مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
لینک دوستان
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۴:۴۲ ] [ مشاوره مديريت ]

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۲۴ - آراستگي و زيبايي ظاهر ، لباس و پوشش مناسب

۶

۱۰ اشتباه در ظاهر شما

براي داشتن يك تيپ مقبول مردانه،ياد بگيريم كه از انجام چه كارهايي و چگونه خودداري كنيد.
۱) رنگ بيش از حد
استفاده از رنگ هاي زياد باعث مي شود كه توجه ديگران نسبت به شما جلب شود. سعي كنيد در لباس هايتان بيش از ۳ رنگ استفاده نكنيد و تا آنجا كه مي توانيد پوشش خود را ساده نگه داريد.
سعي كنيد از مكمل هاي رنگي استفاده كنيد. رنگ هايي كه متضاد يكديگرند تكميل كننده هم نيز هستند (مثلاً بنفش و زرد يا آبي و نارنجي) رنگ هايي كه به هم نزديك هستند به نام رنگ هاي «هم خانواده» شناخته مي شوند. (مثل زرد و نارنجي) زماني كه مي خواهيد لباس بپوشيد بايد سعي كنيد كه از رنگ هاي متضاد يا رنگ هاي هم خانواده استفاده كنيد.اگر لباس هايتان روشن است بايد كفش هايتان نيز روشن باشد ولي اگر لباس هاي تيره بر تن مي كنيد كفش شما نيز بايد تيره باشد.
۲) طرح بيش از اندازه
براي ست كردن رنگ و طرح پارچه بايد از لباس هايي استفاده كنيد كه بيش از ۳ طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما داراي يك يا دو طرح متنوع تك رنگ باشد.
از لباس هايي استفاده كنيد كه تنها داراي يك طرح معين هستند (مثلاً داراي گل هاي ساده سفيد رنگ باشند يا در پشت آنها مارك كوچكي باشد) و هميشه همان را بر تن كنيد.
۳) پارچه اضافي
برخي از افراد تصور مي كنند كه هر پارچه مختص طبقه خاصي از افراد اجتماع است. معمولاً ابريشم از كتان رسمي تر است و پارچه لينن نيز از دور داد مي زند كه با مخمل متفاوت است، چرم هم هميشه خيلي مردانه تر از فاستوني است.براي اينكه در ميان اين همه پارچه هاي مختلف به دام نيفتيد مي توانيد لباس هاي تابستاني و زمستاني خود را از هم جدا كنيد. لباس هاي زمستاني معمولاً كلفت تر، سنگين تر و زبرتر هستند. پارچه هاي تابستاني نيز از الياف طبيعي درست شده و بسيار نازك و خنك هستند. آنها را از هم دور نگه داريد تا دچار اشتباه نشويد.
۴) لباس فصل ديگري را پوشيدن
اگر شما در جايي زندگي مي كنيد كه داراي آب و هواي گرم است، خوش شانس هستيد. لباس هاي شما بايد مختص يك فصل (بهار / تابستان) باشد. اما اگر مانند بسياري از افراد در جايي زندگي مي كنيد كه داراي آب و هواي متنوعي است بايد در كمد لباس هاي خود جايي را براي ذخيره لباس هايي كه به درد فصل حاضر نمي خورند باز كنيد. همانطور كه از قديم گفته اند «از دل برود هر آنچه از ديده برفت.» هرچه كه آن پيراهن هاي لينن را از كت هاي پشمي دورتر نگه داريد خيلي كمتر اتفاق مي افتد كه آنها را به طور اتفاقي با هم ست كنيد.
۵) شلوارهاي خيلي بلند يا خيلي كوتاه
حتي اگر از سايز خودتان مطمئن هستيد اما باز هم شلوارهايتان را پيش از خريد يك بار پرو كنيد. سايز لباس هايي كه داراي مارك هاي متفاوتي هستند مختلف است.
و هميشه اين قوانين را نيز به خاطر داشته باشيد؛ شلوارهاي ارتشي و پارچه يي بايد تا بالاي پاشنه كفش شما بيايند. شلوارهاي جين مي توانند تا انتهاي پاشنه كفش نيز كشيده شوند. قد هر شلواري كه بيش از اين اندازه باشد براي شما بلند است.
زماني كه راه مي رويد شلوار شما نبايد آنقدر كوتاه باشد كه جوراب هايتان از زير آن معلوم شود. زماني كه مي نشينيد شلوار شما نبايد بيش از چند سانت به بالاي جورابتان برود.
۶) شلوارهايي كه بالا مي ايستند
اگر شما داراي كمر باريكي هستيد (پاهاي بلند اما كمر كوچكي داريد) از شلوارهاي جين و ارتشي استفاده كنيد كه جيب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفين. حقه ديگري كه در اينجا مي توانيد به كار ببريد اين است كه شلواري خريداري كنيد كه بزرگتر از سايز شما باشد. اين كار باعث مي شود كه اندام شما پرتر جلوه كند، همچنين قد شلوار نيز بلندتر شده و پاهاي شما را ناقص جلوه نمي دهد.
۷) تي شرت هايي كه خيلي بلند يا كوتاه هستند
اگر تي شرت شما خيلي بلند است نبايد آن را هيچ گاه داخل شلوار خود كنيد. بر روي اين مطلب تاكيد داريم.
۸) تي شرت هاي شلوغ
از تي شرت هاي تك رنگ استفاده كنيد و از پوشيدن لباس هاي پرزرق و برق، داراي لگو و كلمات ناپسند به شدت پرهيز كنيد. تي شرت هاي ساده خيلي راحت تر با پلوور و ژاكت هاي مختلف ست مي شوند.
۹) لباس هاي چروك
چاره كار شما بسيار ساده است؛ بايد يك اتو و ميز آن را خريداري كنيد. اما اگر در حال مسافرت هستيد مي توانيد بر روي محل چروكيدگي كمي آب بريزيد و سپس سشوار را بر روي آن بگيريد و با دست محل موردنظر را صاف كنيد. با اين كار لباس شما از آن چروكيدگي در مي آيد. علاوه بر اين، آقاياني را ديديم كه اين كار را به راحتي در دستشويي هاي عمومي با دست خشكن ها انجام مي دهند، شايد كار خوبي نباشد اما جواب مي دهد.
۱۰) صندل با جوراب
براي مبتدي ها بهتر است كه اصلاً فكر جوراب پوشيدن را از سر بيرون كنند. اما اگر پوشيدن جوراب اجباري است پيشنهاد مي كنيم از جوراب هايي استفاده كنيد كه اندازه آنها فقط تا قوزك پا است و آنها را با اسنيكرهاي نخي يا كفش هاي پارچه يي ست كنيد.

روزنامه اعتماد


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۴:۴۰ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات ، تجربه ها و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۲۴ - آراستگي و زيبايي ظاهر ، لباس و پوشش مناسب

۵

پنهان كردن شكم بزرگ ، هنري است كه . . .

● لباس مناسب
▪ دور كمر: با تركيب مناسب پيراهن، شلوار و كمربند، راه‌ەاي زيادي براي استتار ميان تنه كوتاه يا بلند وجود دارد.
▪ ميان تنه كوتاه: اگر پاهاي‌تان كشيده و بلندتر از ميان‌تنه است، از لباس‌هاي كمردار استفاده نكنيد. گرچه اين يك امر ژنتيكي است اما مي‌توانيد با در نظر گرفتن دستورالعمل‌هيا زير، آن را به‌راحتي بپوشانيد.
▪ شلوار جين را تا روي كمر بالا نكشيد.
▪ بهتر است به‌جاي پيراهن تي‌شرت يا پليور بپوشيد و هرگز آن را توي شلوار نكنيد تا كمر يا ميان تنه را بپوشاند.
▪ تي‌شرت‌هاي بلند بپوشيد.
▪ رنگ پيراهن يا تي‌شرت را با رنگ كمربند ست كنيد. اين هماهنگي ميان تنه را بلندتر نشان مي‌دهد.
▪ سوئي شرت و ژاكت‌هائي بپوشيد كه حداقل تا روي ميان تنه را بپوشانند.
▪ پوشيدن لباس‌هاي رسمي (كت و شلوار) نسبت به لباس‌هاي اسپورت يا راحت هم كمك مي‌كند تا ميان تنه كوتاه به چشم نيايد. براي شروع مي‌توانيد با ست كردن رنگ ژاكت، شلوار و پيراهن ظاهري آراسته و جذاب داشته باشيد. به بيان ديگر، پوشيدن رنگ‌هاي متضاد مثل صورتي با سياه ميان تنه كوتاه را بيشتر به چشم مي‌آورد.
▪ يك حقه ديگر اين است كه به خياط بگويد ۵/۲ سانت به قد كمر اضافه و از آن طرف ۵/۲ سانت از درز شلوار كم كند به اين ترتيب شلوار به راحتي روي ميان تنه مي‌ايستد، بدون اين‌كه پاچه آن روي زمين كشيده شود. شلوارك هم ميان تنه را كوتاه‌تر نشان مي‌دهد.
● قسمت پشت
با ميان تنه بزرگ يا كوچك چه كنيم؟ چگونه با لباس مناسب شكم بزرگ را پنهان كنيم؟
معمولاً آقايان به نسبت خانم‌ها زياد به قسمت پشت بدن توجه نمي‌كنند اما به هر حال اگر ميان تنه بزرگي يا خيلي كوچكي داشته باشيد بايد به طريقي با لباس مناسب آن را بپوشانيد.
ميان تنه صاف (تخت): برخي افراد ميان تنه صاف را دوست دارند اما برخي نيز از آن متنفرند چرا كه شلوار به زحمت روي تن‌شان مي‌ايستد و يا تي‌شرت به شكل بي‌قواره‌اي پشتشان آويزان مي‌شود.
براي پوشاندن اين عيب اصلاً سراغ شلوارهاي بگي و گشاد نرويد. به‌جاي اين كه مدام فكر كنيد، كاش ميان تنه بزرگتر داشتم بهتر است انواع جين يا شلوارهائي بپوشيد كه دقيقاً قالب كمرتان باشد و فاق بلند داشته باشد. شلوارهاي فاق بلند ميان تنه را بزرگ‌تر نشان مي‌دهند. شلوارهاي راسته لوله تفنگي هم بيشتر توجه افراد را به كشيدگي پاها جلب مي‌كند تا ميان تنه كوچك.
▪ ميان تنه بزرگ: لزوماً ميان تنه بزرگ منشأ بدهيكلي نيست. اما اگر هنوز از داشتن آن ناراحتيد مي‌توانيد بيشتر شلوارك يا دامن بپوشيد. علاوه بر اين مي‌توانيد شلوارهاي جين نسبتاً گشاد را با تي‌شرت يا پليور كه روي آن را بگيرد، بپوشيد.
اگر مي‌خواهيد راحت لابس بپوشيد حواستان باشد شلوارهائي كه كمرشان پهن است نپوشيد چرا كه پهني كمرشان طول ميان تنه را بيشتر نشان مي‌دهد.
بهت