مشاوره مديريت مشاوره مديريت .

مشاوره مديريت

بررسي جايگاه كسب و كارهاي مختلف

لطفا به شكل زير توجه كنيد. به اين نمودار اكسپكتروم مي‌گويند كه يك گسترش است، يك طرف آن مطلوب و يك طرف آن نا مطلوب است،

 يك  طرف آن قوي و يك طرف آن ضعيف است. اسپكتروم گستره‌اي است كه در دو سرش، دو چيز متضاد قرار مي‌گيرند و چيزهاي ديگري كه با اينها همپوشاني دارند در وسط قرار مي‌گيرند. در حوزه‌ي محصولات، محصولات به دو قطب متفاوت تقسيم مي‌شوند. اول محصولاتي هستند كه بخش عمده‌ي آنها را كالا تشكيل مي‌دهد كه در سمت چپ تصوير قرار دارند و در مقابل محصولاتي وجود دارند كه بخش عمده‌ي آنها را خدمات تشكيل مي‌دهند ك در سمت راست تصوير قرار مي‌گيرند. در اين ميان ساير انواع محصولات قرار دارند كه مي‌توانيم در موردشان صحبت كنيم. يكي از مهمترين بخش‌هايي كه محصولاتشان تا حد بسيار زيادي وابسطه به كالاي فيزيكي است، صنعت خودرو است. به هر حال صنعت خودروسازي هر كاري كه انجام دهد، در نهايت اتومبيلي كه مشتري از آنها خريداري مي‌كند و استفاده مي‌كند، حكم نهايي براي رضايتمندي مشتري است. كيفيت محصول، در واقع تمام آن وعده‌هايي است كه آن برند خودرو ساز به مشتري مي‌دهد. اما از طرفي نبايد از اين نكته قافل شد كه بحث خدمات پس از فروش نيز در اين صنعت مهم است اما اگر، يك خودرو معيوب به مشتري تحويل داده شود و بهترين خدمات پس از فروش ارائه شود مشتري اعتماد خود را به آن محصول از دست مي‌دهد.

گروه بعدي، بخش زيادي از محصولات آنها را كالاي فيزيكي و بخشي از آن را خدمات تشكيل مي‌دهد، به عنوان مثال شركت‌هاي توسعه املاك. علاوه بر اينكه سازه، ساختار و بناي خوبي را به مشتري بايد تحويل دهند، بايد خدماتي را هم در قالب طراحي، تجهيز، نگهداري، سرايداري و شايد خدمات مالي هم ارائه كنند.

اگر شما به يك مزون يا خياطي شخصي دوز مراجعه كنيد، درست است كه شما در نهايت يك لباس از آنها تحويل مي‌گيريد اما خدماتي از قبيل اينكه استايل شما را تشخيص مي‌دهند و بر اساس اندازه شما لباس را طراحي مي‌كنند و ايرادهاي آن را مي‌گيرند، تمام اينها  تا حدي بر روي انتخاب برند اهميت پيدا مي‌كنند. اينها در گروه سوم قرار مي‌گيرند.

اما آنچه كه در وسط اين گستره و يا اسپكتروم قرار مي‌گيرد، رستوران‌ها هستند. يك رستوران با دو چيز مي‌تواند قوي ظاهر شود، اول كيفيت بالاي محصول فيزيكي يا همان غذايي است كه به مشتري مي‌دهد و دوم خدماتي است كه توسط پرسنل به مشتري ارائه مي‌شود. مسلماً شما به رستوراني نمي‌رويد كه غذاي خوبي دارد ولي بدترين خدمات را ارئه مي‌كنند و بر عكس. در حوزه صنعت نرم‌افزار نيز شما در اين ميانه قرار مي‌گيريد. علاوه بر نرم‌افزار خوب كه به مشتري مي‌دهيد بايد خدمات پشتيباني، نصب، راه اندازي و آموزش خوبي نيز به مشتري ارائه دهيد. در كل بايد توجه داشت كه در كسب و كارهاي خدمت محور شما نياز به داشتن امكاناتي هستيد كه به كمك آنها بتوانيد بهترين خدمات را ارائه كنيد و در كسب و كارهاي كالا محور نيز نيازمند توانايي لازم براي ارائه خدمات عالي براي فروش بهتر كالا هستيد.

در شكل بالا هرچه جلوتر مي‌رويم سهم كالاهاي فيزيكي كمتر مي‌شود و خدمات اهميت بيشتري پيدا مي‌كند كه اين را در بخش پزشكي و خدمات درماني مي‌توان ملاحظه كرد. بيمارستان‌ها خدمات زيادي به بيماران ارائه مي‌كنند اما براي ارائه اين خدمات احتياج به تجهيزات خوب و امكانات خوب دارند.

گروه بعدي صنعت‌هاي تور و گردشگري هستند كه بحث اصلي آنها داشتن خدمات عالي است. به هر حال ممكن است امكانات فيزيكي آنها اجاره‌اي ويا موقت باشد. هيچوقت هيچ شركت توري، صاحب هتل، كشتي و اتوبوس نيست، بلكه حس مسئوليت پذيري و دادن خدمات خوب اينجا كارآمد است.

و در نهايت گروه آخر كه بحث آموزش است كه هرچه در آن مبادله مي‌شود نامحسوس است وهدف آن انتقال دانش است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۰:۱۴ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :