مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11452
دیروز : 33302
افراد آنلاین : 37
همه : 4339934

 

فايل‌هاي Word و PowerPoint را همراه با فونت جابجا كنيد

گزارشي را در MS Word با كلي زحمت و دقت تايپ كرده‌ايد ولي به دليل نداشتن چاپگر آن را براي چاپ كردن به جاي ديگري مي‌بريد، فايل را باز مي‌كنيد و با كمال تعجب مي‌بينيد كل فايل بهم ريخته است. البته سناريوي بدتري نيز ممكن است اتفاق بيافتد، مي‌خواهيد در همايشي فايل پاورپوينتي را كه به دقت محتوي آن را آماده كرده‌ايد، را نمايش دهيد، وقتي فايل را باز مي‌كنيد، تمام صفحه آرايي و جملات از اسلايد‌ها بيرون رفته‌اند.
علت آن است كه صفحه آرايي متن تايپ شده با يك سري از فونت‌ها كه روي كامپيوتر مبداء نصب است، تنظيم شده است. با انتقال فايل روي كامپيوتر ديگر و متعاقب آن باز شدن آن فايل، نرم‌افزار ورد متوجه مي‌شود كه فونت‌هاي فايل بر روي سيستم موجود نيست و تصميم مي‌گيرد كه آنها را با يك سري فونت ديگر جايگزين كند، در نتيجه صفحه‌آرايي شما بهم مي‌ريزد.
يك راه غير اصولي اينست كه تمامي فونت‌ها را همراه فايل خود ببريد و آنها را روي كامپيوتر مقصد نصب كنيد يا بعنوان مثال اگر فايلي را ايميل مي‌كنيد فونت‌هاي استفاده شده در آن فايل را هم بفرستيد تا قبل از خواندن آن را نصب كنند!!
راه حل ديگري نيز وجود دارد. مي‌توانيد از فونتي‌ استفاده كنيد كه مطمئن هستيد روي همه ويندوز‌ها به صورت پيش فرض وجود دارد مانند فونت Tahoma .

اما علاوه برراه حل هاي فوق در نرم‌افزارهايWord و PowerPoint نيز براي اين منظور تنظيمي وجود دارد كه به صورت خودكار فونت‌هايي كه در فايل‌ها استفاده شده است را همراه خود ذخيره و در سيستم‌هاي ديگر شناخته مي‌شود و هر كجا كه فايل خود را باز كنيد اين فونت‌ها همان لحظه در سيستم پردازش مي‌شوند بدون آنكه نياز به نصب فونت باشد، در نتيجه صفحه‌آرايي فايل نيز بهم نمي‌ريزد.

تنظيم در Word

از منوي Tools گزينه Options را انتخاب و به سربرگ Save برويد. مطابق شكل ۱ تنظيمات را انجام دهيد.

تنظيم در PowerPoint

از منوي Tools گزينه Options را انتخاب و به سربرگ Save برويد. مطابق شكل ۲ تنظيمات را انجام دهيد.

نكته :

توجه داشته باشيد كه براي هر فايل اين تنظيم بايد جداگانه صورت گيرد و بعد از تنظيم كردن حتما بايد يكبار فرمان Save را بزنيد تا فونت‌ها ذخيره شوند.

اما چرا طراحان Word اين گزينه را به صورت پيش فرض در حالت انتخاب قرار نداده‌اند؟

چون حجم فايل‌ها افزايش مي‌يابد و براي فونت‌هايي كه روي همه سيستم‌ها نصب است مانند Tahoma اينكار لازم نيست.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۶ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نكات كليدي استفاده از پاورپوينت


تا بحال شنونده چند سخنراني بوده ايد كه واقعا توجه شما را جلب كرده است. سخنران را در آن توانا ديده ايد و مطلب ارائه شده را گويا و مفيد يافته ايد. احتمالا تعداد كمي. به واقع علت چيست.
 
رموز يك پرزانتاسيون خوب چيست و در هنگام ارائه مطلب به يك جمع بايد به چه نكاتي توجه كرد.
 
امروزه در اكثر سخنراني هاي علمي از نرم افزار پاورپوينت استفاده ميشود. استفاده درست و بجا از پاورپوينت ميتواند كمك زيادي به موثر بودن ارائه مطلب كند ولي اگر به درستي از آن استفاده نشود تنها مخل بوجود آمدن يك ارتباط درست و مناسب بين سخنران و شنونده است. در بعضي از سخنراني ها به نظر ميرسد اگر سخنران كلا پاورپوينت را كنار بگذارد و فقط حرف بزند بسيار موثر تر خواهد بود.
 
نكته اول و شايد مهمترين نكته در سخنراني ها اينست كه پاورپوينت در محوريت پرزانتاسيون نيست. اصل قرار دادن پاورپوينت بزرگترين اشتباهي است كه اكثريت سخنرانان مرتكب آن ميشوند. آنها فراموش ميكنند كه پاورپوينت در خدمت آنها است نه آنها در خدمت پاورپوينت. پاورپوينت كمك به سخن است و فرع است نه اصل. بسياري از سخنرانان خود را كسي ميدانند كه بايد مطالبي را كه در پاورپوينت نوشته شده توضيح دهند. اينطور نيست. اصل، سخناني است كه سخنران ارائه ميدهد و پاورپوينت فقط با كمك گرفتن از يك سري داده هاي تصويري سعي ميكند به فهم مطلب كمك كند. فراموش نكنيد. شما سخنران هستنيد. شما و سخنان شما بايد در مركز توجه باشد نه اسلايدهاي شما و نه حتي دست نوشته هاي شما.
 
آماده كردن يك سخنراني
 
مهمترين قسمت يك سخنراني متن آن است نه ظاهر آن. البته ظاهر خوب به درك مطلب كمك ميكند ولي يك سخنراني زيبا اما بدون محتوا به چه دردي ميخورد. پس ابتدا سعي كنيد محتواي سخنراني خود را تنظيم كنيد. در باره چه مطلبي قصد داريد صحبت كنيد. چه اندازه در باره آن مطلب ميدانيد. ابتدا سعي كنيد تازه ترين مطالب را در مورد سخنراني مطالعه كنيد. اين سخنراني ميتواند يك فرصت خودآموزي براي خود شما باشد. بايد بدانيد شنوندگان شما از لحاظ علمي در چه حدي هستند تا بتوانيد مطلب متناسب و در حد آنها را تهيه كنيد. مسلما مطالبي كه بايد براي دانشجويان تهيه شود با مطالبي كه بايد براي متخصصان امر گفته شود متفاوت خواهد بود.
 براي سخنراني خود يك مسير و جريان منطقي در نظر داشته باشيد. ميتوانيد در ابتدا از اهميت موضوع و اينكه قصد داريد چه مطالبي را منتقل كنيد صحبت كنيد. بعد مطالب را بگوييد و در آخر خلاصه كنيد كه چه چيزي به حضار گفته ايد. اگر شنوندگان از اول بدانند شما قصد داريد آنها را به كجا ببريد آرام مينشينند و با شما همراه ميشوند وگرنه در تمام طول سخنراني ذهن آنها دنبال اين مطلب است كه شما در كل ميخواهيد چه بگوييد و اين آنها را خسته كرده و مانع جذب مطلب شما ميشود. اول و آخر سخنراني مهمترين قسمت هاي آن هستند و بيشترين تاثير را در شنونده ميگذارند. پس بايد قوي ترين قسمت سخنراني باشند. مهمترين پيام ها را در اين قسمت ها بگذاريد.
 بعد از مشخص كردن قالب كلي مطلب و اينكه دقيقا راجع به چه چيزي ميخواهيد صحبت كنيد ميتوانيد صفحات پرزانتاسيون خود را با پاورپوينت تهيه كنيد.
 
نكات مهم در تهيه يك پاورپوينت خوب
 
در تهيه يك پاورپوينت مناسب دو نكته اهميت بسيار دارد
 
سخنراني جاي بمباران اطلاعاتي حضار نيست. يكي از اشتباهات رايج سخنرانان اينست كه سعي ميكنند در زمان كوتاه سخنراني حجم بالايي از اطلاعات را ارائه دهند. سياست بهتر اينست كه چند نكته مهم و كليدي را در نظر بگيريد و سعي كنيد آن نكات را بيشتر توضيح داده و روشن تر كنيد. پس سعي كنيد از حداقل اسلايد ها استفاده كرده و در طول سخنراني نكات مهم را تكرار كنيد.
 
سخنراني يك ابزار شنيداري و پاورپوينت يك ابزار ديداري است. در حين سخنراني شما با حرف زدن سعي ميكنيد مطلب مورد نظرتان را به شنونده منتقل كنيد. حال اگر صفحات پاورپوينت همان گفتار شما را بصورت نوشته نشان دهد نه تنها چيزي به پرزانتاسيون شما اضافه نكرده است بلكه ميتواند تا حدود زيادي مخل آن هم باشد. وقتي يك اسلايد نمايش داده ميشود حضار قبل از اينكه به شما گوش دهند اول شروع به خواندن مطالب آن صفحه ميكنند. وقتي خواندن آنها تمام شد تازه شروع ميكنند به گوش دادن به شما. در اين حين قسمتي از سخنان شما شنيده نميشود. از آن بدتر قبل از آنكه چيزي را بگوييد آنها آن را از روي اسلايد خوانده اند و عملا گفتار شما مطلبي زائد به نظر خواهد رسيد. پس در اينجا پاورپوينت است كه دارد سخنراني ميكند نه شما.
 
راه حل اين مشكل اينست كه از قدرت واقعي نمايش ديداري يعني تصوير استفاده كنيم. تفاوت تلويزيون و راديو اين نيست كه تلويزيون گفته ها را بصورت نوشته نشان دهد بلكه چيزي كه تلويزيون به راديو اضافه ميكند تصوير و فيلم است. بهترين كمكي كه صفحات پاورپوينت ميتوانند به سخنان ما بكنند اينست كه چيزي را كه سخن نميتواند به شنونده القا كند از طريق تصوير بگويد. متاسفانه اكثريت قريب به اتفاق اسلايدهاي پاورپوينت كه در سخنراني ها ميبينيم فقط نوشته هستند. دليل آن هم ساده است. تهيه نوشته راحت تر از تهيه يك تصوير يا فيلم است. اگر ميخواهيد از قدرت واقعي پاورپوينت استفاده كنيد سعي كنيد بيشتر از تصوير استفاده كنيد و تا حد امكان نوشته ها را كم كنيد. از تصاوير با كيفيت استفاده كنيد. اگر تصاوير شما كيفيت پاييني دارند همان بهتر كه اصلا آنها را نشان ندهيد.
 
نكات مهم ديگري كه بايد در تهيه صفحات به آنها توجه شود عبارتند از
 
اندازه حروف : نوشته هاي اسلايد را طوري بنويسيد كه دورترين بيننده هم بتواند آنها را به راحتي بخواند. نوشته هاي كوچك فقط صفحه را پر ميكنند. سعي كنيد از فونت كوچكتر از ۲۴ استفاده نكنيد.
 
فونت : از فونت هاي مناسب استفاده كنيد. فونت هاي مناسب آنهايي هستند كه به راحتي قابل خواندن هستند. از استفاده از فونت هاي عجيب و غريب و يا به فرم ايتاليك امتناع كنيد. براي عنوان از فونت هاي Arial يا Verdana استفاده كنيد و براي خطوط بعدي ميتوانيد از Times New Roman استفاده كنيد.
 
رنگ : در هر اسلايد براي نوشته ها حداكثر از دو رنگ استفاده كنيد. اسلايدهاي رنگارنگ موجب كاهش توجه بيننده به متن ميشود. در اسلايدهاي متوالي رنگ يا نوع فونت نوشته ها را تغيير ندهيد و سعي كنيد در تمان صفحات از يك روال ثابت استفاده كنيد.
 
زمينه : براي متن و نوشته ها از رنگ هاي متضاد استفاده كنيد تا خواندن راحت تر باشد. مثلا زمينه سياه يا آبي تيره و نوشته سفيد يا زرد يا زمينه سفيد و نوشته سياه. البته زمينه تيره بهتر است چون توجه بيننده را بيشتر به مطلب جلب ميكند.
 
سادگي : ساده ترين بهترين است. سعي كنيد تا حد ممكن از انيميشن هاي پاورپوينت كه كلمات نوشته شده را به شكل هاي عجيب و غريب وارد اسلايد ميكنند دوري كنيد. استفاده از اين انيميشن ها تمركز حضار را بشدت بهم ميزند. بهتر است پديدار شدن و محو شدن كلمات پيچيده ترين انيميشن شما باشد.
 
هماهنگي : سطر هاي نوشته را با هم نشان دهيد نه تك تك.
 
سعي كنيد در هر اسلايد از كلمات كمتري استفاده كنيد. صفحات را پر از مطلب نكنيد. حضار بايد بيشتر به شما گوش دهند نه محتويات پاورپوينت را بخوانند. اسلايد هاي شلوغ را هيچ كسي نميخواند. بسياري از اسلايد ها را ميتوان با حداكثر چند كلمه ساخت. در هر صفحه حداكثر از چهار سطر و در هر سطر حداكثر از چهار كلمه استفاده كنيد.
 
در نوشته ها از كلمات كليدي استفاده كرده و سعي كنيد از نوشتن جملات كامل اجتناب كنيد.
 
بعد از نوشتن تمام متون، مجددا با دقت آنرا خوانده و غلط هاي املايي را تصحيح كنيد. غلط املايي اعتماد حضار را به سخنران مخدوش ميكند.
 
تمرين
 
از قبل، سخنراني را تمرين كنيد. با اين كار مشكلات خود را كشف كرده و آنها را برطرف ميكنيد. يكي از روش هاي كمك كننده اينست كه سخنان خود را ضبط كرده و به آن گوش دهيد. از رايجترين مشكلات سخنران ها اينست كه زمان را رعايت نكرده و موجب ميشوند رئيس جلسه چند بار به آنها تذكر دهد. با اين تذكرات هم دقت سخنران و هم توجه حضار كم ميشود و در آخر، سخنران ممكن است مجبور شود سخنراني را نيمه تمام رها كند. سعي كنيد در تمرين سخنراني، آنرا زودتر از زمان تعيين شده تمام كنيد
 
نكات مهم يك اجراي مناسب
 
بهترين مطالب حتي در بهترين قالب ها اگر به درستي در صحنه سخنراني اجرا نشوند تاثير كافي را در حضار نخواهد داشت. نكات مهم در يك اجراي خوب عبارتند از
 
در جلوي حضار شما مانند يك هنرپيشه هستيد. بايد خوب به نظر برسيد. لباس مرتب و مناسب بپوشيد. ظاهر شما و حركات شما تاثير زيادي در جلب توجه حضار دارد.
 
آرام و بلند و شمرده صحبت كنيد. تند تند صحبت كردن اجازه درك مطلب را از حضار ميگيرد. كسي كه با تون پايين صحبت ميكند مانند اين است كه به حرف هاي خود شك دارد. حضار به سخنان چنين فردي خوب توجه نميكنند.
 
پشت ميز خود را پنهان نكنيد. با تمام قد رو به حضار بايستيد تا بتوانيد از Body language يا صحبت با بدن استفاده كنيد. منظور از صحبت كردن با بدن وضعيتي است كه شما در حين سخنراني مي ايستيد، راه ميرويد، از دست هاي خود و حتي از شكل صورت خود براي بيان مطلب استفاده ميكنيد.
 
يكي از مشكلات سخنرانان بخصوص سخنرانان تازه كار اضطراب قبل و يا در حين سخنراني است. اشتباه نكنيد. بقيه نيامده اند كه در باره علم شما قضاوت كنند. آمده اند چيزي ياد بگيرند. مطمئن باشيد كه در جلسه سخنراني، شما در مورد مطلب از همه حضار بيشتر حضور ذهن داريد. پس نگران و مضطرب نباشد و با اعتماد به نفس سخنراني خود را ارائه دهيد.
 
بدترين وضعيتي كه يك سخنران ميتواند به خود بگيرد اينست كه به حضار پشت كرده و از روي پرده، نوشته هاي خودش را بخواند.
 
بعضي سخنران ها هم گرچه رو به حضار هستند ولي سر خود را پايين گرفته و سعي ميكنند نوت هايي را كه از قبل نوشته اند بخوانند يا از روي مانيتور نوشته هاي اسلايدها را بخوانند. اين كار هم بشدت به ارزش سخنراني لطمه ميزند. از روي نوشته هاي اسلايد نخوانيد. اگر قرار به خواندن باشد، حضار بهتر از شما آنها را ميخوانند. سعي كنيد متن سخنراني را از قبل حفظ كرده و در حين سخنراني رو به حضار و چشم در چشم آنها سخنان خود را بگوييد.
 
البته ميتوانيد رئوس مطالب را از قبل نوشته و براي اينكه مطمئن باشيد نكته اي از قلم نميافتد گاهگاهي به آنها نگاه كنيد ولي از روي نوشته هايتان نخوانيد. اگر نكته اي هم از قلم افتاد زياد نگران نباشيد. شما ماشين نيستيد.
 
تون صحبت خود را بر حسب مطلب كم و زياد كنيد. گاهي اوقات بلند صحبت كنيد و گاهي به ناگهان شدت صداي خود را كاهش دهيد. اين يكي از رمز هاي سخنرانان بزرگ است. با بالا و پايين بردن تون صداي خود در لحظات مناسب ميتوانيد توجه حضار را بيشتر به مطالب مهم بحث جلب كنيد.
 
بين صحبت هايتان در لحظاتي براي چند ثانيه مكث كنيد. اين مكث ها در لحظات مهم سخنراني به حضار چند ثانيه فرصت ميدهد تا راجع به مطلبي كه گفته ايد كمي فكر كرده و آنرا خوب در ذهن خود جايگزين كنند.
 
با حضار تماس چشمي داشته باشيد. از قانون سه استفاده كنيد. به چشم هر يك از حضار سه ثانيه نگاه كنيد. هر چند وقت يكبار هم به كل حضار نگاه كنيد.
 
تكرار سخنان كليشه اي در ابتداي سخنراني مانند اينكه “صحبت راجع به … به من واگذار شده است” و يا “در اينجا ميخواهم ابتدا از وقتي كه به من داده شده تشكر كنم و …” مناسب نبوده و فقط وقت با ارزش جلسه را ميگيرد.
 
مسير سخنراني شباهت زيادي به يك مقاله دارد كه در ابتداي آن مقدمه است و سپس اصل مطلب و سپس نتيجه گيري قرار ميگيرد. از اين مسير پيروي كنيد.
 
در صورت لزوم ميتوانيد براي جلب توجه بيشتر حضار نكات طنز ظريفي را در متن سخنراني بگنجانيد ولي اگر در يك فرهنگ ناآشنا سخنراني ميكنيد در اين مورد بسيار مراقب باشيد. گاهي اوقات چيزي كه به نظر شما طنز است به نظر بعضي از حضار ممكن است توهين باشد.
 
زماني را كه براي ارائه مطلب به شما داده شده است رعايت كنيد. تذكر مكرر رئيس جلسه به شما مبني بر تمام شدن وقت، ارزش سخنراني شما را كم ميكند و ممكن است در نهايت شما را مجبور كند تا سخنراني خود را نيمه تمام رها كنيد.
 
در آخر سخنراني از حضار به خاطر توجهشان تشكر كنيد.
 
نكات مهم تكنيكي
 
در استفاده از سخت افزارهاي سالن سخنراني به نكات مهم زير توجه كنيد
 
ممكن است پاورپوينت يا فيلم يا نوشته روي كامپيوتر شما به درستي نمايش داده شود ولي به همان صورت روي كامپيوتر سالن ديده نشود. پس قبل از شروع سخنراني حتما يك بار كل صفحات پاورپوينت خود را بر روي كامپيوتر سالن سخنراني ببينيد و بخصوص از اجرا شدن صحيح فيلم ها و تصاوير و فونت نوشته ها اطمينان حاصل كنيد.
 
ممكن است پروژكتور سالن به درستي ميزان نشده باشد و قسمتي از مطالبي كه بايد نمايش داده شود بيرون از پرده بيفتد. براي پيشگيري از اين وضعيت در حين طراحي صفحه بايد سعي كرد دور صفحه كمي خالي باشد تا اگر پروژكتور ميزان نبود چيزي از قلم نيفتد.
 
قبل از شروع سخنراني تلفن همراه خود را خاموش كرده يا در حالت ساكت بگذاريد. زنگ زدن تلفن در وسط سخنراني وجهه خوبي ندارد.
 
فايل هاي مربوط به پاورپوينت خود را از روي كامپيوتر خود بر روي يك سي دي نوشته و با استفاده از سي دي آنها را به كامپيوتر سالن منتقل كنيد. انتقال اطلاعات با استفاده از فلش مموري درست نيست. علت اينست كه به علت اينكه فلش مموري هاي زيادي از طرف ديگر سخنرانان به كامپيوتر سالن متصل ميشوند احتمال آلوده شدن اين كامپيوتر به ويروس زياد است و اين ويروس ها به راحتي به فلش مموري شما منتقل و سپس از طريق آن به كامپيوتر شخصي شما وارد ميشوند. ويروس ها نميتوانند از كامپيوتر سالن به روي سي دي بروند.
 
در حين سخنراني براي عوض كردن صفحات سعي كنيد تا از موس وايرلس استفاده كنيد تا مجبور نباشيد نزديك به كيبورد يا ماوس پشت ميز ميخكوب شويد.
 
هميشه براي سخنراي خود يك نقشه پشتيبان داشته باشيد. بهترين نقشه پشتيباني اينست كه كل سخنراني خود را از قبل حفظ كنيد و يا حداقل، مطالب آنرا بصورت نوشته هم داشته باشيد تا چنانچه احيانا كامپيوتر يا سيستم هاي الكترونيك سالن دچار اشكال شدند شما بتوانيد سخنراني خود را ادامه بدهيد.
 
“دكتر مهرداد منصوري”
 
iranorthoped.ir


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۵ ] [ مشاوره مديريت ]

 

 

آشنايي با اسلايد رهبر ( Slide Master ) در پاورپوينت


كار با Slide Master
 
تعربف : Slide Master يا اسلايد رهبر به اسلايدي گفته مي شود كه تنظيمات انجام گرفته بر روي آن به طور خودكار بر همه اسلايدها اعمال شود .
 
توضيح : فرض كنيد كه شما يك نمايش با ۶ اسلايد ايجاد كرده ايد . اگر به طور مثال بخواهيد بالاي همه اسلايدها آرم شركت را اضافه كنيد به جاي آنكه اين عمل را در هر اسلايد به طور جداگانه انجام دهيد مي توانيد به Slide Master مراجعه كرده و با اضافه كردن آرم شركت به Slide Master مطمئن باشيد كه تغيير انجام شده به همه اسلايد ها انجام خواهد شد .
 
براي دسترسي به Slide Master از منوي View گزينه Master و سپس گزينه Slide Master را كليك مي كنيم .
 
بعد از انجام تغييرات در Slide Master براي برگشت به حالت عادي از منوي View گزينه Normal را انتخاب كنيد و مشاهده كنيد كه تغييرات انجام شده بر همه اسلايد‌ها اعمال شده است .
 
نكته ۱ : دقت داشته باشيد كه آنچه در Slide Master بعنوان راهنما تايپ شده است را نمي‌توانيد تغيير بدهيد و اگر بخواهيد مثلا نام شركت را در Slide Master وارد كنيد بايد متن را در داخل يك Text box درج كنيد.
 
نكته ۲ : در داخل Slide Master مي‌توانيد يك Animation يا يك Action Button‌‌ قرار دهيد و محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نحوه انجام تنظيمات Slide Show از پنجره Setup Show


به گزينه Setup Show از منوي Slide Show توجه نماييد :
 
در پنجره باز شده گزينه هاي مختلفي طبقه بندي شده اند كه با تنظيم اين موارد مي توان نحوه نمايش را سفارشي كرده و امكاناتي را هنگام نمايش حذف يا اضافه نماييم.
 
Show Type:
 
اگر بخواهيم اسلايدها را به صورت تمام صفحه (Full Screen) نمايش دهيم كه پيش فرض هم همين گزينه است Present by a Speaker-Full Screen را فعال مي كنيم.
 
دراين حالت در نماي Slide Show كليلك راست انجام شده و يكسري كليدهاي عملياتي خود اسلايد در پايين صفحه سمت چپ مشاهده خواهد شد.
 
چنانچه بخواهيم اسلايدها به صورت پنجره نمايش داده شود گزينه Browser by an Individual را انتخاب مي كنيم.
 
با انتخاب Browser at a Kiosk-Full Screen حالت نمايش مانند گزينه اول يعني تمام صفحه است با اين تفاوت كه در اين حالت كليك راست و كليدهاي عملياتي در اسلايد ديده نخواهند شد.
 
Show Option:
 
چنانچه بخواهيم نمايش اسلايدها بعدازاتمام به صورت پيوسته تكرار گردد گزينه Loop Continually Until “ESC” را انتخاب مي كنيم،نمايش اسلايدها تا زماني كه كليد ESC از صفحه كليد فشارداده شود ادامه مي يابد.گزينه Show Without narration در صورت فعال بودن نمايش اسلايد را با صداي سخنران كه قبلا ضبط شده پخش مي كند.براي ضبط صداي سخنران از منوي Slide Show گزينه Record Narration را انتخاب مي كنيم.
 
براي ارائه نمايش بدون انيميشن گزينه Show Without Animation را انتخاب مي كنيم و چنانچه بخواهيم انيميشن ها هنگام ارائه اسلايدها اجرا گردند اين گزينه را غير فعال مي كنيم.
 
در ليست Pen Color رنگ دلخواه را براي قلمي كه هنگام نمايش اسلايد از آن مي خواهيد استفاده كنيد انتخاب نماييد.استفاده از Pen Color هنگام ارائه براي تاكيد روي موضوعات مهم اسلايد استفاده مي شود.
 
Show Slides:
 
اگر بخواهيم تمام اسلايدهاي نمايش نشان داده شوند شماره اولين اسلايد را در كادر From و شماره آخرين اسلايد را در كادر To وارد مي كنيم.بطور مثال از اسلايد ۵ تا ۱۲ گزينه Custom Show كه غير فعال ديده مي شود براي سفارشي كردن شماره اسلايدها در نمايش است.مثلا اگر بخواهيم شماره اسلايد به صورت زير نمايش داده شود ۱,۵,۸,۲,۱۲,۱۵ يعني ترتيب نمايش را مي خواهيم خودمان تعيين كنيم.
 
براي فعال كردن اين گزينه در پنجره Setup Show وارد منوي Slide Sho