مشاوره مديريت

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي براي موفقيت فروشندگان

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي يكي از مواردي است كه تيم مشاوران مديريت ايران در خصوص آن مطالب بسياري ارائه شده است كه از ابعاد گوناگوني نيازهاي فروش و فروشندگي را به صورت علمي و عملي تحليل نموده‌ايم.

زماني كه مقالات و سمينارهاي بين‌المللي ( برگزار شده در اروپا و آمريكاي شمالي ) را بررسي مي‌نماييم ، صدها تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي معرفي شده است . اما همه اين تكنيك‌هاي فروش ، قابل استفاده در تمام كشورها نيست ، زيرا برخي نياز به بومي‌سازي و برخي هرگز عملي نيست . هر فروشنده‌اي بايد اين امكان را داشته باشد تا بتواند تكنيك‌هاي  فروش خود را بهبود بخشيده و مهارت‌هاي فروش را ارتقاء دهد. آموزش تكنيك‌هاي فروشندگي حرفه‌اي يك سرمايه‌گذاري بر تيم فروش است.

در ادامه به معرفي ۹ تا از مهم‌ترين تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي براي موفقيت فروشندگان خواهيم پرداخت .

  • شناخت بازار

پيش از هر چيز، يك فروشنده زماني مي‌تواند يك فروشنده حرفه‌اي و اثرگذار باشد كه بتواند درك درستي از خود و بازار پيش رو داشته باشد. فروشندگي فقط دانستن نام تجاري ، عنوان ، نام شركت ، آدرس وب‌سايت و ايميل مدنظر است. بحث ما در خصوص نحوه استفاده از آنان براي پول‌سازي براي شركت است.  فروش فقط در خصوص صحبت با مشتري نيست. بلكه در خصوص رقيبي است كه شما را تحت فشار قرار مي‌دهد . فروشنده بايد در خصوص چشم‌انداز رقابت ، درك صحيحي داشته باشد .

فروشنده بايد بتواند نحوه فروش رقبا را تحليل كند و بداند كه چگونه بايد يك فروش منحصربه‌فردي داشته باشد . بايد تعادلي بين منحصربه‌فرد بودن و نياز مشتري بالقوه مدنظر ، برقراري سازيد. ما در مشاوره و آموزش تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي به دنبال ارائه راهكاري براي انتقال اين نحوه درك به فروشنده هستيم.

تكنيك و مهارت فروشندگي حرفه‌اي براي موفقيت فروشندگان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/1/4 ساعت: ۱۶ توسط:marketing :

مهارت‌هاي فروش

مهارت‌هاي فروش

در ادامه قسمت اول در خصوص مهارت فروش ،  به تشريح  ساير انواع مهارت‌هاي فروش خواهيم پرداخت . اين مهارت‌هاي فروش به اثربخشي تيم فروش كمك شايابي خواهد نمود.

مهارت‌هاي فروش

هنر سوال پرسيدن

يك فروشنده حرفه‌اي ، مذاكره فروش را با چند سوال آغاز مي‌نمايد. پرسيدن سوالات مناسب و هدفمند ، يكي از مهارت‌هاي فروش است. سوال پرسيدن ، ابزاري براي درك خواسته مشتري است.يك فروشنده غيرحرفه‌اي فقط هرچه به ذهنش مي‌رسد ، مي‌گويد ، شايد يكي از آن موارد مثل طعمه ماهيگيري ، موجب ايجاد انگيزه در مشتري بالقوه شده و فروش انجام شود. اما فروشنده حرفه‌اي با هنر سوال پرسيدن ، مي‌داند كه چگونه بايد يك محصول را تشريح نمايد. ارزش پيشنهادي محصولات و فوايد آن را به درستي توصيف مي‌نمايد.

از طرف ديگر ، كشف ميزان بودجه ، زمان ، رقبا و فرايند خريد از اين طريق اتفاق مي‌افتد.

مديريت زمان

فروشنده حرفه‌اي قادر است تا بيشتر زمانش را به گفتگو و برقراري ارتباط با مشتريان اختصاص دهد ، درحالي‌كه ساير فروشندگان در حال بازي با گوشي موبايل ، هماهنگ كردن مراسم عقد و عروسي دخترخاله، رفتن به فلان پاساژ پس از ساعت كاري ، اطلاع از قيمت فلان آرايشگاه هستند. مديريت زمان يك انواع مهارت‌هاي فروش است كه حتما براي افزايش بهره‌وري فروش يا اثربخشي فروش مهم است.

 ادامه مطلب  :   مهارت‌هاي فروش


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/11/26 ساعت: ۱۸ توسط:marketing :

مشاوره مديريت

مشاوره مديريت
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/11/23 ساعت: ۰۶ توسط:marketing :