مشاوره مديريت

مزایای نرم افزار ارتباط با مشتری(اینفوگرافی)

با کمک این مزایا می توانید تعامل بیشتری با مشتریان خود داشته باشید و بیشتر و بهتر بفروشید.
 
 
 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

13 دلیل برای استفاده شما از نرم افزار

 

چند روز پیش، وقتی که در منزل مشغول استراحت بودم، تلفن شروع به زنگ خوردن کرد. ساعت نزدیک به 8 شب بود. تلفن را برداشتم و جواب دادم. اتفاقی که افتاد جالب بود. حس خوبی به من داد. آن طرف خط مدیر یکی از تهیه غذاهای نزدیک منزلمان بود و بعد از سلام و احوال پرسی از من پرسید : چرا چند وقته از ما غذا نگرفتید؟  میشه دلیلش رو بدونم؟ برخورد پرسنل بد بوده؟ کیفیت یا حجم غذاها مشکلی داشته؟ من که خیلی تعجب کرده بودم، گفتم نه...همه چیز خوب بوده فقط به دلیل محدودیت زمانی که داشتم، وقت نشد تا از رستوران شما غذا سفارش بدم....رستورانی که تا چند وقت پیش این چیزها اصلا برایش مهم نبود و حالا بعد از عوض شدن سیستم مدیریتیش، رویکرد دیگری را لحاظ کرده است. وقتی دلیل تماس مدیر رستوران را جویا شدم، فهمیدم که آن ها از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند.

نرم افزار CRM این روزها در انواع صنایع به عنوان یک ضرورت محض جای خود را تعیین کرده است. حتی صاحبان کسب و کاری که میل به تغییر نداشتند و در مقابل به روز بودن و همسو شدن با تکنولوژی روز مقاومت می کردند، بالاخره فهمیدند که داشتن نرم افزار CRM برای آن ها واجب تر از خیلی چیزهای دیگر است...

نرم افزار CRM در روزهای ابتدایی ورودش به بازار، انتخابی برای افراد خاص و باهوش و آینده نگر بود. کم تر کسی را می توانست یافت که بخواهد پارادیم های قدیمی را کنار بگذارد و سنت شکنی کند و قدم  به سوی آینده بگذارد. امروز اما همه چیز فرق کرده است. صاحبان کسب و کارها فهمیده اند که مشتریان وفادار برای آن ها چه سرمایه ارزشمدی هستند و به همین دلیل انواع برنامه هایی که به وفادارسازی مشتریان کمک می کند را با آغوش باز می پذیرند و از آن ها استقبال می کنند. در صدر همه این ابزارها و توانمندی ها، نرم افزار CRM جایگاه ویژه ای دارد. نرم افزاری که در آن، مشتریان صد در صد محترم به شمار می روند و ارزش بسیاری برای آن کسب و کار دارند. اما نرم افزار CRM چه ویژگی هایی دارد که برای کسب و کارها انقدر ضروری است و کسب و کارها را مجاب کرده تا از آن استفاده کنند؟

در این مقاله به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد :

 

1- عدم فراموشی وظایف :

یکی از بارز ترین ویژگی های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان، این است که وظایف شما را به شما یاد آوری می کند و باعث می شود نظم در اجرای برنامه ها بر سیستم کاری شما حاکم شود. کافی است درون نرم افزار برای خودتان یک وظیفه تعریف کنید و زمان یاد آوری را تنظیم کنید و با خیال راحت به انجام کارهای دیگرتان بپردازید و از شلوغ شدن ذهتان جلوگیری کنید.

 

2- عدم فراموشی مشتری :

داستانی که در ابتدای این مقاله برایتان نقل کردم، نمونه ای از همین پارامتر است. یادتان نرود که مشتری ها، سرنخ هایی بوده اند که طی تلاش های شما به فرصت تبدیل شده و حالا مشتری شما هستند. پس حفظ آن ها در اولویت قرار دارد و برای شما بسیار ارزشمند است. زیرا حفظ مشتریان فعلی از جذب مشتریان جدید به صرفه تر است. نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا مشتریانتان را فراموش نکنید. بسته به شرایطی که شما در نظر خواهید گرفت، می توانید ارتباطتتان را با آن ها گسترش دهید و آن را بهبود ببخشید. مسلما یک مشتری احساس خوبی پیدا خواهد کرد اگر در روز تولدش پیام تبریک اختصاصی برایش بفرستید....

 

3- دسترسی سریع به تاریخچه فعالیت های مشتری :

نرم افزار CRM با ذخیره همه داده ها و اطلاعاتی که شما در آن وارد می کنید، به شما کمک می کند تا هر وقت تماسی از سوی مشتریان با شما گرفته می شود، اطلاعات مربوط به آن مشتری برای شما نشان داده شود. اطلاعاتی نظیر : آخرین تاریخ تماس، موارد مطرح شده از سوی شما و آن ها، درخواست ها، پیگیری ها و ... این ویژگی به شما اجازه می دهد به شکلی مستند در جریان همه اتفاقات باشید و بتوانید برنامه ریزی و برخورد بهتری داشته باشید.

 

4- عدم نیاز به حضور دائمی مدیریت :

با توجه اینکه همه فعالیت ها در نرم افزار ثبت می شود و نرم افزار های CRM در بستر ابری هستند، مدیر عامل هر مجموعه ای می تواند بدون حضور در شرکت از همه فعالیت ها خبر داشته باشد و همه اتفاقات را کنترل کند.

 

5- ایجاد رقابت :

در نرم افزار CRM با بهره گیری از ویژگی Gamifiction فضایی برای رقابتی هیجان انگیز میان کارمندان ایجاد کرد تا به وسیله آن بتوانند کمیت و کیفیت فروششان را بهبود ببخشند. زمانی که شما از این ویژگی استفاده می کنید، کارمندان را وارد یک بازی می کنید که برای کسب امتیازات بیشتر تلاش بیشتری خواهند کرد و همین تلاش باعث افزایش میزان فروش خواهد شد.

 

6- صرفه جویی در زمان :

وقتی شما از نرم افزار CRM استفاده می کنید، به صورت اتوماتیک در وقت شما صرفه جویی خواهد شد. به همین دلیل می توانید به جای انجام وظایف تکراری، وقتتان را صرف گسترش کسب و کار و یافتن سرنخ های جدید کنید.

 

7- صرفه جویی در هزینه ها :

CRM در کم شدن هزینه های جانبی شما، تاثیر فراوانی دارد. از ریز ترین موارد تا درشت ترین ها... از هزینه پرداخت قبوض برق و تلفن تا هزینه نگهداری اطلاعات و دسترسی به داده ها... هم چنین هزینه های تبلیغات شرکت شما(بازاریابی، تبلیغات و فروش) توسط یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد داد.

 

8- شناسایی الگوهای مصرف :

زمانیکه شما از یک نرم افزار CRM مناسب با کسب و کارتان استفاده می کنید، می توانید الگوهای مصرف مشتریان را شناسایی کنید و استراتژی های بعدی کسب و کارتان را بر اساس آن ها تدوین کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا برنامه ریزی ها دقیق و هدفمندی برای آینده پیش روی داشته باشید.

 

9- وفادار سازی مشتریان :

مسلما همه ما از اینکه مورد توجه باشیم، لذت می بریم. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان با توجه به پشتیبانی و ایجاد فضایی مشتری مدارانه حس اطمینان و اعتماد موثری را بع مشتریان القا می کند که این فضا می تواند باعث افزایش وفاداری مشتریان شود.

 

10- جذب سریع تر مشتریان :

نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا سرنخ های ورودی به قیف فروش شما، با سرعت و دقت بیشتری بررسی و تبدیل به مشتری شوند. این فرآیند از طریق شناخت موثر سرنخ ها و پیگیری های مستمر انجام می گیرد.

 

11- ایجاد بانک جامع اطلاعاتی :

زمانی که شما از یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان استفاده می کنید، همه ی اطلاعات و داده های موجود در سازمان شما در پایگاه داده های مرکزی و در فضایی امن نگه داری شود. این کار برای سازمان شما مزیت های زیادی دارد. برای مثال اگر یکی از کارمندان فروش شما به هر دلیلی از مجموعه شما برود، داده های مربوط به آن شخص در سیستم خواهد ماند و با رفتن آن کارمند فروش، اطلاعات مشتریانش از بین نخواهد رفت. هم چنین در صورتیکه وسایل ارتباطی شما نظیر : لپ تاپ، گوشی، تبلت و ... مفقود شود و یا اتفاقی برای آن هل بیفتد، اطلاعات شما همچنان موجود هستند و در فضایی امن نگه داری خواهند شد.

 

12- ساده سازی :

نرم افزار CRM پیگیری مشتریان را برای کارمندان فروش، بسیار ساده تر می کند. این نرم افزار از طریق داشبورد تعاملی، به کارمندان یک شرکت، دیدی مستقیم برای رسیدن به هدفشان می دهد. CRM با استفاده از بسترهای موجود مانند بلاگ، شبکه های اجتماعی و سایت باعث می شود تا کارمندان فروش بتوانند به راحتی به سرنخ های نزدیک شوند و بیشتر و بهتر درگیر فرآیند فروش شوند.

 

13- تجربه کاربری دلپذیر :

نرم افزار CRM تجربه لذت بخشی برای همه کسانی که با آن در ارتباط هستند خواهند بود. هم برای مشتریان، هم برای کارمندان فروش و هم صاحبان کسب و کارها و سازمان ها...

رسالت نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان رضایت گسترده و همه جانبه ی کسانی است که با نگرشی نو بر مفاهیم مدیریت، ارتباط، مشتری، وفاداری و ... تاکید دارند. تجربه شیرین استفاده از این سیستم مدیریتی انقدر لذت بخش و موثر خواهد بود که به طور یقین شیفته استفاده بیشتر از آن خواهید شد.

منبع : سایت نرم افزار CRM


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چرا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای کسب و کار های کوچک مفیداست ؟

نرم افزارمدیریت ارتباط با مشتری به معنا و مفهوم مدیریت کنترل ارتباط با مشتریان می باشد که 
معمولا نرم افزاری است بر پایه وب که به عملکرد بهتر تجارت می پردازند، پایه ریزی شده است.

امروزه شرکتها و سازمانها در کسب و کار اغلب از نرم افزارمدیریت ارتباط با مشتری برای اتوماسیون فروش خود استفاده می کنند.

اتوماسیون فروش ، کمپانی ها را قادر به تکمیل همه داده های تجارت برایفروش ،مارکتینگ ،پشتیبانی و غیره در یک بسته نرم افزاری مجاب می سازد. در 
این مسیر شرکای تجاری قادر به فراهم سازی ارتباط بدون شکاف با مشتریان می باشند زیرا هر حرکت درسیستم گزارش داده و حساب شده می باشد.

 

نرم افزارمدیریت ارتباط با مشتری می تواند برای نیازهای هر گونه تجارت منحصر به فرد کوچکی برنامه ریزی شود تا به تحلیل مارکتینگ ، فروش ،پیدا کردن نقاط سبقت، تغییرات برای سبقت گرفتن ،ارتباط مرکزی مدیریت، مدیریت رسانه اجتماعی و دیگر مسائل کمک کند. مدیران از این داده ها برای تشخیص کلیدهای مشتریان(مشتری یابی) خود برای تخصیص سرمایه در جهت رسیدن به حداکثر سود استفاده می کنند.اگر هر فرد فروشنده مدارک مربوط به هر داده را در سندها تنظیم کند مدیران در یک چشم بههم زدن قادر به تشخیص موقعیت های با ارزش کاری خود و رسیدن به اهداف خودمیباشند . گزارش ها می توانند به صورت اتوماتیک به اطلاعات مورد نیاز  تبدیل و مسیر یابی شوند.

نرم افزارمدیریت ارتباط با مشتری به مدیران اجازه می دهد تا به آسانی عملکرد بهترین کارمند خود 
را تشخیص داده و پاداش او برای دستیابی به این عملکرد را اهدا کند تا مسیر  سبقت به صورت اتوماتیک پدیدار شده و اطلاعات فروش ها با مرکز مارکتینگ به اشتراک گذاشته شده و جدول افت و خیز تولید بدست آید. پیش بینی نیز یکی از اصلی ترین قسمت های تجارت است و دیگر مساله ای است که سیستم نرم افزارمدیریت ارتباط با مشتری در آن به خوبی میدرخشد.جدول فروش به صورت اتوماتیک گرد آوری و درجه بندی می شود و سپس به صورت فرمت های قابل فهمی مانند گراف ها یا جداول نمایش داده می شود که میتواند به پیش بینی های ابتکاری کمک نماید.

منبع:  http://www.mihanam.ir/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

مزایای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

ما در دنیایی از اقتصاد کار می کنیم که در آن به راه های بی شماری, خرید و فروش و ارتباطات انجام می شود.

رقبای ما همه جا هستند و امروزه ورود اشخاص جدید به کسب و کارهای مختلف دیگر کار سختی نیست. رقابت روز به روز رو به افزایش است و رقبا با سرعت چشم گیری دست به کاهش قیمت های خود می زنند.

در دنیای امروز مشتریان ناراضی و راضی نظر خود را راجع به میزان رضایت خود به همه دنیا اعلام می کنند. تعداد شرکت ها و مشاغل روز به روز افزایش پیدا می کنند و از طریق توئیتر و لینکدین و ... همه گیر می شوند.

مدیریت کردن ارتباطات با مشتری  فرآیندی است که باعث پیگیری و تجزیه و تحلیل تعاملات شما با مشتریان و فرصت های فروش شما می شود. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یک ابزار برای متمرکز کردن  و ساده کردن اطلاعات تماس ها با امنیت بالاست. با این حال, به نظر شما کدام یک از این مزیت ها برای شما کارآمدتر است ؟

یک نمایه کامل از آینده کسب و کار شما :

در قسمت برنامه ریزی منابع سازمانی شرکت شما, یک نفر می تواند از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان یک " نمایی از آینده " در خلاف " نمایی از گذشته " در جریان در آمد شما استفاده کند . نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری هم چنین با پیش بینی  اتفاقات آینده باعث می شود که معیاری برای ارزیابی درآمد و سود خود در آینده داشته باشید.

مدیرعامل و یا مدیر امور مالی شرکت هم از میزکار نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای نظارت بر همین شاخص های پیشرو استفاده خواهد کرد. ممکن است آنها به دنبال ایجاد تغییر در واحد های تولید سرنخ, ایجاد فرصت های فروش یا ارزش فرآیند فروش باشند تا مسائلی را که باعث ایجاد مشکلات در آینده می شوند را بررسی کنند تا جلوی آنها گرفته شود. این نوع رویکرد مدیران را قادر می سازد تا کسب و کار خود را بهتر مدیریت کنند.

یک مدیر فروش هم دیدی ریزبینانه خواهد داشت. او به نظارت بر فعالیت های فردی و گروهی کارمندان فروش خود احتیاج خواهد داشت . مانند فعالیت های تماس با مشتریان, نرخ تبدیل سرنخ به فرصت و نرخ تبدیل فرصت به مشتریان.تا مشکلاتی را که ممکن است روی میزان درآمد آنها تاثیر بگذارد را ردیابی کند.

یک مدیر بازاریابی قطعا به پیگیری فعالیت های تیم بازاریابی و کمپین های بازاریابی احتیاج دارد تا بتواند با توجه به موفقیت و شکست آنها این فعالیت ها را کم یا زیاد کند.یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری گزارشات دقیقی از این فعالیت ها به مدیر بازاریابی خواهد داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چرا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ارزشمند است؟

به تازگی با یکی از مشتریان، که مدیر فروش یکی از یک شرکت فناوری های دیجیتالی بود را مطالعه کرده ام. او در مورد شروع پر شور کسب و کارش و رشد آن صحبت می کرد. از این که با 14 کارمند آغاز کرده اند و در حال حاضر 300 کارمند دارند. او می گوید که این یک گسترش و توسعه بزرگ بوده که بدون یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مناسب کار دشواری بود.

 

در این جا دلایل برای اینکه چرا ارزش نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بالاست ذکر شده است :

1- به شما اجازه می دهد تا اطلاعات سرنخ هایتان را ثبت کنید :

شما هرگز نمی دانید سرنخ هایتان چه زمانی آماده خرید از شما هستند. شاید امروز، شاید هم نه...

به هر حال آن ها را آماده نگه دارید. هرگز برای شروع سازمان دهی مشتریان و اطلاعات تماس آن ها دیر نیست. شما نیاز به بعضی گروه ها برای پیاده سازی استراتژی های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری جهت تحقق اهداف خود دارید. این دسته ها شامل مشتریان، مشتریان از دست رفته، چشم اندازها، تامین کنندگان، شرکا، افراد تاثیر گذار و مشتریان غیر فعال است.

2- شما می توانید تعامل با مشتریان خود را بیشتر کنید :

زمانی که با یک مشتری یا چشم انداز صحبت می کنید، هم اطلاعاتش را به طور دقیق ثبت کنید و هم آن ها را پیگیری کنید. این کار می تواند باعث ارتباط بلند مدت با مشتریان شود.

ایمیل های ارسالی شما باید درInbox سیستم شما باشند نه در هر Inbox دیگری...

 

3-نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فرصت ها را نشان می دهد :

چه تعداد از چشم اندازهای شما هنوز تبدیل به خرید نشده اند؟ به احتمال زیاد تعداد بالایی...

اگر "نه" شنیدید، معنی آن "امروز نه" می باشد... اکثر شرکت ها تمایل دارند تا منابع فعلی خود را حفظ کنند تا زمانی که بتوانند آن ها را نادیده بگیرند.

به همین دلیل بایگانی آن ها در پایگاه مرکزی سرنخ ها بسیار مهم است...بهتر است آن ها را با ارسال خبرنامه ها، پیام های تبریک، دعوت به سمینار و ... زنده نگه دارید و برای آن ها یک طرح سه ماهه جهت جذب مجدد داشته باشید. منتظر بمانید و با برنامه ریزی دقیق به آن ها نزدیک شوید... یادتان باشد بهترین راه ارتباط ایستادن در فاصله مناسب است...نه خیلی دور بایستید و نه خیلی نزدیک شوید

4- نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری باعث می شود با ارزش ترین دارایی شما، یعنی داده های مشتریانتان محفوظ بماند :

افراد شغل هایشان را تغییر می دهند. آیا تا به حال تجربه استعفای یک کارمند فروش که با خود همه اطلاعات مشتریانش را ببرد را داشته اید؟ Pipe line به روز نبوده است؟ تماس ها به روز نبودند و مشتریان مهم ثبت نشده بودند. چون همه اطلاعات شما در یک محل مشخص، روی یک سیستم ذخیره شده بودند. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.

زمانی که شما از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنید، با استفاده از سیستم رایانش ابری می توانید همه اطلاعات را در محلی امن که همیشه و همه جا قابل دسترس است ذخیره کنید.

 

 

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

پیدا کردن نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مناسب با کسب و کار شما

بر طبق گفته مایکل کریگسمن(مدیر عامل شرکت مشاوره کسب و کار) انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری درست به این معنی است که شما نیاز به بسته  ای دارید که برای اندازه ی شرکت شما طراحی شده باشد. در پایه ترین حد ممکن، شما قابلیت ارتباط با مدیران خود را دارید.در مرحله ی بالاتر تماس با مدیر با قابلیت به اشتراک گذاری پایگاه داده دارید. در بالاتر قابلیت ردیابی فروش و یا فرصت ردیابی یا سرویس نحوه عملکرد مشتری را داشته باشید. توانایی های نرم افزار را با اهداف کسب و کار خود همخوان کنید.

جیمی ونگ مدیر عامل عرضه کننده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با این اصل موافق است که با تمرکز بر اهداف کسب وکار می توانید در انتخاب خود موفق باشید

اولین اصل در تصمیم گیری این ست که چه مقدار به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نیاز دارید. برای مثال در یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تماس و مدیریت فروش مستقیماً با  Microsoft outlookk ادغام می شود. دو سبک مختلف برای نرم افزار وجود دارد: اولی این که به شما اجازه ورود کاربری می دهند،نرم افزار را دانلود و بلافاصله شروع به ارتباط با مشتریان خود می کنید. (بر پایه اینترنت) نوع دیگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یک نرم افزار چند کاربره است که روی کامپیوتر شخصی شما نصب می شود.

چند سال پیش تمرکز سوالات کاربران در مورد امنیت اطلاعات  بود ، که به صورت محسوسی الان کاهش یافته چرا که وقتی شرکت هایی مثل  cisco اطلاعات  خود را به صورت آنلاین قرار می دهند بنابرین کسب و کارها باید احساس امنیت بالایی داشته باشند ودلیلی برای نگرانی وجود ندارد. شرکت های   نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری میلیون ها دلار هزینه صرف امنیت اطلاعات شما می کنند.

اما مزایایی نیز برای داشتن نرم افزار بر روی سرور خود نیز وجود دارد ،به گفته باب نئودکر(مدیر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM) داشتن اطلاعات بر روی سرور خودتان قابلیت کنترل بر روی اطلاعات را به شما می دهد و بالاترین درجه امنیتی را برای شما فراهم می کند.همچنین بیشترین اجازه برای یکپارچه و همگام سازی با اپلیکیشن های دیگر را به شما می دهد.

اما اینگونه نرم افزار  نیاز به یک متخصص  IT برای راه اندازی و مدیریت دارد. نرم افزار بر پایه ی سرویس (که به اسم hosted، saas )شناخته می شود، دسترسی کمتر به اطلاعاتتان و همچنین در برخی موارد درجه ی امنیتی پایین تر و درجه ی یکپارچه و همگام سازی کمتری را فراهم می کند، ولی کار با آن کمتر نیاز به متخصص  IT برای راه اندازی و استفاده دارد.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

چگونه می توان با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مشتریان ناراضی را حفظ کنیم؟

اکثر کسب و کارهای کوچک علاوه بر مشتریان راضی، مشتریانی دارند که نسبت به عملکرد آن شرکت، ناراضی هستند. آن ها انرژی شما را می گیرند، همه چیز را سرزنش می کنند و در پرداخت هزینه هایشان تاخیر دارند . مشتریان سخت گیر در هر کسب و کار و  شرکتی وجود دارند و حتی گاهی ممکن است از ادامه ی همکاری با آن ها صرف نظر کنید. حتما می دانید که بهتر است آن ها را تا جایی که می توانید از دست ندهید، بنابر این چطور ممکن است  شما مشتریان سخت گیر و بد اخلاق را نگه دارید و آرام بمانید؟ اگر در کسب و کار خود از یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنید کافی است که اسامی آن ها را در یک گروه جدا دسته بندی کنید. حال باتوجه به به داده هایی که از این افراد توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در دست دارید به صورت زیر عمل کنید.

 

-         یک ارتباط شفاف برقرار کردن

وقتی با یک مشتری سخت گیر رو به رو می شوید، انتظار می رود بدانید با آن ها چگونه رفتار کنید. بدون داشتن ارتباط مستقیم و شفاف نمی توانید به این مورد مهم دسترسی پیدا کنید. ارتباطات وسیع و شفاف دلیل می شود که اگر روزی کسب و کار کوچکی راه انداختید و یا دنبال راهی برای مدیریت هر چیزی و هر کسی بودید بتوانید به سرعت ذهن ها را بخوانید.

نکته کاربردی : استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری راه خوبی برای افزایش توانایی های شماست.

-          درستش کنید :

گاهی اوقات رفتارهای خود ما دلیل بد اخلاقی و ناراحتی مشتریان است. اگر اشتباه از سمت شما بوده، درستش کنید. وانمود نکنید اتفاقی نیافتاده  و سعی نکنید آن را نادیده بگیرید. نادیده گرفتن بحث و کشمکش پیش آمده چیزی را بهتر نمی کند.

-         منصف باشید ولی قاطعانه :

اگر شما کارهای لازم به معامله اتان را انجام داده اید و در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تان ثبت کرده ایید، محکم باشید و نگران چیزی نباشید. شما وظایفتان را درست انجام داده اید و اگر مشتری شما غیر منصف و بی منطق بود، مودبانه سر حرفتان بمانید و قاطع باشید.

نکته کاربردی : تمام تلاشتان را بکنید تا مهربان، اما قاطع باشید.، اما فقط زمانی که می دانید کار درست را انجام داده اید. راه های دیگر را هم پیشنهاد کنید اما یادتان نرود : لزوما همه مردم برای شاد ساختن و شاد بودن ساخته نشده اند

-         حرفه ای ماندن :

در دام خشم نیفتید. اگر شما با مشتری که زبان تند و اخلاق زننده ای داشت، اظهار نظرهای بی ملاحظه ای می کرد رویارو شدید واکنش احساسی نشان ندهید و حرفه ای باقی بمانید. عکس العملی نشان ندهید زیرا این کار به راحتی کشمکش ها در روابط کاری شما را زیاد می کند.

نکته کاربردی : آسان است. آینه کلمات و رفتار و مدل ارتباط دیگران نباشید. نفس عمیقی بکشید، قدم بزنید و به خودتان برای آرام شدن زمان بدهید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

با نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري بيشتر از هميشه، پيشرفت كنيد

 

 

با نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري بيشتر از هميشه، پيشرفت كنيد

استفاده و اجراي هر روزه از نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري موجب مي شود كه شما هميشه در كسب و كارتان در صدر باشيد. به منظور دست يابي به موفقيت بيشتر نياز به برنامه ريزي، اجرا و استفاده خلاقانه از نرم افزارمديريت ارتباط با مشتري داريم.

بزرگ ترين اشتباهي كه كارمندان فروش، امروزه انجام مي دهند اين است كه براي همه ي مشتري ها فعاليت يكسان انجام مي دهند. خودتان را در جايگاه مشتري قرار دهيد. اگر به عنوان مثال شما 20 مشتري داريد كه ديگر علاقه ايي به دريافت خدمات شما از را ندارند نبايد آن ها را در اولويت قرار دهيد.

كارمندان فروش بايد بتوانند دلايل قانع كننده اي براي مشتريان بياورند تا بتوانند با آن ها صحبت كنند. اين كار از طرق مختلفي مي تواند انجام مي شود، استفاده خلاقانه از نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري اين امكان را به كارمندان فروش شما مي دهد تا تسلط بيشتري بر مشتريان داشته باشند و بتوانند مشتريان بيشتري را در كسب و كار شما جذب كنند.

در مورد زمينه اي كه مي خواهيد مشتري را به سمت خود جذب كنيد، فكر كنيد. يادداشت هاي قبلي خود را كه در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري ثبت كرده ايد بررسي كنيد.

هميشه به وقت و زمان مشتري خود اهميت دهيد و به آن ها بگوييد مي دانيد كه زمان براي آن ها ارزشمند است اما اگر يك دقيقه به شما فرصت دهند مي توانيد اين موضوع را براي آن ها قابل درك كنيد. همه ي اين فعاليت ها را براي مراجعات بعدي در نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري خود يادداشت كنيد. با يك تماس تلفني پيگيري كنيد و اگر ممكن بود در يك زمان مناسب با يكديگر ملاقات داشته باشيد و مطمئن شويد كه اين قرار ملاقات را درنرم افزارمديريت ارتباط با مشتري خود يادداشت كرده ايد. علاوه بر اين، مديريت حتي مي تواند يك رقابت داخلي ايجاد كند كه اين كار منجر به كاهش يك سري هزينه ها و باز شدن درها براي خدمت به مشتريان جديد مي شود.

با استفاده از اين نرم افزار مي توانيد بين كارمندان خود رقابت ايجاد كنيد و براي فعاليت هاي آن ها امتياز در نظر بگيريد.

انرژي خود را در سطح بالا حفظ كنيد. اگر شما در حال تماس با يك مشتري هستيد بعد از هر 1.5 ساعت بلند شويد و براي چند لحظه راه برويد و دست بزنيد. با اين كار فيزيولوژي شما بهبود پيدا مي كند و منجر به نتيجه بهتر مي شود تا اينكه بدون وقفه بنشينيد و به تماس ها پاسخ دهيد.

به ياد داشته باشيد كه افرادي وجود دارند كه زمان براي آ نها بسيار مهم است و ممكن است رقيبان شما، در همان روز با آن ها گفتگو كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

تاثیر شگفت انگیز ثبت یادداشت ها هنگام تماس با مشتریان

زمانی که اعضای تیم فروش شما با یک سرنخ، تماسی برقرار می کنند، حالات رفتاری مشتریان متفاوت است. این حالات رفتاری مانند خوش اخلاق بودن، تند خو بودن، شاد و سرحال بودن، غمگین و ناراحت بودن و نهایتا خنثی بودن در افراد مختلف، وجه تمایزی مهم، در شیوه برخورد با مشتریان است.

زمانی که تعداد مشتریان شما کم است، می توانید برای آن ها برنامه ریزی کنید و به خاطر بسپارید که هریک از آن ها چگونه شخصیتی دارند و برای برخورد با آن ها چگونه باید باشید.

اما زمانی که تعداد مشتریان شما زیاد می شود، دیگر نمی توانید به یاد بیاورید که هرکدام از آن ها چگونه ویژگی شخصیتی داشته اند. ممکن است تنها یک بار با آن ها صحبت کرده باشید یا ممکن است یکی از دیگر از اعضای تیم فروش با فردی ارتباط گرفته باشد ولی به هر دلیلی تماس های بعدی به شخص دیگری ارجاع شود.

  برای مثال یادم هست که یکی از  دوستانم که مدیر عامل یک شرکت بزرگ بود، می گفت : اگر می توانستم اطلاعات و داده هایی که از مشتریانم در طی این سال ها به دست آورده ام و درون حافظه ام ذخیره کرده ام، به اعضای تیم فروشم انتقال دهم، نتیجه دلخواهم را با سرعت خیلی بیشتری می گرفتم، زیرا کارمندان فروشم شناختی که من از مشتریانم طی این مدت به دست آورده ام را ندارند. این مثال یک نهیب  است که به ما متذکر می شود، قلم های کند از
ذهن های تند مفید تر و موثر تر هستند

 
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری از طریق ایجاد یادداشت برای هر مشتری این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید بعد از تماس با هر سرنخ، یادداشتی در مورد حالت و شیوه ی برخورد آن ها ثبت کنید.

در تماس های بعدی، همین یادداشت ها به شما و دیگر همکارانتان در جهت ایجاد رابطه ای بهتر با مشتریان کمک های بسیاری خواهد کرد. تاثیر این یادداشت ها را جدی بگیرید و مطمئن باشید این کار به شما و تیم فروشتان کمک می کند تا در هر تماس حس بهتری به مشتریان خود القا کنید و آن طور که مناسب تر و بهتر است با آن ها برخورد کنید.

استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و ثبت یادداشت ها و قرار دادن آن ها در پروفایل مشتریان برای شما یک فرصت است تا نه تنها در برخورد با آن ها هوشمند تر باشید بلکه تاریخچه تماس های قبلی، همیشه جلوی چشمتان باشد تا از طریق آن ها بتوانید سریع تر و دقیق تر به تماس هایتان رسیدگی کنید.

یادداشت های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مکانیزم ارزشمندی در تبدیل سرنخ ها به فرصت و فرصت ها به مشتریانی پایدار به شمار می رود. این اتفاق به تنهایی سهم بسیار موثری در وفادار سازی مشتریان دارد. مسلما ثبت این یادداشت ها مقداری از وقت شما را خواهد گرفت. اما یادتان نرود، نتیجه ی حاصل، گامی بزرگ به سوی فروش بیشتر و موفقیت های بیشتر مجموعه شماست.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و اطلاعات دقیق

زمانی که شرکت ها شروع به استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می کنند ، همه ی استراتژی های آن را بررسی می کنند. با ارزیابی درست از سیستم فعلی و برنامه ریزی مناسب برای آینده کسب و کارشان می توانند مطمئن شوند که استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به موفقیت آن ها در کسب و کارشان کمک خواهد کرد.

اگر تنها یک راه وجود دارد که باعث می شود شما همیشه در بالای لیست و جزه بهترین ها  در کسب و کارتان باشید به راحتی از آن استفاده کنید . در این جا بهترین راهی که به شما پیشنهاد می شود استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است که اگر فردی اطلاعاتی که برای پیگیری نیاز است را وارد نکند ، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای شما کاربردی نخواهد بود. شاید یک سری از کاربران به دلیل این که وارد کردن اطلاعات زمان زیادی می برد یا عدم آگاهی از این که این اطلاعات و پیگیری های منظم منجر به کسب سود برای شرکت می شود از انجام این کار سرباز زنند . اگر کاربران شما ندانند با استفاده از این نرم افزار چه سودی را عاید شرکت می کنند ، از آن استفاده نخواهند کرد .

کاربرانی که از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنند نیاز دارند که ارزش آن را بدانند و درک کنند در غیر این صورت  اگر کاربران شما ندانند که چرا نیاز دارند  داده های دقیق وارد نرم افزار کنند داده های شما ناقص خواهد بود،  .موفقیت طرح استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به این وابسته است که کاربران بدانند که استفاده از آن چقدر بر کسب و کار آن ها اثر میگذارد

http://www.oncontact.com/crm-software-and-accurate-data/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

5 نکته که احتمالا درباره‌ی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نمی‌دانستید!

نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری یک ابزار نیرومند در توسعه کسب و کار شماست. ویژگی های کارآمد این سیستم مخصوصا برای کسب و کارهای کوچک به صاحبان کسب و کارها این اجازه را می دهد تا بتوانند با نظم و دقت و سرعت بیشتری پیگیری های خود را انجام دهند و سر انجام بهتری در انتظار کارشان باشد. اما نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری چه کاری برای شما انجام می دهد؟

1-مدیریت پروژه

قابلیت‌های یک نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری خوب آن‌قدر کافییست که دیگر  شما نیازی به خرید ابزارهای دیگر نخواهید داشت. مدیریت پروژه یک نمونه ایده‌آل است. آیا شما واقعا احساس می‌کنید که به سرمایه‌گذاری جداگانه در CRM نیاز دارید؟ در حالی که ابزارهای مدیریت پروژه پاسخگوی نیاز شماست!

نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری  تعامل بسیار نزدیکی با ویژگی‌های مدیریت پروژه دارد. مزیت این سیستم این است که هیچ شکافی بین داده‌های مشتری و وظایف مدیریت پروژه وجود ندارند.

استفاده از نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری مشتمل بر مدیریت پروژه، منجر به ارتباطات بهتر و نظارت سختگیرانه‌تر خواهد شد.

2- دسترسی از راه دور

در گذشته، بسیاری از فرآیندهای کسب‌و‌کار در یک محل متمرکز انجام می‌شده‌ است. جایی که در معرض دید بازدیدکنندگان بوده و هر چیز دیگری در محدوده دفتر اتفاق می افتاده ‌است. این ویژگی برای سازمان‌دهی اطلاعات و گزارشات آسان‌تر بود. اما امروز با گذشت زمان و گسترش تکنولوژی ابری و تلفن‌های همراه، امکان انجام فرایندهای کسب‌وکار در مکان‌های مختلف فراهم است. در نتیجه شما باید به دسترسی از راه دور در crm فکر کنید.

  نرم افزاری که تنها در دفتر قابل استفاده باشد، در واقع اصلا مطلوب نیست. داده‌ها باید بتوانند به هر شیوه‌ای در همه‌ی مکان‌ها مثل سایت مشتری، نمایشگاه و حتی کارمندان از راه دور وارد سیستم شوند.

3-پیگیری اتوماسیون 

هنگامی که داده‌ها زیاد می‌شوند، مهم‌ترین جنبه، فرایند تعامل پیگیری سازگار است.

شما نیاز به نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری ای دارید که به‌طور خودکار، زمان پیگیری مشتری را به شما نشان داده و انواع تعاملات مناسب را معرفی کند. بنابراین شما می‌توانید بر روی تدارکات و پیام‌ رسانی متمرکز شوید.

4-آماده‌شدن در تجزیه و تحلیل ترافیک

در حال حاضر، شما باید اهمیت تجزیه‌و‌تحلیل را درک کنید. حتی اگر درک کاملی از آن داشته‌باشید، نیاز به یک ابزار تجزیه و تحلیل یکپارچه دارید. شما نمی‌توانید تنها با جمع‌آوری یک دسته داده به اهداف خود دست یابید؛ بلکه باید با تجزیه و تحلیل درست، قادر به فروش بیشتر شوید. نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری  به شرکت شما در تعریف استراتژی‌ها کمک خواهد نمود.

5-مقیاس پذیری

آیا نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری شما متناسب با رشد شرکت‌تان است؟ اگر بین نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری وتوسعه شرکت مقیاس‌پذیری مناسبی وجود نداشته باشد، از خرید این نرم افزار پشیمان خواهید‌شد.

نهایتا در سرمایه‌گذاری crm عجله نکنید. برای انتخاب بهتر، باید بیش‌تر بر روی ویژگی‌های سازمان خود تمرکز کنید تا تحقیق بر روی ابزارهای مختلف بازار!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

دلایل شکست یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

درباره استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مقالات بسیاری نوشته شده است و مزایای آن از کسی پنهان نیست، به نوعی که می شود گفت تقریبا همه صاحبان کسب و کار دریافته اند که بدون داشتن یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یکپارچه و متناسب نمی توانند همانند سابق کاری از پیش ببرند. باید بپذیریم که دوره پارادایم های سنتی در حوزه بازاریابی و فروش رو به پایان است و CRM پرچم دار بازاریابی و فروش امروزی است. شما با انتخاب یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توانید وارد دنیای فروش امروزی شوید.

اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا و چگونه یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شکست می خورد؟

بررسی ها رایج ترین دلایل شکست یک سیستم CRM را دلایل زیر می داند :

عدم تمرکز :

استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتریان و نرم افزارها می توانند ابزار قدرتمندی برای رسیدن به خواسته ها، هدف های تاکتیکی و مشتریان موثر باشند. اما برای رسیدن به موفقیت در CRM باید اول روی اهداف سازمانی شرکت ها تمرکز کنیم.

در بالا ترین سطح استراتژی های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری  بهتر است به یک سوال جواب بدهیم :

چگونه باید از این تکنیک ها برای دستیابی به اهدافمان استفاده کنیم؟

در واقع  اول هدفمان را بشناسیم و آن ها را به صورت کاملا مشخص و قابل اندازه گیری بیان کنیم. آیا در حال افزایش فروش، سود آوری و افزایش مشتریان هستید؟ به دنبال مدیریت بهتر مشتریان خود هستید؟ فراهم کردن سرویس مشتریان بهتر چطور؟ آیا به جذب مشتریان فکر می کنید یا خدمت به مشتریان موجود سود آور تر است؟

بدیهی است که شما فقط در فکر حل کردن یکی از این مشکلات نیستید. اما اولویت بندی در این مورد شاید مهم ترین هدف برای سازمان شما باشد. این اولیت بندی هم چنین اهداف شما را با اندازه گیری مشخص می کند و از طریق نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شما باز می گرداند.
تمرکز بر روی اهداف و شناخت نیازها اولین قدم برای موفقیت است.

عدم تعهد :

پروژه های CRM موفق، نیروها و کارمندان با شور و شوق فراوان دارند و پروژه های نا موفق، ندارند.

مدیر شرکت صریح و مشخص به تلاش های CRM متعهد است. این یعنی آن ها باید بودجه و منابع اختصاص بدهند و در عوض تعهد لازم را ببینند. بدون این تعهد هر تلاشی برای دستیابی به مشتریان جدید و بیشتر محکوم به شکست است. علاوه بر مدیر اشد، افرادی که از CRM استفاده می کنند باید به این تعهد پایبند باشند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شامل رویکردی سه گانه است :

اولین رویکرد این است که شما نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را یک سیستم مفید و قابل استفاده بدانید و درک کنید که چه نیازی از شما را برآورده می کند و چه اطلاعات مفید و بهره وری ملموسی برای ما دارد. باید بدانیم که CRM در واقع برای ما مانند یک آگهی تبلیغاتی است.

دومین رویکرد این است که به حرف های سهامداران، کارمندان و بعد مشتریان ذینفع گوش دهیم و سپس اطلاعات به گونه ای که نیازهای آنان را برطرف کند بهینه سازی کنیم. یادتان نرود که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری قرار است همه چیز را برای کارمندان و مدیران شفاف کند. اگر نیاز اساسی آن ها برآورده نشود، کابران به شما خواهند گفت و از سیستم استفاده نخواهند کرد.

 سومین رویکرد این است  که نمی توانید فقط به ذینفعان برای یافتن مزایای نرم افزار CRM خود تکیه کنید. در واقع نرم افزار CRM خود را بیشتر از هر چیز دیگری ارائه می کند و شما می توانید از مشتریانتان انتظار داشته باشید مزایای جانبی استفاده از محصول را خودشان کشف کنند. باید با تاکید بر ویژگی های مناسب استفاده از نرم افزار ذینفعان (سرمایه گذاران و کارمندان) را مجاب کنید. کارمندان به کنترل بیشتر بر روند فروش اهمیتی نمی دهند و نگران آن نخواهند بود. آن ها به دنبال برنامه ای هستند که کار و فروش را برایشان آسان تر کند. در هر گروه بهترین کارمندان را معرفی کنید ، تبلیغات موفق داشته باشید و به طور مداوم و طولانی مدت تکرار کنید که این فرآیند یک مبارزه است و تا زمانی که CRM درشرکت شماست مبارزه پایانی ندارد.

CRM را تنها راه حل دانستن :

اشتباهی که در رابطه با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری وجود دارد، این است که فکر کنیم با وجود CRM همه چیز به صورت خودکار درست می شود. اگرچه سیستم CRM برای کار بسیار مهم است، اما مدیریت مشتریان یک تکنولوژی نیست. مدیریت ارتباط با مشتریان یک تلاش مداوم برای تمرکز روی مشتریان و نیازهای آن ها برای مزایای مشترک است.

یکی از بزرگ ترین دلایل رایج شکست CRM در شرکت ها رویکرد استراتژی CRM به عنوان یک نرم افزار خالی و پروژه ای نرم افزاری است. در واقع نرم افزار CRM باید به وسیله تلاش کارمندان و حضور مشتریان شکل بگیرد و این طور نیست که کاملا اتوماتیک به وسیله نرم افزار همه کارها را انجام دهد. باید بدانیم که نرم افزار برای توانمندتر سازی ما تولید شده نه برای انجام همه کارها از آغاز تا پایان.
در میان چیزهای دیگر، پیاده سازی موفق سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان با بهبود بخشی یا امکان مهندسی برخورد با مشتریان پیوند خورده است. (فروش، بازایابی، پشتیبانی مشتریان، و...) کسب و کاری که با نرم افزار ادغام شود. و به عبارت دیگر آن را موثر تر، سازگارتر و دقیق تر می کند. استراتژی های مشتریان و بهبود فرآیندهای کسب و کار نیازمند نوعی تمایل برای تغییر هر بستری در راستای ارتباط بهتر با مشتریان است. همه این ها یک مارکتینگ بزرگ است، اما غیر ممکن نیست. همانند هزاران CRM پیاده وو اجرا شده است


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۳۴:۴۶ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

بازارگاه اينترنتي حمل‌ونقل چگونه عمل مي‌كند؟

يكسري مشكلاتي ازجمله خودمالكي در اكوسيستم حمل‌ونقل وجود دارد كه در بازارگاه به حل آن فكر شده است.ما با استفاده از تكنولوژي رديابي اين مشكل را حل مي‌كنيم كه بر اساس آن رديابي كاميون انجام مي‌شود و براي صاحب كالا اطمينان خاطر وجود دارد كه راننده و محموله در مسير خود حركت مي‌كند يا خير؟

يك هفته بعد از آنكه مجوز نخستين بازارگاه هوشمند و اينترنتي حمل‌ونقل كالا در كشور تحت عنوان «ترابرنت» صادر شد با كيوان جعفري مديرعامل شركت ترابر.نت به گفت‌وگو نشستيم. به گفتهٔ وي بازارگاه با همكاري چند شركت فناور و دانش‌بنيان باهدف افزايش بهره‌وري در صنعت حمل‌ونقل كشور راه‌اندازي شده است و با استفاده از اين اپليكيشن هوشمند كه بستري آنلاين و يكپارچه براي ارتباط بين صاحبان كالا و رانندگان و هوشمندسازي سيستم حمل‌ونقل جاده‌اي در كشور است صاحبان كالا،‌ باربري‌ها و ترخيص‌كاران مي‌توانند اعلام بار كرده و رانندگان نيز مي‌توانند درخواست حمل بار به اين سامانه اعلام كنند.

جعفري در گفت‌وگو با خبرنگار تين نيوز به تشريح بازارگاه پرداخت و گفت: همان‌گونه كه از اسم بازارگاه مشخص است بازارگاه يك بستر عرضه و تقاضاي خدمات است كه مي‌خواهد به سنتي‌ترين بخش حمل‌ونقل كالا درجاده هاي كشور سامان دهد.

وي با بيان اين‌كه در صنعت حمل‌ونقل يك سري بازيگراني هستند كه عرضه‌كننده و گروه ديگر گيرنده خدمات (صاحبان كالا، تجار) هستند، گفت: به دليل اينكه تاكنون زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات وجود نداشته است حمل‌ونقل كالا با ناوگان جاده‌اي سخت و با روش‌ها سنتي از قبيل تلفني و حضوري انجام مي‌شد و اين باعث شده بود خيلي‌ها در استفاده از خدمات اذيت شوند. كاري كه ترابر.نت انجام داد اين بود كه زيرساخت فناوري اطلاعات را براي ارائه خدمات و وضع كردن عرضه و تقاضا ايجاد كرده است.

مديرعامل ترابر.نت، ادامه داد: در همين راستا كاري كه بازارگاه انجام مي‌دهد اين است كه به‌جاي اينكه اعلام بار تلفني انجام شود به‌صورت هوشمند صادر خواهد شد و اين امكان براي صاحبان كالا وجود دارد كه اعلام بار خود را به‌صورت رسمي و قانوني در بازارگاه انجام دهند. اين در حالي است كه قبل از اين با منع قانوني اعلام بار خارج از پايانه‌ها مواجه بوديم. قبل‌تر بايد رانندگان داخل پايانه‌ها مي‌رفتند و خيلي از مسير را خالي طي مي‌كردند و در صف‌هاي طولاني توقف داشتند و ترددهاي اضافي وقت راننده و صاحب كالا را مي‌گرفت.

وي بابيان اينكه يكسري مشكلاتي ازجمله خودمالكي در اكوسيستم حمل‌ونقل وجود دارد كه در اين سامانه به حل آن فكر شده است، گفت: ما با استفاده از تكنولوژي رديابي اين مشكل را حل مي‌كنيم كه بر اساس آن رديابي كاميون انجام مي‌شود و براي صاحب كالا اطمينان خاطر وجود دارد كه راننده و محموله در مسير خود حركت مي‌كند يا خير؟ ضمن اينكه زمان رسيدن محموله در حالت سنتي شايد تا 4 يا 5 روز باشد درحالي‌كه با تركينيگ محموله آن تايم و به‌موقع جابجا مي‌شود.

موضوع بعدي بحث قيمت‌گذاري خدمات است كه درحال حاضر به‌صورت نامناسبي در حال اجراست و هم راننده در قيمت دادن و هم صاحب كالا در قبول آن مشكل‌دارند.

جعفري در اين باره گفت: در همين راستا بازارگاه كمك مي‌كند كه قيمت شفافي كه براي هر دو طرف م�


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۴۸ساعت: ۱۲:۲۹:۵۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

16 نشانه از خودرومحوري سيستم‌ حمل‌ونقل ايران

8- آن قدر نسبت به بحث پياده بي‌توجهي وجود دارد كه حتي زماني‌كه قرار است آمار روزانه سفرهاي درون شهري ارايه شود آمار حمل‌ونقل عمومي و تاكسي و خودروي شخصي بيان مي‌شود ولي در آمارها، آمار پياده وجود ندارد كه البته پيشنهادم آن است كه شهرداري‌ها ولو اين كه آمار پياده را نداشته باشند، نام آن را بنويسند و روبروي آن بنويسند آمار موجود نيست. مثل جدول مندليف وقتي خالي باشد دايما به چشممان خورده و متوجه مي‌شويم كه از همين الان يك برنامه‌ريزي براي سال بعد شود تا اين مورد اندازه گيري شده و برايش فكري شود.

9- تمام دوربين‌هاي مراكز كنترل ترافيك در سطح شهرهاي مختلف براي كنترل اين است كه خودروها حركت روان داشته باشند و اتفاق خاصي نيفتد و دوربين‌هايي براي تحت نظر گرفتن پياده‌روهاي شهر از جهت ايمني و امنيت و رواني حركت افراد نصب نشده است تا براي مثال اگر جايي ازدحام وجود داشت آنجا شناسايي شده و در طراحي‌هاي آينده اصلاح  شوند. يا اگر ديده شد پشت خط‌كشي يك چراغ قرمز، عابران خيلي معطل مي‌شوند روي زمانبندي آنجا كار شود و به اصطلاح مانيتور كردن عابر پياده اصلا مطرح نيست چرا؟ چون كشور و شهرهاي ما خودرومحور است.

10- در معابر برون‌شهري وقتي كه در جاده‌ها سرعت ثبت‌شده‌اي بر روي تابلو، اعلان مي‌شود، تمام دوربين‌هاي كنترل سرعت فقط بر مبناي سرعت حداكثر آن جاده تنظيم مي‌شوند. مثلا اگر در جاده‌اي سرعت مجاز ۱۱۰ كيلومتر است دوربين‌ها بر مبناي ۱۱۰ يا ۱۰۰ تنظيم مي‌شوند و زماني‌كه جاده به منطقه مسكوني نزديك مي‌شود و تابلوي سرعت حداكثر ۵۰ يا ۷۰ كيلومتر را نشان مي‌دهد، دوربين‌ها همچنان سرعت بيشتر از ۱۰۰ يا ۱۱۰ را ثبت مي‌كنند و اين يعني اين‌كه عابر پياده اصلا اهميت ندارد؛ در صورتي‌كه بايد دوربين‌ها روي آن سرعت تنظيم شود و البته اين موضوع در مسيرهاي درون شهري نيز وجود دارد. پس ما اصلا به عابر توجهي نداريم و تمام فعاليت‌ها و مقرراتمان بر مبنا و اولويت خودرو است.

11- تمام روشنايي‌ها فقط براي خيابان است و براي روشنايي پياده‌رو نوري تنظيم نشده است. در صورتي‌كه خودروها چراغ دارند ولي عابران پياده براي اينكه در پياده‌روها حركت كنند نياز به روشنايي دارند. حتي آن روشنايي اندكي كه به پياده‌رو مي‌افتد بخشي از روشنايي خيابان است و مي‌بينيم كه پياده‌روها همچنان تاريك هستند و اگرهمان روشنايي هم مقداري برگ و درخت جلويش را بگيرد، تاريك‌تر مي‌شود.

12- در پياده‌روها خيلي وقت‌ها زماني‌كه عابر پياده عبور مي‌كند درختان برگ‌هايشان به حدي پايين آمده كه به صورت و چشم عابر برخورد مي‌كند. هرس كردن درخت به نحوي كه عابران بتوانند به راحتي عبور كنند بايد در برنامه‌ها باشد. در حالي‌كه الان درختان براي سهولت عبور خودروها هرس مي‌شوند.                              13- بسيار ديده شده در جايي ساختمان‌سازي مي‌شود و خاك و نخاله پياده‌رو برا سد مي‌كند، در بسياري از كشورهاي پيشرفته در اين گونه مواقع، پياده‌روي موقتي با يكسري حفاظ ايجاد مي‌كنند كه عابر پياده بتواند عبور امني را داشته باشد در صورتي كه در كشور ما عابر پياده بايد از كنار خيابان عبور بكند. 

14- در كشور ما در برخي نقاط اصلا پياده‌رو وجود نداشته و پياده‌رو در نقاطي به پايان مي‌رسد و عابر پياده چاره‌اي جز رفتن به خيابان ندارد.

 15- در برخي جاها ايستگاه مترو كه بايد به يك پياده‌روي ايمن متصل شود در نقطه‌اي مسافران را پياده مي‌كند كه مسافران نمي‌دانند بايد چه كار كنند. مثلا كسي كه در ايستگاه مترو حقاني پياده شده و مي‌خواهد به ميدان ونك برود، بايد از كنار بزرگراه برود و اصلا پياده روي مناسبي ندارد و برخي مواقع بايد از نقاطي عبور كند كه عبور براي عابر بسيار خطرناك است.

16- يارانه‌اي كه در كشور ما به قيمت سوخت و به حمل‌ونقل همگاني داده مي‌شود در جهت خودرومحوري است. در حمل‌ونقل درون و برون شهري، سوبسيدي كه به ازاي هر نفر به قيمت سوخت داده مي‌شود بسيار بالاتر از يارانه حمل‌ونقل همگاني است.

به گزارش تين‌نيوز معاون وزير راه تاكيد كرد: اين‌ها همه گوشه‌هايي از مظاهر خودرومحوري هستند كه اگر بررسي شود مصاديق بسيار زياد ديگري نيز يافت مي‌شود.

تقي‌زاده گفت: بر اين اساس خودرومحوري يك آفت بسيار بزرگ در سيستم‌هاي حمل‌ونقلي ماست و بايد با آن به صورت جدي مبارزه شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۴۸ساعت: ۱۲:۲۹:۵۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

20 شركت برتر جهان در ارائه مزاياي شغلي

1. آيكيا (IKEA)

مزاي شغلي: در آيكيا، هر كارمندي كه دست‌كم يك سال سابقه كار در اين شركت را داشته باشد، چه نيمه وقت و چه تمام وقت، مي‌تواند چهار ماه مرخصي والدين دريافت كند، صرف نظر از اينكه كارمند يكي از فروشگاه‌ها است يا دفاتر مركزي شركت.  رتبه شركت از نظر مزايا: ۴.۴

چه چيزي درباره اين شركت شما را به وجد مي‌آورد؟

پاسخ كاركنان: «حقوق بالا، مزاياي فوق‌العاده و فرهنگ قدرتمند. هرچند آيكيا يك شركت بين‌المللي است اما احساس مي‌كنيد در كنار خانواده تان هستيد. مرخصي استعلاجي و تعطيلاتي كه به كاركنان ارائه مي‌شود، فوق‌العاده است. سال‌ها است كه با اين شركت همكاري مي‌كنم و هر سال مي‌توانم پنج هفته مرخصي با حقوق و يك هفته مرخصي استعلاجي دريافت كنم. ساختمان شركت خودش يك مزيت است: كمدهاي قفل دار، دوش، اتاق‌هاي كامپيوتر، اتاق‌هاي عبادت، اتاق‌هاي مديتيشن، رستوران‌هاي مخصوص كارمندان با انواع غذاها كه قيمت آنها تنها ۳ دلار است. بعضي از دفاتر آيكيا باشگاه ورزشي دارند، بعضي‌ها اتاق‌هاي شيردهي دارند براي كاركناني كه به تازگي مادر شده‌اند و بعضي ديگر، دوچرخه رايگان در اختيار كاركنان مي‌گذارند.» ، به نقل از يكي از مغازه داران


۲. ريباك (Reebok)

مزاياي شغلي: ريباك با راه‌اندازي باشگاه‌هاي ورزشي در ادارات و اجراي برنامه‌هاي «كراس فيت»، كاركنان را تشويق مي‌كند كه براي رسيدن به تناسب اندام هدف‌گذاري و تلاش كنند.  رتبه شركت: ۱/ ۴

پاسخ كاركنان: «ماموريت و ارزش‌هاي اين سازمان شفافند، به‌طور مكرر به سراسر سازمان ابلاغ مي‌شوند و مورد پذيرش همه هستند. ايرادي ندارد اگر يك ساعت در روز به خود استراحت بدهيد و ورزش كنيد. كاركنان به شركت در كلاس‌هاي تناسب اندام تشويق مي‌شوند.» ، يكي از مديران بازاريابي


۳. بِين‌اند كمپاني (Bain & Company)

مزاياي شغلي: اين سازمان كه به‌عنوان «بهترين شركت براي كار كردن» در سال ۲۰۱۷ انتخاب شده، هر سال مسابقاتي را تحت عنوان «جام جهاني فوتبال بين» برگزار مي‌كند. همه كاركنان مي‌توانند در اين مسابقات شركت كنند. امسال لس‌آنجلس ميزبان اين مسابقات بود.  رتبه شركت: ۷/ ۴

پاسخ كاركنان: «روحيه تيمي در اين شركت باورنكردني است و مصداقي بر اين جمله قديمي كه يك كارمند بِين هرگز اجازه نمي‌دهد همكارش شكست بخورد. در تمامي گردهمايي‌هاي آموزشي اين شركت كه با هدف تبادل تجربيات و پذيرش چالش‌هاي جديد برگزار مي‌شود، بر اهميت اين جمله و حفظ روحيه تيمي تاكيد مي‌شود.» ، كارمند فعلي


۴. گلدمن ساكس (Goldman Sachs)

مزاياي شغلي: اين شركت علاوه بر ارائه مزاياي اصلي، مثل بيمه خدمات درماني، مزاياي ديگري را نيز براي كاركنان در نظر گرفته، از جمله هزينه جراحي‌هايي كه معمولا تحت پوشش بيمه‌ها قرار نمي‌گيرند. رتبه شركت: ۱/ ۴

پاسخ كاركنان: «اين شركت تمام زمان و انرژي خود را وقف پيشرفت كاركنان مي‌كند و براي افراد موفق فرصت‌هايي براي پيشرفت فراهم مي‌شود. به‌عنوان كارمند اين شركت، شما همواره با افراد سختكوش و خبره سر و كار داريد و كار كردن در فرهنگي كه تمامي تمركزش، كشف استعدادهاي شماست، خودش يك مزيت است.» ، نايب رئيس فعلي


۵. فيس‌بوك (face book)

مزاياي شغلي: در فيس‌بوك، كارآموزها از بيمه خدمات درماني برخوردارند و هزينه‌هاي اسكان آنها بر عهده شركت است. در اين شركت كه از نظر مزاياي شغلي شهره خاص و عام است، بسياري از كارآموزها مي‌گويند كه ماهانه ۷۰۰۰ دلار درآمد دارند. رتبه شركت: ۷/ ۴

پاسخ كاركنان: «مزاياي اين شركت به قدري زيادند كه ما از وجود خيلي از آنها خبر نداريم.» ، يكي از كاركنان فعلي


۶. اسكريپس هلث (Scripps Health)

مزاياي شغلي: اين شركت به سلامتي حيوانات خانگي كاركنان اهميت مي‌دهد و هزينه درمان آنها را پرداخت مي‌كند. رتبه شركت: ۱/ ۴

پاسخ كاركنان: «مزاياي شغلي، به ويژه برنامه‌هاي سلامتي كاركنان. اگر كارمندي واجد شرايط باشد، مي‌تواند در سال آينده از مزايا به‌طور رايگان استفاده كند. مزاياي بيشتري نيز وجود دارند كه مي‌توانيد آنها را خريداري كنيد، مثل بيمه حيوانات خانگي، كمك‌هاي حقوقي و غيره.»، كارمند سابق


۷. استارباكس (Starbucks)

مزاياي شغلي: استارباكس شهريه كاركناني را كه بخواهند از دانشگاه آريزونا مدرك ليسانس دريافت كنند، به‌طور كامل پرداخت مي‌كند.  رتبه: ۳/ ۴

پاسخ كاركنان: «مزاياي شغلي، استراحت‌هاي كوتاه. آنها با شما مثل يك انسان برخورد مي‌كنند. آنجا بهترين جا براي كار كردن است. هزينه تحصيل شما را پرداخت مي‌كنند و مي‌توانيد سهام شركت را به قيمت ارزان‌تر خريداري كنيد.»، يكي از كاركنان سابق


۸. آمريكن اكسپرس

مزاياي شغلي: در اين شركت، كاركناني كه به تازگي بچه دار شده يا كودكي را به فرزندي قبول كرده‌اند مي‌توانند پنج ماه مرخصي با حقوق بگيرند. مادراني كه به تازگي وضع حمل كرده‌اند، علاوه بر آن پنج ماه، مي‌توانند از ۶ تا ۸ هفته مرخصي با حقوق براي انجام امور درماني و پزشكي استفاده كنند. به‌علاوه، اگر كارمندي در رابطه با شيردهي و نگهداري از نوزاد سوالي داشته باشد، مي‌تواند از مشاوراني كه ۲۴ ساعته در دسترس هستند، كمك بگيرد.  رتبه شركت: ۰/ ۴

پاسخ كاركنان: «به‌عنوان يك كارمند با من به خوبي رفتار مي‌كنند. چند سال پيش، همسرم به شدت بيمار شده بود. مديرانم با من همدردي كردند و گفتند تا زماني كه همسرم بهبودي كامل يابد اجازه دارم به‌طور تمام وقت در خانه كار كنم. پاسخ سوال شما در اين سه مورد خلاصه مي‌شود، حقوق خوب، مزاياي خوب و همكاران خوب.»، يكي از طراحان گرافيك شركت


۹. ايونت برايت (Eventbrite)

مزاياي شغلي: اين شركت تلاش مي‌كند با پرداخت ماهانه ۶۰ دلار، سلامت كاركنان را حفظ كند. اين مبلغ مي‌تواند صرف هر چيزي شود، از جمله هزينه باشگاه يا رژيم‌هاي پاكسازي با مصرف آب ميوه و سبزيجات. رتبه شركت: ۶/ ۴

پاسخ كاركنان: «چيزي كه بيشتر از همه برايم جذاب است، فرهنگ حاكم بر اين شركت است. من تا به حال چنين چيزي را تجربه نكرده ام. اين شركت بارها و بارها ثابت كرده كه به كاركنانش در همه واحدها اهميت مي‌دهد.» ، كارمند فعلي


۱۰. فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي هول فودز (Whole Foods Market)

مزاياي شغلي: تمامي كاركنان اين شركت، چه نيمه وقت و چه تمام وقت، مي‌توانند از تخفيف ۲۰ درصدي فروشگاه‌ها استفاده كنند. رتبه شركت: ۶/ ۳

پاسخ كاركنان: «فضايي كه آنها ايجاد كرده‌اند شما را تشويق مي‌كند كه سخت كار كنيد و اين لذت‌بخش است. مزاياي اين شركت فوق‌العاده است. مديران سطوح ارشد براي كاركنان خود اهميت زيادي قائلند.» ، يكي از مسوولان سابق تهيه غذا


۱۱. فست فود زنجيره‌اي اين-ان-اوت

(In-N-Out)

مزاياي شغلي: در اين شركت كاركنان در هر شيفت مي‌توانند يك وعده غذايي رايگان، شامل برگر دوبل همراه با سيب زميني سرخ كرده دريافت كنند. رتبه شركت: ۳/ ۴

پاسخ كاركنان: «برنامه كاري انعطاف پذير. شما با كساني كار مي‌كنيد كه از نظر شخصيتي شبيه شما هستند، در نتيجه به راحتي با همكاران خود كنار مي‌آييد. به سرعت پيشرفت مي‌كنيد و مكررا از شما قدرداني مي‌شود و در روزهاي كاري، يك وعده غذايي رايگان در اختيارتان قرار مي‌دهند. حقوق عالي و مزاياي فوق‌العاده براي يك شغل رضايت بخش.» ، كارمند فعلي


۱۲. ديلويت (Deloitte)

مزاياي شغلي: در ديلويت دو نوع مرخصي وجود دارد: مرخصي يك ماهه بدون حقوق براي انجام امور كاري يا شخصي و مرخصي ۳ تا ۶ ماهه براي انجام امور حرفه‌اي يا پيشرفت شغلي با پرداخت ۴۰ درصد حقوق.  رتبه شركت: ۱/ ۴

پاسخ كاركنان: «يك محيط مشاركتي كه در آن، هيچ نيروي جديد باتجربه‌اي به حال خود  رها نمي‌شود. همكاران شما حامي پيشرفت شغليتان هستند.» ، كارمند فعلي


۱۳. گپ (Gap Inc.)

مزاياي شغلي: تمامي كاركنان گپ و برندهاي زيرمجموعه آن مي‌توانند از موزه هنرهاي معاصر واقع در سان فرانسيسكو به‌طور رايگان ديدار كنند. بنيان‌گذاران اين شركت، دوريس و دونالد فيشر با اين موزه همكاري نزديك دارند تا مجموعه آثار هنري خود را كه طي سال‌ها جمع آوري كرده‌اند، با كمك اين موزه به معرض نمايش بگذارند.  رتبه شركت: ۶/ ۳

پاسخ كاركنان: «رهبران و مديران ارشد اين شركت داراي درك بالايي هستند. ساعات كاري انعطاف‌پذير، تيم فوق‌العاده و محيط كار عالي. شما مي‌توانيد لباس‌هاي راحت بپوشيد، هر طور كه دوست داريد. تخفيف‌هايي كه براي كاركنان در نظر گرفته شده، فوق‌العاده است.» ، دستيار مدير فروشگاه


۱۴. مايكروسافت

مزاياي شغلي: مايكروسافت در راستاي اجراي برنامه‌اي با نام «StayFit»، سالانه ۸۰۰ دلار به كاركنان پرداخت مي‌كند، با هدف تامين هزينه‌هاي عضويت در باشگاه و برنامه‌هاي تناسب اندام. رتبه شركت: ۴/ ۴

پاسخ كاركنان: «بهترين مزايا، طرح ۴۰۱k (يا پس انداز بازنشستگي كاركنان) و طرح خريد سهام از سوي كاركنان هستند. برنامه StayFit را هم دوست داشتم. مي‌توانستيم به باشگاه برويم يا ۸۰۰ دلار براي انجام فعاليت‌هاي ورزشي يا خريد تجهيزات ورزشي از شركت دريافت كنيم.» ، كارمند سابق


۱۵. سوئيس ري (Swiss Re)

مزاياي شغلي: شركت بيمه سوئيس ري با اجراي برنامه‌اي به نام «Own the Way You Work» (روش كار كردنتان را خودتان انتخاب كنيد)، كاركنان را تشويق مي‌كند تا ساعات كاري انعطاف پذير و دوركاري را تجربه كنند. رتبه شركت: ۳/ ۴

پاسخ كاركنان: «يك شركت متنوع، حمايتگر و مبتني بر دانش. مزاياي خوب، تشويق كاركنان به پيشرفت افقي و عمودي، فرصت‌هاي بين‌المللي، يك فضاي حرفه‌اي، سلف كاركنان، كار كردن در شركتي كه سهمش از بازار قابل توجه است و مهم‌تر از همه، مي‌توانيد روش كارتان را خودتان انتخاب كنيد.» ، كارشناس مطالبات


۱۶. آمازون (Amazon)

مزاياي شغلي: در آمازون دو برنامه براي كساني كه به تازگي بچه‌دار شده‌اند اجرا مي‌شود: ۱.«اهداي مرخصي» كه بر‌اساس آن، كاركناني كه از مرخصي با حقوق خود استفاده نكرده‌اند مي‌توانند مرخصي خود را به كساني كه از حق مرخصي محروم هستند اهدا كنند. ۲. «بازگشت تدريجي» كه بر‌اساس آن، كاركنان زني كه به تازگي بچه‌دار شده‌اند، مي‌توانند آرام و به تدريج به محيط كار بازگردند و كار خود را از سر بگيرند. اين مزايا به همه كاركنان شركتي، خدمات مشتري و مراكز پردازش سفارشات تعلق مي‌گيرد. رتبه شركت: ۷/ ۳

پاسخ كاركنان: «روي هم رفته مزايا عالي هستند. به لطف بيمه خدمات درماني اين شركت، ديگر نگران هزينه‌هاي درماني نبودم. تمام هزينه‌هاي درماني‌ام را شركت مي‌پرداخت و هيچ مبلغي بابت درمان خودم يا چكاپ فرزندم پرداخت نكردم.» ، كارمند سابق پردازش سفارشات


۱۷. يو اس‌اي اي (USAA)

مزاياي شغلي: اين شركت يك طرح قدرتمند ۴۰۱k را براي تامين بازنشستگي كاركنان اجرا مي‌كند، با سياست انطباقي ۸ درصد. يعني اگر شما ۸ درصد از حقوق خود را در صندوق بازنشستگي پس‌انداز كنيد، شركت نيز ميزان مشاركتش را افزايش خواهد داد تا با مبلغ پرداختي شما هماهنگ شود. طبق تحقيقات انجمن مديريت منابع انساني (SHRM)، ميانگين مشاركت كارفرمايان آمريكا در بيمه كاركنان، ۶ درصد است. رتبه شركت: ۴/ ۴

پاسخ كاركنان: «فرهنگ بي‌نظير و محيطي كه در آن، خدمت به اعضا و آسايش آنها يك اولويت است. مزاياي عالي، توازن ميان كار و زندگي و همكاراني بي‌نظير.» ، يكي از طراحان نرم‌افزار


۱۸. هواپيمايي ساوت وست (Southwest)

مزاياي شغلي: در اين شركت، همه كاركنان و وابستگان آنها به برنامه «Clear Skies» دسترسي دارند و مي‌توانند از خدمات مشاوره، توازن ميان كار و زندگي و مشاوره‌هاي حقوقي استفاده كنند. رتبه شركت: ۴/ ۴

پاسخ كاركنان: «آنها تفاوت ايجاد مي‌كنند. مديران ارشد از ايده‌هاي كاركنان استقبال مي‌كنند و به كاركنان از صميم قلب اهميت مي‌دهند. حقوق رقابتي، مزاياي عالي و پاداش نقدي براي رسيدن به اهداف خاص.» ، يكي از مديران ارشد


۱۹. جننتك (Genentech)

مزاياي شغلي: در اين شركت، تسهيلات رفاهي در داخل ادارات وجود دارد، مثل كارواش‌ها، پيرايشگاه‌ها، مهد كودك يا دندانپزشكي. رتبه شركت: ۳/ ۴

پاسخ كاركنان: «به دليل فرهنگ سازمان، مزايا و افراد با استعداد، اينجا بهترين جا براي كار كردن است. فرآيندها و ابزارهاي تكامل يافته. فرصت‌هاي محلي و بين‌المللي. تنوع و مشاركت، دو محور اصلي اين سازمان هستند.» ، يكي از مديران محصول


۲۰. تيمبرلند(Timberland)

مزاياي شغلي: كاركنان اين شركت مي‌توانند سالانه ۴۰ ساعت مرخصي با حقوق دريافت كنند براي انجام كارهاي داوطلبانه. رتبه شركت: ۷/ ۳

پاسخ كاركنان: «كاركنان اين شركت به خدمات عام‌المنفعه اهميت مي‌دهند. محيط كار و مزايا فوق‌العاده است.» ، كارمند فعلي

گرچه مزاياي شغلي در انتخاب يك شغل تاثير بسزايي دارند اما مزاياي پر زرق و برقي مثل بيمه حيوانات خانگي نمي‌توانند رضايت يك كارمند را تضمين كنند. طبق تحقيقات ما، مزايايي كه بيشترين تاثير را بر رضايت كاركنان دارند از اين قرارند:

 بيمه خدمات درماني

 تعطيلات و مرخصي با حقوق

 بيمه بازنشستگي

 بيمه دندانپزشكي

 مرخصي والدين

 مرخصي استعلاجي

مزايا تا چه اندازه مهمند؟

مزاياي شغلي مهمند اما عوامل ديگري وجود دارند كه بيش از مزايا بر رضايت و مشاركت كاركنان تاثير مي‌گذارند. طبق تحقيقات ما در گلسدور، فرهنگ و ارزش‌هاي سازماني، فرصت‌هاي شغلي و مديران ارشد، مهم‌ترين عواملي هستند كه در رضايت شغلي كارمندان تاثير دارند. مزايا مهمند اما نمي‌توانند به تنهايي، رضايت شغلي كاركنان را در بلندمدت تضمين كنند.

منبع : ماركتينگ نيوزبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۴۸ساعت: ۱۲:۲۹:۵۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع: