مشاوره مديريت مشاوره مديريت .

مشاوره مديريت

5 راه براي تقويت برند خود در فضاي مجازي

ساخت يك برند بي نقص بسيار زمان بر است ولي با اين حال بايد يك سري اقدامات را به منظور تقويت برندي كه داريد را انجام دهيد، كارهايي كه در نهايت باعث مي شوند شما بتوانيد در عرصه تجارت خود به نيكي شناخته شده و در نهايت به موفقيت دست يابيد.

برند شما نشان دهنده و در بر گيرنده تمامي فعاليت هاي تجاري شما است. نامي كه براي شركت خود انتخاب كرده ايد، شعار تبليغاتي، رنگ هايي كه در لوگوي برند و طراحي هاي خود بكار برده ايد و محتوايي كه منتشر مي كنيد، جنبه هاي بصري و پيام برند شما را انتقال مي دهند.
براي رسيدن به يك برند موفق لازم است تمام اقدامات شما براي شناخته شدن، يكپارچه باشد. بنابراين درنظر داشته باشيد كه هر اقدامي چه بوسيله روش هاي كلاسيك بازاريابي و چه در فضاي مجازي انجام مي دهيد بايد مطابق هم باشند. در ادامه نگاهي دقيق به پنج روشي مي اندازيم كه از آن ها در بازه هاي زماني كوتاه براي تقويت برند خود در وب مي توانيد استفاده كنيد.

قرار دادن جنبه هاي بصري برند در جايگاه هاي صحيح.

جنبه هاي بصري برند شما، ابزارهايي محكم براي پشتيباني از چيزي كه شما به دنبال دست يابي به آن هستيد، به شمار مي روند. مشتريان، برند شما را بواسطه نشانه هاي شما مي شناسند، طرح و رنگ هايي كه استفاده مي كنيد بايد تداعي كننده شما باشند. به همين منظور بايد از خود بپرسيد كه :

  • آيا طراحي ها از طرح و رنگ لوگوي من الهام گرفته است؟
  • لوگو در مكاني كه بايد باشد، قرار گرفته؟ در ايميل يا پروفايل رسانه هاي اجتماعي شما به چشم مي آيد؟
  • ظاهر حساب كاربري توييتر و فيسبوك شما نشان دهنده طرح و رنگ لوگوي شما است؟

اگر جواب اين ها منفي ست، به دنبال اصلاح اين موارد باشيد، به عنوان مثال پس زمينه رنگ لينكدين و ديگر شبكه هاي اجتماعي خود را عوض كنيد.

با طرفداران، دنبال كنندگان تان در شبكه هاي اجتماعي و دوستان خود در تعامل باشيد.

برندي موفق است كه افراد خواهان برقراي ارتباط و تعامل با آن باشند. شما مي توانيد با پاسخ گويي به سوالات، نظرات و پيشنهادات مشتريان خود با آن ها در ارتباط باشيد. زماني را صرف پاسخگويي به آخرين سوالاتي كه در صفحات رسانه اجتماعي پرسيده شده است كنيد. نتيجه تمام اين موارد اين است كه تصوير شما در ذهن افراد به عنوان يك فرد پاسخ گو و خوب شكل مي گيرد. من از hootsuite استفاده مي كنم. يكي از چپيزهايي كه من هر روز با آن درگيرم. آيا مي دانيد هر جايي اسمي از تيم ما بيايد من هم حضور دارم ؟!

يك ليست دنبال كنندگان و جستجو هاي دقيق بسازيد. ما در وب برندينگ بدون اين نرم افزار هيچ كاري نمي توانيم بكنيم.

از يك ابزار اجتماعي براي بررسي اشاراتي كه به برند شما مي شود استفاده كنيد.

ابزاري نظير hootsuite به شما اجازه مي دهند هر زمان كه به برند شما در رسانه هاي اجتماعي مي شود را بررسي كنيد و فعاليت هدف داري در شبكه هاي اجتماعي داشته باشيد. گفتگوها را دنبال و زماني كه چيزي براي گفتن داريد وارد بحث ها شويد.

استفاده استراتژيك از محتوا براي برندسازي.

هر روز، ما حجم عظيمي از اطلاعات را صرف اخبار تجاري، پست هاي ” چطور مي شود كه ….” در رابطه با موضوعاتي كه دوست داريم، و پست هايي كه محض تفريح و خنده ايجاد مي شوند، مي كنيم. زماني كه نمي توانيم اين پست ها را به اشتراك بگذاريم، دو فرصت طلايي را براي ارائه قدرتمند اطلاعات از دست مي دهيم. زماني كه شما محتوا يا پست هاي رقبا يا همكاران خود را به اشتراك مي گذاريد، آن ها شاهد حمايت شما هستند و احتمال اينكه آن ها نيز چنين كار مشابهي انجام دهند بالا مي رود. همچنين، هر زمان كه يك خواننده بواسطه شما متوجه محتوايي عالي مي شود، اين امر به ارزش برند شما مي افزايد. اشتراك گذاري چيزي از شما كم نمي كند. يكي از مهمترين فاكتور هايي كه شما با اين آيتم بدست مي آوريد وفاداري است.( در مورد وفاداري به برند بيشتر بدانيد.)

به دنبال معرفي برند خود باشيد.

چنين كاري را مي توان به شيوه هاي متعددي انجام داد به عنوان مثال زمان نوشتن پست مهمان بيوگرافي كوتاهي نيز از خود به جا بگذاريد. شما بايد روي پيام برند خود كار كنيد چون مي تواند باعث شود فرصت هاي زيادي در اختيار شما قرار گيرد و كمك كند مشتريان برند شما را مورد توجه قرار دهند و نسبت به آن شناخت مثبتي به دست آورند.
برندسازي جزء مهم موفقيت در فعاليت تجاري شما به شمار مي رود. از كوچكترين فرصتي حداكثر استفاده را براي اصلاح نحوه پيام رساني برند خود و جنبه هاي بصري آن، افزايش درگيري و تعامل با مخاطبين و پيدا كردن محتواي عالي و همچنين بررسي دقيق شرايط بازار ببريد تا بعد از مدت زماني، بسته به وقتي كه گذاشته ايد، شاهد رشد موثر و سريع برند خود باشيد!

 

منبع:وب سايت باني سايتبرچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۸:۰۷ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :