stDate~>">چرا فروشنده نمي‌تواند مشتري راغب را جذب نمايد ؟
لوله فروش Sales Funnel
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 3437
دیروز : 1950
افراد آنلاین : 14
همه : 5159826

 

 

آشنايي با اسلايد رهبر ( Slide Master ) در پاورپوينت


كار با Slide Master
 
تعربف : Slide Master يا اسلايد رهبر به اسلايدي گفته مي شود كه تنظيمات انجام گرفته بر روي آن به طور خودكار بر همه اسلايدها اعمال شود .
 
توضيح : فرض كنيد كه شما يك نمايش با ۶ اسلايد ايجاد كرده ايد . اگر به طور مثال بخواهيد بالاي همه اسلايدها آرم شركت را اضافه كنيد به جاي آنكه اين عمل را در هر اسلايد به طور جداگانه انجام دهيد مي توانيد به Slide Master مراجعه كرده و با اضافه كردن آرم شركت به Slide Master مطمئن باشيد كه تغيير انجام شده به همه اسلايد ها انجام خواهد شد .
 
براي دسترسي به Slide Master از منوي View گزينه Master و سپس گزينه Slide Master را كليك مي كنيم .
 
بعد از انجام تغييرات در Slide Master براي برگشت به حالت عادي از منوي View گزينه Normal را انتخاب كنيد و مشاهده كنيد كه تغييرات انجام شده بر همه اسلايد‌ها اعمال شده است .
 
نكته ۱ : دقت داشته باشيد كه آنچه در Slide Master بعنوان راهنما تايپ شده است را نمي‌توانيد تغيير بدهيد و اگر بخواهيد مثلا نام شركت را در Slide Master وارد كنيد بايد متن را در داخل يك Text box درج كنيد.
 
نكته ۲ : در داخل Slide Master مي‌توانيد يك Animation يا يك Action Button‌‌ قرار دهيد و محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نحوه انجام تنظيمات Slide Show از پنجره Setup Show


به گزينه Setup Show از منوي Slide Show توجه نماييد :
 
در پنجره باز شده گزينه هاي مختلفي طبقه بندي شده اند كه با تنظيم اين موارد مي توان نحوه نمايش را سفارشي كرده و امكاناتي را هنگام نمايش حذف يا اضافه نماييم.
 
Show Type:
 
اگر بخواهيم اسلايدها را به صورت تمام صفحه (Full Screen) نمايش دهيم كه پيش فرض هم همين گزينه است Present by a Speaker-Full Screen را فعال مي كنيم.
 
دراين حالت در نماي Slide Show كليلك راست انجام شده و يكسري كليدهاي عملياتي خود اسلايد در پايين صفحه سمت چپ مشاهده خواهد شد.
 
چنانچه بخواهيم اسلايدها به صورت پنجره نمايش داده شود گزينه Browser by an Individual را انتخاب مي كنيم.
 
با انتخاب Browser at a Kiosk-Full Screen حالت نمايش مانند گزينه اول يعني تمام صفحه است با اين تفاوت كه در اين حالت كليك راست و كليدهاي عملياتي در اسلايد ديده نخواهند شد.
 
Show Option:
 
چنانچه بخواهيم نمايش اسلايدها بعدازاتمام به صورت پيوسته تكرار گردد گزينه Loop Continually Until “ESC” را انتخاب مي كنيم،نمايش اسلايدها تا زماني كه كليد ESC از صفحه كليد فشارداده شود ادامه مي يابد.گزينه Show Without narration در صورت فعال بودن نمايش اسلايد را با صداي سخنران كه قبلا ضبط شده پخش مي كند.براي ضبط صداي سخنران از منوي Slide Show گزينه Record Narration را انتخاب مي كنيم.
 
براي ارائه نمايش بدون انيميشن گزينه Show Without Animation را انتخاب مي كنيم و چنانچه بخواهيم انيميشن ها هنگام ارائه اسلايدها اجرا گردند اين گزينه را غير فعال مي كنيم.
 
در ليست Pen Color رنگ دلخواه را براي قلمي كه هنگام نمايش اسلايد از آن مي خواهيد استفاده كنيد انتخاب نماييد.استفاده از Pen Color هنگام ارائه براي تاكيد روي موضوعات مهم اسلايد استفاده مي شود.
 
Show Slides:
 
اگر بخواهيم تمام اسلايدهاي نمايش نشان داده شوند شماره اولين اسلايد را در كادر From و شماره آخرين اسلايد را در كادر To وارد مي كنيم.بطور مثال از اسلايد ۵ تا ۱۲ گزينه Custom Show كه غير فعال ديده مي شود براي سفارشي كردن شماره اسلايدها در نمايش است.مثلا اگر بخواهيم شماره اسلايد به صورت زير نمايش داده شود ۱,۵,۸,۲,۱۲,۱۵ يعني ترتيب نمايش را مي خواهيم خودمان تعيين كنيم.
 
براي فعال كردن اين گزينه در پنجره Setup Show وارد منوي Slide Show شده و اين گزينه را كه در آخر ليست منو قراردارد انتخاب مي كنيم.در پنجره باز شده بازدن دكمه New نام دلخواهي را براي نمايش مي دهيم كه اين نام را بعدا در پنجره Setup Show استفاده مي كنيم.
 
ليستي از نام و شماره اسلايدها درسمت چپ پنجره ديده مي شود حال با انتخاب هركدام و زدن دكمه Add اسلايد مورد نظر در صف نمايش قرار خواهد گرفت بدين صورت توانسته ايم ترتيب نمايش را به دلخواه خود انجام دهيم.
 
حال وارد پنجره Setup Show مي شويم و مشاهده مي كنيم كه نام داده شده به Custom Show در ليست آمده و اين گزينه فعال نشده است.
 
Advanced Slides:
 
اگربخواهيم نمايش اسلايدها تحت كنترل خودمان باشد يعني با كليك موس يا كليد Space اين كارصورت گيرد گزينه Manually را انتخاب مي كنيم.
 چنانچه بخواهيم اسلايد به صورت اتوماتيك وباتوجه به زمان تعيين شده براي نمايش هر اسلايد نشان داده شود گزينه Using Timing if Present را انتخاب مي كنيم. (در مورد زمان گذاري در درس بعد توضيح داده شده است.)
 
Multiple Monitors:
 
اگر كامپيوتر شما داراي چند Monitor مي باشد از ليست بازشونده گزينه Display Slide Show on را انتخاب كنيد.
 
Performance:
 
به منظور افزايش سرعت نمايش،گزينه Acceleration Use Hardware Graphics را فعال مي كنيم.همچنين با پايين آوردن كيفيت يا درجه وضوح نمايش از ليست بازشونده Slide Show Resolution سرعت نمايش افزايش پيدا مي كند.


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

چگونه در پاورپوينت عكس را بك گراند كنيم

استفاده از عكس براي پاورپوينت دو راه دارد كه عبارتند از:

١. استفاده از عكس براي تنها بك گراند يك اسلايد

٢. استفاده از عكس براي بك گراند تمامي گونه هاي اسلايد

مورد اول در مواقعي كاربرد داره كه شما در ميان پروژه پاورپوينتتون بخواين يك اسلايد بك گراندي مجزا داشته باشه

راه دوم: وقتي بخواهيد همه اسلايدها بگ گراندشون عوض بشود :

با تشكر از شاپرك

http://shaparakdesign

http://www.pptfa.com/?p=1830


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مراحل اخذ پايان نامه و قوانين مربوطه

1-      دانشجوياني كه 140 واحد درسي را گذرانده اند يا در پايان ترمي كه مشغول به تحصيل هستند 140 واحد را خواهند گذراند مي توانند جهت اخذ پايان نامه اقدام نمايند.

2-     موضوع پايان نامه براي هر دانشجو توسط يكي از اساتيد دانشكده داروسازي ارائه مي گردد. موضوع پايان نامه ها مي تواند به صورت مشترك بين اساتيد دانشكده و يا اساتيد دانشكده با ساير دانشكده ها  ارائه گردد. موارد استثناء در شوراي پژوهشي مطرح مي گردد.

3-      دانشجو بايد پس از اطمينان از انتخاب موضوع پايان نامه، فرم مخصوص ثبت پايان نامه كه در معاونت آموزشي و يا پژوهشي ويا بر روي سايت دانشكده داروسازي موجود است را با راهنمايي اساتيد راهنما تكميل نمايد و موارد آموزشي مندرج در فرم را به تآييد معاونت آموزشي برساند.

4-      پس از تكميل فرم پايان نامه بايستي موضوع پايان نامه در گروه مربوطه مصوب گردد.

5-      جهت تصويب نهايي پايان نامه پس از مصوب شدن درگروه فرم مربوطه ( پروپوزال پايان نامه ) بايستي به معاونت پژوهشي تحويل داده تا در شوراي پژوهشي بررسي شده و به تصويب نهايي برسد.

6-      جهت انجام پروسه بالا 2 ماه زمان در نظر گرفته شده است كه از كل زمان پايان نامه(حداقل يك سال) كسر خواهد شد.

http://pharmacy.sums.ac.ir/fa/vice-chancellor/research/dissertation-forms-and-regulations/thesis-registration-steps.html


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۴۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

شيوه دفاع از پايان‌نامه تحصيلي

دانشجويان مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد (فوق ليسانس) يا دكتري بايد در پايان دوره تحصيلي خود يك كار تحقيقي ارزشمند ارائه دهند تا نشان دهند كه صلاحيت علمي و پژوهشي لازم را پيدا كرده‌اند. بويژه در مقطع دكتري با نوشتن رساله اثبات مي‌كنند كه به حدي از رشد و كمال علمي رسيده‌اند كه قادرند با رعايت روش‌هاي علمي تحقيق، پژوهش‌هاي جديد انجام دهند، در مورد موضوعات رشته علمي خود اظهار نظر نمايند و با كشفيات جديد خود قلمرو و حوزه معرفتي رشته علمي مربوط را گسترش دهند.
 
از سوي ديگر كار پژوهشي دانشجو رابطه مستقيمي با قضاوت ديگران درباره شخصيت و توانايي علمي او دارد بنابراين دقت، توجه و همت زايدالوصف او را در اين مرحله حساس از دوره تحصيلي طلب مي‌كند. وقتي رساله يا پايان‌نامه تحصيلي به پايان رسيد بايد جمعي از صاحب‌نظران، استادان و متخصصان رشته تحصيلي دانشجو آن را ملاحظه نمايند و نظرات خود را درباره آن ارائه دهند. از اين رو پديده‌اي به نام دفاع از پايان‌نامه تحصيلي وجود دارد كه در واقع به منزله ارزيابي و سنجش توانايي علمي دانشجوست.
 


دانشگاه يا مؤسسه محل تحصيل دانشجو پس از پايان كار تحقيق وي اقدام به برگزاري جلسه دفاع مي‌نمايند. قبل از جلسه دفاع، گزارش تحقيق آماده شده به صورت دست‌نويس يا تايپ شده براي استادان و اعضاي جلسه دفاع ارسال مي‌گردد تا آن را مطالعه كنند.
 
شركت‌كنندگان در جلسه دفاع را افراد زير تشكيل مي‌دهند:
 
۱) هيأت داوراني كه متخصصان همان رشته بوده و معمولاه اساتيد داور ارجاع مي گردد.

4-      فرصت در نظر گرفته شده جهت داوري پايان نامه 3 هفته مي باشد.

5-      پس از كامل شدن روند داور، موارد مطرح شده از طرف اساتيد داور كه به معاون پژوهشي ارسال گرديده و يا به خود دانشجو تذكر داده مي شود مي بايست توسط دانشجو و با راهنمايي اساتيد راهنما بررسي و تصحيح شود وچنانچه نياز به پاسخگويي باشد از طريق معاونت پژوهشي مكاتبات لازم انجام پذيرد.

6-      پس از تكميل و تصحيح پايان نامه و جلب رضايت اساتيد داور از ايشان مجوز دفاع اخذ مي گردد.

7- جهت برگزاري جلسه دفاع گذراندن تمام واحد هاي تئوري و عملي و سپري شدن زمان يك سال ازتاريخ تصويب پايان نامه و يا با تائيد اساتيد راهنما 10ماه ضروري مي باشد به منظور تحصيل اطمينان، دانشجو بايد نامه چك شدن واحدها را از معاونت پژوهشي اخذنموده و به معاونت آموزشي تحويل دهد و پس از گرفتن پاسخ نامه اقدام به تعيين جلسه دفاع  نمايد.

8-      پس از مشخص شدن زمان دفاع دعوت نامه مربوطه از طرف معاونت پژوهشي به اساتيدراهنما  و داور ارسال مي گردد.

9- دعوت عمومي جهت شركت درجلسه دفاع توسط دانشجو در تابلوهاي اعلانات انجام مي شود.

10- جهت چگونگي ارائه پايان نامه با اساتيد راهنما هماهنگي لازم بعمل آيد.

11- پايان نامه طبق روالي كه در بخش ارزشيابي پايان نامه آمده است ارزشيابي مي گردد.

12 – پس از ارزشيابي پايان نامه واعلام نمره، سوگند نامه داروسازي توسط دانشجو در مقابل قرآن مجيد قرائت و امضاء شده وسپس هيئت ممتحنه نيز آن را امضاء مي نمايند.

13- صورتجلسه دفاع پايان نامه توسط معاونت پژوهشي تنظيم و به امضاء هيئت ممتحنه و همچنين شخص دانشجو مي رسد.

14- پس از گرفتن مجوزصحافي پايان نامه از اساتيد راهنما، اساتيد داور و معاون پژوهشي دانشكده،  پايان نامه بايد طبق قوانين مندرج در متد نگارش پايان نامه كه دركتابخانه دانشكده داروسازي موجود است صحافي گردد. استفاده از دو طرف كاغذ در پايان نامه صحافي شده بلامانع مي باشد.

جهت هريك از اساتيد راهنما، اساتيد داور، معاونت پژوهشي، رياست دانشكده و كتابخانه، يك پايان نامه صحافي شده در نظر گرفته شود. تحويل فايل PDF پايان نامه بر روي CD به اساتيد داور به جاي پايان نامه صحافي شده بلامانع مي باشد.

15- دانشجو بايد پس از صحافي پايان نامه و تاييد آن توسط اساتيد راهنما، اساتيدداور، معاونت پژوهشي و رياست دانشكده, فرم مربوط به تحويل پايان نامه از معاونت پژوهشي ويا از سايت دانشكده داروسازي بخش معاونت پژوهشي دريافت ودرمقابل تحويل پايان نامه امضاء هاي مربوطه را اخذ نمايد. فرم تكميل شده به معاونت پژوهشي عودت داده شود.

16- نمره پايان نامه از طرف معاونت پژوهشي پس از تحويل فرم تكميل شده ذكر شده در بند 14 به معاونت آموزشي اعلام مي گردد. دانشجو بايد مراتب فارغ التحصيلي خود را از طريق معاونت آموزشي دنبال كند.

http://pharmacy.sums.ac.ir/fa/vice-chancellor/research/dissertation-forms-and-regulations/defense-session.html


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۶ ] [ مشاوره مديريت ]


شيوه نامه نگارش و تدوين پاياننامه
دانشجويي
تهيه و تنظيم نهايي
مركز آموزش عالي علمي-كاربردي جهاد دانشگاهي شعبه شيراز
سال 1388
وزارت علوم تحقيقات و فناوري
دانشگاه جامع علمي كاربردي
مركز آموزشعالي علمي- كاربردي جهاد دانشگاهي شيراز
مقدمه
يكي از اهداف نگارش پاياننامه ، آشنايي دانشجويان گرامي با نحوه نگارش و تنظيم مطالب درباره يك موضوع
علمي است. در اينجا تمام نكتههاي لازم را نميتوان بيان كرد، اما براي ايجاد هماهنگي در تدوين پاياننامهها،
لازم است دانشجويان گرامي نكتههاي ذكر شده را در نگارش پاياننامه رعايت كنند.
ترتيب صفحات پاياننامه
صفحاتي كه بدون شماره به ترتيب زير در ابتداي پاياننامه قرار ميگيرند.
- صفحۀ بسم ..ا.
- صفحه عنوان (مطابق فرم نمونه)
- تقديم (در يك صفحه)
- تشكر و قدرداني
- چكيده فارسي به همراه كليد واژه
- صفحاتي كه با حروف ابجد (الف – ب - ج....) شماره گذاري ميشوند.
- فهرست مطالب
- فهرست علائم و نشانهها
- فهرست جداول
- فهرست نمودارها، عكسها و نقشهها
- صفحاتي كه با عدد شماره گذاري مي شوند
- از صفحه مقدمه شمارهگذاري با اعداد شروع ميشود
- صفحاتي كه بدون شماره در انتهاي پاياننامه قرار ميگيرند.
- واژهنامه
- ضمائم
ترتيب و شرح مطالب
-1 روي جلد: اجزاي روي جلد به شرح زير از بالا به پايين شامل :
-1 نشان دانشگاه
-2 نام دانشگاه: دانشگاه جامع علمي - كاربردي جهاد دانشگاهي شعبه شيراز
-3 مقطع تحصيلي
-4 رشته
-5 گرايش
-6 عنوان
-7 نگارنده (نام دانشجو)
-8 استاد راهنما
-9 سال و ماه دانشآموختگي
-2 صفحه بسم اللهالرحمن الرحيم به شكل ساده صفحه آرايي شود و از رسم چارچوب و تزيينات مختلف
خودداري شود.
-3 صفحه عنوان در اين صفحه بر خلاف روي جلد نام استادان مشاور ذكر مي شود
در يك صفحه (اختياري) (Dedication) -4 تقديم
در يك صفحه (اختياري) (Acknowledgments) -5 تقدير و تشكر
-6 چكيده فارسي شامل واژگان كليدي (شامل هدف، روش، نتايج، نتيجه گيري و واژگان كليدي در يك
صفحه)
(Table of Contents) -7 فهرست مطالب
بعد از چكيده به ترتيب فهرست مطالب، فهرست علامتها و نشانهها، فهرست جدولها، فهرست
شكلها و ساير فهرستها قرار مي گيرند.
- در فهرست مطالب، صفحههاي اوليه پاياننامه(تقدير، تقديم، چكيده و ...) ذكر نميشوند؛- فهرست مطالب
شامل فهرست جدولها، شكلها، مخففهاو نشانهها عنوانها، فصلها، بخشها و زير بخشهاي هر پاياننامه با ذكر
صفحه اول و عنوان مربوط ميآيد؛
- عنوانهاي فهرست مطالب بايد مانند عنوانهاي خود متن باشد؛
- در فهرست مطالب عنوانهاي فرعي كه زير مجموعه عنوانهاي اصلي هستند، با تورفتگي پس از آنها قرار
مي گيرند؛
- فهرستهاي مطالب، جدولها، شكلها، علامتها و نشانهها و ساير فهرستها با حروف الفبا شمارهگذاري ميشوند.
-8 فهرست جدولها
-9 فهرست نمودارها، عكسها و نقشهها
-10 فهرست مخففها، علامتها و نشانهها
-11 مقدمه و اهداف
- مروري بر مطالعات انجام شده
- مواد و روشها
- نتايج
- نتيجهگيري و پيشنهادها
-12 فهرست مراجع فهرست مراجع، قبل از پيوستها ميآيد و برخلاف پيوستها، شماره صفحه آن در ادامه
شماره صفحههاي متن اصلي پاياننامه است.
-13 پيوستها درصورتيكه پاياننامه داراي چند پيوست باشد باحروف الفبا از يكديگر جدا مي شوند.
(درصورت لزوم)
-16 واژهنامه به صورت الفبايي، انگليسي به فارسي يا فارسي به انگليسي تنظيم ميشود.
راهنماي تفصيلي براي نگارش
دانشجوي گرامي، در صفحات بعد به طور مفصل در مورد نحوه نگارش پايان نامه و همچنين
توضيحات كاملي در مورد تنظيم فهرست مراجع و شيوه قرار گيري فهرست مراجع، جهت اطلاع و
استفاده شما تدوين شده است.
أ
فهرست مطالب
عنوان صفحه
فهرستجدوله.ا......................................................................................................................................................... ج
فهرستنمودارها ........................................................................................................................................د
فهرستشكلها........................................................................................................................................................... ه
فهرست نقشهها ..........................................................................................................................................و
فصل اول : مقدمه
1-1 چگونه پاياننامه خود را حروفچيني كنيم.؟................................................................................................ 1
2-1 كاغذ و چا . پ....................................................................................................................................................... 2
3-1 چگونه از اين نمونه استفاده كنيم؟................................................................................................................ 2
1-3-1 متن خود را جايگزين اين متن كنيد. ........................................................................................ 3
4-1 شمارهگذار . ي........................................................................................................................................................ 3
1-4-1 شمارهگذاري صفحهها.................................................................................................................................... 3
2-4-1 شمارهگذاري موضوعه.ا................................................................................................................................. 3
3-4-1 شمارهگذاري پيوستها ..................................................................................................................... 3
5-1 پانويس(پاورقي.).................................................................................................................................................. 4
5-2 مشخصات نسخه الكترونيكي پايان نامه ....................................................................................................... 4
فصل دوم: چگونگي استفاده ازتصوير در متن
1-2 جدو . ل.................................................................................................................................................................... 5
2-2 نمودا .ر.................................................................................................................................................................... 6
3-2 رابطهها و فرمولها............................................................................................................................................... 6
ب
4-2 شكل/عك . س.......................................................................................................................................................... 7
5-2 نقشه........................................................................................................................................................ 7
فصل سوم: تنظيم فصل جديد............................................................................................................................. 9
فصل چهارم: راهنماي تنظيم فهرست مراج . ع.............................................................................................. 10
الف: منابع فارسي.......................................................................................................................................................... 11
ا- روش درج منابع در متن......................................................................................................................................... 11
-2 روش درج منابع در فهرست مناب . ع..................................................................................................................... 11
ب: منابع انگليسي......................................................................................................................................................... 12
روش نوشتن منابع در فهرست مراجع..................................................................................................................... 12
فصل پنجم: شيوه قرارگيري فهرست مراجع................................................................................................ 15
مراج . ع............................................................................................................................................................................... 16
پيوست: نمونه فرم ها................................................................................................................................................... 17
ج
فهرست جدولها
عنوان صفحه
1: جدول راهنماي حروفچيني پاياننامه ......................................................................... 2 - جدول 1
1: رنگ جلد پاياننامه به تفكيك رشته ........................................................................... 6 - جدول 2
د
فهرست نمودارها
عنوان صفحه
1: نمونه نمودار .......................................................................................................... 6 - نمودار 2
......................................................................................................... :2- نمودار 2
......................................................................................................... :3- نمودار 2
.......................................................................................................... :1- نمودار 3
ه
فهرستتصويرها/شكلها
عنوان صفحه
1: يك تصوير .......................................................................................................................... 7 - شكل 2
........................................................................................................................ :2- شكل 2
........................................................................................................................ :3- شكل 2
........................................................................................................................ :1- شكل 3
........................................................................................................................ :2- شكل 3
...................................................................................................................... :3- شكل 3
و
فهرست نقشه ها
عنوان صفحه
1: نقشه ايران ........................................................................................................................... 8 - نقشه 1
.......................................................................................................................... :2- نقشه 1
.......................................................................................................................... :3- نقشه 1
1
فصل 1
مقدمه (عنوان فصل)
عنوان فصل اول پاياننامه مقدمه ميباشد. بهطوركلي فصل اول شامل مقدمه، بيان مسأله، اهميت
تحقيق و فرضيهها مي باشد.
1-1 چگونه پاياننامه خود را حروفچيني(تايپ) كنيم؟ (عنوان اصلي/ بخش) 1
1) اقدام و به نكتههاي زير - مطابق جدول( 1 ،word براي حروفچيني پاياننامه با استفاده از نرم افزار
توجه كنيد:
- از گذاشتن چارچوب و ساير تزيينات به دور متن خودداري شود؛
- “ پاراگراف آغازي (پاراگرافي كه از زير هر نوع عنواني شروع مي شود) و پاراگرافهاي شمارهدار،
همواره از سراشپون (بدون تورفتگي) آغاز ميشوند و سطر اول بقيه پاراگرافها، از يك سانتيمتر داخلتر
(سر سطر) آغاز مي شود.
- رسم الخط صفحههاي تقدير و تشكر، تقديم و بسم الله ميتواند مطابق دلخواه دانشجو باشد؛
Times New - در مواردي كه داخل متن فارسي، كلمه انگليسي يا لاتين به كاررفته از قلم
با شماره اشاره شده در جدول راهنما استفاده شود؛ Romans
1 سانتيمتر باشد؛ / - فاصله خطوط 5
- محدوده خطوط تمام صفحات بايد يكسان رعايت شود. حاشيه راست، چپ، بالا و پايين به
2 سانتيمتر باشد. / 3 ،2 و 5 /5 ،3/ ترتيب برابر با 5
1. بعد از اتمام پاراگراف و قبل از آغاز عنوان اصلي (تك شمارهاي) يك خط فاصله لازم است.
2
1 جدول راهنماي حروفچيني پايان نامه - جدول 1
نوع متن نوع قلم اندازه انگليسي
Times New Roman 18 تيره B Nazanin عنوانها و نام فصلها
16Bold
Times New Roman 16 تيره B Nazanin ( بخشها(عنوان تكشمارهاي
14Bold
Times New Roman 15 تيره B Nazanin ( زير بخشها(عنوان دو شمارهاي
13Bold
Times New Roman 14 تيره B Nazanin عنوان سه شمارهاي و بيشتر
12Bold
Times New Roman 14 B Nazanin متن اصلي
12
Times New Roman 11 B Nazanin پا نويس
10
Times New Roman 14 B Nazanin فهرست مراجع
12
Times New Roman 14 B Nazanin چكيده
12
Times New Roman 15 تيره B Nazanin شماره جدولها و شكلها
13Bold
Times New Roman 14 B Nazanin توضيح جدولها و شكلها
12
2-1 كاغذ و چاپ
و چاپي تدوين ميشود. در نسخههاي چاپي لازم (PDF) - پاياننامه به دو شكل الكترونيكي
است صفحههاي پاياننامه از يك جنس كاغذ و ترجيحاً كاغذ تحرير هفتاد گرمي باشد.
3-1 چگونه از اين نمونه استفاده كنيم؟
اين نمونه بهگونهاي تنظيم شده است كه نوع قلم به كار رفته و اندازه آن در متن و عنوانها، محدودة
صفحهها و فاصله خطها، شمارهگذاري، ترتيب مطالب و ... در جاي صحيح و متناسب با شيوهنامه
نگارش پاياننامه ميباشد و لازم است دانشجويان گرامي مطابق آن پاياننامه خود را حروفچيني كنند.
3
1-3-1 متن خود را جايگزين اين متن كنيد
براي اينكه متن خود را جايگزين كنيد فقط كافي است كه مكاننما را به ابتداي پاراگراف انتقال داده و
را فشار داده و متن خود را جايگزين كنيد. Delet تا انتهاي پاراگراف انتخاب و سپس دكمه
4-1 شمارهگذاتن قرار نگرفته اند در فهرست
مراجع درج نمي شوند.
منابع به ترتيب ظهور در متن شمارهگذاري شده و در قسمت فهرست مراجع به ترتيب شماره
فهرستبندي ميشوند. در اين روش نقطهگذاري وتقسيمبندي وجود ندارد و نام مجلهها به
اختصار ذكر مي شود.
11
الف- منابع فارسي
- 1 نحوه درج منابع در متن
مثالهايي از نحوه اشاره به مراجع در متن پاياننامه در ذيل آورده مي شود:
1] نيز اين نكته را تصديق مي كند. البته بعدها مشخص ] عامل دما بسيار موثر مي باشد، نظريه جونز 1
.[ شد كه توجه به عامل دما بايد در شرايط كنترل رطوبت صورتگيرد [ 2
- اگر متن يا عبارتي عيناً از يك مرجع، بازنويسي مي شود، بايد آن متن يا عبارت، داخل علامت
نقل قول (") بيايد و شماره صفحه نيز در" ارجاع درون متني" ذكر شود.
- كليه مراجعي كه در متن، مورد اشاره قرار مي گيرند، بايد در فهرست مراجع گنجانده شوند.
- 2 نحوه درج منابع در فهرستمنابع
1-2 كتاب
1-1-2 با يكنويسنده
غلامحسين زاده، غلامحسين. 1379 ، راهنماي ويرايش. تهران: سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم
انساني دانشگاهها(سمت).
5-1-2 ترجمه يكاثر
ويل، يوجين. 1365 ، فن سناريونويسي. ترجمه پرويز دوائي [تهران]: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي،
اداره كل تحقيقات و روابط سينمايي.
7-1-2 كتاب چند جلدي با عنواني عام و عنوانهايي خاصهر جلد
دورانت، ويل. 1365 ، تاريخ تمدن. ج 1: مشرق زمين: گاهواره تمدن. ترجمه احمد آرام و ديگران.
تهران: سازمان انتشارات و آموزش انقلاب اسلامي.
4-2-2 مقالۀ سمينار (چاپ شده)
حري، عباس. 1366 "مصرف و توليد اطلاعات"، در سمينار نقش اطلاعات علمي و فني در خدمت
دفاع مقدس، 8 و 19 خرداد 1366 ، مجموعه مقالات و سخنرانيهاي ارائه شده. تهران: وزارت سپاه،
معاونت صنايع خودكفايي، مديريت تحقيقات و آموزش، مركز اطلاعات علمي و فني.
1- Jones
12
3-2 مقاله در نشريه يا مجموعه
1-3-2 مقالۀ روزنامه
زالي، محمدرضا. 1361 "چگونه با بيماري يرقان مقابله كنيم؟" كيهان، 17 شهريور.
2-3-2 مقالۀ مجله
عماد خراساني، نسريندخت. 1368 "نقش كتابخانه در خدمت به توسعه كشاورزي ايران". زيتون.
.49 ،19-18 : 88 . فروردين 1368
4-2 پاياننامه
موسوي، شهرآذر. 1366 ،"تحليل استنادي مقالات سرگذشتنامه". پاياننامه كارشناسيارشد كتابداري
و اطلاع رساني، دانشكده علوم تربيتي، دانشگاه تهران.
  ب- منابع انگليسي
نحوه نوشتن منابع در فهرستمراجع
-1 كتاب
نام خانوادگي نويسنده، حروف اول نام نويسنده.، سال انتشار. عنوان كتاب( با حروف ايتاليك ) . شماره جلد ،
نوبت چاپ. محل نشر: اسم ناشر.
Hemingway, E., 2003. Better Reading French: a Reader and Guide to Improving your
Understanding of Written French. Chicago: McGraw-Hill.
1-1 كتاب با چهار يا بيشازچهار نويسنده
Grace, B. et al., 1988. A History of The World. Princeton, NJ: Princeton University
Press.
13
2-1 براي كتابهاي الكترونيكي
شماره جلد ، نوبت .[online] نام خانوادگي نويسنده، حروف اول نام نويسنده.، سال انتشار. عنوان كتاب
چاپ( در صورتيكه چاپ اول نباشد). محل نشر: اسم ناشر. آدرس سايت [تاريخ دسترسي]
Hemingway, E., 2003. Better Reading French: a Reader and Guide to Improving your
Understanding of Written French [online]. Chicago: McGraw-Hill. Available from:
http://www.netlibrary.com [Accessed 25 August 2004].
- 2 مقاله
1-2 مقاله در مجله
نام خانوادگي نويسنده ، حرف اول نام نويسنده ، سال انتشار. عنوان مقاله. نام مجله ( با حروف ايتاليك )، شماره جلد
شماره مجله ( داخل پرانتز )، شماره صفحه .
Nicolle, L.,1990. Data protection: laying down the law. Management Computing, vol.
13, no. 12, pp. 48-49, 52.
2-2 مجلات الكترونيكي
نام خانوادگي نويسنده ، حرف اول نام نويسنده. ، سال انتشار. عنوان مقاله. نام مجله( با حروف ايتاليك)،
شماره جلد شماره مجله (داخل پرانتز)، شماره صفحه. موجود در سايت: آدرس سايت. [تاريخ .[online]
دسترسي]
Baldwin, C.M., et al., 2004. Complementary and Alternative Medicine: a Concept Map.
BMC Complementary and Alternative Medicine[online] vol. 2, no. 4 (13 February
2004). Available from:
http://www.biomedcentral.com/content/pdf/1472-6882-4-2.pdf
[Accessed 5 May 2004].
Christensen, P., 2004. The Health-Promoting Family: A Conceptual Framework for
Future Research. Social Science and Medicine [online], vol. 2, no. 59, pp. 223-243.
Available from:
http://www.sciencedirect.com/science/journal/02779536 [Accessed 5
May 2004].
14
3-2 مقالۀ سمينار
نام خانوادگي نويسنده ، حرف اول نام نويسنده. ، سال انتشار. عنوان مقاله. عنوان، مكان و زمان
سمينار( ايتاليك)، محل نشر: ناشر، شماره صفحه.
Silver, K.,1989. Electronic Mail the New Way to Communicate. 9th International
Information Meeting, London 3-5 December 1988. Oxford: Learned Information, pp.
323-330.
4-2 پايگاه اينترنتي
نام نويسنده يا ويرايشگر، آخرين تاريخ به روز رساني يا كپي رايت، عنوان( ايتاليك)، ناشر. نشاني پايگاه
اينترنتي و تاريخ دسترسي مطابق نمونه زير:
Reserve Bank of Australia, 2007, Statements on monetary policy, Reserve Bank of
Australia. Available from:
http://www.rba.gov.au/PublicationsAndResearch/StatementsOnMonetaryPolicy/index.h
tml [6 February 2007].
5-2 پايان نامه
نام خانوادگي نويسنده ، نام حرف اول كوچك نويسنده . سال انتشار . عنوان تز( با حروف ايتاليك )، مقطع
پايان نامه، دانشگاه مربوطه .
Levine, D.,1993. A Parallel Genetic Algorithm for the Set Partitioning Problem. Ph.D.
thesis, Illinois Institute of Technology.
براي منابع الكترونيك به موارد بالا آدرس پايگاه اينترنتي و زمان دسترسي به صورت زير اضافه مي شود:
Lock, S., 2003. What Is on the Web: a Content Analysis of Academic and Public
Llibrary Web Sites [online]. MSc. Dissertation, University of Bristol. Available from:
http://library.uwe.ac.uk/uhtbin/cgisirsi/YECSe5ASsd/FRENCHAY/59160197/523/2143
[Accessed 2 May 2006]
15
فصل 5
شيوه قرارگيري فهرست مراجع
فهرست مراجع در آخر پاياننامه قرار مي گيرد. در صورتيكه در پاياننامهاي هم از منابع فارسي و هم
انگليسي استفاده شده باشد براي فهرستنويسي، منابع به ترتيب ظهور در متن فهرست خواهند شد.
16
فهرستمراجع
-1 پورجوادي، نصراله. ويرايشگر، 1365 ، درباره ويرايش. تهران: مركز نشر دانشگاهي.
-2 حري، عباس. 1381 ، آيين نگارش علمي، چاپ سوم، تهران: دبير خانه هيأت امناي كتابخانههاي
عمومي كشور.
-3 خانلري، پرويز. 1365 ، تاريخ زبان فارسي، ويرايش 2. تهران: نشر نو.
-4 غلامحسين زاده، غلامحسين. 1379 ، راهنماي ويرايش. تهران: سمت.
-5 قاروني، منوچهر؛ خوش زبان، جواد؛ محمدي اردهالي،زهرا. 1365 ، بيماريهاي ايسميك قلب.
تهران: مركز نشر دانشگاهي.
-6 راهنماي پژوهشي دانشجويان، 1384 ، تهران: دفتر نشر آثار علمي دانشگاه تربيت مدرس.
7- Bigsby, C., ed. 1997. The Cambridge Companion to Arthur Miller. Cambridge:
Cambridge University Press.
8- Hemingway, E., 2003. Better Reading French: a Reader and Guide to Improving
your Understanding of Written French [online]. Chicago: McGrawHill. Available from:
http://www.netlibrary.com [Accessed 25 August 2004].
9- Hassell, N., 2004. Gilts Investors Take Profits. Times [online] 10 August. Available
from:
http://web.lexis-nexis.com/xchange-international [Accessed 8 August 2004].
10- Nicolle, L.,1990. Data protection: laying down the law. Management Computing,
13(12), pp 48-49, 52.
11- Somerville, I.,1992. Software Engineering. 4th ed. Reading, MA: Addison-Wesley.
17
پيوست
نمونه فرم ها
18
نمونه روي جلد
شششش
دانشگاه جامع علمي - كاربردي جهاد دانشگاهي شيراز
رشته .......
گرايش........
عنوان پاياننامه(به شكل مخروطي درصورتيكه
از يكخط بيشتر باشد)
نگارنده
............
استاد راهنما
...................................
ماه و سال دانشآموختگي
وزارت علوم تحقيقات و فناوري
دانشگاه جامع علمي كاربردي
مركز آموزشعالي علمي- كاربردي جهاد دانشگاهي شيراز
19
نمونه صفحه عنوان
شششش
دانشگاه جامع علمي - كاربردي جهاد دانشگاهي شيراز
رشته .......
گرايش........
عنوان پاياننامه(به شكل مخروطي درصورتيكه
از يكخط بيشتر باشد)
نگارنده
............
استاد راهنما
...................................
ماه و سال دانشآموختگي
وزارت علوم تحقيقات و فناوري
دانشگاه جامع علمي كاربردي
مركز آموزشعالي علمي- كاربردي جهاد دانشگاهي شيراز
20
تقديم به :
21
تقدير و تشكر
22
چكيده
چكيده شامل هدف، روش كار و مواد، يافتهها و نتيجهگيري ميباشد. محتواي چكيدهها براساس
موضوع و گرايش تحقيق طبقهبندي ميشود و به همين جهت وجود كلمات شاخص و كليدي مراكز
اطلاعاتي را در طبقهبندي دقيق و سريع اطلاعات ياري ميدهد. چكيده حداكثر در يك صفحه تنظيم
مي شود.
كليد واژهها: چكيده، هدف، روشكار، يافتهها، طبقهبندي.
23
واژه نامه فارسي به انگليسي
الف
Synergistic effect اثر هم افزايي
ب
Rearrangement بازآرايي
پ
Monoclonal antibody پادتن تك دودماني
Inflammatory response پاسخ التهابي
ت
On-line estimation تخمين بلادرنگ
ج
Mutant جهش يافته
ح
Quasi steady state حالت شبه پايا
خ
Autoimmune خود ايمن
Increasing feeding rate خوراك دهي با سرعت افزايشي
ژ
Synthetic gene ژن ساختگي
س
Alfa helix ساختمان مارپيچي
Beta sheet ساختمان صفحه اي بتا
ش
Molecular weight marker شاخصوزن مولكولي
گ
Viscosity گرانرروي
Incubate گرماگذاري
م
Macrophage ماكروفاژ

http://cse.shirazu.ac.ir/~anikseresht/files/shivenameh.pdf


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۶ ] [ مشاوره مديريت ]

 

آئين نگارش پايان نامه
 

آئين نگارش پايان نامه هاى كارشناسى، كارشناسى ارشد و دكتري

 

در اين بخش شكل و شيوه اى يكسان د هر يك از محورهاى مختصات معرفى شده و واحد مربوطه نيز در كنار محور مختصات درج شود. اين موضوع در مورد سطرها و ستونهاى جــداول نيز صـادق مى باشد. به منظور افزايش كيفيت و دقت نمـودارها، توصيه مى شود كه يكى از نرم افزارهاى متداول كامپيوترى مانند EXCELL ، HPG ، HG ، VISIO وغيره در رسم نمودارها مورداستفاده قرار گيرد.
• لازم است كليه محاسبات منحصراً در سيستم آحاد بين المللى SI انجام شود. در موارد استثنايى كه به علت محدوديت منابع موجود استفاده از سيستم هاى ديگر آحاد اجتناب‏پذير به نظر مى رسد، ضرورى است كه نتايج نهايى هر قسمت از محاسبات را علاوه بر سيستم آحاد مربوطه، پس از تبديل واحد در سيستم SI نيز درج نمود. ضمناً‌ به اين موضوع نيز حتماً‌ توجه شود كه در مقابل تك تك نتايج محاسبات، واحد مربوطه بايد ذكر شود.
- ترتيب ساختاري ارائه مطالب نظم و ترتيب در ارائه مطالب و يكسان سازى شيوه،‌علاوه بر افزايش ميزان درك خواننده، سهولت دسترسى و دريافت آنرا ميسر مي‏سازد. لذا در اين بخش،‌ضمن بيان مشخصات هر يك از قسمت ها، ترتيب ارائه آنها نيز ذكر شده است.
• جلد پايان نامه پايان نامه، مطابق با نمونه طرح جلد ارائه شده در پيوست اين آئين نامه،‌زركوب و با جلد سبزرنگ:دكترا ،جلد آبى تيره رنگ: ‌كارشناسى ارشد و جلد مشكى رنگ: كارشناسى مجلد گردد.عنوان پايان نامه با حروف بزرگ و ساير مطالب با حروف كوچك درج شود. در كنار شيرازه نيز صرفاً عنوان و نام تهيه كننده پايان نامه وسال اختتام آن با حروف كوچك زركوب گردد. Ph.D.Thesis :دكترا ، M.Sc.Thesis :‌كارشناسى ارشد ، B.Sc :‌كارشناسى Ã براى پايان نامه ها ى كارشناسى ،كارشناسى ارشد و دكترا : به منظور حفظ هماهنگى با مقررات جارى مديريت تحصيلات تكميلى دانشگاه از ذكر نام استاد يا اساتيد مشاور روى جلد پايان نامه پرهيز گردد. براى پايان نامه هاى كارشناسي:‌ ذكر نام استاد (اساتيد) راهنما روى جلد پايان نامه بلامانع است. هنگام ذكر مشخصات استاد يا اساتيد راهنما، صرفاً درجه علمى ايشان ، دكتر يا مهندس ذكر شده و سپس نام و نام خانوادگى مربوطه درج مى گردد. از نوشتن عناوين ديگر مانند: آقاى، جناب، استاد وغيره پرهيز گردد. در قسمت زمان ارائه ماه و سال دفاعيه پايان نامه قيد شود. بعنوان مثال: اسفند 1383
• صفحه نخست از آنجا كه نام و ياد خدا بهترين سرآغاز براى هر نوشته و كارى مى باشد، بسيار مناسب است كه نخستين برگ از پايان نامه به درج كلام الهى «بسم الله الرحمن الرحيم» با رسم الخط زيبا اختصاص يابد كه فضل الهى موجب توفيق روزافزون گردد.
• صفحه عنوان در اين صفحه،‌ مطالب روى جلد پايان نامه عيناً تكرار مي‏شود، با اين تفاوت كه ذكر نام اساتيد راهنما و مشاور الزامى است. - صفحه تقديم (اختيارى) در يك صفحه مستقل بعد از قسمت چكيده،‌برحسب صلاحديد نگارنده به فرد، افراد يا موسسه اى تقديم مى گردد.
• صفحه قدردانى (اختيارى) در اين قسمت، در يك صفحه مجزا بعد از صفحه تقديم نگارنده مراتب قدردانى خود را از اشخاص و يا موسساتى كه در تدوين مطلب با فراهم آوردن اطلاعات، امكانات و يا تأمين بودجه همكارى نموده اند، ابراز مى نمايد.
• چكيده پروژه حداكثر در حجمى معادل با 250 تا 300 كلمه تهيه شده و شامل بيان مختصر مسئله مورد بررسى، روش تحقيق و مراحل بكار گرفته شده براى كسب و جمع آورى اطلاعات، نحوه تجزيه و تحليل و نتيجه كلى حاصله مى باشد. خواننده با مطالعه چكيده بايد تشخيص دهد كه پروژه موجود دربرگيرنده مطالب مورد علاقه وى مى باشد يا خير؟ تاريخچه و سابقه موضوع در اين قسمت ذكر نشده، بلكه در مقدمه پروژه توضيح داده مى شود. چكيده در يك صفحه مجزا بعد از صفحه عنوان قرار مى گيرد . در بالاى آن به فاصله دو سطر از حاشيه بالاى صفحه در ميانه سطر عنوان پايان نامه نوشته مى شود. در انتهاى چكيده مي‏تواند كلمات كليدى مورد استفاده در پايان نامه به تعداد 5-4 واژه اضافه شود.
• فهرست (مطالب ، جداول و نمودارها) فهرست مطالب :صفحات فهرست بعد از صفحه قدردانى قرار مى گيرند. كلمه " فهرست" در وسط و بالاى كليه صفحات مربوطه تايپ گردد. عناوين اصلى و فرعى در سمت راست و شماره صفحه در حاشيه چپ نوشته شود. شماره عنوان اصلى با خط تيره از عنوان مربوطه جدا مى شود. شماره عناوين فرعى حداكثر بصورت ZZ-YY-XX نوشته مى شود كه XX شماره عنوان اصلى و YY يكى از عناوين فرعى XX و ZZ نيز يكى از بخش هاى زيرين YY مى باشد. كه البته در فهرست نويسى فقط تا عنوان فرعى دوم (اصلي- فرعي- زيرين) شماره گذارى شده و نوشته مى شود. عناوين اصلى از منتهاى اليه سمت راست هر سطر ، عناوين فرعى به اندازه چهار حرف داخلتر از عنوان اصلى و عناوين فرعى تر به اندازه هشت حرف داخلتر از عنوان اصلى نوشته مى شوند. فهرست تصاوير ونمودارها: راهنماى تصاوير واشكال نيز با درج شماره شكل و شرح آن و صفحه آن جداگانه درج مي‏گردد. فهرست جداول :راهنماى جداول پايان نامه نيز بصورتى كه شرح داده شد وبصورت جداگانه بعد از فهرست تصاوير آورده مي‏شود. ترتيبى كه در اينجا به جهت ارائه مطالب بيان گرديد به گونه ايست كه، همواره در فهرست نويسى «تقديم» حرف «الف» و «مقدمه» شماره«1» را به خود اختصاص مى دهد.
• ليست علائم و اختصارات اين قسمت كه قبل از فهرست قرار مى گيرد، ليستى است از كليه علائم و اختصاراتى كه در متن بكار رفته است.بايد سعى شود كه در متن از علائم استاندارد استفاده شود. نحوه نگارش ليست علائم بدين ترتيب است كه در چپ علامت و در سمت راست مفهوم آن درج مى گردد. ترتيب نگارش علائم مطابق با نوع علامت بكار رفته، متفاوت مى باشد . معمولاً‌ نخست حروف انگليسى سپس حرف يونانى نوشته مى شوند . لازم به ذكر است كه در كل متن پايان نامه براى نمايش هر پارامتر فيزيكى فقط بايد از يك نماد استفاده كرد. به عنوان مثال براى نمايش دما فقط از يك حرف مانند T استفاده شود.
 

• مقدمه مى بايست شامل موارد ذيل باشد:
1- بيان واضح و كامل مسئله موردبررسى يا هدف مطالعه.
2- بيان دلايل اهميت موضوع و ارزشيابى آن.
3- بيان مختصر تاريخچه كارها و تحقيقات قبلى انجام شده روى موضوع و وضعيت فعلى آن.
4- معرفى و مرور اجزاء‌و بخش هاى پايان نامه. اين مطالب به اين سؤال كه چرا اين بررسى يا پايان نامه صورت مى پذيرد پاسخ داده، و نشان مي‏دهد كه گامى در جهت تكميل و با رفع نقص فعاليت گذشتگان مى باشد.
5- توضيحات مختصرى در مورد نحوه تجزيه و تحليل مسأله و روشها، نحوه انجام تحقيق ونتايج بدست آمده از آن به نظر مى رسد كه ضرورتى نداشته باشد. ü متن اصلى اين بخش از پايان نامه،‌اصل و اساس آن مى باشد. در واقع اين بخش است كه به دانش‏پژوهان كمك اصلى مطالعاتى را مى نمايد. بنابراين مطالب آن بايد به صورت واضح،‌منظم و قابل فهم ارائه گردد. بايستى سعى گردد تنها قسمت هايى كه مستقيماً با موضوع موردبحث مربوط است آورده شوند. مابقى مطالب به صورت پيوست اضافه گردد. براى مثال اگر آشنايى با بعضى قضايا براى درك مطلب لازم است، ولى اثبات آنها منظور اصلى گزارش نيست به صورت پيوست اضافه شود. برنامه كامپيوترى، طرز استفاده و نمودار آن، نيز در پيوست آورده شود. مگر در مواردى كه صورت پروژه عمدتاً‌ در ارتباط با يك برنامه كامپيوترى تعريف شده باشد. بطور كلى اهميت پايان نامه صرفا به نوآورى نگارنده بستگى دارد.لذا از مطالب تكرارى ،كلاسيك و متعلق به ديگران فقط بصورت اختصار كمك گرفته شود. متن اصلى پايان نامه به طور منطقى به پنج فصل حداكثر 200 صفحه A4 تقسيم مى شود، فصل بندى پايان نامه بنا به نظر دانشجو و تاييد استاد راهنما انجام مي‏شود.هر فصل مي‏تواند به چند بخش تقسيم شود. مطالب هر فصل را آنرا مى توان با بيان آن قسمت از تحقيق كه فصل بدان اختصاص يافته است ، توضيح مطلب و روش هايى كه در رابطه با اين قسمت مورداستفاده قرار گرفته است و بر شمردن نكاتى كه بايد كشف و دانسته شود، آغاز نمود. در فصل سوم به طور كامل به محتويات هر يك از فصول پايان نامه خواهيم پرداخت. - بحث، نتيجه گيرى، پيشنهادات نتيجه گيرى با توجه به مطالب عنوان شده به ويژه در مقدمه به نگارش درآيد.مقايسه نتيجه هاى بدست آمده با هدفهاى از قبل تعيين شده در مقدمه ،دستيابى هاى نوين در اين فصل ذكر شده و مورد تجزيه و تحليل قرار مي‏گيرند.
• مراجع پس از اتمام بخش آخر، بايد مراجع درج گردد.بطور كلى چندين شيوه مأخذنويسى مطرح است كه، در اينجا به شرح يكى از معروفترين آنها پرداخته مي‏شود. بطور كلى چنانچه براى مطلبى از منبعى استفاده شود، ذكر آن مرجع در ليست مراجع پايان نامه الزامي‏مي‏باشد. در اينگونه موارد مطلبى كه مستقيماً از آن منبع نقل شود، بين دو گيومه نوشته مي‏شود و بلافاصله بعد از آن علامت [ ] درج مي‏گردد. در داخل آن شماره منبع مذكور به ترتيب عددى از اول پايان نامه قرار مي‏گيرد.مثلا پانزدهمين شماره منابع استفاده شده بعد از ذكر مطلب مربوطه در داخل گيومه اينگونه آورده مي‏شود: ] 15 [ در قسمت مراجع شماره مرجع در براكت [ ] نوشته مى شود و بعد از آن نام خانوادگى نويسنده سپس حرف اول نام كه به وسيله علامت " ، " از يكديگر جدا مى گردند آورده مى شود. در مراجع فارسى نام نويسنده بطور كامل ذكر مي‏شود. اگر موضوع داراى چند نويسنده باشد. نام هاى ايشان با علامت " ، " از هم جدا مى گردد. بعد از نام نويسنده، عنوان كتاب يا مقاله آورده مى شود. و در ادامه چنانچه كتاب يا مقاله مترجم داشته باشد ، نام و نام خانوادگى مترجم ذكر مي‏شود.اگر مطلب مورد نظر از كتاب اخذ شده باشد، نام موسسه انتشاراتى، سال انتشار ، شماره فصل و صفحه يا صفحات مورد رجوع ذكر مى شود. چنانچه مطلب نگاشته شده از مجله باشد جلد ( Vol ) ، شماره ( no )، سال انتشار ، شماره فصل و شماره صفحه خواهد آمد. براى نمونه به مثال‏هاى زير توجه كنيد. [1] طاهرى ، جميل و پاكزاد ، حسين ، موج و پديده هاى ارتعاشى، انتشارات دانشگاه علم وصنعت ايران،1360 ، ص 217-125. [2] - Timoshenko , S . P. , And Gere , J.M. Theory of elastic stability, McGraw –Hill , 1985 , pp. 105 – 115. [3] - Sanders , J.L. , Nonlinear Theories for thin shells , Q. appl. Mech. , Vol 10, No.1 , 1963 , pp. 21-36. ] 3 [ - Griffin , D.S. , Design filmits for buching of elevated temperature components . Proceedings ASME-PVP conference , Hawaii , July , 1989 ,pp. 25-27 . در ترتيب مراجع، ابتدا موارد فارسى، سپس خارجى ها و در نهايت موارد اينترنتى مطرح مي‏شوند. در تخصيص شماره مرجع به مطالب، بايد توجه نمود كه چنانچه به يك مرجع چند بار ارجاع داده شود، همان اولين شماره تكرار مى گردد و نيز چنانچه به يك كتاب كه قبلاً تحت صفحات خاص، ارجاع شده، مجدداً مراجعه گردد. اگر همان صفحات قبلى مدنظر باشد از همان شماره قبل و در غير اين صـورت يك شماره جــديد تعلق مى گيرد. در ترتيب مراجع، ابتدا مراجع فارسى، سپس صنايع خارجى و در نهايت موارد اينترنتى مطرح مي‏شوند.

• پيوست ها در انتهاى پايان نامه، پيوست ها قرار مى گيرند. همانگونه در متن اصلى ذكر گرديد. پيوست بگونه اى انتخاب مى شود كه ضمن نياز به وجود آنها، قرار دادن آنها در متن اصلى باعث از بين رفتن انسجام و پيوستگى مطلب مى گردد. هر پيوست به يك موضوع اختصاص مى يابد. به منظور مرتب نمودن پيوستها، ترتيب زير پيشنهاد مى گردد:
پيوست 1- منحنى هاى حاصل و يا تهيه شده از استاندارد در صورتى كه تعداد آنها زياد باشد.
پيوست2- جداول حاصل و يا تهيه شده از استاندارد در صورتى كه تعداد آنها زياد باشد.
پيوست 3- اثبات قضايا
پيوست 4- دستورالعمل استفاده از برنامه كامپيوترى تهيه شده
پيوست 5- ليست برنامه كامپيوترى
پيوست 6- نقشه هاى تهيه شده لازم به ذكراست پيوستهاى نرم افزارى داخل جلد در پاكت ويژه اى چسبانده مي‏شوند. در صفحه اول هر پيوست، در بالا و وسط كادر كلمه پيوست و شماره ترتيب آن درج شده و سپس با يك خط فاصله در وسط كادر عنوان مربوط به آن پيوست آورده مى شود.
- چكيده انگليسي: اين بخش حداكثر در يك صفحه ارائه شده و مي‏تواند ترجمه چكيده فارسى باشد.
- فرم داخل جلد به انگليسي: اين فرم دقيقا ترجمه جلد فارسى در ابتداى پايان نامه مي‏باشد.
 

4،2،3- محتواى فصول پايان نامه
فصل اول
• كليات تحقيق
• مقدمه
• هدف
• ضرورت تحقيق
• بيان مسئله
• سوالات تحقيق
• مراحل تحقيق
• عنوان روش تحقيق
• روش جمع آورى اطلاعات
• ابزار جمع آورى اطلاعات
• روش تجزيه و تحليل
• محدوديت هاى احتمالى تحقيق
• تعاريف واژه هاى اصلى تحقيق

فصل دوم
• مرور ادبيات تحقيق اهم مباحث نظرى پيرامون موضوع تحقيق كه در يك تا چند بخش جداگانه به نقل قول از منابع معتبر (به همراه آدرس دهى منابع مورد استفاده در متن و درج مشخصات منابع مورد استفاده به ترتيب استفاده در انتهاى فصل درج مى گردد) توسط محقق گردآورى، دسته بندى، تنظيم و نگارش مى يابد.

فصل سوم
• روش تحقيق
• عنوان روش تحقيق
• معرفى روش نمونه بردارى يا بررسى جامعه موردنظر يا روش مطالعه موردى
• (Case Study) چگونگى تعيين اندازه نمونه مورد مطالعه با استفاده از فرمولهاى آمارى و...
• معرفى روشها و ابزار گردآورى اطلاعات كمى يا كيفى
• معرفى الگوها يا مدل مورد استفاده براى تحليل مسئله
• معرفى جزئيات روشهاى تجزيه و تحليل اطلاعات
• روش سنجش اعتبار و پايائى تحقيق كمى و يا صحت و تعميم پذيرى تحقيق كيفى
 

فصل چهارم
• جزئيات مراحل پياده سازى روش تحقيق براى حل مسئله و پاسخگويى به سوالات تحقيق
فصل پنجم
• جمع بندى و نتيجه گيرى و موضوعات پيشنهادى براى تحقيقات آتى
• فهرست منابع و مأخذ
• چكيده لاتين پيوست ها
• پرسشنامه
• جزئيات محاسبات تجزيه و تحليل اطلاعات
• جداول و نمودارهاى اضافى

منبع:  www.daneshju.ir/forum/f452/t23598.html


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نحوه نگارش مقالات علمي و پايان نامه

روش تدوين مقالات علمي
مقالات علمي
مقالات تحقيقي
مقالات علمي
اين مقالات عموما در پاسخ به فراخوان هاي علمي تهيه شده و مشتمل بر اطلاعات زير مي باشد :
•صفحه عنوان
•صفحه بسم ا...
•چكيده
•فهرست مطالب
•مقدمه
•متن اصلي
•بحث و نتيجه گيري
•پي نوشتها
•فهرست منابع
 

صفحه عنوان
•آرم جمهوري اسلامي ايران
•عنوان مديريت منطقه
•نام مدرسه
•نام فراخوان
•موضوع تحقيق
•نام و نام خانوادگي محقق
•ماه و سال تهيه اثر
 

چكيده
•موضوع يا هدف
•نتايج مطالعات ديگران
•نتيجه گيري محقق

مقدمه
•تشريح موضوع پژوهش
•سوالات
•اصطلاحات
•كليد واژه ها

متن اصلي

شامل مطالبي كه محقق از
•كتاب ها
•مجلات
•پايان نامه ها
•اينترنت و ...
بدست مي آورد .
منبع نويسي در متن عموما به شكل زير انجام مي شود :
(نام و نام خانوادگي مولف اثر،تاريخ انتشار،شماره صفحه اي كه مطالب از آن استخراج شده)
مثال :
–تراشه 440 ام ايكس براي سلرون هاي رايانه اي كيفي طراحي شده اند و قادر به شبيه سازي كارت صوتي و مودم به صورت نرم افزاري هستند . (صارمي راد،1380،ص47)
 

بحث و نتيجه گيري
در اين بخش ابتدا محقق به بيان سوالات پژوهش پرداخته و سپس هر يك را با عنايت به مطالبي كه از منابع اطلاعاتي به دست آورده پاسخ مي دهد.
محقق مي تواند استنباط هاي شخصي خود را در اين بخش ارائه نمايد .
•پي نوشتها
–كليه كلمات خارجي مانند نام افراد و واژگان تخصصي در اين بخش قرار مي گيرند .همچنين مي توان توضيحات اضافي مربوط به متن اصلي را در بخش پي نوشتها ارائه داد .
•فهرست منابع
–منابع مورد استفاده محقق (كه در متن مقاله به آنها اشاره شده) به ترتيب الفبايي نام خانوادگي نويسنده ارائه مي شوند .

مثال :
پي نوشت : يداله ثمره،آواشناسي زبان فارسي(تهران: مركز نشر دانشگاهي، 1364)،ص27
منبع: ثمره، يداله، آواشناسي زبان فارسي . تهران: مركز نشر دانشگاهي، 1364
 

مقالات تحقيقي
مقالات تحقيقي برگرفته از مقالاتي هستند كه در پنج فصل و به شرح زير تنظيم مي شوند :
•فصل اول؛ كليات :
–مقدمه
–بيان مسئله
–اهميت و ضرورت
–فرضيات
–سوال ها
–تعريف متغيرها و اصطلاحات
•فصل دوم؛ پيشينه پژوهش :
–اطلاعاتي كه در كتاب ها،
–مجلات،
–پايان نامه ها و ...
•فصل سوم؛ روش :
–روش تحقيق
–جامعه
–نمونه
–روش نمونه گيري
–ابزار اندازه گيري
–روش تحليل آماري

•فصل چهارم؛ ارائه يافته :
–محاسبات
–جداول
–نمودار ها
–شرح كمي نتايج به دست آمده
•فصل پنجم؛ بحث و نتيجه گيري :
–پاسخ به كليه سوالات پژوهشي
–نتيجه گيري نهايي
–پيشنهادات
–محدوديت ها
–كاربرد هاي علمي و نظري پژوهش
–فهرست منابع و پيوستها
 

خلاصه مقالات تحقيقي
•مشتمل بر كليه اطلاعات فوق بوده و عموما در 20-15 صفحه ارائه مي شود .
•اسامي افراد و واژه هاي خارجي در بخش انتهايي و قبل از فهرست منابع مي آيند .

نكاتي در مورد نوشتن مقاله در وب
•توجه به مخاطب
•عنوان جذاب
•كوتاه بودن پاراگرافها
•عدم استفاده از مقدمه چيني
•تكيه بر اطلاعات باارزش
•رعايت اصل اختصار
•استفاده از علامت تعجب
•پرهيز از تظاهر
•استفاده از نكات طنز آميز
•استفاده از سخنان بي تكلف
•عدم استفاده از مطالب ديگران
•عدم تصور اينكه خوانندگان در سطحي پايينتر از شما قرار دارند
•بخش بندي مقاله
•انتشار مقاله از طريق سيستم هاي پاسخ گوي خودكار(Auto Responders)
•اتمام مقاله با يك جمله يا پيام تاثير گذار

نحوه نگارش پايان نامه
هر پايان نامه شامل پنج بخش اصلي است :
•صفحات مقدماتي
•متن پايان نامه
•پيوست ها
•مراجع (ماخذ)
•مشخصات به زبان دوم ( انگليسي )
صفحات مقدماتي
•برگ حاوي شروع كار بنام خداوند متعال ()
•صفحه عنوان و روي جلد پايان نامه
–آرم جمهوري اسلامي ايران يا آرم دانشگاه
–نام دانشگاه
–عنوان
–ارائه دهنده
–پايان نامه جهت اخذ دوره (كارشناسي،كارشناسي ارشد و دكترا)
–به راهنمايي (نام استاد يا اساتيد راهنما )
–سمت علمي و رشته تخصصي استاد يا اساتيد راهنما
–سال اتمام پايان نامه
•صفحات تقديم و سپاسگذاري
•چكيده (خلاصه)
•فهرست مطالب
•فهرست جداول (در صورت نياز)
•فهرست تصاوير يا نمودارها(در صورت نياز)
•فهرست ضمائم و پيوستها (در صورت نياز)

متن پايان نامه
•فصل مقدمه و بيان مسئله و كليات(Introduction)
•فصل بررسي متون يا مروري بر مطالعات گذشته
(Review of Lieratur)
•فصل روش تحقيق يا روش انجام كار
(Materials & Methods)
فصل نتايج (Result)
•فصل نتيجه گيري و بحث(Discussion)

پيوستها
•آنچه را كه فكر مي كنيد خواننده ممكن است علاقمند به دانستن آن باشد و جاي آن در متن نيست بر حسب موضوع در پيوستهايي جداگانه قرار داده و با شماره و عنوان مشخص مي شود .
مراجع يا منابع يا ماخذ
شماره گذاري مراجع به يكي از دو صورت ذيل مي باشد:
•تقدم ورود و استفاده در متن
•ترتيب الفبايي نام خانوادگي نويسنده (يا نويسندگان) و سپس استفاده از شماره آنها در متن
مشخصات به زبان دوم(انگليسي)
توصيه مي شود در مورد پايان نامه هايي كه به زبان فارسي تهيه مي شوند براي آنكه بتواند در تحقيقات آينده مورد اشاره ديگران قرار گيرد ترجمه اي از چكيده پايان نامه در يك (يا حداكثر دو) صفحه به زبان انگليسي نوشته شود .

فهرست منابع:
www.reisu-fars.com
www.hums.ac.ir/thesis/ruls.htm
http://borjian.net/2005/07/1.html
www.emarketingway.ir/articles/template.asp?id=64
http://it.khabar.googlepages.com/sheikhveisi.ppt.
طيبه شيخ ويسي
دانشجوي مهندسي فناوري اطلاعات

 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

نحوه تدوين پايان نامه
 

1. بخش ها و ترتيب آنها
پايان نامه هايي كه به اداره تحصيلات تكميلي دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) تحويل مي گردند، بايد حاوي بخشهاي نامبرده ذيل، به ترتيب ذكر شده باشند :
صفحه آغازين با نام و ياد خدا
صفحه
عنوان
صفحه تصويب عنوان پايان نامه توسط هيأت داوران
اهدا (اختياري)
چكيده فارسي (حداكثر 300 واژه)
تقدير و تشكر (اختياري)
فهرست مطالب (شامل عناوين اصلي و فرعي فصل ها، عنوان كتابنامه و عناوين پيوست ها)
فهرست جدول ها (در صورت وجود)
فهرست شكل ها (در صورت وجود)
فهرست علايم و اختصارات (در صورت وجود)
متن اصلي (حدود 150 صفحه و در برخي موارد براي بعضي رشته ها حداكثر 150 برگ دو رو نوشته شود.)
پي نويس ها (در صورت وجود با دو نمره قلم كوچكتر از متن)
منابع و مآخذ
فهرست اعلام (اختياري)
پيوست ها (در صورت وجود)
چكيده انگليسي (حداكثر 300 واژه)
صفحه عنوان انگليسي

2. شيوه نگارش
نگارش پايان نامه بايد با نرم افزار Word و با قلم هايي باشد كه در هر صفحه حداكثر 24 سطري، حدود 300 كلمه را دربرگيرد. همچنين قواعد و مشخصات تصريح شده در اين دستورالعمل بايد رعايت شود.

3. كاغذ و چاپ
كليه قسمتهاي پايان نامه بايد روي كاغذ سفيد مرغوب با ابعاد 29/7 × 21/0 سانتيمتر (كاغذ A4) ماشين نويسي شود. كاغذ بايد پرتره بوده و نوع قلم مورد استفاده در تمامي متن يكسان باشد. در صورت وجود نقشه ها و نمودارهاي بزرگتر از كاغذ A4، حداكثر روي كاغذ A3 و با تاشدگي مناسب در مجموعه پايان نامه قرارگيرد.

4. فاصله گذاري و حاشيه بندي
فاصله سطرها در تمامي پايان نامه برابر 1 سانتيمتر است، اما فاصله سطرها در چكيده برابر 1/5 سانتيمتر مي باشد. حاشيه سمت راست و بالا مساوي 3/5 سانتيمتر و حاشيه سمت چپ و پايين برابر 2/5 سانتيمتر مي باشد. اين حاشيه بايد در سرتاسر پايان نامه رعايت شود. در صورتي كه در برخي موارد اندازه شكل ها يا جدول ها بزرگتر از فضاي داخل حاشيه باشد، با كوچك كردن آنها و يا با استفاده از كاغذ A3 تاخورده، حاشيه رعايت گردد.

5.جدول ها و شكل ها
تمامي شكل ها (تصاوير، نمودارها، منحني ها) و جدول ها بايد با كيفيت مناسب تهيه شوند؛ به گونه اي كه كپي تهيه شده از آنها از وضوح كافي برخوردار باشد. تصويرها، نمودارها و منحني ها، شكل ناميده مي شوند. تمامي شكل ها و جدول ها بايد به ترتيب حضور در هر فصل به نحو مناسب شماره گذاري شوند. عنوان جدول در بالاي آنها و عنوان شكلها در زير آنها و عنوان شـكل ها در زير آنهـا ذكـر مي گـردد. چنانچـه جدول يا شكلي از مرجعي آورده شود، مرجع در عنوان جدول يا شكل ذكر مي گردد. همچنين لازم است به كليه شكلها و جدول ها، در متن ارجاع داده شود.

6. پي نويس
در صورتي كه يك عبارت يا واژه نياز به توضيح خاصي داشته باشد، توضيح رامي توان به صورت زيرنويس در همان صفحه ارائه نمود. در اين صورت، عبارت يا واژه توسط شماره اي ـ كه به صورت كوچك در بالا و سمت چپ آن تايپ مي شود ـ مشخص شده و در زيرنويس توضيح مربوط به آن شماره داده مي شود.

7.درج كلمات خارجي درمتن فارسي
همه نامهاي خارجي در متن به خط فارسي و در پانوشت به زبان اصلي نوشته مي شود.

8. روابط رياضي و فرمولها
روابط رياضي و فرمول ها نيز مي بايست به صورت تايپ شده و مناسب در داخل متن ارائه گردند.

9.نحوه ارجاع درمتن و فهرست منابع و مآخذ
لازم است در متن به كليه منابعي كه مورد استفاده قرار مي گيرد اشاره شود؛ ارجاع مناسب به منابع، مطابق يكي ازروش هاي استاندارد بين المللي با نظر استاد راهنما خواهد بود.

10.مشخصات جلد پايان نامه و رساله
جلد از نوع گالينگور مي باشد. رنگ جلد براي پايان نامه هاي كارشناسي ارشد دانشكده علوم انساني، قرمز، دانشكده علوم پايه، سبز، دانشكده معماري و شهرسازي خاكستري و دانشكده فني و مهندسي، مشكي مي باشد. نوشته هاي رو و پشت جلد به صورت زركوب چاپ مي گردد. (درج عبارت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري روي جلد پايان نامه الزامي مي باشد.) در قسمت عطف، عنوان پايان نامه و نام نويسنده و كد رساله نوشته مي شود.

11.تكثير پايان نامه
دانشجو موظف است پايان نامه خود را در 6 نسخه تكثير و همراه با دو كپي در فرمت تحويل نمايد. (5 نسخه به تحصيلات تكميلي جهت ارسال به مراجع ذيربط و 1 نسخه به استاد راهنما)

منبع:  www.aftab.ir


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

روش نگارش پايان نامه، گزارش و مقاله علمي
 

چكيده:
در اين جزوه سعي شده تا نحوه نگارش يك گزارش علمي كه مي تواند شامل پايان نامه و يا مقاله باشد، ارائه گردد. هدف اصلي از نگارش اين جزوه يكسان سازي نحوه نگارش گزارشات علمي بوده تا امكان انتقال و دريافت اطلاعات علمي بسهولت صورت پذيرد.
1- مقدمه
هدف از اين جزوه ارائه نكات لازم براي تهيه پايان نامه مي باشد. موارد اشاره شده در اين جزوه در تدوين فصلهاي پايان نامه ضروري مي باشد. استاد راهنما اولين شخصي است كه پايان نامه و رعايت موارد نگارشي پايان نامه را كنترل مي نمايد. استاد راهنما موظف است كه كفايت موضع پايان نامه را تاييد نمايد، دانشجو بايد كليه نكات مورد نظر استاد راهنما و تذكرات وي را براي تكميل پايان نامه رعايت نمايد. از طرفي استاد راهنما مسئول تصحيح كليه متن پايان نامه نبوده، مسئوليت دفاع از محتوي و شكل پايان نامه با دانشجو است.
 

 2- نكات اصلي در تدوين گزارش
در نگارش پايان نامه و يا مقاله بايد نكات زير رعايت شوند.
 2-1) تنظيم صفحه بندي پايان نامه
اولين اقدام در نگارش پايان نامه تنظيم صفحه آرائي آن دارد.
مطالب بايد از بالا و راست  3 سانتيمتر و از پائين و چپ 5/2 سانتيمتر فاصله داشته باشند.
 2-2) اندازه و فونت عناوين
عنوانها اصلي و فرعي بايد بصورت پررنگ نوشته شوند. عنوانهاي اصلي كه داراي يك مولفه هستند با اندازه 20 عنوانهاي فرعي با دو مولفه مشخص مي شوند و يا در واقع عناوين اصلي فصلها مي باشند با اندازه 18 و عنوانهاي فرعي كه با سه مولفه مشخص مي شوند و يا در واقع عنوانهاي فرعي در فصل هستند با اندازه 16 و متن با اندازه 14 و با قلم نازنين نوشته شوند.
 2-3) شماره عناوين
شماره عناوين از راست به چپ و شماره اول بيانگر فصل و شماره دوم بيانگر عنوان بوده و حداكثر اعداد بكار رفته سه تا بايد باشد.
 2-5) زير نويس كلمات
اگر از كلماتي در متن استفاده شود كه امكان ترجمه آنها وجود نداشته باشد بايد با استفاده از زير نويس انگليسي آن در همان صفحه نوشته شود و اگر تعداد اين كلمات زياد باشد با شماره گذاري از همديگر منفك شوند اين شماره ها در هر صفحه از يك شروع مي شوند. 
 2-6) توضيح جداول و اشكال
توضيح جداول در بالاي آنها و توضيح اشكال در زير آن ذكر مي شوند. جداول و اشكال در وسط صفحه قرار مي گيرند. شماره جداول در هر فصل با ذكر شماره جدول و متعاقب آن فصل بيان مي شود. در هر فصل شماره جداول از يك شروع مي شود
  2-7) نگارش روابط
روابط از سمت چپ و شماره آنها از سمت راست نوشته مي شود. شماره روابط در هر فصل با ذكر شماره روابط و متعاقب آن فصل بيان مي شود. در هر فصل شماره روابط از يك شروع مي شود.
 2-8) مراجع
در صورتيكه در پايان نامه از نتايج و كارهاي ديگران استفاده شود بايد حتما مرجع اين مطالب ذكر شود. هر مرجع با شماره اي كه در داخل يك كروشه قرار داده شده است معين مي گردد. شماره مراجع از يك شروع مي شود و با تغيير فصل ها اين نحوه شماره گذاري تداوم خواهد داشت.
 2-9) فاصله بين پاراگرافها
با اتمام هر بخش فرعي و يا اصلي بخش بعدي با يك سطر فاصله شروع مي شود. مطالب با فاصله 5/1 سطر از همديگر نوشته مي شوند.
2-10) علائم و اختصارات
كليه علائم و اختصارات بكار رفته در پايان نامه در ابتداي آن تعريف مي شوند.
2-11) شماره صفحات
صفحات اوليه تا شروع مقدمه با حروف الفبا و بعد از آن با شماره و در وسط و پائين صفحه مشخص مي شوند.
2-12) پيوست ها
مطالبي كه ضرورت آنها بگونه اي نيست كه در متن بايد ذكر شوندري

 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

راهنماي ثبت، نگارش، دفاع وارزشيابي پايان نامه

1- پايان نامه بخشي از دوره دكتراي عمومي دندانپزشكي است كه طي آن دانشجو موظف است در يك زمينه مربوط به رشته تحصيلي خود تحت نظر استاد راهنما به تحقيق بپردازد.
2- دانشجويان دوره دكتري عمومي دندانپرشكي مي بايست پس ازگذراندن 120 واحد درسي دوره دكتري عمومي دندانپزشكي تايكسال موضوع پايان نامه خودرا انتخاب وبه ثبت برسانند.
تبصره: به دانشجوياني كه موضوع پايان نامه خود رادرمدت مقرربه ثبت نرسانند، تازمان ثبت موضوع پايان نامه، واحددرسي جديد ارائه نخواهدشد.
3- استاد راهنما باپيشنهاد دانشجو، موافقت استاد راهنما وتاييد گروه آموزشي مربوطه وتصويب شوراي پژوهشي دانشكده مربوطه تعيين مي گردد.
تبصره : رتبه استاد راهنما حداقل استادياري است . درموارد استثنائي باتاييد شوراي پژوهشي دانشكده مي توان ازاعضاي هيات علمي مربي نيز به عنوان استاد راهنما استفاده نمود.
تبصره : درموارد خاص وباتصويب شوراي پژوهشي دانشكده وبه منظور انجام تحقيقات بين بخشي دانشجو مي تواند بيش از يك استاد راهنما داشته باشد.
4- درصورت لزوم به پيشنهاد استاد راهنما يك نفر از اعضاي هيات علمي يامتخصصان ومحققان برجسته، پس ازتائيد شوراي پژوهشي دانشكده به عنوان استاد مشاور تعيين مي شود.
تبصره : سقف تعداد پايان نامه هاي دوره دكتراي عمومي دندانپزشكي كه به طور همزمان توسط هراستاد راهنما هدايت مي شوند ازفرمول تقسيم تعدادكل دانشجويان ورودي درهرسال به تعداد كل اعضاي هيات علمي دانشكده مربوطه ضرب درعدد2 بدست مي آيد. دردانشكده هايي كه تعداد اعضاء هيات علمي زياد است وبافرمول فوق سقف پايان نامه هرعضو هيات علمي عددكمي خواهدشد، هرعضو هيات علمي براساس مرتبه دانشگاهي وي وباتصويب شوراي پژوهشي دانشكده ، حداكثر 3 پايان نامه دانشجويان باسال ورودي يكسان رابه طور هم زمان مي تواند راهنمايي نمايد.
5- انتخاب موضوع پايان نامه بايستي باهدايت استاد راهنما باشد.
6- موضوع پايان نامه نبايد تكراري باشد به اين معنا كه پايان نامه باعنوان مشابه يامتفاوت ولي محتواي يكسان در5 سال اخير دردانشگاه ذيربط گرفته نشده باشد.
تبصره : درموارد خاص وبانظر شوراي پژوهشي دانشكده ، درموضوعاتي كه ممكن است نياز به تحقيق مجدد دركمتر ازفاصله زماني فوق باشد، اخذ پايان نامه باعنوان ومحتواي مشابه بلامانع است .
7- هردانشجو بايد يك موضوع رابعنوان پايان نامه انتخاب نمايد.
تبصره: انتخاب موضوع پايان نامه توسط گروهي ازدانشجويان (حداكثر 3 نفر ) پس ازتائيد استاد راهنما وتصويب شوراي پژوهشي دانشكده به شرط رعايت موارد ذيل مجاز
مي باشد.
الف: حجم واهميت موضوع تحقيق باتعداددانشجويان تناسب داشته باشد.
ب: تقسيم بندي موضوع تحقيق به گونه اي باشد كه هريك ازدانشجويان ذيربط بتوانند انجام بخش مستقلي ازپايان نامه راعهده دار شوند.
8- جهت ثبت موضوع پايان نامه بايد مراحل ذيل طي شود.
الف: انتخاب موضوع پايان نامه باهدايت استاد راهنما
ب: بررسي تكراري نبودن موضوع پايان نامه توسط معاونت پژوهشي دانشكده
ج: تصويب طر ح پيشنهادي پايان نامه درگروه آموزشي مربوطه
د: ارائه طرح پيشنهادي پايان نامه ازطرف گروه به معاونت پژوهشي دانشكده جهت تصويب درشوراي پژوهشي دانشكده
ه: ابلاغ مصوبه شوراي پژوهشي دانشكده به استاد راهنما جهت شروع پايان نامه
تبصره: فاصله زمان ثبت موضوع پايان نامه تازمان دفاع ازآن نبايد كمتر ازيكسال باشد.
9- هرپايان نامه بايد حاوي موارد زيرباشد:
الف: چكيده به زبان فارسي وانگليسي (اهميت وزمينه كار ، مواد وروش ، نتايج ونتيجه گيري)
ب: مقدمه (دلايل اهميت موضوع پژوهش ، اطلاعات كلي درزمينه پژوهش واهداف پژوهش)
ج: بررسي متون
د: روش كار (نوع پژوهش، محيط ومواد پژوهش ، حجم نمونه وروش نمونه گيري ، روش جمع آوري اطلاعات ، روش تجزيه وتحليل داده هاوانواع آزمون هاي آماري ومراحل انجام كار)
ز: نتايج ( استفاده از آزمون هاي آماري ، جداول ، نمودارها وبيان نتايج)
و: بحث ونتيجه گيري (بررسي نتايج حاصله، مقايسه نتايج باساير مطالعات ، بررسي علت تفاوت نتايج پژوهش باساير مطالعات ، بررسي نقايض ومحدوديت هاي پژوهش ، نتيجه گيري نهايي وارائه پيشنهادات)
ه: مراجع
10: نگارش پايان نامه به زبان انگليسي بلامانع مي باشد ولي لازم است علاوه برچكيده به زبان انگليسي، چكيده به زبان فارسي نيز داشته باشد.
11: هيات داوران كه مسئوليت تصميم گيري تهايي در مورد پايان نامه ها رابرعهده دارند از اعضاي زير تشكيل مي شود:
 

استاد راهنما
استاد مشاور (درصورت وجود)
نماينده شوراي پژوهشي دانشكده
نماينده گروه آموزشي مرتبط باپايان نامه
يك عضو ازاعضاي هيات علمي يامحققان ، متخصصان وصاحب نظران به انتخاب گروه آموزشي مربوطه
تبصره : مرتبه علمي استاد راهنما واعضاي هيات علمي بايد حداقل استادياري باشد، درشرايط خاص پس ازتائيد شوراي پژوهشي دانشكده مي تواند مربي باشد . درخصوص محققان ومتخصصان وصاحب نظران داشتن مدرك دكتري تخصصي الزامي است .
12- ارزشيابي پايان نامه ها توسط هيات داوران درمقياس نمره گذاري ازصفر تابيست صورت مي گيرد وباتوجه به نمرات مربوط به چهار درجه به شرح ذيل متمايز مي شوند.
عالي پايان نامه هاي بانمره 19 تا 20
بسيار خوب پايان نامه هاي بانمره 17 تا99/18
خوب پايان نامه هاي بانمره 14تا99/16
غيرقابل قبول پايان نامه هاي بانمره كمتراز14
تبصره : پايان نامه هايي مي توانند درجه عالي راكسب نمايند كه تحقيقاتي بوده ويادريكي ازمجلات علمي معتبر داخل ياخارج ازكشور به صورت مقاله چاپ شده ويااخذ پذيرش چاپ رادراين مجلات ارائه نمايند. بديهي است كه ارائه مقاله ويااخذ پذيرش چاپ مقاله بايد قبل از دفاع ازپايان نامه وتعيين نمره نهايي صورت گيرد.
13- كليه دانشجويان موظف به دفاع ازپايان نامه خود درآخرين نيمسال تحصيلي
مي باشند وچنانچه دانشجو درچهار چوب سنوات مجاز تحصيلي نتواند ازپايان نامه خوددفاع ونمره قبولي كسب نمايد، علي رغم اينكه گليه واحدهاي درسي دوره آموزشي مربوطه راباموفقيت گذرانده باشد، اخراج خواهدشد.
14- تعدادواحدها ونمره پايان نامه دانشجويان درآخرين نيمسال تحصيلي ثبت شده ودانشجو ازرعايت حداكثر واحدهاي مجاز درآخرين نيمسال تحصيلي معاف است.
15- زمان فارغ التحصيلي دانشجو، زماني است كه تمامي واحدهاي درسي خودرا ازجمله پايان نامه را گذرانده باشد(هركدام كه موخر باشد)
16- كليه حقوق مكتسب ازپايان نامه متعلق به دانشگاه است.
17- يك نسخه ازخلاصه هرپايان نامه مي بايست به حوزه معاونت تحقيقات وفناوري وزارت متبوع جهت بهره برداري واطلاع رساني به ديگر مراكز ارسال گردد.
18- رساله باتوجه به مشخصات برنامه وسرفصل دروس دوره دكتراي عمومي دندانپزشكي مصوب هفتمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي مورخ 31/2/79 به رساله 4،3.2.1به شرح ذيل ميباشد:
رساله 1: ميزان حداقل آموزش : (Requirement):
- نگارش طرح مقدماتي تحقيق (پروپوزال) باهدايت استادراهنما
- تصويب پروپوزال وعنوان تحقيق درمرجع مربوطه
- ثبت عنوان تحقيق (رساله) دراداره آموزش دانشكده
رساله 2: ميزان حداقل آموزش : (Requirement):
- انجام تحقيق مطابق مواد وروشهاي مصوب به سرپرستي استاد راهنما
- ارائه گزارش مكتوب ازپيشرفت تحقيق به استاد راهنما
رساله 3: ميزان حداقل آموزش : (Requirement):
- انجام تحقيق مطابق مواد وروشهاي مصوب به سرپرستي استاد راهنما
ارائه گزارش مكتوب ازپيشرفت تحقيق به استاد راهنما
رساله 4: ميزان حداقل آموزش : (Requirement):
- انجام واتمام تحقيق مطابق مواد وروشهاي مصوب به سرپرستي استاد راهنما
- نگارش رساله باتاييد نهايي استاد (آماده دفاع بودن)
- دفاع ازرساله (واداي سوگند)
(ارزشيابي رساله 1و2و3 توسط استاد راهنما ورساله 4 توسط هيئت داوران انجام مي گيرد.)
19- عنوان پايان نامه واستاد راهنما پس ازتصويب غيرقابل تغيير ميباشد.درشرايط خاص باتصويب شوراي آموزشي دانشكده ميسر خواهدبود.
20- استاد راهنماي اول بايستي ازكادر هيات علمي دانشكده دندانپزشكي مشهد باشد.
21- اضافه كردن استاد راهنماي سوم مي بايست باتائيد شوراي گروه وتصويب شوراي آموزشي دانشكده باشد.
22- پايان نامه هايي كه دواستاد راهنما دردوگروه آموزشي مختلف نياز دارد بايستي درجلسه گروه آموزشي استاد راهنماي اول ودرحضور استاد راهنماي دوم درگروه مطرح وبتصويب برسد.
23: پايان نامه هايي كه مروري باشند حداكثر سقف نمره اي كه مي توانند كسب نمايند 5/18 مي باشد.
24- اعضاي كادر هيئت علمي كه تعهدات قانوني خودرا بصورت (ضريب K) آموزشي
مي گذرانند درسال اول تنها يك پايان نامه (بعنوان استاد راهنماي دوم)ودرسال دوم دو پايان نامه( بعنوان استاد راهنماي اول يادوم) ودرسال سوم طبق آيين نامه ودستور العمل اجرايي مي توانند راهنمايي پايان نامه دانشجويان عمومي را بعهده گيرند.
25- كادرهيات علمي كه شرايط راهنماي پايان نامه را داشته باشند مي توانند حداكثر دو پايان نامه را بعنوان استاد راهنماي اول (شامل : حداكثريك تخصصي ويك عمومي ويا دوعمومي ) ويك پايان نامه را بعنوان استاد راهنماي دوم (تخصصي ياعمومي )درهرسال تحصيلي برعهده گيرند.
تذكر: *رديف 1 تا18 اين آئين نامه طبق آيين نامه ودستورالعمل اجرايي پايان نامه هاي دكتراي عمومي دندانپزشكي مصوب بيست وپنجمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي مورخ 23/12/82علوم پزشكي ميباشد.
* رديف 19 تا 23 مصوبه شوراي آموزشي دانشكده مورخ 7/10/84 ميباشد .
* رديف 24 تا 25 مصوبه شوراي آموزشي دانشكده مورخ 7/8/85 ميباشد .

نحوه نگارش پايان نامه
- تايپ پايان نامه مي بايست در نهايت سادگي بوده و از اضافه كردن مطالب و طرحهاي غير ضروري بپرهيريد.
- -. هر صفحه پايان نامه مي بايست حداقل 24 سطر داشته و حداكثر شماره فونت آن 14 باشد.
هرپايا ن نامه بايد شامل موارد ذيل باشد:
-شتن منابع به همان ترتيبي است كه در متن مورد استفاده قرار مي گيرد.
 

ب) فهرست منابع:
- ترتيب نوشتن مشخصات يك منبع در هر دو سيستم استنادآوري يكسان است.
 

ج) نحوه نگارش منابع زمانيكه از يك مقاله استفاده شده است:
- اسم فاميل نويسنده، حرف اول اسم كوچك، عنوان مقاله، عنوان مجله، سال انتشار، شماره سريال (جلد)، صفحه شروع و ختم مقاله نوشته مي شود.
- در مورد نام مجله بايد از اختصاراتي استفاده شود كه درايندكس مديكري براي مجلات استفاده شده است. به عنوان مثل Journal of Endodontics به صورت خلاصه J Endodon نوشته مي شود.
- در صورتيكه نويسندگان مقاله پنج نفر و يا كمتر باشند مي بايست اسامي تمام نويسندگان ذكر گردد. در صورتي كه بيش از پنج نفر باشند، اسم دو نفر اول آورده شده و سپس از كلمه et al استفاده مي شود.
1) Stanley M, Pashley D. Vltrastractural study of dental pulp. J Endodon 1995; 18: 245-99.
2) نحوه نگارش منابع زمانيكه از يك كتاب به عنوان منبع استفاده شده است:
- اسم فاميل نويسنده، حرف اول اسم كوچك، عنوان كتاب، شماره چاپ، محل انتشار، ناشر، سال انتشار، شماره جلد در صورت وجود، صفحات مورد استفاده نوشته شود.
2) Ingle J, Bakland L. Endodontics, 5 th ed, London, Mosbey, 2002; 210-225.

نحوه ارزشيابي پايان نامه
ارزشيابي پايان نامه در جلسه دفاعيه بصورت محرمانه صورت مي گيرد و هيئت داوران نمره پايان نامه را با توجه به درنظر گرفتن موارد ذيل در فرم مربوطه وارد مي نمايند.
- در پايان جلسه ميانگين ارزشيابي اعضاي هيئت داوران بعنوان نمره نهايي در نظر گرفته خواهد شد.
ملاكهاي ارزشيابي پايان نامه هاي تحقيقاتي
1-ارزش و اهميت علمي موضوع انتخاب شده1نمره
2-كيفيت تبيين هدف و فرضيه1نمره
3-كيفيت تدوين مقدمه (بررسي مطالعات قبلي)2نمره
4-انتخاب روش كار و چگونگي اجراي آن4نمره
5-كميت و كيفيت نتايج حاصله4نمره
6- چگونگي تجزيه وتحليل آماري و نتايج2نمره
7- بحث و نتيجه گيري2نمره
8-كيفيت نگارش متن پايان نامه2نمره
9-كيفيت ارائه مطالب در جلسه دفاعيه2نمره
جمع نمرات : 20نمره

تهيه وتدوين : دانشكده دندانپزشكي مشهد
اداره آموزش - سال 1385


منبع:
www.mums.ac.ir/dental/fa/g11


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۵:۳۰:۳۰ ] [ مشاوره مديريت ]

 

شيوه تدوين پايان نامه كارشناسي و كارشناسي ارشد


يكي از اهداف اصلي نگارش هر پايان نامه در اصل آشنا نمودن دانشجو با نحوه نگارش و تنظيم يك مبحث علمي است. پايان نامه نوشته اي است شامل چكيده پايان نامه به فارسي، فهرست تفصيلي مطالب، فهرست تصاوير، جداول و نمودارها، مقدمه و تاريخچه مختصر، مروري بر كارهاي انجام شده و آخرين اطلاعات تئوري، عملكرد تحقيقي و عملي نتايج، بحث و پيشنهادات و فهرست منابع و مأخذ كه توسط دانشجو و با هدايت و نظارت استاد راهنما و همكاري استادان مشاور (در صورت داشتن) تنظيم و تدوين مي شود. رعايت اين شيوه نامه از جانب دانشجويان براي حفظ هماهنگي بين پايان نامه ها الزامي است. موضوعات هر پايان نامه را با توجه به تعريف فوق و به ترتيب تقدم ذيل مي توان دسته بندي كرد:
الف: فهرست مطالب موجود در پايان نامه
-1 مطالب زركوب روي جلد
2- ترتيب درج مطالب
2-1 برگ اول : بسم ا... الرحمن الرحيم
2-2 برگ دوم : فرم داخلي جلد به فارسي
2-3 برگ سوم : تائيديه هيأت داوران:
2-4 برگ چهارم: تقديم (در صورت تمايل، دانشجو مي تواند پايان نامه خود را به شخص و يا ... تقديم كند(
برگ پنجم : حق چاپ و تكثير و مالكيت نتايج (copyright and ownership) (مخصوص تحصيلات تكميلي(
2-6 برگ ششم تقدير و تشكر (اختياري ): اين متن عبارت است از قدرداني و تشكر از كليه كساني كه دانشجو را در راه نيل به هدف كمك نموده اند.
2-7 برگ هفتم چكيده پايان نامه به فارسي: هر پايان نامه بايد با چكيده آغاز شود كه عبارت است از بحث پيرامون موضوع پايان نامه، شيوه تحقيق و نتيجه كلي . معمولا محقق يا دانشجو چكيده اي از تحقيق خود را در حدود يك يا دو صفحه تهيه مي كند . چكيده كمتر از مقدمه بوده و شامل مباحثي از قبيل موضوع تحقيق ، فرضيه ها ، روش كار ، نتايج و پيشنهاد هاي مربوط به تحقيق به صورت كلي و خلاصه است.
2-8- چكيده پايان نامه به انگليسي (مخصوص تحصيلات تكميلي(
2-9 -برگ هشتم فهرست مطالب: هر پايان نامه بايد داراي فهرست مطالب باشد معمولاً اين قسمت شامل عنوان بخشهاي پايان نامه همراه با شماره صفحه مربوطه است. گزارش تحقيق معمولا شامل فصول مباحث و عناوين جزئي و كلي است. عنوان فهرست مندرجات در بالا ( 5 سانتي متر پايين تر از لبه كاغذ) قرار مي گيرد. عناوين اصلي را با حروف درشت تر و عناوين فرعي را با حروف ريز مي نويسند. در مقابل عناوين شماره صفحه ذكر مي شود. در گزارشهاي كوتاه كه نيازي به ذكر اين فصول نيست مي توان با شماره مشخص كرد. براي ترتيب فهرست از روشهاي متعددي استفاده مي شود كه در ذيل به دو نمونه از آنها اشاره مي شود. لازم به ذكر است كه براي هر پايان نامه تنها بايد از يكي از اين دو روش استفاده نمود:
الف) در حالتي كه زير فصلها بدون شماره گذاري در متن پايان نامه آورده شود،روش زير قابل استفاده است:
فصل اول: تدوين فرضيه
مفهوم و تعريف فرضيه 3
ويژكيهاي يك فرضيه خوب 7
نقش قرضيه در تحقيق علمي 11
ب) در صورتي كه زير فصلها داراي شماره باشند بايد از روش ترتيب اعداد در فهرست استفاده نمود:
1- - 1
1-1 1-1
1-1-1 1-1-1
2- - 2
1-2 2-1
1-1-2 2-1-1

2-10 برگ نهم فهرست جدولها، نمودارها و اشكال: در اين قسمت ليست جدولها و شكلها با ذكر دقيق عنوان، شماره و صفحه مربوطه درج مي شود. ترتيب قرار گرفتن محتواي فهرست جداول مانند فهرست مندرجات است. اگر تعداد جداول زياد نباشد نيازي به تهيه اين فهرست نيست.در فهرست نمودارها و اشكال نيز عناوين بايد كوتاه و گويا باشد و اگر تعداد نمودارها و اشكال زياد باشد تهيه اين فهرست توصيه مي شود.
2-11 متن پايان نامه (توضيحات كامل در قسمت ب آورده شده است(
2-12 برگهاي پاياني پيوستها (ضميمه 1، ضميمه 2، ...(
2-13 مراجع ها و مآخذ
2-14 فرم داخلي جلد به انگليسي (مخصوص دانشجويان تحصيلات تكميلي(
3- مطالب زركوب پشت جلد به انگليسي
4- مطالب زركوب عطف جلد (عنوان پايان نامه و نام نويسنده و شماره پايان نامه(

ب: مطالب موجود در متن پايان نامه:
متن هر پايان نامه شامل چندين فصل و هر فصل شامل چندين بخش خواهد بود. هر فصل را مي توان با يك مقدمه كوتاه آغاز و با يك نتيجه گيري مختصر به اتمام رساند. رئوس مطالب هر فصل در ذيل آورده شده است:

فصل اول :معرفي پايان نامه

(نحوه تدوين اين فصل با نظر استاد راهنما انجام گيرد)
اين فصل مي تواند شامل عناوين زير باشد:
• هدف تحقيق
هيچ تحقيقي انجام نمي شود، مگر اينكه داراي هدفي باشد. ممكن است هدف تحقيق دستيابي به يك تئوري براي توسعه رشته علمي مربوطه باشد (تحقيق پايه ) يا ممكن است هدف اين باشد كه يافته ها براي حل مسائل اجتماعي بكار رود ( تحقيق كاربردي ). در هر حال، بايد هدف تحقيق در يك يا دو پاراگراف بيان شود .
• بيان مسئله يا موضوع تحقيق
موضوع تحقيق بايد در يك يا دو صفحه موضوع كاملاً توضيح داده شود. مطالب بايد آنقدر ساده و روشن بيان گردد كه خواننده با مسأله مورد بررسي آشنا شود.
• اهميت مسأله تحقيق
انجام هر تحقيق علمي مستلزم صرف وقت و تلاش فكري و جسمي و منابع مالي است. اصولاً بايد ازحداقل منابع، حداكثر نتايج حاصل شود و بايد به درستي اهميت موضوع تحقيق را بيان نمود. اهميت تحقيق را بايد از لحاظ اينكه آيا نتيجه موضوع تحت بررسي به پيشرفت رشته علمي كمك مي كند يا كاربرد خاص دارد، مورد توجه قرار گيرد. محقق مي تواند حداكثر در يك تا دو صفحه به طور منطقي اهميت موضوع تحقيق را بيان كند.
• انگيزه محقق در انتخاب موضوع
موضوعي كه محقق مي خواهد در مورد آن تحقيق كند بايد با تجارب كاري او منطبق باشد تا زواياي مسئله را بهتر ببيند و مكمل تحقيقات قبلي او باشد. در هر حال، در يك رساله علمي، محقق بايد توان قانع كردن هيأت داوران را براي علت انتخاب موضوع داشته باشد.
• قلمرو تحقيق و مشخص كردن واحد تجزيه و تحليل
محقق بايد قلمرو تحقيق خود را از نظر زماني، مكاني و موضوعي مشخص سازد. قلمرو موضوعي محدود بودن موضوع را مي طلبد. موضوع نبايد آنقدر كلي باشد كه نتوان آن ر انجام داد و نبايد آنچنان جزئي باشد كه ارزش تحقيق نداشته باشد. تجزيه و تحليل ممكن است فرد، گروه، سازمان، كشور يا....... باشد. چنانچه افراد در داخل سازمان مورد بررسي واقع شوند، در اين صورت واحد مورد بررسي در هر يك از افراد نمونه آماري هستند.
• تعيين سؤال پژوهشي
طرح سؤال پژوهشي بيانگر اين است كه محقق براي پاسخ دادن به آن چه نوع اطلاعاتي را نياز دارد . ارائه ساختار تحقيق به منزله يك حلقه اتصال به فصل بعدي است. يعني محقق توضيح مي دهد كه به منظور پاسخ گويي به سؤال تحقيق در فصل بعد (فصل دوم) به بررسي ادبيات تحقيق مي پردازد. فرضيه هايي ارائه مي گردد و براي آزمون فرضيه ها ، طرح تحقيق تهيه و تنظيم مي شود. (فصل سوم) بر اساس چهارچوب اين طرح، اطلاعات لازم جمع آوري و در فصل بعد (چهارم) طبقه بندي و تجزيه وتحليل خواهند شد. در پايان گزارش نتيجه گيري به عمل مي آيد و بر اساس يافته ها پيشنهادهايي ارائه خواهد شد

فصل دوم – مروري بر ادبيات تحقيق
در اين قسمت به نقد وبررسي تحيقات كه قبلاً راجع به موضوع انجام گرفته است پرداخته مي شود . نكته قابل توجه اين است كه اين فصل به مباني نظري و نقد پيشينه تحقيق، يعني تحقيقات قبلي در اين رابطه اختصاص دارد. اين فصل يكي از قسمت هاي مهم تحقيق است. ادبيات مربوط به موضوع تحقيق از لحاظ روش تحقيق، نحوه جمع آوري اطلاعات و يافته هاي تحقيق مورد بررسي قرار مي گيرند. لذا بهتر است در اين قسمت فرضيه ها فهرست شوند. اين فصل مي تواند حدود 30 تا40 صفحه را در بر گيرد .
 

فصل سوم – طرح تحقيق
در اين فصل بهتر است ابتدا فرضيه با يك جمله ظريف حلقه اتصال به فصل قبلي ، تكرار شود. ( مرور بر فصل قبــــل ) جامعه و نمونه آماري، روشهاي جمع آوري اطلاعات، وبژگيهاي نمونه، متغيرها، مستقل و وابسته و تعاريف عملياتي آنها، روشهاي تحليل داده ها، بستر سازي هاي لازم براي استفاده از نرم افزارهاي گوناگون ، تجهيزات و تكنولوژيهاي موجود و در يك كلام اطلاعات لازم در اينجا جمع آوري و در فصل بعد طبقه بندي و تجزيه و تحليل مي شوند.
 

فصل چهارم – طبقه بندي و تجزيه و تحليل اطلاعات

(با نظر استاد راهنما اين فصل مي تواند با فصل سوم تلفيق گردد)
اين فصل در واقع رسالت پايان نامه را نشان مي دهد، در اين فصل با استفاده از جداول، اشكال، نمودار ها، منحني ها، اطلاعات تحليل مي شوند. و در صورت لزوم آمارهايي نظير ميانگين، انحراف معيار و نظائر آن و نيز ضريب همبستگي و ساير ضرائب آماري مورد استفاده قرار مي گيرند. سپس فريضه ها يك به يك آزمايش مي شوند.
 

فصل پنجم – خلاصه، نتيجه گيري و پيشنهادها
اين فصل پاياني است. در خلاصه گزارش بايد مساله مورد تحقيق مجدداً عنوان كرد. حاصل مروري بر ادبيات تحقيق كه راهنماي محقق شده است نيز ذكر شود. روشهاي تحقيق به كار گرفته شده براي بررسي مشكل، تبيين شوند. سپس يافته ها ارائه گردد و معناي عدم رد فرضيه ها و نيز رد شدن آنها مورد بحث و تفسير قرار مي گردد.

ج: پيوستها:
قسمت اصلي متن پايان نامه نبايد داراي داده هاي (data) غير ضروري باشد، لذا برنامه هاي نرم افزاري ، چگونگي به دست آوردن معادلات رياضي و اثبات آنها و داده هاي تجربي در پيوستهاي پايان نامه آورده مي شوند.

د: جداول و نمودارها:
جدولها و نمودارها بايد تا جائيكه ممكن است نزديك به متن مربوط قرار گيرند هر جدول يا نمودار بايد با عنوان مربوطه كه معمولاً در زيرآنها درج مي شود ، مشخص گردد.

ه : فهرست منابع و مآخذ
- ذكر مآخذ
ذكر مآخذ در متن بسيار حائز اهميت است. با اين كار در واقع نويسنده هم اعتباركار خود را نشان مي دهد و هم خواننده را با آثار ديگران آشنا مي كند . در ماخذ نويسي نويسنده بايد در پايان قسمت معيني كه نيازمند پانويسي است، علامت يا شماره اي بگذارد . سپس در ذيل صفحه، نيم خطي يكشد و در زير خط در سمت راست ( و اگر به انگليسي باشد در سمت چپ) همان علامت يا شماره را ذكر كند و پس از آن خط تيره بگذارد و بعد عنوان ماخذ را ذكر كند. علامت يا شماره هايي كه در متن گذاشته مي شوند ، معمولاً كمي بالاتر از كلمه ها قرار مي گيرند . گاهي نيز ممكن است زير نويسها در ذيل صفحه درج نشود و در پايان فصل آورده شود كه در اين صورت شماره هاي ارجاعات هر فصل از يك آغاز مي گردد و تا پايان فصل ادامه دارد.

در نوشتن متن تحقيق گاهي نويسنده مطلبي را عيناً و به طور مستقيم از كسي نقل مي كند كه در اين صورت بايد نقل قول را ميان دو گيومه " " قرار داد . اگر اين نقل قول از سه سطر كمتر باشد از لحاظ حاشيه و فاصله سطور عين متن نوشته مي شود ولي اگر بيش از سه سطر باشد بايد حاشيه ها پهن تر و فاصله خطوط كمتر شود . در هر حال در نقل قول مستقيم بايد عين جملات و كلمات منبع مورد استفاده نقل شود و فقط در صورتي كه در آن غلط لفظي يا معنوي باشد، براي جلوگيري از گمراهي خواننده پس از جمله يا كلمه نادرست ، صحيح آن را بايد بين دو كروشه { } قرار داد .
ترتيب ذكر منابع و مآخذ بر حسب الفبا است . نام خانوادگي اول مي آيد و بعد از كاما (،( نام ذكر مي شود . چنانچه منبع داراي دو يا چند نويسنده باشد ، فقط نام مؤلف اول بر حسب الفبا (اول نام خانوادگي و بعد نام ) مي آيد و نام نويسندگان ديگر بعد از كاما به طريق معمول ، يعني اول نام و بعد از آن نام خانوادگي قرار مي گيرد. در صورتي كه بيش از سه نويسنده باشد ، بعد از نام مؤلف اول ، كلمه "همكاران " اضافه مي شود .
چنانچه منبع فاقد نام نويسنده باشد ، عنوان سازماني كه آن را تهيه كرده است جاي نويسنده را مي گيرد و بقيه توضيحات بعد از آن مي آيد .
مثال به ترتيب عبارتند از :
رضائيان ، علي ، " اصول مديريت " تهران : سمت، 1369
باريه هاپسون و همكاران ، " مديريت خدمت؛ فرهنگ مشتري مداري " ترجمه مهدي ايران نژاد پاريزي،تهران: نشر مديران 1381،
مركز آموزش دولتي ،" برنامه ريزي استراتژيك "،تهران مركز آموزش مديرت دولتي ،1378
و چنانچه منبع به انگليسي باشد به اين شرح ذكر مي شود :
Nett, robert et al ,"can japan cope" . Business week (April
23, 1990 ), pp. 46-49
بايد در نظر داشت كه اگر مأخذ از يك سطر بيشتر شود ، سطر دوم هر مأخذ از فاصml" target="_blank">۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ][ ۷۲۲ ][ ۷۲۳ ][ ۷۲۴ ][ ۷۲۵ ][ ۷۲۶ ][ ۷۲۷ ][ ۷۲۸ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ][ ۱۰۹۸ ]

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. مدیریت مشاوره بازاریابیآموزش. بیزینس پلن طرح توجیهی طرح business plan. برنامه بازاریابی Marketing Planبازاریابی. مشاوره تبلیغات مشاور تبلیغات مشاور مدیریت management مشاوره مدیریت انواع بازاریابی بازاریابی. طرح توجیهیمدیریت.