مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 4597
دیروز : 4574
افراد آنلاین : 8
همه : 5165560
روش‌هاي درست تغذيهغذا خوردن پيش از آن كه يك الويت مهم باشد به موضوعي جنبي تبديل شده كه توجه زيادي به آن نشده و به طور معمول در لابه‌لاي كارهاي روزانه ديگر گنجانده مي‌شود. گذشته از اين برخي از عادت‌هاي غذايي كه به نظر شما موجب كاهش وزن مي‌شوند در واقع منجر به افزايش وزن خواهند شد. خوشبختانه ترك عادت‌هاي غذايي غلط‌، آسان است و وقت زيادي هم نمي‌گيرد و موجب مي‌شود تا از زندگي سالم‌تر و اندامي متناسب‌تر برخوردار شده و از خوردن غذاهاي سالم بيشتر لذت ببريد. برخي از اين عادت‌هاي اشتباه به قرار زير است: 
۱) صبحانه نخوردن
نخوردن صبحانه يك اشتباه بزرگ است. صبحانه سالم نه تنها باعث افزايش انرژي و باز شدن فكر مي‌شود بلكه موجب انتخاب و مصرف درست وعده‌هاي غذايي ديگر در ادامه روز خواهد شد. خوردن صبحانه ممكن است در مصرف كمتر كالري در روز به شما كمك كند.
در يك تحقيق نشان داده شده كه مصرف مقدار كالري مشخص در ابتداي روز اثر سيركنندگي بيشتري نسبت به مصرف همان مقدار در ساعت‌هاي ديرتر دارد كه اين امر موجب كاهش كالري مصرفي در روز مي‌شود. خوردن صبحانه كامل احتمال به كارگيري عادت‌هاي نادرست غذايي را در وعده‌هاي ديگر كم‌ خواهد كرد. در ضمن در صبحانه از مواد لبني كم‌چرب، تخم‌مرغ و نان‌هاي سبوس‌دار استفاده كنيد.
۲) غذاخوردن پيش از خواب
اگر مي‌خواهيد روياي شيريني ببينيد، پيش از خواب از غذا خوردن دست بكشيد. با اين كه هنوز نتايج قطعي مبني بر افزايش وزن بر اثر خوردن غذا پيش از خواب وجود ندارد، پرخوري و مصرف غذاهاي ادويه‌دار و چرب يك تا سه ساعت پيش از وقت خواب باعث كاهش كيفيت و مدت خواب و موجب كسالت، خستگي و كوفتگي در روز خواهد شد. 
غذاهاي چرب پيش از خواب سبب كندشدن تخليه معده و تشديد سوء هاضمه و مصرف غذاهاي ادويه‌دار، سوزش‌هاي قلبي به همراه خواهد داشت.
سعي كنيد حداقل چهار ساعت پيش از خواب غذا نخوريد و چنانچه قبل از خواب احساس گرسنگي كرديد كمي ميوه تازه ميل كنيد.
۳) پرخوري
اگر پرخوري‌هاي امروزه مربوط به سبزيجات مي‌شد، متخصصان تغذيه مشكلي با اين نوع خوردن نداشتند اما پرخوري به‌طور معمول در مورد غذاهاي چرب و نشانسته‌دار است. زياده‌روي در اين نوع مواد منجر به افزايش وزن و نارضايتي شده و جنبه اجتماعي خوبي هم ندارد. وعده‌هاي غذايي خود را به جاي سه وعده پرحجم، به پنج يا شش وعده كم حجم‌تر تقسيم كنيد. تعدد وعده‌هاي غذايي باعث سوزانده شدن مقدار بيشتري كالري مي‌شود چرا كه متابوليسم بدن همواره به فعاليت مي‌پردازد.
۴) گرسنگي
برخلاف تصور بعضي‌ها گرسنه ماندن باعث مي‌شود وزن بدن به دليل ذخيره‌سازي چربي افزايش پيدا ‌كند. هنگامي كه براي مدتي طولاني غذا نمي‌خوريد، بدن به دليل محروم ماندن از مواد غذايي دچار كمبود مي‌شود و در انتها هنگامي كه دوباره شروع به خوردن