مشاوره مديريت مشاوره مديريت .

مشاوره مديريت

بازارگاه اينترنتي حمل‌ونقل چگونه عمل مي‌كند؟

بازارگاه اينترنتي حمل‌ونقل چگونه عمل مي‌كند؟

يكسري مشكلاتي ازجمله خودمالكي در اكوسيستم حمل‌ونقل وجود دارد كه در بازارگاه به حل آن فكر شده است.ما با استفاده از تكنولوژي رديابي اين مشكل را حل مي‌كنيم كه بر اساس آن رديابي كاميون انجام مي‌شود و براي صاحب كالا اطمينان خاطر وجود دارد كه راننده و محموله در مسير خود حركت مي‌كند يا خير؟

يك هفته بعد از آنكه مجوز نخستين بازارگاه هوشمند و اينترنتي حمل‌ونقل كالا در كشور تحت عنوان «ترابرنت» صادر شد با كيوان جعفري مديرعامل شركت ترابر.نت به گفت‌وگو نشستيم. به گفتهٔ وي بازارگاه با همكاري چند شركت فناور و دانش‌بنيان باهدف افزايش بهره‌وري در صنعت حمل‌ونقل كشور راه‌اندازي شده است و با استفاده از اين اپليكيشن هوشمند كه بستري آنلاين و يكپارچه براي ارتباط بين صاحبان كالا و رانندگان و هوشمندسازي سيستم حمل‌ونقل جاده‌اي در كشور است صاحبان كالا،‌ باربري‌ها و ترخيص‌كاران مي‌توانند اعلام بار كرده و رانندگان نيز مي‌توانند درخواست حمل بار به اين سامانه اعلام كنند.

جعفري در گفت‌وگو با خبرنگار تين نيوز به تشريح بازارگاه پرداخت و گفت: همان‌گونه كه از اسم بازارگاه مشخص است بازارگاه يك بستر عرضه و تقاضاي خدمات است كه مي‌خواهد به سنتي‌ترين بخش حمل‌ونقل كالا درجاده هاي كشور سامان دهد.

وي با بيان اين‌كه در صنعت حمل‌ونقل يك سري بازيگراني هستند كه عرضه‌كننده و گروه ديگر گيرنده خدمات (صاحبان كالا، تجار) هستند، گفت: به دليل اينكه تاكنون زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات وجود نداشته است حمل‌ونقل كالا با ناوگان جاده‌اي سخت و با روش‌ها سنتي از قبيل تلفني و حضوري انجام مي‌شد و اين باعث شده بود خيلي‌ها در استفاده از خدمات اذيت شوند. كاري كه ترابر.نت انجام داد اين بود كه زيرساخت فناوري اطلاعات را براي ارائه خدمات و وضع كردن عرضه و تقاضا ايجاد كرده است.

مديرعامل ترابر.نت، ادامه داد: در همين راستا كاري كه بازارگاه انجام مي‌دهد اين است كه به‌جاي اينكه اعلام بار تلفني انجام شود به‌صورت هوشمند صادر خواهد شد و اين امكان براي صاحبان كالا وجود دارد كه اعلام بار خود را به‌صورت رسمي و قانوني در بازارگاه انجام دهند. اين در حالي است كه قبل از اين با منع قانوني اعلام بار خارج از پايانه‌ها مواجه بوديم. قبل‌تر بايد رانندگان داخل پايانه‌ها مي‌رفتند و خيلي از مسير را خالي طي مي‌كردند و در صف‌هاي طولاني توقف داشتند و ترددهاي اضافي وقت راننده و صاحب كالا را مي‌گرفت.

وي بابيان اينكه يكسري مشكلاتي ازجمله خودمالكي در اكوسيستم حمل‌ونقل وجود دارد كه در اين سامانه به حل آن فكر شده است، گفت: ما با استفاده از تكنولوژي رديابي اين مشكل را حل مي‌كنيم كه بر اساس آن رديابي كاميون انجام مي‌شود و براي صاحب كالا اطمينان خاطر وجود دارد كه راننده و محموله در مسير خود حركت مي‌كند يا خير؟ ضمن اينكه زمان رسيدن محموله در حالت سنتي شايد تا 4 يا 5 روز باشد درحالي‌كه با تركينيگ محموله آن تايم و به‌موقع جابجا مي‌شود.

موضوع بعدي بحث قيمت‌گذاري خدمات است كه درحال حاضر به‌صورت نامناسبي در حال اجراست و هم راننده در قيمت دادن و هم صاحب كالا در قبول آن مشكل‌دارند.

جعفري در اين باره گفت: در همين راستا بازارگاه كمك مي‌كند كه قيمت شفافي كه براي هر دو طرف م�


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ دى ۱۳۴۸ساعت: ۱۲:۲۹:۵۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :