مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3521
دیروز : 3843
افراد آنلاین : 15
همه : 5297853

 

- طرز ايستادن و حركات بدن

صحيح ايستادن نشان دهنده اعتماد به نفس است. محكم بايستيد. حركات بيش از حد ممكن است حواس مخاطبان را پرت كند.
 
طبيعتا در هنگام ايستادن دستان خود را در كنار بدن قرار مي‌دهيد. براي تاكيد بر روي نكات مهم، از حركاتي استفاده كنيد كه آهسته و دقيق و در عين حال طبيعي باشند.
 
به عاداتي كه ممكن است داشته باشيد، توجه كنيد؛ عاداتي مثل دست روي دست انداختن، تكيه دادن به ديوار يا با خودكار به جايي زدن. اين كارها نيز مي‌تواند حواس مخاطبان شما را پرت كند يا به آنها بگويد كه شما (نسبت به موضوع) بي‌علاقه و يا اينكه دستپاچه‌ايد.
 
سخنراني خود را در مقابل آينه تمرين كنيد تا نحوه اجرا و حركات بدن خود را بررسي كرده و در صورت لزوم آنها را تغيير دهيد. شيوه‌هاي متفاوتي را مورد آزمايش قرار دهيد تا در مجموعه حركات و ژست‌هاي خود به آن هماهنگي كه با آن احساس راحتي مي‌كنيد، برسيد و همان را در برابر حضار به كار ببريد.
 
 
- حالت چهره
 

وجود صميميت در حالت و حركات چهره‌ كمك مي‌كند تا رابطه‌اي گرم و مثبت با مخاطبان خود بوجود آوريد. خنده‌اي كه شما به چهره داريد به مخاطب مي‌فهماند كه شما هم يك انسان و قابل اعتماديد، و بدين ترتيب به آنان اين فرصت را مي‌دهد كه نظرات شما را بپذيرند.
 
حالت چهره شما بيانگر حال و هواي سخنان شماست و مخاطبتان را در سخنراني درگير مي‌كند.
 
 
- لباس مناسب
 

انتخاب خوب لباس كمك مي‌كند تا براي مخاطب خود احترام قايل شويد. قبل از حضور در محل سخنراني، نظر ديگران را در رابطه با نحوه انتخاب لباس و نيز تناسب آن با مناسبت مربوطه جويا شويد.
 
 
- رسا بودن صدا
 

گاهي آهنگ و لحن كلام اثري به مراتب قويتر از محتواي آن دارد. با تمرين كردن، احساس و انرژي را به صداي خود بيفزاييد. شما مي‌توانيد با رعايت موارد زير، گفتار خود را تنوع ببخشيد:
 
بالا بردن و پايين آوردن صدا
 
تغيير دادن سرعت كلام به منظور تهييج مخاطب
 
استفاده از مكث و سكوت بجاي گفتن «آه»، «اووم»، «راستش»
 
كم و زياد كردن دانگ صدا براي تاكيد بر روي نكات مهم و درگير نمودن مخاطب
 
انرژي بخشيدن به صدا به اين منظور كه صدا خسته‌كننده و بي‌روح نباشد،

تمرين روزانه و ضبط صدا براي پي بردن به نكات نيازمند تغيير
 
 
- درگير كردن مخاطب
 

با پرسيدن سوال، صحبت مستقيم و علاقه‌مند كردن مخاطبان، آنان را در سخنراني خود درگير كنيد. اين كار باعث مي‌شود با مخاطب خود يك ارتباط راحت برقرار كنيد.
 
با استفاده از جملاتي جذاب در ابتداي كار، عكس، نقشه يا بخش‌هايي از يك فيلم، و يا درخواست كمك از خود حضار، آنها را در بحث خود شركت بدهيد.
 
 
- شوخ طبعي
 

غرض از شوخي اين نيست كه نقش يك كمدين را بازي كنيد بلكه به اين وسيله بايد فضايي آرام را بوجود بياوريد و با مخاطب خود مزاح كنيد. شوخي مي‌تواند وجه تمايز يك سخنراني معمولي و يك سخنراني عالي به حساب آيد.
 
اگر در گفتار خود كمي شوخي به خرج دهيد، مخاطب پي مي‌برد كه شما نيز انسانيد و در عمل نيز يادگيري انسان هنگام انبساط خاطر بيشتر است. سعي كنيد در سخنان خود داستان‌هاي شخصي و وقايع جاري را بگنجانيد تا سخنراني‌تان خشك نباشد.
 
 
- كنترل اضطراب
 
 
اكثر افراد از سخنراني در جمع هراس دارند، حتي بيشتر از مرگ. همه هنگام صحبت در برابر جمع به ميزان معيني اضطراب دچار مي‌شوند، اما نكته اينجاست كه نبايد به اين اضطراب پايان داد بلكه بايد آن را كنترل كرد.
 
درست قبل از ايراد سخنراني چند نرمش تنفسي عمقي انجام بدهيد تا كمي آرامش پيدا كنيد.
 
از اضطراب خود براي هيجان بخشيدن به سخنراني خود استفاده نماييد.
 
به خاطر داشته باشيد كه از شما براي ايراد سخنراني دعوت شده است چرا كه شما حرف مهمي براي زدن داشته‌ايد.
 
همه خواستار موفقيت شما هستند.
 
- صحبت كردن در جمع مهارتي است كه شما مي‌توانيد آن را با تمرين و ممارست بياموزيد. مهار كردن اضطراب و نيز تمرين و تكرار فنون فوق در سخنراني‌ مي‌تواند برايتان موفقيت به همراه آورد.

http://www.globalmojri.com/world-with-presenter-gary/rhetoric-of-professional-regulations/miracle-of-creation-with-his-hands-drmjrygry/default.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۹:۳۰ ] [ مشاوره مديريت ]

 

اگر شما مي خواهيد سخنراني كنيد، و درامد كسب نماييد يا اصولا درجمع بخواهيد به راحتي صحبت نماييد نكات بسيار ريزي وجود دارند كه مي توانند به شما كمك كنند. اين مقاله براي سخنرانان حرفه اي و كساني كه مي خواهند درامدي ازسخنراني كسب كنند، نوشته شده است.
 

ازهرچيزي صحبت نكنيد
 
من قبل از سخنراني روي مباحث وقت ميگذارم، مخاطبانم را مي شناسم و مخاطبان به چه چيزي توجه دارند. من مي توانم درمورد سخنرانان قبلي نظرارائه دهم و نكات مهم كليدي ان ها را با نكات سخنراني خودم تلفيق كنم. اين كار من كمك مي كند تا با مخاطبان ارتباط نزديك برقراركنم و انها نيز همه چيز رابه يكديگر ارتباط دهند.
 

صحبت هاي خود را روان بيا ن كنيد. مخاطبان را درگير صحبت هاي خود كنيد.
 
يكي از مديران يكي از شركت هاي بزرگ ايران كه در انتهاي سخنراني ام با او صحبت كردم ازمن پرسيد سعي دارم بفهمم كه شما درسخنراني خود چه كرديد، شما كارچشمگير و خاصي انجام نداديد اما مخاطبان را مطيع خود ساخته بوديد. اين يك تشويق عالي براي من بود. ازنظرمن، مشخصه ي اصلي يك سخنراني موفق، مخاطبان و عكس العمل انهاست. من در ان جا حضور نداشتم تا خود را به همگان بنمايانم و يا سخنان خود را پيچيده و غير قابل فهم جلوه دهم. من كارهاي زيادي انجام دادم اما هيچ كدام مشخص نبود و اين روشي است كه يك سخنران بايد داشته باشد. مخاطبان كاملا جذب و درگير سخنان شده بودند واين چيزي است كه مد نظر ماست .
 
من روشي طبيعي و راحت براي سخنراني دارم، انعطاف پذير و تنظيم شده. به هرحال گر چه جنبه هايي وجود دارد كه مي توانم انها را بهبود بخشم اما روش كارم براي مخاطبانم موثر است. مي خواهم واقعا خودم باشم، خون گرم و جالب و جذاب .
 

آنقدر شاد باشيد در زمان سخنراني كه ازشادي شما همه لبخند بزنند.
 
اين بدين معني نيست كه پشت تريبون لطيفه براي مخاطبان تعريف كنيد من با اين كار شديدا مخالفم، سخنراني دركارخود حرفه اي عمل مي نمايد كه بدون ايراد لطيفه و جك با صحبت هاي جذابش مخاطبان را تا اخرين لحظه سراپا گوش و سرشار از شادي نمايد.
 
من براي ايجاد خنده راه هاي زيادي دارم . اصولا خنده واقعي به مخاطبان بايد درلحظه و يك ان صورت گيرد. اگر از قبل حفظ كرده باشيد و بيان نماييد شايد مخاطبان بخندند اما خنده انها مصنوعي است و ديگر اينكه من براي خنداندن مخاطبان روش منحصربه فرد و خاص خود را دارم سعي نماييد تقليد سخنرانان ديگر را جهت طنزگويي انتخاب نكنيد.
 

يك دفتر مخصوص سخنراني تهيه كنيد.
 
دقترمخصوص دفتري است كه مطالب نغز و يا داستان هاي مرتبط با موضوع سخنراني را دران مي نويسيد كه هرزمان كه سخنراني داشتيد به ان دفتر رجوع كرده و مطلبي را با توجه به موضوع سخنراني دران بيابيد.
 

مطلب هاي هر سخنراني را جدا تهيه فرماييد.
 
سعي كنيد مطلب هرسخنراني را جداگانه و به صورت كليدي در كاغذي يادداشت نماييد اين باعث مي شود هر از گاهي كه فراموش كرديد سريع نگاه كوچكي به كاغذ انداخته وموضوع يادتان بيايد.
 

نهراسيد كه موضوع سخنراني خود را به ديگران بيان نماييد.
 
وقتي به ديگران موضوع سخنراني خود را مي گوييد شما را به عنوان يك سخنران حرفه اي مي بينند. عنوان اگر از شما سوال كردند كه خودتان را معرفي كنيد بگوييد من سخنران حرفه اي هستم و چند سخنراني مهم انجام داده ام .
 
پرشور وپر انرژي، با اعتماد به نفسي قوي، خونسردي و صبوري خود را در مقابل افراد سخت و عصبي حفظ نمائيد. مهارت درايجاد هوش هيجاني، ديدار، سلام، احوال پرسي و صحبت كردن از مباحث مهم سخنراني است كه حق مخاطبان است كه بدانند كه شما قرار است در چه موضوعاتي سخنراني كنيد.
 
باهمه مخاطبان خود سعي كنيد ارتباط برقرار نمائيد.
 
با مخاطبان خود ارتباط صميمي برقراركنيد به ان ها نشان دهيد كه دوستشان داريد. يعني طوري ارتباط برقراركنيد كه حرف هاي انها را بزنيد.
 

براي سخنراني خود زمان را مد نظر بگيريد.
 
بهتراست انقدر متبحرانه سخنراني كنيد كه راس زمان معين شده صحبت خود را با پاياني دل انگيز متوقف نمائيد قبل از اينكه به شما تذكر دهند اگر احيانا نتوانستيد صحبت خود را به پايان زيبايي برسانيد سخن خود را سريع پايان ببريد. مخاطبان از سخنراناني بيشتر از زمان تعيين شده بيزارند، حتي اگر بهترين سخنران باشيد .
 

روستايي باشيد يعني به روستاها و حومه ها سفركنيد.
 
اگر تا به حال به يك سخنراني فكرنكرده ايد، اين كار را حتما انجام دهيد. سخنراني خود را به شهرها محدود نكنيد. نيازي نيست تا در يك هتل 5 ستاره حضور يابيد تا يك سخنران حرفه اي شناخته شويد .
 

ممكن است مخاطبان شما روستايي باشند.
 
ديدگاه يك فرد روستايي به شهر و پايتخت متفاوت است سعي نماييد درهنگام سخنراني مطالب و داستان هايي را بيان نماييد كه با روحيه انها سازگاري داشته باشد و بتوانيد ارتباط خوبي برقرارنماييد. روستايي هميشه يك فرد دوست داشتني با قلبي ساده است.

http://www.globalmojri.com/world-with-presenter-gary/rhetoric-of-professional-regulations/memorable-speech-to-the-sumptuous/default.aspx


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۹:۲۹ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي تدريس ، سخنراني ، گويندگي ، گفتگو و مناظرات

۳۰ - مديريت بر جلسات سخنراني ها ، همايش ها و كلاس هاي درس

۱۲

كليات برگزاري جلسه

نامه اي براي صورت جلسات مديريت

مديريت محترم حتما با من هم انديشه هستيد كه يكي از مهمترين ابزار مديريتي در سازمان ها تعيين، ثبت، به روز آوري و پيگيري تا حصول نتيجه مصوبات مديريتي است و يكي از عوامل مناسب براي ارزيابي عملكرد مديران ميزان پيشرفت اين مصوبات است. با اين حال آسيب هايي به اين مهم ممكن است وارد شود. چندي پيش بنده به عنوان مشاور مديريت يكي از سازمان هاي معتبر نامه اي مختصر به مدير ارشد سازمان نوشتم و نكاتي را در آن برشمردم كه پيامد ارزيابي پيشرفت وضعيت مصوبات مديريتي آن سازمان بود. يادآوري مي گردد اين مصوبات در نرم افزار ثبت و رصد مي شود و نكات مورد نظر بنده كه در صورت بي توجهي مي تواند به عنوان آسيب به سامانه مديريتي سازمان لطمه بزند به شرح زير بود:

1- مديران در برخي موارد منتظر جلسات بعدي با مديريت ارشد هستند و اجراي برخي از مصوبات بدين سبب متوقف مانده است.

2- برخي از مصوبات حين اجرا تغيير مسير داده، به گونه اي ديگر اجرا شده، متوقف گرديده، از دستور كار خارج شده يا اينكه بلاتكليف باقي مانده است.

3- مصوبات مشترك براي دو يا چند واحد سازماني به درستي پيش نرفته و همكاري هاي فيمابين در چنين مواردي مناسب نبوده است.

4- برخي مديران هنگام ارسال پيش نويس يا اصل صورت جلسات به آن كم توجه بوده و تازه در گزارش هاي پيشرفت اشاره داشته اند كه متن مصوبه بدين شكل درست نبوده است.

5- پايگاه داده مصوبات مديريت كه در دبيرخانه ايجاد شده است با نواقصي همراه است و نياز به تكميل و توسعه دارد تا بتوان در آينده گزارش هاي ماهانه، منظم و بهتري ارايه شود.

آيا جلسات شما هم اين گونه است؟

شايد براي شما هم پيش آمده باشه كه وقتي در جلسه اي شركت مي كنيد و جلسه تموم مي شه اعضاي جلسه درباره مصوبات و ديگر حرف هايي كه در جلسه زده شده، گپ و گفت هاي خودماني و غيررسمي دارند تا به مرور محيط جلسه را ترك كنند.  به نظر من اين يك جور بازخورد گرفتن سريع از نتايج جلسه و كاري بسيار پسنديده است.

ديروز جلسه اي داشتيم درباره بيانيه خط مشي، چشم ان