مشترك براي ارتقاي سلامت همگام عمل نكند، قطعا بخش خصوصي و صنايع غذايي نيز نمي توانند خط مشي مشخصي را كه به كاهش بار بيماري‌ها مي‌انجامد، دنبال كنند و باز مي‌رسيم به همان مصراع كه: اين درد مشترك هرگز جدا جدا درمان نمي شود.دكتر حسين ملك افضلي معاون پژوهشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي روزنامه سلامت 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۴۸:۱۴ ] [ مشاوره مديريت ]
خوب بخوريم تا سالم‌تر زندگي كنيمبسياري از انسان‌ها معتقدند چنانچه خوب غذا بخورند، الزاماً موادغذائي مؤثر در سلامتي و زندگي سالم را دريافت مي‌نمايند. اما دكتر پاتريك هولفورد يكي از برجسته‌ترين متخصصان تغذيه معتقد است كه در ۱۵ سال گذشته حتي يك گزارش و يا مطالعه علمي در خصوص تأييد چنين نظريه‌اي منتشر نگرديده است. به‌نظر مي‌رسد كه مفهوم ”تغذيه مناسب“ افسانه‌اي بيش نيست در غذائي كه مي‌خوريم عمدتاً مواد مؤثر در سلامتي و رفع نيازهاي بدن وجود ندارد.
مشكل اساساً از طريق عملكرد غلط در كشاورزي و بهره‌گيري از اين روش‌هاي غيرعلمي، برداشت بيش از حد مواد غذائي از طريق كشاورزي يا استفاده از انواع سموم جهت روش‌هاي فوق و مواد به