مشاوره مديريت - آموزش مديريت - آموزش فروشندگي حرفه‌اي
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11988
دیروز : 33302
افراد آنلاین : 35
همه : 4340470

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۲۱ - هنر سكوت و گوش دادن ، خوب شنيدن و احترام به مخاطب ( ۱ )

سكوت ذهني

سكوت يكي از مهمترين اصول تفكر به شمار مي رود.سكوت تمريني است براي تمركز فكري و راهيابي به راه حلهاي آساني كه در خستگي ذهني هرگز به سراغ شما نمي ايند. با سكوت ، تجربه هايمان را مرور مي كنيم و بدون اينكه خود را تحت فشار قرار داده باشيم به راه حل مي رسيم.


تمرين سكوت:
1-در محيط آرام و كم نوري بي سر و صدا دراز بكشيد يا طوري بنشينيد كه پشت گردن و ستون فقراتتان خميدگي نداشته باشد.
2- تنفس هايتان عادي باشد. به اعصاب چشمانتان فرمان استراحت بدهيد،سپس به تمام اعضاي بدنتان اجازه بدهيد در آرامش مطلق قرار بگيرند.
3-  پس از چند نفس عميق دوباره عادي نفس بكشيد و ا فكارتان را رها كنيد.
4- هنگامي كه در حالت استراحت كامل قرار داريد،سعي كنيد بهترين منظره اي را كه ديده ايديا قشنگ ترين خاطره اي را كه داريد،پيش خود مجسم كنيد و روي آن متمركز شويد.
5- با سكوت فشارهاي رواني و عصبي را از خود دور كنيد و اجازه ندهيد با شما ارتباط برقرار كند.
6- پس از خروج از فشارهاي عصبي،سعي كنيد فشارهاي احساسي و عاطفي را از خود دور كنيد.
7- اگر احساس مي كنيد ذهنتان گريز پايي مي كند و دايم درباره مسايل قضاوت مي كند،موكدا" از او بخواهيد چنين نكند.
8- خوبي ها و بدي هاي زندگيتان را در دو كفه ترازو قرار دهيد و از خود بپرسيد: كداميك سنگين تر است؟
9- با سكوت عميق بكوشيد كفه خوبي ها را سنگين تر از كفه بدي ها ببينيد تا به تدريج احساس آرامش به شما دست بدهد.
10- پس از اينكه به مدت 15 تا 20 دقيقه چنين كرديد،از سكوت خارج شويد و با نشاطي كه به دست آورده ايد ، زندگي را از نو آغاز كنيد.


  فكر مي كنم شما خواننده باهوش دريافته باشيد ديگر منظور ما از سكوت ،سكوت ظاهري نيست بلكه به سكوت ذهني نظر داريم.

دكتر علي اصغر كيهاني                                                                    


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۷ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۷ )

۱۷ نكته براي تناسب اندام 
 
 
 براي كاهش وزن، بايد ميزان كالري هايي كه مي سوزانيد از مقدار كالري هايي كه مصرف مي كنيد كمتر باشد، حال چه با ورزش كردن باشد چه با كمتر خوردن.  
 
● چه مقدار كالري روزانه بايد مصرف كنيم تا چاق نشويم؟

اين سوال يك فرمول خيلي ساده دارد؛

۱) وزنتان را به پوند (هر پوند= ۴۵۳ گرم) در ۲.۲ تقسيم كنيد.

۲) آنرا در ۲۴ ضرب كنيد. (اين مقدار كالري است كه براي زنده ماندن بايد استفاده كنيد)

۳) با ضرب عددي كه در شماره ۲ به دست آورده ايد در ۱.۶ مي توانيد ميزان كالري فعاليت خود را به دست آوريد. اين آن مقدار كالري است كه بايد روزانه مصرف كنيد و چاق هم نخواهيد شد. براي كاهش وزن، بايد ميزان كالري هايي كه مي سوزانيد از مقدار كالري هايي كه مصرف مي كنيد كمتر باشد، حال چه با ورزش كردن باشد چه با كمتر خوردن.

● ساده ترين راه براي پايين آوردن كلسترول:

۱) انگور بخوريد. پوست انگور حاوي تركيبي است كه به پايين آوردن كلسترول كمك مي كند.

۲) سير بخوريد. سير ماده اي است كه به طرز نيرومندي كلسترول را پايين مي آورد. همچنين به پايين آوردن فشارخون نيز كمك مي كند.

۳) در روز دو عدد هويج بخوريد. همين به تنهايي كلسترول شما را ۱۰ تا ۲۰ درصد پايين خواهد آورد.

۴) حداقل سه بار در هفته پياده روي ۳۰ دقيقه اي داشته باشيد.

● ۶ راز لاغري:

همه انسانها در طول زندگي خود يك رژيم غذايي را امتحان مي كنند و تقريباً همه آنها در آن شكست مي خورند. در دنياي واقعي، براي همه ما دشوار است كه به يك رژيم غذايي پايبند بمانيم. آنها كه از طريق رژيم غذايي وزن كم ميكنند، بعد از مدتي بيشتر از آن وزن از دست رفته را اضافه مي كنند. بهترين راه براي دستيابي به كاهش و كنترل وزن ايجاد تغييرات كوچكي در شيوه زندگي تان است.

در زير به چند راه عالي اشاره مي كنيم كه به شما كمك ميكند بدون هيچگونه رنج و عذاب وزن كم كنيد.

۱) از خوردن صبحانه غفلت نكنيد.

تحقيقات ثابت كرده است كه افراديكه صبحانه مي خورند، بيشترين موفقيت را در كنترل وزن خود دارند. خوردن صبحانه قند خون شما را تثبيت كرده، چربي سوزي شما را تقويت كرده و اشتهايتان را سركوب مي كند.

۲) كمي طعم به زندگيتان بدهيد.

خردل و فلفل قرمز را به برنامه غذاييتان اضافه كنيد. همچنين سير و پياز را. اين موادغذايي حس چشايي شما را ارضاء كرده و باعث مي شود كمتر غذا بخوريد. و بالاتر از همه اينها، اين موادغذايي ۴۵ تا ۷۵ كالري از كالري هاي مصرفيتان را پس از هر غذا مي سوزاند.

۳) اشتهايتان را از بين ببريد.

۳۰ دقيقه قبل از غذا، يك خوراك مختصر، سبك و كم كالري بخوريد (يك برش طالبي، يك هويج، يك پرتقال، يك گلابي، يك تكه نان گندم كامل و ...). ۲۰ دقيقه طول مي كشد تا مغزتان از معده تان پيامي دريافت كند. زمانيكه براي خوردن غذا مي نشينيد، مغر شما اين پيام را دريافت كرده است كه ديگر گرسنه نيستيد. و با اين روش خيلي كمتر غذا خواهيد خورد.

۴) به موسيقي مناسب گوش كنيد.

قبل از اينكه براي خوردن غذا پشت ميز بنشينيد، موسيقي آرامبخش را روشن كنيد. تحقيقات ثابت مي كند كه با گوش دادن به موسيقي ملايم شما خيلي آرامتر غذا خواهيد خورد. كمتر هم غذا خواهيد خورد.

● آيا عادت داريد شب ها غذا بخوريد؟

شما مي توانيد هر وقت كه ميل داشتيد غذا بخوريد. اكثر خانم ها تصور مي كنند كه اگر شامشان را درهنگام بخورند مستقيماً در بدنشان تبديل به چربي خواهد شد. طبق يك تحقيق جديد، هيچ جاي نگراني نيست. محققان دريافته اند، خانم هايي كه بيش از %۵۲ از كالري هاي مصرفيشان را بعد از ساعت ۵ عصر مصرف مي كنند، درمقايسه با افراديكه بيشتر كالري هاي مصرفيشان را در طول روز مصرف مي كنند، چربي بيشتري به دست نمي آورند. مهم مقدار كالري هايي است كه در روز مصرف ميكنيد نه ساعت مصرف آن.

● آب بخوريد....وزن كم كنيد.

خيلي از افراد نمي دانند كه آب راه بسيار خوبي براي از بين بردن اشتهاست. افراد زيادي تشنگي را با گرسنگي اشتباه مي گيرند و درنتيجه پرخوري مي كنند. دفعه بعد كه خواستيد به خوردن تنقلات روي بياوريد، به جاي آن يك ليوان بزرگ آب بنوشيد. اگر هنوز گرسنه تان بود، احتمالاً يك خوراك مختصر مي تواند گرسنگيتان را تا وعده غذاي بعد از بين ببرد.

● آجيل= قلبي سالم.

اكثر ما خوب مي دانيم كه آجيل حاوي ميزان زيادي چربي است. از اينرو آنهايي كه خيلي نگران وزنشان هستند، از خوردن آن خودداري مي كنند. اما آيا مي دانستيد كه چربي موجود در آجيل از جمله چربي هاي غيراشباع بسيار سالم است؟ تحقيقي جديد نشان مي دهد كه افراديكه بيشترين ميزان آجيل را مي خورند، كمترين احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي را دارد.

● از خوردن چيپس اجتناب كنيد.

چيپس ها هم مثل همان چيپس هاي سيب زميني هستند شايد بدتر هم باشند. هر ۳۰ گرم از اين چيپس ها چيزي درحدود ۱۵۰ كالري دارد كه تقريباً ۱۰ گرم آن چربي است.

● خمير بادام زميني و موز؟

درست است. خمير سيب زميني و ساندويچ موز كه با نان گندم كامل درست شده باشد، براي سلامت قلب شما بسيار مفيد است. بادام زميني، موز و گندم حاوي ميزان زيادي ويتامين B۶ مي باشند. طبق تحقيقات جديد، افراديكه بالاترين ميزان ويتامين B۶ را دارا هستند، كمتر در معرض ابتلا به بيماري هاي قلبي قرار دارند. منابع خوب ديگر براي اين ويتامين عبارت است از: سينه مرغ و سيب زميني پخته.

● بهترين راه براي كسب آنتي اكسيدان هاي ضد پيري

آب انگور بنوشيد. آنتي اكسيدان موجود در يك ليوان آب انگور معادل آنتي اكسيدان موجود در ۱۲ موز، ۱۱ هلو، و ۴۱ فنجان كاهو مي باشد.
 
   پورتال مردمان  


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۶ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۶ )

اهميت و فوايد ورزش


ورزش، حركات هماهنگ عضلاني است كه موجب سلامت و تقويت اعضاي بدن مي گردد. البته بايد در امر ورزش رعايت گروه سنّي، نوع فعّاليت افراد، تناسب نوع ورزش و كار، مقدار و هدف آن و دهها مؤلّفه ديگر را، مدّنظر گرفت.[1]
در دنياي ماشيني امروز كه تحرّك و فعّاليت كافي اندامهاي بدن كاهش يافته است؛ نياز به ورزش و نرمش، بيشتر احساس مي شود؛ تا عضلات به كار انداخته شوند و توانايي خود را در طول عمر حفظ كنند.
اما ورزش زماني تأثيرات عميق در انسان خواهد داشت؛ كه در آنِ واحد، تأثيرات روحي نيز ايجاد كند؛ به عبارتي، هم جسم را قوي كند و هم عقل را. در واقع، ورزش پيكار با سستي و پستي است و ورزشكار ورزيده، كسي است كه صاحب قواي بدني و سجاياي اخلاقي باشد.
حال پاره اي از اثرات ورزش بر جسم و روح را بيان خواهيم كرد تا با توجّه به اين فوايد، با انجام ورزش هاي مناسب، خود را از نظر جسمي و روحي قوي سازيم.
1ـ فوايد جسمي ورزش
سيستم هاي مختلف بدن، در اثر ورزش كارايي بهتري پيدا مي كنند و موجبات سلامتي و طول عمر را فراهم مي نمايند. اثر ورزش بر اين سيستم ها، به تفكيك عبارت است از:
الف) سيستم تنفّسي: در جريان ورزش، مصرف اكسيژن توسّط عضلات فعّال بيشتر شده و سرعت انتشار اكسيژن، از ريه به خون، افزايش مي يابد؛ تا بتواند اكسيژن بيشتري در اختيار عضلات بدن قرار دهد. در واقع، ورزش به ريه ها كمك مي كند؛ تا بهتر كار كنند و گنجايش ريه ها زيادتر شده و تنفس آسانتر صورت مي گيرد.
در اثر ورزش، تنفّس عميق تر، امّا تعداد آن كمتر مي شود.
ب) سيستم قلبي ـ عروقي: در طي ورزش، مقدار خوني كه توسّط قلب به داخل رگهاي خوني تلمبه زده مي شود(برون ده قلبي)، افزايش مي يابد و به دليل گشاد شدن عروق عضلات؛ جريان خون عضله افزايش يافته و اكسيژن و موادّ غذايي بيشتري به آنها مي رسد.
افزايش جريان خون در سراسر عروق بدن، باعث مي شود ميزان چربيهاي چسبيده به رگها كم شود؛ لذا از سخت شدن رگها جلوگيري كرده و فشار خون را كاهش مي دهد.
در اثر ورزش، رگهايي بين رگهاي اصلي قلب ايجاد مي شود و در نتيجه، خون دهي قلب بهتر و احتمال سكته قلبي كمتر مي شود.
ج) سيستم عصبي: ورزش جريان خون بافتهاي بدن را افزايش مي دهد؛ لذا پس از كارهاي فكري خسته كننده؛ از قبيل: مطالعه زياد، حلّ مسائل رياضي يا مواقع عصبانيت؛ اقدام به ورزش، باعث آرامش سيستم عصبي مي شود.
بي خوابي، هيجان و استرس نيز كه از ناراحتيهاي عصبي است، به وسيله ورزش مرتفع مي گردد و نيز خستگي اندك ناشي از تمرينهاي ورزشي؛ عامل خوبي جهت جلوگيري از بيخوابي است.
د) سيستم غدد داخلي: فعّاليت غدد داخلي، بر اثر ورزش افزايش يافته و كاركرد آنها بهتر مي شود.
هـ) سيستم عضلاني: قدرت عضلاني، در جريان 6 تا 8 هفته اوّل ورزش، حدود 30% افزايش يافته و توده عضلات بزرگتر و قدرت آنها بيشتر مي شود و دردهاي عضلاني ناشي از كم تحرّكي بهبود مي يابد. در اثر ورزش، از پوكي استخوان جلوگيري مي شود و عضلات و اندامها تقويت شده و تناسب اندام ايجاد مي شود.
و) متابوليسم (سوخت و ساز) بدن: در اثر ورزش و اكسيژن گيري بهتر دستگاه تنفّس و خون رساني بيشتر به اندام ها توسّط قلب، سوخت و ساز بدن افزايش يافته و بر اثر آن، چاقي برطرف مي شود. ورزش، كاهش وزن را تسريع مي كند و به حفظ وزن در اندازه معين كمك مي نمايد. قند و چربي خون توسط ورزش كاهش و انرژي بدن افزايش مي يابد.
وقتي انسان ورزش مي كند؛ بدن به فعّاليت بيشتر عادت كرده، ديرتر خسته شده و نيز ديرتر عرق مي كند؛ در نتيجه عضلات بدن و قلب، در اثر فعّاليت ناگهاني دچار صدمه نمي شوند.
ز) سيستم گوارش: ورزش، به هضم و جذب غذا و دفع سموم بدن كمك مي كند.
2ـ فوايد روانشناسي
الف) كسب خصال پسنديده: ورزش، روحيه شجاعت، اعتماد به نفس، فداكاري، گذشت، تعاون و همكاري، توجّه به حقوق ديگران، مبارزه با ظلم و ظالم، كمك به افراد ضعيف و ناتوان و حس مسؤوليت پذيري را در انسان ايجاد و تقويت مي كند و اراده وي را قوي مي سازد.
ب) ايجاد آمادگي روحي، براي انجام وظايف فردي و اجتماعي: ورزش، كسالت و تنبلي را از انسان زدوده و به وي شادابي و نشاط مي بخشد و او را براي انجام وظايف خويش آماده مي كند. اغلب كساني كه ورزش نمي كنند، در خود احساس سستي، كسالت، بي حالي و بي حوصلگي دارند.
از طرفي، ورزش هيجان و افسردگي را در انسان كاهش مي دهد و يكي از راههاي مهمّ علاج و تسكين فشارهاي رواني است؛ كه در نتيجه آن، آمادگي براي انجام كارهاي فردي و اجتماعي در انسان بيشتر مي شود.
ج) قانونمندي: ورزش، حسّ توجّه به قانون و اطاعت از آن را در افراد به وجود مي آورد.
وجود قوانين خاص در ورزشهاي مختلف و ملزم بودن ورزشكاران به رعايت آن؛ تمريني براي احترام گذاردن به ديگر قوانين اجتماعي و رعايت آنهاست.
د) ارضاي غريزه قدرت طلبي: در انسان، غريزه قدرت طلبي، برتري جويي و مبارزه وجود دارد. ورزش، وسيله اشباع اين غريزه را از طريق صحيح فراهم مي كند.
3ـ فوايد اجتماعي
بشر، ذاتاً اجتماعي است و از طرفي به نيرو، نشاط و تفريح روحي و جسمي، كه در ورزش مستمر است، نيازمند است؛ لذا به ورزشهاي اجتماعي و گروهي تمايل دارد. اين ورزشها، موجب تقويت روحيه اجتماعي و به فعليت در آوردن آن در بشر مي گردد.
برخي فوايدي كه در اثر ورزشهاي گروهي حاصل مي شود عبارتند از:
الف) توليد و بسط روابط اجتماعي صحيح: ورزش، مقدّمه اي براي ورود افراد به اجتماع است و خصوصيات، شرايط و حالات حركتي و روحي كه در آن پيش مي آيد؛ تكرار و تمريني شايسته و مفيد، براي آمادگي افراد اجتماع محسوب مي شود و به آنها توانايي برقراري روابط اجتماعي و پرهيز از گوشه گيري را مي آموزد. احترام متقابل اجتماعي، تحكيم روابط اجتماعي با گذشت و فداكاري و.... در اثر ورزش آموخته مي شود و شخصيت اجتماعي افراد شكل مي گيرد.
ب) توسعه فرهنگ ديني: با توجّه به روابط بين المللي كه در زمينه ورزش وجود دارد؛ انتقال فرهنگ و ارزشهاي اسلامي، بدون تنشها و تعارضات سياسي، در درون جامعه و خارج از آن، فراهم مي شود.
ج) رشد روحيات اجتماعي: ورزش، چون پديده اي اجتماعي است؛ به نحوي در رشد روحيات اجتماعي، بروز حسّ مسؤوليت در قبال جامعه و دردهاي آن، مبارزه با مظالم و مفاسد اجتماعي، همبستگي و برقراري روابط اجتماعي؛ نقش مؤثّري دارد.
درسهاي مربوط به رويارويي با مترفين، ظالمين و مفاسد اجتماعي؛ حمايت از محرومين و تلاش براي توازن اقتصادي و اجتماعي؛ عملاً در محيط ورزش فرا گرفته شده و تمرين مي گردد.
د) توسعه روابط ملل: مسابقات ورزشي بين كشورهاي مختلف، در همبستگي بين آنها و توسعه روابط، نقش بسزايي دارد.
ﻫ) ايجاد زمينه رقابت سالم: ورزش، يكي از مفيدترين و سالمترين سرگرمي هاست كه مي تواند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را پر كند و از بسياري انحرافات اجتماعي؛ از قبيل: اعتياد، دزدي و.... جلوگيري نمايد.
عظيمي 1178 ورزش، دوستي و صميميت بين افراد و زمينه رقابت سالم را فراهم مي كند و در نتيجه، تلاش و تكاپوي افراد اجتماع بيشتر شده، مشكلات ناشي از بيكاري و عوارض آن به حدّاقلّ مي رسد.
منابع كمكي:
1. حقجو، محمد حسين، ورزش و ورزشكار، قم: مركز فرهنگي المهدي: 1376.
2. مركز مشاوره حوزه علميه قم، فوايد ورزش (از سلسله جزوه هاي مسائل پزشكي)، ش 8.

http://www.andisheqom.com/Files/moshavere.php?idVeiw=31726&level=4&subid=31726


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۵ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۵ )

ورزش و بيماري هاي ريوي

ابتلاء به يك بيماري تنفسي حتي با شدت متوسط، مي‌تواند توانايي فرد را در پيش بردن يك زندگي خلاق و كارآمد در جامعه مختل سازد. بنابراين يك برنامه كامل توان بخشي ورزشي، جزء ضروري مراقبت‌هاي پزشكي متداول در بيماران مبتلا به بيماري‌هاي مزمن است. به تعبيري ديگر ورزش مناسب مي‌تواند بسياري از نشانه‌هاي عاجز كننده بيماري‌هاي مزمن انسدادي ريه مانند تنگي نفس متناوب يا دائمي را از بين ببرد.

بيماري مزمن ريه

سير بيماري در مبتلايان به بيماري مزمن ريوي روند صعودي دارد. با پيشرفت بيماري، تنگي نفس هم بدتر مي‌شود. كيفيت تنگي نفس در بيماران مختلف، متفاوت است. اما بين شدت فعاليت و ميزان ناراحتي بيمار ارتباط وجود دارد. برنامه‌هاي توانبخشي بر اساس تمرينات ورزشي در جهت كاهش اختلالات عملكردي ناشي از بيماري مزمن ريوي (CLD) به كار مي‌روند. در حال حاضر، ثابت شده است كه اگر بيمار مبتلا به بيماري مزمن ريوي ورزش كند، سطح تحمل او افزايش يافته، از تنگي نفس وي كاسته شده و وضعيت روحي رواني بهتري پيدا خواهد كرد.

بيماري مزمن انسدادي ريه (COPD)

اين بيماري با محدوديت مزمن در جريان هوا يا بدون افزايش پاسخ دهي مجاري تنفسي مشخص مي‌شود. وجود انسداد مزمن مجرا، پيش شرط تشخيص براي اين بيماري است. اين انسداد يا به علت برونشيت مزمن و يا آمفيزم ايجاد مي‌شود. در بيمار مبتلا و در جريان بازدم پر فشار،‌ ريه به حد طبيعي تخليه نمي‌شود. لذا ظرفيت و حجم باقيمانده افزايش مي‌يابند. تنفس سريع ناشي از ورزش، به هواي محبوس، افزوده و سبب پرهوايي ديناميك ريه‌ها خواهد شد. شدت تنگي نفس ناشي از فعاليت، هم‌خواني نزديكي با ميزان پرهوايي دارد.

مطالبي پيرامون ورزش

با بررسي تأثير ورزش در بيماران مبتلا به بيماريهاي مزمن انسدادي ريه، مشاهده شده تحمل اين افراد نسبت به ورزش افزايش يافته است. البته ميزان بهبودي و سطح تحمل وابسته به افراد مختلف، متفاوت و به عوامل متعددي از جمله شدت بيماري فرد بستگي دارد. يك برنامه توان بخشي جامع در مورد ريه‌ها شامل يك برنامه آموزشي (ماهيت بيماري، درمان و راهكارهاي غلبه بر آن به بيمار آموزش داده شود) و نيز يك برنامه ورزشي است. فوايدي كه بيماران مبتلا به هر نوع بيماري ريوي از ورزش مي‌برند عبارتند از:
ـ بهبود استقامت و قدرت عضلاني اسكلتي
ـ بهبود عملكرد عضلات تنفسي
ـ كاهش تهوية دقيقه‌اي تا 6 %
ـ بهبود تكنيك انجام ورزش
اين مراتب در مبتلايان به بيماري خفيف، متوسط و شديد به اثبات رسيده ‌است. اغلب بيماران مبتلا به بيماري مزمن ريه از انجام ورزش هراس دارند. اينها تنگي نفس ناشي از بيماري و ورزش را به هم مرتبط دانسته و از انجام هر فعاليتي خودداري مي‌كنند. ورزش تحت نظر متخصصين، اين موارد را برطرف كرده و باعث مي‌شود كه بيمار بر موانع روحي فائق آيد. البته لازم به تذكر است كه تمام بيماران بايد پيش از شروع برنامه ورزشي، يك تست استرس قلبي ريوي وابسته به علائم انجام دهند. اگر تجهيزات لازم براي پايش تبادلات گازي موجود نبود، مي‌توان تست استرس قلبي را جايگزين كرد كه در آن درصد اشباع اكسيژن و اسپيرومتري قبل و بعد از تست انجام شود.

واكنش ريه در برابر ورزش

ميزان تنگي نفس در حين ورزش به تعادل ظريفي بين نياز تهويه‌اي بدن و ظرفيت تهويه‌اي آن بستگي دارد. نياز تهويه‌اي ميزان هوايي است كه ريه‌ها حين ورزش بايد به درون بكشند و خارج كنند تا نياز بدن به اكسيژن و دفع دي‌اكسيدكربن زائد برآورده شود.
ظرفيت تهويه‌اي ميزان هوايي است كه در حين ورزش عملاً مي‌توان به درون كشيد و خارج كرد. اين ظرفيت بستگي به سلامت ريه‌ها دارد و در بيماران COPD ميزان آن كاهش مي‌يابد. وقتي نياز تهويه‌اي بدن بيشتر از ظرفيت تهويه‌اي مي‌گردد، تنگي نفس شديدي عارض مي‌شود و بايد ورزش را قطع و استراحت كرد.

نكته

متأسفانه ورزش مستمر نمي‌تواند اوضاع نامطلوب بيمار ريوي را تا حد مطلوبي كاهش دهد. اما هر چه بيشتر به ورزش مداومت نمايد، كمتر از تنگي نفس به زحمت مي‌افتد. زيرا با اين كار برخي از عوامل تعيين‌كننده نياز تهويه‌اي بدن بهبود مي‌يابند. مثلاً مي‌توان براي انجام مقدار مشخصي از ورزش به اكسيژن كمتري نياز پيدا كرد و مقدار دي‌اكسيد كربن و اسيد لاكتيك توليد شده حين ورزش كاهش يابد.

10 اصل ايمني در ورزش

1ـ تا زماني كه با درمان طبي مناسب، بيماري تنفسي خود را تحت كنترل قرار نداده‌ايد، به هيچ وجه ورزش نكنيد.
2ـ پيش از آغاز برنامه ورزشي و نيز در فواصل منظمي پس از ورزش، ارزيابي كاملي از وضعيت خود به عمل آوريد.
3ـ سعي كنيد بفهميد كه آيا هنگام ورزش نياز به نظارت پزشكي مستقيم داريد و آيا اين نظارت بايد از هفته‌هاي اول برنامه انجام شود؟
4ـ ضرورت استفاده از اكسيژن كمكي حين ورزش و علائم هشدار دهنده افت اكسيژن خون را از پزشكان سؤال نمائيد.
5ـ با علائم هشدار دهنده عارضه قلبي قريب‌الوقوع به خوبي آشنا شويد.
6ـ هيچ گاه تشديد نشانه‌ها يا ايجاد نشانه‌هاي جديد را ناديده نگيريد.
7ـ با پيروي از دستورات صحيح ورزشي، ايمني را سرلوحه اولويت‌هاي ورزشي خود قرار دهيد.
8ـ آگاه باشيد كه برخي داروهاي خاص واكنش بدن به ورزش را تغيير مي‌دهند.
9ـ اگر مبتلا به COPD هستيد، روش‌هاي مخصوص تنفس را ياد بگيريد تا حين ورزش كمتر دچار تنگي نفس شويد.
10ـ روش‌ جلوگيري از وقوع آسمِ ناشي از ورزش يا حداقل كاهشِ آن را بياموزيد.
در پايان اشاره به اين موضوع ضروري است كه فرم و شكل بدن نيز مي‌تواند باعث ايجاد و يا عدم اختلالات تنفسي گردد به طوري كه منقبض شدن عضلات شكم، گردن و يا خم نمودن اندام‌ها موجب ايجاد مشكلات تنفسي مي‌گردد.

http://elmoadab.ir/old_site/47/47v3.htm


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۴ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۴ )

ورزش و ارتباط آن با چاقي 
 
 
 تغيير در عادت هاي غذايي افراد و ميزان فعاليت بدني آنها بسيار مشكل است بنابراين ايجاد تغيير در وزن افراد كار ساده اي نيست.  
 
▪ چاقي و عادت غذايي : هنگامي كه انرژي وارده به بدن بيش از ميزان مورد نياز باشد باعث افزايش وزن و اگر مصرف انرژي بيش از دريافت آن ( از طريق تغذيه ) باشد باعث كاهش وزن خواهد شد. ميزان احتياج انرژي افراد به هيچ وجه ثابت و يكسان نيست بلكه به سن، جنس، وزن، شغل، ميزان فعاليت آنها و شرايط بدني بستگي دارد.

تغيير در عادت هاي غذايي افراد و ميزان فعاليت بدني آنها بسيار مشكل است بنابراين ايجاد تغيير در وزن افراد كار ساده اي نيست. پرخوري و كم تحركي در زمان تعطيلي مسابقات باعث چاقي ورزشكار مي شود. در اين شرايط عادت صحيح غذايي براي ورزشكار بسيار مهم است براي مثال بايد مصرف غذاهاي پر چرب را محدود و مصرف غذاهاي قندي را تعديل كند و از پر خوري نيز بپرهيزيد.

● تعريف چاقي

تجمع بيش از حد چربي در بدن را چاقي مي نامند. به طور كلي چاق به افرادي گفته مي شود كه به دليل ازدياد چربي در بدنشان بيش از ۱۵ % وزن مناسبشان اضافه وزن داشته باشند.

نتايج حاصل از مطالعات انجام شده نشان مي دهد كه مرگ و مير در افراد چاق ۷۵ _ ۲۵ % بيش از افراد عادي است و با افزايش سن وخامت عواقب ناشي از چاقي نيز افزايش مي يابد.

خطر مرگ ومير در بين افرادي كه سن آنها بين ۵۰ _ ۴۵ سال است نسبت به افراد عادي به تناسب اضافه وزن افزايش مي يابد براي مثال :

۵/۴ كيلو گرم اضافه وزن ۸% خطر مرگ و مير را افزايش مي دهد.

۹ كيلو گرم اضافه وزن ۱۸% خطر مرگ و مير را افزايش مي دهد

۵/۱۳ كيلو گرم اضافه وزن ۲۸ % خطر مرگ و مير را افزايش مي دهد

۲۳ كيلو گرم اضافه وزن ۵۶ % خطر مرگ و مير را افزايش مي دهد

شايع ترين علل مرگ و مير افراد چاق در مقايسه با افراد عادي ناشي از بيماري هاي قلبي _ عروقي و كليوي است. آمار مرگ و مير ناشي از تصادفات رانندگي نيز در بين افراد چاق بيش از افراد عادي است و آن نيز به دليل عدم چابكي آنها است. همچنين مرگ ومير ناشي از ديابت در بين آنها ۴ برابر بيشتر گزارش شده است.

● علل چاقي

علل چاقي موارد بسيري دارد كه در اينجا به پنج مورد از آن اشاره مي شود :

۱) عوامل ژنتيكي

۲) عوامل محيطي

۳) عوامل رواني

۴) عدم تحرك كافي

۵) كم كاري غده تيروئيد

الف) عوامل ژنتيكي :

تقريبا ۱۰ % از فرزندان والدين چاق از وزن طبيعي برخوردارند. اگر يكي از والدين چاق باشد اين احتمال ۵۰ % و اگر هر دو چاق باشند ۸۰ % خواهد بود.

ب) عدم تحرك كافي :

متخصصان معتقدند مهمترين عامل چاقي در جامعه پيشرفته عدم انجام فعاليت هاي بدني و ورزشي است. پيشرفت سريع علم و زندگي ماشيني باعث كاهش ساعت كار، عدم مصرف انرژي و در نتيجه چاقي مفرط در بين افراد جوامع پيشرفته شده است.

ج) عوامل محيطي :

عدم داشتن رژيم غذايي مناسب و عادت نامناسب در رژيم غذايي يكي ديگر از عوامل چاقي است. مصرف بيش از حد كربوهيدرات و چربي ها باعث تجمع چربي و در نتيجه چاقي است.

د) كم كاري غده تيروئيد :

در اثر كم كاري غده تيروئيد به دليل كاهش هورمون هاي تيروئيد در متابوليسم بدن اختلالاتي ايجاد مي شود كه يكي از پيامد هاي آن افزايش وزن ودر نتيجه چاقي است.

پيامدهاي ديگر آن عبارت است از :

۱) ايجاد خستگي

۲) تغيير در كار قلب

۳) تغيير در ميزان كلسترول خون

۴) تغيير در وضعيت پروتئين عضلات

۵) تاثير روي مصرف اكسيژن به وسيله بافت ها

د) عوامل رواني :

برخي از متخصصان معتقدند افرادي كه دچار فشارهاي روحي و رواني هستند گاه سعي مي كنند با خوردن غذاهاي مختلف ناراحتي خود را فراموش كنند كه نتيجه اين پر خوري ناخواسته چاقي است.

هـ) عوارض چاقي :

افراد چاق آگاهي دقيقي نسبت به عوارض ناشي از چاقي ندارند بنابراين زماني به عوارض آن پي مي برند كه ديگر با مشكلات متعددي دست به گريبان شده اند. چاقي ممكن است باعث بيماري تنفسي، قلبي، فشار خون، ديابت، سنگ مثانه، ناراحتي هاي مربوط به دستگاه گوارش، كليه و واريس هاي وريدي شود. جالب است بدانيد تعداد مبتلايان به بيماري ديابت در بين افراد چاق ۴ برابر افراد عادي است.

▪ درمان چاقي : اولين گام در درمان چاقي تشخيص علت آن است. اغلب تشخيص بيماري هايي كه منجر به چاقي مي شوند بسيار ساده است اما شايع ترين نوع چاقي ناشي از فيزيولوژي ناشناخته مربوط به اشتها و گرسنگي است و عوامل رواني نيز در آن موثر است در نتيجه اين نوع چاقي درماني مشكل و اكثرا نا موفق دارد.

استفاده از رژيم غذايي حاوي كالري كم و افزايش فعاليت بدني در درمان چاقي بسيار موثر است اما گاه بيمار قادر به اجراي دقيق آن نيست بنابراين در درمان هاي كلينيكي با استفاده از رژيم غذايي حاوي پروتئين زياد از نظر بيمار مبتلا به چاقي قابل تحمل بوده مي توان نتايج نسيتا خوبي را به دست آورد.

● ورزش و چاقي

ورزش تاثيرات گوناگوني بر وزن و تركيب (نسبت مقدار چربي به وزن كل) بدن دارد. اغلب با فعاليت جسماني يا تمرين بدني مي توان نسبت بافت بدون چربي را به چربي افزايش داد اما از آنجا كه بافت بي چربي متراكم تر از بافت چربي است ممكن است وزن بدن تغيير نكند. قهرمانان ورزيده كه فعاليت ها و تمرين هاي سنگين و سختي دارند اغلب لاغر هستند ( دوندگان استقامت ). ورزش و فعاليت بدني هم در افراد چاق و هم در افراد عادي باعث از دست دادن چربي مي شود.

ورزش نقش بسيار مهمي در درمان چاقي دارد. فعاليت بدني بخش مهمي از برنامه كاهش وزن محسوب مي شود. اگر ورزش و رژيم غذايي هم زمان به كار گرفته شوند نسبت به زماني كه رژيم غذايي به تنهايي استفاده شود چربي بيشتر و بافت چربي كنتري از دست مي رود.

● كاهش وزن در رشته هاي خاص ورزشي

سر وزن بودن همواره موضوعي پر دردسر براي رشته هايي بوده است كه نياز به كاهش وزن دارند. اين ورزشكاران هميشه متحمل رنج بسيار زيادي مي شوند تا سر وزن لازم برسند.

كاهش وزن باعث ايجاد نارسايي هاي فيزيولوژيكي در بدن و حتي گاه عوارض روحي و رواني نامطلوبي مي شود. وزن كلي بدن شامل استخوان، عضله، چربي، خون و ارگان هاي داخلي است و به طور كلي به دو قسمت توده بدون چربي و توده چربي تقسيم مي شود.

در اينجا بايد متذكر شد كه چربي در بدن ضروري است زيرا :

۱) يكي از منابع انرژي براي استفاده سلول ها است.

۲) در ساخت بخشي از غشاي سلول و اعصاب شركت دارد.

۳) عايقي در برابر از دست دادن گرما است.

علاوه بر اين چربي بدن بيشتر در بافت چربي ذخيره مي شود و اين نوع چربي ( چربي زير پوستي ) ارگان هاي مختلف داخلي را پوشش مي دهند.

● تاثير كاهش زياد وزن

كاهش زياد وزن به شدت سلامت فرد را به مخاطره مي اندازد و باعث ضعف در توانايي ها و قابليت هاي بدني مي شود. ورزشكاران براي كاهش وزن از روش هاي مختلفي مانند رژيم غذايي، اجتناب از مصرف مايعات و تعريق استفاده مي كنند.

در شرايط خاص و گاه به دليل محدوديت زماني از روش هاي ديگري مانند ايجاد تهوع، استفاده از سونا، انجام تمرين هاي ورزشي با لباس هاي پلاستيكي نيز استفاده مي شود. به كارگيري اين روش ها باعث كاهش قدرت عضلاني كاهش زمان انجام فعاليت، كاهش جحم پلاسما و خون، كاهش عملكرد قلب، كاهش ميزان مصرف اكسيژن، كاهش جريان خون كليوي و حجم خون تصفيه شده به وسيله كليه، كاهش ذخاير گليكوژني كبد، نامنظم شدن تنظيم گرماي بدن مي شود.

● كنترل وزن ورزشكاران

كنترل وزن ورزشكاران نياز به برنامه اي دقيق و طولاني مدت دارد. تغذيه بايد كاملا متعادل باشد به گونه اي كه مقدار كالري مورد نياز بدن در ان كنجانده شود اما هرگز بيش از حد نياز نباشد زيرا در اين صورت وزن بدن افزايش مي يابد. مايعات بايد به اندازه كافي مصرف شود. برنامه هاي تمري براي حفظ وزن مطلوب بايد منظم و دراز مدت باشد.

اندازه تركيبات بدني ورزشكاراني كه نياز به كاهش وزن دارند ( درصد چربي بدن، درصد وزن بدون چربي بدن ) بايد چند هفته قبل از مسابقه انجام شود و اگر درصد چربي بدن كمتر از ۵ % وزن مطلوب باشد ورزشكار بايد به وسيله پزشك معاينه شود و گواهينامه شركت در مسابقه را دريافت كند.

استفاده از روش هاي مرسوم كاهش وزن مانند لباس هاي پلاستيكي، حمام بخار، اتاقك هاي داغ، سونا، داروهاي ملين و مسهل و ادرار زا بايد كاملا ممنوع شود.

كاهش وزن براي ورزشكاراني كه در سن رشد هستند آسيب بيشتري را دربردارد. ورزشكار بايد حداقل ۶ _۵ هفته قبل از زمان لازم به وزن ايده آل خود برسد. استفاده از داروهاي كاهش وزن به هيچ وجه توصيه نمي شود.

   منبع : مقالات دكتر جك.اج ويلمور  
 
   سايت وحيد هاشميان ( www.worldandsports.com )  


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۳ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۳ )

چاقي شكمي و اختلالات تنفسي 
 
طي سال‌هاي اخير اهميت چاقي شكمي نسبت به تجمع بافت چربي در ساير ناحيه‌هاي بدن و نيز چاقي بدن بطور كلي بيشتر مورد توجه قرار گرفته است. مطالعات علمي متعدد بر ارتباط قوي بين چاقي شكمي و بيماري‌هايي از قبيل ديابت، فشار خون بالا و بيماري قلبي تاكيد مي‌نمايد. اهميت چاقي شكمي بطوري است كه چاقي شكمي به‌عنوان بخشي از يك گروه از اختلالات تهديد كننده سلامتي تحت عنوان سندرم متابوليك شناسايي مي‌گردد. مطالعات اخير حاكي از آن است كه تجمع بافت چربي در ناحيه شكم صرفنظر از ديگر فاكتورهاي پيچيده مانند چاقي سرتاسري و سيگار كشيدن تاثير قابل توجهي بر عملكرد ريه‌ها دارد.


در مطالعه‌اي كه اخيرا توسط محققان فرانسوي  روي 120 هزار نفر انجام گرفته است، اختلالات عملكردي ريه‌ها را نيز به ليست بلند بالاي مشكلات تهديد كننده سلامتي در اثر چاقي شكمي اضافه مي‌نمايد. چاقي شكمي را در بزرگسالان به‌عنوان داشتن دور كمر بيش از 88 سانتيمتر براي خانم‌ها و بيش از 102 سانتيمتر براي آقايان تعريف كرده‌اند.

در اين مطالعه كه در انستيتو ملي تحقيقات سلامت فرانسه انجام گرفته است، محققان عملكرد ريه‌ها را با سابقه سيگار كشيدن، مصرف الكل، همچنين چاقي عمومي بدن كه تحت عنوان BMI تعريف شده و نيز اندازه دور كمر مورد بررسي قرار دادند. نتايج اين مطالعه نشان‌دهنده ارتباط مستقل مثبت بين بدي عملكرد شش‌ها و سندرم متابوليك ناشي از عمدتا چاقي شكمي مي‌باشد. نتايج اين مطالعه همچنين ارتباط بين فشار خون، افزايش قند خون و نيز افزايش چربي‌هاي خون را با عملكرد ريوي نشان داده است. اما نكته جالب آن است كه قويترين ارتباط بين عملكرد ريوي با چاقي شكمي وجود داشته است. شايد علت اصلي اين قويترين ارتباط آن باشد كه چاقي شكمي خود تشديد كننده ساير اختلالات متابوليك فوق الذكر نيز مي‌باشد.

جالب آنكه مطالعات اخير در كودكان نيز تاييد كننده اهميت چاقي شكمي در ايجاد اختلال عملكرد ريوي در كودكان بوده است. در مطالعه اخيري كه توسط محققان كانادايي بر روي كودكان 176 ساله انجام گرفته است، نشان مي‌دهد كه چاقي شكمي در كودكان ريسك اختلال عملكرد ريوي را افزايش مي‌دهد، در حالي كه چاقي كلي بدن كه توسط نمايه توده بدني مشخص مي‌شود باعث تضعيف عملكرد تنفس در كودكان نمي‌گردد.

اين‌كه چرا چاقي شكمي باعث اختلال عملكرد ريوي مي‌باشد بدرستي مشخص نمي‌باشد. البته تئوري‌هايي در اين زمينه مطرح گرديده است. محققان فكر مي‌كنند چربي شكمي ممكن است حركت ديافراگم و عملكرد قفسه سينه را مختل سازد. علاوه بر اين گفته مي‌شود بافت چربي باعث تشديد پروسه التهاب در بدن گرديده كه مي‌تواند تاثير قابل توجهي در ايجاد اختلال ريوي داشته باشد.

 گرچه هنوز دليل قطعي براي وجود ارتباط بين چاقي شكمي و اختلال ريوي مشخص  نيست، ولي اين شواهد حاكي از آن است كه اندازه‌گيري دور كمر بايد به‌عنوان بخشي از ارزيابي‌هاي روتين عملكرد ريه‌ها مورد بررسي قرار گرفته و اين ارزيابي از سنين كودكي حائز اهميت مي‌باشد.

http://www.novindiet.com/Article.aspx?article=63


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۲ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۲ )

پياده روي و تناسب اندام

قلب خود را قوي كنيد و كالري بيشتري بسوزانيد. تنها چيزي كه نياز داريد يك جفت كفش ورزشي است. بايد ورزش را به برنامه روزانه خود اضافه كنيد. البته ابتدا كم كم از پياده روي شروع كنيد. شما بايد بتوانيد ۳۰ دقيقه در روز بدون توقف پياده روي كنيد. تكنيك پياده روي صحيح بدين صورت است: راست بايستيد، پا را از پاشنه بلند كرده و با پنچه به زمين بگذاريد، دستان خود را خلاف جهت پاهاي خود حركت دهيد. در حين پياده روي يك بطري آب و يك حوله تميز همراه داشته باشيد تا عرق پيشاني و بدن را با آن خشك كنيد.

چنانچه قادر نبوديد ۳۰ دقيقه راه برويد، با زمان ۱۰ دقيقه آغاز كنيد و هر مرتبه ۲ تا ۵ دقيقه به زمان خود اضافه كنيد. زمان پياده روي خود را طي يك تا ۴ هفته افزايش دهيد تا اينكه بتوانيد ۳۰ دقيقه بدون توقف راه برويد.پس از آن پياده روي مدت دار را آغاز كنيد. يعني اينكه ابتدا ۱۰ دقيقه با حركات كششي و ارتجاعي و چرخشي بدن خود را گرم كنيد. سپس پياده روي را آغاز كنيد. اما سريع. بايد به سرعت خود اضافه كنيد. پس از ۳۰ ثانيه ۲ تا ۳ ثانيه استراحت كنيد، سپس ادامه دهيد. وقتي شما سريعتر راه مي رويد بدن شما به همه چيز سريعتر پاسخ مي دهد. ضربان قلبتان سريعتر مي شود و اكسيژن بيشتري مي طلبد. اين حركت باعث قوي تر شدن قلب و افزايش جريان خون گردشي در بدن مي شود. ماهيچه هاي شما بيشتر كار مي كند و كالري بيشتري مي سوزانيد.پس از ۳۰ ثانيه دويدن تند، كمي استراحت كنيد و سرعت قدم زدن خود را كم كنيد و اجازه دهيد تا تنفستان به حالت طبيعي باز گردد، سپس ۳۰ ثانيه ديگر تند بدويد، اين حالت را هرچقدر كه بخواهيد مي توانيد تكرار كنيد. پس از اين پياده روي صحيح بمدت ۱۰ دقيقه با انجام حركات كششي، ماهيچه هاي ساق پا و عضلات عقب ران و پشت كمر خود را استراحت دهيد.

  
روزنامه ايران


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۱ ] [ مشاوره مديريت ]

  

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنرانان ، گويندگان و مجريان

۲۰ - ورزش ، سلامت ، تناسب اندام ( ۱ )


 وزن ايده آل ، وزن عادي و چاقي  
 
 بدن انسان ها از اندام ها و بافت هاي مختلف تشكيل يافته است. منظور ما از بافت در اين جا ”بافت چربي“ است كه به صورت يك عضو مستقل مورد بررسي قرار مي گيرد. در رابطه با اضافه وزن، مقدار چربي مي تواند تا ۵۰ درصد وزن اضافي را تشكيل دهد و ۱۶ درصد در كل وزن يك فرد ۳۰ ساله با وزن عادي چربي است.
معمولاً زنان مقدار بيشتري چربي نسبت به مردان دارند. وزن عادي نسبت به قد، جنسيت و ساختمان بدن فرق مي كند. فردي كه داراي استخوان بندي قوي، چهار شانه و درشت هيكل است نسبت به هم قد خود كه داراي اندامي ظريف تر است، به طور طبيعي داراي وزن عادي بيشتري است. بنا به فرمول Broca براي مردان قد فرد به سانتي متر منهاي ۱۰۰ برابر با كيلوگرم وزن ايده آل است و منهاي رقم ۱۰۵ براي زنان است. Bronhardt فرمول ديگري پيشنهاد مي كند و ضمن در نظر گرفتن قد فرد، حجم و محيط سينه را نيز عامل محاسبه دقيق وزن مي داند. به دو فرمول زير توجه كنيد:
وزن معمولي مرد = قد فرد به سانتي متر ٭ متوسط دور سينه به سانتي متر / ۲۴۰ (به كيلوگرم)
وزن معمولي زن = قد فرد به سانتي متر ٭ متوسط زير سينه به سانتي متر / ۲۵۵ (به كيلوگرم)
در هر دو فرمول اندازه قد شاخص وزن ايده آل است و در جدول زير درصد اضافه وزن را نسبت به وزن عادي ملاحظه كنيد و اين صورت هرگاه كسي كه بايد ۵۰ كيلوگرم وزن داشته باشد، به ۵۵ كيلوگرم وزن برسد، در حقيقت داراي ۱۰ درصد اضافه وزن نسبت به وزن معمولي است. وزن ايده آل يعني اين كه وزن يك فرد حدود ده درصد از وزن عادي كمتر باشد. يعني چنان چه وزن عادي براي يك فرد ۵۰ كيلوگرم است، او در صورتي داراي وزن ايده آل خواهد بود كه ۴۵ كيلوگرم وزن داشته باشد. به طور كلي افراد سالم از نظر وزن مخصوص استخوان ها يكسان هستند. هيكل درشت به معني عريض بودن استخوان ها است، نه وزن اضافي استخوان ها يا اسكلت. بنا به آمارهاي كسب شده از سوي مراكز تحقيقاتي، اشخاصي كه اضافه وزن دارند. معمولاً عمر كمتري مي كنند. اين مراكز نسبت به درصد وزن، درصد كاهش طول عمر را محاسبه كرده اند.
   
 
 
http://www.aftabir.com/


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۱ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۱۹ - مديريت بحران ( ۳ )

بحران چيست و چگونه بايد مديريت كرد ؟

مديريت چيست ؟
صاحب نظري ، مديريت را هنر انجام امور به وسيله ديگران توصيف كرده و بر نقش ديگران و قبول هدف از سوي آنان تأكيد ورزيده است.
گروهي ديگر مديريت را در قالب انجام وظايفي چون برنامه ريزي، سازماندهي، هماهنگي و… بيان نموده اند بعضي هم مديريت را اينگونه تعريف كرده اند كه : مديريت را مي توان علم و هنر متشكل و هماهنگ كردن ، رهبري و كنترل فعاليت هاي دسته جمعي ، براي نيل به هدفهاي مطلوب با حداكثر كارآيي تعريف كرد .
عده اي هم مديريت را اينگونه تعريف كرده اند : مديريت عبارتند از حداكثر استفاده مطلوب از منابع موجود (نيروي انساني – امكانات مالي و امكانات فيزيكي) از طريق اعمال اصول يا نظام مديريت ( برنامه ريزي – سازماندهي – هدايت و رهبري – نظارت و كنترل و هماهنگي ) براي رسيدن به هدفي خاص.
 
بحران چيست ؟
بحران در حقيقت يك فشار زايي رواني – اجتماعي بزرگ و ويژه است كه باعث در هم شكسته شدن انگاره هاي متعارف زندگي و واكنش هاي اجتماعي مي شود و با آسيب هاي جاني و مالي ، تهديدها ، خطرها و نيازهاي تازه اي كه به وجود مي آورد .
 
در نتيجه مي توان بحران را اينگونه تعريف كرد :
ـ حادثه اي كه به طور طبيعي و يا توسط بشر به طور ناگهاني و يا به صورت فزاينده به وجود مي آيد و سختي و به مشقتي به جامعه انساني به گونه اي تحميل نمايد كه جهت بر طرف كردن آن نياز به اقدامات اساسي و فوق العاده باشد.
 
آثار و خصوصيات بحران
به طور كلي اثرات و خصوصيات بحران را مي توان در سه بخش زير طبقه بندي نمود:
الف – سطح جهاني؛
ب – سطح ملي؛
الف ) حوادث طبيعي

 
ب ) حوادث غير طبيعي
    ( ساخته دست بشر )
 
1 – ناگهاني : مثل سيل – زلزله – طوفان – آتشفشان – رانش زمين
 
2 – درازمدت : مثل اپيدمي – خشكسالي - قحطي
 

انواع حوادث و بحرانها :

1 – ناگهاني : مثل سوانح ساختماني – تصادفات – انفجارات – آتش سوزي
 
2 – درازمدت : مثل درگيري هاي داخلي و اغتشاشات اجتماعي - جنگ

 
ويژگي هاي بحران :
1- بحران عموماً غير قابل پيش بيني است ( يعني نمي توان پيش بيني كرد كه كي و در كجا اتفاق مي افتد)
2- بحران ها آثار مخربي دارند و مردمي كه تا قبل از بحران نيازمند كمك نبودند به محض وقوع بحران نيازمند كمك مي شوند .
3- ماهيت و آثاري طولاني و استهلاكي دارند .
4- در وضعيت بحراني معمولاً تصميم گيري تحت شرايط وخيم و در زمان محدود و اطلاعات مورد نياز تصميم گيرندگان ناقص است .
5- زمان موجود براي پاسخ دهي پيش از انتقال تصميم را محدود كرده و اعضاي واحد تصميم گيري را به تعجب و حيرت وا مي دارد .
6-محدوديت و فشردگي زمان ، غافلگيري ، استرس و مخدوش شدن اطلاعات .
 
مديريت بحران
- فرآيند پيش بيني و پيشگيري از وقوع بحران برخورد و مداخله در بحران و سالم سازي بعد از وقوع بحران را مديريت بحران گويند .
- علمي كاربردي است كه به وسيله مشاهده سيستماتيك بحرانها و تجزيه و تحليل آنها در جستجوي يافتن ابزاري است كه بوسيله آنها بتوان از بروز بحران ها ، پيشگيري نمود و يا در صورت بروز آن در خصوص كاهش اثرات آن آمادگي لازم امداد رساني سريع و بهبودي اوضاع اقدام نمود .
امروزه عمده ترين نقاط ضعف مديريت بحران عدم هماهنگي و همكاري سازمانها ، كمبود ضوابط و مقررات جامع و مانع و پراكندگي و نا كافي بودن قوانين و مقررات موجود ، محدوديت منابع مالي است، اما خوشبختانه نقاط قوت بسياري نيز وجود دارد كه خود شامل تجارب مفيد در مديريت ها بحران و روحيه تعاون و نوعدوستي در جامعه و مشاركت خوب و ارزشمند مردم و سازمانهاي NGO همچون جمعيت هلال احمر است كه مي توان با مرتفع نمودن نقاط ضعف و توجه بيشتر به نقاط قوت راه را براي عملكرد هر چه بهتر و قويتر در امر مديريت بحران هموار نمود . بايد تهديدها و فرصت ها را به خوبي شناخت و خود را براي مقابله با تهديدها و استفاده از فرصتها آماده ساخت .
 
 
تهديدها
تهديدها عبارتند از : كاهش انگيزه و علاقه نيروهاي داوطلب و مردمي در همكاري لازم وارد به خدمات ، ادامه يافتن مشكلات هايي و كمبودها در زمينه امكانات و تجهيزات تأخير در روند افزايش عمومي جامعه .
 
فرصت ها
فرصت ها عبارتند از : روند رو به توسعه اطلاعات رساني و فن آوري ارتباط مانند اينترنت و سيستمهاي ماهواره اي، تكنولوژي جهاني در حيطه تجهيزات امداد، افزايش باور عمومي در خصوص آسيب پذيري و خطر خيزي كشور و جريان جهاني موجود كه مايه افزايش باور عمومي در خصوص آسيب پذيري و خطر خيزي كشور و جريان جهاني موجود كه مايه افزايش توجه و اعتماد مردم به سازمانهاي NGO گرديده است . در حقيقت مدير بحران يك هماهنگ كننده بين ارگانهاي سرويس دهنده و تعيين كننده خط مشي فعاليت ها است و بايد حداقل در سازمان خود آمادگي لازم را بوجود بياورد ، سيستمهاي اداري را بهبود بخشد و با تاكتيك مديريتي ، كارآيي و اثر بخشي افراد را بيشتر و به عوامل اجتماعي ، سياسي و فرهنگي بحران توجه كند . مدير بحران بايد تفويض اختيارات را در نظر بگيرد يعني سطح اختيار هر شخصي را با توجه به نيازهايش مشخص كند تا از تداخل اختيارات جلوگيري كند در مديريت بحران معمولاً چندين سازمان مختلف درگير انجام وظايفي مي شوند كه بايد با هماهنگي كامل نسبت به پيشگيري از بحران كاهش اثرات آن و آمادگي لازم اقدام نمايند و همچنين سازمانهاي مربوط بايد بنحو مطلوبي نسبت به انجام تمهيدات لازم و ضروري و همچنين بهبود امور و اوضاع بعد از بروز بحران اقدام بعمل آورند .
 
مدير بحران كيست ؟
كسي كه تهديد كننده ها را بشناسد و از فرصتها خوب استفاده كند .
در فرهنگ ما ضرب المثلي است كه مي گويد « علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد » متاسفانه در كشور ما زنگ خطرها ناديده و نا شنيده گرفته مي شوند و بعد از وقوع بحران تازه به فكر مي افتيم و راه حلي جستجو مي نمائيم . متاسفانه مدير بحران يا علائم را نمي شناسد و يا به اهميت اين علائم واقف نيست .
مدير بحران بايد به دنبال راه كارهايي جهت كاستن ابعاد بحران باشد . به عبارت ديگر آثار هر عامل را با پارامترهاي ديگر سنجيد و پس از تحليل نسبت به رفع آن بكوشد مدير بحران بايد تفكر استراتژيك را ياد بگيرد يعني بتواند به آشفتگي ذهني خويش در كوتاهترين مدت نظم بخشد اين امر امكان ندارد مگر با حضور مداوم در بحران ها نهايت پايداري مديريت اين سازمان را مي طلبد .
 
خصوصيات فرآيند تصميم گيري را به شرح زير مي توان بيان كرد :
1-       پرهيز از جزئي نگري
2-       انجام به موقع و درست كار
3-       نظر خواهي براي انتخاب راه حل
4-       انتخاب بهترين راه حل و تصويب و اجراي به موقع آن
5- اتخاذ تصميمات مؤثر بر اساس اطلاعات صحيح در جهت كاهش خسارات و كنترل سريع بحران
 
 وظايف و ويژگيهاي مدير بحران :
1- آمادگي كامل براي هر گونه پيشامد .
2- پي ريزي دفاتر مطالعاتي ملي، منطقه اي و هماهنگ سازي آنها به نحوي كه از دوباره كاري پرهيز شود.
3- تهيه بانك اطلاعاتي روز آمد براي استفاده هر چه بهتر آن .
4- استفاده از سيستم هشدار دهنده خطر گرچه هزينه بالايي را مي طلبد .
5- تفكيك وظايف واحدهاي امداد رساني و انجام رزمايش هاي عملياتي سالانه .
6- ايمن سازي شبكه ها و شريانهاي حياتي كه شامل آب ، برق، سوخت ، ارتباطات جاده اي مخابراتي برج كنترل فرودگاهها و سدها و… به دليل اينكه شرايط منطقه پس از بحران نابسامان است در كوتاهترين زمان نمي توان به ترميم اين شبكه پرداخت . زيرا اين كار خود خسارات زيادي را به بار       مي آورد و از سرعت عمل امداد مي كاهد .
7- تقويت بيمه در مناطق حادثه خيز حتي به صورت اجباري مي توان ابعاد بحران را كاهش دهد ، چرا كه با توجه به ابعاد حادثه ، پرداخت خسارت خود عامل بزرگي در رفع بحران است .
8- آگاهي افكار عمومي يكي ديگر از وظايف مدير بحران است تا وقتي مردم قدم در اين راه نگذارند تلاش دولتها بي فايده است .
9- شناسايي انواع بحرانها ،ارزيابي ريسك و الويت بندي آنها .
10- تعيين ارتباطات بحراني .
11- تعيين راهبردهاي برخورد با رسانه ها .
12- تشكيل گروه مديريت بحران و تهيه برنامه مديريت بحران .
13- پيش بيني و پيشگيري از وقوع بحران .
14- تعيين روشهاي مداخله در بحران .
15- تعيين روشهاي سالم سازي .
16- برنامه ريزي ، سازماندهي و كوشش در جهت استفاده بهينه از منابع .


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۲۰ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۱۹ - مديريت بحران ( ۲ )

مديريت بحران

مقدمه
تنها چيزي كه امروزه در دنياي كسب و كار روشن و مشخص است اين است كه شما بايد براي عدم اطمينان آماده باشيد .
بحرانها، رويدادهاي ناگواري هستند كه مي توانند باعث افول و آشفتگي شوند. در مواقع بحراني خودشيفتگي و رضايتمندي از خود، نمي تواند شمارا را در تصميم گيري اثربخش ياري كند ، بلكه تنها آشفته خواهد ساخت. افرادي كه در شناسايي بحران كوتاهي مي كنند وهيچ برنامه ريزي براي آن ندارند ، در هنگام بحران دچار گرفتاري هاي شديدي خواهند شد.


تعريف مديريت بحران
مديريت بحران موثر، نيازمند يك رويكرد منظم و نظام مند است كه مبتني برهوشياري وحساسيت مديريتي و يك درك خوب از اهميت برنامه ريزي دقيق و امادگي لازم است.
تقريبا به تعداد فرهنگ هاي لغت براي بحران تعريف وجود دارد، از جمله :
• وضعيتي كه به يك مرحله فوق العاده رسيده است .
• يك لحظه تعيين كننده .....
• نقطه برگشتي براي بهتر تا بدتر شدن وضعيت
• مقطع حياتي درسازمان و .....

انواع بحران
بحران ها داراي انواعي هستند نظير؛


• بحران مزمن :
وضعيتي كه مي تواند ماه ها و حتي گاهي سالها طول بكشد و هر كسي را كه در اين پروسه قرار دارد از ميان بردارد. بحران هر چه بيشتر طول بكشد تغيير دادن توالي رويدادها نيز مشكل تر مي شود .
• بحران حاد :
وضعيت بحران حاد، چيزي است كه بسياري از مردم در هنگام فكر كردن به بحران در ذهن دارند ، خسارات وارد شده است وچاره اي وجود ندارد.

موقعيت هايي كه اجراي برنامه بحران را ضرورت مي بخشد؛
• فوت يكي از مديران
• نا ارامي هاي شهري
• سوانح
• بلاياي طبيعي

ويژگي هاي مشترك بحران ها
• نياز به تصميم گيري بديع دارند.
• عدم واكنش سريع معمولا پيامد نا مطلوب دارد.
• راه حل ها محدود هستند.
• زمان به نفع تصميم گيران نيست.
• تصميمات غلط ، عواقب وخيم دارند.
. شدت گرفتن غير منتظره رويدادها وضعيت بحراني را تشديد ميكند.
.
به گفته چارلزهرمان در چنين وضعيتي سه عامل نقش زيادي دارند:
• اينكه وضعي كه پيش امده منافع خود، گروه و سازمان را تا چه حد مورد تهديد قرار داده است؟
• زمان لازم براي عكس العمل چقدر است( فرصت )؟
• براي سازمان تا چه حد غير منتظره بوده است( غافلگيري )؟

وقتي كه مديران با يك وضعيت بحراني روبه رو مي شوند ، شناخت صحيح مسئله وارائه راه حل مناسب در زمان معين مي تواند فرصت هايي را براي سازمان به وجود اورد.

روانشناسي برخورد با بحران
در هنگام بروزبحران، حفظ روحيه وتعادل رفتاروعدم دستپاچگي ازاهميت بالايي برخوردار است واينكه اقداماتي نظير حركت هاي زير در دستور قرارگيرد:
• تصميمات فوري
• شناسايي افراد
• تمركزبر موضوع
• حداكثركردن انرژي
• خود كنترلي و عدم بهم ريختگي
• برخورد با تضادها و قدرت اداره انها

حالت هاي مختلف بحران
بحران ها اشكال و حالت هاي گوناگوني دارند. مهم ترين حالت هاي بحراني عبارتند از:
• وضعيت كاملا بحراني
• وضعيت نوظهور
• وضعيت كند و ارام
• وضعيت تصادفي
• وضعيت انعكاسي
• بحران تعمقي
• وضعيت عادي و روزمره
. وضعيت اداري و اجرايي
پارادايم در بحران
پارادايم، الگو، مدل، نمونه است، پارادايم يكسري از قوانين و مقررات مكتوب و نا مكتوب است كه محدوديت ها را تعريف مي كند و مشخص مي نمايد كه در محدوديت ها ودرمسير آينده نگري، چگونه عمل كنيم تا موفق شويم. پيتر دراكر معتقد است كه يكي از مهم ترين مهارت هاي مديران در دوران آشوب و بي نظمي، اينده نگري است كه دو صورت دارد:
• محتوايي ( اينده چه چيزي است ؟ )
• فرايندي ( چگونگي استفاده ازاين چه چيزها ) .

مديريت بحران
درهنگام بحران به علت آشفتگي، ذهن درست كار نمي كند و تعقل صورت نمي پذيرد، بنابراين احتمال اشتباه بسيار زياد است و رفتار هاي نامناسبي بروز مي كند كه ممكن است باعث تشديد بحران شود. حفظ خويشتن داري و آرامش در تسلط بر اوضاع به هنگام بحران، نقش مهمي دارد. به اين علت مديريت بحران كاري است مشكل كه به شجاعت و سرعت عمل نياز دارد.

نكاتي در مورد مديريت بحران
ادبيات مديريت بحران بسيار گسترده است واز مواردي چون جنگ و جنگ گريزي تا مديريت فجايع طبيعي و بشري را در بر مي گيرد. شرايط بحراني مي تواند به شكل هاي مختلف بروز كند و از تغيير و تحولات گوناگوني ناشي شود. هدف اصلي مديريت بحران دستيابي به راه حلي رضايت بخش براي برطرف كردن شرايط غير عادي، به طريقي است كه منافع و ارزش هاي اساسي حفظ و تامين شود. تعجب و غافلگيري ، نخستين عامل مخرب در بسياري از بحران ها است.
به تجربه ثابت شده است كه براي دست بكار شدن و پاسخ گفتن، فقط يك روز وقت است. اين 24ساعت ساعت تعيين كننده مي باشند، دراين مدت اذهان عمومي خيلي سريع شكل مي گيرند و زماني هم كه شكل گرفت، تغيير آن بسيارمشكل است .

واكنش هاي رواني در بحران
چگونگي واكنش مردم زماني كه ناگهان با يك وضعيت بحراني رو به رو مي شوند نيز معمولا بسيار مشابه است . معمول ترين واكنش ها عبارتند از :
1- ناباوري 4- كوته نظري
2- قبول شكست 5- مقصر دانستن اين وآن
3- وحشت زدگي 6- جريحه دار شدن احساسات

گروه بررسي بحران
وضعيت بحران همانند يك ميدان نبرد است . در اين ميدان به يك مركز كنترل نياز است كه مركب ازافرادي است كه قوه تميزخوبي داشته وداراي ويژگي انجام تصميم گيري و برقراري ارتباط اثربخش با ديگران مي باشند.
يك گروه بررسي بحران مي تواند ابزار بسيار خوبي براي اين كار باشد. به ويژه زماني كه مشكلات، تمام مرزهاي كاركردي و سازماني را در بر گرفته باشد. معمولا بهترين افراد اين گروه مديران بلند پايه هستند.
ويژگي هاي اعضاي تيم بحران
ويژگي هاي اعضاي تيم بحران مهم است :
• قدرت تفكر صحيح
• داشتن بنيه قوي
• انعطاف پذيري
• آماد گي براي پذيرش اطلاعات
• آگاهي ازمنابع جمع آوري اطلاعات

برنامه ريزي براي كنترل عواقب بحران
عواقب بحران بايد همواره مد نظرباشد وبراي كنترل عواقب بحران برنامه ريزي شود.در اين مسير مناسب است كه با ارزيابي مداوم كوشش ها،استراتژي مديريت پس از بحران مد نظر قرارگيرد و ضمن گسترس انعطاف ونگرش منطقي، برنامه ريزي بلندمدت مدنظرباشد. براين اساس بهتراست سالي يكبار برنامه هامرور شوند. چرا كه موقعيت ها فرق مي كند ومشكلات تغيير مي يابد .
بنابراين برنامه بحران را هر چند وقت يكبار بايد مرور كرد و آن را مطابق با استاندارد هاي روز در آورد و به طور واقع بينانه اهداف مشترك بين مردم و سازمان را ارزيابي نمود.

http://www.verdinejad.com/visitorpages/show.aspx?isdetaillist=true&itemid=14616,8


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۱۹ ] [ مشاوره مديريت ]
نكته هاي مهم در مديريت تغيير  
 
امروزه تغيير مهم ترين عامل موثر در مديريت زندگي و حرفه و كار موفق محسوب مي شود و اگر نگرش مثبتي نسبت به مساله تغيير داشته باشيم ، مي توانيم به آينده اي پربار اميدوار باشيم .

عدم توجه به يك روند در حال تغيير ممكن است بسيار پرهزينه باشد. در اين نوشته به نكته هايي اشاره مي شود كه  مي آموزد براي بقاي خود چگونه همواره يك گام جلوتر باشيم ، روند تغييرات را تعيين كنيم و رهبري يك پروژه تغيير را بر عهده بگيريم .

●ضرورت تغيير

تغيير، كليه جنبه هاي زندگي را تحت تاثير قرار مي دهد. اتخاذ يك رويكردآينده نگر تنها راهي است كه به كمك آن مي توانيد آينده را، چه به عنوان يك فرد و چه به عنوان يك سازمان، در دست بگيريد. بنابراين، پذيراي تغيير باشيد و ياد بگيريد كه عناصر مثبت آن را توسعه دهيد.

۱ كليه تغييراتي را كه مدنظر داريد يادداشت و براي ايجاد آنها برنامه ريزي كنيد.

۲ اگر احساس مي كنيد كه در برابر تغيير مقاوم هستيد، در جستجوي علت آن باشيد.

۳ در جستجوي افراد پذيراي تغيير باشيد و با آنها هم پيمان باشيد.

۴ قبل از تبعيت از خط مشي ديگران كمي فكر كنيد.

●شناخت علل تغيير

براي كنار آمدن با سرعت روز افزون تغييرات، در درجه اول بايد علل زيربنايي آنها شناسايي شوند.

۵ در برابر شرايط عدم اطمينان، واكنش مثبت نشان دهيد و از تغيير اجتناب كنيد.

۶ كنجكاوي را در خود پرورش دهيد. تصور كنيد كه هميشه بايد مطلع ترين فرد باشيد.

۷ از تكنولوژي اطلاعات جديد نهراسيد و با تسلط بر آن سعي كنيد بهره برداري لازم را به عمل آوريد.

۸ به خاطر داشته باشيد كه تكنولوژي به سرعت و روز به روز در حال تغيير است.

●شناسايي منابع تغيير

تغيير ممكن است از جهات مختلف نشأت بگيرد. از جانب اطرافيان  و يا در اثر ابتكار فردي.سعي كنيد از كليه منابع احتمالي تغيير آگاه شويد و از هر كجا كه نشأت گرفته است، پذيراي آن باشيد.

۹ صرف نظر از منبع تغيير، از كليه نوآوري ها در جهت ايجاد آن استقبال كنيد.

۱۰ در برابر تغييرات خارج از زندگي و حرفه خود ، همواره واكنش مثبت نشان دهيد.

۱۱ دوستان  را به ارايه ايده هاي جديد در جهت ايجاد تغيير تشويق كنيد.

●طبقه بندي انواع تغيير

به طور كلي مي توان تغييرات را به دو دسته تدريجي و بنيادي تقسيم كرد. هر يك از اين دو نوع تغيير به انواع مختلف و تركيبات گوناگون تقسيم مي شوند. شناخت نوع تغييري كه با آن سروكار داريد به شما كمك مي كند كه راحت تر و به شيوه اثر بخش تر به آن دست پيدا كنيد. علاوه بر اين، با شناخت نوع تغيير بهتر مي توانيد واكنش ديگران نسبت به تغيير مورد نظر را تعبير و تفسير كنيد.

۱۲ اثرات تركيبي ناشي از انواع مختلف تغيير را مدنظر قرار دهيد.

۱۳ هنگام تجزيه و تحليل تغيير به بسترهاي كوتاه مدت و بلند مدت توجه كنيد.

۱۴ از بحران ها، تجربه كسب كنيد و مطالب مفيدي بياموزيد تا بتوانيد از بروز مجدد آنها جلوگيري كنيد.

۱۵ هدف خود را بركسب برابري يا پيشي گرفتن از بهترين الگويي كه مي شناسيد متمركز كنيد.

۱۶ براي برنده شدن سعي كنيد با رقبا متفاوت و از آنها بهتر باشيد.

●تمركز بر اهداف

اگر داوطلبان تغيير هدف خود را ندانند، نمي توانند براي رسيدن به آن تغيير كنند.اگر آنها ندانند در حال حاضر كجا هستند، نمي توانند مسير درست را آغاز كنند. اين نقاط ابتدايي و انتهايي را به عنوان اولين قدم در شناسايي موارد نيازمند تغيير معين كنيد.

۱۷ نقاط قوت و ضعف خود را به شيوه اي واقع بينانه مورد ارزيابي قرار دهيد.

۱۸ براي بيان دورنماي كاري خود از يك يا دو جمله كوتاه استفاده كنيد.

۱۹ هميشه سعي كنيد فرهنگ محيط را از طريق افراد تغيير دهيد و نه بر عكس.

●تشخيص تقاضا براي تغيير

۲۰ سعي كنيد حتي المقدور نياز دوستان ، اطرافيان و اقوام را برآورده سازيد.

۲۱ به منتقدان خود احترام بگذاريد. آنها به شما مي گويند كه چه چيزهايي را بايد تغيير دهيد.

●انتخاب تغييرات ضروري

برنامه هاي تغيير بايد استمرار، دوام و جامعيت كامل داشته باشند. با وجود اين، مراقب باشيد كه با معرفي تغييرات خاص متعدد باعث پريشان خاطري افراد نشويد. چند اولويت مهم را مشخص كنيد كه تغيير در آنها بيشترين تاثير را به دنبال خواهد داشت و فقط بر روي همان موارد تاكيد كنيد.

۲۲ زمينه هاي اصلي تغيير را اولويت بندي و سپس توجه خود را به طور كامل و گسترده متوجه آنها كنيد.

۲۳ هدف از هر گونه تغييرات برنامه ريزي شده را براي خود كاملاً روشن كنيد.

۲۴ تلاش خود را فقط بر روي چند فرايند مهم متمركز كنيد.

۲۵ براي ايجاد تغيير، يك برنامه روان و منسجم تدوين كنيد.

●ارزيابي پيچيدگي

براي برنامه ريزي و مديريت اثربخش تغيير، لازم است كه برآورد واقع بينانه اي از ميزان پيچيدگي آن داشته باشيد و بدانيد كه اين تغيير بر چه كساني تاثير مستقيم و غير مستقيم خواهد داشت. سپس بايد مؤلفه هاي مختلف را به نحوي روشن و كارآمد تقسيم، كمي سازي و سازمان دهي كنيد.

۲۶ در مورد هر تغيير از خود بپرسيد كه چه تاثيري بر افراد درگير در آن خواهد داشت.

۲۷ ابتدا تغييرات پيشنهادي را در مقياسي كوچك تر آزمايش كنيد.

۲۸ اگر توجيه كردن تغيير نيازمند استدلال هاي پيچيده است، از آن دست بكشيد.

۲۹ از تجزيه و تحليل مسير بحراني، براي برنامه ريزي وظايف استفاده كنيد.

●شيوه هاي مشاركت دادن افراد

افرادي كه تحت تاثير تغييرات قرار مي گيرند از نظر نوع نگرش و نيازها با يكديگر تفاوت دارند. برنامه هاي اثر بخش تغيير بايد به اندازه كافي انعطاف پذير باشند تا بتوانند با اين تفاوت ها هماهنگي پيدا كنند. براي انتخاب افرادي كه بايد در ايجاد تغييرات مشاركت داشته باشند و در مورد نحوه مشاركت آنها به دقت برنامه ريزي كنيد.

۳۰ هنگام برنامه ريزي براي ايجاد تغيير، سياست هاي خود را در مورد نحوه برخورد با افراد تعيين كنيد.

۳۱ آموزش را وسيله اي براي مشاركت دادن افراد در پروژه هاي تغيير قرار دهيد.

۳۲ اگر براي افراد سوء تفاهم پيش آمده از آنها عذرخواهي كنيد و توضيحات لازم را به آنها بدهيد.

۳۳ همه افراد ذينفع را در برنامه ريزي حداقل يك پروژه تغيير مشاركت دهيد.

۳۴ به كليه دوستان و اطرافيان آن قدر استقلال بدهيد تا بتوانند در تعيين اهدافشان، رأساً اقدام كنند.

۳۵ مشاوران را به ارايه توضيحات روشن و برنامه زماني كوتاه و مختصر ملزم كنيد.

۳۶ اگر در مورد تغيير قولي مي دهيد حتماً به آن عمل كنيد.

۳۷ مربيان ورزشي موفق را سرمشق خود قرار دهيد و مانند آنها افراد را به پيشروي تشويق كنيد.

●انتخاب مقايس زماني

مقياس زماني مورد نياز براي انواع مختلف تغيير بسيار متفاوت است. افراد موفق به عنوان عوامل تغيير ناچارند هدف هاي بلند مدت را مدنظر قرار دهند. در عين حال (به ويژه به هنگام بحران ها) ساير تغييرات كوچك تري كه فقط چند روز يا چند هفته به طول مي انجامند را برنامه ريزي كنند.

۳۸ خود را در چارچوب سال هاي مالي محصور نكنيد. اين مرزها كاملاً قراردادي هستند.

۳۹ تصميم بگيريد كه هر هفته يك ايده تازه معرفي كنيد.

۴۰ افراد را تشويق كنيد كه براي تغيرات آني، ايده تازه بدهند.

۴۱ برنامه ريزي شما براي ايجاد تغيير بايد مرحله به مرحله باشد تا افراد راحت تر آن را بپذيرند.
 
 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۱۸ ] [ مشاوره مديريت ]

 

مطالعات و تمرين هاي ضروري براي سخنراني ، گويندگي و گفتگو

۱۸ - مديريت تغيير ( ۲ ) 
 

خلاقيت همراه با مديريت تغيير  
 
در مقاله حاضر، ضمن بيان نمونه اي از طوفان ذهني، كه سبب كسب موفقيت در زمينه كوهنوردي شده است، ضمن ارائه پندهايي ، ارتباط مستقيم استعداد را با ژن ها انكار كرده، معتقد است هركسي صلاحيت خلاقيت را دارد و تنها چيزي كه در زمينه بروز خلاقيت موثر واقع مي شود، تحريك مغز است و هرچه بيشتر درجهت رشد ذهن از آن استفاده شود، نتايج بهتري را به ارمغان مي آورد.

درمورد طوفان ذهني و طراحي ابزار براي ايجاد اين صاعقه ذهني، «مك گارتلند» تكنيك هاي جرقه زدن عقايد جديد را براي رهبري سازمانها به وسيله اين عقايد نو و بهبود اجراي كار، پيشنهاد مي كند با «گريس» در آدرس http://www.thunderboltthinking.com ارتباط برقرار كنيد.

در سال ۱۹۷۵ «كولينز» به عنوان اولين فرد به قله سايكو واقع در «دورادوكايون» نزديك «بولدر» در «كلرادو» صعود كرد. سالها بود كه كوهنوردان تلاش كرده بودند اين قله را فتح كنند. آنها ناموفق بودند چون گستردگي صخره بيش از پهناي بازوان آنها بود. «كولينز» دريافت هنگامي كه بازوانش بيش از اندازه براي رسيدن به نوك صخره كوتاهند، پاهايش اين چنين نيستند سپس او راهي براي نگهداشتن صخره براي رفتن معكوس، پيشنهاد كرد. راه او اين بود: استفاده از پاها و انگشتان پا براي نگهداشتن صخره. پس از آن او موفق شد كه به كمك بازوانش به نوك كوه برسد.

به عبارت ديگر، با چرخاندن خودش به سمت بالا، «كالينز» روش جديدي براي صعود به يك صخره غيرقابل صعود پيدا كرد. او ارتباطات موجود در فرايند صعود با روش جديد را پيدا كرد كه ثمره اش يك راه حل ابداعي بود.

چه موقعي لازم است شما فكرتان را به روش معكوس منعطف سازيد؟ داستان «كولينز» درس هايي براي به كارگيري خلاقيت  داشت. هريك از ما ظرفيت پيروزي بر خلاقيت به كار گرفته شده توسط رقباي حرفه اي را دارد. خلاقيت يك مهارت است كه مي توان آن را آموخت.

همان گونه كه خلاقيت، فرايند به كارگيري منابع موجود در زمينه هاي جديد است. نوآوري، فرايند تنظيم عقايد موثر و يافتن راههايي براي عملي نمودن اين ارتباطات است.

نوآوري عبارت است از: «يك تغيير جهت اصولي به منظور دستيابي به نتايج بهتر».

نوآوري = خلاقيت + تغيير

●موانع دست و پاگير

 خلاقيت نقش ويژه اي در دستيابي به موفقيت بازي مي كند . «جيم كالينز» هشدار مي دهد كه اگر شما زندگيتان را صرف اين كنيد كه عقايد آزاد داشته باشيد اين تمام آن چيزي است كه شما هميشه تصميم داشته ايد كه انجام دهيد، اما شما نمي توانيد به نوك كوه برسيد درحالي كه يك پاي شما روي زمين باشد. پس چه چيز است كه مانع پيشرفت ما مي شود؟ افسانه اي هست كه مي گويد خلاقيت يك استعداد ذاتي و ارثي است كه مستقيما در ارتباط با ژن هاست. اما مطالعات و پژوهش در زمينه خلاقيت و اساس آموزش و پرورش مي گويد كه هركسي صلاحيت خلاقيت را دارد. به علاوه پژوهش هاي پزشكي نشان مي دهد زماني كه قربانيان ضربه مغزي تحت معالجه قرار مي گيرند، اغلب مشاهده مي شود كه برخي از اعمال مغز مثل ارتباطات جديدي است كه از آن منشعب مي شود. در واقع تحريك مغز سبب ايجاد رشد مي شود. با وجود اين به نظر مي رسد بيشتر مردم ظرفيت هاي خلاق خود را در هنگام پيري از دست مي دهند.

يك مطالعه دانشگاه كلرادو نشان مي دهد كه در ۵ سالگي ما ۹۸ بار در روز از خلاقيت دركارها بهره مي بريم. ۱۱۳ بار مي خنديم و ۶۵ بار سوال مي پرسيم.

در ۴۴ سالگي كه سن جاافتادگي است، تعداد دفعات به كارگيري خلاقيت به ۲ بار در روز و خنديدن به ۱۱ بار و سوال پرسيدن به شش بار تقليل مي يابد.

گروه مطالعاتي دانشگاه كلرادو همچنين دريافت كه يك نرخ واكنش منفي بين افزايش سن و ارائه ايده هاي نو وجود دارد.

●راه برداشتن موانع

تحريك ذهن، رشد ذهني اشخاص و تحريك هاي مثبت، همه براي غلبه بر موانع بروز خلاقيت مفيدند. مديران بايد آشكارا مشكلات را مطرح سازند و خلاقانه كار كنند تا افراد را در پرورش عقايدشان براي رسيدن به راه حل هاي ارزشمند ياري كنند. سخت ترين روش براي ازبين بردن موانع بر سر راه خلاقيت، ايجاد يك محيط ذهني اثربخش است.

راهنمايان بايد فرايند خلاقيت را به وسيله ايجاد ارتباط بين خلاقيت و ذهن تحليلگر به منظور شكوفايي ايجاد كنند.

بين ذهن خلاق و تحليلگر، ارتباط دوجانبه اي برقرار است به اين نحو كه شما براي نوآور بودن به هر دوي آنها نياز داريد.

ذهن تحليلگر، بحث درمورد ماهيت يك راه حل يا مشكل را انجام مي دهد و تعيين مي كند كه كدام دسته اعمال بهتر به نتيجه مي رسند. تصحيح و انتخاب عقاد و تهيه طرحهاي انجام كار به همان اندازه براي ابداع مهمند كه كسب عقايد جديد مهم هستند.

●۱۳ خوش يمن

اگر شما مي خواهيد شرايط جديدي در خود ايجادكنيد، سعي كنيد «۱۳ خوش يمن» را كه راههايي براي تغذيه، پرورش و هدايت خلاقيت آزمون كرده است، پياده كنيد.

۱ – درپي رازي براي دستيابي به خلاقيت نباشيد: پيشامدهاي قابل انتظار را تعريف كنيد؛

۲ – پيدا كنيد كه اشخاص چگونه خلاق تر مي شوند؛

۳ – نظارت را معنا و بويژه روي قسمتي كه راه حلهاي خلاقيت موردنياز واقع مي شوند تمركز كنيد؛

۴ – ترس از شكست را به حداقل برسانيد: راههايي براي ازبين بردن مخاطره بيابيد. به اشتباهات به عنوان فرصتهايي براي يادگيري توجه كنيد؛

۵ – بازي را بپذيريد: به افراد فرصت دهيد كه مهارتهاي بازي را خوب ياد بگيرند؛

۶ – براي ارتقاي يك سازمان به افراد براي تقويت نوآوري مسئوليت بدهيد؛

۷ – در رفتارتان يك روند مشخص را به كار ببريد. به افراد نشان دهيد كه براي آنها كار مي كنيد و به عقيده ها و ايده هاي تكميل شده، شانس مجددي بدهيد؛

۸ – به خاطر داشته باشيد كه رفتار نوآور به خودي خود اتفاق نمي افتد. ابزار و مدل هاي مختلف انديشيدن را كه توسط آنها، افراد مي توانند آزمايش كنند و بپذيرند فراهم سازيد؛

۹ – ارتباطات فعال را تشويق كنيد: بين گروههاي مختلف موانعي قرار دهيد تا تبادل متقابل انديشه ها در يك گروه رشد كند و سريعتر انجام گيرد؛

۱۰ – به عقايد فرصت كافي دهيد تا رشد كنند و پرورش يابند؛

۱۱ – مسيرهايي ايجاد كنيد كه از آنها عقايدخلاق به مرحله عمل وارد شوند؛

۱۲ – خلاقيت در امر يافتن پست به عنوان يك اصل، به نحوي كه موفقيت سازمان را به ارمغان آورد و نه به صورت تقلب در اين امر. سعي كنيد خلاقيت را به اهداف حرفه خود بيفزاييد؛

۱۳ – مهارتها و رفتارهاي خلاق خود را افزايش دهيد. براي مثال، اگر شما جايي را براي شروع، جستجو مي كنيد ناحيه اي را انتخاب كنيد كه ازآنجا لازم است تغيير در سازمان شما صورت پذيرد. يا جايي كه بهتر به تغيير واكنش نشان مي دهد.

●نتيجه گيري

اغلب ما عادت داريم عدم كاميابي به هدفهاي خود را كه ناشي از كم كاري، كم توجهي و بي دقتي است، با بهانه هاي واهي مانند نداشتن استعداد ذاتي، موافق نبودن تقدير و عواملي مشابه توجيه كنيم. ليكن در بسياري از مواقع در نهاد خود به اين مسئله واقفيم كه با تلاش، جديت و نگاه دقيق تر به مسائل مي توانستيم روشهاي جديدي ابداع كنيم كه ما را به سمت موفقيت راهنمايي كند. در سازمان ها نيز اغلب شكست ها و شكاف هاي موجود بين وضعيت حال واهدافي كه در برنامه مشخص شده است به اين موضوع برمي گردد كه مديران از شكوفايي خلاقيت در كاركنان استقبال نمي كنند و به دلايل مختلف از جمله سن بالا و عدم ريسك پذيري، تمايلي به استفاده از نوآوري و روش هاي جديد پيشنهادي ندارند.

درنتيجه، محيط اثربخش براي رشد و پرورش ذهن كاركنان نيز وجود نخواهد داشت. همچنين كاركنان تمايل بسيار زيادي به كارهاي تكراري دارند و اين گونه است كه حتي بسياري از كارشناسان در سالهاي انتهايي خدمت نيز براي نوشتن يك نامه ساده به دنبال نامه مشابه آن هستند تا از آن الگو بردارند.

تاكيد بر صرفا موروثي نبودن خلاقيت مي تواند راهگشاي ما در بسياري از مشكلات اين چنيني باشد.

منبع: www.leader values.com

منبع: ماهنامه تدبير ، شماره ۱۶۳

مترجم: محبوبه ادراكي
 
 


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۳ ] [ ۰۳:۲۳:۱۷ ] [ مشاوره مديريت ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۷۲۹ ][ ۷۳۰ ][ ۷۳۱ ][ ۷۳۲ ][ ۷۳۳ ][ ۷۳۴ ][ ۷۳۵ ][ ۷۳۶ ][ ۷۳۷ ][ ۷۳۸ ][ ۷۳۹ ][ ۷۴۰ ][ ۷۴۱ ][ ۷۴۲ ][ ۷۴۳ ][ ۷۴۴ ][ ۷۴۵ ][ ۷۴۶ ][ ۷۴۷ ][ ۷۴۸ ][ ۷۴۹ ][ ۷۵۰ ][ ۷۵۱ ][ ۷۵۲ ][ ۷۵۳ ][ ۷۵۴ ][ ۷۵۵ ][ ۷۵۶ ][ ۷۵۷ ][ ۷۵۸ ][ ۷۵۹ ][ ۷۶۰ ][ ۷۶۱ ][ ۷۶۲ ][ ۷۶۳ ][ ۷۶۴ ][ ۷۶۵ ][ ۷۶۶ ][ ۷۶۷ ][ ۷۶۸ ][ ۷۶۹ ][ ۷۷۰ ][ ۷۷۱ ][ ۷۷۲ ][ ۷۷۳ ][ ۷۷۴ ][ ۷۷۵ ][ ۷۷۶ ][ ۷۷۷ ][ ۷۷۸ ][ ۷۷۹ ][ ۷۸۰ ][ ۷۸۱ ][ ۷۸۲ ][ ۷۸۳ ][ ۷۸۴ ][ ۷۸۵ ][ ۷۸۶ ][ ۷۸۷ ][ ۷۸۸ ][ ۷۸۹ ][ ۷۹۰ ][ ۷۹۱ ][ ۷۹۲ ][ ۷۹۳ ][ ۷۹۴ ][ ۷۹۵ ][ ۷۹۶ ][ ۷۹۷ ][ ۷۹۸ ][ ۷۹۹ ][ ۸۰۰ ][ ۸۰۱ ][ ۸۰۲ ][ ۸۰۳ ][ ۸۰۴ ][ ۸۰۵ ][ ۸۰۶ ][ ۸۰۷ ][ ۸۰۸ ][ ۸۰۹ ][ ۸۱۰ ][ ۸۱۱ ][ ۸۱۲ ][ ۸۱۳ ][ ۸۱۴ ][ ۸۱۵ ][ ۸۱۶ ][ ۸۱۷ ][ ۸۱۸ ][ ۸۱۹ ][ ۸۲۰ ][ ۸۲۱ ][ ۸۲۲ ][ ۸۲۳ ][ ۸۲۴ ][ ۸۲۵ ][ ۸۲۶ ][ ۸۲۷ ][ ۸۲۸ ][ ۸۲۹ ][ ۸۳۰ ][ ۸۳۱ ][ ۸۳۲ ][ ۸۳۳ ][ ۸۳۴ ][ ۸۳۵ ][ ۸۳۶ ][ ۸۳۷ ][ ۸۳۸ ][ ۸۳۹ ][ ۸۴۰ ][ ۸۴۱ ][ ۸۴۲ ][ ۸۴۳ ][ ۸۴۴ ][ ۸۴۵ ][ ۸۴۶ ][ ۸۴۷ ][ ۸۴۸ ][ ۸۴۹ ][ ۸۵۰ ][ ۸۵۱ ][ ۸۵۲ ][ ۸۵۳ ][ ۸۵۴ ][ ۸۵۵ ][ ۸۵۶ ][ ۸۵۷ ][ ۸۵۸ ][ ۸۵۹ ][ ۸۶۰ ][ ۸۶۱ ][ ۸۶۲ ][ ۸۶۳ ][ ۸۶۴ ][ ۸۶۵ ][ ۸۶۶ ][ ۸۶۷ ][ ۸۶۸ ][ ۸۶۹ ][ ۸۷۰ ][ ۸۷۱ ][ ۸۷۲ ][ ۸۷۳ ][ ۸۷۴ ][ ۸۷۵ ][ ۸۷۶ ][ ۸۷۷ ][ ۸۷۸ ][ ۸۷۹ ][ ۸۸۰ ][ ۸۸۱ ][ ۸۸۲ ][ ۸۸۳ ][ ۸۸۴ ][ ۸۸۵ ][ ۸۸۶ ][ ۸۸۷ ][ ۸۸۸ ][ ۸۸۹ ][ ۸۹۰ ][ ۸۹۱ ][ ۸۹۲ ][ ۸۹۳ ][ ۸۹۴ ][ ۸۹۵ ][ ۸۹۶ ][ ۸۹۷ ][ ۸۹۸ ][ ۸۹۹ ][ ۹۰۰ ][ ۹۰۱ ][ ۹۰۲ ][ ۹۰۳ ][ ۹۰۴ ][ ۹۰۵ ][ ۹۰۶ ][ ۹۰۷ ][ ۹۰۸ ][ ۹۰۹ ][ ۹۱۰ ][ ۹۱۱ ][ ۹۱۲ ][ ۹۱۳ ][ ۹۱۴ ][ ۹۱۵ ][ ۹۱۶ ][ ۹۱۷ ][ ۹۱۸ ][ ۹۱۹ ][ ۹۲۰ ][ ۹۲۱ ][ ۹۲۲ ][ ۹۲۳ ][ ۹۲۴ ][ ۹۲۵ ][ ۹۲۶ ][ ۹۲۷ ][ ۹۲۸ ][ ۹۲۹ ][ ۹۳۰ ][ ۹۳۱ ][ ۹۳۲ ][ ۹۳۳ ][ ۹۳۴ ][ ۹۳۵ ][ ۹۳۶ ][ ۹۳۷ ][ ۹۳۸ ][ ۹۳۹ ][ ۹۴۰ ][ ۹۴۱ ][ ۹۴۲ ][ ۹۴۳ ][ ۹۴۴ ][ ۹۴۵ ][ ۹۴۶ ][ ۹۴۷ ][ ۹۴۸ ][ ۹۴۹ ][ ۹۵۰ ][ ۹۵۱ ][ ۹۵۲ ][ ۹۵۳ ][ ۹۵۴ ][ ۹۵۵ ][ ۹۵۶ ][ ۹۵۷ ][ ۹۵۸ ][ ۹۵۹ ][ ۹۶۰ ][ ۹۶۱ ][ ۹۶۲ ][ ۹۶۳ ][ ۹۶۴ ][ ۹۶۵ ][ ۹۶۶ ][ ۹۶۷ ][ ۹۶۸ ][ ۹۶۹ ][ ۹۷۰ ][ ۹۷۱ ][ ۹۷۲ ][ ۹۷۳ ][ ۹۷۴ ][ ۹۷۵ ][ ۹۷۶ ][ ۹۷۷ ][ ۹۷۸ ][ ۹۷۹ ][ ۹۸۰ ][ ۹۸۱ ][ ۹۸۲ ][ ۹۸۳ ][ ۹۸۴ ][ ۹۸۵ ][ ۹۸۶ ][ ۹۸۷ ][ ۹۸۸ ][ ۹۸۹ ][ ۹۹۰ ][ ۹۹۱ ][ ۹۹۲ ][ ۹۹۳ ][ ۹۹۴ ][ ۹۹۵ ][ ۹۹۶ ][ ۹۹۷ ][ ۹۹۸ ][ ۹۹۹ ][ ۱۰۰۰ ][ ۱۰۰۱ ][ ۱۰۰۲ ][ ۱۰۰۳ ][ ۱۰۰۴ ][ ۱۰۰۵ ][ ۱۰۰۶ ][ ۱۰۰۷ ][ ۱۰۰۸ ][ ۱۰۰۹ ][ ۱۰۱۰ ][ ۱۰۱۱ ][ ۱۰۱۲ ][ ۱۰۱۳ ][ ۱۰۱۴ ][ ۱۰۱۵ ][ ۱۰۱۶ ][ ۱۰۱۷ ][ ۱۰۱۸ ][ ۱۰۱۹ ][ ۱۰۲۰ ][ ۱۰۲۱ ][ ۱۰۲۲ ][ ۱۰۲۳ ][ ۱۰۲۴ ][ ۱۰۲۵ ][ ۱۰۲۶ ][ ۱۰۲۷ ][ ۱۰۲۸ ][ ۱۰۲۹ ][ ۱۰۳۰ ][ ۱۰۳۱ ][ ۱۰۳۲ ][ ۱۰۳۳ ][ ۱۰۳۴ ][ ۱۰۳۵ ][ ۱۰۳۶ ][ ۱۰۳۷ ][ ۱۰۳۸ ][ ۱۰۳۹ ][ ۱۰۴۰ ][ ۱۰۴۱ ][ ۱۰۴۲ ][ ۱۰۴۳ ][ ۱۰۴۴ ][ ۱۰۴۵ ][ ۱۰۴۶ ][ ۱۰۴۷ ][ ۱۰۴۸ ][ ۱۰۴۹ ][ ۱۰۵۰ ][ ۱۰۵۱ ][ ۱۰۵۲ ][ ۱۰۵۳ ][ ۱۰۵۴ ][ ۱۰۵۵ ][ ۱۰۵۶ ][ ۱۰۵۷ ][ ۱۰۵۸ ][ ۱۰۵۹ ][ ۱۰۶۰ ][ ۱۰۶۱ ][ ۱۰۶۲ ][ ۱۰۶۳ ][ ۱۰۶۴ ][ ۱۰۶۵ ][ ۱۰۶۶ ][ ۱۰۶۷ ][ ۱۰۶۸ ][ ۱۰۶۹ ][ ۱۰۷۰ ][ ۱۰۷۱ ][ ۱۰۷۲ ][ ۱۰۷۳ ][ ۱۰۷۴ ][ ۱۰۷۵ ][ ۱۰۷۶ ][ ۱۰۷۷ ][ ۱۰۷۸ ][ ۱۰۷۹ ][ ۱۰۸۰ ][ ۱۰۸۱ ][ ۱۰۸۲ ][ ۱۰۸۳ ][ ۱۰۸۴ ][ ۱۰۸۵ ][ ۱۰۸۶ ][ ۱۰۸۷ ][ ۱۰۸۸ ][ ۱۰۸۹ ][ ۱۰۹۰ ][ ۱۰۹۱ ][ ۱۰۹۲ ][ ۱۰۹۳ ][ ۱۰۹۴ ][ ۱۰۹۵ ][ ۱۰۹۶ ][ ۱۰۹۷ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

تيم مشاوران مديريت ايران IranMCT ----------------- http://iranmct.com ---------------- Iran Management Consultants Team
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب
شمارنده
شرکت مشاوره مدیریتبازارسازی مدیریت بازاریابی. بازدید تحقیقات بازاریابیآموزش مدیریت MBAدلایل ترک تحقیقات بازاریابی تحقیقات مدیریت شرایط سخت بازارکارت امتیازی متوازنارزیابی عملکرد . نمونه مطالعات موردی.برند برندینگانواع برند معرفی 21 نوع متفاوت از برندبرندسازی branding marketing . برندسازی.تحقیقات بازاریابی انگیزه بخش http://marketingbranding.ir سبک مدیریت است مدیریت بازاربازاریابیتحقیقات بازاریابی ویژگی های .حرفه ای مشاوره اموزش مدیریت.شناسایی مشتریان .تحقیقات بازاریابی استفاده از تحقیقات بازار و بازاریابی http://marketingsales.irmarketing مدیریت برندینگ . Business Management ConsultantIran Business Management ConsultantManagement . بازاریابیانواع بازاریابی 127 نوع بازاریابیبازاریابی. بازاریابی MarketingMix آمیختهآمیزه بازاريابیمدیریت بازاریابی. اخبار مدیریت و تجارتمدیریت.مشاوره بازاریابی مدیریت آموزش تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای فروشندگی. اخبار مدیریت و تجارتبازاریابی برندینگ. http://iranmct.com/news/page/12مدیریت.