مشاوره مديريت مشاوره مديريت .

مشاوره مديريت

انواع فعالیت‌های لجستیکی

به نهادها، سازمان‌ها و افرادی که از طریق آنها چیزب وارد سازمان می‌شود را تامین کننده و یا Supplier می‌گوییم. این گروه از دو بخش تشکیل می‌شود، یا از بیرون سازمان هستند که خود سیستمی مستقل هستند مانند مواد اولیه‌ای که دیگران به برای سازمان تهیه می‌کنند که به آنها External Supplier می‌گویند و یا درون سازمان هستند که نهادها و واحدهای کاری درون سازمان باهم همکاری می‌کنند.

به آن بخش از فعالیت‌های لجستیکی که شامل جریان مواد و اطلاعات که وظیفه‌شان رساندن تدارکات از تامین کنندگان بیرونی به سازمان است را می‌گویند لجستیک بیرونی یا Inbound Logistics و در واقع وظیفه‌ی آن مدیرت و آوردن مایحتاج به سازمان است و به بخشی که مدیریت مواد و اطلاعات درون سازمان را بر عهده دارد اصطلاحاً با نام مدیریت مواد و یا Material Management خوانده می‌شود و تدارکات درون سازمانی را بر عهده دارد.

و در نهایت اگر بخواهیم کالا و یا خدمات تولید شده را به بازار  عرضه کنیم و به دست مشتری نهایی برسانیم، به آن لجستیک خروجی و یا Outbound Logistics می‌گویند که این کار از طریق کانال توزیع با توسط دیگران انجام می‌شود. بیشتر صحبت ما بر روی این بخش متمرکز شده است.

لجستیک کاری هزینه بر است و اگر یک درصد در این حوزه صرفه جویی کنیم برابر یا پانزده درصد سود در فروش خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که اولین چیزی که برای سود دهی در سازمان‌ها می‌توان استفاده کرد، کاهش مخارج سازمانی است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۰:۱۴ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :