مشاوره مديريت مشاوره مديريت .

مشاوره مديريت

اهميت داشتن يك وب سايت

علم پزشكي ازجمله علومي است كه سابقه چنداني درگذشته ندارد. درواقع اگر شما در صد و يا صدوپنجاه سال پيش دچار بيماري مي‌شديد، احتمال زنده ماندن شما بسيار كم بود، چراكه در آن زمان‌ها اصلا دانش و آگاهي نسبت به بيماري و علل آن وجود نداشت و چه‌بسا بسياري مواقع مردم مريضي‌هاي خاصي كه عموما شيوع پيدا مي‌كردند را نشانه بد و عقوبت كارهاي خود مي‌دانستند و به‌سادگي در برابر آن تسليم مي‌شدند. اما پيشرفت‌هاي علوم مختلف ازجمله علم پزشكي در قرون اخير رشد بسيار صعودي به خود گرفت تا جايي كه در حال حاضر براي بسياري از بيماري‌ها كه تا ۱۰۰ سال پيش بسياري از كودكان در اثر آن‌ها جان خود را از دست مي‌دادند، واكسن‌هايي تعبيه‌شده است و در سنين مختلف به افراد تزريق مي‌شود تا در برابر اين نوع بيماري‌ها واكسينه شوند.

طراحي سايت اختصاصي براي پزشكان

اگر شما دچار ناراحتي خاصي از ناحيه بدني و حتي روحي رواني شويد، مي‌توانيد به‌ سادگي به پزشك متخصص مربوط به بيماري خود كه سال‌ها در آن حوزه مطالعه و تجربه داشته است مراجعه كنيد و اقدام به تشخيص بيماري خود و درمان آن نماييد.اما نكته مهمي كه وجود دارد اين است كه شايد از ديدگاه يك پزشك، زندگي سالم و در صورت وقوع بيماري تشخيص و رفع آن بسيار راحت‌تر از ايام گذشته باشد، بازهم مشكلاتي براي بيماران وجود دارد.

با وجود گسترش و تخصصي شدن پزشكان، بازهم افراد هنگام ناراحتي خاص ابتدا به خانواده خود مراجعه كرده و سعي در درمان سنتي و خانگي آن مي‌كنند. در صورت عدم حل خيلي‌ها به دنبال پرسش از ديگران براي راه‌هاي درماني بدون مراجعه به پزشك مي‌گردند. برخي‌ها نيز در صورت حاد شدن شرايطشان نهايتا به يك پزشك عمومي مراجعه مي‌كنند؛ اما نكته مهم اين است كه بازهم دانش افراد درباره علم پزشكي و ملزومات لازم و به‌خصوص اقدامات پيشگيرانه لازم براي سلامتي را نمي‌دانند.

طراحي حرفه اي سايت پزشكي

افراد اطلاعات خاصي درباره تخصصي‌هاي پزشك نمي‌دانند. درباره خواص درماني غذاها اطلاع چنداني ندارند؛ و اين موضوع مي‌تواند سبب عدم استفاده مناسب از جامعه پزشكان شود.اگر شما يك پزشك هستيد شايد به دنبال ارتباط بيشتر با مردم باشيد. نه‌تنها ارتباط با بيماران بلكه مشاوره با همه افراد جهت آگاهي بخشيدن به آن‌ها در حوزه‌هاي مختلف پزشكي. شايد به دنبال معرفي خود و تخصص خود باشيد؛ و يا شايد يك پزشك بسيار پرمشغله باشيد كه به دنبال راهي براي مديريت بهتر نوبت‌گيري و ويزيت بيماران خود هستيد؛ اما آيا راهي براي پاسخگويي به نيازهاي شما وجود دارد؟

يك وب‌سايت تخصصي پزشكي داشته باشيد

دنياي امروز دنياي ديجيتال و فناوري اطلاعات است. بسياري از راه‌هاي سنتي براي به انجام رساندن كارها درگذشته جاي خود را به راه‌هاي سريع و آسان اينترنتي داده‌اند. شما هم بتوانيد از اين ظرفيت عظيم استفاده كنيد. براي اين كار كافي است يك وب‌سايت تخصصي پزشكي داشته باشيد؛ اما يك وب‌سايت تخصصي پزشكي چگونه وب‌سايتي است؟

طراحي وب سايت پزشكي و پزشكان در ساده‌ترين حالت مي‌تواند داراي ويژگي‌هاي زير باشد:
  • ظاهر گرافيكي زيبا و متناسب با فضاي پزشكي و درمان و سلامتي
  • امكان معرفي كاملا خود و زمينه و تخصص كاري
  • امكان ارائه تقويم كاري مشخص‌كننده زمان و مكان حضور خود در مطب يا بيمارستان‌ها
  • امكان طراحي سامانه اينترنتي براي رزرو هفتگي نوبت به‌صورت اينترنتي با امكان پرداخت الكترونيكي
  • امكان ارائه مقالات و محتواهاي آموزشي پزشكي در حوزه‌هاي مختلف
  • امكان ارائه آخرين اخبار و دستاوردهاي پزشكي
  • امكان ايجاد قسمتي جهت مشاوره و پاسخ به سوال كاربران
  • امكان ايجاد فروشگاه اينترنتي براي ارائه محصولات پزشكي مرتبط
  • امكان مديريت افراد و بيماران در قالب پروفايل‌هاي اينترنتي
  • و…

بنابراين شما به‌عنوان يك پزشك با داشتن يك وب‌سايت تخصصي پزشكي، مي‌توانيد علاوه بر گسترش كار خود، خدمات خود را نيز به افراد بيشتري از جامعه ارائه دهيد؛ اما آيا طراحي سايت با مولفه‌هاي ذكرشده براي كاربرد شما كافي است؟

ملزومات فني يك وب‌ سايت خوب

براي داشتن يك طراحي سايت كامل، علاوه بر طراحي و پياده‌سازي مولفه ها و ويژگي‌هاي تخصصي مربوط به پزشكي كه به برخي از آن‌ها اشاره شد، طراحي سايتشما بايد داراي يكسري ويژگي‌هاي فني به‌مراتب مهم‌تر باشد. برخي از اين ويژگي‌ها عبارتند از:

طراحي بهينه ( سئو ):

به‌منظور گسترش فعاليت‌هاي اينترنتي خود از طريق وب‌سايت، شما نياز به يك وب‌سايت پزشكي پربازديد داريد. براي اين كار راه‌هاي متفاوتي وجود دارد كه يكي از مهم‌ترين آن‌ها طراحي بهينه وب‌سايتتان براي موتورهاي جستجو است. درصورتي‌كه فعاليت‌هاي خاصي را كه تحت عنوان سئو از آن‌ها ياد مي‌شود، بر روي وب‌سايتتان انجام دهيد، هنگام جستجوي مطالب پزشكي، وب‌سايت شما در صفحه اول نتايج موتورهاي جستجويي نظير گوگل نمايش داده مي‌شود. اين امر سبب افزايش بازديد از سايت شما مي‌گردد چراكه عمده ترافيك ورودي به وب‌سايت‌ها از طريق موتورهاي جستجو هدايت مي‌شود.

سرعت:

باوجود هزاران وب‌سايت مشابه، تصور كنيد اگر وب‌سايت شما هرچند هم كه كامل و بي‌نظير، اما كند باشد. در اين صورت كاربر به‌هيچ‌وجه منتظر كامل لود شدن محتواي وب‌سايت شما نمي‌شود و به وب‌سايت ديگري مراجعه مي‌كند؛ بنابراين سريع بودن وب‌سايتتان نيز بسيار اهميت دارد.

طراحي ريسپانسيو:

يكي ديگر از موارد فني كه بايد در طراحي وب‌سايت شما اعمال شود، طراحي ريسپانسيو يا واكنش گرا است. اين بدان معنا است كه كاربران با دستگاه‌هاي مختلف نظير موبايل و يا تبلت، محتواي مناسب و متناسب با اندازه صفحه‌نمايش دستگاهشان را دريافت كنند. بنابراين براي داشتن يك وب‌سايت پزشكي خوب و كارا، علاوه بر مسائل تخصصي مربوط به حوزه پزشكي بايد توجه ويژه‌اي نيز به مسائل فني يك وب‌سايت كرد؛ بنابراين به‌منظور پياده‌سازي مناسب اين موارد، پيشنهاد مي‌شود كه طراحي وب‌سايتتان را به يك طراح ماهر و باتجربه بسپاريد تا با تمركز بر حوزه پزشكي و دوري از موارد فني مربوط به طراحي وب‌ سايت، يك سايت كامل و آماده را تحويل گرفته و از آن بهره گيريد. براي اطلاع از جزئيات طراحي وب سايت پزشكي با كارشناسان گروه سايت سازان در ارتباط باشيد.

 

منبع:وب سايت سايت سازانبرچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۹:۰۹ توسط:مشاوره مديريت موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :