stDate~>">چرا فروشنده نمي‌تواند مشتري راغب را جذب نمايد ؟
لوله فروش Sales Funnel
لینک دوستان
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۸ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۶

فوق‌العاده بودن را تمرين كنيد

حتماً اين جمله را شنيده‌ايد كه ترك عادت موجب مرض است! اما ما به شما مي‌گوييم كه به اين جمله توجه نكنيد، چراكه تغييردادن رفتار و عادت‌هايتان امكان پذير است.
 شما با برداشتن گام‌هايي كوچك مي‌توانيد اين كاررا شروع كنيد.
 اسفند هم از راه رسيده است و احتمالا در فكر برنامه‌هاي جديد براي سال جديد هستيد.
 مي‌خواهيد آنها را دوباره از سربگيريد، اولين چيزي كه بايد بدانيد اين است كه، تغييركردن آسان نيست و دومين چيزي كه بايد بدانيد اين است كه احتمالا شما هيچ ايده جديدي براي چطورانجام دادن برنامه‌هايتان نداريد.
 در اينجا چند اصل اوليه براي تغييركردن با نظرات متخصصين آورده‌ايم:
 ▪ رفتارهاي هميشگي را درهم بشكنيد
 مي خواهيد ورزش كنيد؟ مي‌خواهيد مسافت زيادي را قبل از رفتن به محل كارتان بدويد؟
بنابرين احتياج داريد كه يك ساعت زودتر از معمول از خواب بيدارشويد،(البته درابتدا برنامه‌تان را به آرامي شروع كنيد) لباس‌هاي دويدن‌تان را بپوشيد، دوليوان آب بنوشيد، يك mp۳ player يا واكمن با خود ببريدو اول در خانه‌تان تمريناتي انجام دهيد كه بدنتان را گرم كند سپس بيرون برويد و بدويد، درپايان چند دقيقه‌اي تمريناتي انجام دهيد كه بدن شما به آرامي سرد شود،بعد ار برگشتن به خانه دوش بگيريد، لباس بپوشيد، صبحانه آماده كنيد، بخوريدو خانه را به قصد رفتن به كارترك كنيد.
 نتيجه تغيير رفتاريتان را بسنجيد و اگر مي‌ترسيد شرايط فعلي را ادامه دهيد
 تغييركردن يك نوع ترس با خود به همراه مي‌آورد، و اين ترس ناشناخته ما را مجبورمي كند علي رغم بهترين برنامه وهدف، به رفتارهاي قديمي مان بچسبيم.
 ▪ تا آنجايي كه مي‌توانيد انرژي مثبت بسازيد
 براي مثال: جذاب‌ترين مسيري كه مي‌توانيد را براي دويدن تعيين كنيد، مسيري كه شما را با بعضي مكان‌هاي ديدني جذب كند. مطمئن باشيد وقتي كه شما اين كاررا انجام داديد مطمئن باشيد كه بعد ازدويدن زماني را لذت خواهيد برد واحساس شادماني مي‌كنيد.
 ▪ برداشتن گام‌هاي كوچك
 برداشتن گام‌هاي كوچك براي تغيير، باعث مي‌شود كه به سادگي و راحتي كارها را انجام دهيد و براي مسائل ومشكلات آماده شويد. براي مثال اقدام به دويدن بيش ازدومايل درروز نكنيد.
به خودتان زمان بدهيد تا اين دومايل دويدن براي شما عادي شود. همچنين بخاطرداشته باشيد اگرلباس‌هاي دويدنتان را شب قبل آماده كنيد برايتان آسانترخواهد بود كه ازخانه بيرون برويد. يا با يك دوست براي دويدن قراري بگذاريد تا اگربعضي روزها خواستيد بيشتر از معمول بخوابيد بازهم دليلي براي زود بيدارشدن و بيرون زدن ازخانه داشته باشيد.
 ▪ بيشتر ياد بگيريد
 بيشتر ياد بگيريد درمورد اينكه چطوردر مسيرتان شگفتي بوجود آوريد تا بتوانيد ازمسيرخارج نشويد. براي مثال مشخص كنيد كه چقدرزمان مي‌برد وقتي شما نيم مايل مي‌دويد و به همين ترتيب چقدريك مايل و چقدردومايل زمان مي‌برد.با اين كار با خودتان مسابقه بگذاريد.
 ▪ فرار از انگيزه‌هاي ناگهاني
 ساختاري را تهيه كنيد كه براساس آن از انگيزه‌هاي ناگهاني و مخرب پيشگيري كند. تمام فعاليت‌هايتان را رده بندي كنيد مثلا چه كارهايي براي دستيابي به اهداف‌تان مفيد و چه فعاليت‌هايي سد راهتان هستند.
 يكي كه مفيد است را نگه داريد و آنهايي را كه ضررشان بيشتر است به كل حذف كنيد. براي مثال ممكن است شما يك سري تمرينات گرم كردن بدن درخانه را پيدا كنيد و اين باعث شود كه مانع بيرون رفتن شما ازخانه شود. يا زياد خوردن باعث شود كه شما به سختي ازخانه بيرون رويد.
 ▪ تمرين هميشه سازنده و عالي است
 از هر موقعيتي كه مي‌توانيد براي درگيرشدن و متعهد شدن به رفتارجديدتان استفاده كنيد. اگر براي يكي دو روز به خارج از شهر مي‌رويد وسايل دوندگي‌تان را برداريد ومسيرمناسبي را براي دويدن مسافت مورد نظرپيدا كنيد.
 ▪ رفتارجديدتان راحمايت كنيد
 امورجديد بسيارشكننده هستند و اگر حمايت نشوند ناپديد خواهند شد. يك راه براي كمك به خودتان اين است كه محيط اطرافي را كه درآن قرارداريد كنترل كنيد.
 اگرفهميده‌ايد كه بيدارماندن تا ديروفت باعث مي‌شود كه بيرون رفتن و دويدن را براي شما سخت شود، براي شما بهتراست كه يك ساعتي را دررخت خواب بمانيد تا بتوانيد راحت‌تر بيدارشده و به بيرون ازخانه برويد.
▪ براي موفقيت‌هاي كوچك نشانه گيري كنيد
 متخصصين فهميده‌اند كه برنامه‌ريزي كردن هدف‌هاي بزرگ، نتيجه‌اش ضعف‌هاي بزرگ خواهد بود.
 قبل ازآنكه مايل مورد نظرتان را بدويد مسافتي را با دوي آرام شروع كنيد. تنها براي اندكي ترقي مسافتي را به مسيرمعمولتان اضافه كنيد و بالاخره مسافت واقعي كه مي‌توانيد بدويد را خواهيد فهميد وآن را دوست خواهيد داشت.


همشهري انلاين


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۷ ] [ مشاوره مديريت ]


 

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۵

شكست ظاهري پلي است به سوي پيروزي حقيقي

ايجاد تغيير و تحول مثبت در زندگي فردي و بالارفتن از نردبان موفقيت در زندگي آرزوي هر كسي است. اما به سلامت طي كردن پله‌هاي اين نردبان مستلزم رعايت شرايط ذيل است: روي هر پله نبايد بيش از حد معمول مكث كرد؛ پس از پيمودن پله اول، نوبت به پله دوم مي‌رسد؛ از نردباني كه پايه‌اش شكسته است نبايد استفاده كرد؛ بايد ابتدا جاي پا را محكم كرد و سپس قدم بعدي را برداشت؛ پس از استفاده از نردبان نبايد آن را سرنگونش كرد.
خودشناسي و خودباوري: در اينجا شما بايد به نداهاي دروني كه از اعماق وجودتان برمي‌خيزد توجه كنيد و آرزوهاي قلبي‌تان را دريابيد. سعي كنيد از طريق تفكر و تجزيه و تحليل خود، توانايي‌ها واستعدادهايتان را كشف كنيد.
وقتي كه وارد جزيره ناشناخته وجود خويش مي‌شويد چيزهاي شگفت‌انگيزي را مشاهده خواهيد كرد. سپس خود را باور كنيد و به خود، توانايي‌ها و قدرتمندي‌تان ايمان بياوريد. اگر شما اطميناني مطلق كه ناشي از ايمان قوي است در خود به وجود آوريد در آن صورت واقعا به انجام هر كاري قادر خواهيد بود ولو اينكه ديگران به غيرممكن بودن آن ايمان داشته باشند. پس به خودتان تكيه كنيد و همه چيز را از خودتان بخواهيد، تنها شما هستيد كه سرنوشت خود را معين مي‌كنيد. متاسفانه اكثر مردم اشتباهات و اهمال‌كاري‌هاي خود را در زندگي به گردن تقدير مي‌اندازند.
عمل و تلاش آگاهانه: همه انسان‌هاي مــوفق اهل عمل و تلاش‌اند. كساني كــــه همواره در مورد اهدافشان سخن‌سرايي مي‌كنند و هرگز دست به عمل نمي‌زنند موفقيتي نخواهند داشت. موفقيت هيچ ارتباطي به شانس ندارد. هرچه بيشتر تلاش كنيم و از خود فعاليت و حركت نشان دهيم به همان اندازه به مــــوفقيت نزديكتر مي‌شويم.
 از آنجاكه عمر علاوه بر طول، عرض و عمق هم دارد، هرچه شديدتر و بهتر كار كنيد بيشتر زندگي مي‌كنيد، چراكه به عرض زندگيتان مي‌افزاييد و در نتيجه شاداب‌تر، سرزنده‌تر و راضي‌تر خواهيد بود. لذا شما بايد حركت كنيد. حركت باعث رشد و باروري اعتماد به نفس مي‌شود. مستقيماً وارد عمل شويد و دست به اقدام بزنيد زيراكه اقدام ترس را از بين مي‌برد.
بگوييد: بايد همين الان شروع كنم و شروع كنيد. صبر نكنيد تا اوضاع مساعد شود، زيرا هيچ وقت نمي‌شود. انتظار براي فراهم آمدن شرايط مطلوب انتظاري است كه تا ابد به درازا مي‌كشد.
در عين حال، بايد توجه داشته باشيد كه تلاش‌هايتان آگاهانه، حساب شده و منظم باشد و كارها را از روي فكر و ذكاوت انجام دهيد. هميشه به دنبال بهترين راه ممكن باشيد. هميشه راه بهتري براي انجام كارها وجود دارد.
پشتكار و استقامت، صبر و انعطاف پذيري: وقتي كـــه وارد صحنه مي‌شويد و دست به عمل مي‌زنيد قسمت عمده‌اي از كار را به انجام رسانيده‌ايد، اما براي تحقق هدف و كسب نتيجه بايد حتماً پشتكار به خرج دهيد و پيگير باشيد. پيگيري كارها مغز را فعال و اميد به موفقيـت را در شـخص بارور مي‌سازد.
اگر در كارها جديت نداشته بــــــاشيم بي‌استعدادترين افراد مصمم و بااراده نيز از ما پيشي خواهند گرفت، چراكه فقدان استعداد، با مقاومت، سختكوشي، نظم، دقت و صبر وشكيبايي قابل جبران است. پس عزمي‌ آهنين و راسخ پيشه كنيد. هرگز از تلاش و كوشش خسته نشويد، آخرين كليد باقيمانده شايد بازگشاينده قفل در باشد.
درصورتي كه پله‌هاي قبلي به خوبي پشت سر گذاشته شود نتيجه دلخواه خود بخود به دست مي‌آيد، حتي اگر نتيجه موجود دلخواه و مطلوب شما نباشد، جاي هيچگونه ناراحتي و تاسف نيست. اصولاً هر وضعيتي مانند سكه يك روي خوب و يك روي بد دارد، آن روي خــوب را پيدا كنيد و جنبه‌هاي مثبت را ببينيد. شكست ظاهري پلي است به سوي پيروزي حقيقي.
از خود دو سوال بپرسيد: اشكال كار كجا بود؟ راه‌هاي جديد كدامند؟ و مجدداً و خلاقانه تر اقدام كنيد.


خبرگزاري ايسنا


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۶ ] [ مشاوره مديريت ]


مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۴

درس هايي شيرين از تمرين هاي ناموفق


آيا به تازگي استرس و بحراني را پشت سر گذاشته و عصبي، نگران و به هم ريخته هستيد با اين كه تغيير دادن كامل شرايط زندگي امكان پذير نيست، اما مي توانيد با پياده كردن راهكارهاي زير موجبات بهبود شرايط روحي تان را فراهم آوريد.
 ● استراحت كرده و غذاهاي مقوي بخوريد
 بهترين راه كم كردن استرس داشتن خواب كافي در شب است. در واقع ذهن و جسم شما در حالتي بهترين كارآيي را دارند كه استراحت كافي داشته باشند، پس تلاش كنيد تا هفت الي هشت ساعت كامل بخوابيد.
در عين حال يك چرت كوتاه در عصر نيز در بازسازي انرژي روحي تأثير فراواني دارد. در ضمن بهتر است رژيم غذايي متعادلي بر پايه ميوه و سبزيجات و مصرف مكمل هاي ويتاميني داشته باشيد. اگر خواب و غذاي شما مناسب باشد بهتر مي توانيد استرس خود را مهار كرده و با شرايط جديد كنار بياييد.
 ● خودتان را بيشتر دوست داشته باشيد
 معمولاً زنان زمان زيادي را در طول عمر خويش صرف مراقبت از اطرافيان كرده و فراموش مي كنند به خودشان توجه كنند و مهمتر از همه اين كه خودشان را دوست داشته باشند، اما شايد براي تان جالب باشد بدانيد كه هرچه انرژي بيشتري براي خود، صرف كنيد، انگيزه بيشتري براي دوست داشتن و مراقبت از ديگران به دست خواهيد آورد. بنابراين از اختصاص دادن زماني براي خود و انجام كارهايي كه دوست داريد غافل نشويد. مثلاً نوشيدن يك فنجان چاي يا قهوه و يا خوردن قطعه اي شكلات در آرامش مي تواند احساس بسيار خوبي در شما ايجاد كند. در ضمن انجام كارهايي مثل باغباني، مطالعه و پياده روي نيز در حفظ تعادل روحي تأثير قابل توجهي دارند.
 ● مهار اضطراب با ورزش
 با وجود اين كه ممكن است با شرايط پيش آمده و استرسي كه داريد علاقه اي به ورزش نداشته باشيد، اما سعي كنيد زماني را براي ورزش كنار بگذاريد. پياده روي كرده و از مناظر اطراف لذت ببريد. اين كار روحيه شما را بهبود بخشيده و موجب كاهش ميزان هورمون هاي استرس زا در بدن مي شود.
در ضمن از تنفس عميق غافل نشويد. به آرامي نفس كشيده و هوا را به كمك عضلات شكم به خارج بفرستيد تا عميقاً احساس آرامش كنيد. به علاوه بهره بردن از ورزش يوگا نيز به دور كردن استرس كمك شاياني مي كند.
 ● روابط خود را با دوستان صميمي و مورد علاقه تان بيشتر كنيد
 استرس باعث انزواي اجتماعي برخي زنان مي شود، به ياد بسپاريد كه دوستان شما، از بهترين علل حفظ شادي در زندگي بوده و تقسيم عواطف و احساسات با آن ها مي تواند، كمك زيادي به حفظ روحيه كند.
 فراموش نكنيد همواره دوستان شادي در اطرافتان داشته باشيد زيرا روحيه خوب، مسري است. و مهمتر از همه دوستانتان هستند كه مي توانند باز هم خنده را روي لبانتان بياورند.
 ● سخت نگيريد
 بياموزيد در گذشته زندگي نكنيد و وقايع تلخ آن را به امروز و لحظه حال تعميم ندهيد.
بايد از اتفاقات گذشته درس گرفت، ولي آن ها را رها كرده و بر آينده با انديشه ها و رفتارهاي مثبت تمركز كرد.
 يك تجربه تلخ و نگاه كردن به بحران ها، نبايد زندگي را تحت تأثير قرار دهد. يادتان باشد تا زماني كه زنده ايد، حق حيات، آن هم به بهترين شكل ممكن را داريد.


 [بهار كمالي]


روزنامه ايران


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۵ ] [ مشاوره مديريت ]


 

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۳

شما آن چيزي هستيد كه باور داريد

يكي از مهمترين چيزهايي كه قادر هستيد در خود ايجاد كنيد، باور و اعتماد به خود است. باور و اعتماد به اينكه شما در هر زمينه از زندگيتان توانايي انجام كارهاي مختلف را داريد و نبايد هيچ سايه ي شك يا ترديد بر اين باور وجود داشته باشد. درواقع همه ي انسانها ظرفيت انجام كارهاي فوق العاده در زندگيشان را دارند. اما بزرگترين مانع براي اكثر افراد، عدم اعتماد و اطمينان به خود است. برخي افراد آرزو دارند كه مي توانستند كارهاي خاصي را انجام دهند، اما فاقد اين اطمينان و باور هستند كه آنها توانايي انجام آن كارها را دارند.
اين باور و اعتماد به نفس است كه افراد را در دستيابي به اهدافشان ياري مي كند. اكثر ما اميدها و آرزوهاي بزرگي در سر داريم، اما به خود اجازه مي دهيم تا شك و ترديد روي توانايي ها و اثربخشي ما سايه بيفكند.
همه ي ما احساس حقارت و خود كم بيني داريم، چون تصور مي كنيم آنقدرها خوب نيستيم. فكر ميكنيم به اندازه ي آدم هاي ديگر خوب نيستيم و آنقدر خوب نيستيم كه بتوانيم چيزهايي كه در زندگي مي خواهيم را به دست آوريم. گاهي احساس ميكنيم كه استحقاق چيزهاي خوب را نداريم. حتي اگر سخت كار كنيم و دستاوردهاي زيادي در زندگيمان داشته باشيم، احساس مي كنيم كه مستحق اين موفقيت ها نبوده ايم.
قانون جهاني باور و اعتماد مي گويد كه ما به هرچه باور داشته باشيم، با احساساتمان تبديل به واقعيت مي شود. ما آنچه را مي بينيم باور نداريم؛ در عوض آنچه را كه باور داريم مي بينيم. اعتقادات و باورهاي ما صفحه ي ديد ما را نسبت به جهان شكل مي دهد، و به هيچ اطلاعاتي كه با اعتقادات و باورهايمان سازگار نباشد اجازه نمي دهيم از آن عبور كند. حتي به آن دسته از اعتقاداتمان كه كاملاً با واقعيت ناسازگارند نيز اجازه ي دخول داده نمي شود، چون واقعيت و حقيقت براي ما همان باورهايمان هستند.
 متداولترين و همچنين مضرترين باورها آنهايي هستند كه خود محدود كننده هستند. اينها باورهايي در رابطه با خودمان هستند، مثلاً اينكه اعتقاد داشته باشيد نمي توانيد چيزي را به دست آوريد چون آموزش يا پول كافي نداريد. ممكن است تصور كنيد كه نمي توانيد چيزي را به دست آوريد چون سن، جنسيت يا نژادتان براي دستيابي به آن مناسب نيست. اكثر اين باورها صحيح نيستند، با انحال باعث عقب نشستن شما ميشوند.
واقعيت اين است كه، شما استحقاق همه ي چيزهاي خوبي را كه توانايي به دست آوردن آن را از طريق استعدادها و توانايي هايتان داشته باشيد، داريد. تنها محدوديت بر آنچه مي توانيد داشته باشيد و داريد، فقدان ميل و انگيزه است. اگر شما هدفي داشته باشيد و براي به دست آوردن آن تلاش لازم را صرف كنيد، هيچ چيز نمي تواند شما را از دستيابي به آن منع كند، فقط بايد بخواهيد و براي آن تلاش كنيد، همين.
براي ايجاد باورهاي مثبت بايد دقيق تصميم بگيريد كه در آينده به كجا مي خواهيد برسيد. هرچه در مورد نتيجه اي كه مي خواهيد در آينده به دست آوريد واضح تر تصميم گيري كنيد، برايتان آسان تر خواهد بود كه عملكردها و رفتارهاي خود را در كوتاه مدت تغيير دهيد. و اين درعوض به شما اطمينان خواهد داد كه در بلند مدت به آنچه ميخواستيد برسيد.
وقتي خيلي دقيق تصميم گرفتيد كه چه نوع آدمي مي خواهيد باشيد، اولين گام بزرگ براي ايجاد باورهاي جديد را برداشته ايد. براي ادغام باورهاي جديدتان با زندگيتان، بايد براي خود مقرراتي تعيين كنيد كه در همه ي زمينه ها مثل آن فرد رفتار كنيد. اگر شروع به رفتار كردن مثل آن فرد موفقي كه دوست داريد بشويد كنيد، به تدريج ارزشها، كيفيات و خصوصيات شخصيتي او را اتخاذ خواهيد كرد و اين خصوصيات كم كم جزء شخصيت شما خواهند شد.
 اگر بتوانيد هر روز و در همه ي موقعيت ها مثل آن فرد رفتار كنيد، واكنشي زنجيره اي خواهد داشت. گرايشات و حالت هايتان تغيير خواهد كرد و مثبت تر خواهد شد. همين مسئله باعث ايجاد باورهايي نيرومندتر و مثبت تر خواهد شد. و اين باورهايتان بعدها تاثيري مثبت بر روي ارزشهايتان خواهد گذارد.
شما هيچ محدوديتي در توانايي هايتان نداريد، مگر آنهايي كه خودتان به آن اعتقاد داريد. افراد موفق افرادي غيرعادي و خاص نيستند. هيچ فرقي با شما ندارند، تنها تفاوت آنها اين است كه باور دارند كه قادر به انجام هر كاري هستند. شما خوب هستيد. و از امروز به بعد خود را به بهترين شكل ممكن بينيد و هيچ محدوديتي براي امكانات و توانايي هايتان قائل نشويد. وقتي چنين باور و اعتمادي را در خود ايجاد كرديد، و برطبق باورهايتان رفتار كرديد، آينده تان نيز نامحدود خواهد بود.


بيرتك


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۴ ] [ مشاوره مديريت ]


مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۲

سنگ اول « تصميم ‌گيري » است


آغاز و بسترساز هر فعاليت يا اقدام به هر كاري با تصميم گيري شروع مي‌شود. تصميم‌گيري پايه‌ي اصلي و زيربناي اساسي تمامي‌ فعاليت‌هاست، اما به جهت تعدد اين امر اهميت بالاي آن به ورطه‌ي فراموشي سپرده شده است. توجه شود كه وضعيت كنوني ما معلول تصميم‌گيري‌هايمان بوده است. به اين ضرب‌المثل دقت كنيد: "سنگ اول گر نهد معمار كج تا ثريا مي‌رود ديوار كج" اين ضرب‌المثل را كرارا شنيده‌ايم، اما در آن كمتر دقت و تمركز كرده‌ايم؛ سنگ اول همان تصميم‌گيري است.
تصميم كه منتج به انجام كار يا فعاليتي مي‌شود نه تنها فرد را در چنبره‌اي از نتايج آن كار محصور مي‌كند، بلكه اثرات آن گاهي دامنگير افراد ديگر نيز مي‌شود كه ايشان نيز مي‌بايستي عواقب آن را تحمل كنند. پرتو و دامنه تصميم‌گيري يك فرد عادي در اكثر تصميم‌گيري يك فرد عادي در اكثر اوقات خود و يا خانواده ي ايشان را در بر مي‌گيرد اما منشور دامنه ي تصميم يك مدير علاوه بر محيط خرد (مجموعه ي داخلي)، محيط كلان (محيط پيرامون سيستم) را نيز در برگرفته و در صورت اشتباه در تصميم گيري، گاهي لطمات جبران ناپذيري را وارد خواهد كرد.
سن آگوستين متفكر بزرگ غرب گفت: "زمان سه چهره دارد". حال؛ يعني آن چه روياروي با ما در نبرد است و تجربه‌ها را از آن مي‌آموزيم. گذشته؛ خاطره‌ها و حادثه‌هايي است كه واقع شده و در ذهن ما يا تاريخ به جاي مانده است. آينده؛ انتظاراتي كه در حال حاضر داريم.
با بهره جستن از تجربه‌هاي تلخ و شيرين، شكست‌ها و پيروزي‌هاي گذشته، غور و تدقيق به واقعيت‌هاي موجود، تجزيه و تحليل دانستني‌هاي كمك كننده و پيش‌بيني و آينده‌نگري مي‌توانيم براي آتيه تصميم گرفته و در برابر چالش‌ها و كنش‌هاي متعدد كه به صور مختلف با آن روبرو مي‌شويم، با ژرف انديشي آن عكس العمل‌هاي بهينه و مناسبي نشان دهيم.
چرچيل نخست وزير انگليس در يكي از سخنراني‌هاي خود در جنگ جهاني دوم گفت: اين ماييم كه بناها را پي مي‌افكنيم و آن گاه كه كار پايان يافت اين ديگر بناها هستند كه ما را مي‌سازند. نتايج تصميم‌گيري پس از عمل نمايان مي‌گردد و آن گاه مي‌بايستي واقعيت‌هاي پس از عمل را نيز پذيرا باشيم.
هنگامي‌ مي‌توان تصميم‌گيري صحيح و عقلايي داشت كه اطلاعات دقيق و كاملي در زمان و مكان مناسب و موضوع مشخص موجود باشد، پس زيربناي اول تصميم‌گيري داشتن اطلاعات دقيق و كافي است، قبل از جمع‌آوري اطلاعات هيچ تصميمي‌ نمي‌تواند كامل و دقيق باشد و همه‌ي جوانب را بپوشاند، اما شك نكنيد كه اطلاعات جمع‌آوري شده يا تجربي نه وحي منزل‌اند و نه هميشه دقيق و بي‌عيب كه بايستي در صحت و درستي آن‌ها تا حصول يقين به ديده ترديد نگريست و با آگاهي از چگونگي جمع‌آوري اطلاعات و شناخت منابع به صحت و سقم آن‌ها پي برد.
پس از جمع‌آوري اطلاعات، داشتن قدرت تجزيه و تحليل اطلاعات لازم است كه در اين راستا مي‌بايستي نقاط قوت، ضعف و همچنين فرصت‌ها و تهديدات هر كدام از روش‌ها را سنجيد و با توجه به رابطه ي عليت بين منابع محدود و نامحدود براي برآوردن نيازها مي‌توان تصميم‌هاي عاقلانه اي بر اساس خرد و منطق گرفت. پرفسور شاگل در كتاب "نبود اطمينان و تصميم گيري در بازرگاني" مي‌گويد: هر فرد عاقلي با پيروي از عقل سليم از تصميم‌هايي كه درصد اطمينانش كمتر است پرهيز مي‌كند چون مشكل پيش بيني نتايج، خود مولود نداشتن اطمينان است.


خبرگزاري ايسنا


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]


مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۱

چگونه صبور باشيم؟


صبور بودن اغلب يك انتخاب است. شما انتخاب مي كنيد كه توجه داشته باشيد زيرا ميدانيد چيزي مهم است. چيزي كه ما مي خواهيم از آن بپرهيزيم اين است كه كنترل اوضاع و احساساتمان را از دست بدهيم. موقعي كه شما عصباني مي شويد بيشتر بخاطر اين است كه احساس مي كنيد وقتتان دارد بي‌نتيجه تلف مي‌شود. اين احساس ناخوشايند است و عصبانيت از كنترل خارج مي شود. ولي با از دست دادن كنترل مي توانيم ياد بگيريم كه احساساتمان را كنترل كنيم. يادگيري اينكه صبورتر باشيم بعضاً بستگي به اين دارد كه چند مهارت را بكار گيريم در مواقعي كه داريم كنترل خود را از دست مي‌دهيم.
توصيه شده كه براي كسب مهارت صبور بودن بايد حواس جمع داشت و به مسائل اهميت داد، بايد بتوانيم توجه كاملمان را معطوف لحظه و كار در حال انجام بكنيم. اين كار را اغلب در رابطه با همسر و يا فرزند نمي‌توانيم انجام دهيم، چرا كه در واقع در ذهن‌مان داريم به كاغذهاي روي ميز كارفكر مي‌كنيم.
بايد انتظارات را كم كرد. انتظارات ما در مورد رفتار فرزندانمان ممكن است با توانايي آنها از نظر رشدي متناسب نباشد.
 چيز ديگري كه صبوري را دشوار مي‌سازد، كمبود ارتباط است. ما اكثراً عصباني مي شويم بخاطر اينكه نمي‌توانيم باور كنيم كهديگران نمي توانند مشكل را دريابند. يك كار كوچك ممكن است نتيجه بزرگي بدهد.
كاستن از سرعت كار به آرامش كمك مي‌كند،پس آرام باشيد.
اگر معمولاً عكس‌العمل‌هاي ناگهاني نشان مي‌دهيد، ممكن است راحت كنترل خود را از دست بدهيد. بايد ياد بگيريد نشانه‌هاي اينكه داريد از كوره در مي‌رويد را بشناسيد و خود را آرام كنيد. لازم است دست نگه داريد، نفس عميق بكشيد يا تا ۱۰ بشماريد. تصميم بگيريد چكار بايد بكنيد و همان كار را انجام دهيد. بعد از يك زنگ تفريح به مو قعيت قبلي برگرديد، با فكري باز و واكنشي سنجيده.
كج‌خلقي بودن مي تواند كار صبور بودن را مشكل كند. ما بايد ياد بگيريم كه كنترل اوضاع را در دست داشته باشيم، حتي در مواقع كج‌خلقي و بالا گرفتن احساسات. بايد مشكل را بشناسيد و سپس سعي كنيد دريابيد از كجا سر چشمه گرفته است. بايد بدانيد كه مي توان رفتار را تغيير داد، ولي اين كار زمان و تمرين نياز دارد. پس شما همچنان به استراتژي‌هاي آني نياز داريد، مثل عقب كشيدن و دور شدن از قضيه.
البته غير ممكن است آدم هميشه صبور باشد و سعي كند تنشهاي واقعي‌اش را ينهان سازد. چرا صبور بودن با همكار و دوستان راحتتر است تا خانواده؟ براي اينكه در مورد خانواده مي‌توان قصر در رفت. در خانواده ما قدرت زيادي داريم كه مي‌شود از آن سوءاستفاده كرد، ولي اگر با ديگران بي حوصله باشيم بيشتر احتمال دارد رفتار ما را مورد انتقاد قرار دهند.
يس بخاطر صبور بودن بايد بخاطر بياوريم كه ارتباط برقرار كنيم و توقع را پايين بياوريم، خونسرد باشيم، آينده‌نگر باشيم، مشكلاتمان را مديريت كنيم و هيچوقت تظاهر نكنيم


بانك اطلاعات گردشگري


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]


مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۱۰

ده كليد تفويت روحيه

۱) خود را بشناسيد
 امروزه پيشنهاد سقراط در قرن پنجم قبل از ميلاد كه در آن متني بر خودشناسي ارائه شد به قوت خود پا برجاست. اهداف احساسات و محدوديت هاي خويش را بشناسيد و با آرامش با آنها برخورد نماييد. خواه از طريق مطالعه، خواه از طريق انديشيدن و تفكر، سعي كنيد بعضي راه هايي را كه باعث شناخت شما از خودتان مي شود و اين كه چه چيزهايي شما را خوشحال مي كند پيدا كنيد. چنانچه به اين توصيه عمل كنيد، بهتر قادر به كنترل زندگي و مشكلات پيش روي خود خواهيد بود.
 ۲) به خودتان ارزش بدهيد و به خود اعتماد داشته باشيد
 ممكن است سخت به نظر برسد اما سعي كيند رفتارتان گوياي اين باشد كه از خودتان مواظبت مي كنيد. حتي اگر هميشه احساس عدم اطمينان مي كنيد، برخورد و رفتار مثبت را به دنياي اطراف هديه دهيد. برخورد مردم با شما متأثر از رفتار و پوشش شماست. بنابراين خود ارزشي و خود اعتمادي را به نمايش بگذاريد تا احترام را براي شما به ارمغان آورد.
 ۳) بيش از حد توان تان كار نكنيد
 همه ما با سخت كوشي، خواهان تأمين امنيت و رفاه خانواده مان هستيم. اما مهم اين است كه تعادل را در زندگي حفظ كنيم. معمولاً آن چه از نظر مالي دنبال مي كنيم با آن چه كه تحقق مي يابد يكسان نيست. اگر براي شما تأمين معاش مهمتر از صرف وقت با عزيزان يا لذت بردن از زندگي است، بهتر است در تعيين اولويت ها بازنگري كنيد. سعي كنيد برقراري تعادل را از كسي كه بين زندگي شغلي و خانوادگي اش اين توازن را ايجاد كرده بياموزيد يا اين كه با خانواده يا دوستانتان راجع به تأثيرات شغلي تان بر روي آنها صحبت كنيد.
 ۴) از افراد منفي دوري كنيد
 از ارتباط مسموم كه در شما احساس ناراحتي، عصبانيت يا ناامني مي كند اجتناب كنيد. حتي المقدور ارتباط خويش را با كساني كه براي شما افسردگي به ارمغان مي آورند به حداقل برسانيد، كساني كه اكثراً محبت هاي دريافتي را بدون پاسخ مي گذارند و يا كساني كه دائماً از شما انتقاد مي كنند. صداقت سخنان چنين افرادي را مورد ارزيابي قرار دهيد تا ببينيد كه ميزان حقايق موجود در سخنانشان تا چه حد براساس ارتباطي مثبت و خوش بينانه است. اگر كساني شما را تحت فشار رواني قرار مي دهند صريحاً از آنها بخواهيد شما را رها كنند.
 ۵) مثبت فكر كنيد
 سعي كنيد از حداكثر توانايي هايتان استفاده كنيد و به قدرت خويش اتكا كنيد. علايق شخصي تان را با مطالعه و رفتن به كلاس توسعه دهيد. علايق جديد را امتحان كنيد و شكست هايتان را به كار گيريد.
 همه ما بخشي از اوقاتمان را از دست داده ايم اما افراد موفق از شكست هايشان درس گرفته اند و مغلوب شكست شان نشده اند. اگر شما توانايي هايتان را به خوبي افزايش دهيد و نقش مثبتي داشته باشيد واقعاً قادر به تغيير موقعيت هاي منفي به موقعيت هاي مثبت خواهيد بود.
 ۶) ورزش، ورزش، ورزش
 يك رژيم غذايي مناسب و قدري فعاليت بدني روزانه، اعم از اين كه پياده روي آرام باشد يا كار بيرون، فشار و
 اضطراب را تخفيف مي دهد و روحيه را شاداب نگه مي دارد. ورزش و تمرينات بدني، افراد را از احساس برتري طلبي رهايي و توانايي هاي سركوب شده ذهن را ترقي مي دهد. همين امر منجر به جلوگيري از افسردگي مي شود. براي اشخاص متفاوت ورزش هاي مناسب آنها وجود دارد. تمرينات كششي و يوگا براي تخفيف فشار بسيارمناسبند. بعضي تمرينات نيز مي توانند به رفع عصبانيت كمك كنند. البته ورزش بيرون از منزل فوايد مضاعفي دارد، نور آفتاب در بهبود روحيه و تخفيف افسردگي كمك مؤثري محسوب مي شود.
 ۷) بخشي از اوقاتتان را تنها بگذاريد
 «لذت بردن از جمع دوستان» و «تنهايي» دو بخش از زندگي اند كه براي تقويت روحيه بسيار مهم اند.
علاوه بر گذراندن ۲۰ دقيقه در حمام ، گوش دادن به موسيقي يا خروج از منزل به قصد لذت بردن از طبيعت، زماني رابراي لذت بردن از تنهايي خويش صرف كنيد. چنانچه اين امر را سخت يافتيد ممكن است با توسل به اجتماع از مشاركت در موضوعات مهم دوري كنيد.
 ۸) به ديگران كمك كنيد و اجازه دهيد ديگران به شما كمك كنند
 وقتي مشكلاتتان طاقت فرسا به نظر مي رسد نشان دهيد كه كمك ديگران مي تواند اضطراب و دلواپسي شما را برطرف كند، بنابراين مشكلاتتان را كاملاً در منظر ديگران قرار دهيد. كمك بلاعوض در مسائل اجتماعي يا كمك به دوستان نيز مي تواند به نفع شما تمام شود. اگر در مقابل كمكي كم دريافت كرده ايد به همان ميزان به ديگران مساعدت نماييد. به اين ترتيب جمعيت مناسبي از دوستان و اقوامي را در اطراف خود جمع مي كنيد كه شريك اوقات خوش شما هستند و مددكاران زمان تنگي و سختي تان.
 ۹ ) ارتباط و مراودات
 با روشي روشن و در عين حال همراه با آرامش و متانت، احساساتتان را نسبت به خانواده، دوستان و مدرسه و دانشگاه تان بيان كنيد و با دقت كامل به جواب آنها گوش فرا دهيد. هرگز خود را تحت فشاري كه ناشي از عدم بيان احساساتتان است قرار ندهيد. چرا كه اين فشار، انفجار ناگهاني در پي خواهد داشت و ديگران شما را به «عصبانيت» خواهند شناخت.
 عصبانيتي را كه باعث پريشاني و دانستن نقاط ضعف شما مي شود كنترل كنيد. هرگز اجازه ندهيد ديگران ذهن شما را بخوانند.
 ۱۰) موقع احتياج، كمك بطلبيد
 افرادي را پيدا كنيد كه هنگام مشكلات بتوانيد با آنها مشورت كنيد. چنانچه پس از مشورت با دوستانتان و خانواده، مشكلات تان همچنان طاقت فرسا جلوه مي نمايد و احساس عدم آرامش مي كنيد، با مشاوريني صحبت كنيد كه خواهان كمك و ياري به شما هستند. اگر احساس عدم امنيت، نگراني يا ناراحتي و پريشاني مي كنيد فوراً از يك مشاور متخصص كمك بگيريد.
 
http://kadbaanoo.blogfa.com/۸۴۰۴.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۲ ] [ مشاوره مديريت ]


مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۹

چرا خجالت مي كشيم؟

خجالت كشيدن در مقابل ديگران , ويژگي ناراحت كننده اي است كه تعداد زيادي از افراد دچار آن هستند و بايد پذيرفت كه وجود اين ويژگي در حد افراط مانعي براي رسيدن به بسياري از موفقيت هاي زندگي خواهد بود.گاه چنين مي شود كه بهترين راه از بين بردن خجالت اين است كه فرد به طور مرتب به خود تلقين كند كه دليلي براي خجالت نيست و نبايد خجالت بكشد. بايد گفت اين نوع تلقين , وضع شخص خجالتي را به مراتب بدتر مي كند. اگر فرد خجالتي قبل از روبه رو شدن با موقعيت جديدي, به طور مثال شركت در جمعي نا آشنا يا صحبت با افرادي كه تا كنون با آنها آشنايي نداشته و ..... به خود تلقين كند" من خجالت نخواهم كشيد, دست و پاي خود را گم نمي كنم, رنگم سرخ نمي شود" مطمئن باشيد كه به محض روبه رو شدن با موقعيت دچار خجالت هميشگي خواهد شد..
 يكي از علائم اعتماد به نفس خجالت نكشيدن است. در اين حال تلقين به خود با جمله هايي نظير من مي توانم هر كاري را كه اراده مي كنم انجام دهم. من مي توانم در جمع با آرامش صحبت كنم و ..... مي توان موثر تر از جمله هايي چون من خجالت نخواهم كشيد من سرخ نمي شود و ....مي باشد.
 ▪ رابطه خجالت و اعتماد به نفس:
 مهمترين علت خجالت كشيدن در مقابل ديگران يا موقعيت هاي تازه اين است كه فرد بيش از حد به محدوديت ها كمبود ها و نقطه ضعف ها فكر مي كند. يك فرد خجالتي قبل از روبه رو شدن با كسي كه او را نمي شناسد به طور مرتب با خود فكر مي كند كه اگر از من چيزي بپرسد كه ندانم چه كنم؟اگر از من كاري را بخواهد كه بلد نباشم چه كنم؟و......
 به اين ترتيب مي بينيم كه تمام فكر شخص خجالتي روي عدم توانايي ها متمركز مي شود. به طور مسلم در افراد عدم توانايي و ضعف هايي وجود دارد بايد توجه داشت كه در وجود انسان نيرو توانمندي ها و استعداد ها ي فراوان نهفته شده كه بايد آنها را كشف نمود, به آنها بها داد و براي تقويت آنها تلاش كرد. براي موفقيت در رفع احساس خجالت بايد قبل از هر چيز خود را قبول داشته و در واقع خود را درست در همان گونه كه هستيم بپذيريم. براي اين منظور لازم است نگاهي به طرفانه و دقيق به خود بيندازيم و ببينيم كه داراي چه قابليت هايي هستيم.
 اين همان چيزي است كه روان شناسان مثبت فكر كردن ناميدند.بيشتر افراد خجالتي كساني هستند كه از وجود استعداد هاي در خود اطلاعي ندارند و يا اين توانمندي ها را باور نكرده اند . بنابراين لازم است از هم اكنون الوين قدم را با شهامت بردارند , اولين قدم براي بهرهگيري از توانايي هاي ذاتي.
 ▪ پس مثبت ببين و مثبت فكر كن
 در اين حال با كشف خود و توانمنديها فراوان چنان حالتي در شما ايجاد خواهد شد كه احساس خجالت را به تدريج محدود و نابود مي سازد. هر چه شناخت از توانمندي ها و استعداد ها بيشتر باشد, اعتماد به نفس بيشتر خواهد بود و جايي براي خجالت كشيدن باقي نمي ماند.


سايت عزيزجون


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۴۰ ] [ مشاوره مديريت ]


مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو ، مناظره ،

مجريگري ، مباحثه ، مذاكره و مصاحبه استخدامي و رسانه اي .

۴۱ - تمرين موارد و توجه به نكته هايي مهم براي ارائه سخنراني و انجام گفتگويي موفق و مؤثر

۷


۱۰ فرمان براي حرفه ‌اي ‌شدن

"حرفه‌اي‌بودن در كار عبارتست از داشتن ديدي كامل و نگرشي كل‌نگرانه به يك كار يا زمينه‌ي كاري كه با تسلط و احاطه‌اي همه‌جانبه بر موضوع همراه است و صد البته ناشي از دغدغه‌مندي، تجربه فراوان و كسب دانش و خردمندي لازم و كافي در آن زمينه است."
 اصول حرفه اي بودن را به اختصار مي توان اينگونه بر شمرد :
 ۱) دغدغه‌مندي:
كار براي شما، مسأله و دغدغه است، يعني شما به هر علت (نياز مالي، دغدغه علمي و...) آمده‌ايد تا مسأله‌اي را حل كرده و گره‌اي را بگشاييد.
۲) جديت:
آن كار براي شما يك مسأله‌ي عادي يا فرعي نيست بلكه در كار مصمم و جدي هستيد.
۳) دانش و خردمندي:
بر آن حوزه‌ي كاري اِشراف فكري داريدو خلاقانه و آينده‌نگرانه به ارتقاي وضعيت انديشيده و راهكارهاي آن را ابداع مي‌نماييد.
۴) تجربه فراوان:
در اثر تجربه و ممارست فراوان در آن زمينه، دركي عميق و ژرف‌يافته و تمامي مهارت‌ها و توانمندي‌هاي مورد نياز را به‌دست آورده‌ايد.
 ۵) لذت‌بردن:
دائماً از انجام كار خود، لذت مي‌بريد وآن را صرفا"براي رفع نياز، گذران امور، با بي ميلي و به‌صورت انفعالي انجام نمي‌دهيد.
۶) احترام‌گذاري:
براي همكاران، مشتريان، كارفرمايان، سازمان خود و به ‌ويژه براي پيش‌كسوتان نهايت احترام و ادب را قائليد.
۷) يادگيري مستمر:
دائماً در كار خود مي‌آموزيد و در هر مرحله از انجام كار خود، سعي مي‌كنيد نكته‌اي را آموخته و دست‌خالي از اين تجربه برنگرديد.
۸) پشتكار:
هيچگاه نوميدي بر شما مستولي نمي‌گردد و به راحتي از ميدان بدر نمي‌شويد.
 ۹) دلسوزي و تعهد:
كارهاي خود را دلسوزانه و متعهدانه انجام مي‌دهيد. به كار خود و سازمانتان "تعلق‌خاطر" داريد و كار را از آنِ خود مي‌دانيد.
۱۰) بهره‌وري:
بازده كار شما بالاست. اثر بخشي و كارآيي زيادي داريد. ازسرعت و دقت كافي برخورداريد و در كارهايتان خلاقيت و نوآوري به خرج مي‌دهيد.
از همين امروز بكوشيم تا در زندگي خود حرفه‌اي باشيم و با مسايل كاري خود حرفه‌اي برخورد نماييم تا براي خود و جامعه‌ثمربخش‌تر باشيم و نقش جدي‌تر و اثرگذارتري ايفا نمائيم.

زندگي و كار در يك محيط حرفه‌اي واقعاً لذ‌ت‌بخش است.
 

 شيدن و نحوه انتخاب آن

 اغلب افراد در انتخاب لباسي متناسب با جثه و اندام خود، و همچنين چگونگي «جور» كردن آنها دچار سردرگمي مي شوند. در اينجا به اصول كلي انتخاب و هماهنگ كردن لباس ها با يكديگر مي پردازيم.
۱) همواره لباسي را بپوشيد كه كاملاً اندازه شما باشد.
۲) اگر اضافه وزن داريد ، پوشيدن لباس هاي بزرگ، اندام شما را پنهان نمي كند و تنها هيكل شما را اغراق آميزتر جلوه مي دهد.
۳) در ميهماني ها ، صرفاً اگر كمر باريكي داريد از كمربند استفاده كنيد در غير اين صورت از آن چشم بپوشيد.
۴) پارچه هاي سنگين (مانند پشمي، بافتني و چرمي) شما را سنگين وزن تر جلوه مي دهند.
۵) پارچه هاي سبك وزن (مانند كتان و نخي) شما را لاغرتر نشان مي دهند.
۶) رنگ هاي تيره شما را لاغرتر و كوچك تر مي كنند.
۷) رنگ هاي روشن شما را بزرگ تر و حجيم تر نشان مي دهند.
۸) لباس هايي كه بالاتنه و پايين تنه يك رنگ دارند، شما را لاغرتر جلوه مي دهند.
۹) لباس هايي كه رنگ بالاتنه و پايين تنه آنها متفاوت است، شما را بلند قدتر نشان مي دهند.
۱۰) لباس هاي «يقه بلند» گردن را كوتاه تر مي كند.
۱۱) گردن بند ِ كوتاه نيز گردن را كوتاه تر مي كند.
۱۲) روسري كه به سمت پايين آويزان شده باشد، قد شما را بلندتر جلوه مي دهد.
۱۳) لباس با خطوط افقي شما را چاق تر، و با خطوط عمودي شما را لاغرتر جلوه مي دهد.
▪ براي لاغرتر و بلند قدتر به نظر رسيدن نكات زير را رعايت كنيد:
۱) لباس هاي كاملاً اندازه بپوشيد؛ لباس هاي خيلي كوچك و خيلي بزرگ تنها شما را چاق تر نشان مي دهند.
۲) لباس هاي يك دست يك رنگ بپوشيد؛ ترجيحاً يك رنگ از سر تا نوك پا.
۳) از پوشيدن لباس هاي با طرح برجسته و پارچه هاي زمخت خودداري كنيد.
۴) لباس هاي تيره رنگ با پارچه هاي نازك و نرم بپوشيد.
۵) شلوار را در ناحيه كمر بالا بياوريد نه پايين تر.
۶) از پوشيدن لباس هاي با نقش و نگار شلوغ خودداري ورزيد.
۷) لباس با طرح راه راه عمودي بپوشيد.
۸) از داشتن ملزومات بيش از حد خودداري كنيد.
۹) كفش پاشنه بلند به پا كنيد. ( براي خانم ها )
▪ براي كوتاه تر و چاق تر به نظر رسيدن نكات زير را رعايت كنيد:
۱) لباس هاي با رنگ متفاوت بپوشيد.
۲) رنگ هاي روشن و پر رنگ بپوشيد.
۳) لباس هاي چند لايه به تن كنيد.
۴- كفش بدون پاشنه و ظريف بپوشيد.
۵) شلوار تمام قد ( و نه كوتاه) به پا كنيد.
۶) از پوشيدن لباس هاي سرتاسر يك رنگ بپرهيزيد.
۷) لباس با طرح راه راه عمودي نپوشيد.
▪ چگونه لباس هايمان را «سِت» كنيم
 ۱) رنگ جوراب بايد همرنگ شلوار يا تيره تر از آن باشد.
۲) رنگ كمربند بايد با رنگ كفش يكسان باشد.
۳) كت و شلوار خاكستري و سرمه اي با كفش مشكي، و كت و شلوار قهوه اي و زيتوني با كفش قهوه اي «ست» است.

http://vista.ir/article/103782/اصول-كلي-لباس-پوشيدن-و-نحوه-انتخاب-آن

 


خوش لباسي و اعتماد به نفس

آيا لباسهايتان بـه شما اعـتماد به نفس مي دهد؟ منظورمان اين نيست كه به طرزي خودنمايانه و پر زرق و بـرق لباس بپوشيد؛ منظور ما اين است كه به گونه اي لباس بپوشيد كـه بـاوقـار و اعتـمـاد بـه نفس جلوه كنيد. قسمتي از اين مسـئـله بـه رفتار شما بستگي دارد، اما بخشي ديگر به ايـن بسـتـگي دارد كـه لبـاسهـايي مناسب و بــرازنده بپوشيد تا به چشم بيايد. مهم اين است كه در حد امكان سعي كنيد در هر مكاني عالي به نظر برسيد.
 با رعايت اين نكات، شما مي توانيد بـه گونه اي لــباس بپوشيد كه اعتماد به نفستان را بالا ببرد. خواهيد ديد كه چطور با كمي تغيير نظر اطرافيان را درباره خودتان بكلي عوض خواهيد كرد؛ تا جايي كه نظر خودتان نيز در مورد خودتان تغيير مي كند.
 الف) اندازه لباس: اندازه و مناسب بودن لباستان براي حس اعتماد به نفس بسيار مهم است. «ژاكت» مثال بسيار خوبي است. ژاكت شل و گشاد باعث مي شود كه شما نامرتب جلوه كنيد. ژاكتي كه اندازه شما باشد شما را تميزتر و مرتب تر نشان مي دهد و باعث مي شود كه با اعتماد به نفس بيشتري بايستيد و راه برويد. در اينجا، نمونه هاي ديگري نيز براي شما مطرح مي كنيم تا ببينيد كه هر لباسي در چه اندازه اي به شما اعتماد به نفس خواهد داد.
 ▪ شلوار: شلوار مناسب آن شلواري نيست كه به تنتان چسبيده باشد، بلكه بايد كاملا انداره باشد. فكر نكنيد كه اگر شلوار دقيقاً اندازه شما باشد، انحناهاي بدنتان را مشخص خواهد كرد؛ چه بسا شلوارهاي اندازه - نسبت به شلوارهاي گشاد - شما را لاغرتر و صافتر نشان خواهد داد.
 ▪ ژاكت و كت و پيراهن و بالاپوش: پوشيدن بالاپوش هايي كه در قسمت كمر تنگ مي شود كمك مي كند كه هيكلتان موجدار و متناسب ديده شود و زنانه تر است. به ياد داشته باشيد كه لباسهاي بيش از حد گشاد و شل و ول شما را قدكوتاه و نامرتب نشان مي دهد.
 ▪ كفش: گاهي اوقات، پوشيدن كفشهاي پاشنه بلند باعث لنگ زدن مي شود و كسي آن را نمي پسندد؛ اما اگر كفشي انتخاب كنيد كه مناسب و برازنده شما باشد و پاشنه بلندي هم داشته باشد، باعث مي شود كه قدبلندتر و لاغرتر و جذابتر به نظر برسيد.
ب) رنگ لباس: سر تا پا مشكي پوشيدن باعث مي شود كه لاغرتر و صافتر جلوه كنيد؛ اما پوشيدن لباسهاي رنگي به ديگران نشان مي دهد كه شما از اينكه به چشم بياييد نمي ترسيد. همچنين، لباسهاي رنگي كمك مي كند تا قسمتهايي را بپوشانيد كه نمي خواهيد مورد توجه قرار بگيرد. در اينجا، به نكات ديگري در زمينه رنگ لباس اشاره مي كنيم:
 ▪ تركيب رنگها: مجبور نيستيد رنگ همه چيز را با هم هماهنگ كنيد. پوشيدن تاپ نارنجي بسيار جالب است؛ اما اگر آن را با شلواري شكلاتي يا زغالي يا ... بپوشيد، جلوه بهتري به آن خواهد داد؛ صورتي را با خاكستري يا آبي نفتي هماهنگ كنيد؛ جالب خواهد شد. طوري لباس بپوشيد كه خودتان احساس اعتماد به نفس كنيد. اگر با پوشيدن رنگ روشنتر براي بالاتنه و رنگ تيره تر براي پايين تنه احساس بهتري داريد، همين كار را انجام دهيد.
 ج) نكات آرايشي: تأثيري كه در ديگران مي گذاريد (حتي با پوشيدن لباسهاي گرانقيمت و عالي) تا حد زيادي به نحوه آرايش و اصلاح شما بستگي دارد. اگر ناخنهايتان شكسته و لب پريده يا ابروهايتان اصلاح نشده و نامرتب باشد ، جلوه اي نخواهد داشت. در حالي كه اگر آرايش هم نكنيد، تميزي صورتتان در زيباييتان تأثير شگرفي دارد. بنابر اين، سعي كنيد هميشه مرتب باشيد و اعتماد به نفستان را بالا ببريد.

mezonshiva.blogfa.com/۸۶۰۹.aspx

 


مردي با لباس‌هاي آنچناني

شيك‌پوش‌ترين و پولدارترين مردان دنيا، براي خريد لباس‌ها، كفش‌ها و يا حتي لوازم شخصي مردانه و عطرهاي خود به كدام فروشگاه مي‌روند؟ افرادي مانند بيل‌گيتس، تام كروز، توني‌بلر و يا شاهزادگان پولدار عرب را مي‌گويم! جالب است بدانيد كه طراح لباس تمام اين مردان خوش‌پوش و البته پولدار دنيا، فردي ايراني است؛ «بيژن پاكزاد» كه با مارك معروف «بيژن» اين روزها در دنيا به‌عنوان يكي از مشهورترين طراحان لباس مردانه، براي خود فرمانروايي پديد آورده و در حال حاضر از فروش لباس‌هاي مردانه و عطر و ادكلن‌هايش سالانه بيش از ۳۰۰ ميليون دلار درآمد دارد.
 فكر مي‌كنيد چگونه مي‌توان سليقه اين همه مرد خوش لباس را تامين كرد و لبا‌س‌هايي را طراحي كرد كه آنها را براي خريد از نقاط دور و نزديك دنيا، به فروشگاه بزرگ و زيباي لباس‌هاي مردانه بيژن كشد؟ بايد در چنين مجموعه‌اي، لباس‌هاي مردانه، مطابق با هر نوع سليقه و فرهنگي وجود داشته باشد تا نظر مشتريان را برآورده كند. بيژن در اين باره مي‌گويد: «لباس يك ستاره سينما بايد با يك قاضي دادگاه متفاوت باشد، وقتي لباس را براي فردي طراحي مي‌كنم بايد بدانم كه او در آن لباس چه خواهد كرد.» اين يك اصل در طراحي و انتخاب لباس است. در انتخاب لباس مناسب اولين قدم اين است كه شما به شخصيت‌تان، شغل‌تان و مكاني كه قرار است از آن لباس استفاده كنيد، نيم نگاهي بيندازيد و بر اين اساس لباس مورد نظرتان را انتخاب كنيد. مردان شيك‌پوش مي‌دانند در چه موقعيتي چه لباسي بپوشند.
 ● بهاي خوش‌تيپي را بپردازيد، قربان!
 حكايت طنزي وجود دارد كه مي‌گويد خانم‌ها براي رفتن به خريد، آب دادن به گل‌هاي باغچه، بيرون گذاشتن سطل زباله و گرفتن بسته پستي لباس شيك مي‌پوشند ولي مردان فقط هنگام رفتن به عروسي و يا مراسم ترحيم لباس رسمي مي‌پوشند. بيژن پاكزاد در اين باره مي‌گويد: «مردان دوست دارند زيبا و خوش‌تيپ به نظر برسند ولي اغلب آقايان به سختي پول براي اضافه كردن يك لباس به جا رختي‌شان مي‌پردازند. خيلي از آقايان به سادگي لباس مورد نظرشان را از دوست‌شان قرض مي‌گيرند و در نهايت نتيجه اين است كه انتخاب‌هاي چنداني در كمد لباس‌شان ندارند.» بنابراين عادت كنيد كه براي خوش تيپي كمي پول خرج كنيد و بهايش را بپردازيد.
● رابطه لباس و موفقيت
 موفقيت در تجارت و فعاليت‌هاي حرفه‌اي، يكي از اهداف مهم بسياري از ‌آقايان است. يكي از دغدغه‌هاي اصلي موفقيت در موقعيت‌هاي حرفه‌اي، خوش‌پوشي است چون تاثير رواني قوي بر مخاطب شما مي‌گذارد. بيژن به آقايان توصيه مي‌كند: «اگر شما در موقعيتي شغلي با سر و لباس نامرتب و نامناسب ظاهر شويد، اين بي‌توجهي بر موقعيت شغلي‌تان، كارتان و معامله‌تان اثر منفي مي‌‌گذارد، به ويژه اگر براي نخستين بار مخاطب‌تان را ملاقات مي‌كنيد. بسيار مهم است كه شما در نظر مخاطب زيبا جلوه كنيد و در اولين برخورد احساس خوبي را در او به وجود آوريد و اين بخشي از موفقيت و تاثيرگذاري شما را خلق خواهد كرد. پيش از ترك منزل برنامه روزانه‌تان را كنترل كنيد و اگر قرار ملاقات حرفه‌اي و رسمي داريد، لباس‌هاي معمولي روزانه‌تان را كنار بگذاريد و لباس‌هاي رسمي‌تر را انتخاب كنيد.»
 ● خوش‌پوشي، آموختني است
 بيژن مي‌گويد: «يكي از لذت‌هاي شغل من كه طراحي لباس براي آقايان است، اين است كه روزي همان آقايان پسربچه‌هاي خود را براي طراحي و يا خريد لباس نزد من مي‌آورند و يا من براي مردان ميانسالي لباس مناسب شغل و سن‌شان طراحي مي‌كنم كه زماني در جواني مجبور بودم مطابق با سن و سال كم‌شان لباس‌هايشان را به گونه‌اي ديگر طراحي كنم.» يكي از مشكلات لباس پوشيدن آقايان اين است كه از همان كودكي زماني كه نوجوان و پسربچه بوده‌اند طرز لباس پوشيدن را از پدران خود نياموخته‌اند و گاهي پسرهاي نوجواني را مي‌بينيم كه با لباس‌هاي مناسب يك مرد ميانسال ديده مي‌شوند كه به دل نمي‌نشيند و يا به هيچ وجه مناسب سن و موقعيت اجتماعي‌شان نيست. بسياري از كودكان خوش‌پوشي را از والدين و به‌ويژه از پدر خود مي‌آموزند.
 ● توصيه بيژن به مردان خوش‌لباس
 رنگ‌ها را بشناسيد و بدانيد چه رنگ‌هايي به شما مي‌آيد، چه رنگ‌هايي با چه رنگ‌هايي هماهنگي دارد و چه رنگ‌هايي مخالف چه رنگ‌هايي است و بر اين اساس لباس‌هايتان را انتخاب كنيد.


روزنامه سلامت

 


خوش لباسي وافزايش اعتماد بنفس

آيا لباسهايتان بـشما اعـتماد به نفس ميدهد؟ منظورمان اين نيست كه به طرزي خودنمايانه و پر زرق و بـرق لباس بپوشيد. منظور ما اين است كه به طريقي لباس بپوشيد كـه بـاوقـار و اعتـمـاد بـه نفس جلوه كنيد. قسمتي از اين مسـئـله بـه رفتار شما بستگي دارد، اما بخشي ديگر به ايـن بسـتـگي دارد كـه لبـاسهـايي بپوشيد كه مناسب و بــرازنده ي شما بوده و به چشم بيايد. مهم اين است كه تـا جـايي كــه مي توانيد سعي كنيد عالي به نظر بياييد، حـال در هر مكاني كه باشيد. با رعايت نكات زير ميتوانيد بـه طـريـقـي لــباس بپوشيد كه اعتماد به نفستان را بالا ببرد. خواهيد ديد كه چطور با تغييراتي بسيار جزئي و كوچك، نظر اطرافيان را به كلي نسبت به خودتان عوض خواهيد كرد، تا جايي كه نظر خودتان نيز در رابطه با خودتان تغيير خواهد كرد.
 ● اندازه لباس
 اندازه و مناسب بودن لباستان، براي حس اعتماد به نفس بسيار مهم است. ژاكت مثال بسيار خوبي است. يك ژاكت شل و گشاد باعث مي شود كثيف و نامرتب جلوه كنيد. ژاكتي كه اندازه تان باشد شما را تميزتز و مرتب تر نشان ميدهد و باعث ميشود با اعتماد به نفس بيشتري بايستيد و راه برويد. در اينجا نمونه هاي ديگري نيز براي شما مطرح م يكنيم تا ببينيد هر لباسي در چه اندازه اي باشد به شما اعتماد به نفس خواهد داد.
▪ شلوار: شلوار مناسب آن شلواري نيست كه چسبِ تنتان باشد، بايد به سايزتان باشد. فكر نكنيد اگر شلوار دقيقاً اندازه تان باشد، انحناهاي بدنتان را مشخص خواهد كرد، بلكه شما را نسبت به شلوارهاي گشاد لاغرتر و صاف تر نشان خواهد داد.
▪ ژاكت، كت، پيراهن و بالاپوش: پوشيدن بالاپوش هايي كه در قسمت كمر تنگ ميشود، كمك مي كند كه هيكلتان موجدار و متناسب ديده شود و زنانه تر است. به ياد داشته باشيد كه لباسهايي كه بيش از حد گشاد و شل و ول هستند، شما را كوتاه قد تر و نامرتب تر نشان مي دهند.
▪ كفش: گاهي اوقات پوشيدن كفش هاي پاشنه بلند باعث لنگ زدنتان مي شود و كسي آن را نمي پسندد. اما اگر كفشي را انتخاب كنيد كه مناسب و برازنده ي شما باشد، اگر پاشنه ي بلندي داشته باشد باعث مي شود كه بلندقدتر، لاغرتر و جذابتر تر به نظر برسيد.
 ▪ جواهرات: يكي از سريعترين و موثرترين راه ها براي داشتن ظاهري زيبا و پرجلوه استفاده از جواهرات است. انداختن گردن بند، دستبند و گوشواره هاي پهن باعث جلوه بيشتر شما مي شود و توجه شوهرتان را به سمتتان جلب مي كند.
● رنگ لباس
 سر تا پا مشكي پوشيدن باعث مي شود كه لاغرتر و صاف تر جلوه كنيد. اما پوشيدن لباسهاي رنگي به ديگران نشان م يدهد كه شما از اينكه به چشم بياييد نمي ترسيد. همچنين لباسهاي رنگي كمك مي كند تا قسمت هايي را كه نمي خواهيد مورد توجه قرار بگيرند را بپوشانيد. در اينجا به نكات ديگري در زمينه ي رنگ لباس اشاره ميكنيم.
▪ تركيب رنگها: مجبور نيستيد تا رنگ همه چيز را با هم سِت كنيد. پوشيدن تاپ نارنجي بسيار جالب است، اما اگر آن را با يك شلوار شكلاتي، ذغالي يا بورگاندي ست كنيد جلوه ي بهتري به آن خواهد داد. صورتي را با خاكستري يا آبي نفتي سِت كنيد، جالب خواهد شد. طوري لباس بپوشيد كه خودتان احساس اعتماد به نفس كنيد. اگر با پوشيدن رنگ روشن تر براي بالاتنه و رنگ تيره تر براي پايين تنه احساس بهتري داريد، به هر طريقي شده همين كار را انجام دهيد.
● نكات آرايشي
تاثيري كه روي ديگران مي گذاريد، به نحوه ي آرايش و اصلاح شما نيز تا حد زيادي بستگي دارد. حتي لباسهاي گران قيمت و عالي هم اگر ناخن هايتان شكسته و لب پريده باشد و يا ابروهايتان اصلاح نشده و نامرتب باشد جلوه اي نخواهد داشت. حتي اگر آرايش هم نكنيد، رژلب و ريمل هم نزده باشيد، اصلاح شدن صورتتان در زيباييتان تاثير شگرفي دارد. به نكات زير دقت كنيد.
 ▪ تميز كردن ناخن ها: چه خودتان ناخن هايتان را مانيكور مي كنيد، و چه به سالن هاي آرايشي براي اين منظور مراجعه مي كنيد، سعي كنيد ناخن ها و پوستتان هميشه مرتب و تميز باشد.
 ▪ مراقبت از موها: به طور مداوم به آرايشگر مراجعه كنيد تا موهايتان را مرتب كند. اگر موهايتان توي صورتتان مي ريزد، ميتوانيد از سنجاق سرهاي زيبا براي عقب نگاه داشتن آن استفاده كنيد. ريشه ي موهايتان را هميشه رنگ كنيد. و هر از گاهي مدل موهايتان را تغيير دهيد تا جلوه كنيد.
▪ ابروهايي زيبا: داشتن ابروهايي مرتب و تميز در زيبايي صورتتان تاثير شگرفي دارد. براي برداشتن و اصلاح ابروهايتان به آرايشگاه مراجعه كنيد.
▪ آرايش: اصلاً نيازي به آرايش كردن نيست، اما اگر اصرار داريد هميشه آرايش ملايم انجام دهيد. رژلبي كمرنگ يا كمي رژگونه صد چندان به زيبايي شما خواهد افزود .


بيرتك

 


چگونه عيب هاي بدن خود را با لباس مناسب بپوشانيد

● خانم ها ، چه لباسهايي شما را بلندتر نشان مي دهد
 شما با پوشيدن كفش هاي پاشنه بلند مي توانيد تنها چندين سانتي متر به قد خود بيفزاييد. درست است كه آنها بسيار عالي هستند و شما را بلندتر نشان مي دهند، اما قطعا پاي شما را اذيت مي كنند و به آن آسيب مي رسانند. پس اگر مي خواهيد كه بلندتر به نظر برسيد، به اين نكات توجه كنيد:
 ● شلوار:
 يافتن شلوارهايي كه شما را بلندتر نشان مي دهد، خيلي ساده است.
 شلوارهاي پاچه گشاد و بلند باعث مي شود تا بلندتر به نظر برسيد. راه راه هاي باريك روي پارچه، چين يا خط اتوي جلوي شلوار نيز تاثير بسيار خوبي دارد.
 ● دامن :
 دامن هاي كوتاه باعث مي شود كه هر زني بلندتر به نظر برسد.
حتما لازم نيست كه دامن هاي بسيار كوتاه و ميني بپوشيد، يك دامن با قدي درست روي زانو بسيار عالي است. اگر شما كوتاه قد هستيد، پوشيدن دامن هاي بلندتر باعث مي شود كه كوتاهتر به نظر برسيد، مثل اينكه درون يك چاله ايستاده ايد!
 ● پيراهن:
پيراهن هايي كه كمر آنها بالاتر است (Empire-waist) و بالاتنه خيلي كوتاهي دارند، باعث مي شود كه پايين تنه شما بلندتر به نظر برسد. اين مدل پيراهن نيز اگر تا بالاي زانو باشد، تاثيرخيلي بهتري دارد.
 ● پلوور و پوشش بالا تنه:
يقه هاي هفت با راه يا نوار عمودي، نيم تنه بالايي شما را بلندتر نشان مي دهد. پلوورهاي بلند و تنگ نيز موجب مي شود تا بلندتر به نظر بياييد.
 ● ژاكت، كت و مانتو:
ژاكت ها ،كت ها و مانتوهاي بلندتر، موجب مي شود كه كوتاهتر ديده شويد. يك مدل كوتاه و مناسب را انتخاب كنيد. مانتو تا زانو با شلواري كمي آزاد شما را در حد خوبي بلند قد تر نشان مي دهد.


ايران سهراب

 


خوش‌لباس‌ها چگونه مي‌روند سر كار؟

مي‌گويند وقتي براي مصاحبه شغلي مي‌رويد، حسابي به تيپ و قيافه‌تان برسيد و بهترين لباس‌هايتان را بپوشيد چون گرچه توانايي‌هاي شما در گزينش شما براي آن شغل مهم‌ هستند ولي حتما قبول داريد كه هيچ‌كس از كارمند شيك‌پوش و مرتب بدش نمي‌آيد. روان‌شناسان اعتقاد دارند كه ظاهر افراد در مصاحبه‌هاي شغلي در انتخاب آنها براي آن شغل موثر است. اين راهنمايي‌ها را بخوانيد تا به آقا و خانمي شيك‌پوش و آراسته در محل كارتان تبديل شويد...
 ● ۷ توصيه به آقايان
۱) لباس‌هايتان را جور كنيد: شب قبل و يا دست كم صبح روزي كه مي‌خواهيد به محل كارتان برويد، لباس‌هايتان را با هم جور كنيد. به لباس‌هايي كه مي‌خواهيد بپوشيد، اندكي بينديشيد. اين خيلي اشتباه است كه لباس‌هاي داخل كمد و يا روي تخت را
زير و رو كنيد و لباسي را فورا به تن كنيد كه روي بقيه است و يا كمتر از بقيه چروك است. اگر فرصت كافي براي هماهنگ كردن يك شلوار و پيراهن مناسب در نظر بگيريد، مي‌توانيد آنها را سر فرصت اتو كنيد.
 ۲) شلوارهاي ارتشي و پيلي‌دار، ممنوع: يك آقاي شيك و خوش‌لباس، شلوار مناسبي در محل كارش مي‌پوشد. شلوارهاي ارتشي به رنگ خاكي و يا سبز مناسب محل كار رسمي شما نيست. شلوارهاي پيلي‌دار را هم كنار بگذاريد. بهتر است در محل كار شلوارهايي بپوشيد كه از جلو صاف باشند.
 ۳) به سايزتان توجه كنيد: بسياري از آقايان يا شلوارهايي مي‌پوشند كه كوتاه است و يا خيلي تنگ و گشاد روي پاهايشان مي‌نشيند. اول ببينيد سايز شما چند است و پس از آن با كمك يك خياط زبردست، شلواري مناسب سايز اندام‌تان بدوزيد.
 ۴) با رنگ‌ها بازي كنيد: اگر عادت داريد يك رنگ پيراهن را با يك رنگ شلوار هميشه بپوشيد، بايد بگوييم كه وقت آن است كه براي آنكه آقاي خوش‌تيپي باشيد، اندكي با رنگ‌ها بازي كنيد. پيراهن سفيد و يا آبي‌كم‌رنگ و پيراهن‌هاي راه‌راه براي محيط كار مناسب‌اند.
 ۵) به كفش و كمربندتان نگاه كنيد: قرار نيست شما يك كفش و يا كمربند را آن قدر استفاده كنيد تا پاره شود. بهتر است چند جفت‌ كفش و چند عدد كمربند داشته باشيد و آن را با لباس‌هاي گوناگون بپوشيد. وقتي كفش يا كمربند شما كهنه باشد، ديگر آن را در محل كار استفاده نكنيد بلكه آن را براي مهماني‌ها و گردش‌هاي خانوادگي غيررسمي كنار بگذاريد.
 ۶) ساعت‌هاي فلزي بهترند: براي رسميت بخشيدن به تيپ خود در محل كار، ساعت‌هايي با بند نقره و يا استيل بپوشيد اما اگر حاضر نيستيد علاقه قديمي‌تان را به ساعت‌هاي بند چرمي كنار بگذاريد، يك ساعت بند چرمي با طرحي محكم و مردانه برگزينيد.
 ۷) كيف پول‌هاي باريك: يك آقاي شيك‌پوش در محل كارش، كيف پول بزرگ و حجيمي‌ را در جيب پشت شلوارش نمي‌چپاند، به جاي آن كيف پول‌هاي باريك و قدي براي محل كار مناسب‌ترند، براي مدارك‌تان هم مي‌توانيد يك كيف مخصوص كارت‌ها و مدارك تهيه كنيد و آن را در كيف دستي‌تان بگذاريد.
 ● ۷ توصيه به خانم‌ها
 ۱) كفش و جوراب تيره بپوشيد: شايد شماره كفش شما بالاي ۴۰ باشد، در اين صورت جزو خانم‌هاي بزرگ‌پا به شمار خواهيد رفت. براي اينكه پاهايتان كوچك‌تر به نظر بيايند، كفش‌ها و جوراب‌هايي به رنگ تيره انتخاب كنيد. فراموش نكنيد به‌طور كلي كفش‌ها و جوراب‌هاي تيره براي محيط كار رسمي مناسب‌ترند.
 ۲) جين نپوشيد: اگر شما وكيل خانم و يا كارمندي در يك شركت بازرگاني هستيد و يا يك خانم استاد دانشگاه هستيد، بايد در محل كارتان رسمي لباس بپوشيد. بنابراين جين‌ها را از لباس‌هاي محل كارتان حذف كنيد. شلوارهاي پارچه‌اي با اتو و راه‌هاي ظريف عمودي به رنگ‌هاي خاكستري و مشكي و سرمه‌اي به ظاهر شما رسميت بيشتري مي‌بخشند.
 ۳) صندل نپوشيد: صندل به هيچ‌وجه مناسب پوشيدن در محل كار نيست. صندل‌ها بيشتر براي مهماني‌هاي زنانه مناسب‌اند. به جاي صندل به سراغ كفش‌هاي رسمي‌تر برويد كه بسته‌تر هستند. شما مي‌توانيد اين كفش‌ها را تخت انتخاب كنيد و يا پاشنه‌هاي سه‌‌سانتي را برگزينيد. اگر دوست) از كمر بند باريك استفاده كنيد.
 ▪ زنان چاق
۱) لباسهاي يكدست يكرنگ بپوشيد.
 ۲) از كت و ژاكت بلند با دكمه هاي باز استفاده كنيد.
 ۳) از روسري شالي استفاده كنيد.
 ۴) گردنبند دراز شما را لاغر تر ميكند.
 ۵) كفش پاشنه بلند بپوشيد.
 ۶) لـبـاس يقه هفت و قلبي شكل، گـردن را كشـيـده تـر ميكند.
 ۷) ژاكت بلند بدون اپل بپوشيد.
 ۸) لباسهاي تيره رنگ بپوشيد.
 ● نكات ست كردن لباس براي مردان...
 ▪ مردان قد بلند
 ۱) لباسهاي يكدست يكرنگ نپوشيد.
 ۲) لباسها و شلوارهاي زيپدار نپوشيد.
 ۳) كـت و شـلوار بـا خـطـوط راه راه بـا خـطـوط عـمــودي و كراوات باريك و ژاكت كه طولش تا روي كمر است نپوشيد.
 ▪ مردان قد كوتاه
 ۱) كفش بوت و ساق بلند نپوشيد آنها شما را قد بلندتر نميكنند.
 ۲) شلوار پاچه كوتاه و يا پاچه تا شده نپوشيد.
 ۳) لباس آستين دار به تن كنيد.
 ۴) از نقش و نگار عمودي راه راه عمودي و شلوار راسته و كراوات باريك استفاده كنيد.
 ▪ مردان لاغر
 ۱) كراوات باريك و پيراهن و يا تيشرت يقه هفت نپوشيد.
 ۲) لباسهاي براق و با خطوط عمودي و چسبان نپوشيد.
 ۳) كت و شلوار اپل دار بپوشيد.
 ۴) شلوار بگي بپوشيد.
 ۵) پلوور حجيم و يقه اسكي بپوشيد.
 ▪ مردان چاق
 ۱) ژاكت اپل دار نپوشيد.
 ۲) كراوات زرق و برق دار نزنيد.
 ۳) دكمه پيراهن را تا انتها و بالا نبنديد.
 ۴) ساعت باريك به دست نكنيد.
 ۵) پلوور حجيم و يقه اسكي نپوشيد.
 ۶) بلوز و پيراهن يقه هفت نپوشيد.
 ۷) شلوار تنگ نپوشيد.
 ۸) لباس با خطوط عمودي و كراوات يكرنگ استفاده كنيد.
 ۹) از لباسهاي تيره رنگ استفاده كنيد.
 ▪ مردان شكم بزرگ
 ۱) جليقه و يا هر چيزي كه روي شكم بيافتد و به آن فشار بياورد را نپوشيد.
 ۲) شلوار را روي شكم خود نياوريد.
 ۳) لباسهاي براق و يا روشن نپوشيد.
 ۴) لباسهاي گشاد و تيره رنگ بپوشيد.
 ۵) كراوات پهن بزنيد كه تا خط كمر بلند باشد.
 ۶) ژاكت و شلوار يكرنگ بپوشيد.


پارسي فا


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۳۲:۳۸ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]
درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری